برگزیده های پرشین تولز

میوه کیوی

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
کی گفته فقط تالش واستارا میگیره ما ک شرق گیلانیم زمینهای هکتاری زیر کشت کیوی اگه کیوی واقعا اینقد سود داشت همه جا مزرعه برنجارو میفروختن کیوی میزدن اگه واقعا اینقدم سود داشت هیچکی زمین هکتاریش رو چند سال نمینداخت تو این کار ک سال پنجم ششم تازه شروع ب سود کنه این کارا فقط مال کسیه ک پول وزمین مازاد داره

mahsa326

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کی گفته فقط تالش واستارا میگیره ما ک شرق گیلانیم زمینهای هکتاری زیر کشت کیوی اگه کیوی واقعا اینقد سود داشت همه جا مزرعه برنجارو میفروختن کیوی میزدن اگه واقعا اینقدم سود داشت هیچکی زمین هکتاریش رو چند سال نمینداخت تو این کار ک سال پنجم ششم تازه شروع ب سود کنه این کارا فقط مال کسیه ک پول وزمین مازاد داره
درسته کسی که زمین از قبل داشته و پوله کاشتشم داره
کاشتنش هزینه داره اما خیلی نیست کسی که زمین داشته باشه از عهده هزینه کاشتش بر میاد

mahsa326

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب هر کسی که بدونه اینقدر سود داره این کارو میکنه
عموی من 3 هکتار مزرعه برنج داشت که هر سال میداد به شریک اما تو این چند سال همشو کیوی کاشت

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
خوب هر کسی که بدونه اینقدر سود داره این کارو میکنه
عموی من 3 هکتار مزرعه برنج داشت که هر سال میداد به شریک اما تو این چند سال همشو کیوی کاشت
شما مطمئن باش چیزی ک سود داره از چشم مردم دور نمیمونه بله خیلی ها هستن میکارن ولی در کنار برنج و چیزای دیگه وگرنه باید 5 6 سال و گدایی کنن تا ب سود برسه اگه تازه برسه و بلایای طبیعی و غیر طبیعی سرش نیاد

mahsa326

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
صد در صد باید کنارش یه شغله دیگه داشته باشی حداقل تا زمانی که محصول بده
حالا یکی کارمنده یکی مغازه داره یکی بنگاه داره.... کیوی هم میکاره در کنارش

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
شما مطمئن باش چیزی ک سود داره از چشم مردم دور نمیمونه بله خیلی ها هستن میکارن ولی در کنار برنج و چیزای دیگه وگرنه باید 5 6 سال و گدایی کنن تا ب سود برسه اگه تازه برسه و بلایای طبیعی و غیر طبیعی سرش نیاد
داداش اینجوریا هم که فکر میکنی نیست الان خیلی چیزا سود داره مردم ازش از بس که متاسفانه بی اطلاع هستند و دنبالشم نمیرن شما نگاه به خودت نکن پشت کامپیوتری و به اینترنت وصل میشی
البته تنبلی و روحیه کارافرینی و بی سوادی و نداشتن سرمایه و ... هم باید اضافه کرد

منم قبلا شنیده بودم که کیوی ایران رو روسها خوب میخرن

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
فكر كنم تا سال آينده همه ملت زدن تو كار كيوي , ميشه كيلويي 100 ت :general307:
شمال كه بريم نيم سانت به نيم ساعت 17 تا درخت كيوي رويت ميشه

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
داداش اینجوریا هم که فکر میکنی نیست الان خیلی چیزا سود داره مردم ازش از بس که متاسفانه بی اطلاع هستند و دنبالشم نمیرن شما نگاه به خودت نکن پشت کامپیوتری و به اینترنت وصل میشی
البته تنبلی و روحیه کارافرینی و بی سوادی و نداشتن سرمایه و ... هم باید اضافه کرد

