برگزیده های پرشین تولز

كارت TV و كپچر

horizon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزيز از راهنمايي همه شما متشكرم. راستش باورم نميشد به اين سرعت پاسخهايي دريافت كنم.

در مورد كيفيت صدا بايد بگويم صدا خرخر زيادي دارد. درست مثل اينكه يك نوار كاست 10 سال قبل را بگذاري توي يك ضبط صوت خيلي قديمي. يا مثلا بدون اينكه از كارت صداي حرفه اي استفاده كني خروجي كارت صداي onborad را به يك اسپيكر بسيار قوي وصل كني.

حقيقتش به علت اين مشكل و چند مشكل ديگر تصميم گرفتم سيستم را آپگريد كنم و به سيستم به روزتر (شامل مادربورد و cpu و رم بالاتر) و مطابق توصيه شما با درايور هاي جديدتر دوباره امتحان كنم. بعد از انجام اينكار حتما نتيجه را اعلام خواهم كرد و باز مزاحم شما دوستان خواهم شد.
اما ميتوانم بگوويم جداي از كپچر تصوير و كارت كپچر هيچگاه نتوانسته ام صدا را از line in كارت صدا با كيفيت خوب ضبط كنم. اول فكر ميكردم اين طبيعي است و براي اينكار احتياج به كارت صداي حرفه اي در حد 70-80 هزار تومان است اما از صحبتهاي شما بر ميايد كه چنين نيست.
مدل اين كارت گرافيك ATI RADEON 9250 > GV-R925128VH

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
اقا امان از دست اين كارت كپچر ;)

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز همون طور كه قبلا هم گفتم شما نيازي به كارت گرون قيمت نداري و با همين كارت هم بايد بتوني ورودي خوب بگيري ( من خودم با سيستم هاي مختلفي كپچر كردم و هميشه هم كيفيت بسيار خوبي گرفتم ) كارت شكا هم بنظرم كارت خوبي مياد و از همون چيپ معروف ATI Rage Theater chip براي اينكار استفاده مي كنه ، كه كيفيت كاري خوبي داره . راستي بد نيست مدل مادربردت رو هم بگي .

gigabyte_rage-chip2.jpg

gigabyte_overall-with-box.jpg

باز هم مي گم اگه مي توني كارتت رو ، وري يه سيستم ديگه هم تست كن ( از سلامت سخت افزاري قطعات مطمئن شو ) و درايور ها رو هم حتما تست كن .

موفق باشي :)

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
جكي جان تو تا حالا كپچراتو به vcd تبديل كردي اگرآره آيا كيفيت تصوير خوبي داري ؟ و مراحل كارو چه جوري ميري من هرچي كپچر ميكنم توي كامپيوتر مثلا با فرمت divx كيفيت خوبه ولي به vcd كه تبديل ميكنم مقداري تصوير چهارخونه ميشه البته ميدونم كيفيت vcd پايينه ولي من فيلمهاي rip شده dvd رو هم به vcd تبديل ميكنم ولي كيفيتش زياد پايين نمياد

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
در ضمن كارتم هم leadtek winfast xp2000 expert هست

