برگزیده های پرشین تولز

كتابهاي خوبي را كه خوانده ايد معرفي نماييد ( بحث و بررسی )

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
کسی مسیح باز مصلوب رو خونده؟ نظر بگین میخوام شروع کنم
از نیکوس کازانتزاکیس
با اینکه نویسنده خیلی معروفه تا به حال ازش چیزی نخوندم گفتم ببینم کسی اینجا خونده

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
از نیکوس کازانتزاکیس
با اینکه نویسنده خیلی معروفه تا به حال ازش چیزی نخوندم گفتم ببینم کسی اینجا خونده
من نخوندم ، ولی تعریفشو زیاد شنیدم ، بخونیش ضرر نمیکنی

berco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از نیکوس کازانتزاکیس

من 4 تا از کتاباشو دارم ولی حقیقتا خیلی یادم نیست چون مال خیلی وقت پیشاس
1- زوربای یونانی--محمد قاضی 1357
2- مسیح باز مصلوب--محمد قاضی 2536
3- آزادی یا مرگ--محمد قاضی 2536
4-سرگشته راه حق--منیر جزنی 1381

پیشنهاد من اینه که اول زوربا رو بخون اگه قلم کازانتزاکیس رو پسندیدی برو سر وقت باقیش​

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
من 4 تا از کتاباشو دارم ولی حقیقتا خیلی یادم نیست چون مال خیلی وقت پیشاس
1- زوربای یونانی--محمد قاضی 1357
2- مسیح باز مصلوب--محمد قاضی 2536
3- آزادی یا مرگ--محمد قاضی 2536
4-سرگشته راه حق--منیر جزنی 1381

پیشنهاد من اینه که اول زوربا رو بخون اگه قلم کازانتزاکیس رو پسندیدی برو سر وقت باقیش

پیشنهاد خوبی بود عمل میشه :D

sahandpotter

Registered User
لایک‌ها
0
سلام...
من هم گفتم یک اظهار وجودی بکنم...
راستش من بشتر رمان های فاتزی میخونم....
رمان هایی که خوندم : هابیت-سه گانه ی ارباب حلقه ها نوشته ی جی.آر.آر تالکین ترجمه ی رضا علیزاده...
راز داوینچی نوشته ی دن بران نشر زهره ترجمه گروهی...
کد دیجیتالی نوشته ی دن بران // // // // //
ارابه ی خدایان که متاسفاه اسم نویسندش یادم نیست..

Even Star

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
127
کتاب بار دیگر شهری که دوست می داشتم
خیلی نازه نوشته نادر ابراهیمی
در مورد ارزوهای یه مرده که هیچ وقت به اون ها نمی رسه:(

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
یه جایی بعد از “کم کردن وزن”، “مدیریت زمان” و “عاشق شدن”، یکی از اهدافی که خیلی از مردم دوست دارند در خودشون تقویت کنند، “کتاب خوندن” است. چرا که نه، یک کتاب خوب میتونه خیلی ارضا کننده باشد و چیز هایی به ما یاد می دهد که شاید هرگز امکان تجربه آنها رو نداشته باشیم و شخصیت هایی میسازه که انقدر شفاف و زنده هستند که احساس می کنید آنها را میشناسید.
اگر کتاب خوندن عادتی است که دوست دارید داشته باشید، چند راه وجود داره که میتونید این عادت رو در خودتون ایجاد کنید. در ابتدا باید این رو متوجه بشید که کتاب خوندن وقتی لذت بخشه که کتاب خوبی داشته باشید. اگه یک کتاب چرند دارید (یا یک کتاب مشکل)، مجبور کردن خودتون برای خواندن این کتاب درست مثل هر کار و وظیفه دیگه ای میمونه که باید انجام بدهید. اگه هر روز همچنین احساسی دارید، کتابتون رو عوض کنید.
غیر از این، می تونید از این ۱۴ روش هم استفاده کنید:

بقیه را اینجا بخوانید: http://punez.nafice.com/1386/04/05/14-ways-to-cultivate-a-lifetime-reading-habit-in-farsi

3tareh

Registered User
لایک‌ها
2
نان و شراب
اینیاتسیو سیلونه
ترجمه محمد قاضی

کتاب حاوی داستان مهیجی است از زندگانی دهقانان فقیر ایتالیا که در آن عادات و آداب و رسوم و معتقدات خرافی و وضع زندگی اسف بار ایشان به زبانی شیرین و ساده و پر طنز و کنایه تشریح شده است.کتابی است سرشار از هیجان و مملو از صحنه های زنده و جالب توجه انسانی که در همه جای آن احساس انسان دوستی و عواطف بشری و وجدان سیاسی و اجتماعی و عشق به آزاد زیستن و آزاد اندیشیدن موج می زند.این اثر حماسه ای است از فداکاری مردمی که در لای چرخ ماشین تحول اجتماعی ایتالیای فاشیست گیر کرده اند و برای رهایی خود و به وجود آوردن زندگی بهتر تلاش می کنند... (از مقدمه کتاب)

p30land

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شاید خیلی به یادتون نیاد ولی تا اونجایی که یادتون میاد بنویسید ... ممکنه یکی از دوستان بخواد یکی از این کتابها را بخونه و می تونه از اونایی که این کتابها را خوندن بپرسه تا الکی وقتش را هدر نده .
در ضمن دوستانی که کتابی را خوندن می تونن با دیگران که انها نیز همون کتاب را خوندن بحث کنن و به نتایج جالبی دست پیدا کنند .
از طرفی به معیاری در جامعه کتابخوانی دست پیدا خواهید کرد که می فهمید کجای این جامعه هستید ....

