برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید سیستم با هر بودجه مالی

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا يه مسئله ديگه:

اين 6200 تي سي 64 تا بيشتر آنبورد نداره، تا 256 مابقي رو از رو رم بر ميداره
راستش ياد shared memory كه ميفتم، چندشم ميشه!

چون كارم اديته و بودجه رم 512 به بالا رو هم ندارم، رم كم نميارم؟

با توجه به اينكه اين كارت تو نيواگ هم، همه رو به شگفتي واداشته و در واقع كاراييش بيش از يه كارت معموليه!
رو خريدش شك ندارم چون به اون صورت با gaming سر و كار ندارم
اما نگران رم هستم

اما يه سوال ديگه:
به نظر شما تو كار اديت كارت گرافيك چند درصد تاثير داره؟​

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
جناب آرمین خان سلام
اگر لطف کنید وشماره دوستتون رو بدید ممنون میشم مشخصات سیستم من هم تا اونجا که من سر در میارم اینه
اگر محبت کنید لیست هم با مشخصات کامل بدید ممنون میشم
cpu: amd athlon64 3000
mainbord:giga nforce 250 939
ram:2*512 transens va vdata
hdd:maxtor 80+40 ide
dvd riwter susuki +combo asus
vga : geforse 5200 fx 128 meg

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
شما برو 7300gs بخر . قيمتش 40 تومن بالاتر از 6200 هست . ولي خوب قوي تر و حداقل 256 مگ رم روي بردش هست . asus n7300gs قيمتش 75 تومنه .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از aarminius :
اول اولویت با آقا کامیاره!!
اقا کامیار اگه بخوای به راحتی میتونی تو سایته Istgah.com عضو بشی و آگهی بدی اگرم نه میخوای شماره یکیو بدم که تو کاره خریده سیستمه!!!!خواستی بگو بهت بدم!!
در ضمن کل سیستم رو به طور کامل بنویس تا یک قیمت بزارم که اگهی بدی!!
در زمینه رندرینگ قوی تر عمل میکنه مخصوصا سری 64 بیتیش ولی اگه واسه برنامه میخوای میگن اینتل بهتره!!!
ولی باز من میگم AMD
برای راهنمایی خرید هم من در خدمتم!!
حالا دوست عزیز اقای جیبسی
خیالت راحت البته من رو مکستور اینرو تضمین میدم اگه رفتی سامسونگ گرفتی من تضمینی نمیدم چون باهاش کار نکردم!!!
ببین یک مساله مهم اگه شما سیستم رو دستکاری نکنی منظورم اورکلاکه به پایداری 100% میرسی اینم روش شک نکن در ضمن خود من الان با هاردم هیچ مشکلی ندارم عالیه!!!سرعت ترانسفرشم که بی نظیره!!
2.این مورد رو با CPU-Z میتونی بفهمی که کر سی پی یوت چیه
3.نه فرقی نداره یا تو 1.3 بزن یا 2.4 باز هم میگم تو همه مادربوردها ممکنه اینجوری نباشه شاید مثلا باید تو 1.4 یا 2.3 بزنی(مثلا میگم حالا جدی نگیری یوقت)

دوست خوبم مكستور كه خدا بيامرز شده و به سيگيت فروخته شد. سامسونگ- هيتاچي و وسترن كه هر ستا شون هم خوبن ولي هيتاچي يك چيره ديگه هست .

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
نه اقا امکان نداره اینجوری باشه من همین دوستم که گفتم داره رفتم دیدم 2 گیگ رم داره با یک 6200 تی سی شرکت XFX که تو کنترل پنل قسمت سیستم 2گیگ رمش فول بود هیجی کارت ازش بر نداشته بود!!!
کلا نباید کارت غیر انبرد از رم نم کنه به نظر خود شما غیر اینه؟؟؟
نه دوست من اگه کارت ادیت فیلم و اینچیزاس به نظر من حتی انبردم ولی اگه تو کار رندرینگ هستی مثل اقا کامیار بحث فرق داره !!!!
پایدار باشید
حالا آقا کامیار این کسی که گفتم تو کار دست دومه راستش دوسته ما نیست من فقط دو سه باری پیشش رفتم!!!!
آدرسش اینه جمهوری پاساژ علاادین طبقه اول واحد 102 تلفن:66724318 بهاران کامپیوتر
با عرض پوزش من الان یکم درگیر مشکلاتی هستم و صبحم باید برم دنباله کار یک مادربورد و اینکه قیمت گزاشتن کمی زمان بره من حتما تا فرداشب براتون میزارم فقط منو ببخشید
بعد اینکه آقای مدیر سخت افزار شما چرا انقدر به همه توصیه سری 7 جیفرس میکنین تو یک تاپیک دیگه هم سره 6600 و 7600 داری هی به ما گیر میدی بابا این دوست خوب ما بیش از این نیازش نیست!!!!!!!!
ولی اینکه میگی سامسونگ و وسترن خوبه منم موافقم مخصوصا رو وسترن تاکید دارم هارده خوبیه مکستورم که میگی شما فروخته شده پس وسترن بگیر ولی باز تحقیق کن که میشه ساتا 1.5 کردش یا نه!!!!
در مورد هیتاچی هم چیزی نمیدونم که نظر بدم!!!!!!!
ولی باز اینو قبول کنید اکثر قطعات و مارکها خوبن و بیشتر سلیقه ایه و....
یکی با یک چیز حال میکنه با یک چیز نه!!!
نظرتون چیه؟؟؟

