برگزیده های پرشین تولز

مالیات و بحث های مالیاتی

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
تقریبا چندماهی هستش که دستگاه های کارتخوان به اداره مالیات وصل شدن
فعلا که قانون مالیات براش نیومده
اگر بیاد
به نظرتون تا چه مبلغی مشمولش میشه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
کارت خوان برای راستی آزمایی هست، قرار نیست تغییری در کلیت ماجرا رخ بده
مثلا شما توی اظهارنامه میزنید 1 میلیون فروش داشتید میان با کارت خوان مقایسه میکنن ببینن راست گفتید یا نه

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
صندوق فروشگاهی به جای دستگاه پوز
برای مالیات در نظر گرفتن

Sent from my iPhone using Tapatalk

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
الان اس ام اس اومده که برام کد مالیاتی جدید ایجاد کردن، تعجب کردم چون کد مالیاتی از قبل دارم
با نام کاربری جدید وارد شدم دیدم برای دستگاه کارت خوان هست
دستگاه هم به نام مغازه هست ولی گویا نتونستن تشخیص بدن که من کد مالیاتی دارم و اومدن یه حساب جدید برام ساختن

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
الان اس ام اس اومده که برام کد مالیاتی جدید ایجاد کردن، تعجب کردم چون کد مالیاتی از قبل دارم
با نام کاربری جدید وارد شدم دیدم برای دستگاه کارت خوان هست
دستگاه هم به نام مغازه هست ولی گویا نتونستن تشخیص بدن که من کد مالیاتی دارم و اومدن یه حساب جدید برام ساختن
برا من هم هفته پیش اومده. کارتخوان رو براش کد مالیاتی جدید ایجاد کردن در صورتی که کارتخوان تو مغازه اس و مغازه هم کد مالیاتی داره و دارم مالیات هم میدم هرسال

پیگیری کردی چکار باید کرد؟ فهمیدی به منم بگو

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
برا من هم هفته پیش اومده. کارتخوان رو براش کد مالیاتی جدید ایجاد کردن در صورتی که کارتخوان تو مغازه اس و مغازه هم کد مالیاتی داره و دارم مالیات هم میدم هرسال

پیگیری کردی چکار باید کرد؟ فهمیدی به منم بگو
نه تازه همین امروز اومده
اگر گذرم به دارایی افتاد پیگیری میکنم
418.gif

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,225
کار ما خرید و فروش هست جنس ها هم قطعاتی مثل کارت گرافیک که هرکدومش 20 ت هست سودشم 400 ت 50 تا خرید و فروش کنیم پر میشه سود چندانیم نداره الان نمیدونم چطوریه نحوه محاسبه و .. بعدا نیان کلی مالیات بکنن تو پاچمون بخاطر کارت خوان و درگاه پرداخت هم توی ستاد مالیاتی ثبت نام کردم
گردش مالی که از طریق کارت خوان هست رو مالیات میگیرن.

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
نه تازه همین امروز اومده
اگر گذرم به دارایی افتاد پیگیری میکنم
418.gif

کدوم دارایی برای منطقه شماست ؟ همون دور میدون فجر ؟ یا آزادگان
برای منم بپرس بی زحمت :دی

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
کدوم دارایی برای منطقه شماست ؟ همون دور میدون فجر ؟ یا آزادگان
برای منم بپرس بی زحمت :دی

آزادگان
فعلا تا خودشون صدا نکنن من که دارایی برو نیستم
uy37w17mluf0881bcp6c.gif

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
اقا ما بابامون یه خونه داره که طبقه بالاشو دو واحده ساختیم که هر ۲ تاشو براش کد پستی گرفتیم و ۲ تا کنتور گاز و تلفن جداگونه هم براشون گرفتیم
اما فقط یک کنتور آب و یک کنتور برق داره طبقه بالا و طبقه پایین هم کنتور های جداگانه خودشو داره
فقط هم طبقه پایین سند گرفتیم و بالا سند نداره اما تمامی کنتور ها به اسم بابامه
حالا سوال اینه که الان ما اینو خودمون توش زندگی میکنیم و طبقه پایین پدر مادرم هستن و طبقه بالا یکی رو من استفاده میکنم و یکی هم داداشم با خانوادش ولی چون خونه برا خودمونه دیگه اجاره نامه و اینا نداره
الان بابام بره اینو توی سامنه ثبت کنه باید چیکار کنه؟
باید بزنه ۳ تا خونه داره؟ بزنه داده اجاره؟ یا باید بگه بچه هام توش زندگی میکنن
چیکار کنیم یهو مالیات نگیرن ازمون

p.s: طبقه بالا رو خودمون بدون مجوز ۲ واحده ساختیم و فقط کنتور گاز و کد پستی مجزا دارن اما هر ۲ واحد و برق و آب مشترک دارن و جایی ۲ واحده بودنش ثبت نشده

Last edited:

