• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

معرفي انيميشن هاي جديد و قديمي دنيا

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
[DB]​_Naruto​_Shippuuden​_016​_[28D9CEC8].avi

23250.jpg

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
يه تاپيك برا برسي انقلاب ميجي زدم الان دارم ميرم دنبال متناي ترجمه انگليسي !اگه كسي با سرچ گوگل بگرده ترجمه اي چيزي بزاره ممنون مي شم مثلا ترجمه سايت وكيپيديا يا هر مطلب جالب ديگه اي راجع meiji revolution
تاپيک جالبيه!;) جای سپهر خالی ميخواست درباره انقلاب ميجی بدونه!:( صداش کنيم بياد اينو بخونه! :D

amaranth

Registered User
لایک‌ها
0

سلام!

استاد کاکاشی منم کابر فعال شدنتونو تبریک میگم!
claps.gif

2jump.gif
happy.gif
scatter.gif
hump.gif
wiggle.gif
super.gif

من یه شرکت انیمیشن سازی دارم و انماتور هستم:happy: در مورد وقت هم باید بگم شبانه روز فکر کنم 3 ساعت از 24 ساعت رو نمیخوابم:blink: (هر چیزی بهایی داره برای اینکه انیمه ببینم باید از خوابم بزنم)

عجب!

من گفتم این برادر کاکاشی خیلی حرفه ای میزنه ها
coolgleam.gif
cleverman.gif

---------------------------------

راستی خواهر پرشیانا با اون طبقه بندی تاریخی گیم باز بودنشون و مخصوصا قسمت مربوط به آتاری و بازی هواپیما حسابی حواس منو نوستالیزه کردن
hour.gif
و احتمالا در یک off topic به بررسی دوران های گیم بازی خودم و برادرم خواهم پرداخت چون الان خیلی خوابم میاد!
boredom.gif

البت گیم باز بودن برا ما پسرا عادیه ولی نمیدونم چرا بقیه دختران تاپیک از حیثیتشون در این زمینه دفاع نکردن!

willie

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
ويلی جون اون تاپيکی که ميخواستی بزنی چی شد؟ :cool:

سلام
veiledsmile.gif

تاپیک اخبار منظورتونه؟راستش من یه مقدار گیج شدم.
4743.gif
آخرش نفهمیدم که سرانجام بحث من قراره تاپیکو بزنم یا خواشان جان.
eyebrow.gif
به خاطر همین گفتم دست نگه دارم ببینم چی میشه.

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
سلام
veiledsmile.gif

تاپیک اخبار منظورتونه؟راستش من یه مقدار گیج شدم.
4743.gif
آخرش نفهمیدم که سرانجام بحث من قراره تاپیکو بزنم یا خواشان جان.
eyebrow.gif
به خاطر همین گفتم دست نگه دارم ببینم چی میشه.
فرقی نميکنه، يه نفر بزنه ديگه! مگه شماها با هم تعارف دارين؟ :lol::p;)

amaranth

Registered User
لایک‌ها
0

سلام!

اینم پست 200 ام من که فکر کردم اگه اینجا بزنم بهتر باشه و تازه اونم یه off topic در مورد گیم های دوران کودکی تا بزرگسالی.
encore.gif

منم مثل خواهر پرشیانا ترجیح دادم اینو هاید کنم تا خیلی جا نگیره و هر کی حالشو داشت بخونه!
biggrin.gif

4- زندگى شيرين مى شود: آتارى، با کارتريج هاى بازى، 32 گيمه هاش کمياب بود و گرون، دسته ى خلبانى(جوى‌استيک) تو اين دوره مد شد. نوستالژيک ترين بازيش هم River raid بود (عشق من) بايد هواپيماتو از وسط هواپيماها و ناوها و هليکوپترهاى جنگى هدايت ميکردى‌و اونارو منفجر ميکردى‌و مواظب بودى خودت منفجر نشى، سوخت گيرى هاش بسيار باحال بود (دستگاه صحيح و سالم با کليه ى متعلقات توى کمد موجوده براى دورانى که حس نوستالژيم گل ميکنه)

