برگزیده های پرشین تولز

مشكلات و مسايل خريداران نوت بوك با گارانتي

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از عادل :
به نظر شما من قسمت کشک را از امضاییم بر دارم بهتر نیست؟

سلام عادل جان
من بازم هم واقعاً ناراحت شدم
شما كار كاملاً درستي كردين كه در اينترنت اطلاع رساني كردين
زيگوارت يا بايد پول شما را عيناً باز گرداند يا اينكه نوت بوكتان را تعويض كند
چون اگر اين كار را نكند براي خودش گران تماتم ميشود
چند تا از دوستان من در تبريز مي خواستند نوت بوك دل بخرند ان هم از همين شركت
ولي من به انها گفته ام دست نگه دارند تا تكليف قضيه شما معلوم شود
اين شركت بايد پاسخگو باشد
شما هم تا زماني كه مشكلتان را حل نكنند ان " كشك " را بر نداريد چون واقعاى كشك است
سعي كنيد در فاروم هاي ديگر هم اين موضوع را مطرح كنيد تا مسولان شركت بدانند مردم خر نيستند
من اگر خودم بودم ببخشيدا الآن " شلوارشان را از تنشان در آورده بودم "

برايتان آرزوي موفقيت دارم :)

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
خوب عادل جان الان رسیدم که جوابی به شما بدهم...:happy:
من هم اگر یادتان باشد چند وقت پیش به شما دستور العملی دادم که بر اساس آن می توانستید حق از کف رفته خود را باز یابید.و بازهم اگر یادتان باشد در همان وقت گفتم که باید به این حضرات مستطاب قدرت این فوروم را یادآوری نمود و از شما خواستم که اگر جوابی نگرفتید بمن بگویید تا من فکری برای آن بکنم...;)
حالا قدرت فوروم برایشان مشخص می شود.می پرسید چطور؟!اگر به ذات موتور جستجوی گوگل وارد باشید و حدود دوسال مستمر مطالعه و تحقیق در باب روش جستجو و ذخیره صفحات آن سبب شود تا به آن آشنا باشید و بدانید که جستجوی زنجیره ای و شبکه ای چه فرقی با جستجوی الگوریتمی و خطی در سرورهای گوگل می کند به نتایج شگفت انگیزی می رسید که دو نتیجه جالب توجه خواهد داشت...یکی اینکه بهنگام جستجوی یک واژه چنان عمل می کنید تا گوگل به عوض صدم ثانیه مجبور شود تا در چندین ثانیه جواب مناسب شما را برایتان بازخوانی کند و دیگر اینکه چگونه با مهارت هرچه تماتر همین موردی که در باب زیگورات گفتید را در قالب نتیجه نهایی بیافرینید.
بمب گوگلی تنها یک قابلیت از قابلیت های بیشمار آن است که تاکنون برخی کاربران برای مقاصدی چون اعتراض به خلیج فارس و عربی و تعویض اسم آن از آن استفاده کردند...
حالا بوضوح میبینید که در کنار تبلیغ زیگورات برای نوت بوک چگونه در کنار واژه هایی که بنام نوت بوک و دل ختم می شود می توان اعتراض خود را به سمع و نظر آنان رساند بدون اینکه خون و خونریزی راه افتد.
یعنی الان زیگورات برای آگهی متنی خود در گوگل هزینه می کند و در نهایت همین آگهی تنها به ضرر وی تمام می شود.
پی به قدرت شگفت فوروم و نتایج جستجوی اینترنت بردید؟!کمی وقت و حوصله و علاقه و تحقیق چه ها که نمی کند...:lol: ;)
امیدوارم پی به اشتباه خود برده و سریعا کار شما را حل نمایند نه اینکه اشتباها کار خود را پیچیده تر نمایند.
برایم جبهه گیری غیر منطقی آنان در قبال خواسته شما عجیب است.
فعلا که از تهدید و تطمیع استفاده کرده اند..بگذارید ببینیم دیگر چه برای عرضه دارند..:D
همین قدر که دیگر خریداران احتمالی بدانند که در واقعیت چه می گذرد کافی است..
شما نمی توانید حدس بزنید که در چه بد مخمصه ای افتاده اند...کمی صبر و مدارا داشته باشید.
من حتما سفری به تهران خواهم داشت و سعی می کنم در اولین فرصت ممکن با آقای رشیدی بر سر این موضوع صحبت کنیم.
واقعا حیف است که یک شرکت با چنین سابقه ای مناسبی که تاکنون داشته حال به اعتبار خود چنن لطمه وارد سازد.
من قبلا دوبار بطور ناشناس به شرکت مزبور سر زده ام و در نقش یک نادان مشتاق خرید نوت بوک عمل کرده ام.انصافا برخورد نسبتا مناسبتری در قبال سایر فروشندگان داشته اند.حال نمی دانم چرا چنین رفتار غریبی از آنان سر زده..امیدوارم هرچه سریع تر این مشکل که احتمالا از دید آنان یک غائله خواهد بود:lol: :lol: هرچه سریعتر حل شود...;) :happy:
نیت اصلی ما نیز تخطئه این شرکت نیست بلکه یادآوری حقوقی است که در قبال مشتریان خود دارند.:cool:

