• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

من بدون پول چجوری شروع کردم و ادامه دادم - الان باید چکار کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
جناب آقای ثروت
سلام
درسته نمی تونم کمکی به شما بکنم ولی عمیقا ناراحت شدم!
واقعا وضعیت بدی هستش الان برای جوونی که بخواد از صفر شروع کنه و پارتی هم نداشته باشه!
ولی بازم توکل و دعا به درگاه خدا نیرومندترین سلاحه
البته توکل و تلاش در کنار هم نتیجه میده!
هر روز معجزه ای در جهان رخ میده ممکنه امروز یا فردا معجزه من یا شما اتفاق بیوفته!

فعلا که نه ثروتیم نه ثروتمند
سلام
ممنون عزیز - منم تو متن پست اول و گفت و گو هایی که با دوستان داشتم گفتم با این سن نمیشه از صفر شروع کرد دوباره
دوباره کارگری کرد بدون حقوق و ..............
پارتی هم که نداریم
من نشستم مثل بعضی ها بهونه بگیرم شروع کردم از صفر از زمانی که کل پولم 40 هزار تومن بود - ولی خدا پارتیمون نشد و همه بلایی که فکر میکنی سرم اومده
انقدر فشار تحمل کردم که ناراحتی ذهنی و روانی گرفتم پیش دکتر رفتم دارو داده اثری نداشته و گفته احتمال ..... بیماری داری
خیلی وقته ناامیدم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام کلا خوشم اومد از نگارشت
اول باید بگم که اکثر مردم دیگه فقیر شدن همه لباس شیک میپوشنو قیافه میگیرن ولی جیباشون خالیه اینو گفتم که فکر نکنی وضع بقیه خوبه همین 250 تومن تو هر ماهیی که تو در میاری بقیه عرضه ندارن در بیارن
الان بازار کار تو هر زمینه ای اشباع شده همه رفتن سراغ شغل آزاد و چون مغازه ها و کارای هم صنف زیاده پس وضع مغازه دارا بد شده
نمیدونم والا بیکاری ما تقضیر ما نیست تقضیر بقیستبه نظر من
الان بازار طوری شدهمه حتی زیر قیمتم بدی برات ناز میکنن
هیچ گسی نمیتونه کمکت کنه جز خودت و کسی که اون راهو رفته باشه و به نتیجه رسیده
من به شخصا دیدم خیلیا از شاگردی شروع کردن و با پول شاگردی راه صابکارشونو ادامه دادن

سلام
ممنونم عزیز - نگارش من یه نگارش تجربه واقعی از یه آدم کاملا عادی بود که چون با تجربه ها و دیده ها شما یکی بود درکش کردید لمسش کردید
مثل این کتابا میلیونر شدن - موفقیت و ........... همش حرفه خشک و خالیه و هی تاثیری نداره روی آدم یا من اینطوریم - کتاب یا نگارش باید گیرا , روان , جوری نوشته شه طرفمقابل حسش کنه و ............. باشه
وقتی با یه آدم موفق صحبت میکنی شاید روت 80 درصد تاثیر بزاره اما یه کتاب فلان از برایان تریسی بخونی شاید 5 درصد تاثیر بزاره
همون آرزو شکیبا که تو پست اولم گفتم چون تجربیاتشو مثل الان من نقل کرده بود یعنی کاربردی ها زندگیشو به صورت کاربردی گفته بود خیلی روی من تاثیر گذاشت و باهاش انگیزه پیدا کردم و شروعش کردم

آره باهات موافقم حرفاتو قبول دارم - همین الان مثلا مغازاه دارا کله گنده انقدر فروش بدی دارن تو او تابستون که بورس کارشونه برداشتن کنسول ها با قیمت خرید خودشون میدن تازه از دم قسط
وضع خرابه - بخاطر همین دوست دارم از ایران برم
با این اوضاع هیچی برای از دست دادن ندارم پس رفتن بهتره

وقتی شروع کردم بعد ها با خیلی ها آشنا شدم که مثل من از هیچ شروع کردن - خیلی ها میشناسم مثل خودم بودن
از همشون که میشناختم خیلی هاشون برگشست شدن بدبخت شدن - خیلی هاشون از الان من وضعیت خیلی بهتری دارن اما بازم موفق نیستن مستاجرن و درآمد پایینه و .......
فقط فقط فقط یه نفر موفق شده اونم تونسته با یه آشنا بره مترو - حراست باشه حقوق بگیره با اون پول شلغ قبلیشم نگه داره ساپورتش کنه
شرکت ها بزرگش دارن هر روز برشکست میشن - ارج - روغن جهان و ................. برشکست شدن جمع شدن منو امثال من که هیچ دیگه

اون راه شاگردی شادی 50 سال پیش 30 سال پیش جواب میداد الان نمیده - خودم سال ها شاگردی کردم - کسی که میگه شاگردی کن پولدار شو مطمعن باش یا خودش شاگردی نکرده یا حرف الکی زده
حتی تو یکی از پست ها این تاپیک درباره نوع فعالیت و مهارت گفتم که حتی مهارت هام دیگه فایده ندارن و .....................

