• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

SCREAM

Registered User
لایک‌ها
0
شما مطلب رو نگرفتي دوست خوب !!

مهم اينه كه ببيني در حالت عادي و بدون تنظيم چ اندازه رنگ پرينت شده با رنگ نمايش داده شده توسط مانيتور هماهنگه اونوقت ميشه گفت كه چه رنگي رو اصلا شما ساختي كه تو هر مانيتوري يه رنگه
براي مقايسه عرض كردم بهتر مرجع رنگ پرنت شده باشه براي غضاوت بين مانيتورها در صحيح نشون دادن رنگ و ملاك تمايز و برتري اونها
اين دوستمون رنگ سبز رو با مانيتور خودش ساخته !! خوب از كجا معلوم اون مانيتوراي ديگه درست رنگو نشون دادن !!

پس بهتره مرجع مقايسه رنگ پرينتر باشه نه مانيتور هاي ديگه :cool:
حالا هر كدوم از مانيتور ها به رنگ پرينت شده (البته با جوهر اصلي) رنگش نزديكتر بود پس اون داره رنگ واقعي رو نشون ميده

حالا نكته ****
وقتي شما مياي رنگ مانيتورت رو با رنگ پرينت شده مطابق ميكني ، بار بعدي كه رنگي رو ميسازي و ازش پرينت ميگيري ميبيني كاملا مطابقت داره
بهتره اين كار تطبيق رنگ مانيتور رو با پرينتر براي هر سه رنگ اصلي (آبي زرد و قرمز) + مشكي
به طور جداگانه انجام بدي
خوب حالا رنگ مانيتور شما استاندارد شده
اگر كساني اون رنگ رو درست نمي بينن ضعف و خرابي از مانيتور اونها هستش و شما كارت رو درست انجام دادي در ضمن حتما كاربراي حرفه اي چون به اين نكات توجه ميكنن و رنگ مانيتور رو تنظيم درست ميكنن پس رنگ شمارو درست ميبينن
به همين سادگي

اين يه كليته و كساني ميتونن رنگ طراحي شده توسط شما رو درست ببينن كه رنگ مانيتور رو تنظيم كنند يا از برند ها و ماركهاي خوب و گران قيمت كه به طور پيش فرض اين عمل تنظيم توي اونا انجام شده استفاده كنن
پس در كل به اين نتيجه ميرسيم كه نبايد زياد سخت گرفت !!

موفق باشين

iranrohe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقايان و خانم هاي محترم !

اگر قصد خريد مانيتور ال جي SMART FLAT LG T720FB را داريد لطفا دست نگه داريد ؟!

اين مانيتور به قول معروف به لعنت خدا نمي ارزد !

بنده شخصا در تاريخ 86/4/31 ابن مانيتور را از پاساژ علاء الدين به قيمت 107000 خريداري كردم .بعد از راه اندازي مانيتور و نصب درايور آن مشاهده شد كه در

رزوليشن بالاي 768 در 1024 پيكسل صفحه مانيتور پرش داشته و سايه دارد ( خطوط سياه رنگ در سرتاسر صغحه ديده ميشد )

اين مانيتور به گفته تكنيسين ماديران براي اين رزوليشن طراحي شده است و باز هم به گفته وي نبايد انتظار داشت كه وضوح بالاتر از آن را جواب بدهد ( حتا 864 در 1152 ) !

من كه حداقل انتظارم از يك مانيتور تو سال 2007 اين بود كه رزوليشن 1024 در 1280 را براحتي جوابگو باشد شاكي شدم و به اين آقا كاتالوگ همين مانيتور

يعني T720FB را نشان دادم كه در آن ماكزيمم رزوليشن 1024 در 1280 قيد شده بود ، ميدانيد به من چي گفت :

"دوست عزيز شما اگر خيلي ناراحت هستي ميتوني اين مانيتور آكبند را كه از خدمات برايت آورده ام را ببري براي فروشنده و پولت را پس بگيري
اول و آخر اين مانيتور همين است ، تازه مال شما توي اين سري Smart Flat كه من ديده ام خداست ! مال بقيه توي همين رزوليشن
( 768 در 1024 پيكسل ) هم مشكل دارد ! ."

من از لابه لاي توجيهات اين آقاي تكنيسين به اين نتيجه رسيدم كه مانيتورهاي جديد LG كيفيت سابق را نداشته و متاسفانه شايعات مربوط به اين مانيتورها حقيقت دارد !

به هر حال شانس بزرگي كه آوردم اين بود كه فروشنده بي چون و چرا مانيتور را پس گرفت و 107000را پس داد ، كه اگر قضايا اين طور پيش نمي رفت
و فروشنده آن را از من پس نمي گرفت شك نكنيد توي اينترنت جار ميزدم كه مانيتور LG نخريد ؛ ماديران كلاهبردار است . اما حالا با اين وضعيت
من چيز زيادي به جز مقدار متنابهي وقت و اعصاب را از دست نداده ام ،
بنابراين به همين فروم نويسي اكتفا ميكنم .

با اين تفاسير حالا من مانده ام و يك سيستم بدون مانيتور كه نه جرات خريدن مانيتور نو را دارم و نه ريسك خريدن مانيتور دست دو را !

از دوستان اگر كسي يك نوع مانيتور كه در رزوليشن 1024 در 1280 بي هيچ مشكلي كار بكند را ميشناسد لطفا معرفي كند ؛ صواب دارد به خدا !
مخصوصا براي متن و وب

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
آقايان و خانم هاي محترم !

اگر قصد خريد مانيتور ال جي SMART FLAT LG T720FB را داريد لطفا دست نگه داريد ؟!

اين مانيتور به قول معروف به لعنت خدا نمي ارزد !

بنده شخصا در تاريخ 86/4/31 ابن مانيتور را از پاساژ علاء الدين به قيمت 107000 خريداري كردم .بعد از راه اندازي مانيتور و نصب درايور آن مشاهده شد كه در

رزوليشن بالاي 768 در 1024 پيكسل صفحه مانيتور پرش داشته و سايه دارد ( خطوط سياه رنگ در سرتاسر صغحه ديده ميشد )

اين مانيتور به گفته تكنيسين ماديران براي اين رزوليشن طراحي شده است و باز هم به گفته وي نبايد انتظار داشت كه وضوح بالاتر از آن را جواب بدهد ( حتا 864 در 1152 ) !

من كه حداقل انتظارم از يك مانيتور تو سال 2007 اين بود كه رزوليشن 1024 در 1280 را براحتي جوابگو باشد شاكي شدم و به اين آقا كاتالوگ همين مانيتور

يعني T720FB را نشان دادم كه در آن ماكزيمم رزوليشن 1024 در 1280 قيد شده بود ، ميدانيد به من چي گفت :

" دوست عزيز اين را از من نشنيده بگير ولي اگر ميخواي راحت بشي اين مانيتور را كه از خدمات
برايت آورده ام را بردار ببر پيش فروشنده پس بده و پولت را بگير ، اول و آخر اين مانيتور همين است ،
تازه مال شما توي اين سري SMART FLAT كه من ديده ام خداست ! مال بقيه توي همين رزوليشن
( 768 در 1024 پيكسل ) هم مشكل دراد ! .
.............من اين سري توليدات جديد مانيتور ال جي را اصلا تاييد نمي كنم ؛ توليدات سال هاي
پيش ما به مراتب بهتر از حالا بوده ...".

به هر حال شانس بزرگي كه آوردم اين بود كه فروشنده بي چون و چرا مانيتور را پس گرفت و 107000
را پس داد ، حالا من مانده ام و يك سيستم بدون مانيتور كه نه جرات خريدن مانيتور نو را دارم و نه
ريسك خريدن مانيتور دست دو را !

از دوستان اگر كسي يك نوع مانيتور كه در رزوليشن 1024 در 1280 بي هيچ مشكلي كار بكند را ميشناسد لطفا معرفي كند ؛ صواب دارد به خدا !

LG F700p خوب بود که مثل اینکه دیگه تولید نمیشه فکر میکنم سامسونگ 17870-MB اگر باشه تو بازار مانیتوره خوبیه .

SCREAM

Registered User
لایک‌ها
0
من 940BW خریدم
چیز بدی نیست
اما من قبل از این یه 920N داشتم
یه جورایی اون بهتر بود !!!

این لعنتی تصویر ها رو میکشه !!!
من از کارت DVB برای نگاه کردن برنامه های تلوزیون خودمون و ماهواره استفاده میکنم اما وقتی با این مانیتور میخوام فول اسکرین کنم نمیشه و بقلا خالی میمونه وقتی هم تنظیمات برنامه پخش کننده رو روی 16:10 میزارم تصاویر رو میکشه

کیفیت با کابل دیجیتاخ خیلی بده اما با آنالوگ خوبه
ضمنن وقتی با کابل دیجیتال وصل میشم و مثلا میرم تو یه بازی مثل Fifa07 دیگه رزولوشنهای واید اسکرین رو نشون نمیده !!!! اما با کابل آنالوگ مشکل نداره !

در کل من زیاد خوشم نیومد شاید هنوز عادت نکردم
اما تو فکر خرید یه مانیتور 21 هستم البته عمرا دیگه واید اسکرین بخرم:lol:

اونایی که این مانیتور رو دارن نظرشون چیه ؟

smrr57

Registered User
لایک‌ها
7
دوستان که قصد خرید lcd 17 دارند یکی دو روز پیش تو پاساژ ایران دو مدل viewsonic 17 دیدم در حدود 228000 تومن با دوسال گارانتی آوا خوشه ( 3 پیکسل ... ) به نظر تو این رده قیمت بهترین انتخابه
در ضمن مدل واید این مانیتور تا رزولوشن 1440*900 هم جواب میده

در ضمن benq مدل 20 اینچ که فکر کنم همون مدل باشه202 ، تو بازار 267000 تومن زده بودن

gba

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان که قصد خرید lcd 17 دارند یکی دو روز پیش تو پاساژ ایران دو مدل viewsonic 17 دیدم در حدود 228000 تومن با دوسال گارانتی آوا خوشه ( 3 پیکسل ... ) به نظر تو این رده قیمت بهترین انتخابه
در ضمن مدل واید این مانیتور تا رزولوشن 1440*900 هم جواب میده

در ضمن benq مدل 20 اینچ که فکر کنم همون مدل باشه202 ، تو بازار 267000 تومن زده بودن

میشه مدل دقیقش رو بگی.:happy:

gba

Registered User
لایک‌ها
25
من 940BW خریدم
چیز بدی نیست
اما من قبل از این یه 920N داشتم
یه جورایی اون بهتر بود !!!

این لعنتی تصویر ها رو میکشه !!!
من از کارت DVB برای نگاه کردن برنامه های تلوزیون خودمون و ماهواره استفاده میکنم اما وقتی با این مانیتور میخوام فول اسکرین کنم نمیشه و بقلا خالی میمونه وقتی هم تنظیمات برنامه پخش کننده رو روی 16:10 میزارم تصاویر رو میکشه

کیفیت با کابل دیجیتاخ خیلی بده اما با آنالوگ خوبه
ضمنن وقتی با کابل دیجیتال وصل میشم و مثلا میرم تو یه بازی مثل Fifa07 دیگه رزولوشنهای واید اسکرین رو نشون نمیده !!!! اما با کابل آنالوگ مشکل نداره !

در کل من زیاد خوشم نیومد شاید هنوز عادت نکردم
اما تو فکر خرید یه مانیتور 21 هستم البته عمرا دیگه واید اسکرین بخرم:lol:

اونایی که این مانیتور رو دارن نظرشون چیه ؟

حتما کارت گرافیکیت قابلیت اونو داره که از 19 واید به 19 معمولی تبدیل کنه. اون موقع مشکل کشیدگی حل میشه ولی دو تا نوار سیاه دو گوشه صفحه ظاهر می شوند.

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
اساتید محترم ، دوستان عزیز .
بالاخره قصد کردم مانیتورم رو عوض کنم . اگه ممکنه یه راهنمایی بفرمایید .
اول اینکه مانیتوری که الآن دارم 17 اینچ lg مدل 775E هست ساخت کره . سال 81 هم خریدمش . اگه فروشنده بخواد این رو ازم بخره قیمتش تو چه حدودیه ؟ مانیتور کاملا سلامه و جعبه و دفترچه و فلاپی های همراهش هم موجود هست .
بعدش هم با سقف 300000 تومن مانیتور lcd خوب ، چی میتونم بخرم ؟
سوال آخرم اینکه Wide بهتره یا معمولی و مانیتور های ساخت مالزی خیلی با ساخت کره فرق میکنن ؟

gba

Registered User
لایک‌ها
25
اول اینکه مانیتوری که الآن دارم 17 اینچ lg مدل 775E هست ساخت کره . سال 81 هم خریدمش . اگه فروشنده بخواد این رو ازم بخره قیمتش تو چه حدودیه ؟ مانیتور کاملا سلامه و جعبه و دفترچه و فلاپی های همراهش هم موجود هست .
سوال آخرم اینکه Wide بهتره یا معمولی و مانیتور های ساخت مالزی خیلی با ساخت کره فرق میکنن ؟

اولین سوال: نیدونم
دومی samsung 940bw
سومی: wide بهتره فضای کاری بیشتر + مخصوص دیدن فیلم های dvd و ...
چهارمی: هیچ فرقی نداره

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان مانیتور واید برای کار کردن عالیه . برای برنامه نویسی , طراحی , ادیت و میکس و...

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من یه مانیتور LCD می‌خوام که قیمت اش حول و حوش ۲۰۰ تومن باشه. کار خاصی با کامپیوتر نمی‌کنم. بازی اصلاْ. کار گرافیکی نه چندان. گاهی فیلم می‌بینم اما تقریباْ در روز ۸ تا ۱۲ ساعت روشنه. بیشتر کار هم متن، اینترنت و ... با توجه به این حرفا چی توصیه می‌کنید؟ :)

gba

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان من یه مانیتور LCD می‌خوام که قیمت اش حول و حوش ۲۰۰ تومن باشه. کار خاصی با کامپیوتر نمی‌کنم. بازی اصلاْ. کار گرافیکی نه چندان. گاهی فیلم می‌بینم اما تقریباْ در روز ۸ تا ۱۲ ساعت روشنه. بیشتر کار هم متن، اینترنت و ... با توجه به این حرفا چی توصیه می‌کنید؟ :)

samsung 920 n

iranrohe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

اگه 1024 در 1280 رو راحت و بي دردسر جواب بده ؛ من خريدارم
يا پيام شخصي بزار يا به آي دي iranrohe در ياهو ايميل يا pm بده

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
اولین سوال: نیدونم
دومی samsung 940bw
سومی: wide بهتره فضای کاری بیشتر + مخصوص دیدن فیلم های dvd و ...
چهارمی: هیچ فرقی نداره

ممنون از راهنماییتون . فقط یه چیزی ! من اصلا بازی نمیکنم ولی فیلم زیاد میبینم خیلی هاش هم vcd هست . از طرفی مادرم هم زیاد از اینترنت و ebook استفاده میکنه و با 600 * 800 راحتتر میبینه .
برای این دو مسئله ، مانیتور wide مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
اگه 1024 در 1280 رو راحت و بي دردسر جواب بده ؛ من خريدارم
يا پيام شخصي بزار يا به آي دي iranrohe در ياهو ايميل يا pm بده

مشکلی نداره . اگه خواستید تو pm ایمیلتون رو بزارید تا عکس desktop رو در 1280 * 1024 براتون بفرستم.
فقط ، من چیزی در مورد قیمت نمیدونم . خواهشا منصفانه قیمت بدین ! ;)

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون از راهنماییتون . فقط یه چیزی ! من اصلا بازی نمیکنم ولی فیلم زیاد میبینم خیلی هاش هم vcd هست . از طرفی مادرم هم زیاد از اینترنت و ebook استفاده میکنه و با 600 * 800 راحتتر میبینه .
چرا کلا مانیتورهای واید با رزولوشن های غیر واید مثل همین 800x600 مشکل دارن و تو این رزولوشن صفحه رو میکشه مخصوصا 800x600 که رزولوشن خیلی پایینیه حالا بازم 1024x768 قابل تحمل تره .

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
چرا کلا مانیتورهای واید با رزولوشن های غیر واید مثل همین 800x600 مشکل دارن و تو این رزولوشن صفحه رو میکشه مخصوصا 800x600 که رزولوشن خیلی پایینیه حالا بازم 1024x768 قابل تحمل تره .

ممنون . تو رده های samsung 940bw از نظر قیمت و کیفیت چی پیشنهاد میکنید که wide نباشه ؟

gba

Registered User
لایک‌ها
25
بین شما خیلی راحت می تونی اندازه فونت ها رو زیاد کنی. توی ویستا هر اندازه که بخواهی ولی توی xp می تونی small و medium و large رو انتخاب کنی پس مشکلی نداری. اتفاقا چون فضای کار بیشتری داری راحت تر می تونی کارات رو انجام بدی
میشه بفرمایید در اینترنت و ebook و vcd که بیشتر 80% اونها از فیلمهای dvd که aspect ratio 16:9 دارند و مخصوص wide هستند، چی رو می کشه؟:hmm: تازه واید ها رو می شه به معمولی تبدیل کرد که فقط دو نوار سیاه کنار صفحه می افته.
ممنون . تو رده های samsung 940bw از نظر قیمت و کیفیت چی پیشنهاد میکنید که wide نباشه ؟
همون 940bw از همشون بهتره ولی samsung 720n هم خوبه.

iranrohe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکلی نداره . اگه خواستید تو pm ایمیلتون رو بزارید تا عکس desktop رو در 1280 * 1024 براتون بفرستم.
فقط ، من چیزی در مورد قیمت نمیدونم . خواهشا منصفانه قیمت بدین ! ;)

يك نفر تو سايت istgah.com قيمت داده 60( 86/5/5) من اگه سالم باشه 65 برميدارم .

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
میشه بفرمایید در اینترنت و ebook و vcd که بیشتر 80% اونها از فیلمهای dvd که aspect ratio 16:9 دارند و مخصوص wide هستند، چی رو می کشه؟:hmm: تازه واید ها رو می شه به معمولی تبدیل کرد که فقط دو نوار سیاه کنار صفحه می افته.
دوست عزیز چرا دقت نمیکنی به گفته من باید یبار دیگه هم بگم , تو رزولوشن غیر واید مانیتور واید تصویر رو میکشه تو رزولوشن ! چه ربطی به فیلم و متن و... داره .

بالا