برگزیده های پرشین تولز

من بدون پول چجوری شروع کردم و ادامه دادم - الان باید چکار کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
ممنونم
این کارایی که بالا نوشتم و تجربیات چند ساله منه همه بدون سرمایه شروع کردم در اصل

بله من خودم بار ها دست فروشی کردم و میدونم چه شرایطی داره
و توصیه میکنم اصلا دنبالش نرید

برای پیشرفت پله به پله من الان ۱.۵ در بیاد از کارم راضیم و عالیه
تا بعد پیشرفتش بدم
گام به گام

چنتا ایده دارم نمی‌دونم چجوری عملیشون کنم
نه من خدارو شکر کارو زندگیم خوبه منظورم گفتی کار نداری گفتم من رفته بودم برای سرمایه گذاری دیدم این مدلی میان و کار میبرن میفروشن شاید به دردت خورد

می تونه بگیره آنلاین بفروشه.
انلاین هم بازارش زیاد خوب نیست من چند تا پیج اینستا دارم که روی هم بالای 700 کا یوزر دارن اپ موبایلمون هم بالای 100 کا نصبه و تبلیغات توش میکنم
ولی خیلی بازار تو این موقعیت خراب شده دست فروشا که نابود شدن باز انلاین میشه یه امیدی داشت

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
والا یکم گیج شدم. ببین دسته بندی کار هایی که میتونی بکنی :
1. کارآفرینی: میخوای تو استارتاپ ها | کسب و کار ها، مشارکت کنی یا خودت یه کسب و کار راه بندازی: خوب من یکم میتونم راهنمایی کنم استارتاپ هارو کجا میتونی پیدا کنی و باهاشون آشنا شی، افراد علاقه مند و متخصص رو چجوری میتونی پیدا کنی، شاید یه حوزه هایی که ایده های خوبی میشه توش زد معرفی کنم، چجوری ایده پیدا کنی، غیره.
2. یادگیری تخصص: مثلا یکی دو سال وقت میذاری یه تخصص یاد میگیری و حین اش زبان، بعد میری خارج به عنوان کارآموز شروع میکنی، و هی تو کارت پیشرفت میکنی و درآمدت زیاد تر میشه. یا اینکه با اون تخصص یه بیزینس رو شروع میکنی.
3. یه حوزه پیدا کنی که توش بتونی فروش کنی با درآمد کم. چه میدونم، مثلا یه چیزی تو مایه ها اینکه "اتاق فرار" درست کنی تو شهر های مختلف، یا یه گیم بسازی بفروشی، یا یه پلتفرم بازی بسازی، ... یه چیز هایی که ساده باشه و پولش بد نباشه، تخصص هم نخواد.

بیشتر انگار هدفت 3 است، نه؟ من اول فک کردم هدفت 1 یا 2 است. 1 یا 2 معمولا درآمدش خیلی بالاتره نسبت به 3. ولی خوب اولش حداقل یکی دو سالی سختی داره. ولی خوب بعدش درآمد / تخصصت به حدی هست که بتونی بری خارج و کارت رو ادامه بدی و پیشرفت کنی.

مشکل اینجاست داری با جزوه جلو میری
و کتابا امثال اسپنسر جانسون . آنتونی رابیز و .... خوندی
بقول استادم می‌گفت اینا کشکه فقط بلدن به صورت روانشناسی بگن بلند شو موفق میشی
این چه فایده داره
راه مهمه

فکر تو فراغ از این دسته بندی ها باید بره
من شاگرد استاد احمد پور داریانی بودم
ایشون یکی بزرگترین اشخاص کارآفرینی تو ایران هستن
یه بار گفت ما معادل فارسی برای Entrepreneurship نداشتیم و گفتیم کارآفرینی
اما کارآفرینی واقعی هیچ کاری ایجاد نمیکنه بدتر بقیه بیکار می‌کنه
می‌گفت مهم لحظه اس و نباید خودتونو محدود دسته بندی ها کنید

کاری من میکنم تو خارج فکر کنم بهش میگن هنر و ترفند فروش اگر اشتباه نکنم
اتفاقا ۳ درآمدش زیادتره از بقیه