وای این بازی River Raid واقعا محشر بود! --> واجب شد این بار که رفتم خونه برم تو انبار بگردم آتاری رو پیدا کنم و به یاد قدیما . . .
spiteful.gif

یادمه یه بار حدودا 4 یا 5 ساعت بدون اینکه ببازم بازی کردم و امتیازم یه رقم نجومی شد . . . بعدش از زور خستگی خودمو سوزوندم.
redeemer.gif

نکته جالب در مورد این بازی برنامه ریزی های من و برادرم برای گذشتن از هر مرحله بود و جالب اینکه برای هر کدوم از موانع سختش یه اسم گذاشته بودیم و سر اینکه چه جوری ازشون بگذریم با هم بحث میکردیم.
smashfreak.gif
pirategreen.gif
dialog.gif

صدای رد شدن از پمپ بنزین و همینطور آلارم اتمام بنزین هنوز تو گوشمه!
cutelaugh.gif

دسته خلبانی هم که دیگه امونمونو بریده بود و تمام دستمون تاول زده بود --> چون با هیجان بازی میکردیم!

البته یادمه آتاریمون حافظه دار بود و چند تا بازی قشنگ دیگم داشت و ما هیچ وقت بازی نخریدیم!

-------------

دوره بعدی دوره میکرو بود که اونم واقعا جالب بود!
crazy.gif

یادمه به خاطر اینکه میکرومون آنتن دار بود و همیشه فاصله 3 متری از تلویزیون رو رعایت می کردیم از لحاظ تعداد ساعت بازی مثل آتاری محدودیت نداشتیم و تا وقتی خسته میشدیم بازی میکردیم.
بهترین بازی های این دوره قارچ خور --> ماریو - و اون کاراته بازا بودن و بقیشم الان یادم نیست.

-------------
دوره بعدی دوره سگا بود که متاسفانه به علت زیاده روی در دو دوره قبل خونواده تصمیم گرفتن که ما رو از این دوره و دروره های بعد محروم کنن!
crucified.gif

-----------
دوره بعد دوره بازی های کامپیوتری بود.
محبوب ترین بازی های این دوره --> need for speed III
fifa 98, 99, 2000 با گرزارشگری عادل فردوسی پور

Midtown Madnes
Driver
Revolt که همون ماشین کنترلی ها بودن.
Worms وای من عاشق این بازی بودم که البته اینم دوبعدی بود .
همونطور که میبینید تا مدت ها بیشتر عشق سرعت داشتم. . . تا اینکه گواهینامه گرفتم و این عشق سرعت تا حدودی از سرم پرید
GTA, GTA II
که بازیش دوبعدی بود و از بالا نشون داده میشد و من و برادرم تا آخر اینا رو همرو رفتیم و بعد گذاشتیم کنار.
البته از اونجاییی که کامپیوترم قدیمی شده بود (پنتیوم 233 با کارت گرافیک savage4 و رم 32 ---> که زمانی در بین دوستام پیشرفته ترینو داشتم) یه دوره نسبتا طولانی وقفه افتاد تا اینکه کامپیوترو ارتقا دادم!

و اما بعد مرحله بازی های حادثه ای و استراتژیک آغاز شد:
Commandos که البته اینو با همون کامپیوتر قدیمیه بازی میکریم --> بیشتر برادرم.
Desperados

و بعد IGI
و بعد از اون IGI II که یادمه ظرف مدت سه روز با همکاری برادرم تموم شد و پاکش کردم!

بعد از این تاریخ دیگه جرات نکردم بازی بگیرم چون بلکل از کار و زندگی می افتادم . . .
duel.gif

این بود داستان گیم بازی من که البته اسم خیلی بازیها الان یادم نیست.

خب امیدوارم که خسته نشده باشین!
omelet.gif

AliMH

Registered User
لایک‌ها
1
امروز می خوام در مورد انیمه Claymore که این چند وقتی از محبوب ترین انیمه های من شده حرف بزنم.:rolleyes:
البته برای اینکه این انگشتای شما بین چرخ های ماوستون گیر نکنه تو Spoil می زارم.:blush:

ابتدا دوست دارم ابتدا شما را با واژه Claymore بیشتر آشنا کنم: Claymore نوعی شمشیر است که با توجه به نوع آن باید در اروپا استفاده شده باشد و این شمشیر طول نسبتا زیادی داشته (البته فکر کنم بیشتر جنبه افتخاری داشته تا جنگی) حالا که دید اولیه نسبت به این واژه پیدا کردید وارد انیمه می شویم. در زمان های قرون وسطی موجوداتی بوده اند به اسم yoma که با انسان ها هم زیستی می کردید. این موجودات از اعضای داخلی انسان ها تغذیه می کردند بسیار قوی و سریع بودند که قادر بودند حافظه فرد خورده شده :happy: را بدست آورند و با آن حافظه بدون هر گونه مشکل شناسایی شدن با مردم زندگی کنند. تشکیلات زیرزمینی برای اینکه در مقابل این گونه موجودات از بشر دفاع کنند موجودات بسیار دوست داشتنی بوجود آوردند که انسان ها به این موجودات به واسطه داشتن شمیر های Claymore ،Claymore می گفتند در حالی که خود این موجودات اصلا نامی برای خود نداشتند(انسان یا هر موجود دیگه). این تشکیلات ابتدا همگی مردانی بوده اند که خون yoma را به درون خود تزریق کرده بودند ولی بعد از مدتی متوجه شدند که مردان به علت لذت زیادی که از تبدیل شدن به yoma می برند سریع تبدیل به yoma می شدند.(Claymore ها نیمی انسان و نیمی yoma هستند) بنابراین زنان و دخترانی که بی کس بودن و اکثرا نیز خانواده خود را در اثز حملات yoma از دست داده بودند را انتخاب نمودند و متوجه شدند که آنها بسیار کندتر به yoma تبدیل شده و کمتر لذت yoma شدن دارند. اینجاست که داستان ما با دختری به اسم Clare شروع می شود.

ان شاا.. ادامه داستان در فرصتی دیگر(این طور دقیقا شدش مثل خود انیمه اش که هر هفته آدم و میزاره تو کفف):cigar::wub:

atashpareh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وای این بازی River Raid واقعا محشر بود! --> واجب شد این بار که رفتم خونه برم تو انبار بگردم آتاری رو پیدا کنم و به یاد قدیما . . .
spiteful.gif

یادمه یه بار حدودا 4 یا 5 ساعت بدون اینکه ببازم بازی کردم و امتیازم یه رقم نجومی شد . . . بعدش از زور خستگی خودمو سوزوندم...​

دوست عزيز لازم نيست بري آتاريتو بيرون بياري از انباري... اين لينك رو بگير حالشو ببر... بازي هاي آتاري هست...

http://www.divshare.com/download/800655-a5b

فقط زود بگير كه 7 روزه expire مي شه... اگر هم expire بود بگو يه جاي ديگه آپلود كنم برات...

ببخشيد offtopic شد...

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
خواهش:happy:، من که هميشه از پست هات خيلی لذت ميبرم:D:D:D. دستت درد نکنه!;)

ا... پس بگو تو چرا اينقدر واردی!:blink::blink::blink: ببينم منم بيام ايران استخدامم ميکنی؟ :D;)

خواهش میکنم خواهر شما لطف دارین ، جالبه اینم بگم که من اولین کاری که تو PT کردم ( حتی قبل زدن پست اولم) یه PM به خواهر فریدا زدم که ایشون با برخوردشون واقعا منو شیفته اون تاپیک کردند. هر چقدر هم که ارتقاء پیدا کنم ، هنوزم کوچیک خواهر فریدا و دنی (که اونقدر بهش ارادت دارم که هرمی صداش میکنم;) ) و دیگر دوستان و اساتید هستم

وارد بودنی در کار نیست ، تنها چیزی که من دارم و شما ندارید همون وقت اضافه است که من صرف یادگیری این هنر کردم ( یا بعبارت دیگر یه نمه علاف تشریف دارم ) خواهر شما بیا ایران استخدام چیه ، شرکت متعلق به شخص شماست:lol:

هموووووووووووووون :blink: من نميدونستم ... كم كم داري رو ميكنيا برادر ! كاربر فعال هم كه شدي و ... :happy: به به :cool:

شما لطف داری برادر ، وقتی می بینم افرادی اینجا هستند که حتی بدون تحصیل در این رشته از ما بیشتر میدونند ، ترجیح میدم سکوت اختیار کنم:cool::happy:

ارتباط بین سری های Gundam که تا به حال اکران شده اند.
برای همه اونایی که این سری رو تا حال دیدند پیشنهاد می دم این تصویر رو ببینند جالب هست.