zoro21750

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
مبارك باشه رفيق ! كشور رو ، روي سنگاپور حتما تست كن ( احتمال زياد كارت رو راه بندازه )
در مورد مشكل صدا هم ، نبايد اينطور باشه ( ازسلامت line in كارت صدا مطمئني و يا حتي كابل ارتباطي بين Lin in و Line Out ) در هر صورت از خروجي روي كارت Tv هم مي توني استفاده كني و از اون يك سره به Aux يا CD in كارت صدات وصل كني . اين رو هم تست كن .
موفق باشي :D
بالاخره MSI يا Leadtek ؟ كدومشون بهتره؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
بالاخره MSI يا Leadtek ؟ كدومشون بهتره؟
من با msi‌ها كار نكردم ولي كيفيت و كار Leadtek‌ها رو تضمين مي كنم .
جكي جان تو تا حالا كپچراتو به vcd تبديل كردي اگرآره آيا كيفيت تصوير خوبي داري ؟ و مراحل كارو چه جوري ميري من هرچي كپچر ميكنم توي كامپيوتر مثلا با فرمت divx كيفيت خوبه ولي به vcd كه تبديل ميكنم مقداري تصوير چهارخونه ميشه البته ميدونم كيفيت vcd پايينه ولي من فيلمهاي rip شده dvd رو هم به vcd تبديل ميكنم ولي كيفيتش زياد پايين نمياد
من اكثر مواقع vcd كپچر مي كنم .
علي جان شما اگه تظيمات اين كارت رو ، روي vcd‌بذاري كيفيت كپچر خوبي به نسبت vcd داره . يعني در حد vcd كاملا قابل قبوله . از vcd‌بايد در حد كيفيتش توقع داشته باشي . resoluotion‌ مربوط به vcd 352*288 در حاليكه divx , dvd برابر 720*480 هست ، يعني دو برابر ، بنابراين كاملا منطقي كه اختلاف كيفيت مشهودي داشته باشن . در مورد تبديل dvd به vcd هم ، نرم افزار و تنظيماتي كه استفاده مي كني خيلي مهمه . مخصوصا نرم افزار . اگه مشكلي داشتي بگو سر نرم افزار صحبت كنيم .

موفق باشي :)

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
منظورم اين بود كه مثلا يه كپچر كه با فرمت دي وي دي كپچر شده رو به وي سي دي تبديل ميكنم كيفيتش پايين تر از يه فيلم ريپ شده دي وي دي كه به وي سي دي تبديل شده

zoro21750

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
ولي باز هم مي گم اول ببين مصرفت در چه حدي است و مي خواي با كارت چي كار كني ؟
موفق باشي :) :) :)

سلام.
من لازم دارم برنامه هايي رو كپچر كنم كه نوشته و تكست توشون زياد هستن (اختصاصا برنامه هاي شبكه 4). آيا كيفيت قابل قبولي داره كه بشه نوشته ها رو خوند؟
يه سوال ديگه تعداد فريمهاش در ثانيه چقدره؟
تو اين صفحه از اين كارت خيلي بد گفتن ( ؟ ) خصوصا صداي كارت:
http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?t=2233
و ميشه يه عكس از كپچرتون رو براي ما هم بفرستين؟ ممنونم :) .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز بنا به اينكه روي pal ‌يا ntsc كپچر تعداد فريم ها بين 23 تا 30 فريم در ثانيه متغير ، ولي از اونجايي كه resoluotion‌ كه vcd داره پايينه شايد برات يه خرده سخت باشه . حتما فيلمهايي رو كه زير نويس فارسي يا انگليسي دارن ديدي ، ميزان خوانايي نوشته ها در همون حده ،‌در صورتيكه در dvd و يا divx خيلي واضح تره ، حالا اگه در همون حد كارت رو راه ميندازه كه مي توني vcd كپچر كني ، وگرنه با همين كارت به راحتي مي توني svcd , dvd و يا هر فرمت ديگه اي كپچر كني .

در واقع خصوصيات ذاتي vcd‌ رو نمي توني تغيير بدي ،‌و اگه به وضوح بيشتر نياز داري بايد از فرمت تصويري ديگه اي استفاده كني . و از لحاط كيفيت كارت هم مي تونم بهت بگم كه در هر يك از فرمت ها كيفيت تصوير بسيار خوبي داره .

در ضمن صداي اين كارت هم هيچ مشكلي نداره ،‌خيالت راحت .

akhayyami

Registered User
لایک‌ها
3
:thumbsup:
آقا يه نرم افزار توپ گير آوردم خيلي خداست:
هم سرعت تعويض كانال و .... بالاست
هم با كيفيت بهتري نشون ميده. براي خودم هم عجيب بود ولي اينطوريه كيفيت تصويرش واقعا فرق مي كنه.
نرم افزارش خيلي هم كوچيكه (حدود 2.5 مگابايت) بگيريدش حال كنيد:
ChrisTV
http://www.chris-tv.com/download.html

خبرشو بهم بديد كه با كارتهاي شما چطور كار كرد.