Last edited:

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
مشکل اینجاست داری با جزوه جلو میری
و کتابا امثال اسپنسر جانسون . آنتونی رابیز و .... خوندی
بقول استادم می‌گفت اینا کشکه فقط بلدن به صورت روانشناسی بگن بلند شو موفق میشی
نه اتفاقا کتابهای اینطوری اصلا نخوندم. تنها کورسی که دیدم کورس "چطوری یه بیزینس رو از ایده تا اجرا پیش ببرید" بود (زبان انگلیسی). بقیه اش هم تحلیل و ریسرچ و تمرین و ... بود.
یه بار گفت ما معادل فارسی برای Entrepreneurship نداشتیم و گفتیم کارآفرینی
اما کارآفرینی واقعی هیچ کاری ایجاد نمیکنه بدتر بقیه بیکار می‌کنه
اکی. به کارآفرینی به اون معنا (استارتاپ / ... ) علاقه ای نداری.
اتفاقا ۳ درآمدش زیادتره از بقیه
راستش توی 3 نمیتونم خیلی راهنمایی کنم. یه کاری میخوای تخصص نخواد، راحت هم بفروشه، پیاده سازی اش هم راحت باشه. رقیب هات هم چند میلیارد نفر اند توی دنیا.

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
انلاین هم بازارش زیاد خوب نیست من چند تا پیج اینستا دارم که روی هم بالای 700 کا یوزر دارن اپ موبایلمون هم بالای 100 کا نصبه و تبلیغات توش میکنم
ولی خیلی بازار تو این موقعیت خراب شده دست فروشا که نابود شدن باز انلاین میشه یه امیدی داشت
بازارش خوب نبود
دیجی کالا روزی ۵ میلیون بازدید خالص نداشت...

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
نه اتفاقا کتابهای اینطوری اصلا نخوندم. تنها کورسی که دیدم کورس "چطوری یه بیزینس رو از ایده تا اجرا پیش ببرید" بود (زبان انگلیسی). بقیه اش هم تحلیل و ریسرچ و تمرین و ... بود.

اکی. به کارآفرینی به اون معنا (استارتاپ / ... ) علاقه ای نداری.

راستش توی 3 نمیتونم خیلی راهنمایی کنم. یه کاری میخوای تخصص نخواد، راحت هم بفروشه، پیاده سازی اش هم راحت باشه. رقیب هات هم چند میلیارد نفر اند توی دنیا.

اولا هیچوقت یه چیزو دست کم نگیر
و چیزی کوچیک نکن

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
چیزیو دست کم نگیر هیچوقت
یه توصیه بهت میکنم، خودم فک کنم تو کتاب "تست مامان" خوندمش (فصل اولش رو فقط خوندم).
وقتی از دیگران راهنمایی میخوای، فقط دنبال جواب مستقیم خودت نباش. بجاش از اونا تا جایی که میتونی اطلاعات بگیر، آخر سر نتیجه گیری کن.
مثلا وقتی @miladsharifitedi میگه یه سری ها میومدن بدلیات خرید و فروش میکردن و به نظر سودش خوب بود، از بین این همه تجربه داره این رو میگه، حتما یه چیز خوبیه که داره پیشنهاد میده. بجای اینکه ازش اطلاعات بیشتر بپرسی که مثلا :
"به نظرت بخرم آنلاین بفروشم جواب میده؟" ، "به نظر خودت جواب میده؟" ، "کجا میتونم اطلاعات بیشتر بگیرم" ، ...
تو مقایسه اش میکنی با تجربه دست فروشی هایی که خودت کردی و میگی نه دست فروشی جواب نمیده.
یا مثلا وقتی @Webmoney-XCH میگه "طرز فکرت فانتزیه، باید روش زندگی ات رو عوض کنی" ، باید ازش یپرسی چرا این فکر رو میکنی، منظورت چیه و ... یا بقیه راهنمایی هاش.
خلاصه بیشتر شنونده باش نه گوینده. اینطوری که دقیقا دنبال چیزی باشی که خودت میخوای، به جایی نمیرسه به نظرم.
و چیزی کوچیک نکن
دقیقا چی رو کوچیک کردم؟ یکم توضیح میدی؟

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
بازارش خوب نبود
دیجی کالا روزی ۵ میلیون بازدید خالص نداشت...
یکی از جالبترین مقایسه هایی که تو عمرم دیدم !!!!!!!!!
الان دیجیکالا چه ربطی داشت؟ چون دیجیکالا بازارش خوبه پس بازار ما هم خوب میشه؟ دیجی رو داری با ما مقایسه میکنی؟
بامیلو با میلیاردها تومن شاید بالای چند میلیارد فقط تبلیغات گوگلش بود نتونست با دیجیکالا رقابت کنه بعد شما داری دست خالیو میگی ..
البته رقابت بامیلو با دیجی بیشتر به خاطر قدرت داخلی و سیاسی دیجی بود که بامیلو شکست خورد
بازار انلاین بله خوبه ولی برای رسیدن به اون خوبه باید سال ها زحمت بکشی
من ماهی 10 میلیون تو پیجای اینستا تبلیغ میکنم تا بتونم 20 تومن در بیارم

البته از نظر شما که سرمایه اون مدلی میخواستی جذب کنی بله هرچیزی ممکنه !!!

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
الان دیجیکالا چه ربطی داشت؟ چون دیجیکالا بازارش خوبه پس بازار ما هم خوب میشه؟ دیجی رو داری با ما مقایسه میکنی؟
بامیلو با میلیاردها تومن شاید بالای چند میلیارد فقط تبلیغات گوگلش بود نتونست با دیجیکالا رقابت کنه بعد شما داری دست خالیو میگی ..
البته رقابت بامیلو با دیجی بیشتر به خاطر قدرت داخلی و سیاسی دیجی بود که بامیلو شکست خورد
بازار انلاین بله خوبه ولی برای رسیدن به اون خوبه باید سال ها زحمت بکشی
من ماهی 10 میلیون تو پیجای اینستا تبلیغ میکنم تا بتونم 20 تومن در بیارم

البته از نظر شما که سرمایه اون مدلی میخواستی جذب کنی بله هرچیزی ممکنه !!!
بامیلو زمین خورد چون دسته بندی درستی برای محصولات نداشت
شلوغ بود و توضیحات محصولاتشم کم.
هزارتا دلیل ...
بعد میخواست با سایتی با سایقه بالای ۱۰سال رقابت کنه.
اینستا هم درآمد دارن
باید روش تبلیغاتی درست کنید ، وقتی پیج با ممبر فیک میخرین ، نباید درخواست درآمد میلیونی ام داشتع باشین.
من اگه هم تحلیل بکنم از سال ۸۴ تو اینترنت میچرخم و تخصصشو دارم.

Last edited:

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
منم واسم سواله که چرا مردم همیشه درباره تاپ ها حرف میزنن ؟
تا بحث استارتاپ و سایت میشه مردم درباره دیجی کالا / اسنپ / ... حرف میزنن
تا بحث کارآفرینی میشه مردم درباره بیل گیتس / زاکر برگ / ... حرف میزنن
تا بحث درآمد کافه بازار میشه، مردم درباره اپلیکیشن های مشهور حرف میزنن
...
منم موافقم که بازار آنلاین ایران خوب نیست، ولی خوب همونطور که گفتین از بازار عادی ایران بهتره.
منطقیه آدم اگه میخواد آنلاین کار کنه تو بازار جهانی کار کنه نه ایران. (که البته زبان انگلیسی لازم داره)

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
منم واسم سواله که چرا مردم همیشه درباره تاپ ها حرف میزنن ؟
تا بحث استارتاپ و سایت میشه مردم درباره دیجی کالا / اسنپ / ... حرف میزنن
تا بحث کارآفرینی میشه مردم درباره بیل گیتس / زاکر برگ / ... حرف میزنن
تا بحث درآمد کافه بازار میشه، مردم درباره اپلیکیشن های مشهور حرف میزنن
...
منم موافقم که بازار آنلاین ایران خوب نیست، ولی خوب همونطور که گفتین از بازار عادی ایران بهتره.
منطقیه آدم اگه میخواد آنلاین کار کنه تو بازار جهانی کار کنه نه ایران. (که البته زبان انگلیسی لازم داره)
نه صحبت بازار انلاین شد
ایشون گفتن بازارش خوب نیست.
منم گفتم اگه خوب نبود شما ۱۰ تومن ماهی خرج نمیکردی.
بازارآنلاین تو ایران با این کرونا ، دوباره نشون داد میتونه نفسی دوباره بگیره...

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
نه صحبت بازار انلاین شد
ایشون گفتن بازارش خوب نیست.
منم گفتم اگه خوب نبود شما ۱۰ تومن ماهی خرج نمیکردی.
بازارآنلاین تو ایران با این کرونا ، دوباره نشون داد میتونه نفسی دوباره بگیره...
ببین اگه دقت کرده بودی منظور اینه:
بازار محلی (عادی) ایران خرابه.
بازار آنلاین ایران هم خوب نیست ولی باز از بازار عادی ایران بهتره.
بازار آنلاین جهانی خوبه.
بازار محلی (عادی) خیلی از کشور ها خوبه.

اینکه اینستاگرام با 700 کا یوزر درآمدش ماهی 10 ، 20 میلیون تومن باشه، یه مثال از اینه که بازار آنلاین ایران خوب نیست.
شاید شما تعریف ات از خوب فرق میکنه. اینکه برای یه سایت یا پیج کلی زحمت و وقت بذاری و آخر سر به یه درآمد کارمندی برسه ، نمیشه خوب. الان اکثر سایت های ایران درآمد مناسبی ندارند.

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
ببین اگه دقت کرده بودی منظور اینه:
بازار محلی (عادی) ایران خرابه.
بازار آنلاین ایران هم خوب نیست ولی باز از بازار عادی ایران بهتره.
بازار آنلاین جهانی خوبه.
بازار محلی (عادی) خیلی از کشور ها خوبه.

اینکه اینستاگرام با 700 کا یوزر درآمدش ماهی 10 ، 20 میلیون تومن باشه، یه مثال از اینه که بازار آنلاین ایران خوب نیست.
شاید شما تعریف ات از خوب فرق میکنه. اینکه برای یه سایت یا پیج کلی زحمت و وقت بذاری و آخر سر به یه درآمد کارمندی برسه ، نمیشه خوب. الان اکثر سایت های ایران درآمد مناسبی ندارند.
۷۰۰ کا داریم بالای ۳۰ میلیون نمیدن
ایشون ۳ ۴ تومن کمتر خریدن میخوان بیشتر از ۱۰ دربیارن
مجلسی ها حقوقشون ماهی ۱۰ تومن نیست

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
Last edited:

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
جالبه که شما در زمینه سریال فعال هستید و علاوه بر اون یادمه گیم هم خرید و فروش داشتید.
اگر به بازیهای رایانه ای علاقه دارید چرا با سایت هایی مثل زومجی همکاری نمی کنید؟
میتونید خبر ترجمه کنید و یا نقد بنویسید.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سرکارمون گذاشتی ؟:p - خداروشکر وضعت خوبه که.
با دست فروشی ومکعب روبیک فروختن سفر اروپا رفتی تازه 1250 یورو هم اضاف اوردی؟
مشاهده پیوست 1173554
مشاهده پیوست 1173556

گفتم که تو پست ها بالاتر
آنقدر پول در آوردم که خونه پیش خرید هم کردیم متاسفانه کلاه برداری شد
کار من بیزینسه که تو پست اول توضیح دادم کامل . گدا که نیستم
زحمت کشیدم کار کردم پول در آوردم

بعد من ۱۱ سال کار و تجربمو تو پست اول نقل کردم که از سال ۸۸ شروع کردم با ۴۰ هزار تومن شروع کردم
۱۱ سال کار کردم

من کامل توضیح دادم تو پست اول می‌تونستی بخونی
ریدن به بقیه کار سختی نیست

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
۷۰۰ کا داریم بالای ۳۰ میلیون نمیدن
ایشون ۳ ۴ تومن کمتر خریدن میخوان بیشتر از ۱۰ دربیارن
مجلسی ها حقوقشون ماهی ۱۰ تومن نیست
ببین اینا همه اش وضعیت بد حساب میشه ... وقتی یه نفر میتونه یکی دو سال وقت بذاره یه تخصص یاد بگیره و remote کار کنه و سالانه حدود 30 هزار دلار به بالا (450 میلیون) داشته باشه ، یا اصلا بره خارج و کار کنه، یا غیره،
اگه این آدم بیاد بره نماینده مجلس بشه با حقوق سالی 8 هزار دلار ، یا توی وب ایران کار کنه و بعد از یکی دو سال درآمدش بشه 10 هزار دلار (تازه اونم در صورتی که موفق بشه)، این خوب حساب نمیشه در کل. چرا؟ چون این آدم میتونه از همون میزان زمان / انرژی که میذاره، درآمد های بهتری داشته باشه.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
جالبه که شما در زمینه سریال فعال هستید و علاوه بر اون یادمه گیم هم خرید و فروش داشتید.
اگر به بازیهای رایانه ای علاقه دارید چرا با سایت هایی مثل زومجی همکاری نمی کنید؟
میتونید خبر ترجمه کنید و یا نقد بنویسید.

درسته
تو چنتا کامنت بالاتر هم نوشتم
در کنار کارم پروژه ها دیگه ام انجام دادم . مثلا خرید و فروش کنسول و گیم بود . مثلا وبسایت فروشگاه اینترنتی راه انداختم که جواب نداد . یا سکه طلا خریدم سال پیش ضرر کردم و ......

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
درسته
تو چنتا کامنت بالاتر هم نوشتم
در کنار کارم پروژه ها دیگه ام انجام دادم . مثلا خرید و فروش گیم بودم . مثلا وبسایت فروشگاه اینترنتی راه انداختم که جواب نداد . یا سکه طلا خریدم سال پیش ضرر کردم و ......
در رابطه با اخبار بازیها جواب ندادید. چرا سمت ترجمه خبر نمیرید. کمکی هم خواستید ( با اینکه وقتم کمه) حتما همکاری میکنم و در ازاش چیزی نمیخوام.
سایت گیم زیاده یا اصلا یه پیج اینستا راه اندازی کنید.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
در رابطه با اخبار بازیها جواب ندادید. چرا سمت ترجمه خبر نمیرید. کمکی هم خواستید ( با اینکه وقتم کمه) حتما همکاری میکنم و در ازاش چیزی نمیخوام.
سایت گیم زیاده یا اصلا یه پیج اینستا راه اندازی کنید.

به زبان انگلیسی آشنایی ندارم
و البته نقد و بررسی نوشتن هم راه و روش میخواد ویراستاری میخواد و ...‌ هیچ تجربه ای ندارم

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
سرکارمون گذاشتی ؟:p - خداروشکر وضعت خوبه که.
یه سفر خارج رفته و 1k (بیست میلیون تومن) اضافه آورده، دلیل میشه وضعش خیلی خوب باشه و تاپیک سرکاری باشه؟
کار من بیزینسه که تو پست اول توضیح دادم کامل . گدا که نیستم
زحمت کشیدم کار کردم پول در آوردم
... به بقیه کار سختی نیست
من یه عذر خواهی بکنم:
ببین به شخصه اصلا مهم نیست برام اینکه طرف چقدر طرف پول داره یا ... درباره پول درآوردن پرسیده بودی، منم سعی کردم فقط راجع به موضوع مستقیم حرف بزنم.
ممکنه برداشت شخصی کرده باشی یه جاهایی که بهت بی احترامی شده یا ... که واقعا منظورم این نبوده. (عذر میخوام ازت اگه اینطوری برداشت کردی)
(فک کنم اکثر کسایی که اینجا نظر میدن اینطوری باشه منظورشون، میخوان راهنمایی کنند صرفا.)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا