• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشاوره برای انتخاب سرویس دهنده ADSL ا

به نظر شما کدومیکی از سرویسها مناسبتره برای سرعت 256 و 512

• Total voters
    174

www.pacyrus.com

Registered User
لایک‌ها
1
با عرض پوزش این مطالب رو اینجا میزارم
این عکس رو یکی از دوستان قرار دادند در همین سایت

sy4bc2.jpg

www.pacyrus.com

Registered User
لایک‌ها
1
سرعت اينترنت رايگان در كره جنوبي ٥٠٠ برابر اينترنت پولي ايران است

اينترنت در ايران طاهره ساعدی
سرعت اينترنت رايگان در كره جنوبي ٥٠٠ برابر سرعت اينترنت پولي در ايران است واينترنت پرسرعت (ADSL) به معناي واقعي در ايران وجود ندارد. كارشناسان حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات با اذعان بر اين موضوع مي گويند: طبق استانداردهاي بين المللي حداقل سرعت اينترنت ADSL، ٥١٢ كيلو بيت در ثانيه است، درحالي كه در ايران اين سرعت به كمتر از ١٠٠ كيلو بيت در ثانيه مي رسد!

براساس برنامه چهارم توسعه تا پايان سال ٨٨ (پايان اين برنامه) تعداد پورت هاي فعال ADSL بايد به ٥/١ ميليون پورت برسد؛ درحالي كه هم اكنون به جاي ٩٠٠ هزار پورت فعال، كمتر از ١٠٠هزار پورت فعال ADSL وجود دارد. به عبارت ديگر نفوذ ADSL در ايران يك نهم ميزان پيش بيني شده در برنامه چهارم توسعه است. متخصصان اين حوزه معتقدند: شركت مخابرات با فراهم نكردن تسهيلات لازم و محدود كردن سرعت اينترنت ADSL باعث ورشكستگي شركت هاي PAP شده و اكنون نيز برخلاف اصل ٤٤ قانون اساسي در مورد لزوم توجه به امر خصوصي سازي، خود براي راه اندازي پورت هاي ADSL وارد عمل شده است.
دكتر علي اكبر جلالي، استاد دانشگاه علم و صنعت و پژوهشگرIT، مي گويد: اينترنت پرسرعت در جهان استانداردهاي خاصي دارد. در بسياري از كشورهاي دنيا سرعت ٥/١ مگابيت بر ثانيه را سرعت معمول براي اينترنت پرسرعت مي دانند، اين در حالي است كه در برخي كشورها از جمله ايران ADSL(اينترنت پرسرعت) به عنوان يك وسيله ارتباط پرسرعت تلقي مي شود كه حداكثر سرعت آن فقط ١٢٨ كيلو بيت بر ثانيه براي مردم است. بنابراين مي توان نتيجه گرفت كه در حال حاضر در ايران اينترنت پرسرعت هنوز حتي براي كاربران به صورت ملموس و به معناي واقعي عرضه نشده است.به گفته دكتر جلالي، قرار بود ١٣ شركتPAPاز سال ٨٣ با سرمايه گذاري ٢٠٠ ميليارد توماني، مسئوليت توسعه اينترنت پرسرعت را برعهده بگيرند اما عملا دچار مشكل شدند و نتيجه اين كه در كمال تاسف ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در ايران فقط ٠١/٠ درصد است. يعني از هر ١٠ هزار ايراني فقط يك نفر به اينترنت پرسرعت دسترسي دارد، همين تعداد كم پورت اينترنت پرسرعت نيز فقط در شهرهاي بزرگ راه اندازي شده است. در حالي كه كشورهاي توسعه يافته اي مانند فرانسه اينترنت را با سرعت ٣٠ مگابيت بر ثانيه و سوئد با سرعت ١٠٠ مگابيت بر ثانيه، در اختيار كليه كاربران خانگي قرار داده اند.همچنين طبق برنامه اي كه در سنگاپور تدوين شده، قرار است تا سال ٢٠١٠ به هر كاربر خانگي يك گيگا بيت در ثانيه پهناي باند اختصاص يابد.( بدين شكل در واقع سرعت اينترنت برابر با يك گيگا بيت بر ثانيه خواهد بود).
