برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
قاچاق برو راحت
بعد مگه سربازی رفتی که بری خارج :confused:
یعنی بخای ی سفر بری قاچاقی بری؟خیلی خوبی،تو ایران فعلا همه چی با سربازیه منم دوس نداشتم ولی ۲۱ ماه رفتم بدون یک روز کسری

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
یعنی بخای ی سفر بری قاچاقی بری؟خیلی خوبی،تو ایران فعلا همه چی با سربازیه منم دوس نداشتم ولی ۲۱ ماه رفتم بدون یک روز کسری
میگم قاچاق کلا بری.
منم بدون کسری رفتم
نیروی انتظامی نرفتی بدونی چه سخته

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,019
سفر خارج
برای پروانه کسب یا مجوز تاسیس یه آموزشگاه یا موارد مشابه
جاهای خصوصی معتبر هم بخوای استخدام شی همشون پایان خدمت یا معافیت میخوان

خیلی وقتا پیک موتوری سر کوچه هم اگه آشنات نباشه بدون پایان خدمت یا معافیت بهت کار نمیده

خلاصه که رفتنی رو باید رفت
چرا حرفی که نمیدونی میزنی؟
من یک ساله سربازیم تموم شده با مدرک لیسانس هیچ جا کار درستی پیدا نمیشه این قدر نگید کار
من ری**م به سربازی که برای کار باشه. همش الکیه.
این همه مغازه و... همه پایان خدمت دارن؟!!
یکی از مغازه دار ها پرسیدم گفت خدمت رو خریدم . میفهمی؟ پول داشته باشی مغازه و خدمت و جواز رو یکجا میخری نداشته باشی باید در حد شاگرد مغازه کار کنی . اصلا پول داری که بتونه مغازه راه بداری که جواز میخوای؟
کجا بری خارج . پس اینهمه کارت پایان خدمت دارن همه رفتن خارج اونجا هم بهشون اقامت دادن خخخخ
تو با کارت پایان خدمت هیچ خارجی نمیری الکی خودت رو گول نزن

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
سفر خارج
برای پروانه کسب یا مجوز تاسیس یه آموزشگاه یا موارد مشابه
جاهای خصوصی معتبر هم بخوای استخدام شی همشون پایان خدمت یا معافیت میخوان

خیلی وقتا پیک موتوری سر کوچه هم اگه آشنات نباشه بدون پایان خدمت یا معافیت بهت کار نمیده

خلاصه که رفتنی رو باید رفت
وضعیت استخدام و کار که میدونی !

حتی شانس هم بهت بخوره
الان شرکت های خصوصی که براشون مهم نیست پایان خدمت داری یا نه ! نداشته باشی بهتره براشون ! 20درصد حقوق بیشتر میدن بدون بیمه و مسئولیت هاش !!

حالا کدوم سرباز رفته ای دنبال مجوز اموزشگاه هست ؟

تو هر فامیل هستن یک برادری یا پدری که سربازی رفته میشه با جواز اون استفاده تجاری کرد !

غیر از پلن خارج که با این وضعیت ویزا که ایرانی نمیدن ! مگر دعوتنامه داشته باشی !

دیگر هیچ ارزشی این پایان خدمت نداره

یک زمان برای تمدید تصدیق باید پایان خدمت میداشتی که اونم برداشتن ! در عوض هزینه تصدیق 80هزار تومانی شده 1 میلیون تومان !

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
میگم قاچاق کلا بری.
منم بدون کسری رفتم
نیروی انتظامی نرفتی بدونی چه سخته
اونایی که قاچاق رفتن به قلت کردن افتادن تو کمپا،فیلمای کمپارو میبینی میگی صد رحمت به حلبی اباد

