• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

من بدون پول چجوری شروع کردم و ادامه دادم - الان باید چکار کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,776
سلام دوست عزیز اولا من موضع شخصی خودم رو مشخص کنم که دوست دارم بصورت دوستانه بحث بشه چون بحث خوبی هستش من خودم عادت ندارم بالای 4 خط بنویسم:D ولی این بحث فرق داره بنظر من حرف های شما تا حدودی درست هستش ولی خیلی خوشبینانه و رویایی به همه قضایا نگاه میکنی مثلا برخلاف چیزی که فکر میکنید ترجمه زبان اگر متن تخصصی باشه کار ساده ای نیست من خودم نویسندگی ترجمه مطلب انجام میدم ولی اگر مطلب یه چیز تخصصی باشه مثلا یه متن پزشکی ترجمش نیاز به استفاده از دیکشنری و وقت زیادیه در ضمن صفحه ای 20 هزار فکر نمیکنم باشه توی همین پیتی کلمه ای 5 تومن دوستان ترجمه میکنن
یا مورد های دیگه(( در ضمن اتفاقا کارگر افغانی دستمزد بیشتری میگیره:D:D خود من این مورد رو نمیدونستم چون که نه نیاز به بیمه داره و کارفرما چون میتونه هر وقت بخواد اخراجش کنه کافیه اگهی های دیوار رو ببینی ))

یا یه مورد بگم من قبل از اینکه کاری رو انجام بدم فانتزی های مثبتی از اون تو ذهنم هستش ولی واقعیت واقعا متفاوته و آدم رو دلسرد میکنه مثلا 1 سال پیش من دو تا نرم افزار توی کافه بازار قرار دادم ولی هیچ پخی نشد علتش هم هموطن های عزیزی بود که عن قضیه رو در میارن با کپی کردن سورس برنامه های خارجی و گذاشتن پولی به اسم خودشون روزی 50 تا 100 تا برنامه جدید میزارن که شاید یه چند هزارتومنی براشون در بیاد که علنا برنامه ای که آدم ماه ها زحمت کشیده براش در عرض 1 روز چند صفحه میره پایین و اصلا دیده نمیشه

بنظر من مشکل من یا استارتر تاپیک و خیلیای دیگه این حرفا نیست مشکل ما اینه که کسی توی زندگی ماها نبوده و نیست که حتی کوچیکترین راهی رو نشونمون بده از خانواده بگیر تا دوستان و آشنایان و حتی معلم ها و استادها و غیره.

بلاخره باید یکی بیاد 2 کلمه با آدم حرف بزنه بگه اصلا تو چند چندی با خودت

من الان با 24 سن نه میدونم هویتم چیه نه شخصیت خاصی دارم نه میدونم اصلا چی میخوام از دنیا مث دیوانه ها با خودم حرف میزنم
چند روز پیش داشتم یه استند آپ کمدی از لویی سی کی louis c.k میدیدم حرف جالبی زد : (میگفت من خیلی خوشحالم برای این آدم هایی که تغییر جنسیت میدن واقعا چه موهبتی هستش که آدم بدونه چه مرگشه واقعا ؟ من حاضرم 1 ملیون دلار بدم به کسی که بگه من چه مرگمه ! مثلا یکی بگه من جغدم قراره موش بخورم و پلک بزنم فقط)

الان مشکل من بیشتر از اینکه یه کاری پیدا کنم اینه که بتونم خودمو پیدا کنم چون واقعا گم شدم

در مورد مهاجرت من اگه شرایطش رو داشته باشم هر کشوری باشه میرم فرقی نداره برام ولی جک قضیه اینه که این کشور نه تنها هیچ کاری برای امنیت شغلی و فکری و ذهنی آدم انجام نمیده بلکه برای خارج شدن از اینجا باید 15 ملیون وثیقه بزاری این خنده داره
من بشخصه ترجیح میدم تو افریقا زندگی کنم با این شرایط که ( دغدغه ذهنیم این باشه که هلیکوپتر کی میاد تا جیره غذاییم رو بندازه پایین بعد از چند وقت تشنگی و گرسنگی با پای برهنه بدوم دنبال هلیکوپتر)
تا توی جایی که برای مردن و زنده بودن و اختیار سر تا پامون تا دستگاه تناسلیمون رو نداریم

*ساعت نزدیک 2 شب بود اگه غلط املایی یا چرت و پرت گویی توی متن هست ببخشید
بعضی از قسمت های این انجمن مثل دارک وب میمونه، آدم تا میاد توش نا امیدی و یاس کل وجودش رو میگیره :D