دكتر جلالي توضيح مي دهد: در شهر سئول كره جنوبي، اينترنت رايگان وجود دارد كه در بسياري مكان هاي تجاري با استفاده از آن فرآيند دانلود با سرعت ١٦/٢ مگابيت بر ثانيه انجام مي گيرد. اين در حالي است كه در حالت عادي در ايران اغلب سرعتي بيشتر از ٥ كيلو بيت بر ثانيه براي دانلود در اختيار نداريم يعني سرعت اينترنت رايگان كره جنوبي حدود ٥٠٠ برابر اينترنت پولي در كشورماست.عضو هيئت علمي دانشگاه علم و صنعت در ادامه مي افزايد: يكي از دلايل عمده عقب ماندگي كشور در عرصه كاربردهاي فناوري اطلاعات، نگراني از ارائه خدمات ADSLاست. چون مسئولان معتقدند با اينترنت پرسرعت امكان دانلود بعضي فيلم هاي نامناسب وجود دارد؛ اين در حالي است كه افراد بسيار كمي به دنبال اين مسائل هستند و از سوي ديگر اين افراد از هر راهي كه ممكن باشد، كار خود را انجام خواهند داد.در حال حاضر سطح توسعه يافتگي كشورها براساس پهناي باند اينترنت سنجيده مي شود و فراواني اطلاعات يا داده هاي الكترونيكي روي شبكه اينترنت معيار توسعه يافتگي كشورهاست كه متاسفانه در هر ٢ مورد ذكر شده ، ما دچار مشكل جدي هستيم.دكتر جلالي تاكيد مي كند: آن چه ما به عنوان اينترنت استفاده مي كنيم، در حال حاضر در كشورهاي پيشرفته منسوخ شده است و به آن نام اينترنت اطلاق نمي كنند.دكتر احمد يحيايي ايله اي، استاد دانشگاه و كارشناس ارتباطات، مي گويد: قيمت اينترنت پرسرعت در تركيه ١٢ برابر ارزان تر از ايران است. در حالي كه تركيه يكي از كشورهاي رقيب ايران در دستيابي به اهداف ترسيم شده در سند چشم انداز توسعه ٢٠ ساله ايران مي باشد. اگر قرار است ما در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات در جايگاه اول منطقه قرار بگيريم، بايد تسهيلات بيشتري براي افزايش شاخص ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت اختصاص دهيم.وي مي افزايد: واگذاري اينترنت پرسرعت رايگان در عربستان به مردم و اماكن تجاري و صنعتي، يكي ديگر از اقدامات كشورهاي هم جوار ما در اين زمينه مي باشد.وي مي افزايد: حتي دانشگاه هاي ما نيز از اينترنت پرسرعت بي بهره اند و بايد هزينه هاي سنگين بابت پهناي باند بپردازند. دكتر يحيايي تصريح مي كند: تصميم ناگهاني دولت در خصوص ايجاد محدوديت براي اينترنت پرسرعت تا سقف ١٢٨ كيلو بيت بر ثانيه براي مشتركان خانگي و ارائه پهناي باند با قيمتي چند برابر قيمت تمام شده به شركت ها باعث شد تا بسياري از شركت هاي PAPو ICPكه براي فروش پورت هاي خود سرمايه گذاري هاي سنگين كرده بودند، با ضرر و زيان و حتي ورشكستگي مواجه شوند و نتوانند به تعداد پيش بيني شده، پورت هاي مذكور را به فروش برسانند.وقوع اين اتفاقات به دليل عمل نكردن شركت هاي ياد شده به تعهداتشان باعث شد شركت مخابرات به بهانه ناتواني بخش خصوصي در واگذاري اينترنت پرسرعت خود راسا وارد عمل شود كه اين امر مخالف سياست هاي كلي كشور در قالب اصل ٤٤ قانون اساسي مبني بر توسعه بخش خصوصي مي باشد.مهندس مسعود رياضيات، رئيس انجمن ISPهاي (شركت هاي ارائه دهنده اينترنت) ايران، مي گويد: اينترنت پرسرعت يا ADSL با سرعتي كمتر از ٥١٢ كيلو بيت در ثانيه در ساختار استانداردهاي بين المللي هيچ معنا و مفهومي ندارد و در واقع اينترنت پرسرعت تلقي نمي شود. به عبارت ديگر اينترنتي كه تحت عنوان پرسرعت و ADSL با سرعتي كمتر از ١٠٠ كيلو بيت بر ثانيه در حال حاضر در ايران به مردم ارائه مي شود، اصلا اينترنت پرسرعت نيست. چرا كه متوسط جهاني سرعتADSLحدود ٢ مگابيت بر ثانيه است.