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
چرا حرفی که نمیدونی میزنی؟
من یک ساله سربازیم تموم شده با مدرک لیسانس هیچ جا کار درستی پیدا نمیشه این قدر نگید کار
من ری**م به سربازی که برای کار باشه. همش الکیه.
این همه مغازه و... همه پایان خدمت دارن؟!!
یکی از مغازه دار ها پرسیدم گفت خدمت رو خریدم . میفهمی؟ پول داشته باشی مغازه و خدمت و جواز رو یکجا میخری نداشته باشی باید در حد شاگرد مغازه کار کنی . اصلا پول داری که بتونه مغازه راه بداری که جواز میخوای؟
کجا بری خارج . پس اینهمه کارت پایان خدمت دارن همه رفتن خارج اونجا هم بهشون اقامت دادن خخخخ
تو با کارت پایان خدمت هیچ خارجی نمیری الکی خودت رو گول نزن
انقدر خارج از بحث میزنی که نمیدونم چطور روشنت کنم .
اینهمه آدم میرن خدمت فک میکنی کارشون تضمینه؟ معلومه که نیست . اگه به این امید رفتی مقصر خودتی . آدم میره چون مجبوره چون فردا اگه آشنایی کسی خواست پارتی بشه یا فرصتی پیش اومد پایان خدمتت دستت باشه . خیلی کارای سطح پایینم پایان خدمت میخواد آقا والا میخواد!
فقط بگو کی بهت گفته اگه بری خدمت حتما بعدش استخدام میشی؟ خدمت میشه شرط لازم ! نه شرط کافی .

خارج چرا نتونم برم؟ D: تو یعنی سفر تفریحی همین ترکیه هم نمیخوای بری ؟ میخوای با خر از راه کوه بری؟ خودتو نبین فقط , کلی آدم میتونن و میرن .
یه ترکیه مگه چقد درمیاد ؟!؟ اقامت بحثش جداست و مفصل . پولم زیاد میخواد .

.............
من تمام کارای جواز کسبو یه دور انجام دادم . مغازه اجاره ای داشتم . اگه بدون جواز باشی میتونی سر کنی ولی دردسر داره هر چند وقت . انقدرام کشکی نیست . مگه اینکه جواز دیگران باشه . من ترجیح میدم همه چی به نام خودم باشه . دلیلشم مشخصه دیگه .

در ضمن خرید خدمت اونم غیر قانونی حرف مفته و خلاص

Last edited:

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
وضعیت استخدام و کار که میدونی !

حتی شانس هم بهت بخوره
الان شرکت های خصوصی که براشون مهم نیست پایان خدمت داری یا نه ! نداشته باشی بهتره براشون ! 20درصد حقوق بیشتر میدن بدون بیمه و مسئولیت هاش !!

حالا کدوم سرباز رفته ای دنبال مجوز اموزشگاه هست ؟

تو هر فامیل هستن یک برادری یا پدری که سربازی رفته میشه با جواز اون استفاده تجاری کرد !

غیر از پلن خارج که با این وضعیت ویزا که ایرانی نمیدن ! مگر دعوتنامه داشته باشی !

دیگر هیچ ارزشی این پایان خدمت نداره

یک زمان برای تمدید تصدیق باید پایان خدمت میداشتی که اونم برداشتن ! در عوض هزینه تصدیق 80هزار تومانی شده 1 میلیون تومان !
در مورد خارج حرفت اصلا عجیبه . سفر تفریحی شرایطشو داشته باشی چرا ویزا ندن ؟ اینهمه آدم میرن و میان چی ان پس !

وضعیت استخدام چه ربطی به حرف ما داره . شما میذاری اگه کار برات پیدا شد بعد دفترچه پست میکنی بری خدمت ؟ منطق خودت چی میگه .

شرکت خصوصی اگه بخواد جای درست حسابی باشه و آدم حسابت کنه بله پایان خدمت میخواد . اگه میخوای بدون بیمه و رد و اثری بری کار کنی که خدا بهمرات .

فرمودی کدوم سربازی رفته ای دنبال مجوز آموزشگاه هست .... واقعا باید جواب داد اینو ؟

مشکل اینه , فکر میکنید اونی که میگه بهتره بری خدمت طرفدار سربازیه سریع موضع میگیرید . نه برادر من .

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
در مورد خارج حرفت اصلا عجیبه . سفر تفریحی شرایطشو داشته باشی چرا ویزا ندن ؟ اینهمه آدم میرن و میان چی ان پس !

وضعیت استخدام چه ربطی به حرف ما داره . شما میذاری اگه کار برات پیدا شد بعد دفترچه پست میکنی بری خدمت ؟ منطق خودت چی میگه .

شرکت خصوصی اگه بخواد جای درست حسابی باشه و آدم حسابت کنه بله پایان خدمت میخواد . اگه میخوای بدون بیمه و رد و اثری بری کار کنی که خدا بهمرات .

فرمودی کدوم سربازی رفته ای دنبال مجوز آموزشگاه هست .... واقعا باید جواب داد اینو ؟

مشکل اینه , فکر میکنید اونی که میگه بهتره بری خدمت طرفدار سربازیه سریع موضع میگیرید . نه برادر من .