re_sh01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
مي خواستم بدانم كسي راجع به گارانتي پارس كام پردازش (http://www.irhardware.com ) اطلاعاتي دارد يا نه ؟ يا كسي از گارانتي آنها استفاده كرده است يا نه.
متشكرم

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از re_sh01 :
سلام.
مي خواستم بدانم كسي راجع به گارانتي پارس كام پردازش (http://www.irhardware.com ) اطلاعاتي دارد يا نه ؟ يا كسي از گارانتي آنها استفاده كرده است يا نه.
متشكرم
دوست من این شرکت خود دارای گارانتی نیست چراکه نمایندگی رسمی نیست...فقط بر روی این برند خاص از مدتها پیش فعال می باشد.فقط همین.مدیر عامل این شرکت بسیار فرد مودب و خوشرویی می باشند که به نسبت سایرین اطلاعات سخت افزاری خوبی نیز دارند...
در صورت خرابی نوت بوک بایستی به دوبی ارسال شود.حال اگر شما گارانتی این شرکت را داشته باشید خودشان زحمت آن را می کشند و اگر نه که خودتان باید جور آن را بکشید..

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
عادل چه خبر؟............ چی شد؟ مشکلت حل شد؟
شفاف سازیتو ادامه بده........... مطمئن باش هر کی این مطالب رو بخونه، حق رو می ده به تو.
راستی...........من مشکلم حل شد. خوشبختانه بدون این که سرو کارم به ز یگورات بیفته، به کمک دوستان در پی تی، حل شد.

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از mahmood-gt2 :
عادل چه خبر؟............ چی شد؟ مشکلت حل شد؟
شفاف سازیتو ادامه بده........... مطمئن باش هر کی این مطالب رو بخونه، حق رو می ده به تو.
راستی...........من مشکلم حل شد. خوشبختانه بدون این که سرو کارم به ز یگورات بیفته، به کمک دوستان در پی تی، حل شد.
سلام....
از لطف شما و تمام دوستان تشکر می کنم...
26.gif

من هنوز نوت بوک دستم نرسیده !!!!!
159.gif

زیگورات دستور داده بروم تهران !!!! و آنجا بعد از کار کردن با نوت بوک تعهد بدهم و بعد آنها تحویل بدهند....!!!!!
175.gif

تعهد چی؟ نمی دونم؟
169.gif
)شاید سالم بودن دستگاه)

یک کارایی قراره انجام بدم( با راهنمایی اسفندیار جان) .... بعدا خبراش را بهتون می دم....
23.gif

arya system

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نمیدونم چرا بعضی ها فکر میکنند توشیبا یعنی آفتاب شرق
خوب این هم یه شرکته مثل بقیه شرکتها و فروشگاهها تازه با قیمتهای نجومی
در ضمن فراموش نکنید تمام گارانتیهای نوت بوک در ایران یعنی کشک!
تقصیر هم ندارند چون هیچکدام نمایندگی رسمی نیستند و طبیعتا از لحاظ قطعات بروز نیستند
تازه خیلی بهتون حال بدهند براتون میفرستند دوبی تا از گارانتی اصلیش استفاده کنند که حداقل 45 روز طول میکشه
هزینه رفت و آمد هم ازتون میگیرند پس چه کاریه
به نظر من نوت بوک رو بدون گارانتی ایران بخرید اگر هم روزی احیانا به مشکل خورد (3%) خودتون بفرستید دوبی

