برگزیده های پرشین تولز

مقايسه موبايلهاي مختلف ( مقايسه ي روز : Pocket Pc i-mate - Sonyericsson P )

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
به نقل از xPlod :
ReD3ath++ عزیز، اتفاقا به نظر من این بحث می تونه خیلی جالب باشه، فقط ربطی به موضوع این تاپیک پیدا نمی کنه. موافقی زحمت یه تاپیک جدید رو در این مورد بکشی و این موضوع رو اونجا ادامه بدیم؟

داش xPlodجان, تو مدير فروم هستي و اطاعت امر بر ما واجب است ... ;) :p
يك تاپيك با عنوان "آيا براستي تفاوت ميكند؟ عمق رنگي 65k و 262k در صفحه نمايش Handy Device ها"

http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=324403#post324403

همين الان پست اولش رو هم ميفرستم تا راه بيافته ... مرسي از پيشنهاد دهنده و ساپورت كننده ... ;)

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از l3ardia :
با سلام به همه ببخشيد ما پريديم تو بهستون

اول از همه مقايسه اين 2 دستگاه كاملا اشتباه است چرا كه p910i or p900 اول يك گوشي هستن بعد يك pda اين را تاريخچه شركت سوني يا اريكسون نشان ميدهد همانطور هم كه ميبينيد امكانات مكالمه تلفني برتري داره نصبت به PDA ها از نظر انتن دهي نميگم از لحاظ امكانات
ولي pda ها با هر ماركي اول يك pda خوب هستن چراكه براي اين كار طراحي شده اند و بعد نصبت به در خواست بازار امكان تلفن هم اضافه شده.

از لحاظ سخت افزار هم اصلا قابل مقايسه نيستند چرا كه PDA ها داراي سي پي يو هستن كه البته مال شركت I-mate از نوع INtel هست و اين يك برتري چشم گير ميباشد و داراي باس مادر بورد و ... هستن كه از اين نظر ها شباهت زيادي به كامپيوتر ها دارند كه اين موارد رو در دستگاه ديگه اي نميبينيم

در مورد باتري هم همانطور كه قبلا بحس شده از لحاظ نوع ساخت با هم فرق ميكنن I-mate ها از باطري ليتيوم پرو استفاده ميكنن كه بازده بهتر و با كيفيت بمراتب بهتر دارند ودر p900 ها از باتري ليتيوم معمولي استفاده شده كه البته اين ها ملاك به عمر بيشتر ندارد چرا كه ار لحاظ مصرفي PDA ها بخاطر سخت افزار بالا تر مصرف بيشتري دارند
كه بحمبن نصبت عمر كمتري دارند در جوابدهي زماني

از لحاظ صفحه بايد ببينيد و مقايسه كنيد كه ايا اين اعداد و ارقام ملاك هستن كه 65k يا 256k كدام واقعي هستن

بعد يك نكته جالب در I-mate ها اسكين رويي يعني قاب رويي فلزي ميباشد

بعد درمورد كشور سازنده هم تايوان بنظرم برتري بسيار دارد نصبت به فرانسه چراكه وقتي داخل سوني رو ميبيني قطعاتي از كشور تايوان به چشم مي خرد و البته در صنعت سخت افزار كتمپيوتر تايوان بهترين توليد كننده ميباشد

اين اطلاعات رو ببخشيد گفتم اگه جاييش هم قبول نداريد بگذاريد به بيسوادي بنده

با تشكر كه وقت گران خود را به بنده داديد برديا اماني

فقط 1 وقت لطفا جاي ديگه نگو كه كشور سازنده كه تايوان باشه برتري بسيار داره نسبت به فرانسه!!!

مثل اين ميمونه كه لپتاپ سوني فرانسه رو با كامپك تايوان مقايسه كنيم!!! :lol:

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از sia999us :
فقط 1 وقت لطفا جاي ديگه نگو كه كشور سازنده كه تايوان باشه برتري بسيار داره نسبت به فرانسه!!!