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
همه صفحات رو خوندم نظر هارو برسی کردم.حرف ها تا حدودی منطقی بود.بهانه تراشی ها بود خلاصه همه چی بود !!!
مشکل این دوست عزیزمون مشکل اکثر جونای جامعه هست.تنها چیزی که دارم بگم اینه که ایمان آخرین چیزیه که میمیره منظورم ایمان از دریچه مذهبی نیست منظورم خود باوری و اعتماد داشتن به خوده.
ماها که نه پارتی داریم نه اندوخته قوی داریم فقط باید روی خود باوری و اتحاد تمرکز کرد.
خلاصه میکنم.......
من آدمیم که یکنواختی منو میکشه!من از پانزده سالگی کار کردم درست از اون زمانی که برای یه کامپیوتر مورد بی مهری خانواده قرار گرفتم!
خیلی جاها کار کردم از کفش فروشی تو سال آخر دبیرستان با90 تومن حقوق تا تراکت پخش کنی فروشندگی و...زمان دانشجوییم یکی از همکلاسیام منو برد شرکتی که خودش کار میکرد چون رشتم کامپیوتر بود شدم پشتیبان و اسمبل کار اون مجموعه.خود اون مجموعه ده سال پیش توی قائم شهر یه خدمات کامپیوتری بود که با اشنایی که توی مجلس داشت(براساس شنیده هام)وضعش زیرو رررو شد و اومد تهران دفتر زدن دقیقا دور میدون ولیعصر تو کوچه سینما استقلال.
حتی مدرک تحصیلیم نداشتن!لیسانس جعلیشون و من تحویل گرفتم !خلاصه اینا هم به خاطر اینکه بیمه نکنن هی امروز و فردا میکردن که من باشرکتی اشنا شدم تو همون ساختمون و ادامه همکاری و با اون شرکت انجام دادم .
از چاله به چاه!!!
توی شرکت جدید که تو زمینه مشاوره مهندسی بود من به غیر از مدیر عامل همه کاره بودم!فروش-پشتیبانی-حسابدار-آبدارچی فقطم هم از روی معرفت چون ما جنوب شهریا جز معرفت چیزی برای رو کردن نداریم!بعد دوسال گفتم بیمه کن لااقل یه انگیزه شه که نکرد و منم اومدم بیرون تا این که یه سفر بادوستان رفتیم بین دوستامون دونفر بودن که هم از نظر سنی از ما بالاتر بودن هم تجربه که وقتی صحبت کار شد چکیده کلامشون این بود که پول توی دوتا چیزه طلا و آهن!
این دوجمله جرقه ذهن من شد که برسم تهران پیگیرش شم که شغل جدیدم طراحی طلا بودکه این کار بدترین تجربه کاریم بود!تو بازار شاید 1%ادم درست بخوره به پستتون که اونم ببین چه کیسه ایی برات دوخته!
ناامید- خسته-دمه عیدم بود باجیب خالی
خلاصه یه اوضاعی بود که خدا نصیب دشمنای آدمم نکنه
تصمیم گرفتم برای خودم کار کنم.گفتم تو که یه دل سیر برای مردم حمالی کردی حالا وقتشه برای خودت کار کنی!
اما باکدوم پول؟چیکار کنم؟چه کاری رو شروع کنم
بیشتر دوستامم که اصلا توفاز فکری من نبودن اونها یه نقطه امنی رو میخواستن که زندگی کنن.اما من عاشق چالشم حتی اگه شکست بخورم
یه دوست از دبیرستان بود از طریق فیسبوک صحبت کردیم قرار گذاشتیم همو دیدیم اونم یه دوستی داشت مثل خودمون بود تصمیم گرفتیم سه تایی با هم استارت کارمون و بزنیم هرکی هر کار و حرفه ایی بلد بود رو گفتیم و یه کاسه کردیم یه جارو اجاره کردیم من پول رهنمو وام گرفتم وقتی کارارو که انجام دادیم دفتر یکم شکل دفتر گرفت توجیب من فقط64 تومن پول بود!حتی جنسم نمیتونستم بگیرم!
بالاخره باکمک دوستامو تلاش حرکت کردیم روزای سختی بود اما راه افتادیم خداروشکر .
هدفم این بود که اینو بگم که کاره گروهی از سرمایه هم قوی تره و برای رشد کردن باید برای خودت کار کنی الان خیلی لذت داره که مدیر قبلیت زنگ بزنه و درخواست همکاری بده و تو باسردی تمام ردش کنی! حداقل یکی از عقده های درونیم خالی شد :))))))))
بعد از دوسال اداره دفتر پخش حدود 7الی8 صنف مختلف رو با ارتباط باتولید کننده و وارد کنندها دست گرفتیم و پخش میکنیم و با 4-5تا از سایت های مطرح ایرانی به عنوان تامین کننده فعالیت داریم.
فقط اینو میخوام بگم برادرای گلم.
پاشید حرکت کنید -مردم داری کنید ارتباطاتون رو قوی کنید بنظرم آدم ضعیف ادمو ضعیف میکنه و آدم قوی ادمو و قوی میکنه مدیر سایت علی بابا حرف قشنگی میزد میگفت تا40سالگی تا میتونید بخورید زمین! امتحان کنید نشد دوباره شروع کنید
اگر تنهایی نمیتونید استارت کنید بادوستاتون خانوادتون نزدیکانتون اونایی که شبیه خودتونن اونایی که درداتون یکیه و هدفاتون یکیه استارت کنید مطمعن باشید که میشه.
باهم در ارتباط باشیم.یاعلی