از اخر شروع کنیم
مشکل اینجاس جوان های بی امید ما فکرمیکنن با گرفتن مدرک - پایان خدمت شاید گره گشا شد فرجی شد !

درکشور داشتن پایان خدمت مزایای خودش دارد !

ولی شما که جواز اموزشگاه میخواهی من افر بهتر میدم ! به برادر یا پدر یا فامیل معتمد پایان خدمت دار بگو برات جواز بگیره شما برای خود اشتغال زایی کن

---

وضعیت اینه که شرایط استخدام دولتی بد است ! از حقوق فاکتور بگیریم ! استخدام دائمی و رسمی نیست ! قراردادی است ! شش ماه بعد هم تعدیل نیرو !

درمورد خط اول خدمت شما عارضم با شرایط سیاسی و اقتصادی

ویزا شنگن دوزاری گرفتن شد کار حضرت فیل [ برای پاسپورت سفید و سن زیر سی سال ]

اگر یک جوان تازه پایان خدمت گرفته و پاسپورت سفید دیدید بتونه شنگن بگیره ! خیلی شانس داره ! دست بکشید به سرش شاید شانسش به شما هم رسید

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
بهونه نتراشید باید برید،کلا تو ایران سربازی اینجوری جا افتاده که بخای خاستگاریم بری بگی سربازی نرفتم میگن چه ادم پلشتیه،مگه اینکه خیلی پولدار باشی،حتی به دوس دخترتم بگی سربازی نرفتم ی حساب دگ باز می‌کنه خخخخ،البته اگه پولدار باشی تمام اسن چیزا نقض میشه

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
بهونه نتراشید باید برید،کلا تو ایران سربازی اینجوری جا افتاده که بخای خاستگاریم بری بگی سربازی نرفتم میگن چه ادم پلشتیه،مگه اینکه خیلی پولدار باشی،حتی به دوس دخترتم بگی سربازی نرفتم ی حساب دگ باز می‌کنه خخخخ،البته اگه پولدار باشی تمام اسن چیزا نقض میشه

اگر پایان خدمت داشته باشی بی پول باشی بری خواستگاری رو تاج سرشون میزارن ؟

حرفا میزنید

این سربازی رفتن برمیگرد به pov هر فرد!

10سال پیش کسی که نرفت ! مسچبید به بازار کار !

تا پارسال میتونست قسطی بخره !

خیلی از دوستان من این کارو انجام دادن ! درسته بالای سی سال سن شدن !

اگر حساب کنیم در ده سال کاسبی 500میلیون در اوردن

50میلیون قسطی برای خرید سربازی دادن تو این وضعیت بی ارزشی ریال چیزی نبود

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
از اخر شروع کنیم
مشکل اینجاس جوان های بی امید ما فکرمیکنن با گرفتن مدرک - پایان خدمت شاید گره گشا شد فرجی شد !

درکشور داشتن پایان خدمت مزایای خودش دارد !

ولی شما که جواز اموزشگاه میخواهی من افر بهتر میدم ! به برادر یا پدر یا فامیل معتمد پایان خدمت دار بگو برات جواز بگیره شما برای خود اشتغال زایی کن

---

وضعیت اینه که شرایط استخدام دولتی بد است ! از حقوق فاکتور بگیریم ! استخدام دائمی و رسمی نیست ! قراردادی است ! شش ماه بعد هم تعدیل نیرو !

درمورد خط اول خدمت شما عارضم با شرایط سیاسی و اقتصادی

ویزا شنگن دوزاری گرفتن شد کار حضرت فیل [ برای پاسپورت سفید و سن زیر سی سال ]

اگر یک جوان تازه پایان خدمت گرفته و پاسپورت سفید دیدید بتونه شنگن بگیره ! خیلی شانس داره ! دست بکشید به سرش شاید شانسش به شما هم رسید

دوست من گرفتن ویزا سالهاست که ساده نیست ولی ممکنه . (از نظر مالی بله همه چی سخت شده!) ولی از نظر ویزا نه اونجوری که شما میفرمائید !

