برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای راهنمایی خرید لوازم خانگی و ...

کدوم تکنولوژی بهتری داره ؟

• LG

Votes: 27 23.3%
  • Samsung

Votes: 44 37.9%
  • Boosh

Votes: 45 38.8%

• Total voters
    116

eco-exchanger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
دستگاه تصفیه هوای پارس خزر مدل 602 رو پیشنهاد می کنید ؟
%D8%AA%D8%B5%D9%81%DB%8C%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7-%D8%AA%D8%B5%D9%81%D9%8A%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D9%84-602.jpg

فيلتراسيون 7 مرحله اي (پيش فيلتر، فيلتر هپا، فيلتر كربني،UV، فتوكاتاليست، فيلتر فلزي شتاب دهنده الكترواستاتيك و يونايزر)، تايمر قابل تنظيم 2، 4 و 8 ساعته، مساحت تحت پوشش 25 متر مكعب، قابليت تنظيم سرعت فن در سه حالت كم، متوسط و زياد
فيلتراسيون 7 مرحله اي (پيش فيلتر، فيلتر هپا، فيلتر كربني،UV، فتوكاتاليست، فيلتر فلزي شتاب دهنده الكترواستاتيك ويونايزر)، تايمر قابل تنظيم 2، 4 و 8 ساعته، مساحت تحت پوشش 25 متر مكعب، قابليت تنظيم سرعت فن در سه حالت كم، متوسط و زياد، سرعت پخش هواي تصفيه شده: حدود 60 متر مكعب در ساعت، مجهز به آداپتور، عمر لامپهاي UV: حدود 3000 ساعت، عمر فيلتر كربني و فيلتر هپا: حدود 8000 ساعت، عمر فيلتر فوتوكاتاليست: دائمي، عمر فيلتر الكترواستاتيك: دائمي، جنس بدنه: پلاستيك ABS درجه يك، رنگ: نقره اي، وزن: 2.5 كيلوگرم، ابعاد: 392x236x182، ولتاژ: 12 ولت DC، توان مصرفي: 14 وات، داراي استاندارد بين المللي CE، داراي گواهينامه Electrical Appliance Safety
من این مدلو پارسال از دیجی کالا خریدارم وسیله کارایی هست از پارسال یک سره روشنه مصرف کمی داره کم صداست کاربردتون چیه شما؟

eco-exchanger

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
با سلام
من چرخ گوشتی تا حدود 350 تومن میخواستم.
امروز به بازار سر زدم (شیراز) و هر فروشنده ای یه برندی رو معرفی میکرد.مثلا یکی میگفت پارس خزر خوبه و یکی میگفت آشغاله!!
خلاصه گیج شدم واقعا.
اول هدفم جنس ایرانی بود ولی الان کاملا مرددم.
پارس خزر
کنوود
ارشیا
پاناسونیک مونتاژ ایران
برینا
سرجیو

کدومش خوب و با صرفه تره؟

ممنون میشم کمکم کنید

er2012

Registered User
لایک‌ها
68
سلام
دوستان نظرتون درمورد
کولر گازی و اسپلیت دیواری 30000 جیمتیک گری چی هست؟ برای حال 55 متری

farshad_RT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

ITsport

Registered User
لایک‌ها
30
سلام وقت بخیر
قصد خرید لباسشویی ال چی دارم
مدلهای جدیدش ک بخارشو داره و از طریق گوشی میشه برنامه شستشو داد
آیا ارزش داره 3.5 تا 4 برای این مدل داد
واقعا بخارشو ک داره مثل اتو عمل میکنه
بی صداس؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

saraniki

Registered User
لایک‌ها
79
من این مدلو پارسال از دیجی کالا خریدارم وسیله کارایی هست از پارسال یک سره روشنه مصرف کمی داره کم صداست کاربردتون چیه شما؟
سلام دستگاه تصفیه ی هوا برای تهرانی به خاطر هوای آلوده هست یا برای افراد آسمی و آلرژی دار هم کاربرد داره

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام وقت بخیر
قصد خرید لباسشویی ال چی دارم
مدلهای جدیدش ک بخارشو داره و از طریق گوشی میشه برنامه شستشو داد
آیا ارزش داره 3.5 تا 4 برای این مدل داد
واقعا بخارشو ک داره مثل اتو عمل میکنه
بی صداس؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
در مورد بی صدا بودن ما یدونه الجی داریم تقریبا دو سه ساله به خاطر دایرکت درایو بودن(نداشتن تسمه و دارا بودن گیربکس) هیچ صدایی نمیده و اصلا هم لرزش نداره
باقیشو نمیدونم

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
سلام
دوستان نظرتون درمورد
کولر گازی و اسپلیت دیواری 30000 جیمتیک گری چی هست؟ برای حال 55 متری
کولر 30 هزار برای 55 متر:eek::eek::eek::eek:
خیلی زیاده عزیز - الان ما 24هزار دوو داریم برای حال 100 متری

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان من این کولر گاری رو اسپلیت رو با این عنوان از کرمانشاه به قیمت حدود 3 میلیون خریدم:

کولر گازی 30000 اوجنرال اینورتردار کم مصرف A++

این تصاویری هست از این کولر می خواستم بدونم این مدل دقیقا همینی هست که گفتند و تقلبی چیزی در کار نیست؟

2- اگر می شه بگین که مطرف این کولر چقدر هست واقعا؟ ( مثلا به اندازه چند لامپ 100 وات )

چون سری اول موتور و پنل رو اشتباه برام فرستادن! یعنی پنل مال یک دستگاه دیگه بود و موتور مال یک دستگاه دیگه. بعد گفتند که موتور رو پس بفرست تا عوضش کنیم! اتوبوسرانی و .. این بار رو حمل نمی کردن چون می گفتن بهمون گیر می دن

در نتیجه ناچار شدم یک عدد دیگه کولر برای یکی از آشنایان بخرم. موتور و پنلی که عوض شده بود رو برام فرستادن

الان می بینم که ریموت کنترل و .. متفاوت هست و ..

کلا لطفا در این زمینه راهنمای کنید تااگر کسی خواست بخره متوجه باشه

با سپاس

er2012

Registered User
لایک‌ها
68
سلام
به احتمال زیاد فیک هست وکم مصرف نیست چون گاز کلور های اینتور دار R410 هست نه R22

er2012

Registered User
لایک‌ها
68
با درود

دوستان من این کولر گاری رو اسپلیت رو با این عنوان از کرمانشاه به قیمت حدود 3 میلیون خریدم:

کولر گازی 30000 اوجنرال اینورتردار کم مصرف A++

این تصاویری هست از این کولر می خواستم بدونم این مدل دقیقا همینی هست که گفتند و تقلبی چیزی در کار نیست؟

2- اگر می شه بگین که مطرف این کولر چقدر هست واقعا؟ ( مثلا به اندازه چند لامپ 100 وات )

چون سری اول موتور و پنل رو اشتباه برام فرستادن! یعنی پنل مال یک دستگاه دیگه بود و موتور مال یک دستگاه دیگه. بعد گفتند که موتور رو پس بفرست تا عوضش کنیم! اتوبوسرانی و .. این بار رو حمل نمی کردن چون می گفتن بهمون گیر می دن

در نتیجه ناچار شدم یک عدد دیگه کولر برای یکی از آشنایان بخرم. موتور و پنلی که عوض شده بود رو برام فرستادن

الان می بینم که ریموت کنترل و .. متفاوت هست و ..

کلا لطفا در این زمینه راهنمای کنید تااگر کسی خواست بخره متوجه باشه

با سپاس

سلام
به احتمال زیاد فیک هست وکم مصرف نیست چون گاز کلور های اینتور دار R410 هست نه R22 اگر میشود یک عکس از اطلاعات یونت خارجی هم یگذارید تابیشتر راهنمایی تو کنم

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
سلام
به احتمال زیاد فیک هست وکم مصرف نیست چون گاز کلور های اینتور دار R410 هست نه R22 اگر میشود یک عکس از اطلاعات یونت خارجی هم یگذارید تابیشتر راهنمایی تو کنم

دوست گرامی سپاس از راهنمایی هاتون

با این شرایط متاسفانه به نظر این دو دستگاه واقعا کم مصرف نیستند. بدبختانه با قرض و ... تونستم اینها رو بخرم که اگر واقعا مصرفشون هم بالا باشه یک اشتباه کامل بود. ( من خیلی برام مهم بود که با این کار دارم توی مصرف آب صرفه جویی می کنم و ... چون کولر آبی خیلی آب مصرف می کنه )

----------------------------
1- حالا می خواستم بدونم همین کولری که تصاویرش رو فرستادم آیا اینجوری هست که مثلا اگر دمای خونه پایین باشه ( مثلا 24 درجه ) و ما کولر رو روی 21 درجه تنظیم کرده باشیم ، آیا این کولر در چنین مواقعی برق کمتری مصرف می کنه؟ چون قرار هست فقط 3 درجه محیط رو خنک کنه

باتوجه به اینکه استارت اولیه گویا برق خیلی زیادی مصرف می کنه نمی شه کاری کرد که این کولر دائم روشن باشه اما با کم ترین میزان آمپر؟ تنظیم خاصی داره؟

2- آیا واقعا این کولر به اندازه ی 19 عدد لامپ 100 وات مصرف داره! این واقعا خیلی زیاد هست! استفاده از این کولر توی یک اتاق کوچک ( محیط بسته هست و زودتر سرد می شه ) آیا باعث نمی شه مصرف پایین تر بیاد و این کولرها هوشمند نیستند که بتونند تشخیص بدن و برق کمتری مصرف کنند؟

---

ممنون می شم راهنمایی کنید چون ممکنه دیگران هم این جستار ( تاپیک ) رو بخونن

با سپاس

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام
دوست عزیز یه چیزی کلی توضیح بدم در مورد سیستم اینورتر
ببنید کار اصلی اینورتر در کولر های گازی جلوگیری از استارت زدن کولر هست
چون کولر در زمان استارت بیشترین میزان انرژی رو مصرف میکنه سیستم اینورتر که بر دو نوع هست میاد این استارت زدن رو حدف میکنه
اینورتر دو نوع هست
AC و DC
اصل کار جفتشون پایین آوردن دور موتور کولر در زمانی هست که دما به حد مطلوبی رسیده و نیاز نیست موتور با تمام قدرت کار کنه(حذف استارتینگ)
حالا تفاوت
در سیستم اینورتر AC برای پایین آوردن دور موتور از کم کردن فرکانس استفاده میکنه(یعنی فرکانس برق شهری که 50 هرتز هست رو میاره مثلا رو 25 هرتز)
در سیستم اینورتر DC برای پایین آوردن دور موتور از کم کردن ولتاژ استفاده میکنه(مثلا موتوری که با تبدیل ولتاژ AC 220 V به 110 ولت DC کار میکنه مثلا ولتاژ رو میاره روی 50 ولت)
حالا هر دوی این سیستم ها رو میشه هوشمند کرد
یعنی با توجه به اختلاف دمای تنظیمی و دمای محیط شدت فرکانس در AC و ولتاژ در DC را تنظیم کرد هرچه اختلاف دما بیشتر باشه میزان اختلاف فرکانس و ولتاژ مرجه موتور و تنظیمی کمتر باشه و برعکس
حالا یه مثلا هم بزنم که کامل متوجه بشین البته قبلش باید انواع موتور کولر رو هم بگم
1-پیستونی
2-روتاری
3-اسکرال
این سه تا رو خودتون برین تحقیق کنید حوصله توضیح ندارم
یه کمپرسور پیستونی 12 هزار BTU و یه کمپرسور روتاری 12 هزار BTU رو در هر دو زمان استارت و کار ممتد تست گرفتم
پیستونی 40 تا 43 آمپر در زمان استارت به مدت 10 دقیقه برق میکشید و در زمان کار ممتد حدود 8 تا 12 آمپر برق میکشید
اما روتاری 8 آمپر در زمان استارت به مدت 3 دقیقه و 4.2 آمپر در زمان کار ممتد برق میکشید.
در مورد اسکرال قضیه فرق داره چون اسکرال برای توان های بالای 36 هزار استفاده میشه
یه نتیجه گیری ساده
اگه برای توان پایین زیر 18 هزار BTU و محیط کوچک میخواین روتاری بدون اینورتر بگیرین یا با اینورتر زیاد تفاوتی ندارن
اما برای توان بزرگتر و محیط بزرگتر بهتره روتاری با اینورتر بگیرین
یه نکته:
هر چه توان و بازدهی کولر بیشتر بشه مقدار مصرف در زمان استارت بیشتر میشه چون مقدار گاز بیشتره و باید انرژی بیشتری برای به حرکت درآوردن گاز صرف کرد بنابراین هرچه تعداد استارت ها کمتر بشه مصرف انرژی کمتر میشه
و السلام

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
سلام
بین دو برند LG (گلدایران) و OGeneral (تهویه نیا)

برای اتاق ها ۳ تا ۸۰۰۰ یا ۹۰۰۰ میخوام بدون اینورتر و برای سمت هال و پذیرایی (متراژ حدودی ۱۰۰ مترمربع) ۲۴۰۰۰
طبقه سوم - آفتاب کم - مصرف هم روزانه شاید ۲-۱ ساعت
کدوم برند پیشنهاد میشه و اینکه برای هال و پذیرایی اینورتر دار به صرفه هست یا نه با توجه به مصرف روزانه ۲-۱ ساعت از اسپلیت؟

er2012

Registered User
لایک‌ها
68
سلام
بین دو برند LG (گلدایران) و OGeneral (تهویه نیا)

برای اتاق ها ۳ تا ۸۰۰۰ یا ۹۰۰۰ میخوام بدون اینورتر و برای سمت هال و پذیرایی (متراژ حدودی ۱۰۰ مترمربع) ۲۴۰۰۰
طبقه سوم - آفتاب کم - مصرف هم روزانه شاید ۲-۱ ساعت
کدوم برند پیشنهاد میشه و اینکه برای هال و پذیرایی اینورتر دار به صرفه هست یا نه با توجه به مصرف روزانه ۲-۱ ساعت از اسپلیت؟

سلام
دوست عزیز بهترین مارک کلور گازی OGeneral هست شک نکن اگر برای اتاق ها می خواهی بخری اینورتر دار خریدن خیلی مهم نیست ولی حتما برای پذیرایی OGeneral بخر و اینورتر دار بخر در ضمن برق منزلتون چند امپر هست ؟ چون کولرهای های 24000 هزار به بالا را برقشون مستقیم از زیر کنتور می گیرن برای اتاق ها مارک های دیگه مثل گری را هم فراموش نکن

mahsa.a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
Slm dustan mikham ye bokhar shu bgiram
kasi mitune rahnamaim kone??

mahsa.a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ye chizai didam
onai k kheili khube gheymate balai daran