ممنون از اینکه تجربیات سال ها گذشته با من و بقیه دوستان به اشتراک گذاشتید
از این چیزایی که تعریف کردید زیاد دیدم و تجربه کردم و حیتی خیلی خیلی بدتر تجربه کردم

کار گروهی کلا ایرانی جماعت توش ضعیفه و دودره بازی توش زیاد میشه جنبشو ندارن
بعد اینکه به طرف و موقعیت بستگی داره - من اقوام خودمو سالی ی بار تو عید بهزور میبینم - کلا رفت و آمد ندارن و باهم مشکل دارن - آدم غریبه خوب و مطمعنم سراغ ندارم
همینجا هم حرفی میشه به جا کمک و کار گروهی میگن خودت راه انتخاب کن - خودت بگو به کدوم سمت بریم و .............. یه نفری که نمیشه

alirahimi13

Registered User
لایک‌ها
264
سلام
ممنونم عزیز - نگارش من یه نگارش تجربه واقعی از یه آدم کاملا عادی بود که چون با تجربه ها و دیده ها شما یکی بود درکش کردید لمسش کردید
مثل این کتابا میلیونر شدن - موفقیت و ........... همش حرفه خشک و خالیه و هی تاثیری نداره روی آدم یا من اینطوریم - کتاب یا نگارش باید گیرا , روان , جوری نوشته شه طرفمقابل حسش کنه و ............. باشه
وقتی با یه آدم موفق صحبت میکنی شاید روت 80 درصد تاثیر بزاره اما یه کتاب فلان از برایان تریسی بخونی شاید 5 درصد تاثیر بزاره
همون آرزو شکیبا که تو پست اولم گفتم چون تجربیاتشو مثل الان من نقل کرده بود یعنی کاربردی ها زندگیشو به صورت کاربردی گفته بود خیلی روی من تاثیر گذاشت و باهاش انگیزه پیدا کردم و شروعش کردم

آره باهات موافقم حرفاتو قبول دارم - همین الان مثلا مغازاه دارا کله گنده انقدر فروش بدی دارن تو او تابستون که بورس کارشونه برداشتن کنسول ها با قیمت خرید خودشون میدن تازه از دم قسط
وضع خرابه - بخاطر همین دوست دارم از ایران برم

وقتی شروع کردم بعد ها با خیلی ها آشنا شدم که مثل من از هیچ شروع کردن - خیلی ها میشناسم مثل خودم بودن
از همشون که میشناختم خیلی هاشون برگشست شدن بدبخت شدن - خیلی هاشون از الان من وضعیت خیلی بهتری دارن اما بازم موفق نیستن مستاجرن و درآمد پایینه و .......
فقط فقط فقط یه نفر موفق شده اونم تونسته با یه آشنا بره مترو - حراست باشه حقوق بگیره با اون پول شلغ قبلیشم نگه داره ساپورتش کنه
شرکت ها بزرگش دارن هر روز برشکست میشن - ارج - روغن جهان و ................. برشکست شدن جمع شدن منو امثال من که هیچ دیگه

اون راه شاگردی شادی 50 سال پیش 30 سال پیش جواب میداد الان نمیده - خودم سال ها شاگردی کردم - کسی که میگه شاگردی کن پولدار شو مطمعن باش یا خودش شاگردی نکرده یا حرف الکی زده
حتی تو یکی از پست ها این تاپیک درباره نوع فعالیت و مهارت گفتم که حتی مهارت هام دیگه فایده ندارن و .....................
میخوای بری خارج چیکار کنی برادر؟ خیلی رفتن گفت دو سال دیگه با بنز میایم ایران هنوز تو رستوران دارن ظرف میشورن

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
میخوای بری خارج چیکار کنی برادر؟ خیلی رفتن گفت دو سال دیگه با بنز میایم ایران هنوز تو رستوران دارن ظرف میشورن

شما موضع گرفتی
وگرنه من 30 سالمه بچه که نیستم ندونم دارم چیکار میکنم

من تو اون پستی که نقل کردی نوشتم : بخاطر همین دوست دارم از ایران برم

منظورم خیلی واضحه , اگر نیازی بود بیشتر توضیح بدم بگید تا بیشتر موضوع باز کنم

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
سلام
برادر پستتو خوندم متاسفام برای پدرت امیدوارم روحش شاد باشه ومطمنا مایه افتخاری براش هرچی باشه
منم بیست سالمه رشته حسابداری کلی مدرک جمع کردم معدلمم بالای۱۵ هست تا الان هنوز هم فوق دیپلم نگرفتم
نمیدونم چرا هرچی با خودم کلنجار میرم بازم امیدی به درس ندارم
یه مدت اینجا گوشی واینا میزاشتم که متاسفانه نتونستم چیزی بفروشم کلا حذف کردم
کلا از بچگی علاقه زیادی به فروش داشتم وهرچی که اضافه بود تو خونه یا کسی میخاست بندازه میفروختم
تو سایت ایسام هم همینجوری کالا میفروشم البته اینو بگم بیشتر ضرر میکنم تا سود
قبلا هرچی پول بود خرج گوشی و چیزایی بیخود میکردم ک الان خیلی پشیمون شدم کاش جمع میکردم الان حد اقل میتونستم کاری باهاش انجام بدم ویا حد اقل پرایدی زیر پام مینداختم تا همش پیاده تو سرما گرما راه نرم
درمورد کار باید بگم بستگی به شهر وموقعیت داره
مثلا من ایلامم اگه سر مایه داشته باشم صد درصد یه مغازه جور میکنم ودخانیاتی میزارم واقعا پول تو دخانیات هست الان خودتونم میدونید
تو تهران همه کاری معمولا میشه انجام داد ولی شرطش اینه کلاه بره سر مردم وزرنگ بازی در بیاری
فروش لوازم مسی زنجان هم عالیه معمولا هرسال تو شهر ها نمایشگاه میزنن وحشتناک شلوغن
انشالله عاقبت همه بخیر بشه ما که پوسیدیم از بس فکریدسم

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
دوستان کسی اگه درمورد کار آموزی خبر داره برام توضیح بده چطوریه من میخام برم دوره اش
چه شرکت هایی باید برم دولتی یا خصوصی مثال
با کی حرف بزنم
ممنون میشم اگه کسی آشنایی داره راهنمایی کنه