مثل اين ميمونه كه لپتاپ سوني فرانسه رو با كامپك تايوان مقايسه كنيم!!! :lol:
دوست خوب طنز نويس . برتري نداره اما فرقي هم نمي كنه . ;)

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از tintin :
دوست خوب طنز نويس . برتري نداره اما فرقي هم نمي كنه . ;)

دوست خوب حقيقت گو!
يعني واقعا به نظرت صنعت الكترونيك تايوان با فرانسه فرقي نميكنه؟!!! :eek:
بازم به نظرت سوني ساخت فرانسه با كامپك ساخت تايوان يا اصلا همون سوني تايواني فرق نداره؟؟؟
كار كردي باهاشون؟
واقعا جا داره از اين :blink: استفاده كنم!

l3ardia

Registered User
لایک‌ها
0
دوست خوب من برو از هر كسي كه خودت قبول داري به پورس كه تو اين صنعت كدام بالا تر است

و اگه هم خواستي يك سري به بازار بزن ببين جديد ترين مدل گوشي هاي ساژم كه افتخار فرانسه حساب ميشه ببين از لحاظ كيفيت سايز و امكانات كدام بالا تر هست

در مورد صنعت سخت افزار كامپوتر تايوان بيشتر تحقيق كن و عقل خود را نده دست فروشنده هاي بيسوادي كه گوشي هاي چين رو هم تاييد ميكنند

بعد اگه جاي هم در مطلبم طنز ديدين ببخشيد چون من زماني طنز نويس مجله گل اقا و 2-1 ديگه بودم و قلم نوشتنم هنوز گهگداري به طنز ميره

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان عزيز.. در مورد كشور سازنده اينجوري كه نميشه به نتيجه رسيد كه مثلا چين فقط بده يا مثلا laptop مال كجاست و غيره... بحث سر HTC بوده... HTC توي تايوان هست ولي همه قطعات اش از آمريكا تامين ميشه... مگه بهترين محصولات كامپيوتر رو نميبينين كه از تايوان هستن ؟؟؟؟ بيشتر صنعت كامپيوتر دنيا مال آمريكاست ولي شما چقدر از محصولات كامپيوتر به جز لپ تاپ ديدين كه ساخت آمريكا باشه ؟؟؟؟ همين چين كه محصولاتش رو هيچ كدوممون قبول نداريم براي كمپاني هاي بزرگ محصولاتي توليد ميكنه كه هيچ جاي دنيا با اون هزينه توليد نميشه كرد.. اينكه كيفيت پايين هست مربوط به چين يا جاي ديگه نميشه.. اون سياست خود كمپاني هست.. خيلي محصولات هستن كه همشون توليد چين هستن ولي اوني كه براي بازار آمريكا ساخته ميشه فرق داره با اوني كه براي بازار اسيا ساخته ميشه.... حالا اگه فرانسه هم بخواد يك محصول آسيايي بده ميتونه از كيفيت كم كنه.. تايوان هم اگه بخواد محصول آمريكايي بده ممكنه هيچ رقيبي در هيچ جا نداشته باشه...

20-30 سال پيش همه ميگفتن اجناس ژاپني به درد نمي خورن فقط آمريكايي و اروپايي بخر... ولي الان هم اينجوريه ؟؟؟؟

l3ardia

Registered User
لایک‌ها
0
رستي يك تشكر بايد از ReD3ath++ بكنم به خاطز اطلاعات خوب در مورد صفحه نمايش بعد من حرف Mahden رو هم كاملا قبول دارم چراكه من خودم سال ژيش براي يك دوره آموزشي ما رو فرستادن كشور چين بعد در كارخانه HP در چين PRINTER هاي كه توليد مي شد (ژرينتر هاي مخصوصي باراي چاپ در سايز هاي بسيار بزرك) پوشتش ميزدند MADE IN U.S.A من كف كردم سوال كه كرديم كولي جواب داد اخرش گفت اكثر و سايل ها با مارك هاي خيلي خوب اينجا به اين صورت توليد ميشه و و مارك و ادرس كشور ديگه اي ميخوره روش تازه اين HP امريكا بود وايي به حال بقيه ولي خوب چون تحت نظر كامل شركت اصلي هستن اصلا مشكل كيفيت ندارند

بعد يك موردكه ننوشته بودم در مطلب از نظر دوربين بود كه سوني بمراتب كيفيت بالاتري در عكس داره بخاطر نوع CCD استفاده شده در دستگاه هاي خود ولي در فيلم برداري I-Mate بخاطر پردازنده قوي تر بهتر فيلم ميگيرد و از لحاظ تصويري بالاتر هست البته ميتونيد تست كنيد فيلمي كه با I-mate ميگيريد را روي P900 ها ريخته و ببينيد قابليت و حتي پخش درست تصاوير را ندارد بصورت فول اسكيرين بخاطر بالاتر بودن رزولوشن و همين كار را بر عكس بكنيد

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
در مورد صنعت سخت افزار كامپوتر تايوان بيشتر تحقيق كن و عقل خود را نده دست فروشنده هاي بيسوادي كه گوشي هاي چين رو هم تاييد ميكنند

:lol: باشه من رفتم تحقيق!!!

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از sia999us :

:lol: باشه من رفتم تحقيق!!!
خوب به سلامتي كي بر مي گردي ؟
اگه مي خواي برتري پي نهصد و ده رو ثابت كني . بيا با دلايل علمي همه ي موارد رو ذكر كن .

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اصلا احتياجي به اثبات نيست... حتي خود SE هم همچين ادعايي نداره كه p910i رقيب ppc phone ها و windows mobile هست من نميدونم چطور همچين حرفي اينجا زده ميشه...

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از mahdeen :
اصلا احتياجي به اثبات نيست... حتي خود SE هم همچين ادعايي نداره كه p910i رقيب ppc phone ها و windows mobile هست من نميدونم چطور همچين حرفي اينجا زده ميشه...
مهدين جان گير دادي بازها . من گفتم كه مقايسه براي خريده :(

parsa_shayesteh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.میشه در مورد everex e900 یه کم توضیح بدی و با i mate jam مقایسه کنی؟ راستش من گیر کردم که کدومو بخرم؟!!!

parsa_shayesteh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
[سلام.میشه در مورد everex e900 یه کم توضیح بدی و با i mate jam مقایسه کنی؟ راستش من گیر کردم که کدومو بخرم؟!!! :)

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از parsa_shayesteh :
[سلام.میشه در مورد everex e900 یه کم توضیح بدی و با i mate jam مقایسه کنی؟ راستش من گیر کردم که کدومو بخرم؟!!! :)
بين اين دو تا imate jam رو بخري به نفعته هم از گارانتي هم از امكانات ولي پيشنهاد من يا آي مت پاكت پي سي فونه
يا pda2k ;)

mansourlatifi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از azadiphone :
EVEREX - E900 Pocket PC
<TABLE class=fontf dir=rtl cellPadding=4 border=0><TBODY><TR><TD>وزن ( گرم ) </TD><TD dir=ltr>170</TD></TR><TR><TD>سايز ( ميلي متر ) </TD><TD dir=ltr>111 x 60 x 20 <TR><TD>شارژ باطری ( ساعت ) </TD><TD dir=ltr>200</TD></TR></TBODY></TABLE>

<HR align=right width="80%"><TABLE class=fontf dir=rtl cellPadding=4 border=0><TBODY><TR><TD vAlign=top width=100>امکانات جانبی :

E9003.gif

</TD><TD dir=ltr align=right>MP3

بلندگو
ويبراتور
دوربين عکس برداری
صفحه نمايش رنگی
WAP
MMS
SMS
GPRS

</TD></TR></TBODY></TABLE><HR align=right width="80%"><!-- other info (memo field in db): --><TABLE class=fontf dir=rtl cellPadding=4 width="80%" border=0><TBODY><TR><TD>(Microsoft Windows , Mobile 2004 (win CEپردازنده Mobile Technology 400 MHZ

Ram 128 MB
قابلیت استفاده از Memory MMC & SD تا GB 2
(Microsoft Windows , Mobile 2004 (win CE
پردازنده Mobile Technology 400 MHZ
Ram 128 MB
قابلیت استفاده از Memory MMC & SD تا GB 2
حافظه استاتیکی : MB 64
پشتیبانی 4 باند GSM شامل MHZ )850 ,900 ,1800 ,1900 )
سیستم GPRS Class B , Multi-Slat+Class 10
وضوح تصویر Color 65000
TFT.LCD شفافیت کامل LCD زیر نور خورشید
رزولیشن pixels 1280x960 مجهز به Touch Pen
عکس برداری با فلش و زوم و دقت MP
فیلم برداری با فلش و زوم MPEG4 & 3GP, 4x
پخش فیلم با هر فرمتی با کیفیت بالا
پشتیبانی زبان فارسی و عربی و قابلیت تبدیل به دیگر زبانها
پشتیبانی سیستم GPS یا مکان یاب
امکان چک کردن ایمیل و جستجوی سریع در تمامی سایتها
اتصال به اینترنت از طریق مودم بی سیم موجود در دستگاه با هزینه تلفن ثابت
برنامه های ضد ویروس Norton و Pccilion با قابلیت Update از طریق شبکه
سیستم بازی با قدرت بالا
دارای کیبرد اینفرارد برای تایپ سریع

</TD></TR></TBODY></TABLE><HR><!-- prices with defferent guarantees (if availble for sale): --><TABLE class=fontf dir=rtl cellPadding=4 border=0><TBODY><TR><TD colSpan=2>قيمت 5,450,000 ریال</TD></TR><TR><TD></TD><TD dir=rtl></TD></TR></TBODY></TABLE>
eve-E900PocketPC.jpg

Hitler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:cool: سلام این اولین پست منه
اول بگم من لیسانس کامپیوتر گرایش سخت افزاردارم که نگید بی سواده

بعد بعضی از دوستان از یه چیزی دفاع میکنن میگن اون یکی بده بعد میرن مطالعه میکنن میگن نه خیلی هم خوبه
جون مادراتون اول مطالعه کنید بعد بگید بده یاخوبه .​

اولا که
everex E900
خیلی بهتره از
imate
خصوصاً از
jam
است چون: ( سه ،چهار تا از ده تا دلیل)

÷÷÷ اولاً اورکس ای 900 یه مودم داخلی بیسیم داره که توی ایران میشه با اون و سیم کارت موبایل داخل اورکس ای 900 با هزینه تلفن معمولی ( ثابت ) وصل شد به اینترنت ( توجه این امکان در ایران هست و احتیاجی به ثبت نام و پول اضافی نداره فقط کارت اینترنت رو باید از سر کوچتون بخرید ) :cool:

÷÷÷ ثانیاً اورکس ای 900 دارای سیستم مکان یاب ماهواره ای gps است که تا دو سال دیگه در ایران راه اندازی میشه

÷÷÷ ثالثاً اورکس ای 900 و یبره داره ( تا حالا شده توی یه جلسه مهم باشید و نتونید از زنگ استفاده کنید و تازه منتظر یه تلفن مهم هم باشید اون وقت میگید خدا پدر ویبره رو بیامرزه )

برای اینکه نگید الکی میگه ده تا دلیل یه دونه دیگشم میگم :

÷÷÷ رابعاً اورکس ای 900 برای دوربین ( عکاسی و فیلم برداری ) فلاش و پروجکتور داره که میشه فعال یا غیرفعالش کرد

هیچ کدام از این چهار تا رو آی میت داره؟ نه ( من ای میت داشتم ولی دادم رفت چون نداشت الان هم از اورکس راضیم)

قابل توجه اونایی ک میگن اورکس نمایندگی و گارانتی خوب نداره :

www.irtci.ir
img.jpg

اینم آدرس توضیحات خود سایت اورکس :
click here

راستی یه عکس توی این زیپ هست که اطلاعات کلی در باره اورکس داده :
zip

288.jpg

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
خوب دلايل بدي نبود . ;) ولي ما اوركس بخر نيستيم .
( خوشحالم اولين پستت تو تاپيك من بود ) :)

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
:( :( :( :( :( :( :( :(
بين اين دو مدل ببينيد كه :
يك كامپيوتر مي خواهيد كه موبايل باشه
يا يك موبايل همه كاره مي خواهيد

اولي : آي - ميت
دومي : سري پي

حالا به اين نتيجه رسيدم : هيچي سوني نميشه .
ما دوباره متعصب شديم . :eek:
كي ميگه سوني بده ؟
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif
49.gif

moha_par

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا جدای از تعصبات! و مد گرایی و ... نظرات خود را در مورد 6600 بدهید مثبت یا منفی فرق نمی کند

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از moha_par :
لطفا جدای از تعصبات! و مد گرایی و ... نظرات خود را در مورد 6600 بدهید مثبت یا منفی فرق نمی کند
:( :( نه منفيه .

بالا