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
اقا ما بابامون یه خونه داره که طبقه بالاشو دو واحده ساختیم که هر ۲ تاشو براش کد پستی گرفتیم و ۲ تا کنتور گاز و تلفن جداگونه هم براشون گرفتیم
اما فقط یک کنتور آب و یک کنتور برق داره طبقه بالا و طبقه پایین هم کنتور های جداگانه خودشو داره
فقط هم طبقه پایین سند گرفتیم و بالا سند نداره اما تمامی کنتور ها به اسم بابامه
حالا سوال اینه که الان ما اینو خودمون توش زندگی میکنیم و طبقه پایین پدر مادرم هستن و طبقه بالا یکی رو من استفاده میکنم و یکی هم داداشم با خانوادش ولی چون خونه برا خودمونه دیگه اجاره نامه و اینا نداره
الان بابام بره اینو توی سامنه ثبت کنه باید چیکار کنه؟
باید بزنه ۳ تا خونه داره؟ بزنه داده اجاره؟ یا باید بگه بچه هام توش زندگی میکنن
چیکار کنیم یهو مالیات نگیرن ازمون

p.s: طبقه بالا رو خودمون بدون مجوز ۲ واحده ساختیم و فقط کنتور گاز و کد پستی مجزا دارن اما هر ۲ واحد و برق و آب مشترک دارن و جایی ۲ واحده بودنش ثبت نشده
الان چرا میخوای بری
شما که همه با هم هستین اگر از دارایی هم اومد راه ندیدن داخل هیچی هم نگین

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستان این قانون تراکنش بانکی بالای 5 میلیارد رو برای مجموع حساب های شخص هست یا هر حساب جداگانه ؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
دوستان این قانون تراکنش بانکی بالای 5 میلیارد رو برای مجموع حساب های شخص هست یا هر حساب جداگانه ؟
اونی که این قانون رو نوشته انقدر به جوانب مختلفش فکر کرده که بدونه هرکی حداقل 3-4 تا حساب داره....پس برای بهتر و بیشتر مالیات گرفتن و بهتر گیراوردن افراد و بهتر بودجه رو تامین کردن مطمین باشید که مجموع حساب های فرد رو در نظر میگیرند حالا هر بانکی که باشه .
در حقیقت کدملی رو در نظر میگیرند./ تمام/

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در اجرای ماده ٢٧٢ قانون مالیات های مستقیم در روزنامه رسمی / مشمولان ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده

◾️ اشخاص حقیقی و حقوقی بر اساس آخرین اظهارنامه تسلیمی، جمع ناخالص درآمد آنها بیش از ٨٠ میلیارد ریال یا جمع دارایی آنها بیش از ١۵٠ میلیارد ریال باشد مشمول ماده ٢٧٢ و ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده هستند

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
من واسه مغازه که مستاجر هستم اظهار نامه پر کردم و کد رهگیری هم داد بهم الان یکسال از تاریخ اجاره مغازه گذشته بخام ببینم چقدر مالیات اومده باید برم اداره مالیات یا توی اظهار نامه و سایت میزنه ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
من واسه مغازه که مستاجر هستم اظهار نامه پر کردم و کد رهگیری هم داد بهم الان یکسال از تاریخ اجاره مغازه گذشته بخام ببینم چقدر مالیات اومده باید برم اداره مالیات یا توی اظهار نامه و سایت میزنه ؟

مالیات بر اجاره که بر عهده مالک هست
شما باید مالیات بر درآمد بدید که احتمالا خرداد اظهارنامه پر کردید(خودتون میزان فروش رو اعلام کردید) و اگر بار اول هست که اظهار نامه دادید احتمال زیاد باهاتون تماس میگیرن که برید دارایی و قطعی کنید
توی سایت هم وضعیت رو میزنه : https://register.tax.gov.ir

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
مالیات بر اجاره که بر عهده مالک هست
شما باید مالیات بر درآمد بدید که احتمالا خرداد اظهارنامه پر کردید(خودتون میزان فروش رو اعلام کردید) و اگر بار اول هست که اظهار نامه دادید احتمال زیاد باهاتون تماس میگیرن که برید دارایی و قطعی کنید
توی سایت هم وضعیت رو میزنه : https://register.tax.gov.ir

توی سایت رفتم استعلام بدهی و قبض های مالیاتی رو زدم و چیزی نبود
زنگم نزدن تا الان
باید حضوری برم ببینم چی میگن

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
قانون جدید مالیاتی در راه است

منظور، ر‌ئیس سازمان امور مالیاتی:

مالیات بر جمع درآمد و مالیات بر #عایدی سرمایه یا سوداگری از پایه‌های جدید مالیاتی است که به زودی در دستور کار قرار خواهند گرفت.

افرادیکه نه به منظور مصارف شخصی بلکه با اهداف #سوداگرانه اقدام به خرید و فروش #ساختمان، #طلا، #ارز، یا #خودرو می‌کنند، با توجه به افزایش ارزش از زمان خرید تا زمان فروش دارایی، مشمول مالیات می‌شوند.

این منبع جدید مالیاتی به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیده و امید است بعد از بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱، برای تصویب نهایی به صحن مجلس شورای اسلامی برود.

در اساس مالیات بر مجموع درآمد هر فرد، مجموع در آمد فرد و خود فرد مودی ملاک پرداخت مالیات قرار می‌گیرد.|ایسنا

بالا