برگزیده های پرشین تولز

مالیات و بحث های مالیاتی

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
قانون جدید مالیاتی در راه است

منظور، ر‌ئیس سازمان امور مالیاتی:

مالیات بر جمع درآمد و مالیات بر #عایدی سرمایه یا سوداگری از پایه‌های جدید مالیاتی است که به زودی در دستور کار قرار خواهند گرفت.

افرادیکه نه به منظور مصارف شخصی بلکه با اهداف #سوداگرانه اقدام به خرید و فروش #ساختمان، #طلا، #ارز، یا #خودرو می‌کنند، با توجه به افزایش ارزش از زمان خرید تا زمان فروش دارایی، مشمول مالیات می‌شوند.

این منبع جدید مالیاتی به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیده و امید است بعد از بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱، برای تصویب نهایی به صحن مجلس شورای اسلامی برود.

در اساس مالیات بر مجموع درآمد هر فرد، مجموع در آمد فرد و خود فرد مودی ملاک پرداخت مالیات قرار می‌گیرد.|ایسنا

‏«مالیات بر مجموع درآمد هر فرد ظرفیت جدید دیگری است» :)))

اینا روزی ۴-۳ مدل مالیات دارن خلق می‌کنن. مجموع درآمدها یعنی قبلاً مالیات هر درآمد رو پرداخت کردی ولی بازم احساس می‌کنن سیر نشدن و اینجا ظرفیت جدیدی می‌بینن که روی کل‌ش یکبار دیگه مالیات بگیرن

ایران شده اردوگاه اجباریه کار
یه مشت برده که واسه مسئولین و بچه‌هاشون کار میکنیم تا تو کشورهای خارجی آب تو دلشون تکون نخوره...
حالا فهمیدین چرا اصرار دارن جمعیت زیاد بشه؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
اونی که این قانون رو نوشته انقدر به جوانب مختلفش فکر کرده که بدونه هرکی حداقل 3-4 تا حساب داره....پس برای بهتر و بیشتر مالیات گرفتن و بهتر گیراوردن افراد و بهتر بودجه رو تامین کردن مطمین باشید که مجموع حساب های فرد رو در نظر میگیرند حالا هر بانکی که باشه .
در حقیقت کدملی رو در نظر میگیرند./ تمام/
سلام سالانه 5 میلیارد تومان یا پنج میلیارد ریال؟

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
سلام من کارتخوانم رو توی این طرح اداره مالیات ثبت کردم حالا دارای کد اقتصادی شدم؟
اگه بخوام سالی دیگه کارتخوان رو تحویل بدم میتونم کد اقتصادیمو لغو کنم یا نه؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
سلام من کارتخوانم رو توی این طرح اداره مالیات ثبت کردم حالا دارای کد اقتصادی شدم؟
اگه بخوام سالی دیگه کارتخوان رو تحویل بدم میتونم کد اقتصادیمو لغو کنم یا نه؟
در اصل کد اقتصادی برای واردات و صادراته ولی کد رهگیری مالیاتی برای مواردی مثل کارتخوان و این چیزاس
اگه از قدیم کارت خوان داشتی که فکر نمیکنم کد مالیاتی داشته باشی اما اگه توی طرح اداره مالیات ثبت کردی به احتمال زیاد کد رهگیری مالیاتی داری
اگه کد مالیاتی داری و کارت خوانتو میخوای تحویل بدی باید درخواستشو بدی که باید اظهارنامه مالیاتی پر کنی و مو به مو توضیح بدی
حتی اگه کارت خوانتم نخواستی تحویل بدی، به نظرم بعد یک سال برو اظهار نامه پر کن

برای اینکه بدونی کد رهگیری داری یا خیر، برو به سایت زیر و کد ملیتو وارد کن

و در صورتی که کد رو داشتی اما یادت رفته مشخصاتش چیه، به آدرس زیر مراجعه کن تا بازیابیش کنی (با استفاده از کد ملی و شماره همراه)

بعد از بازیابی، کد رهگیری و رمز عبور برات ارسال میشه که میتونی با استفاده از صفحه زیر وارد شی

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,683
سلام دوستان

من پدرم یک ملک تجاری داره داده بهم بعد از طرفی اجاره نمیگیره !

حالا مسئله اینه دارایی اجاره خط میخواد یا سند بنام اگر اجاره خط بگیره بر اساس جدولی که دارن ازت مالیات میگیرن در حالی که من اجاره نمیدم !

چطور قراردادی بنویسم که معاف از مالیات بشم ؟

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
با این طرح هاشون دنبال ایجاد فشار حداکثری هستن که به مردم وارد کنن، میخوان به خیال خودشون مردم رو کنترل کنن. نمیدونن این مردم مثل بقیه کشورها نیستن که زیر بار ظلم و حرف زور برن.
به قول مموتی (محمود احمدی نژاد) اونقدر فشار میارید که از یه جایی میزنه بیرون

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
در اصل کد اقتصادی برای واردات و صادراته ولی کد رهگیری مالیاتی برای مواردی مثل کارتخوان و این چیزاس
اگه از قدیم کارت خوان داشتی که فکر نمیکنم کد مالیاتی داشته باشی اما اگه توی طرح اداره مالیات ثبت کردی به احتمال زیاد کد رهگیری مالیاتی داری
اگه کد مالیاتی داری و کارت خوانتو میخوای تحویل بدی باید درخواستشو بدی که باید اظهارنامه مالیاتی پر کنی و مو به مو توضیح بدی
حتی اگه کارت خوانتم نخواستی تحویل بدی، به نظرم بعد یک سال برو اظهار نامه پر کن

برای اینکه بدونی کد رهگیری داری یا خیر، برو به سایت زیر و کد ملیتو وارد کن

و در صورتی که کد رو داشتی اما یادت رفته مشخصاتش چیه، به آدرس زیر مراجعه کن تا بازیابیش کنی (با استفاده از کد ملی و شماره همراه)

بعد از بازیابی، کد رهگیری و رمز عبور برات ارسال میشه که میتونی با استفاده از صفحه زیر وارد شی

شما که اینقدر بلدی میدونید اصناف یا مشاغل خرد که کارتخوان دارن تا چه حدی از درآمدشون در سال معافیت دارن؟ یا کلا هر درامدی داشتن باید مالیات بدن؟

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
شما که اینقدر بلدی میدونید اصناف یا مشاغل خرد که کارتخوان دارن تا چه حدی از درآمدشون در سال معافیت دارن؟ یا کلا هر درامدی داشتن باید مالیات بدن؟
من در مورد مالیات اطلاعات چندانی ندارم و این خرده اطلاعات هم بخاطر ثبت درگاه های اینترنتی دارم
در مورد افرادی که کلا درگاه دارن یا کارتخوان دارن ولی مبالغ تراکنش هاشون کمه اطلاعی ندارم و همونجور که گفتم باید بعد یک سال برید و اظهار نامه پر کنید

در مورد درگاه های اینترنتی هم الان یکی دو هفته س که این پیام داره ارسال میشه (حتی افرادی که کد مالیاتی داشتن و در زرین پال کد رو وارد کردن)
الزام الصاق درگاه پرداخت به پرونده مالیاتی
💬 پذیرنده گرامی زرین‌پال، با توجه به الزام شاپرک مبنی بر تکمیل پرونده مالیاتی به منظور جلوگیری از غیرفعال شدن درگاه پرداخت توسط شاپرک، لطفا هرچه سریع‌تر به سامانه مالیاتی مراجعه و نسبت به الصاق پایانه‌های خود اقدام نمایید.
🔸راهنمای ویدیویی و کامل آموزشی:
🔗 m.zrpl.ir/tkX3x0

Last edited:
  • Like
Reactions: hsn

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
اینطور که من متوجه شدم، سالی 36 تومن!!!حقوق بگیر ماهی پنج تومن
اولی رو مطمئن نیستم

سلام دوستان

من پدرم یک ملک تجاری داره داده بهم بعد از طرفی اجاره نمیگیره !

حالا مسئله اینه دارایی اجاره خط میخواد یا سند بنام اگر اجاره خط بگیره بر اساس جدولی که دارن ازت مالیات میگیرن در حالی که من اجاره نمیدم !

چطور قراردادی بنویسم که معاف از مالیات بشم ؟
اجاره تا یک حدی معافه - سرچ کن ببین چقدره (حالا اینکه با درآمد پدرت جمع زده میشه و ... من نمیدونم) - به نظر من بهتره یک قولنامه سوری بنویسید که اینجوری به عنوان هزینه ردش کنی و مالیات بر درآمدت کم بشه

---------------------
بچه ها ماده 100 مقدار حداکثری گردش مالیش چقدر میشه؟ زده 30 برابر
30 ضرب در چند؟ حقوق اداره کار یا 3 تومن مشاغل آزاد که همین بالا بهش اشاره کردم!

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
اینطور که من متوجه شدم، سالی 36 تومن!!!حقوق بگیر ماهی پنج تومن
اولی رو مطمئن نیستم

اجاره تا یک حدی معافه - سرچ کن ببین چقدره (حالا اینکه با درآمد پدرت جمع زده میشه و ... من نمیدونم) - به نظر من بهتره یک قولنامه سوری بنویسید که اینجوری به عنوان هزینه ردش کنی و مالیات بر درآمدت کم بشه

---------------------
بچه ها ماده 100 مقدار حداکثری گردش مالیش چقدر میشه؟ زده 30 برابر
30 ضرب در چند؟ حقوق اداره کار یا 3 تومن مشاغل آزاد که همین بالا بهش اشاره کردم!
photo_۲۰۲۲-۰۳-۰۹_۱۰-۰۴-۳۳.jpg

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,822
✅ تفکیک حساب‌های بانکی اشخاص به دو دسته حساب‌های شخصی و حساب‌های تجاری*

🔷️ داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی:*

🔷️ به زودی دستورالعمل و آیین نامه‌ای جهت تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری ابلاغ خواهد شد که براساس آن صرفا از حساب های تجاری می‏توان برای انجام کسب و کار استفاده کرد و حساب های شخصی با محدودیت در تعداد و مبلغ تراکنش ها مواجه خواهند بود.

🔰 آنچه که برابر ضوابط و مقررات، مدنظر سازمان امور مالیاتی می باشد:

🔹️ حساب‌های تجاری همان حساب‌های مرتبط با فعالیت‌های شغلی اشخاص هستند و حساب‌های شخصی نیز به آن دسته از حساب‌هایی اطلاق می‌شود که تعاملات غیرمرتبط با فعالیت شغلی اشخاص را پوشش می‌دهند.

🔹️ همه مؤدیان مالیاتی باید حساب یا حساب‌های تجاری مرتبط با فعالیت شغلی خود را به سازمان امور مالیاتی معرفی کنند.

🔹️همچنین همه حساب‌های اشخاص غیر از حساب‌هایی که به سازمان امور مالیاتی معرفی شده‌اند، حساب‌های شخصی هستند و انجام تراکنش‌های مرتبط با فعالیت‌های شغلی در این حساب‌ها مصداق تخلف بوده و مشمول جریمه خواهد بود.

astor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
اینطور که تو اخبار گفت مالیات بر درآمد

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
مشاغل گروه سوم باید مالیات ارزش افزوده هم بدن؟ یکی میگه معاف هستند و یکی هم میگه معاف نیستند. کسی میتونه راهنمایی کنه و بند قانونیش رو بگه؟

2s2

Registered User
لایک‌ها
666
سلام وقت بخیر
من چند سال دستگاه کارتخوان دارم ولی تمام سالها اظهار نامه مالیاتی به نام شخص دیگری ثبت شده
ایا امسال که کد اقتصادی گرفتم و کارتخوانم ثبت شده باید خودم هم جداگانه اظهارنامه بدم؟

erfan3s3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
من درگاه اینترنتی مو ثبت نکردم هنوز داره کار میکنه
با اینکه کلی اخطار اومد که میبندیم فلان میکنیم بیسان میکنیم

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
سلام وقت بخیر
من چند سال دستگاه کارتخوان دارم ولی تمام سالها اظهار نامه مالیاتی به نام شخص دیگری ثبت شده
ایا امسال که کد اقتصادی گرفتم و کارتخوانم ثبت شده باید خودم هم جداگانه اظهارنامه بدم؟
کارت خوان به کد ملی هر کی ثبت شده با اون کد مدلی باید اظهار نامه پر کنین

mehdi_08

Registered User
لایک‌ها
82
یعنی خودم بدم کافیه یا مالک مغازه هم باید بده؟
اگر شریک داری می تونی خودت با کد ملی ه کارت خوان بهش وصله اظهار نامه پر کنی و در داخلش قید کنی که شریک داری اینجوری در محاسبه مالیات تاثیر گذاره
مالیاتی هم که میاد شما پرداخت می کنی و با شریکت حساب کتاب می کنی

• Like
Reactions: 2s2
بالا