برگزیده های پرشین تولز

عوارض فیناستراید داغونم کرد !!

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوب گفته عوض کن،انتخاب درمانی همونه،نگفته نده!نگفته بلا سرتون میاره یا رولت روسیه!
این عوارض از سال ۲۰۱۱ گزارش شده!و وارد منابع شده؛با توجه به اون هنوز انتختب درمانی فینستراید هست حتی نسبت به ماینوکسیدیل

Sent from my E5823 using Tapatalk
گفته عوض کن چون ملت عوارض شدید گرفتن.... عوارض برگشت ناپذیر اگه بلا نیست پس چیه رحمت ؟، شما مشکلت با رولت روسی چیه ؟lol

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
گفته عوض کن چون ملت عوارض شدید گرفتن.... ، شما مشکلت با رولت روسی چیه ؟lol
خوب ایا انتخاب درمانی عوض شده؟

مشکلم با رولت روشس نسبت دادن اون به روش درمانی هست که از یک انسان فرهیخته با تحصیلات اکادمیک و دارای مستر،بعید و غیر اصولی و غیر تخصصی هست

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوب ایا انتخاب درمانی عوض شده؟

مشکلم با رولت روشس نسبت دادن اون به روش درمانی هست که از یک انسان فرهیخته با تحصیلات اکادمیک و دارای مستر،بعید و غیر اصولی و غیر تخصصی هست

دوست عزیزبه این فروم از هر قشری مراجعه میکنند.... برای یک بنده خدایی که دکترش توجیح اش نکرده ... این چیزارو باید بدونه ....قرقره کردن یه سری اطلاعات صورت مساله رو پاک نمیکنه ....
فی امان الله

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوست عزیزبه این فروم از هر قشری مراجعه میکنند.... برای یک بنده خدایی که دکترش توجیح اش نکرده ... این چیزارو باید بدونه ....قرقره کردن یه سری اطلاعات صورت مساله رو پاک نمیکنه ....
فی امان الله
خوب میشه توصیه کرد که عوارض هم مشاهده شده و شما با پزشکتون در این مورد مشورت کنید

نه اینکه بلاسرتون میاد یا مثل رولت روسی هست!
این گفته ها از یک شخصیت آکادمیک و فرهیخته در زمینه توصیه به عوام بعید هست

Last edited:

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوب میشه توصیه کرد که عوارض هم مشاهده شده و شما با پزشکتون در این مورد مشورت کنید

نه اینکه بلاسرتون میاد یا مثل رولت روسی هست!
این گفته ها از یک شخصیت آکادمیک و فرهیخته در زمینه توصیه به عوام بعید هست

"خوب میشه توصیه کرد که عوارض هم مشاهده شده و شما با پزشکتون در این مورد مشورت کنید" <<<< این لحن و انتخاب واژه برای هشدار ساید آسپرین بچه و پاستیل خوبه نه دارویی که همین الان کلس اکشن لا سوت دنبال کمپانی گردن کلفتشه برای موارد خود کشی و از دست دادن مردونگی برای همیشه و ۱۰۰ تا ساید منتال دیگه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
"خوب میشه توصیه کرد که عوارض هم مشاهده شده و شما با پزشکتون در این مورد مشورت کنید" <<<< این لحن و انتخاب واژه برای هشدار ساید آسپرین بچه و پاستیل خوبه نه دارویی که همین الان کلس اکشن لا سوت دنبال کمپانی گردن کلفتشه برای موارد خود کشی و از دست دادن مردونگی برای همیشه و ۱۰۰ تا ساید منتال دیگه
کاش شما در رسالتتون بسبت به داروهای بمراتب خطر ناک تر دیگه هشدار میدادید
مثلا همین استامینوفن ساده برای خودکشی اگه استفاده بشه میتونه مرگ اور بشه اما فینستراید مسمومیت جدی ندارد!!!!!
(آرام بخش ها مسکن ها و ضد افسردگی ها شایع ترین داروهای استفاده شده جهت خودکشی هستند)؛

به هرحال اشکالی نداره،اطلاع درست ندارید اما آکادمیک هستید و شاید مستر دارها نسبت به دارو ها اینطور هشدار میدن!
رولت روسی!!!