Web Man

Registered User
لایک‌ها
107
داداش اونا بنزشونو اونجا گرفتن دارن حال میکنن چرا باید برگردن ایران دارن حال میکنن:D
سلام
برادر پستتو خوندم متاسفام برای پدرت امیدوارم روحش شاد باشه ومطمنا مایه افتخاری براش هرچی باشه
منم بیست سالمه رشته حسابداری کلی مدرک جمع کردم معدلمم بالای۱۵ هست تا الان هنوز هم فوق دیپلم نگرفتم
نمیدونم چرا هرچی با خودم کلنجار میرم بازم امیدی به درس ندارم
یه مدت اینجا گوشی واینا میزاشتم که متاسفانه نتونستم چیزی بفروشم کلا حذف کردم
کلا از بچگی علاقه زیادی به فروش داشتم وهرچی که اضافه بود تو خونه یا کسی میخاست بندازه میفروختم
تو سایت ایسام هم همینجوری کالا میفروشم البته اینو بگم بیشتر ضرر میکنم تا سود
قبلا هرچی پول بود خرج گوشی و چیزایی بیخود میکردم ک الان خیلی پشیمون شدم کاش جمع میکردم الان حد اقل میتونستم کاری باهاش انجام بدم ویا حد اقل پرایدی زیر پام مینداختم تا همش پیاده تو سرما گرما راه نرم
درمورد کار باید بگم بستگی به شهر وموقعیت داره
مثلا من ایلامم اگه سر مایه داشته باشم صد درصد یه مغازه جور میکنم ودخانیاتی میزارم واقعا پول تو دخانیات هست الان خودتونم میدونید
تو تهران همه کاری معمولا میشه انجام داد ولی شرطش اینه کلاه بره سر مردم وزرنگ بازی در بیاری
فروش لوازم مسی زنجان هم عالیه معمولا هرسال تو شهر ها نمایشگاه میزنن وحشتناک شلوغن
انشالله عاقبت همه بخیر بشه ما که پوسیدیم از بس فکریدسم
موافقم.درس آدمو عقب میندازه مگر اینکه آدم بخواد دانشمند و محقق بشه.آدم تا 24-25 سالگی اسیر درسه:/

غلامرضا اکبریان

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.
دوستان نمیدونم اینو میگم شاید مسخره کنید.ولی پرواربندی گوسفند یه کار بدون ریسکه.همین چند ماه پیش گوسفند کیلو دوهزده هزار تومان بود و الان شده کیلویی 16 هزار تومان.هیچ وقت ارزون نمیشه.ولی به نسبت هزینه هاش زیاد نیست.و تجربه خیلی زیادی نمیخواد.
بهتون توصیه میکنم لینک زیر بخونید تا با این کار اشنا بشین.امیدوارم موفق باشید.
پرواربندی گوسفند و درامد پرورش بره

M.iphone

Registered User
لایک‌ها
833
اموزشگاههایی تو تهران هست که زیر نظر پتروشیمیه فقط مدرک فنی و دیپلم هنرستان یا کار ودانش می خواهد به این صورت که دوره هاش حدودا 4ماهه و رشته های برق صنعتی و جوشکاری و لوله کشی اموزش میدن هیچ هزینه ای هم نمیگیرن هر ماه هم یه حقوق کمی هم میدن و ناهار و لباس کار هم هستش خودمم هم تو اموزشگاه کهریزک دوره برق صنعتی دیدم سال 87 یبار هم با بازرس پتروشیمی صحبت کردم روش کارشون اینجوریه که مثلا بابت هر کاراموز پتروشیمی مبلغ 1.5 میلیون به صاحب اموزشگاه میده حالا اون طرف هم 1میلیون خرج کاراموز میکرد و یه چیزی واسش میموند چند وقت یبار هم بازرس میومد واز ناهار و سرویس و لباس کار میپرسید در کل پیگیر بودن حالا هدف از این کار چیه پتروشیمی یه پروژه ای را یجا شروع میکنه که احتیاج به مثلا 1000 نفر جوشکار و برقکار پیدا میکنه اینجا نمیاد تو روزنامه اگهی بزنه میاد از نیروهایی که خودش اموزش داده استفاده میکنه البته حتما قرار نیست کسی که اینجا اموزش دیده بره تو پتروشیمی مشغول بشه ولی مدرکی که میدن بین المللی هستش و تو هر کارخانه ای استخدام بشید به عنوان نیروی فنی هستید
در کل واسه کسانی که بیکار هستن و دیپلم فنی دارن موقعیت خیلی خوبیه هیچ هزینه ای نداره بعدشم خیلی راحتتر کار پیدا میکنید

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
ممنون بابت توضیح ولی اینی ک شما گفتین خیلی فرق داره ما باید تو سیستم دانشگاهی واحد کاراموزیو بگیریم بعد یه نامه از طرف دانشگاه میدن برا شرکتی که میخای بری اونجام دوماهی هستی نهار مهارم خبری نیست فقط یه گزارش کار دست اخرمیدن میبریم دانشگاه اونام برامون میزارن تو سیستم که ثبت بشه ،ولی اینی ک شما میگین عالیه کاش برا ما هم بود ،رشته حسابداری نداذه اینارو:mad:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
ببین سازمان فنی حرفه ای چیزی را یاد میده که بدرد همه جا بخوره نه فقط یه منطقه
یه شغل/حرفه مناسب
مثلا نظر من روی جوشکاری آرگون هست ولی خطر سقوط از ساختمان زیاده
یه کار بی خطر باید پیدا کنی

Thhemmeaker

Registered User
لایک‌ها
116
تجربه های خوبی بود دوستان
واقعا عالی بود
ممنونم از استارتر و عزیزانی که تجربه هاشونو در اختیار گذاشتن
با خوندن این تایپک نمیدونم چرا عجیب نسبت به تحصیل نا امید شدم !!!!!!!!

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,539
آقا فقط منم یا واقعا بچه های پی تی تقریبا همه شون نا امید و بد بینن نسبت به همه چی:general404:واقعا از این ملت ناامید تر ندیدم واابته باحال:general304::eek:
درست میگی والله .

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
بعضی از قسمت های این انجمن مثل دارک وب میمونه، آدم تا میاد توش نا امیدی و یاس کل وجودش رو میگیره :D

خب برادر من، شما الان 30 سالته، ماشاالله سالمی، یه فرد پخته و با تجربه ای، دیگه مشکلت چیه؟ معلولی؟ مشکل ذهنی داری؟ بعید میدونم هیچ مشکل جسمانی و عقلانی داشته باشی و در نهایت سلامت به سر میبری
بابا طرف میلیاردره، کارخونه ش ورشکست میشه، کلا از زندگی ساقط میشه ولی دوباره با یه ایده جدید برمیگرده، اونم نه تو 20 سالگی بلکه تو 50 سالگی
شما الان خودت همین که به نت دسترسی داری خودش خیلیه، میدونی چند هزار تا شغل از طریق همین نت میشه انجام داد؟
الان مثلا هستن افرادی که تخصص لازم رو دارن ولی ایده ای ندارن. شما یعنی یه دونه ایده هم نداری که با این افراد بریزی رو هم و یه چیزی ازش در بیاری؟
ولی ظاهرا شما یهویی میخوای برسی به ماهی چند میلیون پول، خب مسلمه که هیچوقت اینطوری نمیشه
الان شما مثلا کجات مشکل داره که نمیتونی کاره ترجمه زبان انجام بدی؟ یا کجات مشکل داره که نمیتونی کارای خرد و کوچیک مثه فروش فایل و تایپ و از اینجور کارا انجام بدی؟
نمیدونم ملت چرا همه ش تو فکره اینن که یا یه پارتی جور کنن، یا یه آب باریکه پیدا کنن، یا برن یه جوری خودشونو تو یه جایی جا کنن (منظورم شما نیستی کلی میگم)
خب عزیزم شما برو یه تخصصی یاد بگیر و توش حرفه ای شو بعد برو تو بازار و بگو کار نیست. طرف جز شمردن سنگ فرش های کف پیاده رو کاری بلد نیس بعد میگه تو کشور معضل کار داریم :| (بازم منظورم شما نیستی کلی میگم)
حالا جالب تر اینه که شما با این وضعیت میگی میخوام از ایران هم برم. خب میخوای از ایران به کجا تشریف ببری؟ میخوای مستقیم ببرنت Calif؟ یا اگه دوست نداری تاکسی دربست بگیرن برات تا تورنتو؟
الان کارگر افغانی که دو برابر یه کارگر ایرانی کار میکنه و نصف اونم پول میگیره اینقدر غر نمیزنه. بعد تازه اگه هم بخواد مهاجرت کنه میره سوئد و نروژ که جمعیت درست و حسابی ندارن بلکه بتونه اونجا بیشتر خرحمالی کنه و پول بیشتری در بیاره
اونوقت ایرانی ها نه چیزی رو به صورت آکادمیک و استاندارد بلدن و نه عرضه کار کردن در حد افغانی ها رو دارن بعدم پلن A شون آمریکاست و اگه دیگه نشد آلمان و انگلیس رو حتما تو پلن B شون در نظر میگیرن
بعد یه مسئله دیگه هم اینه که شما وقتی که پول داشتی هم راهو اشتباه رفتی. مثلا رفتی کنسول بخری به جای اینکه PS4 یا Xbox بخری رفتی یه چیزی خریدی که تو خوده ژاپن هم به زور فروش میره.
خب بعد چه انتظاری داری؟ انتظار داری ملت پشت دره خونتون صف ببندن که تجهیزات Wii رو بخرن؟ اصن کی Wii داره که دنبال تجهیزاتش باشه؟
الان اگه به جای اون کنسول، تجهیزات این دو تا کنسول محبوب رو میفروختی به جای این تاپیک، برامون از جزایر قناری عکس چیزای خوبتو میذاشتی :D
و نکته آخر اینکه تحصیل نه تنها توی ایران بلکه توی خارج از ایران هم بدون کاره عملی به هیچ دردی نمیخوره. نمیدونم چرا یه عده براشون این مسئله پیش اومده که چون درس خوندن پس دیگه علامه دهرن و باید خیلی سریع برن تو یه شرکتی سازمانی چیزی استخدام بشن. آخه تو کدوم دانشگاهی درس درست و حسابی به افراد داده میشه؟ تو کدوم دانشگاهی دانشجو برای نیم ساعت کنسل کردن کلاس خودشو نمیکشه؟ تو کدوم دانشگاهی استادش با دانشجوهاش روابط احساسی برقرار نمیکنه و بعدم آخر ترم سره یه چیزایی کوچیکی دهن دانشجو رو ... نمیکنه؟ بگذریم از اینکه کلا استادای زن به مرد ها و استادای مرد هم به زنهای کلاس تمایل دارن و خیلی راحت حق کشی میکنن

شما فکر کردی اینجا کجاست؟ اینجا ایرانه، بهش میگن جنگل آسفالت
نمیگم بخور تا خورده نشی و نشین یه گوشه و هی غر بزن، حداقل اگه نمیتونی بخوری نذار بقیه هم بخورنت

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
شما برو یه تخصصی یاد بگیر
چند میلیون آدم بیکار تو دانشگاه تخصص یاد نمیگیرن پس با شخماشون بازی میکنن؟
این تاپیک را ببین هم تخصص و هم کاغذ بازی ولی کجاست اون کار؟!
https://forum.persiantools.com/threads/جویای-کار-در-کرمان.808834/
آخه تو کدوم دانشگاهی درس درست و حسابی به افراد داده میشه؟
غیر از اینجا هدفشون کار و پوله, سواد و علم واقعی, تکنولوژی , یه جایی مثل ژاپن و کره را با اینجا نمیشه مقایسه کرد
نه مثل اینجا برای تولید جزوه و کاغذ باطله
یه استاد میاد دانشگاه فقط برای اینکه منت.شو بکش, براش ایکس مالی کنن, تو دانشگاه میگن استاد استاد تو خیابون فحش رکیک, چه اهمیت میده که اون دانشجو برای کار و پول اومده دانشگاه
کجات مشکل داره که نمیتونی کاره ترجمه زبان انجام بدی؟
به همین راحتی؟!!!
کلا از زندگی ساقط میشه ولی دوباره با یه ایده جدید برمیگرده، اونم نه تو 20 سالگی بلکه تو 50 سالگی
50 سالگی چیه, هنوز خیلی زوده تعارف نکن بگو اون دنیا
ولی بازی کردن اون هم در سن بالا اشتباه محضه, امیدوارم کلش بازی نکرده باشه

Last edited:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
آقا فقط منم یا واقعا بچه های پی تی تقریبا همه شون نا امید و بد بینن نسبت به همه چی:general404:واقعا از این ملت ناامید تر ندیدم واابته باحال:general304::eek:
این یه واقعیه نصف بیشتر مردم دوس داشتن که اصلا به دنیا نمیومدن
https://forum.persiantools.com/thre...از-هم-مایل-بودی-که-به-این-دنیا-بیایی؟.881569/