حتی شنگن و توریستی به کنار ... ملت هنوز دارن میرن آلمان با ویزای جستجوی کار چند ماه میگردن دنبال شغل ... تا قبل از کرونا کلی ادم اپلای میکردن ایتالیا بورس استانی هم میگرفتن و میرفتن تحصیل . هیچکدوم آسون نیست .مدرک میخواد پول میخواد و زمانش طولانیه . ولی ملت دارن میرن دیگه برادر من ... مخصوصا تحصیلی . یا کانادا ...

ببینید اینکه به قول شما جوان مملکت فکر کنه با خدمت رفتن قراره استخدام شه خوب کلا اشتباهه . عرض کردم این قضیه شرط لازمه نه کافی .

در مورد آفر , جواز آموزشگاه معمولا نیاز به مدرک تحصیلی مرتبط داره . اگه به این راحتی بود که ... بعدم مگه قراره آدم توی یه فیلد بمونه؟

در کل پیشنهاد شما چیه به یه جوان خدمت نرفته مثلا 18 ساله ؟ میگید نره دیگه درسته ؟ یا میگید شرایط خودشو جامعشو بسنجه تصمیم بگیره ؟

Last edited:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
ی چیز دگ هم اضافه کنم ،بخاطر تک فرزندی جمهوری اسلامی نیاز شدید به سرباز داره یعنی سرباز داره کمتر و کمتر میشه تو پادگانا،من ۹۶ خدمتم تموم شد با لیسانس ،اخرای خدمتم دمه عید سرباز کم اورده بودم فوق دیپلم گذاشتن پاسداری مثل سرباز صفر،حرفشم بود بخاطر کم بودن سرباز کم کم لیسانسه ها هم پاسداری بدن مثل سرباز صفر،البته مدرک الکی هم زیاد شده سرباز صفرم کم شده،در کل ی نصیحت دوستانه بکنم بهتون زودتر سربازیتونو برید وگرنه با مدرک باید پاسداری بدید که واقعا سخته،

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
ی چیز دگ هم اضافه کنم ،بخاطر تک فرزندی جمهوری اسلامی نیاز شدید به سرباز داره یعنی سرباز داره کمتر و کمتر میشه تو پادگانا،من ۹۶ خدمتم تموم شد با لیسانس ،اخرای خدمتم دمه عید سرباز کم اورده بودم فوق دیپلم گذاشتن پاسداری مثل سرباز صفر،حرفشم بود بخاطر کم بودن سرباز کم کم لیسانسه ها هم پاسداری بدن مثل سرباز صفر،البته مدرک الکی هم زیاد شده سرباز صفرم کم شده،در کل ی نصیحت دوستانه بکنم بهتون زودتر سربازیتونو برید وگرنه با مدرک باید پاسداری بدید که واقعا سخته،
آره همیشه میگن کمه !
والا شش هفت سال پیشم ما لیسانسه ها کلی از کارای صفر ها رو انجام میدادیم . خیلی حساب کتاب روی مدرک نداره ... بازم بستگی به جاش داره

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
دوست من گرفتن ویزا سالهاست که ساده نیست ولی ممکنه . (از نظر مالی بله همه چی سخت شده!) ولی نه اونجوری که شما میفرمائید !

حتی شنگن و توریستی به کنار ... ملت هنوز دارن میرن آلمان با ویزای جستجوی کار چند ماه میگردن دنبال شغل ... تا قبل از کرونا کلی ادم اپلای میکردن ایتالیا بورس استانی هم میگرفتن و میرفتن تحصیل . هیچکدوم آسون نیست .مدرک میخواد پول میخواد و زمانش طولانیه . ولی ملت دارن میرن دیگه برادر من .

ببینید اینکه به قول شما جوان مملکت فکر کنه با خدمت رفتن قراره استخدام شه خوب کلا اشتباهه . عرض کردم این قضیه شرط لازمه نه کافی .

در مورد آفر , جواز آموزشگاه معمولا نیاز به مدرک تحصیلی مرتبط داره . اگه به این راحتی بود که ... بعدم مگه قراره آدم توی یه فیلد بمونه؟

در کل پیشنهاد شما چیه به یه جوان خدمت نرفته مثلا 18 ساله ؟ میگید نره دیگه درسته ؟ یا میگید شرایط خودشو جامعشو بسنجه تصمیم بگیره ؟

دوست عزیز من درمورد توریستی صحبت میکنم ! شما میگید تحصیلی ؟

جاب آفر المان نزدیک 5000تا شما باید گارانتی کنید اگر شش ماه کار پیدا نکردید از جیب میخورید
تحیلی هم نزدیک 10هزار یورو شما باید گارانتی کنید و یک سال زبان بخونید

خوب کسی که میره تحصیل و 10هزار یورو هم میبره ویزاشو باید بگیره درکنار زبان !!

--

من درمورد مزایای پایان خدمت صحبت میکنم

که جوان 18ساله تصدیق ده ساله شو میتونه بگیره بدون پایان خدمت

درمورد سفر تفریحی اگر جوان هجده ساله 2سال خدمت بره به ترکیه و ارمنستان راضی میشه ! بره !

اگرنه تصور براینه که با شرط تمکن مالی میتونه شنگن بگیره بره اروپا ببینه ! خیر
4-5 سال است سخت شده است برای پاسپورت اولی

برادر من با چهل سال سن 20سال سابقه کارمندی و مدارک مسکن ! که تراول هیستوری اسیا شرقی بالایی داشت !! مهر امسال با دعوتنامه رجکت شد !! برید تصور کنید یک پسر مجرد بیست ساله بخواد تور ایتالیا بره !

---

پیشنهاد من برای جوان تازه دیپلم گرفته :

ادامه تحصیل در کنار ادامه تحصیل یادگیری زبان اروپایی بهترین پیشنهاد آلمانی هست !

بعد از لیسانس اقدام نماید برای ادامه تحصیل در اروپا ! این وسط سربازی هم هوتوتو میشه ! 15میلیون بابت ان پرداخت میشه !!

این پیشنهاد برای فردی که وابستگی ندارد و دنبال زندگی ایده آل تر است ! با سختی های خودش !

---
پیشنهاد دو ! بعد از دیپلم اگر قصد تحصیل هم ندارد ! بچسبد به بازار کار ! شما چه با پایان خدمت چه بی پایان خدمت باید کار کنید ! مهارتی که دوست داره اون فرد کاراموزی ببینند و بچسبد به همان کار اوستا شود و ادامه مسیر ! در آینده اگر افری شد برای خرید سربازی اقدام نماید

گزینه سه هم بی امید و دل خوش به شغل کارمندی ! میتواند برود پایان خدمت بگیرد !

که معجزه بشه یک شرکت استخدام بشه !

تمام تهران شرکت های خصوصی هستن که پول بیشتر میدن ! بیشتر نه به معنی 2-3برابر !! خیر ! حالا شانس شما میخورید به شرکت خصوصی میبینید دوسال تلاش کردید پایان خدمت ! یک فرد سربازی نرفته از شما به علت بیمه نشدن دارد بیشتر حقوق میگیرد !

---
بهرحال این تجربه من است !
بیست سال هم ندارم و سومین دهه زندگی هستیم !

ولی با شرایط حالا ! اگر هجده ساله بودم قطعا گزینه سربازی گزینه اخرم بود !

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,455
آره همیشه میگن کمه !
والا شش هفت سال پیشم ما لیسانسه ها کلی از کارای صفر ها رو انجام میدادیم . خیلی حساب کتاب روی مدرک نداره ... بازم بستگی به جاش داره

سرباز کمه
از طرفی بوجه ندارن به سرباز بدن !!

چی براشون سود بیشتر داره ؟

این کشور شش ارگان نظامی داره ! نیاز به سرباز صفر نداره در این شرایط

یک بار اومدن 50میلیون گرفتن فروختن!

حالا هم چندساله تصدیق و .. از پیش نیاز ها خدمت مقدس سربازی برداشتن
در عوض هزینه 80هزار تومانی شده یک میلیون !

حالا چقدر سرباز نرفته داریم ؟ چقدر نیاز به تصدیق؟

یک میلیون در این مقدار ! درامد بیشتر به دولت میده ؟

یا سرباز ها فراخوان بدن اکثریت برن ! ماهی چقدر مستقیم و غیر مستقیم خرجشون کنن ؟

Amir_Ghost

Registered User
لایک‌ها
2,325
انقدر خارج از بحث میزنی که نمیدونم چطور روشنت کنم .
اینهمه آدم میرن خدمت فک میکنی کارشون تضمینه؟ معلومه که نیست . اگه به این امید رفتی مقصر خودتی . آدم میره چون مجبوره چون فردا اگه آشنایی کسی خواست پارتی بشه یا فرصتی پیش اومد پایان خدمتت دستت باشه . خیلی کارای سطح پایینم پایان خدمت میخواد آقا والا میخواد!
فقط بگو کی بهت گفته اگه بری خدمت حتما بعدش استخدام میشی؟ خدمت میشه شرط لازم ! نه شرط کافی .

خارج چرا نتونم برم؟ D: تو یعنی سفر تفریحی همین ترکیه هم نمیخوای بری ؟ میخوای با خر از راه کوه بری؟ خودتو نبین فقط , کلی آدم میتونن و میرن .
یه ترکیه مگه چقد درمیاد ؟!؟ اقامت بحثش جداست و مفصل . پولم زیاد میخواد .

.............
من تمام کارای جواز کسبو یه دور انجام دادم . مغازه اجاره ای داشتم . اگه بدون جواز باشی میتونی سر کنی ولی دردسر داره هر چند وقت . انقدرام کشکی نیست . مگه اینکه جواز دیگران باشه . من ترجیح میدم همه چی به نام خودم باشه . دلیلشم مشخصه دیگه .

در ضمن خرید خدمت اونم غیر قانونی حرف مفته و خلاص
طرف داداش خودشو آورده تو تولیدی بیمه هم کرده بدون پایان خدمت، آشنا داشته باشی که کلا پایان خدمت نیازی نداره احمق کسی که میره سربازی مگر اینکه بخواد از این مملکت بره هیچ دلیل منطقی برای رفتنش وجود نداره من هیچ وقت حاضر نمیشم برای این لجنزار خدمت کنم دیگه در عوض حاضرم **** اشغالی 10سال بدون مزد خدمت کنم
خواستی بیا جای من برو

Amir_Ghost

Registered User
لایک‌ها
2,325
جواب منو که ندادی شووووووووما اون خانواده ای که بهونه میتراشه برای سربازی میتونه دختراشو بزاره تو دبه ترشی ، همه ی اینا به سطح فرهنگ خانواده مربوط یک نفر نبوده به من بگه برو سربازی ، کسایی خودشون رفتن سربازی جر خوردن از رو عقده ای که دارن مثل شما میگن اول و آخرش باید برید سربازی ! نه اقا جان،تو این 8 ماهی که من رفتم واسه معافیت یدونه سرباز ندیدم بیاد تو این بیمارستان های نیرو های مسلح کمیسیون های پزشکی که هر هفته برگذار میشه الان هر چند ماه یکبار 10نفر میان و میرن،اصلا کسی نیست و نمی خواد بره،کادری ها هم95درصدشون از شهرستان های عقب مونده هستن بدرد همونا میخوره که برن

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
طرف داداش خودشو آورده تو تولیدی بیمه هم کرده بدون پایان خدمت، آشنا داشته باشی که کلا پایان خدمت نیازی نداره احمق کسی که میره سربازی مگر اینکه بخواد از این مملکت بره هیچ دلیل منطقی برای رفتنش وجود نداره من هیچ وقت حاضر نمیشم برای این لجنزار خدمت کنم دیگه در عوض حاضرم **** اشغالی 10سال بدون مزد خدمت کنم
خواستی بیا جای من برو

منم میگم مجوز خروج دلیل خوبیه !
آشنا داشتن عزیزم بحثش جداست !

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
دوست عزیز من درمورد توریستی صحبت میکنم ! شما میگید تحصیلی ؟

جاب آفر المان نزدیک 5000تا شما باید گارانتی کنید اگر شش ماه کار پیدا نکردید از جیب میخورید
تحیلی هم نزدیک 10هزار یورو شما باید گارانتی کنید و یک سال زبان بخونید

خوب کسی که میره تحصیل و 10هزار یورو هم میبره ویزاشو باید بگیره درکنار زبان !!

--

من درمورد مزایای پایان خدمت صحبت میکنم

که جوان 18ساله تصدیق ده ساله شو میتونه بگیره بدون پایان خدمت

درمورد سفر تفریحی اگر جوان هجده ساله 2سال خدمت بره به ترکیه و ارمنستان راضی میشه ! بره !

اگرنه تصور براینه که با شرط تمکن مالی میتونه شنگن بگیره بره اروپا ببینه ! خیر
4-5 سال است سخت شده است برای پاسپورت اولی

برادر من با چهل سال سن 20سال سابقه کارمندی و مدارک مسکن ! که تراول هیستوری اسیا شرقی بالایی داشت !! مهر امسال با دعوتنامه رجکت شد !! برید تصور کنید یک پسر مجرد بیست ساله بخواد تور ایتالیا بره !

---

پیشنهاد من برای جوان تازه دیپلم گرفته :

ادامه تحصیل در کنار ادامه تحصیل یادگیری زبان اروپایی بهترین پیشنهاد آلمانی هست !

بعد از لیسانس اقدام نماید برای ادامه تحصیل در اروپا ! این وسط سربازی هم هوتوتو میشه ! 15میلیون بابت ان پرداخت میشه !!

این پیشنهاد برای فردی که وابستگی ندارد و دنبال زندگی ایده آل تر است ! با سختی های خودش !

---
پیشنهاد دو ! بعد از دیپلم اگر قصد تحصیل هم ندارد ! بچسبد به بازار کار ! شما چه با پایان خدمت چه بی پایان خدمت باید کار کنید ! مهارتی که دوست داره اون فرد کاراموزی ببینند و بچسبد به همان کار اوستا شود و ادامه مسیر ! در آینده اگر افری شد برای خرید سربازی اقدام نماید

گزینه سه هم بی امید و دل خوش به شغل کارمندی ! میتواند برود پایان خدمت بگیرد !

که معجزه بشه یک شرکت استخدام بشه !

تمام تهران شرکت های خصوصی هستن که پول بیشتر میدن ! بیشتر نه به معنی 2-3برابر !! خیر ! حالا شانس شما میخورید به شرکت خصوصی میبینید دوسال تلاش کردید پایان خدمت ! یک فرد سربازی نرفته از شما به علت بیمه نشدن دارد بیشتر حقوق میگیرد !

---
بهرحال این تجربه من است !
بیست سال هم ندارم و سومین دهه زندگی هستیم !

ولی با شرایط حالا ! اگر هجده ساله بودم قطعا گزینه سربازی گزینه اخرم بود !

پیشنهاد اول مشکلش اینه که طرف نمیتونه برگرده . اگر تحصیل منجر به کار و اقامت نشد باید پناهنده بشه ؟! یا برگرده مجبور شه با سن بیشتر بره خدمت ...
پیشنهاد دوم , فن یاد گرفتن همیشه خوبه ولی بازم بحث اینه که اگر پیشنهادی بود چه کنه ؟ منتظر بمونه تا آفری بیاد و بعد بره خدمت ؟ تا برگرده اون آفر دود شده .
یا کلا نره و جواز کسب به نام دیگران یا کار تو شرکت خصوصی بدون بیمه با مبلغ کمی اضافه تر !؟ بنظر اینکه خدمت بره و اگر آفری بود بلافاصله بتونه مشغول بشه عقلانی تره . کار غیر کارمندی بدون پایان خدمت حتما مشکلات خودشو داره شک نکنید .

مهمتر از اون بازم میگم شرکتای خصوصی به این راحتی استخدام بدون پایان خدمت ندارن . مگه آشنا باشی بعدم بدون رد و اثری از استخدام هرکاری میتونن سر شما بیارن .

حالا اگه شرکت درست حسابی و نامدار باشه که اصلا استخدام نمیکنه بدون پایان خدمت .

اینکه برادر شما چرا رد شد من نمیدونم ولی شاید بهتره بیشتر تحقیق کنید در مورد شنگن و توریستی . ماموریت غیر ممکن نیست دوست من . راجب ترکیه و ارمنستان هم ... پس یا باید به شنگن راضی شد یا بیخیال کلا ؟ چون شنگن سخته پس کلا بشینیم خونه ... نه عزیز . همین ترکیه انقد جذابیت داره که ... یجوری صحبت میکنید انگار ساکن کانادا هستیم بعد ترکیه میشه دون شان برای مسافرت ... بیخیال آقا

برای آلمان نکنه انتظار داشتید دولت اونا خرج مارو بده ؟ بدیهیه که اگر کار پیدا نشه ضرر خودشو داره .

برای تحصیل اگه زبان رو همینجا کسی زحمت بکشه یاد بگیره و مدرکشو بگیره کارش خیلی راحتتره . پول هم معلومه که میخواد ... کلی شرایط دیگه هم داره . با این وجود ملت میتونن و میرن .

والا پسر خود من باشه تو این مملکت اول از همه میفرستمش خدمت به جای اینکه هزارتا راه پیچوندن یاد بگیره آخرشم آیا بشه آیا نشه

بالا