پ.ن اختلال نعوظی پایدار از جمله عوارض نادر فینستراید هست و طبق منابع علمی پوست،داروی تایید شده جهت درمان ریزش موی مردانه

Last edited:

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کاش شما در رسالتتون بسبت به داروهای بمراتب خطر ناک تر دیگه هشدار میدادید
مثلا همین استامینوفن ساده برای خودکشی اگه استفاده بشه میتونه مرگ اور بشه اما فینستراید مسمومیت جدی ندارد!!!!!

به هرحال اشکاای نداره،اطلاع درست ندارید اما آکادمیک هستید و شاید مستر دارها نسبت به دارو ها اینطور هشدار میدن!
رولت روسی!!!

دوست شبه پزشک من... من نگفتم طرف پروپشیا خورده پروپشیا باعث مستقیم مرگش شده شما اگه پست خوب بخونید متوجه میشید این عطشتون در جواب دادن به همه چیز درک نمی کنم خوبه که ادم بحر العلوم باشه :))....
پروپشیا یا فین باعث حالاتی در بیمار شده که کیفیت زندگی طرف انقد اومده پایین خودکشی کرده نه که با اوردوز پروپشیا.... بله رولت روسی خیلی ملموستر تشریح میکنه تا اون حرفای کادو پیچ شما

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوست شبه پزشک من... من نگفتم طرف پروپشیا خورده پروپشیا باعث مستقیم مرگش شده شما اگه پست خوب بخونید متوجه میشید این عطشتون در جواب دادن به همه چیز درک نمی کنم خوبه که ادم بحر العلوم باشه :))....
پروپشیا یا فین باعث حالاتی در بیمار شده که کیفیت زندگی طرف انقد اومده پایین خودکشی کرده نه که با اوردوز پروپشیا.... بله رولت روسی خیلی ملموستر تشریح میکنه تا اون حرفای کادو پیچ شما

شبه پزشک خیر،خود پزشک؛
عطش پاسخ دادن به همه چیز نیست،عطش پاسخ صحیح و اطلاعات درست دادن هست؛

شما باید منبع بیارید که مصرف فینستراید و مشکل نعوظی پایدار بوجود امده بطور معنادار باعث خودکشی در افراد میشه،در واقع ریسک خودکشی رو بالا میبزه ؛اینکه یک نفر به هر علتی به زندگیش پایان داده دلیل نمیشه که یک دارو بد باشه؛اگر سند نیاورید گفته شما بی ارزش هست و از نظر اکادمیک بی معناست و در حد مدرک مستر نیست؛

پ.ن همانطور که یک افسردگی بعلت ناتوانی جنسی میتونه منجر به ایجاد افکار خودکشی بشه،افسردگی و ناراحتی ناشی از ازدست دادن مو هم میتوانید!
حال بهتر هست این دارو رو بعنوان یک انتخاب درمانی بعلت رولت روسی حذف نکنیم!

*فعلا شب خوش تا فردا*

Last edited:

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شبه پزشک خیر،خود پزشک؛
عطش پاسخ دادن به همه چیز نیست،عطش پاسخ صحیح و اطلاعات درست دادن هست؛

شما باید منبع بیارید که مصرف فینستراید و مشکل نعوظی پایدار بوجود امده بطور معنادار باعث خودکشی در افراد میشه،در واقع ریسک خودکشی رو بالا میبزه ؛اینکه یک نفر به هر علتی به زندگیش پایان داده دلیل نمیشه که یک دارو بد باشه؛اگر سند نیاورید گفته شما بی ارزش هست و از نظر اکادمیک بی معناست و در حد مدرک مستر نیست؛

پ.ن همانطور که یک افسردگی بعلت ناتوانی جنسی میتونه منجر به ایجاد افکار خودکشی بشه،افسردگی و ناراحتی ناشی از ازدست دادن مو هم میتوانید!
حال بهتر هست این دارو رو بعنوان یک انتخاب درمانی بعلت رولت روسی حذف نکنیم!

http://www.pfsfoundation.org
http://www.aafp.org/news/health-of-the-public/20120418finasteride.html
http://www.the-dermatologist.com/content/does-finasteride-lead-permanent-sexual-side-effects

http://abcnews.go.com/Health/baldne...g-possibly-permanent-sexual/story?id=16758123