از خودم شروع می کنم ...

از ادبي : مجموعه کتابهاي دن بروان که در ايران ترجمه شده ، سينوهه ، برباد رفته ، طاعون ، مسخ ، دست هاي آلوده ، کتابهاي جلال ، محاکه ، گتسبي بزرگ ، ابله ، ميزري ، درخشش ، صد سال تنهايي ، خوشه هاي خشم ، پيرمرد و دريا زهیر ، خداحافظ گاری کوپر ، عشق سالهای وبا ، یه مجموعه 45 تایی فیلمنامه ، برادران کارامازف ، طنز آوران امروز ایران ، کتابهای نادر ابراهیمی ، جان کلام ، انجمن شاعران مرده ، سلاخ خانه شماره 5 ، لوطی و آتش ، دنیای سوفی ، پیغمبر دزدان ، کیمیاگر و چند ین کتاب دیگر از این نویسنده ، کنت مونت کریستو ، سقوط 79 ، اتوبوس سرگردان ، عقاید یک دلقک ، 1984 ، قلعه حیوانات ، شما که غریبه نیستید ، داستانهای مجید ، ماجراهای هاکلبرفین ، اولیس ، دوبلینی ها ، خرمگس و ....
فانتزی :
هري پاتر ، ارباب حلقه ها ، سرزمين اشباح ، نبرد با شياطين ، قصر افسون شده ، وارکرفت، آرتميس فاول ، نارنيا ، مجموعه ي جان کريستوفر ، اروگان ، مجموعه دلتورا ، نيروهاي اهريمني اش ، سابريل ، مجموعه روباتها ، يه مقداري مجموعه بنياد و آثار کلارک و ژول ورن
اخیرا پارسیان و من هم خوندم !
اینم چند تای دیگه که یادم میاد ...
سفر به گرای 270 درجه
من قاتل پسرتان هستم
عقاید یک دلقک
قلعه ی متحرک
طعمه
سیلماریلیون
کوری
و چند تای دیگه

خيلي کتاب ها است که اصلا يادم نمي ياد و بايد فکر کنم ولی تا اینجا هم همینا خوب بوده !

شما هم بگید چیا خوندید .

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
خوب با اجازه تون ما يک تاپيک داريم با نام "کتاب هاى‌خوبى را که خوانده ايد معرفى نماييد" در اينجا که دوستان دقيقا همين فکرى که شما داشته ايد را در آنجا عملى‌کرده اند؛ پس اين تاپيک را با آن ترد ادغام ميکنم و لطفا در آنجا ادامه اش را پی بگيريد، مرسى ^_^

p30land

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
می بخشید من این تاپیک رو ندیدم ... و با تشکر از شما شما برای تغییر مکان .

golgoli

Registered User
لایک‌ها
13
کتاب عروس خانواده پندوریک هم محشره

A R @ M

همکار بازنشسته خاطرات ، سینما و تلویزیون
کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
من تعريف كتاب سينوهه رو خيلي شنيدم ميشه خلاصه اي از اونو شرح بديد

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
همون که پزشک دربار مصر بود ؟
فکر میکنم مایه هایی از جادو جنبل داشت اگه همون باشه تقریبا قشنگ بود

golgoli

Registered User
لایک‌ها
13
دوستان نظرتون در مورد كتابهاي روسي چيه من نميدونم چرا زياد به دلم نميشينه البته به غير از ميشل استروگف

p30land

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من خیلی روسی میخونم ...
اول اصلا حال نمی کردم ... تا این یکی از دوستان چند تا کتاب تاریخی روس داد که بررسی های تاریخی روسیه بود ...

از اون وقت خیلی با کتابهای روسی حال کردم ... خصوصا با دن آرام ...

این کتاب در مورد یک پزشکه که از بدبختی به پزشک مخصوص فرعون میرسه ... من ترجمه ذبیح الله منصوری رو خوندم که دیگه خیلی کشش داده بود .
این پزشکه به کشورهای مختلف برای جاسوسی سفر می کنه و با خدا های مختلف اون کشورها مواجه میشه و می گه این جماعت ها همه ابله اند ...

آخرش هم به یه کوره دهاتی تبعید میشه و خاطراتش رو می نویسه ...
کتاب بدی نیست ... ولی اگر وقت اضافی داری بخونش !

statira

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
گمونم واني گات بد نباشه .خيلي ديد انتقادي داره من فقط گهواره گربه ( اcat's caradleالبته يكم اسمش نا فرمه! ) شو خوندم اما بازم مي گم كه خيلي برام جالب بود.يه جور طنز سياه و در عين حال كتابي علمي تخيلي .در مورد خبرنگاري كه طي تحقيقش در مورد اين كه كله گنده هاي آمريكا روزي كه روي هيروشيما بمب انداختن چي كار مي كردن مجبور مي شه به كشوري دوردست سفر كنه و...مترجماش مهتاب كلانتري و منصوره وفايي و نشرثالث .

statira

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان نظرتون در مورد كتابهاي روسي چيه من نميدونم چرا زياد به دلم نميشينه البته به غير از ميشل استروگف

داستان هاي كوتاه چخوف و باغ هاي آلبالوش بد نيستند،در ضمن خوشحال مي شم بدونم كتاباي گوگول رو خوندين و اينو مي گين؟

nsh

Registered User
لایک‌ها
4

من که کلا خیلی با نویسنده های روس حال میکنم دن ارام هم همونطور که دوستمون گفت محشره

از موقعی که بهروز رفته اینجا هم خوابیده
بهروز جان اگه یه وقتی به اینجا سری زدی باید بگم که جات واقعا خالیه

بالا