وي در مورد علت توسعه نيافتن اينترنت پرسرعت در ايران مي گويد: شركت مخابرات، پهناي باند را با قيمتي چند برابر قيمت تمام شده در اختيار شركت هاي خصوصي PAPو ICPقرار مي دهد و از سوي ديگر سرعت ADSLرا به ١٢٨ كيلوبيت بر ثانيه محدود كرده كه اين مسئله باعث كاهش مشتركان اين سرويس شده است. همچنين شركت مخابرات تعرفه زيادي براي انتقال پهناي باند از يك مركز تلفن به مركز ديگر براي شركت هاي PAPمحاسبه مي كندمهندس رياضيات مي افزايد: شركت مخابرات با استفاده از منابع بودجه دولتي اقدام به كابل كشي فيبرنوري كرد كه بيش از ٥٠ درصد اين فيبرها به دليل تعرفه بالا تاريك يا بدون استفاده مانده است؛ در حالي كه مي توان با كاهش تعرفه پهناي باند و حذف تعرفه هاي انتقال پهناي باند بين مراكز تلفن زمينه افزايش پورت هاي اينترنت پرسرعت فعال را فراهم كرد.مهندس كشوري كارشناس فناوري باند پهن و عضو گروه تحقيقاتي و مخابراتي طيف نيز مي گويد: در كشور ما نيز وزارت ICTدر دولت قبل، تلاش هايي را براي ورود فناوري هاي نوين ارتباطاتي در كشور انجام داد كه نتيجه آن اعطاي مجوزهايي تحت عنوان انتقال داده ها از طريق اينترنت پرسرعت به شركت هاي خصوصي با عنوان PAPبود. دارندگان اين مجوزها بايد اينترنت پرسرعت را در اختيار مشتركان قرار مي دادند. هر يك از اين ١٣ شركت متعهد شدند كه ٢٠ هزار پورت ADSLرا در حداقل ٢٠ استان كشور نصب و راه اندازي كنند. در حال حاضر كه حدود ٣ سال از اعطاي مجوز مي گذرد، بيش از ٢٠٠ هزار پورت نصب شده ولي كمتر از ١٠٠ هزار پورت به فروش رسيده است. در واقع ميزان نفوذ اينترنت پرسرعت در ميان ايرانيان كمتر از ٠١/٠ درصد مي باشد و اين در حالي است كه در برنامه چهارم توسعه تصريح شده است كه تا پايان برنامه چهارم (سال ١٣٨٨) بايد ٥/١ ميليون پورت وجود داشته باشد. يعني در پايان سال سوم (١٣٨٦) بايد حدود ٩٠٠ هزار پورت فعال باشند؛ در حالي كه هم اكنون ، با دستيابي به تنها يك نهم اين ميزان از برنامه چهارم توسعه در زمينه گسترش نفوذ اينترنت پرسرعت بسيار عقبيم.مهندس كشوري مي افزايد: اگر قوانين، آيين نامه ها، بخش نامه ها، اسناد و حتي موضع گيري ها و اظهارنظرهاي مسئولان مخابراتي كشور را در سال هاي اخير بررسي كنيم، به اين نتيجه مي رسيم كه ارتباطات باند وسيع جايگاه قابل قبولي در سياست گذاري هاي كلان بخش مخابرات نداشته و متاسفانه حتي در بسياري از اسناد و سياست گذاري هاي پايين دستي نيز مورد بي مهري قرار گرفته است.مهندس علمي دبير انجمن شركت هاي اينترنتي نيز مي گويد: در حال حاضر باوجود تلفن هاي ثابت PCM4 و PCM8كه در قالب آن ها مخابرات با استفاده از يك كابل به ٤ يا ٨ خانواده خط تلفن واگذار مي كند، كاربران در بسياري از شهرها، عملا از دسترسي به اينترنت پرسرعت محرومند به عنوان مثال بيش از ٥٠٠ هزار نفر در تهران، حتي اگر تمام شرايط هم فراهم باشد به هيچ وجه قادر نيستند از اينترنت پرسرعت استفاده كنند، زيرا بهره گيري از اينترنت پرسرعت نياز به يك خط تلفن با يك كابل مجزا دارد.

http://www.reporter.ir/archives/86/11/005421.php

lordpc

Registered User
لایک‌ها
64
میخوام بدونم این شاتل شبها هم که ترافیکش رایگان هست سرعت دانلودش همون قدر هست که تو روز هست ؟ مثلا سرویس 512 eco شبها سرعت دانلودش رو میارن پایین یا همون سرعت شبها هم دانلود میکنه؟شبها سرویس 512 Eco چه قدر دانلود میکنه ؟ به 50 تا 60 کیلوبایت میرسه یا نه ؟

Akhoond

Registered User
لایک‌ها
1
با ژانره شدن خط سرعت dial Up افت میکنه ؟

تا جایی که من می دونم و فکر می کنم ( دقیق اطلاع ندارم ) آره ، باید افت کنه ( طبق مقایسه ، چون تو PCm افت می کنه به زیر 30 ، تو رانژه هم باید افت کنه )دلیل اش رو می شه این جوری گفت که 7/8 پهنای باند خط مسی تون ، می ره برای کانکشن دی اس ال ، برای همین ، دیگه از کل باند فرکانسی خط نمی شه استفاده کرد و قاعدتا باید کاهش پیدا کنه .
اگه کسی دقیق شو می دونه ، یاد ما هم بده ، ثواب داره :D

یا حق

trader.1

Registered User
لایک‌ها
42
شرکتهای بزرگ مثل پارس آنلاین یا داتک یا شاتل بیشترین سرعتی که به کاربران خانگی ارائه میدن ، 128 هستش با قیمتی حدودا 14000 تومان ( البته من قیمت دقیق ندارم و فرضی عرض کردم ) ؛

در صورتی که بعضی دیگه با سرعت 512 رو با قیمت 13600 با حجم 2 گیگا بایت ارائه میدن ...

حالا من موندم از کدوم اشتراک بگیرم .

دوستان لطفا نظر بدن .

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
شرکتهای بزرگ مثل پارس آنلاین یا داتک یا شاتل بیشترین سرعتی که به کاربران خانگی ارائه میدن ، 128 هستش با قیمتی حدودا 14000 تومان ( البته من قیمت دقیق ندارم و فرضی عرض کردم ) ؛

در صورتی که بعضی دیگه با سرعت 512 رو با قیمت 13600 با حجم 2 گیگا بایت ارائه میدن ...

حالا من موندم از کدوم اشتراک بگیرم .

دوستان لطفا نظر بدن .

اگه ADSL رو فقط برای همیشه وصل بودن نمیخوای و پاش میشینی برای وب گردی و دانلود, اصلا سمت این محدودیت 2 گیگ و اینا نرو! چون هم ارسال و هم دریافت حساب میشه سرعت هم که بالاس هفته اول تمام میشه!

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
با ژانره شدن خط سرعت dial Up افت میکنه ؟

منهم دقیقاً نمیتونم بگم، این مخابرات ما كه كارش رو حساب و كتاب نیست. یكی از دوستان من بعد از رانژه مجبور شد یك خط دیگه بگیره تا بتونه از فكسش استفاده كنه ولی اگه بخوای تكنیكی مسأله رو بررسی كنی نباید مشكلی بوجود بیاد چون مودم و فكس های معمولی روی فركانس های شنیداری كار میكنند. من توی خونه و مغازه ام مشكلی ندارم، هم فاكس و هم مودم رو در حالی كه ADSL ام وصل هست میتونم استفاده كنم، همچنین میتونم روی Desktop خودم با دیال آپ كانكت بشم كه البته در هنگام فعال بودن دیال آپ بسته های اطلاعاتی ام از ADSL نمیگذرند ولی همچنان ارتباط ADSL ام برقرار میماند.

اوه راستی، بحث ADSL و دیال آپ پیش اومد، داغ دلم تازه شد. دوباره پینگ گرفتم، ADSL ام 18% ریزش بسته ها (Packet Lost) و دیال آپ 0% رو نشون داد.

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
دوستان منم میخوام سرویس بگیرم.