منم قبلا شنیده بودم که کیوی ایران رو روسها خوب میخرن
الان اینترنت همراه ایرانسل تو جیب همه بچه روستایی ها هست خیلی هاشون علاوه بر کار تو مزرعه مدرسه و دانشگاه میرن و اینکه مردم از چیزی بی اطلاعن دیگه مال قدیم کیوی هم سود داره ولی ب عنوان شغل اصلی بزرگترین ریسک رو داره حتما باید فرعی باشه دلیلش هم تنبلی و بی سوادی ک شما تو فیلمهای دهه 70 دیدی نیست دلیلش ریسک بالا سوددهی نداشتن سالیانه امکان از بین رفتن گیاهان در طول مدت چند ساله رشد ب دلیل انواع آفات بلایای طبیعی نداشتن ارتباط مستقیم با خریدار ب خصوص خریدار خارجی ضعف سیستم مدیریتی کشاورزی برای آموزش و ساپورت مالی کشاورزان در صورت ازبین رفتن محصول شما هم لطفا فقط ب اطلاعاتی ک پشت سیستم بدست میاری اکتفا نکن

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
در کل احداث باغ و رسیدن به درآمد زمانبر هست حداقل 4 سال و یا بیشتر وقت میگیره اکثر درختان اینطوریه. در واقع ما باید سرمایه برا خرید زمین، تهیه درخت و کاشت رو داشته باشیم و بتونیم تو این 4 سال هزینه ها رو تامین کنیم . البته باید به این کار علاقه داشته باشیم .
حالا بستگی به سرمایه ما داره اگر زمین بزرگی داشته باشیم مثلا بالای 5 هکتار میشه تا زمان به ثمر رسیدن درختان، محصولات زراعی مناسب هم تو زمین کشت کرد تا مقداری از هزینه ها رو پوشش بده.

Lord.Men28

Registered User
لایک‌ها
54
داداش ما کلا تیر و طایفمون تو کار میوه هستن

کیوی خوب سود داره ولی باید بری برج 8 روی درخت بخری از کسی که پول لازمه بعد موقع برداشت sort کنی بسته بندی کنی بزنی سردخونه تهران خوب پولی داره

پارسال 1300 خریدن کیلویی 500 تومنم خرجش شد
کیلویی 3500 فروختن قبل از عید

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
دو روز قبل قیمت فروش کیوی کیلویی 3400 تومن
ما خودمونم داریم میخواستیم 3400 بفروشبم اما عموم گفت یه هفته هم صبر کنیم شاید گرون تر بشه
زمین ما تالشه
انشالا خدا بخواد امسال 170 تومن از 6000 متر زمین میگیریم
سلام مهسا خانم من چوبر هستم ... نمیدونم این پیامت واسه چه زمانیه ولی الان تا جایی که میدونم قیمت حدود دوهزار تا دوهزارو دویست تومنه

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
کسی نگفته کشت کیوی فقط تو تالش و آستارا هستش ولی هیچ کجا مثل اینجا محصول و میوه نمیده .. برای مثال ما تو نصف حیاطمون که هزار متره هشتاد تا درخت کیوی داریم که حدود بیست تا بیست وپنج میلیون امسال ازش میگیریم ... حالا اونایی که اطلاعات ندارن و میگن نمیشه و نمیصرفه ببینن از هزار متر بیست تا بیست و پنج میلیون هر سال برداشت کردن آیا واقعا میصرفه یا نه ؟؟
دوستان اگه درباره کیوی اطلاعات ندارید لطفا نظر الکی ندین .. تو این چند ساله تو این منطقه تالش و آستارا چندین سرد خانه و چند ده تا سوله خیلی بزرگ بخاطر کیوی احداث شده

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
کسی نگفته کشت کیوی فقط تو تالش و آستارا هستش ولی هیچ کجا مثل اینجا محصول و میوه نمیده .. برای مثال ما تو نصف حیاطمون که هزار متره هشتاد تا درخت کیوی داریم که حدود بیست تا بیست وپنج میلیون امسال ازش میگیریم ... حالا اونایی که اطلاعات ندارن و میگن نمیشه و نمیصرفه ببینن از هزار متر بیست تا بیست و پنج میلیون هر سال برداشت کردن آیا واقعا میصرفه یا نه ؟؟
دوستان اگه درباره کیوی اطلاعات ندارید لطفا نظر الکی ندین .. تو این چند ساله تو این منطقه تالش و آستارا چندین سرد خانه و چند ده تا سوله خیلی بزرگ بخاطر کیوی احداث شده
والا ما خیلی ازفامیلامون همون منطقه تالشن این چیزایی ک میگی اولین بارمیشنوم ک اون منطقه اینقد کیوی بکارن قبلا هم هرچی دیده بودم از منطقه مازندران وشرق گیلان بوده درمورد کیوی کسی هم نگفته سود نداره داره ولی ن واسه کشاورزا ک غالب مردم گیلان هستن و احتیاج ب درامد ماهیانه و سالیانه دارن اگه واقعا اون سودی ک میگی داشت نمیومدی اینجاتایپیک بزنی بخوای کش مکش درونیت رو ب اشتراک بذاری بجای اینک ب دیگران بگی نظرشون چی باشه خودت تایپیک اسپم نزن ک هرچی دلیل هرکس بیاره بگی ن نظر نده خودم بیشتربلدم حالاخوبه اینجاخیلی ها گفتن الکیه

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
والا ما خیلی ازفامیلامون همون منطقه تالشن این چیزایی ک میگی اولین بارمیشنوم ک اون منطقه اینقد کیوی بکارن قبلا هم هرچی دیده بودم از منطقه مازندران وشرق گیلان بوده درمورد کیوی کسی هم نگفته سود نداره داره ولی ن واسه کشاورزا ک غالب مردم گیلان هستن و احتیاج ب درامد ماهیانه و سالیانه دارن اگه واقعا اون سودی ک میگی داشت نمیومدی اینجاتایپیک بزنی بخوای کش مکش درونیت رو ب اشتراک بذاری بجای اینک ب دیگران بگی نظرشون چی باشه خودت تایپیک اسپم نزن ک هرچی دلیل هرکس بیاره بگی ن نظر نده خودم بیشتربلدم حالاخوبه اینجاخیلی ها گفتن الکیه
نمیدونم منظورت چیه ..من فقط تاپیک زدم که اطلاعات درمورد کیوی بیشتر بشه و همه حرفام هم درست بوده و الان چندین نفر تو تاپیک نظر دادن که خودشون باغ دارن و مثل من اطلاعات آیا اوناهم دروغ میگن ؟ لطفا برو از اول تاپیک رو بخون که من نگفتم فقط منطقه ما کیوی داره ولی من میگم منطقه ما بهتری ن منطقه هستش ... و لطفا برید تو سایت گمرگ ببینید چندهزار تن هرساله کیوی از آستارا صادر میشه ....
اتفاقا ماهم کیوی داریم و پول خوبی هم میگیریم شما فکر کن من بیکارم دوست عزیز ....
ولی فقط اینو یاد بگیرید که جایی حرف میزنید یا نظر میزارید اطلاعات کافی داشته باشید و دیگران رو الکی متهم نکنید که دروغ میگن ....

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
نمیدونم منظورت چیه ..من فقط تاپیک زدم که اطلاعات درمورد کیوی بیشتر بشه و همه حرفام هم درست بوده و الان چندین نفر تو تاپیک نظر دادن که خودشون باغ دارن و مثل من اطلاعات آیا اوناهم دروغ میگن ؟ لطفا برو از اول تاپیک رو بخون که من نگفتم فقط منطقه ما کیوی داره ولی من میگم منطقه ما بهتری ن منطقه هستش ... و لطفا برید تو سایت گمرگ ببینید چندهزار تن هرساله کیوی از آستارا صادر میشه ....
اتفاقا ماهم کیوی داریم و پول خوبی هم میگیریم شما فکر کن من بیکارم دوست عزیز ....
ولی فقط اینو یاد بگیرید که جایی حرف میزنید یا نظر میزارید اطلاعات کافی داشته باشید و دیگران رو الکی متهم نکنید که دروغ میگن ....
اتفاقا شما هم دیگران رو ب کم اطلاعی متهم نکنید و فک نکنید ک همه چیز رو شما میدونید دوما وقتی میگی همه حرفام درسته معلومه آدم منطقی نیستی سوما شما هم لطف کن برواز اول تایپیک رو بخون منم نگفتم نداره یا نیست بیشترین صادرات کیوی مال چین همونجایی که مهد کیوی در مقایسه با اونا ما اصلا رقمی نیست صادراتمون نظر من این کیوی خوب در کنار چیزای اصلی وگرنه هیچ آدم عاقلی کل زندگیش رو نمیذاره 6 سال بعد ببین میشه یا نه شاید آفت زد شاید برف همه رو نابود کرد و شایدهای فراوان

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
اتفاقا شما هم دیگران رو ب کم اطلاعی متهم نکنید و فک نکنید ک همه چیز رو شما میدونید دوما وقتی میگی همه حرفام درسته معلومه آدم منطقی نیستی سوما شما هم لطف کن برواز اول تایپیک رو بخون منم نگفتم نداره یا نیست بیشترین صادرات کیوی مال چین همونجایی که مهد کیوی در مقایسه با اونا ما اصلا رقمی نیست صادراتمون نظر من این کیوی خوب در کنار چیزای اصلی وگرنه هیچ آدم عاقلی کل زندگیش رو نمیذاره 6 سال بعد ببین میشه یا نه شاید آفت زد شاید برف همه رو نابود کرد و شایدهای فراوان
خب فرق آدمای موفق با آدمای معمولی همینه دیگه آدمای موفق همشون ریسک کردن و به همه چی رسیدن و آدمای معمولی فقط بلدن بشینن و بگن ممکنه برف بیاد و باد و بارون میاد پس نمیشه
درضمن شیش سال نیست و سومین سال هم میوه میده ...
ما دوست داریم ریسک کنیم و به همه چیز هم رسیدیم .... حالا شما یا هرکسی هرجور دوست داره زندگی کنه .. ما اینجوری دلمون میخواد زندگی کنیم و به گفته شما ریسک کنیم و عاقل هم هستیم ..
لطفا این بحث رو تموم کنید دوست عزیز و فکر کنید که ما عاقل نیستیم
ممنون

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
فكر كنم تا سال آينده همه ملت زدن تو كار كيوي , ميشه كيلويي 100 ت :general307:
شمال كه بريم نيم سانت به نيم ساعت 17 تا درخت كيوي رويت ميشه
اینجوریاهم نیست همه نمیتون کیوی بکارن چون فقط سه تا استان گیلان و مازندران و گلستان میشه کیوی کاشت بخاطر رطوبت بالا و درضمن هزینه اولیه زیادی میخواد که خیلی ها ندارن و یه مورد دیگه هم اینکه آب خیلی زیادی نیاز داره که خیلی جاها آب نداره

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
خب فرق آدمای موفق با آدمای معمولی همینه دیگه آدمای موفق همشون ریسک کردن و به همه چی رسیدن و آدمای معمولی فقط بلدن بشینن و بگن ممکنه برف بیاد و باد و بارون میاد پس نمیشه
درضمن شیش سال نیست و سومین سال هم میوه میده ...
ما دوست داریم ریسک کنیم و به همه چیز هم رسیدیم .... حالا شما یا هرکسی هرجور دوست داره زندگی کنه .. ما اینجوری دلمون میخواد زندگی کنیم و به گفته شما ریسک کنیم و عاقل هم هستیم ..
لطفا این بحث رو تموم کنید دوست عزیز و فکر کنید که ما عاقل نیستیم
ممنون
مشخصه منطق نداری خودت هرچی میخوای میگی بعد بقیه بخوان جواب بدن میگی تموم کن مگه جلوی کسی روگرفتم خوب بکار اینقدرآدم میشناسم ریسک خرکی کردن زندگیشون ازبین رفته درختش تا 3 4 سالگی میوه میده ولی برداشت کامل 8 تا 10 سال طول میکشه کسی ک میخواد بره تو هرکاری و خطرات احتمالی رو ندونه و میگه بریم توکل بر خدا همه سرمایشم بده ریسک نیست خریت بزرگرین دلیلی هم ک کیوی کار زیاد نیست همین طول کشیدن بازگشت سرمایست وگرنه کل استان شده بود کیوی نه برنج و چایی

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
اینجوریاهم نیست همه نمیتون کیوی بکارن چون فقط سه تا استان گیلان و مازندران و گلستان میشه کیوی کاشت بخاطر رطوبت بالا و درضمن هزینه اولیه زیادی میخواد که خیلی ها ندارن و یه مورد دیگه هم اینکه آب خیلی زیادی نیاز داره که خیلی جاها آب نداره

در هر صورت اميدوارم موفق باشيد

بالا