لیبل چنج اف دی ای گویای میزان بی خطری این دارو ....
شاید شما اف دی ای و هم به عنوان ررفرنس قبول ندارید..
طبع شما در طنز خیلی زیاد انقد که من ینجا ریسه رفتم از این رولت روسی..
مساله اینجاست که چنتا پزشک هستن که این مساله رو رسما اعلام کردن ولی با توجه به اعمال نفوذ شرکت سازنده هنوز همه گیر نشده...>>>>http://www.pfsfoundation.org/resources/
طولی نمیکشه که تو کتابایه ترجمه شما هم میاد .. بعد اینروز شما با چنتا اصطلاح قلمبه سلمبه گفته ها ی قبلیتونو توجیح میکنید... چون عملا شما میگید که عوارض داره ولی چرا ینجوری گفتی خوب دوست داشتم ینجوری بگم

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
http://www.pfsfoundation.org
http://www.aafp.org/news/health-of-the-public/20120418finasteride.html
http://www.the-dermatologist.com/content/does-finasteride-lead-permanent-sexual-side-effects

http://abcnews.go.com/Health/baldne...g-possibly-permanent-sexual/story?id=16758123

لیبل چنج اف دی ای گویای میزان بی خطری این دارو ....
شاید شما اف دی ای و هم به عنوان ررفرنس قبول ندارید..
طبع شما در طنز خیلی زیاد انقد که من ینجا ریسه رفتم از این رولت روسی..
مساله اینجاست که چنتا پزشک هستن که این مساله رو رسما اعلام کردن ولی با توجه به اعمال نفوذ شرکت سازنده هنوز همه گیر نشده...>>>>http://www.pfsfoundation.org/resources/
طولی نمیکشه که تو کتابایه ترجمه شما هم میاد .. بعد اینروز شما با چنتا اصطلاح قلمبه سلمبه گفته ها ی قبلیتونو توجیح میکنید... چون عملا شما میگید که عوارض داره ولی چرا ینجوری گفتی خوب دوست داشتم ینجوری بگم

عزیز جان؛مقاله هایی که گفته عوارض پایدار جنشی داره در ژورنال های پزشکی چاپ شده!حتی من هم خودم خواندمش؛یکی از معروف ترین هاش سال ۲۰۱۱ چاپ شده و همان تیم تحقیقاتی سال ۲۰۱۲ یک تحقیق فالوآپ هم انجام داده؛
همه هم تاکید دارند که این عارضه دیده شده!اما کسی نگفته این کار رولت روسیه یا باعث خودکشی میشه؛
من گفتم شما اگه تاکید میکنین مصرف دارو باعث خودکشی میشه مقاله بدین!نه اینکه همونی که همه میدونیم رو بگین
اولا چون شما درک پزشکی ندارین و مساله تجویز منطقی و ریسک بنفیت رو متوجه نمیشین از عنوان رولت روسی استفاده میکنین؛
ما داروی بدون عارضه نداریم!چون یک دارو عارضه داریم نمیگیم که نخورین!بلا سرتون میاد!رولت روسیه!
همین SSRI ها کلی عارضه جنسی دارند اما هنوز انتخاب اول درمانی هستند؛حالا یک فرد اکادمیک بیاد تو یه جمع عمومی بنویسه نخورین که رولت روسیه!بهش و مسترش میخندن؛
جالب هست بدونین SSRI در ابتدای مصرف ریشک خودکشی رو افزایش میده و Black box warning برای تمام داروهای این دسته منتشر شده اما کسی از مارکت جمعش نکرده کسی نمیگه بخاطر قدرتمندی کمپانی داروسازیه یا رولت روسیه؛
یک مثال درمان کازماتیک هم بزنم؛ترتینوئین عوارض بمراتب بدتری از یک اختلال جنسی ناپایدار نادر داره! عوارض این دارو بقدری شایع هست که مانیتور دوره ای آزمایشگاهی نیاز داره؛
باز هم کسی نمیگه این کار رولت روسیه!

در مورد لیبل چنج،جالب هست بدونین داروی بی خطر استامینوفن لیبل مصرفش در بارداری تغییر کرده و الان داروی بی خطری حساب نمیشه،اما در بارداری بخوایم مسکن بدیم،با علم به خطرات مشاهده شده،باز هم انتخابمون همین استامینوفن هست!

من باز هم گفتم تایید میکنم عوارض پایدار هست؛اما برام جالب هست کسی که آکادمیک هست چرا خودش رو در سطح عوام پایین میاره؟!
بهترین راهنمایی مردم اطلاعات درست دادنه،نه ترساندن!
این که یک جوان رو بترسونی که بخاطر مشکل ریزش موش دارویی رو مطلقا مصرف نکنه ظلم هست در حالی که بهبود ریزش مو میتونه تاثیر مثبت در زندگیش بزاره؛

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
یک بار جمع بندی میکنم برای کسانی که میخوان فینستراید مصرف کنند؛مطالب زیر طبق منابع تخصصی پزشکی هست:
فینستراید میتونه در مقابل ماینوکسیدیل انتخاب بهتری برای ریزش موی مردانه باشد؛
فینستراید یک 5-alpha-reductase هست که مانع از تبدیل تستسترون به دی هیدرو تستسترون تا ۶۰درصد در سر میشه؛

دارو باید حداقل برای یکسال مصرف بشه تا تاثیر کامل ایجاد کنه و درصورت قطع دارو ریزش مو طی ۹-۶ ماه ایجاد میشه؛

مهمترین عارضه این دارو اختلتلات جنسی شامل کاهش میل جنسی،اختلال نعوظی و اختلالات انزالی هست؛در مطالعات میزان ایجاد کلی این عوارض ۱.۵% گزارش شده و ریسک ایجاد این عوارض با سن افزایش پیدا میکند؛
اغلب عوارض جنسی ایجاد شده،با قطع دارو برطرف میشه؛
اما عوارض جنسی پایدار در یک مطالعه روی ۷۱ نفر گزارش شد؛متوسط طول مصرف ۲ سال بود که ۲۰ درصد این افراد وجود اختلالات رو برای بیش از ۶ سال گزارش دادند؛
عوراض دیگه کاهش مقدار اسپرم هست که با قطع دارو برطرف میشه؛
عوارض نادر دیگه مثل افسردگی،درد بیضه بزرگ شدن سینه از دیگر عوارض نادر هست که معمولا با فینستراید ۵ میلی گرم استفاده شده در مشکلات پروستات دیده میشود؛
در کسانی که اختلال کبدی دارند باید با احتیاط مصرف شود؛

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یک بار جمع بندی میکنم برای کسانی که میخوان فینستراید مصرف کنند؛مطالب زیر طبق منابع تخصصی پزشکی هست:
فینستراید یک 5-alpha-reductase هست که مانع از تبدیل تستسترون به دی هیدرو تستسترون تا ۶۰درصد در سر میشه؛

دارو باید حداقل برای یکسال مصرف بشه تا تاثیر کامل ایجاد کنه و درصورت قطع دارو ریزش مو طی ۹-۶ ماه ایجاد میشه؛

مهمترین عارضه این دارو اختلتلات جنسی شامل کاهش میل جنسی،اختلال نعوظی و اختلالات انزالی هست؛در مطالعات میزان ایجاد کلی این عوارض ۱.۵% گزارش شده و ریسک ایجاد این عوارض با سن افزایش پیدا میکند؛
اما عوارض جنسی پایدار در یک مطالعه روی ۷۱ نفر گزارش شد؛متوسط طول مصرف ۲ سال بود که ۲۰ درصد این افراد وجود اختلالات رو برای بیش از ۶ سال گزارش دادند؛
عوارض نادر دیگه مثل افسردگی،درد بیضه بزرگ شدن سینه از دیگر عوارض نادر هست که معمولا با فینستراید ۵ میلی گرم استفاده شده در مشکلات پروستات دیده میشود؛

دوست عزیز اینجا کروز پزشکی نیست که من بیام سخنرانی رسمی کنم یه فروم عمومی مگه ریسرچ پیپر که باید ام ال ای باشه ؟ همین خوبه که نظر منو تایید کردی ... هر کی با لحن خودش سعی میکنه مردم به اصطلاح شما عوام توجیح کنه ... حالا شما اصرار داری توی هر گفتگویی اظهار فضل کنی با مخالفت این یه مساله دیگست، پس قبول داری عوارض بی بازگشت داره ؟ اینجا هم راجع به فین حرف میزنیم نه اس اس ار ای یا هر چی ، پس اگه قبول داری دیگه رفرنس برا چی خواستی..... دوستان عوام توجه داشته باشید دوست پزشک ما میگن که عوارض داره ولی ناچیز امکانش هست برای همیشه با اندام جنسیتون خداحفظی کنین(البته تو این مورد انگار آقای دکتر گفتن میتونن پیوند بزنن پس زیاد نگران اونم نباشید ) یا ینکه دپرشن سنگین بگیرید خود کشی کنین و... ولی خوب نادر بخورید برا شما پیش نمیاد برا همسایه پیش میاد.....

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوست عزیز اینجا کروز پزشکی نیست که من بیام سخنرانی رسمی کنم همین خوبه که نظر منو تایید کردی ... هر کی با لحن خودش سعی میکنه مردم به اصطلاح شما عوام توجیح کنه ... حالا شما اصرار داری توی هر گفتگویی اظهار فضل کنی با مخالفت این یه مساله دیگست، پس قبول داری عوارض بی بازگشت داره ؟ اینجا هم راجع به فین حرف میزنیم نه اس اس ار ای یا هر چی ، پس اگه قبول داری دیگه رفرنس برا چی خواستی..... دوستان عوام توجه داشته باشید دوست پزشک ما میگن که عوارض داره ولی ناچیز امکانش هست برای همیشه با اندام جنسیتون خداحفظی کنین(البته تو این مورد انگار آقای دکتر گفتن میتونن پیوند بزنن پس زیاد نگران اونم نباشید ) یا ینکه دپرشن سنگین بگیرید خود کشی کنین و... ولی خوب نادر بخورید برا شما پیش نمیاد برا همسایه پیش میاد.....
دپرش و خودکشی رو من نگفتم
من بشما میگم اگر اعتقاد دارید مصرف فینستراید باعث خودکشی میشه باید رفرنس بیاورید؛
اما چرا در هر گفت و گو شرکت میکنم چون اینجا یک انجمن عمومی است و کسی حق ندارد کسی را با دیکتاتوری از صحبت منع کند؛ما میخواهیم اطلاع صحیح بدهیم نه در سطح افکار نادرشت خودمان مردم را گمراه کنیم و ادعای مستر داشتن کنیم!

خدمت سایر اعضایی که تاپیک رو میخوانند،تصمیم نهایی برای درمان با خود شماست؛فایده و عوارض گفته شد،مطالعه بفرمایید و با پزشکتان مشورت کنید ما در علم پزشکی داروی بی ضرر و درمان بدون عارضه نداریم؛
ساده ترین درمان ها و بی خطر ترین دارو ها میتوانید عارضه جبران ناپذیر ایجاد کنند؛اما ما در جمعیت عمومی و با سنجش ریسک بنفیت دارو را پیشنهاد میدهیم؛
فعلا طبق آخرین رفرنس های پزشکی،فینستراید انتخاب خوب ما در بهبود ریزش موی اندروژنیک یا همان ارثی معروف هست؛

Last edited by a moderator:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,246

71 نفر سالم رو انتخاب کردن که 20 درصدشون دچار عوارض پایدار جنسی شدن ؟ یا نه کل 71 نفر از اول دچار عوارض بودن

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
71 نفر سالم رو انتخاب کردن که 20 درصدشون دچار عوارض پایدار جنسی شدن ؟ یا نه کل 71 نفر از اول دچار عوارض بودن
نه؛از کل کسانی که مصرف میکردند،این ۷۱ نفر گزارش کرده اند که عوارض اونها ادامه داشته;و از این جمع ۷۱ نفره،۲۰ درصد پایداری علایم رو برای بیشتر از ۶ سال گزارش کرده اند؛این مطالعه یک بررسی گذشته نگر بوده،یعنی از بین مصرف کنندگان گذشته این اثر رو دیده
حالا یک مطالعه دوباره در ۵۴ نفر از افراد بالا باز ۹۶درصدشون برای ۹-۱۶ ماه بعد از بررسی اولیه همچنان عوارض پایدار رو داشتند

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
حدود 6 ماه هست که داروی فیناستراید 1 میلی مصرف میکنم و خیلی عالی و خوب جلوی ریزش مو ام رو گرفته همه چی به خیر و خوبی پیش میرفت و من شبی یکی میخوردم تا 2 ماه پیش که عوارضش شروع شد .
و تا همین 5 روز پیش مصرفش رو متوقف کردم .

عوارضش هم اینه که سینم حساس شده بود و مقداری خارج و احساس میکردم بزرگتر از حد نرمال شده (شاید هم دلیلش چاق شدنم باشه اما حساسیت که دلیلش چاقی نیست) با مراجعه به عوارض دارو دیدم که این مورد از عوارض هست .
و همچنین بیضه سمت چپم حدود یک سانت از راست پایینتره و این هم تو این مدت پدید امده یا بیشتر شده .

الا 5 روزه دارو رو قعط کردم دیگه خارش و حساسیت سینه ندارم . ولی کم کم مو هام میریزه .

21 سالمه حالا چیکار کنم . حفظ مو برام خیلی ارزش داره اما با این عوارض چیکار کنم ؟؟؟
وقت و پول و استرس ... فیناسترید و ماینوکسیدیل . اصلا بدرد نمیخورن

صبر کن ریزشت کامل بشه و یکبار برای همیشه بکار
ژنتیک چیزی نیست که بشه با دارو جلوش رو گرفت
فقط نوندونی شده واسه بنجل فروشای محلول و شامپو

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
دوستانی که در رابطه با ریزش موی ارثی تحقیق کردن احتمالا دیگه تا الان میدونن که 2 عامل اصلی این مسئله ژن و DHT هستش. ژن رو که نمیشه کاری کرد در نتیجه تمام زوم میره روی جلوگیری از تولید DHT در بدن و رسیدنش به ریشه مو.
دارویی مثل فیناستراید دقیقا همین کارو میکنه و منجر به کاهش تولید DHT در بدن مردان میشه که البته گفته میشه عوارضی هم داره و صد البته به دلیل تمایل بالای مردم به سمت این قرص ها قیمت بالا و دروغینی هم دارن (بگذریم از تقلب و قاچاق) که جیب یه سری عزیزان رو پر پول تر هم میکنه
اما
ما مواد طبیعی هم داریم که DHT بلاکر هستن که از جمله میشه به روغن تخمه کدو، عصاره نخل اره ای و چای سبز اشاره کرد که عوارض بسیار کمتری دارن (اگه نگیم که کلا عوارض ندارن)، از اونجایی هم که تو این دوره همه همین جوری بدون مدرک و دلیل حرف میزنن به عنوان نمونه نظرتون رو هم به مقاله منتشر شده سال 2014 در رابطه با اثر روغن تخمه کدو بر ریزش مو جلب میکنم:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4017725/
اثرات مصرف بعد از 24 هفته مشخص شده که میبینید محسوس هم هست
واقعا عذرخواهی میکنم که حوصله ترجمه مقاله رو ندارم اما حتما اگه می تونید بخش نتیجه گیری رو بخونید

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

bayern_vahid

Registered User
لایک‌ها
469
من که چند سالی هست دارم میخورم
عالی بوده و عوارضی من ندیدم
تو خانواده ما همه ارثی کچل هستن
الان همه خانواده و حتی برادر کوچکیتر من کاملا کچل شدن و فقط من مو دارم اونم فقط و فقط مدیون این دارو هستم چون به موقع به داد موهام رسیدم
این دارو توی 3 درصد مردم فقط عوارض داده که اونم قابل چشم پوشی هست منتها هر کسی میخواد مصرف کنه با دکتر حتما مشورت کنه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
من که چند سالی هست دارم میخورم
عالی بوده و عوارضی من ندیدم
تو خانواده ما همه ارثی کچل هستن
الان همه خانواده و حتی برادر کوچکیتر من کاملا کچل شدن و فقط من مو دارم اونم فقط و فقط مدیون این دارو هستم چون به موقع به داد موهام رسیدم
این دارو توی 3 درصد مردم فقط عوارض داده که اونم قابل چشم پوشی هست منتها هر کسی میخواد مصرف کنه با دکتر حتما مشورت کنه
احسنت؛
ما در بحث عوارض دارویی مژالعات وسیع انجام میدیم و بعد از مطالعات وسیع هست که اصولا یک دارو میتونه وارد بازار بشه؛
حتی بعد از اون هم یکسری مطالعات پست مارکتینگ هست که باز عوارض رو ارزیابی میکنه و برای مصارف جدید دارو بررسی میشه؛
همین فینستراید اول برای بزرگی‌ خوشخیم پروستات وارد بازار شد اما بعدها برای ریزش مو هم روش کار کردند و تبدیل به داروی انتخابی طبق منابع علمی شده؛

عارضه هم جزو جدایی ناپذیر دا و و درمان هست؛واقعیتی در پزشکی‌و امر درمان که باید پذیرفته بشه و بفکر جایگزین و درمان عارضه بود نه ترس و ترد!

بالا