برگزیده های پرشین تولز

مالیات و بحث های مالیاتی

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
من خرداد پارسال اظهار نامه پر کردم و حدود شش ماه بود که مغازه راه انداخته بودم ( آبان 99 ) سال عملکرد رو زده بودم 1400 و امروز خاستم دوباره اظهارنامه بدم نشد و سیستم میگفت شما برای دوره جاری یک اظهارنامه پر کردید
الان میخای اظهارنامه پر کنی باید سال قبل رو بزنی تاریخ یا سال جدید رو ؟

meysam0211

Registered User
لایک‌ها
406
سلام دوستان
من اظهارنامه رو پرکرده بودم و صفر شد مالیاتم چون چیز زیادی نداشت درگاهم
الان این چه مبلغیه که بعد از 10 روز اضافه کردن برام ؟

طس.png
ز.png

FBI_20

کاربر بخش دانلود نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
2,992
من خرداد پارسال اظهار نامه پر کردم و حدود شش ماه بود که مغازه راه انداخته بودم ( آبان 99 ) سال عملکرد رو زده بودم 1400 و امروز خاستم دوباره اظهارنامه بدم نشد و سیستم میگفت شما برای دوره جاری یک اظهارنامه پر کردید
الان میخای اظهارنامه پر کنی باید سال قبل رو بزنی تاریخ یا سال جدید رو ؟
الان 1401 هست باید 1400 پر کنید

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
دوستان الان هر مبلغ ورود به حساب بانکی مالیات میخوره درسته؟بعد گفتن که شما اگه به سایت پرداخت مالیات بری از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنی خود سایت یه مبلغ پیشنهاد بهت میده کمتر که اگه پرداخت کنی دیگه کاری باهاتون ندارن اینم کسی میدونه که درسته یا نه؟

yasinshoper

Registered User
لایک‌ها
162
سلام دوستان
ببخشید جایی رو سراغ دارید ازش سوال در ورد مالیات بپرسم ؟

سوالم در مورد نحوه محاسبه مالیاته . الان ما باید چند درصد سود بگیریم که وقتی مالیات گرفته بهش ازمون ضرر نکنیم ؟
مالیات بر اساس فروش محاسبه می شه یا بر اساس سود اون فروش ؟
مثلا اگر 100 میلیون فروش داشته باشیم از کجا می فهمن چقدر سود ما بوده که مالیاتش رو بگیرن
یا روی اون 100 میلیون مالیات می گیرن ؟
چند درصد هست ؟

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
سلام دوستان
ببخشید جایی رو سراغ دارید ازش سوال در ورد مالیات بپرسم ؟

سوالم در مورد نحوه محاسبه مالیاته . الان ما باید چند درصد سود بگیریم که وقتی مالیات گرفته بهش ازمون ضرر نکنیم ؟
مالیات بر اساس فروش محاسبه می شه یا بر اساس سود اون فروش ؟
مثلا اگر 100 میلیون فروش داشته باشیم از کجا می فهمن چقدر سود ما بوده که مالیاتش رو بگیرن
یا روی اون 100 میلیون مالیات می گیرن ؟
چند درصد هست ؟
بر اساس کد صنفی که در پرونده ثبت شده درصد سود رو حساب می کنن
شما سودی که اتحادیه صنفت گفته رو بگیر نگران مالیاتش نباش

yasinshoper

Registered User
لایک‌ها
162
بر اساس کد صنفی که در پرونده ثبت شده درصد سود رو حساب می کنن
شما سودی که اتحادیه صنفت گفته رو بگیر نگران مالیاتش نباش
ممنون که راهنمایی کردید

مشکل اینجاست که من مغازه ندارم ، فروشگاه اینترنتی دارم و تنها چیزی که تونستم مرتبط با حرف شما پیدا کنم کد فعالیت بود که کد ایسیک داره ، عنوان ایسیک رو زده سایر فعالیت های کسب و کار ، نوع ۳ و عنوان کسب و کار : خدمات و سرمایه گذاری !

نوع ایتاکد هم زده خدماتی

کد صنفی رو از کجا باید پیدا کنم ؟

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
مشکل اینجاست که من مغازه ندارم ، فروشگاه اینترنتی دارم و تنها چیزی که تونستم مرتبط با حرف شما پیدا کنم کد فعالیت بود که کد ایسیک داره ، عنوان ایسیک رو زده سایر فعالیت های کسب و کار ، نوع ۳ و عنوان کسب و کار : خدمات و سرمایه گذاری !
با سلام
دقیقا مشکل از همین جا شروع می شه
شما باید کد ایسیک و اینتا کد خودتون رو اصلاح کنین وگرنه معافیت مالیاتی شغل خودتون رو از دست می دی هیچ مالیات بیشتری هم حساب می کنن
آخه اینتا کد خدمات و سرمایه گذاری می دونی حاشیه سودش چقدر بالاس در نتیجه مالیاتش هم بالاتره
داخل پرونده ویرایش رو بزن کد ها رو تغییر بده

yasinshoper

Registered User
لایک‌ها
162
با سلام
دقیقا مشکل از همین جا شروع می شه
شما باید کد ایسیک و اینتا کد خودتون رو اصلاح کنین وگرنه معافیت مالیاتی شغل خودتون رو از دست می دی هیچ مالیات بیشتری هم حساب می کنن
آخه اینتا کد خدمات و سرمایه گذاری می دونی حاشیه سودش چقدر بالاس در نتیجه مالیاتش هم بالاتره
داخل پرونده ویرایش رو بزن کد ها رو تغییر بده
مسئله دقیق تر اینه که چی باید بزارم ؟
برای فروش گیفت کارت

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,558
سلام دوستان
برای این مجوزهای فعالیت خانگی که میدن مالیات هم از صاحباش میگیرن؟!

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
ممنون که راهنمایی کردید

نوع ایتاکد هم زده خدماتی

کد صنفی رو از کجا باید پیدا کنم ؟
داداش نوع کسب و کارتو باید چیز دیگه میزدی
کسب و کار خدماتی مالیاتش زیاده.

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
ببخشید من میخوام فروشگاه اینترنتی (لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر) راه اندازی کنم
باید کد مالیاتی بگیرم؟
و اگه فروشی نداشته باشم آیا بازم باید مالیات بدم یا خیر؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
سلام
ببخشید من میخوام فروشگاه اینترنتی (لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر) راه اندازی کنم
باید کد مالیاتی بگیرم؟
فروشگاه اینترنتی درگاه بانکی میخواد که برای این مورد حتما باید کد مالیاتی داشته باشید
حتی درگاه های واسط هم نیاز به کد مالیاتی دارن
درگاه بانکی علاوه بر کد مالیاتی نیاز به اینماد داره

فقط توجه کن زمانی که داری درگاه بانکی و کد مالیاتی رو میگیری، شماره تلفن ثابت، آدرس و کد پستی مربوط به یک مکان باشه در غیر این صورت درگاهت تایید نمیشه

و اگه فروشی نداشته باشم آیا بازم باید مالیات بدم یا خیر؟
نه مالیاتی نداری
شما در نهایت باید بعد از یکسال، اظهارنامه مالیاتیت رو ارسال کنی و یا با استفاده از سایت خود مالیات اینکارو انجام بدی و هزینه هایی که به درگاهت واریز شده رو مو به مو توضیح بدی و سود و هزینه هاتو مشخص کنی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
سلام دوستان
برای این مجوزهای فعالیت خانگی که میدن مالیات هم از صاحباش میگیرن؟!
بله ولی اگر میزان تراکنشت کم باشه مثلا سالی یک میلیارد. یک ماده صد پر میکنی و مالیاتت صفر میشه. البته به موارد دیگه هم بستگی داره.

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
فروشگاه اینترنتی درگاه بانکی میخواد که برای این مورد حتما باید کد مالیاتی داشته باشید
حتی درگاه های واسط هم نیاز به کد مالیاتی دارن
درگاه بانکی علاوه بر کد مالیاتی نیاز به اینماد داره

فقط توجه کن زمانی که داری درگاه بانکی و کد مالیاتی رو میگیری، شماره تلفن ثابت، آدرس و کد پستی مربوط به یک مکان باشه در غیر این صورت درگاهت تایید نمیشه

نه مالیاتی نداری
شما در نهایت باید بعد از یکسال، اظهارنامه مالیاتیت رو ارسال کنی و یا با استفاده از سایت خود مالیات اینکارو انجام بدی و هزینه هایی که به درگاهت واریز شده رو مو به مو توضیح بدی و سود و هزینه هاتو مشخص کنی
ممنون از پاسخگوییتون

سوال دیگه هم داشتم اینه که من الان کارمندم
در کنارش میخوام اینکار رو راه اندازی کنم و خوب در واقع مغازه ایی وجود نداره
میتونم ادرس خونه بدم؟ و اینکه واسه مالیات بر درآمد توی همه حسابا میرن یا فقط همون حسابی که درگاه گرفتم؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
ممنون از پاسخگوییتون

سوال دیگه هم داشتم اینه که من الان کارمندم
در کنارش میخوام اینکار رو راه اندازی کنم و خوب در واقع مغازه ایی وجود نداره
میتونم ادرس خونه بدم؟ و اینکه واسه مالیات بر درآمد توی همه حسابا میرن یا فقط همون حسابی که درگاه گرفتم؟
آره آدرس خونه مشکلی نداره، فقط باید تلفن ثابتش و کد پستیش هم برا همونجا باشه
برای مالیات بر درآمد هم به همون حسابی که اعلام میکنی فقط مالیات میاد که البته دوستان اشاره کردن که باید در زمانی که اعلام میکنن ماده صد پر کنی که ظاهرا زیر یک میلیارد در سال مالیاتی نداره

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
برای مالیات بر درآمد هم به همون حسابی که اعلام میکنی فقط مالیات میاد که البته دوستان اشاره کردن که باید در زمانی که اعلام میکنن ماده صد پر کنی که ظاهرا زیر یک میلیارد در سال مالیاتی نداره
چطور میشه نداشته باشه؟ شما در کل معافیت سالیانه اتون 36 میلیون هست....(پارسال بود امسال یادم نیس چقدره حالا اصلا میگیم 50 میلیون نه 60 میلیون) بیشتر از این شامل مالیات میشید چطور ممکنه تا 1 میلیارد معاف باشه؟ مگر کارهای خاص باشه که بحث ما نیست مثل کارهای اموزشی یا فرهنگی/

بالا