برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
با سلام
من 14 سال سن( بزودی میشه 15 ) و 188 سانت قد دارم وزنم هم 76 کیلو هستش
سابقه ورزشیم خوب هستش الان بسکتبالیست هستم و در کنارش تی آر ایکس و شنا انجام میدم چربی ندارم اما از نظر عضلانی به حجم زیادی نرسیدم
مربی شنام میگه صبر کن 18 19 سالگی خوب عضله میسازی که من میخوام الان بسازم
و اگه برم بدنسازی باید تی آر ایکس یا شنا رو حذف کنم. هنوزم قدم کوتاهه یعنی اونقدری نیس که کلا بیخیالش بشم
میخوام بدونم اگه برم بدنسازی بازم ممکنه حدود 10 12 سانت دیگه بلند بشم و با سنگین کار کردن تو بدنسازی قدم نمیسوزه و آیا درسته که یکی از این 2 ورزشو حذف کنم؟

و اگرم رفتم مکمل هایی مثل گلوتامین و وی مصرف بکنم یا نه

elyas98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
سلام عزیز
شما در حال رشدی صبر کن تا 18-17 بعد شروع کن
اصلا توی این سن توصیه نمیشه !

fireinpole

Registered User
لایک‌ها
936
سلام دوستان. من ورزش پارکور میکنم. عکس بالا تنمم انداختم. میخام حجم عضلاتم رو بزرگ کنم. چه مکمل غذایی یا تمرین خاص با وزنه رو پیشنهاد میکنین.

فایل های ضمیمه

• IMG_20150511_060953.JPG
    IMG_20150511_060953.JPG
    86.6 KB · نمایش ها: 37

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان. من ورزش پارکور میکنم. عکس بالا تنمم انداختم. میخام حجم عضلاتم رو بزرگ کنم. چه مکمل غذایی یا تمرین خاص با وزنه رو پیشنهاد میکنین.
سلام.
بهترین کار رجوع به یه باشگاه بدنسازی خوب با مربی با دانش هست. مربی طبق بدن شما و هدفتون بهتون برنامه تمرینی میده.
مکمل بدون تغذیه جواب خاصی به شما نمیده. اما میتونین از انواع گینرها و پروتیین های ترکیبی واسه اول کار واسه افزایش حجم عضلانی استفاده کنید.
البته من جای شما باشم یه 6-7 ماهی مکمل مصرف نمیکنم و میذارم بدنم یجورایی تشنه مکمل بشه تا اینکه از همون اول ببندمش به مکمل ;) هرچند این یه تجربه شخصی هست و نمیگم حرفم کاملا درسته.
موفق باشین

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
شما در حال رشدی صبر کن تا 18-17 بعد شروع کن
اصلا توی این سن توصیه نمیشه ![/QUOTE]
ایشون درست میگند

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
خب یعنی حتما جلوی رشدم گرفته میشه؟

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,507
14 سالته قدت 190 ؟؟

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
بله همین حدوددا
تا اخر خرداد که میشم 15 ایشالا یا میرسم یا بالاتر از 190 میشم
ولی هنوز جا دارم طبق گفته های دکتر

دوستان نظری نیس؟ بالاخره برم بدنسازی یا همین شنا و trx ؟

sam-ari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
واسه تناسب اندام پیلاتس بهتره یا کار با دستگاه های بدنسازی؟

take

Registered User
لایک‌ها
100
دوستان عزیز من 33 سالمه و استخوان بندی ریزی دارم کمبود وزن هم دارم
تو شبکه های اجتماعی و بعضا اشناها و دوستان تحقیق و سوال و جواب زیادی داشتم ولی هر کسی یا طرف قبلی رو نقض میکنه یا توصیه ای میکنه که با نفر قبلی کلی فرق داره
دکتر تغذیه هم رفتم بهترینش نتیجه نداشته محل کارم هم دانشگاه هستش و وقت خالی زیادی ندارم
خلاصه دنبال کسی میگردم که واقعا بتونه منو به وزن ایده ال برسونه مشکلی هم بابت هزینه ندارم البته معقول و منطقی
اگر واقعا کسی میتونه کمک کنه پیغام خصوصی بده

blake

Registered User
لایک‌ها
531
درود خدمت دوستان عزیز
راستش یه هفته ای میشه که شروع کردم به باشگاه رفتن و دارم طبق برنامه ماه اول(برنامه معمولی)باشگاه کار میکنم تا بدنم عادت کنه و به یه برنامه خوب نیاز دارم
23 ساله هستم،وزنم 60 و قدم بین 185 تا 188 هستش(دقیق نمیدونم)
البته میدونم که کمبود وزن دارم و دارم سعی میکنم با پرخوری جبرانش کنم
توی هفته همه روزه ساعت 9 شب تا 10:30 باشگاه میرم(به غیر از جمعه)
و یه نکته دیگه اینکه اول میخام یکم حجم اضافه کنم بعدش دیگه فیتنس یا بادی کلاسیک کار کنم(یعنی نمیخام غول بشم!!!!!! :D فقط هیکل قشنگ و اندامی میخام)
در ضمن اگر از مکمل و اینا استفاده نکنم(اصلا)کارم برا حجیم کردن خیلی سخت میشه؟؟؟
چون اصلا علاقه ای به استفاده از پودر و مکمل و این چیزا ندارم!
ممنون میشم دوستان با تجربه کمک کنن
بدرود

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
بله همین حدوددا
تا اخر خرداد که میشم 15 ایشالا یا میرسم یا بالاتر از 190 میشم
ولی هنوز جا دارم طبق گفته های دکتر

دوستان نظری نیس؟ بالاخره برم بدنسازی یا همین شنا و trx ؟

بدنسازی می تونید کار کنید
شنا هم می تونید در کنارش ادامه بدید
فقط سعی کنید وزنه ها رو سبک انتخاب کنید دامنه حرکات بیش از 12 نشه
از انجام برخی از حرکات پا مثل اسکوات و پرس پا هم خودداری کنید ( البته در برخی مقاله ها عنوان شده این فشارها در تحقیقات جدید نشان داده شده که باعث توقف رشد طولی نمیشه ) با این حال شما رعایت کنی بد نیست

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
تو شبکه های اجتماعی و بعضا اشناها و دوستان تحقیق و سوال و جواب زیادی داشتم ولی هر کسی یا طرف قبلی رو نقض میکنه یا توصیه ای میکنه که با نفر قبلی کلی فرق داره
دکتر تغذیه هم رفتم بهترینش نتیجه نداشته محل کارم هم دانشگاه هستش و وقت خالی زیادی ندارم
خلاصه دنبال کسی میگردم که واقعا بتونه منو به وزن ایده ال برسونه مشکلی هم بابت هزینه ندارم البته معقول و منطقی

درود
در مورد مشاوره که خودتون شخصا باید به دوستان پیام بدید
ولی به صورت رایگان هم توضیحات بسیار مفید و 100% عملی در همین تاپیک بارها تکرار شده که اگر به خودتون زخمت بدید و 60 صفحه آخر همین تاپیک و یا تاپیک مکمل های غذایی رو بخونید متوجه میشید و یک راه کار خوب پیدا می کنید
در نتیجه از تکرار بیش از حد پرهیز می کنیم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام دوست عزیز اگه از همون اول بجای تحقیق از دوست و اشنا به یه باشگاه بدنسازی میرفتید الان خیلی جلو افتاده بودین ولی خب دیر هم نشده
بدنسازی وقت زیادی نمیخواد ! یعنی شما 4 روز درهفته و روزی 1 ساعت وقت ندارید ؟ یعنی کلا 4 ساعت در هفته

با برنامه تمرینی و غذایی خوب و استراحت کافی و صبر قطعا خیلی زود به نتیجه میرسید

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
درود خدمت دوستان عزیز
راستش یه هفته ای میشه که شروع کردم به باشگاه رفتن و دارم طبق برنامه ماه اول(برنامه معمولی)باشگاه کار میکنم تا بدنم عادت کنه و به یه برنامه خوب نیاز دارم
23 ساله هستم،وزنم 60 و قدم بین 185 تا 188 هستش(دقیق نمیدونم)
البته میدونم که کمبود وزن دارم و دارم سعی میکنم با پرخوری جبرانش کنم
توی هفته همه روزه ساعت 9 شب تا 10:30 باشگاه میرم(به غیر از جمعه)
و یه نکته دیگه اینکه اول میخام یکم حجم اضافه کنم بعدش دیگه فیتنس یا بادی کلاسیک کار کنم(یعنی نمیخام غول بشم!!!!!! :D فقط هیکل قشنگ و اندامی میخام)
در ضمن اگر از مکمل و اینا استفاده نکنم(اصلا)کارم برا حجیم کردن خیلی سخت میشه؟؟؟
چون اصلا علاقه ای به استفاده از پودر و مکمل و این چیزا ندارم!
ممنون میشم دوستان با تجربه کمک کنن
بدرود
هر روز باشگاه رفتن هم افراط و اشتباهه ! اگه هدف حجمه هفته ای 4 یا 5 بار نهایتش . چون بدن نیاز به ریکاوری داره
درضمن شما اگه از استروئید ها استفاده نکنی و خودتو به همه نوع مکمل نبندی اصلا امکان نداره غول بشی خیالت راحت !:D
مکمل پیشرفت رو خیلی سریعتر میکنه . من الان 1 سال و 5 ماهه بدون مکمل و فقط با تغذیه دارم کار میکنم ولی خب کسی که مثلا 1 سال با مکمل کار کرده پیشرفتش اندازه من شاید باشه

take

Registered User
لایک‌ها
100
سلام دوست عزیز اگه از همون اول بجای تحقیق از دوست و اشنا به یه باشگاه بدنسازی میرفتید الان خیلی جلو افتاده بودین ولی خب دیر هم نشده
بدنسازی وقت زیادی نمیخواد ! یعنی شما 4 روز درهفته و روزی 1 ساعت وقت ندارید ؟ یعنی کلا 4 ساعت در هفته

با برنامه تمرینی و غذایی خوب و استراحت کافی و صبر قطعا خیلی زود به نتیجه میرسید
ممنون بابت وقتی که گذاشتید حرفتون کاملا مورد قبول ولی دوست عزیز من باشگاه هم رفتم
متاسفانه جسارت نشه طرف دو سال رفته باشگاه شد مربی هر کی میره یک برنامه میده دستش کاری هم با تیپ بدنی طرف نداره
مربی خوب هم که میخوای پیدا کنی که علمشو داره باید 10 تا واسطه ببینه تا افتخار برنامه دادن نصیبت بشه

بالا