• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
میخواستم یه مانیتور LCD بگیرم.قیمت تا 300 تومن باشه.به نظرتون چی بگیرم؟؟؟ چه مارکی؟؟؟ چه مدلی؟؟؟
اگه واید بگیرم خوبه؟؟؟
عزیز یکی دو صفحه آخر رو مطالعه کنید , اگر باز هم سوالی بود در خدمت ایم.

aryan.kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و تشکر به خاطر وقتی که می زاری و جواب من و سایر دوستان رو میدی علیرضای عزیز
من با شرکت سام سرویس تماس گرفتم و قیمت 206bw رو 359000 تومان گفت !!!!!!!!!!!!!!!!
و قیمت 226BW رو 429000 تومان !!!!!!!!!!!!! و قیمت 2032GW رو 375000 تومان !!!!!!!!
این قیمت خیلی گرون تر از قیمت های توی اینترنت هست ؟؟؟؟
چرا ؟؟؟ آیا واقعا قیمت اصلی همینه ؟؟

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام و تشکر به خاطر وقتی که می زاری و جواب من و سایر دوستان رو میدی علیرضای عزیز
من با شرکت سام سرویس تماس گرفتم و قیمت 206bw رو 359000 تومان گفت !!!!!!!!!!!!!!!!
و قیمت 226BW رو 429000 تومان !!!!!!!!!!!!! و قیمت 2032GW رو 375000 تومان !!!!!!!!
این قیمت خیلی گرون تر از قیمت های توی اینترنت هست ؟؟؟؟
چرا ؟؟؟ آیا واقعا قیمت اصلی همینه ؟؟

شما نباید با شرکت تماس بگیرید. شما باید برید بازار!! تو سایت مادایران L1960TR رو زده 352 اما تو بازار 315 تومن میدن!
قیمت های سایت رایان صبا: (سایت بدی نیست)
لیست مونیتور ها بر اساس قیمت نزولی

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام امروز 2 تا مانيتور وايد و معمولي سامسونگ رو كه كنار هم قرار داشتن و هر دو يك فيلم رو نمايش ميدادن به دقت مقايسه كردم مدل وايد از نظر كيفيت هيچ مزيتي بر مدل معمولي نداشت فقط تصاوير رو درشت تر نشون ميداد
مثل اينكه كمي تصاوير رو مي كشه نظر شما چيه؟

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
نظر ما اینه که نمیکشه دراز تره! :D
عزیز شما نوار های مشکی رو بالا و پایین ه فیلم ها دیدید؟ تو واید اسکرین اون نوار ها یا نیستن یا کوچیک ترن که باعث میشه تصویر بزرگ تر بشه.

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نظر ما اینه که نمیکشه دراز تره! :D
عزیز شما نوار های مشکی رو بالا و پایین ه فیلم ها دیدید؟ تو واید اسکرین اون نوار ها یا نیستن یا کوچیک ترن که باعث میشه تصویر بزرگ تر بشه.

سلام البته من به خودم اجازه نميدم كه رو حرف شما حرف بزنم ولي من دقيقا نگاه كردم اتفاقا يه كارتون هم داشت پخش ميكرد وايد هيچ نماي اضافه تري نداشت فقط اشيا رو بزرگتر نشون ميداد از اونجا كه عرض سامسونگ 22 وايد با عرض 19 يكيه پس قاعدتا بايد بعد از بزرگتر كردن تصاوير كمي اونارو در طول بكشه من خودم مي خوام وايد بگيرم
ولي فقط براي فيلم نمي خوام ميترسم تو محيط برنامه ها همه چيزو بكشه و حال ادمو بگيره اگه اشتباه مي كنم
لطف كن يه جوري كه براي من قابل درك باشه توضيح بده

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
عزیز قضیه داره جالب میشه!!!

من این محاسبات رو کردم اگر باز سوالی بود در خدمتم!!!!!!!!!!!!

درضمن آپلود کردم کیفیت اومد پایین. کیفیت بالاتر رو میتونید از این لینک دانلود کنید:
19wide-17-19

2005171572216874246_rs.jpg

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
درضمن این رو هم اضافه کنم که در فیلم واید به معنی ه عدد ه 2.35:1 میباشد. به صورت مقایسه ای یعنی 16:7 ....

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
درضمن این رو هم اضافه کنم که در فیلم واید به معنی ه عدد ه 2.35:1 میباشد. به صورت مقایسه ای یعنی 16:7 ....

سلام دستت درد نكنه ولي وقتي سطح مانيتور 19 معمولي از مساحت مانيتور وايد بيشتره پس 19 معمولي بايد براي كاراي گرافيكي مناسب تر باشه تا 19 وايد چون سطح بيشتري رو نمايش ميده پس چرا ميگن براي كاراي گرافيكي و فيلم و بازي وايد بهتره؟
بالاخره كيفيت تصويري وايد بهتره يا معمولي؟
ببخشيد خيلي به زحمت انداختمت

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
عزیز من مساحت رو فقط برای مقایسه قیمت گفتم. چون چند پست قبل یکی از دوستان علت ارزون تر بودن واید رو برش و پرت تو کارخونه ها میدونست!!!!!!!!!!!!!

عزیز برای فیلم رو که توضیح دادم امیدوارم متوجه شده باشی دقت کن که بیشتر نشون نمیده. بزرگ تر نشون میده.

در مورد 2تای دیگه هم من نظری ندادم... من بازی رو با واید تست نکردم اما مثال مشابه اش پلی استیشن و اکس باکس ه که با صفحه نمایش های HD پیشنهاد میشن و این صفحه نمایش ها واید اند...
برای فتوشاپ هم دیگه tools های داخل صفحه مذاهم نخواهد بود...(نظر شخصی)

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
عزیز برای فیلم رو که توضیح دادم امیدوارم متوجه شده باشی دقت کن که بیشتر نشون نمیده. بزرگ تر نشون میده.

عرض 22 وايد با 19 معمولي مساويه؟(مدل سامسونگ) اگه اينطوريه پس مثلا وقتي مي خوادتصاوير رو بزرگتر نشون بده اونو بايد هم در طول وهم در عرض بزرگتر كنه تا تناسب حفظ بشه طول مانيتور بيشتره اما عرضش مساويه(نسبت به 19)
پس از بزرگتر شدن تمام اشيا مانيتور از عرض كم نمياره؟(يعني تمام اشياي بزرگ شده فضاي بيشتري از عرض نمي خوان؟)

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
خوب این بدیهی ه که برای تصاویر معمولی مونیتور معمولی مناسبه و برای تصاویر واید مونیتور ه واید! :D

اگر شما تصاویر واید رو با صفحه معمولی ببینید حاشیه های افقی در بالا و پایین دارید.
و اگر تصاویر معمولی رو با صفحه واید ببینید حاشیه های عمودی در دو طرف خواهید داشت...

plus-piano-projector-16-9-4-3-diagram.gif

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
بین مانیتور های 17 اینچ معمولی (CRT) هیچ کدوم با بقیه فرقی هم میکنن؟
به صرفه ترینشون کدومه؟

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام wellcan نازنين
ميخواستم بپرسم كه مانيتور مناسب براي خوندن ebook چي پيشنهاد ميكني؟
مانيتور وايد براي اينكار مناسبه؟
براي خوندن ebook مانيتور بزرگ باشه بهتره يا كوچيك ؟چه اندازهاي رو پيشنهاد ميكني؟

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
یه مانیتوری باشه که دکمه ی اختصاصی ه تغییر ه روشنایی داشته باشه(برای راحتی بیشتر)... خودم نمیدونم همچین چیزی هست یا نه... تو مانیتور های CRT ه ال جی هست... تو مدل های LCD ه قدیمی شم شنیده بودم... اما الان رو نمیدونم...

شما مونیتور مناسب براتون مونیتوریه که فرکانس بالا باشه...زمان تاخیر زیاد مهم نیست...در کل مدل های مختلف فرق خاصی برای شما نمیکنه...

هرچی میگیرید موقع ه مطالعه مقداری روشنایی رو کم میکنید تا چشم رو اذیت نکنه...تو همه ی مونیتور ها هم میشه روشنایی رو کم کرد!!!

پس از نظر ه مطالعه فرق ه خاصی باهم ندارن...

javad66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا چند مدل مانیتور lcd با رزولیشن 1920 در 1440 معرفی کنید
متشکرم

businessman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام -دوستان من دیگه سرم داره گیج میره 4 ساعته دارم فروم ها رو زیرو رو میکنم. .نمیدونم چرا کسی سونی رو درست حسابی تحلیل نمیکنه. حداقل یکی دو مدلش که قیمتش متعادل تره. یا زیراکس رو. همش چسبیدین به سامسونگ. سامسونگ یکی از شرکت های خوب و موفق تولید کننده ال سی دی هستش .توی این مساله شک ندارم ..همه چیشم اشغال باشه این یه قلم کالاش به نسبت قیمت و کارایی خیلی خوبه! viewsonic هم خوبه اما از قیافش خوشم نمیاد. من وقتی احساس میکنم برند های بهتری هم نسبت به سامسونگ هستند دنبال سامسونگ نمیرم. به هر حال این یک سلیقست.روی برند خاصی تعصب هم ندارم .اما چند تا چیز برام خیلی مهمه.

1-زیبایی مونیتور
2-کیفیت عالی
3-قیمت حدود 400 تا 450
4-داشتن استانداردهای لازم برای جلوگیری از خستگی چشم.(البته با توجه به کار طولانی، من با مونیتور فعلی هم خسته نمیشم . با اینکه مشکل چشمی هم دارم)

در ارتباط با واید بودن یا نبودنش هنوز نتونستم تصمیم قطعی بگیرم. چون اهل کارهای ادیت و فیلم دیدن و بازی اصلا نیستم.
اصلا هم حالو حوصله ندارم احساس کنم حتی در بعضی موارد تصویرم دچار کشیدگی شده.

به شدت از اینترنت استفاده میکنم و تمام زندگیم تو اینترنته (وبمستر هستم) حدودا روزی 14 ساعت شایدم بیشتر.6 ساله که یه ال جی 795ft plus کره ای دارم بی نهایت ازش راضیم قصد فروشش رو هم ندارم .تنها مشکلم کمبود فضای کارمه که مجبورم یه ال سی دی بگیرم و همچنین تنوع !

حالا 2 مدل مد نظرمه . لینک های جزییاتشم میزارم.یه زحمت بکشین نگاه کنین

1-hs75p سونی 17 اینچ حدودا 415با گارانتی 3 ساله ایران رهجو و تعویض از پیکسل سوم به بعد

2- زیراکس 20W" LCD xm7 series با قیمت 380 البته این مدل واید هستش و امکانات جالبی هم داره.کیفیتش هم عالی و گارانتی تعویض 3 ماهه داره و از پیکسل سومی به بعد هم تعویض میشه و گارانتی تعمیرات 3 ساله داره.مدل 19 اینچ غیر واید زیراکس سری xl هم به قیمت 330 مد نظرم هست.

اینم لینک مشخصات زیراکس 20 اینچ:

http://www.xerox-displays.com/XM7series.html

مشخصات سونی رو هم از لینک زیر ببینین :

http://www.eforosh.com/shop/20/365

با تشکر از دوستان گرامی انجمن. منتطر نظراتتون هستم

بالا