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
چند میلیون آدم بیکار تو دانشگاه تخصص یاد نمیگیرن پس با شخماشون بازی میکنن؟
این تاپیک را ببین هم تخصص و هم کاغذ بازی ولی کجاست اون کار؟!
https://forum.persiantools.com/threads/جویای-کار-در-کرمان.808834/
بله، به همون دلایلی که گفتم
اینجا دانشجوها نه تنها خودشون دنبال یادگیری هیچ تخصصی نیستن و به خاطره یه سری کارا و دور زدن یه سری محدودیت ها میرن دانشگاه
بلکه خود دانشگاه هم دنبال این نیست که چیزی به افراد یاد بده، چون این کار نیازمند آوردن استاد های درست و حسابی و کاربلده که اونها هم یا اکثرا از ایران میرن یا پول خیلی زیادی میگیرن
البته تک و توک دانشگاه خوب هم پیدا میشه که خب کسی که از اینجور جاها فارغ التحصیل میشه اینقدری بلده که خیلی راحت بتونه برای خودش یه کاری ایجاد کنه
غیر از اینجا هدفشون کار و پوله, سواد و علم واقعی, تکنولوژی , یه جایی مثل ژاپن و کره را با اینجا نمیشه مقایسه کرد
نه مثل اینجا برای تولید جزوه و کاغذ باطله
یه استاد میاد دانشگاه فقط برای اینکه منت.شو بکش, براش ایکس مالی کنن, تو دانشگاه میگن استاد استاد تو خیابون فحش رکیک, چه اهمیت میده که اون دانشجو برای کار و پول اومده دانشگاه
خودت داری جواب خودتو میدی دیگه
اینجا فرد هدفش از دانشگاه رفتن اینه که به محض فارغ التحصیلی بره سره کاره و پول هایی که خرج کرده رو در بیاره
ولی اونجا هدفشون اینه که یه قدمی توی ارتقا علمی جامعه شون و دنیا بردارن که در نتیجه اون به پول هم میرسن به مقدار خیلی زیاد
به همین راحتی؟!!!
از این هم راحتتره
تو اگه الان به اون درجه از نیاز برسی که مجبور باشی یه زبان رو یاد بگیری مطمئن باش تو 1 ماه زبون انگلیسی که هیچ، چینی رو فول یاد میگیری
اصولا افراد تا به اون درجه نرسن مغزشون فعال نمیشه. به همین دلیل هم هست که میبینی خیلی از استارت آپ های بزرگ ایران و دنیا توسط افراد با سطح مالی ضعیف راه اندازی میشه
50 سالگی چیه, هنوز خیلی زوده تعارف نکن بگو اون دنیا
منظورت رو نفهمیدم :general105:
ولی منظور من این بود که انسان باید همیشه تلاش کنه چه 20 سالش باشه چه 90 سال
وقتی مرد دیگه کسی ازش انتظاری نداره. اونوقت میتونه بره تو خاک و تا ابد بخوابه ولی وقتی زنده ست باید همیشه در تلاش باشه
ولی بازی کردن اون هم در سن بالا اشتباه محضه, امیدوارم کلش بازی نکرده باشه
هرکسی یه جوری دوست داره تفریح کنه
یهو تو دوس داری از صخره بالا بری یهو یکی هم دوس داره بره پلی استیشن بازی کنه
نمیشه بگی همه باید یه جور تفریح کنن که

یه چیزی هم یادم رفت تو پست قبلی بگم
ببین بازار ایران یکی از خر تو خر ترین، کسادترین و در عین حال پر رونق ترین بازار های کل دنیاست
یعنی تو اینجا میتونی کاری که یه نفر براش یکسال زحمت کشیده رو در عرض 5 دیقه بفروشی و هیچکس هم کاری بهت نداره (بحث اخلاقی و شرعیشو کاری ندارم. چون خیلی ها قبول ندارن)
در عین حال هم میتونی از بی سوادی بیش از حد مردم استفاده کنی و چیزی رو ارائه کنی که تو کشور های دیگه به مفت نمیرزه ولی توی ایران همه خودشونو میکشن براش
یه نمونه ش : اپلیکشن هایی که الان داره بر پایه تلگرام ساخته میشه که بهشون تلگرام غیر رسمی هم میگن
دیروز داشتم مقدار فروش یکیشونو حساب میکردم حدود 2.5 میلیارد پول درآورده. اونم از یه اپلیکیشینی که بیس ش ماله خودش نیست. تازه این یه دونه از هزاران هزار ایده پرآمد بود
حالا تو اگه خیلی هنر داشته باشی تو این وضعیت میتونی پول در بیاری ولی اگه هنر اینو نداشته باشی که اینجا پول در بیاری مطمئن باش تو خارج هم نمیتونی
چون اونجا اینقدر قانون های قوی و خوبی دارن که خیلی راحت جلوی افرادی که ایده و طرح خاصی برای زندگیشون ندارن گرفته میشه. دیگه اونجا نمیتونی هردمبیلی زندگی کنی، باید برای هر روزت فکر داشته باشی وگرنه تهش میشی کارتن خواب
نمیتونی مثلا بری یه چیزی که طرف کلی وقت روش میذاره رو همینطوری بذاری برای فروش، چون اگه بگیرنت یه جوری جریمه ت میکنن که باید چند برابر اون پول رو بدی به طراح اصلی و دولت
حالا من اینا رو میگم فکر نکنی من ناسیونالیست و وطن پرست هستما ! اتفاقا برعکسش
ولی جایی هم خبری نیس، اونم مخصوصا برای ایرانی جماعتی که همه بهش میگن تروریست
خلاصه که اگه خیلی ادعا دارید همینجا یه کاری راه بندازید بعد که پولدار شدید با پولش برید کشور های دیگه اینقدر عشق و حال کنید تا .... :D

Last edited:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا