برگزیده های پرشین تولز

عوارض فیناستراید داغونم کرد !!

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
من پست های قبلی رو نخوندم
فیناستراید برای چند روز مصرف کردم. میل جنسیم کم شد ( که مهم نبود) ولی خیلی نمرکزم رو کم میکرد و چون درس میخوندم گذاشتمش کنار
اما
اما خیلی از داروها یه سری عوارض حانبی موقت دارن که بعد از یه مدت مصرف از بین میره
مثلا ضد افسردگی ونلافاکسین دو هفته اول حالت تهوغ داری
یا آلپرازولام که ضد استرسه باعث خواب آلودگی میشه...اما اگه طولانی مصرف بشه خواب آوریش از بین میره ولی اثر ضد استرسش باقی میمونه

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
من پست های قبلی رو نخوندم
فیناستراید برای چند روز مصرف کردم. میل جنسیم کم شد ( که مهم نبود) ولی خیلی نمرکزم رو کم میکرد و چون درس میخوندم گذاشتمش کنار
اما
اما خیلی از داروها یه سری عوارض حانبی موقت دارن که بعد از یه مدت مصرف از بین میره
مثلا ضد افسردگی ونلافاکسین دو هفته اول حالت تهوغ داری
یا آلپرازولام که ضد استرسه باعث خواب آلودگی میشه...اما اگه طولانی مصرف بشه خواب آوریش از بین میره ولی اثر ضد استرسش باقی میمونه

samirahoss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
فیناستراید ایرانی1 میلی 3 ماه مصرف کردم هیچ تاثیر یا عوارضی ندیدم انگار دارونما خورده باشم
فیناستراید خارجی 1 میل مال هند رو از همون ماه اولی که شروع کردم تاثیراتش به وضوح دیده میشد ولی بعد 6 ماه مصرف که دارو رو قطع کردم دوباره برگشت به همون حالت قبل مصرف.
هر چی رشته بودم پنبه شد.

0reza666

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب این قرص فیناستراید 1 درصد حالا خوبه یا بعد؟
جسارت به کاربرا نباشه ولی تو این انجمن دکتری هست که راهنمایی کنه. لطفا دکتر اگه هست جواب بده.
راستی محلول ماینوکسیدیل 5 درصد هم دارم.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
خوب این قرص فیناستراید 1 درصد حالا خوبه یا بعد؟
جسارت به کاربرا نباشه ولی تو این انجمن دکتری هست که راهنمایی کنه. لطفا دکتر اگه هست جواب بده.
راستی محلول ماینوکسیدیل 5 درصد هم دارم.
بلی،خوب هست؛البته عارضه هم دارخ که مهمترینش،اختلال در فعالیت جنسی هست که معلا همیشه برگشت پذیر یا قابل درمان هست:
معمولا انتخاب درمانی اولمون فینستراید ۱ میلی گرم هست

Sent from my E5823 using Tapatalk

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوردن فینستراید مثل بازی کردن رولت روسی ه ، کافیه شانس نیاری اون موقع هست که تازه میفهمی به چه مفتی سلامتی ادم به فنا رفته ...مو خیلی خیلی خیلی مهم ... ولی ادم زندیگش روش ببازه خیلی زور داره ...من جواب نظرات منفی نمی دم چون مطمئنم فین کلی طرفدار داره میخوان اسمون ریسمون ببافن به هم ولی کسی که میخواد تازه بخوره یه گوگل کنه دستش میاد که این دارو چی بلایی رو سر یه عده اورده .....

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
خوردن فینستراید مثل بازی کردن رولت روسی ه ، کافیه شانس نیاری اون موقع هست که تازه میفهمی به چه مفتی سلامتی ادم به فنا رفته ...مو خیلی خیلی خیلی مهم ... ولی ادم زندیگش روش ببازه خیلی زور داره ...من جواب نظرات منفی نمی دم چون مطمئنم فین کلی طرفدار داره میخوان اسمون ریسمون ببافن به هم ولی کسی که میخواد تازه بخوره یه گوگل کنه دستش میاد که این دارو چی بلایی رو سر یه عده اورده .....
خوب مثلا چه بلایی؟؟؟؟

ضمنا نمیدونم چرا میگین جواب نظرات منفی رو نمیدین؟احتمالا چون اصولا خودتون تعصب منفی به این دارو دارید و گفته هاتون با توجه به اموزه های تجویز منطقی دارو،اطلاعات فارماکولوژی و پزشکی نیست،چون بعید میدونم از این اطلاعت بهره مند باشید وگرنه اصطلاح "بلا بر سر اوردن" رو بکار نمیاوردید؛
به هرحال من حاضر هستم با اوردن رفرنس های معتبر با شما بحث کنم

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوب مثلا چه بلایی؟؟؟؟

ضمنا نمیدونم چرا میگین جواب نظرات منفی رو نمیدین؟احتمالا چون اصولا خودتون تعصب منفی به این دارو دارید و گفته هاتون با توجه به اموزه های تجویز منطقی دارو،اطلاعات فارماکولوژی و پزشکی نیست،چون بعید میدونم از این اطلاعت بهره مند باشید وگرنه اصطلاح "بلا بر سر اوردن" رو بکار نمیاوردید؛
به هرحال من حاضر هستم با اوردن رفرنس های معتبر با شما بحث کنم

نه دوست عزیز فقط شماید که از این اطلاعات سر رشته دارید.... بهث چی؟ رفرنس ازکجا؟
من از بیلور مدیکل سکول رفرنس بیارم که فین بی خطر نیست شما قانع میشید؟ همین الان هاروارد کسایی رو که ساید های عجیب و غریب گرفتن روشون تحقیق میکنه .... مثلا اصطلاح پزشکی بلا سر اوردن چی میشه ؟؟؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
نه دوست عزیز فقط شماید که از این اطلاعات سر رشته دارید.... بهث چی؟ رفرنس ازکجا؟
من از بیلور مدیکل سکول رفرنس بیارم که فین بی خطر نیست شما قانع میشید؟ همین الان هاروارد کسایی رو که ساید های عجیب و غریب گرفتن روشون تحقیق میکنه .... مثلا اصطلاح پزشکی بلا سر اوردن چی میشه ؟؟؟
سر دراوردن نداره
فرق من و شما این هست که بنده متخصص در امر پزشکی هستم اما جنابعالی با یک سرچ در گوگل فکر کردی بلدی
هیچکس منکر نمیشه که اختلالات نعوظی پایدار در گروهی از بیماران مصرف کننده فینستراید یک میلی گرم برای ریزش مو مشاهده شده و هنوز هم داره روشون تحقیق.میشه
اما این دارو هنوز بر اساس رفرنس های تخصصی پوست مثل هبیف و اندروز هنوز درمان انتخابی هست؛
بعید میدونم حتی اسمشون رو شنیده باشی اما با اعتماد بنفس کاذب در مسائل درمانی نظر میدین؛
جالب هست بدونین هنوز fda یک warning برای این دارو نداده!
اون وقت شما از بلا صحبت میکنید!
اگر میدانستید عوارض دارویی جزو اجتناب ناپذیر دارودرمانی و حقیقت درمانگری هست هرگز اینطور صحبت نمیکردین؛
دیگه جانبعالی از FDA و انجمن پوست آمریکا که بالاتر نیستین!
مردم رو با تعصب بیجا گمراه نکنین؛

باز هم میگم رفرنس بیارین که جوامع پزشکی توصیه به عدم مصرف دارو کرده باشند

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سر دراوردن نداره
فرق من و شما این هست که بنده متخصص در امر پزشکی هستم اما جنابعالی با یک سرچ در گوگل فکر کردی بلدی
هیچکس منکر نمیشه که اختلالات نعوظی پایدار در گروهی از بیماران مصرف کننده فینستراید یک میلی گرم برای ریزش مو مشاهده شده و هنوز هم داره روشون تحقیق.میشه
اما این دارو هنوز بر اساس رفرنس های تخصصی پوست مثل هبیف و اندروز هنوز درمان انتخابی هست؛
بعید میدونم حتی اسمشون رو شنیده باشی اما با اعتماد بنفس کاذب در مسائل درمانی نظر میدین؛
جالب هست بدونین هنوز fda یک warning برای این دارو نداده!
اون وقت شما از بلا صحبت میکنید!
اگر میدانستید عوارض دارویی جزو اجتناب ناپذیر دارودرمانی و حقیقت درمانگری هست هرگز اینطور صحبت نمیکردین؛
دیگه جانبعالی از FDA و انجمن پوست آمریکا که بالاتر نیستین!
مردم رو با تعصب بیجا گمراه نکنین؛

باز هم میگم رفرنس بیارین که جوامع پزشکی توصیه به عدم مصرف دارو کرده باشند

باشی فهمیدیم که چی ؟؟؟ تخصص شما آلت خم شده خیلی از کسایی که فین خوردن و صاف میکنه ؟ شما چرا ضد و نقیض حرف میزنید ؟ خوب پس عوارض پایدار داره مثلا چون رشتت اینه گفتی بیام یه مخالفتی بکنم که یعنی من امام این فرومم... منم گفتم شانسی عوارض گرفتن یا نگرفتن به شیر یا خطش نمی ارزه که ادم بجز ساید جنسی ساید روانی پایدار هم بگیره.... در ثانی کم نبوده دارو هایی که اف دی ای اپپروو کرده بعد ا بازار جمع کرده .....

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
باشی فهمیدیم که چی ؟؟؟ تخصص شما آلت خم شده خیلی از کسایی که فین خوردن و صاف میکنه ؟ شما چرا ضد و نقیض حرف میزنید ؟ خوب پس عوارض پایدار داره مثلا چون رشتت اینه گفتی بیام یه مخالفتی بکنم که یعنی من امام این فرومم... منم گفتم شانسی عوارض گرفتن یا نگرفتن به شیر یا خطش نمی ارزه که ادم بجز ساید جنسی ساید روانی پایدار هم بگیره.... در ثانی کم نبوده دارو هایی که اف دی ای اپپروو کرده بعد ا بازار جمع کرده .....

اصولا بحث با شما فایده نداره؛چون نخواهی فهمید؛ضد و نقیض نگفتم،هیچ چیز خارج از منابع علمی نمیگم و نخواهم گفت!
بیشتر از این هم چیزی نمیگم چون با خوندن گفت و گوی بالا خود خوانندگان هستند که کدوم نظر رو قبول کنند؛
ضمنا بلی،پزشکی میتونه اختلالات نعوظی رو درمان کنه و موفقیت امیز هم درمان کرده؛از دارو گرفته تا کاشت پروتز ثابت یا قابل اتساع در آلت!

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اصولا بحث با شما فایده نداره؛چون نخواهی فهمید؛ضد و نقیض نگفتم،هیچ چیز خارج از منابع علمی نمیگم و نخواهم گفت!
بیشتر از این هم چیزی نمیگم چون با خوندن گفت و گوی بالا خود خوانندگان هستند که کدوم نظر رو قبول کنند؛
ضمنا بلی،پزشکی میتونه اختلالات نعوظی رو درمان کنه و موفقیت امیز هم درمان کرده؛از دارو گرفته تا کاشت پروتز ثابت یا قابل اتساع در آلت!

عزیز دل شما داری رو نظر من اسکی میری بعد میگی نخواهی فهمید..... دانا... اونجایی که من مستر گرفتم هفت پشتتم نمی بینن تو خواب.. این خود بزرگ بینی از کجا میاد؟ من گفتم یه سری عوارض میگیرن که به امتحان کردنش نمی ارزه شما اومدی همون نظر یه جور دیگه میگی ...

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
عزیز دل شما داری رو نظر من اسکی میری بعد میگی نخواهی فهمید..... دانا... اونجایی که من مستر گرفتم هفت پشتتم نمی بینن تو خواب.. این خود بزرگ بینی از کجا میاد؟ من گفتم یه سری عوارض میگیرن که به امتحان کردنش نمی ارزه شما اومدی همون نظر یه جور دیگه میگی ...
خوب اگه مستر داری پس میدونی نحوه مطالعات دارو چجور هست؛پس بر علم مسلط هستی
و آمار و مطالعات وسیع،ایمنی یک دارو برای تجویز در عموم رو اثبات کرده بعلت ایجاد چند عارضه نادر هیچوقت نمیگن به امتحانش نمیارزه!
مثلا واکسیناسیون علیه فلج اطفال م در هر ۹۰۰هزار نفر میتونه پلی میلیت فلجی مرتبط با واکسن (VAPP) ایجاد کنه؛اینجا نمیگنن ببین چه بلایی سر ادم اورده یا بازی کردن با رولت روسی هست؛

خلاصه اگر حرف شما نظر شخصی هست که مصرفش رو توصیه نمیکنید که هیچ!اصولا نیازی نیست نظرات شخصی یک فرد رو تغییر داد. و اصولا نظر شخصی مهم نیست
اما اگه بعنوان یک نظر تخصصی بر پایه علم شما با توجه به مدرک مسترتون هست و این دارو. رو توصیه نمیکنید اون جداست و تا نتونین رفرنس بیارین نظرتون قابل اعتنا نیست

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خوب اگه مستر داری پس میدونی نحوه مطالعات دارو چجور هست؛پس بر علم مسلط هستی
و آمار و مطالعات وسیع،ایمنی یک دارو برای تجویز در عموم رو اثبات کرده بعلت ایجاد چند عارضه نادر هیچوقت نمیگن به امتحانش نمیارزه!
مثلا واکسیناسیون علیه فلج اطفال م در هر ۹۰۰هزار نفر میتونه پلی میئلیت فلجی مرتبط با واکسن (VAPP) ایجاد کنه؛اینجا نمیگنن ببین چه بلایی سر ادم اورده یا بازی کردن با رولت روسی هست؛

خلاصه اگر حرف شما نظر شخصی هست که مصرفش رو توصیه نمیکنید که هیچ!اصولا نیازی نیست نظرات شخصی یک فرد رو تغییر داد. و اصولا نظر شخصی مهم نیست
اما اگه بعنوان یک نظر تخصصی بر پایه علم شما با توجه به مدرک مسترتون هست و این دارو. رو توصیه نمیکنید اون جداست و تا نتونین رفرنس بیارین نظرتون قابل اعتنا نیست

مستر من پزشکی نیست من باب گنده گویی شما گفتم که از بالا نظرات نگاه میکنید...
ریسک قبول کردن مقابل فلج تا دلایل کازمتیک یه ذره با هم متفاوت....

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
مستر من پزشکی نیست من باب گنده گویی شما گفتم که از بالا نظرات نگاه میکنید...
ریسک قبول کردن مقابل فلج تا دلایل کازمتیک یه ذره با هم متفاوت....
این ریسک رو بیمار با مشورت پزشک قبول یا. رد. میکنه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
البته کاش با توجه به مدرک مسترتون. علمی تر صحبت میکردین
مثلا میفرمودین با توجه به فلان. مطالعه درصد عوارض پایدار چقدر هست و سایر عوارض رو میفرمودین تا بشه علمی بحث کرد؛
بلا و رولت روسی در کلام یک دانشمند تعجب برانگیز هست

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
فک نکنم پزشکا به بیمارا بگن ... اگه بگن چرا که نه
خوب هم میگن

اما نمیگن این کار مثل رولت روسی هست
علمی و اصولی برخورد میکنن؛توضیح ریشک و بنفیت بنحو صحیح کمک کننده هست نه ترساندن!
ارتباط با بیمار خودش قسمتی از روند درمانه؛

یه مشکل کار ما هم همین توصیه هایی غیر اصولی مادربزرگ و همسایه و الان هم اینترنتی هست!
مثال میزنم؛مثلا مادر بچه ای که فاویسم داره تو اینترنت خونده که استامینوفن ممنوعیت داره!
حالا اون مطلب توی اینترنت ننوشته که این ریسک در چه حدی و در چه کسانی هست و تجویز رو توجیه میکنه یا نه!
حالا بیا به این مادر رو توجیه کن!

Last edited:

_gunit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
البته کاش با توجه به مدرک مسترتون. علمی تر صحبت میکردین
مثلا میفرمودین با توجه به فلان. مطالعه درصد عوارض پایدار چقدر هست و سایر عوارض رو میفرمودین تا بشه علمی بحث کرد؛
بلا و رولت روسی در کلام یک دانشمند تعجب برانگیز هست
من ادعای دانشمندی نکردم... بر خلاف شما
اینم لینک اف دی ای که به مرک گفته لیبل عوض کنن برای عوارض پایدار

https://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/InformationbyDrugClass/ucm299754.htm

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
خوب گفته عوض کن،انتخاب درمانی همونه،نگفته نده!نگفته بلا سرتون میاره یا رولت روسیه!
این عوارض از سال ۲۰۱۱ گزارش شده!و وارد منابع شده؛با توجه به اون هنوز انتختب درمانی فینستراید هست حتی نسبت به ماینوکسیدیل

بالا