خب برادر من، شما الان 30 سالته، ماشاالله سالمی، یه فرد پخته و با تجربه ای، دیگه مشکلت چیه؟ معلولی؟ مشکل ذهنی داری؟ بعید میدونم هیچ مشکل جسمانی و عقلانی داشته باشی و در نهایت سلامت به سر میبری
بابا طرف میلیاردره، کارخونه ش ورشکست میشه، کلا از زندگی ساقط میشه ولی دوباره با یه ایده جدید برمیگرده، اونم نه تو 20 سالگی بلکه تو 50 سالگی
شما الان خودت همین که به نت دسترسی داری خودش خیلیه، میدونی چند هزار تا شغل از طریق همین نت میشه انجام داد؟
الان مثلا هستن افرادی که تخصص لازم رو دارن ولی ایده ای ندارن. شما یعنی یه دونه ایده هم نداری که با این افراد بریزی رو هم و یه چیزی ازش در بیاری؟
ولی ظاهرا شما یهویی میخوای برسی به ماهی چند میلیون پول، خب مسلمه که هیچوقت اینطوری نمیشه
الان شما مثلا کجات مشکل داره که نمیتونی کاره ترجمه زبان انجام بدی؟ یا کجات مشکل داره که نمیتونی کارای خرد و کوچیک مثه فروش فایل و تایپ و از اینجور کارا انجام بدی؟
نمیدونم ملت چرا همه ش تو فکره اینن که یا یه پارتی جور کنن، یا یه آب باریکه پیدا کنن، یا برن یه جوری خودشونو تو یه جایی جا کنن (منظورم شما نیستی کلی میگم)
خب عزیزم شما برو یه تخصصی یاد بگیر و توش حرفه ای شو بعد برو تو بازار و بگو کار نیست. طرف جز شمردن سنگ فرش های کف پیاده رو کاری بلد نیس بعد میگه تو کشور معضل کار داریم :| (بازم منظورم شما نیستی کلی میگم)
حالا جالب تر اینه که شما با این وضعیت میگی میخوام از ایران هم برم. خب میخوای از ایران به کجا تشریف ببری؟ میخوای مستقیم ببرنت Calif؟ یا اگه دوست نداری تاکسی دربست بگیرن برات تا تورنتو؟
الان کارگر افغانی که دو برابر یه کارگر ایرانی کار میکنه و نصف اونم پول میگیره اینقدر غر نمیزنه. بعد تازه اگه هم بخواد مهاجرت کنه میره سوئد و نروژ که جمعیت درست و حسابی ندارن بلکه بتونه اونجا بیشتر خرحمالی کنه و پول بیشتری در بیاره
اونوقت ایرانی ها نه چیزی رو به صورت آکادمیک و استاندارد بلدن و نه عرضه کار کردن در حد افغانی ها رو دارن بعدم پلن A شون آمریکاست و اگه دیگه نشد آلمان و انگلیس رو حتما تو پلن B شون در نظر میگیرن
بعد یه مسئله دیگه هم اینه که شما وقتی که پول داشتی هم راهو اشتباه رفتی. مثلا رفتی کنسول بخری به جای اینکه PS4 یا Xbox بخری رفتی یه چیزی خریدی که تو خوده ژاپن هم به زور فروش میره.
خب بعد چه انتظاری داری؟ انتظار داری ملت پشت دره خونتون صف ببندن که تجهیزات Wii رو بخرن؟ اصن کی Wii داره که دنبال تجهیزاتش باشه؟
الان اگه به جای اون کنسول، تجهیزات این دو تا کنسول محبوب رو میفروختی به جای این تاپیک، برامون از جزایر قناری عکس چیزای خوبتو میذاشتی :D
و نکته آخر اینکه تحصیل نه تنها توی ایران بلکه توی خارج از ایران هم بدون کاره عملی به هیچ دردی نمیخوره. نمیدونم چرا یه عده براشون این مسئله پیش اومده که چون درس خوندن پس دیگه علامه دهرن و باید خیلی سریع برن تو یه شرکتی سازمانی چیزی استخدام بشن. آخه تو کدوم دانشگاهی درس درست و حسابی به افراد داده میشه؟ تو کدوم دانشگاهی دانشجو برای نیم ساعت کنسل کردن کلاس خودشو نمیکشه؟ تو کدوم دانشگاهی استادش با دانشجوهاش روابط احساسی برقرار نمیکنه و بعدم آخر ترم سره یه چیزایی کوچیکی دهن دانشجو رو ... نمیکنه؟ بگذریم از اینکه کلا استادای زن به مرد ها و استادای مرد هم به زنهای کلاس تمایل دارن و خیلی راحت حق کشی میکنن