و يه خبر خوبه ديگه براي اونها كه كارت تي وي شون از چيپ ست Philips SAA713x داره (مثل خودم كه Asus TV FM دارم):

ديگه لازم نيست كه حتما خروجي صداي تي وي رو به Line In يا يه چيز مثل اون وصل كرد. ChrisTv كه در بالا گفتم اين قابليت رو داره كه براي كارتهاي با چيپست ذكر شده صدا رو از طريق PCI و درايور WDM منتقل كنه و منو از شر اين كابل اضافه خلاص كرد. اون موقع كه مي خواستم كارت تي وي بگيرم دنبال يه كارت مي گشتم كه همچين قابليتي داشته باشه (كه صدا رو از طريق PCI منتقل كنه) ولي اينقدر گرون بودن كه از خريدشون منصرف شدم(بالاي 130 بودن). وقتي ديدم كه ChrisTV اين قابليت رو داره زندگي كردم... :happy:

راستي crack اون رو هم گرفتم. اگه از christv خوشتون اومد بگيد كركش رو هم بدم ...
و اگه اول بهتون تصوير نداد در Video Rendering Settings - بعد: Use Overlay Mixer و Use Video Mixing Renderer رو غیر فعال کنید و یا فقط Use Video Mixing Renderer رو فقط فعال كنيد.

آقا منتظرما خبر بديد كه نتيجه كار چي بود.
:lol:

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
ممنون دوست عزيز ، نرم افزار خوبيه . تنظيمات خوبي هم داره . افكتهاي تصويري اش واقعا جالبه . تنظيمات نور ، رنگ و... هم خيلي دقيق و مناسبه . قرار دادن عملكردهاي اصلي روي keyboard و در واقع استفاده از كليد هاي shortcut هم قابليت بسيار خوبيه .

من كارت Winfast TV2000 XP Expert دارم . بنظرمن كيفيت و كار نرم افزار اصلي كارت winfast pvr بهتر از اين نرم افزار است . سرعت اسكن خيلي بالاتره ، كيفيت تصوير هم بهتره ، اين نرم افزار ChrisTV براي كپچر به قرمت mpeg 1/2‌ نياز به نصب يك فيلتر جداگانه داره ، نرم افزار اصلي user freindly تر از ChrisTV است . ، در ChrisTV براي گرفتن تصوير صاف و deinterlaced‌ شده بايد يك سري تنظميات انجام داد وگرنه تطوير كاملا interlace ‌شده است .و نيازي به گفتن نيست كه با استفاده از اين نرم افزار ديگه از remote نمي شه استفاده كرد .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
راستي دوست عزيز براي صدا هم ،‌ مي شه صدا رو به ورودي aux يا cd in ‌روي كارت صوتي داد و از Line in استفاده نكرد .

akhayyami

Registered User
لایک‌ها
3
Jacky جون مرسي كه امتحان كردي و گفتي كيفيتش چطوره. :)
نرم افزار Winfast TV2000 پس بايد خيلي رديف باشه. من قبل اينكه اين forum رو ببينم كارت تي وي گرفته بودم. و گرنه پيشنهادتو قبول مي كردم و يه Winfast TV2000 مي گرفتم همانطور كه تو اولهاي اين forum توصيه كرده بودي.
:(

در مورد Remote control هم كاملا باهات موافقم.البته ميشه يه كارهايي كرد ولي Remote تو نرم افزار اصلي يه چيز ديگه است.

اون مورد هم كه گفته بودي مي شه جاي Line In از Aux و يا CD In استفاده كني.... من منظورم رو بد گفتم. منظورم اين بود كه با كارتهاي Philips SAA713x و اين نرم افزار ديگه نياز به هيچ گونه كابلي براي صدا نيست و صدا رو ميتونه مثل كارتهاي پيشرفته از طريق PCI انتقال بده .....