واقعا جالب بود دستت درد نکنه;)

سلام!

استاد کاکاشی منم کابر فعال شدنتونو تبریک میگم!
claps.gif

2jump.gif
happy.gif
scatter.gif
hump.gif
wiggle.gif
super.gif

----------------------------------------
عجب!

من گفتم این برادر کاکاشی خیلی حرفه ای میزنه ها
coolgleam.gif
cleverman.gif

خیلی ممنون برادر:happy:
ولی من نمیدونم من کجا حرفه ای زدم خودم خبر ندارم؟:blink::f34r::happy:

امروز می خوام در مورد انیمه Claymore که این چند وقتی از محبوب ترین انیمه های من شده حرف بزنم.:rolleyes:
البته برای اینکه این انگشتای شما بین چرخ های ماوستون گیر نکنه تو Spoil می زارم.:blush:

ابتدا دوست دارم ابتدا شما را با واژه Claymore بیشتر آشنا کنم: Claymore نوعی شمشیر است که با توجه به نوع آن باید در اروپا استفاده شده باشد

حالا در راستای تکمیل سخنان برادر علی باید بگم که Claymore نام نوعی مین زمینی نیز هست که مجهز به لیزر بوده و اگه شما به شعاع 1 متری اون قدم بزارید منفجر میشه:eek::wacko:

حالا اگه بتونم میخوام شروع کنم به اسپویل انیمه ها یی که دیدم ولی تو Index تاپیک نبودند . پیش اومده که از ایندکس اطلاعات خوبی راجب یک انیمه بدست آوردم ) فکر کنم اگه در مورد انیمه های توی لیست ، اسپویل هایی بشه برای بیشتر کاربران تازه وارد خوب باشه و همچنین میخوام پیشنهاد بدم که در ایندکس در جلوی اسم هر انیمه ، Rate اون انیمه ( یعنی تعداد ستاره های اون ، مثل Rate تاپیک) گزاشته بشه;)

فعلا​

mahsa_nini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
sign0072.gif

مثل اينكه امروز تولد خواهر مهسا ست

تولدت مبارك خواهر جون
party0011.gif

:) تولدت مبارک :)

AnimeBirthday2.jpg

3970923714
تولدت مبارک خواهر مهسا:happy:

فعلا

راستی فراموش شد
تولدتون مبارک خواهر مهسا
happybday.gif

منم تبريك مي گم!:happy:

;)

مهسا جان تولدتون مبارک!
bdayparty2.gif

خواهر مهسا ني ني ؟‌ من هي ميگم مهسا كيه خدايا :happy: مباركه خواهر جان
butterfly.gif

cheerleader.gif
cheerleader.gif
balloons.gif
bday1.gif
balloons.gif
cheerleader.gif
cheerleader.gif

سلام به همه دوستان!

اول از همه تولد خواهر مهسا رو تبریک میگم!

happy%20birthday3.gif
tulips.gif

امیدوارم که صد سال عمر کنین --> البته با خوبی و شادی

------------------

با اينکه خيلی گرفتارم ولی دلم هم خيلی برای اينجا تنگ شده :(و حداقل برای جواب به اعتراض برادر خواشن ميخوام امروز يه کم سرتون رو ببرم.:D خوب بزارين ببينم از کجا شروع کنم؟ :cool:

به عنوان هديه تولد مهسی و همينطور بقيه کسايی که Fullmetal Alchemist دوست هستن. :happy:

سرانجام:

:D:happy:
شرمنده کردین .
وای چقده تبریک.
این امتحانها یه 10 روزی از زندگی عقبم انداخت:
======================
خوب میبینم که آخرین نفر هستم
تبریک ویژه به کاکاشی دونو​

mahsa_nini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

ابتدا دوست دارم ابتدا شما را با واژه Claymore بیشتر آشنا کنم: Claymore نوعی شمشیر است که با توجه به نوع آن باید در اروپا استفاده شده باشد و این شمشیر طول نسبتا زیادی داشته (البته فکر کن....

ان شاا.. ادامه داستان در فرصتی دیگر(این طور دقیقا شدش مثل خود انیمه اش که هر هفته آدم و میزاره تو کفف):cigar::wub:

:blink::f34r: یجوری داستانش آدم رو قلقلک میده که بشینه نگاه کنه;)

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
تراستي بلاد هم تا قسمت بيست و چهار بود فعلا پنج عدد انيمه ناقص منو شديدا تو خماري گزاشته! راستي يه سوال تتمه ناراتو هم با بار انيميشن بعدي كه مياد ايران مياد؟ تا قسمت چند فول هاوس چقدرش مياد ؟اصلا كي مياد!؟;)

mahsa_nini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تراستي بلاد هم تا قسمت بيست و چهار بود فعلا پنج عدد انيمه ناقص منو شديدا تو خماري گزاشته! راستي يه سوال تتمه ناراتو هم با بار انيميشن بعدي كه مياد ايران مياد؟ تا قسمت چند فول هاوس چقدرش مياد ؟اصلا كي مياد!؟;)

برادر شیان دیکته 15گرفتین:D:D
به خودم امیدوار شدم.
======
بلاد رو دوستان کامل دارن!!:blink:

lepkin

Registered User
لایک‌ها
1,155
دوباره سلام

من یه تاریخچه خیلی مختصر برای خواهر فریدا در مورد سری بازی Final Fantasy فرستاده بودم..ایشون هم گفتن که اینجا هم بزارم تا دوستان هم استفاده کنند..

-----------------------------------------------------
این یه تاریخچه ی مختصری از این سری بازی هست که دوست خوبم حسام به عنوان مقدمه ی ، نقد و بررسی فاینال 12 نوشته بودند:

فاینال فانتزی داستانی است که نسل به نسل، سینه به سینه، دهان به دهان روایت میشود. داستانی حماسی که با شنیدن آن در وجودتان شوقی شعله ور میشود. آیا این داستان واقعیت دارد؟ خیر این داستان فقط در دنیای مجازی بازیها روایت میشود و فقط در این دنیا میتواند هر چند سال یکبار متولد شود. نام این داستان فاینال فانتزی است. اینک میخواهیم دوازدهمین فصل از این افسانه را برایتان روایت کنیم.
همانطور که خواندید دوازدهمین شماره از این ابر بازی خود را بار دیگر نمایان کرد. اینک بر روی کنسول Play Staition 2 که ثابت کند تنها کنسولی که در اواخر روزهای زندگی خود زنده است PS2 خواهد بود. این بازی شگفتی خلق کرد پس ابتدا شما را دعوت میکنیم تا به 11 فصل گذشته این کتاب گوش فرا دهید:

تاریخچه:
سبک نقش آفرینی شما را باید به یاد چند المان خاص بیندازد از جمله ارتقا دادن شخصیت ها و مدت بازی طولانی و داستان قوی و ... . این سبک یکی از محبوبترین ها بین گیمرها میباشد، و بهترین طرفداران خود را در ژاپن دارد. البته آنها بیشتر طرفدار RPG های شرقی هستند. RPG به دو دسته ی شرقی و غربی تقسیم میشود که هر کدام المان خاص خود را دارند و هر شخصی مطمعنآ بسته به سلیقه خود با یکی از انها انس میگیرد.
البته بدون اغراق اکثر آنها از سیستم Turn base بهره می برند. یکی از این بازی ها، بازیی با نام Final Fantasy می باشد که همیشه دنیای بازی را در تب و تاب خود نگه داشته و خواهد نگه داشت. اما ابتدا اجازه دهید ببینیم اصلا این بازی چگونه شکل گرفت بنابراین به بررسی تاریخچه آن می پردازیم:
در سالیان نه چندان دور یعنی در دهه ی 80 که کنسول های خانگی و اساس بازیسازی در آن شکل گرفته بود شرکتی ژاپنی به نام Square Soft شکل گرفته بود و شروع به بازیسازی کرد. تا اینکه در این شرکت شخصی به نام Hironobu Sakaguchi مرد اول این شرکت تصمیم گرفت تا بازی به سبک بازی Dragon quest شرکت Enix، یعنی بازیی در سبک نقش آفرینی بسازد.

ff12_1.jpg

ساگاگوچی ایده خود را کم کم به واقعیت نزدیک کرد تا اینکه تصمیم گرفت بازیی بسازند که هر نسخه بازی داستان مستقلی داشته باشد و در فضایی تخیلی و فانتزی روی دهد و سبک آن نقش آفرینی نوبتی (Role-Playing Turn base) باشد.
از مهمترین خاصیت این رشته به جز المان های نقش آفرینی می توان به شیوه ی مبارزه اشاره کرد یعنی مبارزات بین کاراکترها و دشمنان بصورت نوبتی انجام می شود و هر نفر باید در نوبت خود کاری را که صلاح می بیند انجام دهد.
به معرفی نسخه های بازی می پردازیم ولی متاسفانه ذکر داستان نسخه ها در این مطلب نمی گنجد بنابراین فقط به کلیات داستان اشاره شده است:

ff1_logo.JPG

بالاخره Final Fantasy در سال 1986 بر روی Famimcom (یا همون میکرو خودمون) عرضه شد این بازی موفقیت خارق العاده ای در سطح زمین به دست آورد. در این شماره داستان حول جنگویان روشنایی(Light warriors) و تلاش آنها برای آزادی زمین از دست نیروی شیطانی بود
ff2_logo.jpg

با موفقیت این شماره فاینال فانتزی متولد شد و نقش یک ناجی برای Square Soft ایفا کرد.
در سال 1988 شماره دوم عرضه شد. و داستان حول 4 جوان می گردید که برای انتقام خون والیدینشان از امپراطوری ظالم تلاش می کردند

ff3_logo.jpg

اما با پایان عمر کنسول Famimcom نینتندو یا باید بگوییم NES فاینال فانتزی خود را برای وداع با کنسول های 8 بیتی حاضر کرد. شماره سوم در سال 1990 بر روی این کنسول شکل گرفت. داستان در مورد 4 جوان بود که بر اثر حادثه ای اتفاقی برای جنگ در رکاب روشنایی انتخاب می شوند و برای نابودی جادوگری شیطان صفت مبارزه می کنند. اما فاینال فانتزی به غیر از داستان غنی و پر جزییات خود همیشه در سبک نقش آفرینی نوآوری هایی داشته و خواهد داشت. در شماره سوم برای اولین بار از سیستم شغلی برای شخصیت ها استفاده شده بود. در مورد این سیستم باید عرض کنیم که شما شغل مورد نظر هر شخصیت را انتخاب می کردید و وارد جنگ می شدید.

ff4_logo.jpg

در سال 1991 نینتندو کنسول Super Famimcom یا Super NES را عرضه کرد تا فاینال فانتزی تلاش خود را بر روی این کنسول ادامه دهد. داستان در مورد Cecil مردی شیطان صفت بود که بر علیه ذات شیطانی خود می جنگید و با دوستان خود مامور شده بود که کریستال های جادویی را بدست آوردند. اما با پیشروی می فهمند که دشمنان زیادی از جمله 3 دیو بد خو بر سر راه آنها نشسته اند.
اما نوآوری این شماره حالت Active time Battle بود. اگر بخواهیم سیستم مبارزات نوبتی را تقسیم کنیم به دو رشته تقسیم می شوند: Active mode و Wait mode.

ff5_logo.jpg

در سال 1992 Final Fantasy V بر روی همان کنسول قبلی عرضه شد. خود داستان در مورد Bartz بود. شوالیه ای جوان که با دوستانش برای نجات زمین از نابودی تلاش می کردند. و در راه خود به ماجرا های جالبی برخورد می کردند. این شماره دارای قسمت Abilityبود که به معنای مهارت است و کاراکتر ها بسته به نوع بازی کردن دارای مهارت هایی از قبیل جنگیدن با اسلحه های سنگین و سبک و یا تیراندازی و... بدست می آوردند.
اما در این این شماره Chocobo ها متولد شدند و نام خود را در دفتره فاینال فانتزی نوشتند. Chocobo موجوداتی بودند شبیه پرندگان که بر روی دو پا میدویدند و با سوار شدن بر آنها می توانستید جنگ کنید، آنها نقشی مانند اسب را برای جنگجویان ایفا می کردند

ff6_logo.jpg

اما همانطور که پدر SNES کنار رفت این بازی هم باید می رفت. شماره ششم آخرین شماره بروی این کنسول بود که در سال 1994 عرضه شد. داستان آن راجع به امپراطوری بود که قصد داشت قدرت های جادویی را زنده کند به همین علت رو به سوی دختر جوانی به نام Terra Banford می آورد تا با سو استفاده از قدرت جادویی او به آرزوی خود برسد اما ترا و با کمک دوستانی که در این راه به او یاری می دادند توانست او را شکست دهد.
درهمین دوران بود که زمزمه هایی مبنی بر ورود سونی به دنیای بازی به گوش همگان رسید و سونی با تولید PlayStation نینتندو را از فاینال فانتزی محروم کرد و با فاینال فانتزی 7 اعتبار خود را بدست آورد و چندین ضرب مهلک به نینتندو وارد کرد

ff7_logo.jpg

داستان فاینال فانتزی 7 را باید بین بهترین ها دانست. داستان در مورد پسر جوانی به نام Cloud Strife بود که با دوستانش نظیر Cid ,vincent و ... تصمیم می گیرد گروه مقاومتی به نام Avalanche تشکیل دهد و بر علیه Shinra شورش کنند. لازم به ذکر است Shinra نام شرکتی بود که قدرت های زندگی بخش Mako از زمین می مکید و با آن برای خود قدرت می ساخت و این امر نابودی انسان ها را در پی داشت. اما کلود در میان ماجراجویی با قهرمانی به نام Sephiroth آشنا می شود و دشمنی بی پایان این دو با هم شروع می شود Final Fantasy VII .توانسنت موفقیت و فروش تعجب آوری کسب کند و این خودش آغاز محبوبیت سونی را در سال 1997 رقم زد.

ff8_logo.jpg

در سال 1999 هشتمین شاهکار بر روی PS عرضه شد اما با ظاهری متفاوت نسبت به قبل زیرا بیشتر کلیشه های گذشته در قالبی جدید تکرار می شدند.
داستان در مورد جوانی به نام Squall Leonhart بود که به اختصار به او Leon می گفتند و با کمک مبارزان جهانی به نام SeeD باید جادوگری به نام eDEA را از بین می بردند.
این شماره با اینکه دچار تغییراتی شده بود و با وجود فروش خوب نتوانست مثل شماره هفتم باشد.

ff9_logo.jpg

اما میرسیم به IX که در 2000 بر روی ps عرضه شد. این شماره مثل قدیم شده بود روندی مانند شماره پش از شماره هشتم داشت و داستان در منطقه ای به نام Alexandria اتفاق میافتد که دختر ملکه این سرزمین متوجه می شود که مادرش توسط جادوگری کنترل می شود و این عامل ظلم مادرش بر این سرزمین است و این علت خوبی برای Garnet دختر شاهزاده برای شروع سفر با یاورانش بود.

ff10_logo.jpg

بعد از مدتها PS2 وارد بازار شد و همینطور فاینال فانتزی 10. در این شماره جهش بزرگی از نظر گرافیکی دیده می شد اما نکته مهم این بود که شخصیت های بازی دارای صدا شده بودند و دیگر می توانستند با صدای خودشان حرف بزنند نه با قابلیت نوشتاری.
اما در این شماره با سه شخصیت میتوانست مبارزه کرد که در هنگام مسابقه با فشردن L1 می توانستید آنها را جابجا کنید که برای اولین بار شاهد آن بودیم. اما داستان در مورد پسری به نام Tidus بود که در zarakand زندگی می کرد، اما با اتفاقی به چندین هزار سال بعد می رود و با دوستش Aouron بعد با دختری به Yuna آشنا می شود و متوجه می شود او یک احضار کننده است و بر علیه موجودی به نام Sin ، همانطور که پدر یونا و تیداس همراه آرون انجام داده اند. این شماره از بازی در ابتدای راه PS2 واقعا سورپرایزی بود که تا ابد فراموش نمی شود.

ff11_logo.jpg

اما می رسیم به شماره یازدهم، شماره ای که نفرت همه را برانگیخت زیرا به یکباره بازی از حالت آفلاین به آنلاین سفر کرده بود به همین علت هیچوقت نتوانست موفقیتی کسب کند.

----------------------------------------------------------
ولی این رو اضافه کنم که داستان هر شماره فاینال به خصوص شماره ی 7 و بعد از اون پیچیدگی ها زیادی رو داره... اینها فقط چیزی خیلی خلاصه شده از اونا هستن.​

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
واقعاً فکر نميکنم کسی باشه که از اين بازی خاطره نداشته باشه!:happy: من هميشه با برادرم بازی ميکردم هميشه هم هواپيمای سفيد من بودم و سياهه برادرم. دو نفری خيلی کيف ميداد. مخصوصاً جاهايی که خيلی باريک بود يا اون آخراش که اگه پول رو ميزدين يه جون ديگه ميگرفتين ... يادش بخير ... :rolleyes:
دوست عزيز لازم نيست بري آتاريتو بيرون بياري از انباري... اين لينك رو بگير حالشو ببر... بازي هاي آتاري هست...
http://www.divshare.com/download/800655-a5b
راستی برادر من چند سال پيش هم يه فايل از اين بازی ها پيدا کردم ولی تحت داس بودن خلاسه نسبش کردم ولی چشمت روز بد نبينه همه کامپيوتر رو بهم ريخت.:wacko:

اول که دستت داد نکنه فايل هنوز کار ميکنه. دوم اينکه اين تحت windows هست يا نه همون داسه؟! خودت مشگلی باهاش نداشتی؟:eek:

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
خواهش میکنم خواهر شما لطف دارین ، جالبه اینم بگم که من اولین کاری که تو PT کردم ( حتی قبل زدن پست اولم) یه PM به خواهر فریدا زدم که ایشون با برخوردشون واقعا منو شیفته اون تاپیک کردند. هر چقدر هم که ارتقاء پیدا کنم ، هنوزم کوچیک خواهر فریدا و دنی (که اونقدر بهش ارادت دارم که هرمی صداش میکنم;) ) و دیگر دوستان و اساتید هستم
آه ... اون pm ... سر درد نگرفتی اونو خوندی؟ :lol:;) ميگم ولی خوب شد شرط رو بردم وگرنه مجبور بودم اسممو عوض کنم:wacko::p (آخه من اسممو خيلی دوست دارم :happy: ) ولی همه ما خيلی خوشحاليم که تو يه روزی PT رو پيدا کردی و اومدی اينجا!:D:D:D

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
شيان جون هر کسی دوست داری اسم کارتون ها رو درست بنويس:(:(:(: ترينيتی بلاد trinity blood

naruto رو خوده بچه ها دارن ميگيرن، من نميفرستم. فقط بگين اگه ova و فيلم 3 رو نگرفتين من براتون بفرستم.;)

full house فصل اولش رو من دارم ميفرستم. اگه تاپيک مشارکت رو هم بخونی گفتم که بابام تو 20 روز ديگه ميآد.:cool:

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
من یه تاریخچه خیلی مختصر برای خواهر فریدا در مورد سری بازی Final Fantasy فرستاده بودم..ایشون هم گفتن که اینجا هم بزارم تا دوستان هم استفاده کنند..
دستت درد نکنه برادر :happy:

خيلی خيلی جالن بود;) فقط هيچ کدوم از عکس ها رو نميشه ديد!:(

بالا