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از aarminius :
نه اقا امکان نداره اینجوری باشه من همین دوستم که گفتم داره رفتم دیدم 2 گیگ رم داره با یک 6200 تی سی شرکت XFX که تو کنترل پنل قسمت سیستم 2گیگ رمش فول بود هیجی کارت ازش بر نداشته بود!!!
کلا نباید کارت غیر انبرد از رم نم کنه به نظر خود شما غیر اینه؟؟؟
نه دوست من اگه کارت ادیت فیلم و اینچیزاس به نظر من حتی انبردم ولی اگه تو کار رندرینگ هستی مثل اقا کامیار بحث فرق داره !!!!
پایدار باشید
حالا آقا کامیار این کسی که گفتم تو کار دست دومه راستش دوسته ما نیست من فقط دو سه باری پیشش رفتم!!!!
آدرسش اینه جمهوری پاساژ علاادین طبقه اول واحد 102 تلفن:66724318 بهاران کامپیوتر
با عرض پوزش من الان یکم درگیر مشکلاتی هستم و صبحم باید برم دنباله کار یک مادربورد و اینکه قیمت گزاشتن کمی زمان بره من حتما تا فرداشب براتون میزارم فقط منو ببخشید
؟

خواهش میکنم از اینکه وقت میزارید و پاسخ میدین بی نهایت ممنونم

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
1- 6200 ديگه جوابگو هيچ سيستم نيست مخصوصا tc باشه .
2- هاردهاي سامسونگ هيچ مشگلي ندارن . خيلي از دوستان دارن و راضي هستن . مكستور مخصوصا سري جديد كه اسمبل در چين هستند . گرم ميشن و خطر كرش توشون زياده . و بردشون زود ميسوزه .

3- دوست من به شما گير ندادم . ميگم حرف غير منطقي نزنيد . در مورد اون تاپيك هم من با شما نبودم . ميتوني بري نگاه كني.

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
نه دوست عزیز شما میخوای که به همه هر چی که خوشت میاد توصیه کنی آقا 6200 خیلی هم عالیه برای ایشون کاملا هم جواب میده!!!!!!
اقای جیبسی شما اگه بخوای حرفه ایشون رو گوش کنی اخر بهت میگه برو دوال کر بگیر !!!!!!!!یا برو 7900 بنداز!!!!
در ضمن آقا کامیار ما هم از شما ممنونیم که وقت گزاشتی و به اینجا اومدی!!!!!!!!!
در ضمن الان همه چیز چینیه خود من 6800 ام(PNY) که از امریکا گرفتم چینیه چه برسه به اینجا پس چینی بودن دلیلی بر بد بودن نیست
آقآ چین چینه سابق نیست!!!!!!!!!!!!!!!کلی فرق کرده در ضمن مادربوردهای ایسوس چینی هم داره !!!!!!

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
آقا کامیار از اینکه دیر شد شرمنده!!!!!!!!!
خب من یه حسابی که کردم دیدیم سیستمت تا 300 350 هم جا داره حالا خودت یک اگهی بده 350 تومن ببین کسی زنگ میزنه اگه نزد بیار پایین در ضمن به این دست دو فروشها هم نده چون بز خری میکنن!!!!اگه خودت بفروشی خیلی بهتره!!!!حالا باز به دوستان وارد هم بگو ببین اونا چی میگن شاید من کم گفته باشم فقط بدون دی وی دی رام و رایتر گفتم اونارو بذار بمونه اگه هارده 40 اتم باز کنی بد نیست چون به درد هارد به هارد میخوره ولی بقیه چیزهارو بده بره!!!!!!
این آگهیو بده ببین چی میشه .فروختی یه خبری بده
یا علی

ملت

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از aarminius :
آقا کامیار از اینکه دیر شد شرمنده!!!!!!!!!
خب من یه حسابی که کردم دیدیم سیستمت تا 300 350 هم جا داره حالا خودت یک اگهی بده 350 تومن ببین کسی زنگ میزنه اگه نزد بیار پایین در ضمن به این دست دو فروشها هم نده چون بز خری میکنن!!!!اگه خودت بفروشی خیلی بهتره!!!!حالا باز به دوستان وارد هم بگو ببین اونا چی میگن شاید من کم گفته باشم فقط بدون دی وی دی رام و رایتر گفتم اونارو بذار بمونه اگه هارده 40 اتم باز کنی بد نیست چون به درد هارد به هارد میخوره ولی بقیه چیزهارو بده بره!!!!!!
این آگهیو بده ببین چی میشه .فروختی یه خبری بده
یا علی
دوست من ميتونم بپرسم كه شما چه جوري رو اين سيستم قيمت گذاشتيد بدون دي وي دي رام و دي وي دي رايتر در ضمن بايد هارد 40 رو هم باز كنه من منتظر قيمت ها و نحوه محاسبه شما هستم
در حالي كه قيمت سي پي يو 81-82 مادربرد حول و حوش 60 و كارت گرافيك 32 هارد 80 --42 هارد 40 -29 ديوي دي رايتر 43 دي وي دي كومبو 30-31 رم رو نميدونم
البته قيمت ها با 1-2 تومن بالا پايين درج شده
معمولا 30% قيمت آكبند قطعات بايد كسر بشه تا قيمت دست دوم اون بدست بياد

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
خب گفتم من که تو کار دست دوم نیستم بدونم چه قد باید کم بشه منم به ایشون گفتم اگهی بده کسی زنگ نزد بیارش پایین
به اون حرف منم دقت کن!!!!!!!!!!

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ملت :
دوست من ميتونم بپرسم كه شما چه جوري رو اين سيستم قيمت گذاشتيد بدون دي وي دي رام و دي وي دي رايتر در ضمن بايد هارد 40 رو هم باز كنه من منتظر قيمت ها و نحوه محاسبه شما هستم
در حالي كه قيمت سي پي يو 81-82 مادربرد حول و حوش 60 و كارت گرافيك 32 هارد 80 --42 هارد 40 -29 ديوي دي رايتر 43 دي وي دي كومبو 30-31 رم رو نميدونم
البته قيمت ها با 1-2 تومن بالا پايين درج شده
معمولا 30% قيمت آكبند قطعات بايد كسر بشه تا قيمت دست دوم اون بدست بياد

به نظر شما با پاور گرین و کیس الگانس ورم 2*512 چند میرزه؟

ملت

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از kamyar hajikhan :
به نظر شما با پاور گرین و کیس الگانس ورم 2*512 چند میرزه؟
من قيمت رم هاتو نميدانم ولي اگه پول ببري بازار اين سيستم و بصورت آكبند ميتوني حول و حوش 470-480بخري
اگه هم بخواي بفروشي 320-350 البته شايد كسي باشه كه دستش تو كار باشه و بهتر از اين ها هم بفروشه ولي
خيلي جاها تا 40% هم كم ميكنند شما تو همين بازارچه شخصي رو ببينيد كه لپ تاب خريده يك ميليون و صد كسي ششصد نميخره و بچه ها ميگند گرونه اين رو هم بدونيد كامپيوتر خريدن و فروختن يعني ضرر معمولا آدم هائي ضرر نميكنند يا كم ضرر ميكنند شغلشون همينه و روزي چند تا سيستم جمع ميكنند اگه قصد فروش داري يه تايپيك تو بازارچه باز كن بهتر ميتوني بدوني كه سيستمت چقدر ميارزه البته افت قيمت طبيعي است چون دو ماه پيش سي پي يو 3.5 185000 بود امروز 114000 مطمئن باش فردا كمتر هم خواهد شد (فرداها)

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
سلام به دوستان و مدیران محترم و صاحب تاپیک جناب aarminius.
ببخشید مزاحم شدم.
میخواستم یه سیستم با بودجه 600 تا 650 تومن با مانیتور به من پیشنهاد بدید.
بیشتر برای گیم مورد نیازه.
و اینکه لطفا بر مبنای intel سیستم رو پیشنهاد بدید.
خواهشا کمی سریعتر بگید چون من فردا که سیستم رو بفروشم دیگه سیستم ندارم.
احتمالا اگه سوالی داشتید از تو کافی نتی جایی دوباره سر میزنم.
قبلا از پاسخ شما خیلی ممنونم.

aarminius

Guest
لایک‌ها
0
سلام از اینکه به این تاپیک سر زدی ممنون
راستش من خیلی بر مبنای اینتل کار نکردم ولی باز با کمک همه دوستان بالاخره جمع و جور میشه
CPU:Intel 3.2 LGA 775 1MB Cache FSb 800 140.000
Main Board:ASUS P5LD2 Se LGA Sata 3GB/S*4 Intel 945P Chipset DDR2 677 PCI Express 115.000
Ram:OCZ 512 DDR2 667 60.000 to 70.000
VGA:MSI 6600 PCI Express 256MB 100.000
HDD:Western Digital-SATA 2 - 200 GB + 8mb buffer - 3.0GB/s 78.000
Optic Drive:CD WRITER COMBO ASUS - 52x32x52x16 DVD 30.000
Monitor: SAMSUNG Dyna Flat-DFX17650 110.000
Power:GREEN - GP330A 480W Peak 30.000
بقیه چیزا انتخابیه و بستگی به بودجت داره مثل موس کیبرد اسپیکر و کیس!!!!!
موس و کیبرد که هیچی باید بری بگردی خودت انتخاب کنی کیس هم همینطور ولی اگه کیس پاور داشت پس بده پاورو پولشو بگیر!!!
اما اسپیکر من یک مدل در نظر دارم :Logitech X230 فک میکنم دو رو بره 40 تومن باشه ولی از نظر وضوح صدا و ساب حرف نداره !!!! ولی کمی گرونه اگه چیزی اضافه موند بخرش
در مورد اپتیکال درایو:حالا اگه بخوای میتونی جای کمبو دی وی دی رایتر بگیری بازم بر میگرده به نیازت اگه خواستی بگیری یا Pioneer یا Plextor!!!!!!!!!
'گارانتی قطعات:اول از همه کل این تاپیکو بخون در مورد گارانتی ها چیزایی نوشتم به درد میخوره
اینتل رو نمیدونم کجا گارانتی میکنه بپرس
OCZ رو انفورماتیک گستر www.InfoGostar.com
َبقیه رو هم قبلا تو همین فروم گفتم برو نگاه کن
اهان فقط Logitech رو هم آواژنگ www.Avajang.com
رمتم میتونه Geil Crucial Corsair باشه فقط برای افزایش کارایی DDr2 667MHZ بگیر
هاردم اونسری نوشتم مکستور همه صداشون دراومد حالا شما میخوای وسترن بگیر با اینکه از مکستور خیلی خیلی راضیم
پاورم گرین بگیر عالیه بری پول بدی به ACbel ..... اینا خرج زیادی کردی نمیگم بده ولی وقتی گرین گارانتی به این خوبیم داره پول زیادی خرج کردنه!!!!
اینا کلش میشه 650 660 تومن باید 60 70 هم پوله کیس کیبرد موس و اسپیکر بدی که اگه نگه داری اینایی که داری به نظر من مقرون به صرفه تره باز حالا با خودته!!!!!
مودم . اگه فلاپی هم میخوای از این سیستم فعلیت بردارش!!!!!!
به نظر من هم تو تابستون سیستم بستن بزرگترین اشتباهه چون قیمتا میرن بالا !!!
اینم لینکه مارد بورد http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16813131538
ولی حتما کل این تاپیکو بخون مفیده!!!!!!!
موفق باشید

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا آرمين سلام
يه زحمتي برات دارم
مي خواستم اگه مقدوره گارانتي اينا رو برام در بياري ( البته معتبر باشند )

رم كروشال غير از آلبالو
هارد وسترن، هيتاچي و سامسونگ
تي وي تيونر winfast leadtek
گارانتي اين آخري تو مقاله آقاي جكي، آواژنگ ذكر شده. آيا هنوز هم وارد مي كنه؟

ساير دوستان كرام هم اگر مي دونن، لطف كنن كمك كنند​

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
1- در مورد رم یه مدت ثمین میاورد ولی آلبالو مطمئن تره
2-هارد وسترن سازگار ارقام- هارد هیتاچی الماس . هارد سامسونگ سام سرویس و فورتکس
3- دریا کامپیوتر وارد میکنه آواژنگ گارانتی میکنه .

gipsy2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از amd>intel :
1- در مورد رم یه مدت ثمین میاورد ولی آلبالو مطمئن تره
2-هارد وسترن سازگار ارقام- هارد هیتاچی الماس . هارد سامسونگ سام سرویس و فورتکس
3- دریا کامپیوتر وارد میکنه آواژنگ گارانتی میکنه .

Amd جان زنگ زدم آلبالو گفتند ديگه DDR400 نميارند فقط DDR2
بي زحمت سيگيت رو هم ذكر كنين
و اگه ممكنه سايتاشون هم​

بالا