شما فکر کردی اینجا کجاست؟ اینجا ایرانه، بهش میگن جنگل آسفالت
نمیگم بخور تا خورده نشی و نشین یه گوشه و هی غر بزن، حداقل اگه نمیتونی بخوری نذار بقیه هم بخورنت

بله، به همون دلایلی که گفتم
اینجا دانشجوها نه تنها خودشون دنبال یادگیری هیچ تخصصی نیستن و به خاطره یه سری کارا و دور زدن یه سری محدودیت ها میرن دانشگاه
بلکه خود دانشگاه هم دنبال این نیست که چیزی به افراد یاد بده، چون این کار نیازمند آوردن استاد های درست و حسابی و کاربلده که اونها هم یا اکثرا از ایران میرن یا پول خیلی زیادی میگیرن
البته تک و توک دانشگاه خوب هم پیدا میشه که خب کسی که از اینجور جاها فارغ التحصیل میشه اینقدری بلده که خیلی راحت بتونه برای خودش یه کاری ایجاد کنه

خودت داری جواب خودتو میدی دیگه
اینجا فرد هدفش از دانشگاه رفتن اینه که به محض فارغ التحصیلی بره سره کاره و پول هایی که خرج کرده رو در بیاره
ولی اونجا هدفشون اینه که یه قدمی توی ارتقا علمی جامعه شون و دنیا بردارن که در نتیجه اون به پول هم میرسن به مقدار خیلی زیاد

از این هم راحتتره
تو اگه الان به اون درجه از نیاز برسی که مجبور باشی یه زبان رو یاد بگیری مطمئن باش تو 1 ماه زبون انگلیسی که هیچ، چینی رو فول یاد میگیری
اصولا افراد تا به اون درجه نرسن مغزشون فعال نمیشه. به همین دلیل هم هست که میبینی خیلی از استارت آپ های بزرگ ایران و دنیا توسط افراد با سطح مالی ضعیف راه اندازی میشه

منظورت رو نفهمیدم :general105:
ولی منظور من این بود که انسان باید همیشه تلاش کنه چه 20 سالش باشه چه 90 سال
وقتی مرد دیگه کسی ازش انتظاری نداره. اونوقت میتونه بره تو خاک و تا ابد بخوابه ولی وقتی زنده ست باید همیشه در تلاش باشه

هرکسی یه جوری دوست داره تفریح کنه
یهو تو دوس داری از صخره بالا بری یهو یکی هم دوس داره بره پلی استیشن بازی کنه
نمیشه بگی همه باید یه جور تفریح کنن که

یه چیزی هم یادم رفت تو پست قبلی بگم
ببین بازار ایران یکی از خر تو خر ترین، کسادترین و در عین حال پر رونق ترین بازار های کل دنیاست
یعنی تو اینجا میتونی کاری که یه نفر براش یکسال زحمت کشیده رو در عرض 5 دیقه بفروشی و هیچکس هم کاری بهت نداره (بحث اخلاقی و شرعیشو کاری ندارم. چون خیلی ها قبول ندارن)
در عین حال هم میتونی از بی سوادی بیش از حد مردم استفاده کنی و چیزی رو ارائه کنی که تو کشور های دیگه به مفت نمیرزه ولی توی ایران همه خودشونو میکشن براش
یه نمونه ش : اپلیکشن هایی که الان داره بر پایه تلگرام ساخته میشه که بهشون تلگرام غیر رسمی هم میگن
دیروز داشتم مقدار فروش یکیشونو حساب میکردم حدود 2.5 میلیارد پول درآورده. اونم از یه اپلیکیشینی که بیس ش ماله خودش نیست. تازه این یه دونه از هزاران هزار ایده پرآمد بود
حالا تو اگه خیلی هنر داشته باشی تو این وضعیت میتونی پول در بیاری ولی اگه هنر اینو نداشته باشی که اینجا پول در بیاری مطمئن باش تو خارج هم نمیتونی
چون اونجا اینقدر قانون های قوی و خوبی دارن که خیلی راحت جلوی افرادی که ایده و طرح خاصی برای زندگیشون ندارن گرفته میشه. دیگه اونجا نمیتونی هردمبیلی زندگی کنی، باید برای هر روزت فکر داشته باشی وگرنه تهش میشی کارتن خواب
نمیتونی مثلا بری یه چیزی که طرف کلی وقت روش میذاره رو همینطوری بذاری برای فروش، چون اگه بگیرنت یه جوری جریمه ت میکنن که باید چند برابر اون پول رو بدی به طراح اصلی و دولت
حالا من اینا رو میگم فکر نکنی من ناسیونالیست و وطن پرست هستما ! اتفاقا برعکسش
ولی جایی هم خبری نیس، اونم مخصوصا برای ایرانی جماعتی که همه بهش میگن تروریست
خلاصه که اگه خیلی ادعا دارید همینجا یه کاری راه بندازید بعد که پولدار شدید با پولش برید کشور های دیگه اینقدر عشق و حال کنید تا .... :D