قبلا سرویس 64 نامحدود آسیاتک داشتم.

الآن به نظرم 128 محدود صبانت با توجه به اکانت شبانه اش نسبت به بقیه معقولتره، ولی متاسفانه ماه اول 10 تومن بابت راه اندازی میگیره که پول زوره.

شما سرویس کدوم شرکت رو پیشنهاد میکنید؟

همین صبانت نمیشه یه کاری کرد که بیخیال 10 تومن راه اندازی بشن؟

mahdi1629

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
دوستان می خوام یه سرویس 128 نامحدود بگیرم , بین اسیا تک و سپنتا کدومو پیشنهاد می کنید .

قیمتهاشون که تغریبآ برابره از نظر کیفیت کومدو پیشنهاد می کنید.

pishgam

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من در منطقه مخابراتي اشرفي اصفهاني با پيش شماره 3316 هستم . لطفا دوستان يك سرويس خوب با قيمت مناسب به من پيشنهاد كنند . البته براي دانلود مناسب باشه و هزينش هم زياد نباشه

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

من امروز زنگ زدم یه سرویس از یه شرکت نه چندان معتبر بگیرم گفتم سرویس 64k بدون محدودیت دارید؟
طرف گفت ماهانه 9 تومن + 3 تومن هر گیگ ؟
قیمت خوبه؟
اسم شرکتشم تورانیان بود
من در شهرستان هستم (اراک)

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
دوستان برای منطقه ی ما دی اس ال اومده ، شاتل چجوریه کیفیتش ؟!

بگیرم یا نه ؟!

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
سلام دوستان

من امروز زنگ زدم یه سرویس از یه شرکت نه چندان معتبر بگیرم گفتم سرویس 64k بدون محدودیت دارید؟
طرف گفت ماهانه 9 تومن + 3 تومن هر گیگ ؟
قیمت خوبه؟
اسم شرکتشم تورانیان بود
من در شهرستان هستم (اراک)

سلام دوستان

بعد از تماس گرفتن با چند سرویس دهنده دیگه فهمیدم خیلی قیمتش عالیه همه جا 2 یا 3 برابر این بود!!!!!!!

راستی این سرویسهایی که در این جا نام بردید شهرستان را هم سرویس دهی میکنه؟

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
سلام دوستان

بعد از تماس گرفتن با چند سرویس دهنده دیگه فهمیدم خیلی قیمتش عالیه همه جا 2 یا 3 برابر این بود!!!!!!!

خب این نامحدود نیست که دیگه
البته برای شروع و کارهای عادی خوبه ولی ۶۴ خیلی خیلی کمه

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام دوستان

قیمت خوب به نظر میرسه ، اما مسئله اینه که بالاخره محدوده یا نا محدود ؟ اگر محدود چند گیگ ؟

64 برای راه افتادن کارهای عادی به نظرم بد نیست ( یه مدت خودم استفاده میکردم)

آسیا تک تو شهرستان ها چند تا نمایندگی داره ... باهاشون تماس بگیرید احتمالا بهتون میگن .

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,543
قیمت خوب به نظر میرسه ، اما مسئله اینه که بالاخره محدوده یا نا محدود ؟ اگر محدود چند گیگ ؟

64 برای راه افتادن کارهای عادی به نظرم بد نیست ( یه مدت خودم استفاده میکردم)

آسیا تک تو شهرستان ها چند تا نمایندگی داره ... باهاشون تماس بگیرید احتمالا بهتون میگن .

سلام دوستان

فکر کنم محدود به مقداری هست که خودم بخوام .
گفت ماهانه 9 تومن(همون آبونمانش) +هر گیگ 3 تومن=(قیمت مورد نظر) 

امیـن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچخ ها

یه شرکت معرفی کنید که کمترین قیمیتارو داشته باشه واسه سرویساش بدون محدودیت (64 کیلو هم باشه عب نداره ) خیلی فوریه
تنکسس

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
سلام بچخ ها

یه شرکت معرفی کنید که کمترین قیمیتارو داشته باشه واسه سرویساش بدون محدودیت (64 کیلو هم باشه عب نداره ) خیلی فوریه
تنکسس

کمترین قیمت ها رو داتک داره و بدون محدودیت البته 64 نداره

بالا