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
یک سوال اضطراریپیش اومده
یک نوت بوک اکبند هست جعبه داره ضاهرا هم مشکلی نداره دوتا مورد هست
1 - ویندوزش کلا به زیان المانی هست و به گفته فروشنده از المان خریداری و وارد ایران شده (مغازه ای در کار نیست و بطور شخصی وارد شده و همونطورهم بفروش میرسه!)
2- به گفته فروشنده حدود 1 ماه از تاریخ خرید اون میگذره ولی هنوز لپ تاپ رو ریجستر نکرده و به همین خاطر گارانتی اون شروع نشده(هیچ برگه ای مبنی بر خرید و یا گارانتی که تاریخ خورده باشد وجود ندارد)
سوال اینجاست که ایا گارانتی بین المللی همزمان با خرید شروع میشه ؟ و یا با ریجستر کردن لپ تاپ شروع میشه ؟
و مسئله بعدی ویندوزش هست چون با ویندوز المانی که نمیشه کار کرد پس ایا امکان تغیر زبان همین ویندوز به انگلیسی هست و یا نه ؟
لطفا خیلی سریع بگید (تا قبل از ظهر) !

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از tkavosh :
یک سوال اضطراریپیش اومده
یک نوت بوک اکبند هست جعبه داره ضاهرا هم مشکلی نداره دوتا مورد هست
1 - ویندوزش کلا به زیان المانی هست و به گفته فروشنده از المان خریداری و وارد ایران شده (مغازه ای در کار نیست و بطور شخصی وارد شده و همونطورهم بفروش میرسه!)
2- به گفته فروشنده حدود 1 ماه از تاریخ خرید اون میگذره ولی هنوز لپ تاپ رو ریجستر نکرده و به همین خاطر گارانتی اون شروع نشده(هیچ برگه ای مبنی بر خرید و یا گارانتی که تاریخ خورده باشد وجود ندارد)
سوال اینجاست که ایا گارانتی بین المللی همزمان با خرید شروع میشه ؟ و یا با ریجستر کردن لپ تاپ شروع میشه ؟
و مسئله بعدی ویندوزش هست چون با ویندوز المانی که نمیشه کار کرد پس ایا امکان تغیر زبان همین ویندوز به انگلیسی هست و یا نه ؟
لطفا خیلی سریع بگید (تا قبل از ظهر) !
سلام دوست من...:D
ببخشید....:) من الان این پیغام شما را می خوانم امیدوارم دیر نشده باشه!!!!
نوت بوک زمانی که فروخته می شود از طرف فروشنده رجیستر شده و بنابراین این نوت بوک شما الان باید یک ماه از زمان گارانتی آن گذشته باشد مگر اینکه این حالت:
دوستی از دوستی دیگر که یک نمایندگی فروش دارد خرید می کند.برای لطف بیشتر بوی گفته می شود که تاریخ رجیستر ثبت نشده و هر زمانی که خریدار خواست می تواند خود آن را رجیستر کند...البته احتمال انجام این کار خیلی پایین است ولی امکان پذیر است...
دوستی داشتم که از اطریش یک فوجیتسو خریداری کرده بود و با خود به ایران آورد...کیبورد آلمانی بود که با برچسب حل شد...ویندوز آلمانی بود که در همین جا یک ویندوز انگلیسی برایش نصب شد...
البته خودش می گفت که در همان جا که عنوان کرده بوده که ویندوز انگلیسی می خواسته فروشنده پیشنهاد تعویض نموده بوده که این دوست من قبول نکرده بود!!!:blink:

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
اسفندیار جان خیلی خیلی ممنون از جواب و راهنماییت موفق باشی

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا من احساس می کنم که کی بورد لپ تاپم، بعضی از دکمه هاش موقع فشار دادن، تق تق می کنن. بیشتر کلید های A و S و ctrl و shift سمت چپ که زیاد ازشون استفاده می کنم این طوری شدن ولی دکمه های F4 و این ها که زیاد کاری باهاشون ندارم، سالمند.

آیا می شه کی بورد رو عوض کرد. یعنی آیا کی بورد لپ تاپ قابل تعویضه حتی اگه از گارانتیش گذشته باشه؟
یا اصلاً خودم می تونم بازش کنم

------------------------------------------------------------------
نمی دونم جای درستی پست کردم یا نه؟......... با عرض پوزش از جناب اسفندیار خان

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
اگر مدل 510m داشته باشيد به راحتي باز مي شود و در صورتي كه در ايران گير بيايد تعويض مي شود.
حتي بدون باز كردن هيچ پيچي!!! مي توانيد به دفترچه آن مراجعه كنيد.

در ضمن تق تق كردن ها ، آن هم در قسمت سمت چپ آنهم روي كليد هاي Esc,Q,A,... la;g lk il f,n!!!
يعني بعضي وقت ها كه كار مي كردم وقتي آن كليدها بخصوص Esc ، متوجه مي شدم صدايي مي دهد.الته فكر نكنم نشانه خراب شدن باشد!!!

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آره 510m هستش
آخه عجیبه...... بعضی هاش هستن که صدای تقه می دان. شاید هم واقعاً مشکلی نباشه ولی به امتحانش می ارزه.......

مرسی از راهنماییوتن

ProxyDoor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Acer در ایران نمایندگی دارد €یعنی لپتاپ های Acer در صورت داشتن مشکلی در ایران گارانتی هستند و در صورت به وچود آمدن مشکلی میتوانیم به نمایندگی ها مراجعه کنیم؟

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

gastus

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ba salam khedmate doostane aziz soali dashtam raje be garantiye notebook haye LG , Higrade ke aya garantihaye in notebook ha az keyfiyate khubi barkhordar hast ya na?
ba tashakor az doostan

hamed59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من هم یک لپ تاپ از زیگورات گرفتم .به قول معروف دهنم سرویس شده .5 روز دستم بود که دیدم یه نویز بد جور می ده .رفتم گارانتی که گفتم اقا main سوزوندی .گفتم چرا ؟مهندس شیبانی عزیز با همون لحن خاصی(بچه هایی که پی اون به تنشون مالیده می دونند) بلد نیستی باهاش کار کنی .گفتم بابا بی خیال
به هر حال گفت Mouse که بهش وصل کردی فاتحشو خونده .لپ تاپ عزیر ما 21 روز رفت گردش( دبی) .بعدش که اومد با کلی ذوق رفتم گرفتم بعدش هم علی رغم گارانتی داخلی که داشت گفتم چون "استفاده ناصحیح" کردی باید 55000 تومن ناقابل بدی .بعدش هم کلی توضیح داد که نباید از گل نازکتر به لپ تاپ بگم و کلی حرف خوب دیگه
ما هم گفتیم چشم .:(
چشمتون روزه بد نبینی دو روز بعد دوباره همون صدای گوش نواز اومد .من هم سریع رفتم پیش مهندس شیبانی دوست داشتنی . گفتم جی شد دوباره صدا می ده .هیچ جوابی نداشت بده .فقط گفت دوباره می فرستم ببینم چی می شه.
در کل از تاریخ خرید (حدود اواسط دی ماه)تا الان لپ تاپ عزیز من فقط 7 روز دست من بوده
همش در حال مسافرت و گشت و گذاره .
اقا از من می شنوید حتما لپ تاپی بگیرید که گارانتی تعویض داشته باشه
من الان به اندازه یک D610 برای این D510 پول دادم
امیدوارم برای بقیه درس عبرت بشه
موفق باشید

hamed59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون
بر هر مسلمانی واجبه که این مطالب و تجربیات رو به دیگر مسلمانان هم منتقل کنه
حتما لپ تاپ رو با گارنتی تعویض بگیرید
از ما گفتن از شما نشنیدن
امیداورم هیچ وقت گیر اینجور ادما نیافتید

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از hamed59 :
Mouse که بهش وصل کردی فاتحشو خونده .
د

آقا من یه سئوال داشتم. واقعاً این که میگن اگه یه ماوس دیگه به لپ تاپ بزنیم، مادر بورد خراب میشه..... دلیل علمی داره یا ترفند ز یگوراتی ها ست برای پول گرفتنه؟ به نظر من هیچ دلیل علمی نداره........

کسی دلیل قانع کننده یا تجربه عملی داره؟

بالا