Jacky جون باز هم ممنون

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
مخلصم رفيق ،
من منظورم رو بد گفتم
نه شما بد نگفتي ، من هم منظورت رو فهميدم ، فقط جهت يادآوري گفتم . چون اين قضيه روي كيفيت صدا تاثير خاصي نداره و فكر نمي كنم فقط به اين خاطر يه كارت گرون خريدن ، كار درستي باشه .

من با دو تا كارت مبتني با چيپ هاي مختلف فيليپس كار كردم ، يكي شون از all in wonder‌ هاي ati بود و اون يكي هم از سري fly tv شركت life view بود ، هر دو خوب بودن ، ولي از اين كارت آخري راضي تر هستم . از هر لحاظ . سرعت اسكن كانال ها به خود كارت هم بر مي گرده . ( كلا دو تا شركت مطرح در زمينه ساخت چيپ هاي اطلي اين كارت ها هستن كه يكي philips‌ و يكي ديگه هم conextant‌است . اين كارت در حال حاضر من از سري conextant كه بنظرم نسبت به اون سري فيليپس كاملا بهتره . )

راستي ظاهرا براي استفاده remote در اين نرم افزار chris tv يه راههايي وجود داره ، كه براش تعريف كرد . اگه كسي دوست داشت پي گيري كنه به اينجا يه سري بزنه .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
آخرين نسخه نرم اقزار Winfast PVR رو مي تونين از اينجا دانلود كنين . اين نسخه تنظيمات بيشتري نسبت به نسخه هاي قبلي داره .

در بخش تنظيمات رنگ ، گزينه هاي Luma, Sharpness اضافه شده و گزينه setting هم كه اضافه شده فكر كنم امكان استفاده اين نرم افزار رو با ساير كارتها بده . ( البته مطمئن نيستم ،‌اگه كسي تست كرد خبرش رو بده )

يكي ديگه از قابليت هاي خوب اين نسخه امكانلت اضافي است كه به remote‌ مي ده . با فشار دادن كليد power روي remote مي تونين يكي از حالات turn off , restart , log off , stand by , TV , FM رو انتخاب كنين . و براحتي مي شه سيستم رو خاموش كرد .

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
سلام جكي جون . رو ما رو زمين ننداز و جواب ما رو بي زجمت با عكس بده . قربونت :
1-جكي جان يك كارت dvb كه ورودي آنالوگ نيز داشته باشه و همچنين تله تكست . ارزونترينش چنده ؟
كجا مي تونم پيدا كنم ؟ راديو fm هم داشته باشه
2-چيزي مثله راديوتيونر هم داريم كه همه امواج fm - am - sw رو بگيره ؟ چه جوريه ؟ چنده ؟
3- اين كارت dvb نيست ؟ قيمتش چنده ؟
آدرس
مرسی

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب اين رو اينجا نبايد بپرسي اصل سوالت ( dvb ) رو بايد تو قسمت ماهواره سوال كني اونجا ايكي ثانيه جواب مي گيري . :rolleyes:

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
سلام دوستان.مي خواستم بدونم كه كارت تلويزيوني هست كه از bluetooth استفاده كنه يا در كل بي سيم باشه؟چون من مي خوام اونو بدون سيم به لپ تاپ وصل كنم.با تشكر

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از electronic :
سلام دوستان.مي خواستم بدونم كه كارت تلويزيوني هست كه از bluetooth استفاده كنه يا در كل بي سيم باشه؟چون من مي خوام اونو بدون سيم به لپ تاپ وصل كنم.با تشكر
فكر نمي كنم باشه ، حداقل در بازار ما كه مطمئن هستم كه نيست .
اكثرا براي نوت بوك از tv tunerهاي external مي گيرن ،‌ و اكثر اين كارتها با پورت USB2 وصل مي شن براي همين خيلي هم سريع هستن . قيمتشون هم حدود 70 هزار چوق به بالاست .

بالا