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
کارگر افغانی
بنظرت زندگی اغوانی ها چه شکلیه؟! هر 9 ماه یه بچه بدنیا میارن!!! و از همه جای دنیا هم سر درآوردن یعنی ما فکر میکنیم فقط ایران اغوانی داره ولی اینا ها از اروپا هم گذشتن! هیچ کدومشون هیچ مدرکی ندارن نه شناسنامه و... هیچ سرمایه و تخصصی هم ندارن! بنظرت چطوری زندگی میکنن؟! هیچ محدودیتی برای خودشون نمیبینن!

nelital

Registered User
لایک‌ها
204
ممنون شما به من لطف دارید

خرید و فوش جنس سرمایه اولیه خیلی بالایی میخواد من بخوام فقط فقط تک محصولی رو یه جنس ارزونم تمرکز کنم 4 تا مانع جلومه
1- مکان برای انبار و فروش ( خونه نمیشه خانواده هست )
2- سرمایه حداقلی حداقلی 5 میلیونی میخاد که ندارم
3- تو هر ضمینه ای الان برم بازار ندارم بازار سازی کنم زمان بره و فروش و سود نداره تا چند ماه
4- کسی مثل اون مغازه تو شهر ری که جنس ها واقعا حتی یک سوم قیمت بازاری میداد دیگه ندارم

ببخشید اگر مطالب و تجربه من طولانی شد , مزیتش اینه که خودم نوشتم و تجربیاتمو گفتم که شاید بدرد یه نفر بخوره
شادیم یکی کمکم کنه این روز که به مشکل خوردم رو رد کنم
سیستم آموزشی - حتی کتاب ها موفقیت میخونی همش شعاره همش پند و اندزه و چیزی برای کارکرد واقعی جامعه نداره مثل کتاب ها برایان ترسی و ...............
برای خرید با سرمایه کم یه سایت عمده فروشی به نام http://technosun.ir هست که حداقل خریدش 300 هزار تومن هست شاید ارزون تر هم بتونید گیر بیارید.
برای فروش اجناستون هم نیازی نیست سایت بزنید با فروشگاه واسط اینترنتی مثل bamilo.com همکاری کنید که بهتون یه پنل می دند و میتونید اجناستون رو قرار بدید.
من دنبال یه هندزفری خوب بودم که به مدل ریمکس RM_610D رسیدم توی سایت تکنوسان قیمتش 22500 تومن زده بود ولی فروشنده ها 40 تومن میدادند الانم کمترین قیمت در بامیلو 34900 تومن هست یه فروشنده هم 25 هزار تومن میده که مدل VL_610D در حقیقت هست و در قسمت "شرح" نوشته بود مدل RM_610D که اول تعجب کردم و شتاب زده سفارش دادم وقتی به دستم رسید دیدم مدل VL_610D هست که برگشت زدم.
فکر میکنم سایت بامیلو 20 درصد هزینه فروش محصول رو میگیره و مابقیش برای فروشنده است. سایت بامیلو دومین فروشگاه اینترنتی پربازدید بعد از دیجی کالا هست.
وارد هر دسته ای از محصولاتش بشید بر حسب محبوبترین بودن محصولات را نمایش میدهد که وقتی محصولی هم ناموجود میشه از سایت کلاً پاک میشه در صورتی که به لیست علاقه مندی هاتون اضاف کرده باشید جلوی کالا مینویسه "موجود نمی باشد".
مشاهده پیوست 1030168
اون مأوس پد رو میبنید در تصویر اول قیمتش 5900 بود چندبار ناموجود شد طرف کرد 6900 بعد کرد 7900 بعد 8700 و یه روز بعدش کرد 9700 تومن.
اون چراغ پیشانی اول 18 هزار تومن می داد بعد کرد 20 هزار تومن و حالا 28 هزار تومن می فروشند.
اگه بتونید با قیمت خوب جنس رو بدید خوب میخرند ازتون و اعتباری هم بدست میارید همین هندزفری RM_610D رنگه مشکیش رو یکی 30 میداد و الآنم ناموجود هست ولی نمیدونم چرا دیگه موجودش نکرد!

nelital

Registered User
لایک‌ها
204
اغا امپایر ورلد
یه راهنمایی کنین به من برا این ترجمه که گفتین
من زبان عربی رو تسلط کاملدارم ،حتی حرفم میزنم
زبان انگلیسی هم ۸۰ درصد بلدم و مدام تمرین میکنم در حد این ک فیلما رو بدون زیر نویس ببینم ویا ترجمشون کنم تقریبی بلدم
میشه راهنمایی کنید چطور میتونم فعالیت کنم در ترجمه چون بیشتر کسایی ک مترجم میخان نمونه کار قبلی و اینجور چیزا میخان
در سربازی یکی از هم یگانی هام که از مشهد اومده بود میگفت توی مشهد زبان عربیت اگه خوب باشه خیلی این هتل دارا نیاز دارند و پولش هم خوبه.
رشته حسابداری هم رشته خوبی هست و بازار کار خوبی هم داره سابقه کار هم داشته باشید که عالی میشه
الآن در کاریابی ای که ثبت نام کردم برای چند جا حسابدار و کمک حسابدار میخواستند مدرک کارشناسی اش را اگه داشته باشی و کار با excel ات هم خوب باشه خیلی تقاضا براش هست.
من الان با 24 سن نه میدونم هویتم چیه نه شخصیت خاصی دارم نه میدونم اصلا چی میخوام از دنیا مث دیوانه ها با خودم حرف میزنم
به نظرم آدم با خودش کمتر فکر و خیال کنه بهتر باشه فکر کردن اگه هدفمند نباشه فقط انرژی زیادی از بدن میگیره و زمان را هم از آدم میگیره و نمیزاره مسیر درست را با تمرکز بپیمایید.
بهترین کار اینه که هر موقع اینطور فکرا به ذهنتون اومد هر زمان که آگاه شدید ادامش ندید کم کم این فکرا دیگه سراغتون نمی یاد و ذهن با تمرکز بیشتر و بهتر به هدف‌تان می اندیشد.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام
برادر پستتو خوندم متاسفام برای پدرت امیدوارم روحش شاد باشه ومطمنا مایه افتخاری براش هرچی باشه
منم بیست سالمه رشته حسابداری کلی مدرک جمع کردم معدلمم بالای۱۵ هست تا الان هنوز هم فوق دیپلم نگرفتم
نمیدونم چرا هرچی با خودم کلنجار میرم بازم امیدی به درس ندارم
یه مدت اینجا گوشی واینا میزاشتم که متاسفانه نتونستم چیزی بفروشم کلا حذف کردم
کلا از بچگی علاقه زیادی به فروش داشتم وهرچی که اضافه بود تو خونه یا کسی میخاست بندازه میفروختم
تو سایت ایسام هم همینجوری کالا میفروشم البته اینو بگم بیشتر ضرر میکنم تا سود
قبلا هرچی پول بود خرج گوشی و چیزایی بیخود میکردم ک الان خیلی پشیمون شدم کاش جمع میکردم الان حد اقل میتونستم کاری باهاش انجام بدم ویا حد اقل پرایدی زیر پام مینداختم تا همش پیاده تو سرما گرما راه نرم
درمورد کار باید بگم بستگی به شهر وموقعیت داره
مثلا من ایلامم اگه سر مایه داشته باشم صد درصد یه مغازه جور میکنم ودخانیاتی میزارم واقعا پول تو دخانیات هست الان خودتونم میدونید
تو تهران همه کاری معمولا میشه انجام داد ولی شرطش اینه کلاه بره سر مردم وزرنگ بازی در بیاری
فروش لوازم مسی زنجان هم عالیه معمولا هرسال تو شهر ها نمایشگاه میزنن وحشتناک شلوغن
انشالله عاقبت همه بخیر بشه ما که پوسیدیم از بس فکریدسم

سلام
ممنون - همینوطر خدا روح رفتگان شما رو شاد کنه
درس فایده نداره اشتباهه قشنگ 5 تا 6 سال عمر منو هدر داد و باعث شد برسم به اینجایی که الان هستم
فروش گوشی هم واردی میخواد هم چم و خم کارو داشتن
من حتی سری اولی که زمدم تو کار لوازم جانبی کنسول بخصوص نینتندو حتی جوری میدادم سر به سر میشد یعنی قیمتی که میخریدم + هزینه راه حساب میکردم آخرش همون قیمت میدادم این باعث میشد مشتری هام هر روز بیشتر شه و بعد سود ها زیادی ازش در میاوردم

این خرجا هست منم از این کارا سر کنسول بازی و کامپیوتر بخصوص کردم ولی ناراحتی نداره لذتتو بردی چون مگه آدم چندبار زندگی میکنه
چون واقعا ما خوشی و دل شادی و لذتی و تفریحی تو این کشور نداریم و این چیزا جایگیزین لذت میشن

دخانیات آره سودش خوبه خودم استعمال کننده اش هستیم :D:p

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
داداش اونا بنزشونو اونجا گرفتن دارن حال میکنن چرا باید برگردن ایران دارن حال میکنن:D

یه دوستی داشتم زمانی که کاردانی میرفتم سال 91 اینا بود - گفت میخوام برم
گفتم کجا بری؟ مگه پول داری؟ و ...؟
گفت ببین من صفر مطلقم اینجا کارگری کنم خرج اجاره خونم هم در نمیاد بقیه پیش کش - اما هر جا دیگه کارگری کنم میدونم خرج اجاره ام در میاد ماشین به روز زیر پامه - وام بگیرم 3 درصد کارمزده نه 50 درصد کارمزد - تفریحمم دارم
و کسی نمیتونه کار کردم حقمو نده اما اینجا شد کار کردم برای شرکت ها بعد از چند ماه هیچی نمیدادن مینداختن بیرون

موافقم.درس آدمو عقب میندازه مگر اینکه آدم بخواد دانشمند و محقق بشه.آدم تا 24-25 سالگی اسیر درسه:/

من تازه با دیپلم رفتم خدمت برگشتم بعد ها ادامه تحصیل شروع کردم یعنی تو سن 28 سالگی اینا تازه مدرک گرفتم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام.
دوستان نمیدونم اینو میگم شاید مسخره کنید.ولی پرواربندی گوسفند یه کار بدون ریسکه.همین چند ماه پیش گوسفند کیلو دوهزده هزار تومان بود و الان شده کیلویی 16 هزار تومان.هیچ وقت ارزون نمیشه.ولی به نسبت هزینه هاش زیاد نیست.و تجربه خیلی زیادی نمیخواد.
بهتون توصیه میکنم لینک زیر بخونید تا با این کار اشنا بشین.امیدوارم موفق باشید.
پرواربندی گوسفند و درامد پرورش بره

یه دوستی داشت پدرم تو کرج بودن بازنشست شد ( اتوبوس رانی )
رفت دهات خودشون تو خلخال
اینجا کلی گوسفند خرید با سنوات بازنشستگی وقتی رف دهاتشون - کلی از گوسفنداش بخاطر تغییر آب و هوا تلف شدن
بعد زمین خرید و مجور دهیاری و ....... گرفت ( حالا نگو زمینه جزو منابع طبیعی حساب میشه ) چند بار بازداشتش کردن و .......
اینا از سر گذروند
با 45 میلیونی که گذاشته بود بعد از 3 سال بیگاری ( خودش شبیه این دختره تبر شده بود ) همه گوسفندا فروخت و زمین فروخت گفت 30 میلیون سود کردم - برگشت کرج

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
اموزشگاههایی تو تهران هست که زیر نظر پتروشیمیه فقط مدرک فنی و دیپلم هنرستان یا کار ودانش می خواهد به این صورت که دوره هاش حدودا 4ماهه و رشته های برق صنعتی و جوشکاری و لوله کشی اموزش میدن هیچ هزینه ای هم نمیگیرن هر ماه هم یه حقوق کمی هم میدن و ناهار و لباس کار هم هستش خودمم هم تو اموزشگاه کهریزک دوره برق صنعتی دیدم سال 87 یبار هم با بازرس پتروشیمی صحبت کردم روش کارشون اینجوریه که مثلا بابت هر کاراموز پتروشیمی مبلغ 1.5 میلیون به صاحب اموزشگاه میده حالا اون طرف هم 1میلیون خرج کاراموز میکرد و یه چیزی واسش میموند چند وقت یبار هم بازرس میومد واز ناهار و سرویس و لباس کار میپرسید در کل پیگیر بودن حالا هدف از این کار چیه پتروشیمی یه پروژه ای را یجا شروع میکنه که احتیاج به مثلا 1000 نفر جوشکار و برقکار پیدا میکنه اینجا نمیاد تو روزنامه اگهی بزنه میاد از نیروهایی که خودش اموزش داده استفاده میکنه البته حتما قرار نیست کسی که اینجا اموزش دیده بره تو پتروشیمی مشغول بشه ولی مدرکی که میدن بین المللی هستش و تو هر کارخانه ای استخدام بشید به عنوان نیروی فنی هستید
در کل واسه کسانی که بیکار هستن و دیپلم فنی دارن موقعیت خیلی خوبیه هیچ هزینه ای نداره بعدشم خیلی راحتتر کار پیدا میکنید

مثل قدیم شرکت واحد , بر میداشت کسایی که گواهینامه پایه دو داشتن جذب میکرد حتی پشت بلیت ها آگهی کرده بود
آموزش مخصوص شرکت واحد میداد و میشدی راننده شرکت واحد البته بعد از آموزش ها آزمون میگرفت
و فقط تو شرکت واحد مجاز بود هیجا دیگه قبول نداشتن و حق نشستن پشت هیچ ماشین سنگینی نداشتن
البته اینم جمع شد دیگه

الانم تو کشور ها دیگه هست مثلا آموزش لیفتراک میده یه شرکت و فقط تو انبار اون شرکت میتونی کار کنی - جا دیگه حق کار کردن با لیفتراک نداری

البته من فکر میکنم اینام آموزش میدن اما بیکار و آنا انقدر زیاد هست نوبت نمیرسه آدما مثل ما وارد بشن

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
ببین سازمان فنی حرفه ای چیزی را یاد میده که بدرد همه جا بخوره نه فقط یه منطقه
یه شغل/حرفه مناسب
مثلا نظر من روی جوشکاری آرگون هست ولی خطر سقوط از ساختمان زیاده
یه کار بی خطر باید پیدا کنی

آخه شرکت ها بزرگ و جاها درست حسابی بری , دنبال جذب متخصص ها این کارن مثلا طرف رفته دانشکده فنی حرفه ای
دنبال کسی که مهارت چند ماهه رفتن نیستن قدیم بهش میگفتن دیپلم فنی کار
پدر خودم قبل از اینکه بره شهرداری تو شرکت زاگرس بود - خیلی وقت قبلش دوره دویپم کار مکانیکی حرفه ای رفته بود گرفته بود دوره ها انژکتور و ....... اینم رفته بود گرفته بود اما وقتی زاگرس جمع شد فروخته شد رفت دنبال کار هر شرکتی دنبال تعمیرکار و ........بودن قبول نکردن میگفتن دیپلم درسی میخوایم
تو خارجشم یه کالج هست یه دانشگاه - کالج بیشتر شبیه فنی حرف ای هست اما خیلی بهتر و تراز اولتر و دوره ها 1 تا 3 ساله و تو خارج به اونایی که این مدرک دارن میگن کارگر ماهر - حتی نمیگن مهندس میگن کارگر ماهر
دانشگاه ها هم که هزینه سنگین و دوره ها سختیه و کسی بره صد در صد آینده خوبی داره

M.iphone

Registered User
لایک‌ها
833
مثل قدیم شرکت واحد , بر میداشت کسایی که گواهینامه پایه دو داشتن جذب میکرد حتی پشت بلیت ها آگهی کرده بود
آموزش مخصوص شرکت واحد میداد و میشدی راننده شرکت واحد البته بعد از آموزش ها آزمون میگرفت
و فقط تو شرکت واحد مجاز بود هیجا دیگه قبول نداشتن و حق نشستن پشت هیچ ماشین سنگینی نداشتن
البته اینم جمع شد دیگه

الانم تو کشور ها دیگه هست مثلا آموزش لیفتراک میده یه شرکت و فقط تو انبار اون شرکت میتونی کار کنی - جا دیگه حق کار کردن با لیفتراک نداری

البته من فکر میکنم اینام آموزش میدن اما بیکار و آنا انقدر زیاد هست نوبت نمیرسه آدما مثل ما وارد بشن
اینی که من میگم اموزش برق صنعتی یا جوشکاری بود بعدشم هر جا بری کار هستش واسه یه برقکار یا جوشکار از اول هم قرار نبود که بعد ازمایش بری پتروشیمی ولی شما الان کجای مملکت پیدا میکنی اموزش رایگان بدن ناهار و حقوق هم بدن

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
تجربه های خوبی بود دوستان
واقعا عالی بود
ممنونم از استارتر و عزیزانی که تجربه هاشونو در اختیار گذاشتن
با خوندن این تایپک نمیدونم چرا عجیب نسبت به تحصیل نا امید شدم !!!!!!!!

خوشحالم تجربه زندگی من و دوستان کمی بهت کرده
من استارتر تاپیک هستم و هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که تجربیاتمو بگم تا شاید بدرد کسی بخوره و اشتباهات منو تکرار نکنه
تو ایران درس خوندن فایده نداره به هیچ عنوان
اگر دوست داری درس بخونی فقط یه جا بدرد میخوره بخوای بری خارج از کشور - اون موقع درس باید بخونی - زبانتم فول باشه تافل قبول شی اون موقع خیلی خوبه

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
اینی که من میگم اموزش برق صنعتی یا جوشکاری بود بعدشم هر جا بری کار هستش واسه یه برقکار یا جوشکار از اول هم قرار نبود که بعد ازمایش بری پتروشیمی ولی شما الان کجای مملکت پیدا میکنی اموزش رایگان بدن ناهار و حقوق هم بدن

دوست عزیزم , پسر عمو خودم فوق دیپلم برق صنعتی داشت بیکار بود
بهش پیشنهاد شد رفت لیسانس برق صنعتی گرفت + دوره ها بازار کاری برق صنعتی و چندین دوره دیگه گرفت بعد به واسطه یه آشنا رفت تو یه شرکت بخصوص الان ماهی 3 میلیون درآمد داره
خیلی وقت ها میفرستنش عسلویه یه تیم بهش دادن 4 نفر زیر دستشن اون ماه ها ماموریت بهش میخوره حقوقش میشه 4 میلیون

شاید یه کارگاه کوچیک برداره کسی که دیپلم ادبیات و علوم انسانی داره بعد 3 ماه رفته دوره کلاس فلان دیده بگن بیا سر کار تا بهش پول کمی بدن - اما جاها درسا حسابی دنبال کسین که دانش و فن همزمان بلد باشه مثل پسر عموم که هم لیسانسشو داشت هم دوره ها متعدد زیادی رفت دید تازه با آشنا بازم رفت سر این کار

بعد مراکز فنی حرفه ای اصلی خودون همه آموزش ها رایگانه - حداقل فنی حرفه ای میشه امیدی داشت یه روزی اگر رفتی از ایران بیشتر قبول میکنن تا اون مراکز
چون فنی حرفه ای بین المللیه و همه جا هست اما برا ایران سخت گیرن زیاد آموزش ها ایران قبول ندارن
اما مین فنی حرفه ای حتی رو برگه درخواست اقامت تاثیر مستقیم داره

Last edited:

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام
خواستم به خودت (استارتر) پیام خصوصی بدم.
گفتم بیام اینجا پیام بهت بدم. اگر خواست شما پیام خصوصی بده من جواب میدم بهتون.
اگر خواستی با سرمایه 0 تومان فقط با داشتن اینترنت و گذاشتن وقت به درآمد خوبی برسی بهم پیام خصوصی بده تا چند راه عرض کنم. این راهها 100% سودش به جیب خودت میره ، حتی مهارت خاصی هم نمیخواد.

سلام
تو چه ضمینه ای هست؟ یکی از دوستان بهم یشنهاد داد که برم تو سایت ها خارجی شرط بندی
این روش شما تو چه حوزه ای هست؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
کاری با کلیت قضیه ندارم که از این راه میشه درآمد داشت یا نه ... اما به نظر من در تعداد خرید و نصب اپلیکیشن ها، مخصوصا در مارکت های ایرانی، دستکاری میشه. بیشتر از 500 هزار نصب فعال، یعنی از هر 100 ایرانی بالغ، یک نفر اینو خریده. با عقل سلیم ( و عقل افتک:D) جور در نمیاد.

اونطوری میشه
مثلا طرف 4 سال پیش یه app فارسی کرده و ........... گذاشته تو بازار
بعد مجانی بوده تعداد app ها فارسی هم کم بوده بار ها دانلود شده - بعد مثلا 1 سال پیش app پولی کرده

بعد اون آمار ها مگه کسی چک میکنه؟ راحت میشه یه هزینه داد آمار دانلود از 500 بار بشه 5000 هزار بار
یا مثلا پلیس فتا میگه بازار آمار دانلود فلان app واقعیشو میخوام؟ نه دیگه :D

ایرانی جماعت یه آلبوم موسیقی اورجینال با قاب و ......... 2000 و 2500 نمیدن میرن دانلود میکنن , بعد امکان داره فلان بازی خارجی یه نفر گذاشته 8000 تومن و آمار دانلود 4000 بار بخرن؟ نه دیگه معلومه :p

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
خدارو شکر ظاهرا استارتر جایی مشغول بکار شدن و خبری ازشون نیست

من استارتر هستم , نخیر من مشغول نشدم تکذیب میکنم :p:D
فعلا درگیر اون خونه کلاه برداری شدم

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
من استارتر هستم , نخیر من مشغول نشدم تکذیب میکنم :p:D
فعلا درگیر اون خونه کلاه برداری شدم
:general304: ای تو روحت
من دارم فعلا اینجا ترجمه میکنم خدارو شکر خوبه حد اقل از بیکاری ادم در میاد :general208:تو هم ببین تواناییت چیه تو فروم ها بکار ببر:general711:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا