برگزیده های پرشین تولز

نظر سنجی های برنامه نود و آرای کاربران بخش فوتبال

mondert

Registered User
لایک‌ها
1,425
برندگان توپ طلا از آغاز تا به امروز این بازیکنان بوده اند:

1956 استنلی ماتیوس انگلیس

1957 دی اســــتفا نو اسپانیا ـ آرژانتین

1958 ریــموند کــو پــا فــــــر انــســـه

1959 آلفردو دی استفانو اسپانیا ـ آرژانتین

1960 لــوییــس ســوارز اســــپــانــیــا

1961 عمر سیوری آرژانتین

1962 جوزف ماسویوست چک اسلواکی

1963 لو یاشین شوروی

1964 دنیس لاو اسکاتلند

1965 اوزه بیو پرتغال

1966 بابی چارلتون انگلیس

1967 فلورین آلبرت مجارستان

1968 جورج بست ایرلند

1969 جیانی ریورا ایتالیا

1970 گرد مولر آلمان

1971 یوهان کرایف هلند

1972 فرانس بکن بوئر آلمان

1973 یوهان کرایف هلند

1974 یوهان کرایف هلند

1975 اولگ بلوخین شوروی

1976 فرانس بکن بو ئر آلمان

1977 آلن سیمونسن سویس

1978 کوین کیگان انگلیس

1979 کوین کیگان انگلیس

1980 کارل هاینس رومنیگه آلمان

1981 کارل هاینس رومنیگه آلمان

1982 پائولوروسی ایتالیا یوونتوس

1983 میشل پلاتینی فرانسه

1984 میشل پلاتینی فرانسه

1985 میشل پلاتینی فرانسه

1986 ایگوربلانوف شوروی

1987 رودگولیت هلند

1988 مارکو فان باستن هلند

1989 مارکو فان باستن هلند

1990 لوتهار ماتیوس آلمان

1991 ژان پیر پاپن فرانسه

1992 مارکو فان باستن هلند

1993 روبرتو باجو ایتالیا

1994 هریستو استویچکوف بلغارستان

1995 ژورژ وه آ لیبریا

1996 ماتیوس سامر آلمان

1997 رونالدو برزیل اینتر میلان

1998 زین الدین زیدان فرانسه

1999 ریوالدو برزیل بارسلونا

2000 لوییس فیگو پرتغال

2001 مایکل اوون انگلیس

2002 رونالدو برزیل

2003 پاول ندود چک

2004 آندره شوچنکو اوکراین

2005 رونالدینیو برزیل

2006 فابیو کانا وارو ایتالیا

2007 کا کا برزیل

2008 کریستیانو رونالدو پرتغال

2009 لیونل مسی آرژانتین

2010 ليونل مسي آرژانتين

2011 لیونل مسی آرزانتین

2012 لیونل مسی آرژانتین

منبع

یه 1991 - 2009 FIFA World Player of the Year داریم
یه Ballon d'Or (1956–2009)
و یه FIFA Ballon d'Or
اینا فرقشون چیه با هم؟
مثلا این لیستی که گذاشتید Ballon d'Or (1956–2009) هست که بعضی از برنده هاش در سال های مختلف بعد از 1991 با مورد اول متفاوته!
مثلا در سال 96 برنده Ballon d'Or ماتیاس سامر بوده ولی برنده FIFA World Player of the Year رونالدو بوده
یا در سال 2001 که Ballon d'Or رو مایکل اوون برده و FIFA World Player of the Year رو لوییس فیگو.

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
خوب نود شروع شده بهتره این تاپیک هم آپ بشه

خب چون من خودم طرفدار استقلالم انتظار ندارید که بردهای پرسپولیس برام هیجان انگیز باشه

برای من اون بازی سه دو بردیم با گل دقیقه 92 پیروز قربانی برام از همه لذت بخش تر بود ولی تو هیجان هیچکدوم به اون که هاشمی نسب گل زد نمی رسه آخر هیجان بود همه عناصر هیجان انگیز توش جمع شده بودند از سلطان پروین و ناصر ابراهیمی تا هاشمی نسب که چشم تو چشای تیله ای سلطان دوخته بود

هیجان بازی افت که نکرد بلکه لحظه لحظه بیشتر شد تا اخرش بازیکنها این فشار رو تاب نیوردن و خودشون رو تخلیه کردن

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
با تشکر از حسن یاور عزیز برای بالا آوردن تاپیک و ثبت نظرشان،

پیشنهاد می کنم برای استارت مجدد سوال را هر بار به طور دقیق مطرح کنیم و بعد نظرمان را بگوییم:

نظر سنجی این هفته (دوشنبه 25 دی 1391):

کدام گزینه را هیجان انگیزترین دربی دو دهه اخیر می دانید؟

گزینه یک - دربی سال 73

گزینه دو- دربی سال 79

گزینه سه- دربی سال 83

گزینه چهار- دربی سال 90

نظر من با احترام به همه دوستان استقلالی گزینه آخر گزینه 4 یعنی همین بازی سال گذشته است. من تمام بازی ها را خاطرم هست، گزینه های خیلی خوبی انتخاب شده، همه کاملا هیجان انگیز بوده اند و هر کدام خاطرات زیادی داشته اند برای طرفداران، طبیعی است که دوستان استقلالی گزینه 4 را انتخاب نکنند چون به باشگاه مورد علاقه تعصب دارند، با این همه فکر می کنم برای خود من که خیلی کم هیجان زده می شوم و خوددار هستم بازی سال گذشته اوج هیجان بود و من هم نتوانستم از نتیجه کسب شده و مخصوصا بعد از زدن گل سوم ساکت بمانم و هیجاناتم را کنترل کنم!!! این یک بازی استثنایی و معجزه آسا بود و شاید هم خدا می خواست این همه هوادار پرسپولیس پرسپولیس را مجددا با عزت ببینند ...

Last edited:

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
یه 1991 - 2009 FIFA World Player of the Year داریم
یه Ballon d'Or (1956–2009)
و یه FIFA Ballon d'Or
اینا فرقشون چیه با هم؟
مثلا این لیستی که گذاشتید Ballon d'Or (1956–2009) هست که بعضی از برنده هاش در سال های مختلف بعد از 1991 با مورد اول متفاوته!
مثلا در سال 96 برنده Ballon d'Or ماتیاس سامر بوده ولی برنده FIFA World Player of the Year رونالدو بوده
یا در سال 2001 که Ballon d'Or رو مایکل اوون برده و FIFA World Player of the Year رو لوییس فیگو.

ممنون از سوال فنی و خوب شما.

فکر می کنم انتخابات بهترین بازیکن در اروپا توسط مجله فرانس فوتبال فرانسوی برای بهترین بازیکن شاغل در لیگ های اروپایی انجام می شده که قدمت زیادی هم داره (حالا دقیقا نمی دانم مبدا زمانی اش کی بوده می شود سرچ کرد)، اما یک انتخابات هم فیفا داشته که اولین بار در سال 1990 انجام شد و در اون سال تا جایی که یادم هست لوتار ماتیوس به عنوان بازیکن برتر انتخاب شد. اما بعدا تغییراتی در این انتخابات صورت گرفت و حالا می بینیم که شیوه امتیاز دادن را سعی کرده اند منصفانه تر بکنند و آرای سرمربی ها و کاپیتان های تیم های ملی را هم علاوه بر سایر کارشناسان در نظر بگیرند.

بد نیست دوستانی که اطلاعات دقیق تری دارند هم اگر مایل بودند به این سوال پاسخ بدهند و اگر نقصی بود آن را برطرف کنند یا تکمیلش کنند.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
دعوت می کنم از یکی دوستانی که دقیق تر از من هست شماره دربی های مورد نظر را بگوید تا شرح مختصری هم در مورد هر دربی داشته باشیم و در آرشیو اینجا ثبت کنیم.

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
من شرکت نکردم چون گزینه ها رو قبول ندارم.

گزینه آخر بیشتر به یه تراژدی شبیه بود تا هیجانی.

rahman24

همکار بازنشسته
لایک‌ها
3,868
من به گزینه 4 رای دادم چون یه کشته داد.
و اینکه بعد 4 باخت بدست اومد. خیلی چسبید. بیشتر 6 تایی ها

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سلام خدمت دوستان

مرتضی جان ممنون از تاپیک خوبتون:)

برای من هم گزینه 4

شاد و پیروز باشید

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
دعوت می کنم از یکی دوستانی که دقیق تر از من هست شماره دربی های مورد نظر را بگوید تا شرح مختصری هم در مورد هر دربی داشته باشیم و در آرشیو اینجا ثبت کنیم.

مرتضی جان به نقل از ایسنا :

تهیه کنندگان این برنامه در این هفته‌ چهار داربی جنجالی و هیجان انگیز تاریخ فوتبال ایران را گلچین کرده بودند و از مخاطبان خود پرسیده بودند که به نظر آنها کدام یک از این چهار داربی هیجان انگیز‌تر بوده است.

داربی اول مربوط به سال 73 می‌شد که به دلیل درگیری بازیکنان با یکدیگر ناتمام ماند. داربی دوم بازی جنجالی سال 79 بود که اولین حضور مهدی هاشمی نسب با پیراهن استقلال برابر تیم سابقش بود. این بازی نیز در دقیقه آخر با درگیری بازیکنان همراه بود. داربی سوم مربوط به سال 83 بود که پیروز قربانی در ثانیه‌های پایانی بازی گلزنی کرد تا استقلال سه بر دو به پیروزی برسد و آخرین داربی هم داربی معروف سال 90 بود که ایمون زاید در 10 دقیقه هت تریک کرد و تیم 10 نفره‌اش را به پیروزی رساند.

پ.ن: دربی اول به نظرم دربی بود که پرسپولیس2-0 جلو بود و بعد شاهرودی اخراج شد و بعد هم بازی 2-2 شد و بازی برگشت هم رفت بندعباس
دربی دوم هم بازی 2-2 ای هست که اولین بازی هاشمی نسب در پیراهن استقلال بود .
دبی سوم و چهارم رو هم که کامل توضیح داده.

شاد و پیروز باشید

miladwwe

Registered User
لایک‌ها
1,487
منم دیر رسیدم نظرسنجی هفته قبل

همه میدونن که حق رونالدو بود

توپ طلاها ارزش نداره مهم افتخاره

Merdas50

Registered User
لایک‌ها
960
گزینه 4
دربی 79 هم جنجالی ترین دربی بود نه بهترین.

*ZEUS*

Registered User
لایک‌ها
794
مطمئنا گزینه 4

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
پ.ن: دربی اول به نظرم دربی بود که پرسپولیس2-0 جلو بود و بعد شاهرودی اخراج شد و بعد هم بازی 2-2 شد و بازی برگشت هم رفت بندعباس
دربی دوم هم بازی 2-2 ای هست که اولین بازی هاشمی نسب در پیراهن استقلال بود .
دبی سوم و چهارم رو هم که کامل توضیح داده.

منظور من "شماره مسلسل دربی" بود!

دربی های مورد نظر اینها بودند:

دربی شماره 38-
نیمه نهایی لیگ آزادگان به تاریخ 30 دی ماه 1373: زننده گل های استقلال: صادق ورمزیار (79-پنالتی) و ادموند اختر (87) - زننده گل های پرسپولیس: فرشاد پیوس (51- پنالتی) و بهزاد داداش زاده (56)

این بازی تا دقیقه 88 با نتیچه 2-2 در جریان بود که به دلیل درگیری تعدادی از بازیکنان دو طرف و نیز هجوم تماشاچیان به داخل زمین نهایتا با رای فدراسیون فوتبال استقلال 3 بر صفر برنده اعلام شد.

دربی شماره 49- در تاریخ 9 دی ماه 1379 با نتیجه پایانی 2-2 - زننده گل های استقلال: محمد نوازی (67) مهدی هاشمی نسب (86)- زننده گل های پرسپولیس: بهروز ***** فرد (57)- علی کریمی (89)

این همان بازی معروفی است که در حقیقت بعد از انتقال جنجالی مهدی هاشمی نسب به از پرسپولیس به استقلال صورت گرفته بود و هاشمی نسب که تقریبا در دقایق پایانی گل برتری تیمش را وارد دروازه پرسپولیس کرده بود، یک هیجان زایدالوصف از خودش نشان داد و پهن شد روی زمین و باقی قضایا! اما علی کریمی هم از پرسپولیس موفق شد در 3 دقیقه بعد از این گل بازی را به تساوی بکشاند. هاشمی نسب قبل از این دربی با پیراهن پرسپولیس 4 بار دروازه استقلال را باز کرده بود.

دربی شماره 58- لیگ برتر چهارم در تاریخ 7 اسفند 1383 نتیجه پایانی 3 بر 2 به نفع استقلال: زننده گل های استقلال: رضا عنایتی (53) محمود فکری (87) پیروز قربانی (90+2) - زننده گل های پرسپولیس: شیث رضایی (67) سهراب انتظاری (84)

در این بازی هم که تا دقیقه 86 بازی به سود پرسپولیس روبه پایان بود، به ناگهان اوضاع به هم ریخت و استقلال موفق شد در 5 دقیقه دو بار دروازه پرسپولیس را باز کند و پیروز از میدان خارج شود.

دربی شماره 74- لیگ برتر دهم در تاریخ 13 بهمن 1390 نتیجه پایانی 3 بر 2 به نفع پرسپولیس: زننده گل های استقلال: میلاد میداوودی (32) فریدون زندی (50) - زننده گل های پرسپولیس: ایمون زاید (82/ 83/ 90+1)

این بازی دیگر به طور کامل معرف حضور هست چون آخرین بازی هیجان انگیز و همین پارسال بوده، ایمون زایدی که در نیم فصل دوم خریداری شده بود موفق شد در عرض کمتر از 10 دقیقه سه گل به استقلال بزند و پرسپولیس را از یک باخت غمبار نجات دهد و نهایتا نام خود را در بین گلزنان دربی با یک هتریک رویایی ثبت کند.

پ.ن: به نظر می رسد یک مقدار زیادی برای این پست وقت گذاشتم! ولی خب من هم هر چند ماه یک بار چنین حماقت هایی را مرتکب می شوم!

Last edited:

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,751
ولی خدایی نوجوونی و هیجان و غلیان این سن و استادیومو و ریختن وسط زمین و زدن در *^**& ابهرانو و دعوت مجتبی از امیر برای آشتی و خوابوندن جو و ای دل غافل آنی کوبیدن یه کله تو سرش . . . و آدرنالین بیشتر . . . ولی امان از چرخش 180 درجه زاید وای خدا آی کنت بی لیو دیس! یعنی من و این همه خوشبختی محاله! اون وسط دماغی سوخته و سکوت عجیبی بود. به خودم اومدم باورنکردنی بود ما وقعا 3 تا زدیم. ای وای گلبم جرفت.

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
دربی شماره 38- نیمه نهایی لیگ آزادگان به تاریخ 30 دی ماه 1373: زننده گل های استقلال: صادق ورمزیار (79-پنالتی) و ادموند اختر (87) - زننده گل های پرسپولیس: فرشاد پیوس (51- پنالتی) و بهزاد داداش زاده (56)

این بازی تا دقیقه 88 با نتیچه 2-2 در جریان بود که به دلیل درگیری بازیکنان (صحنه درگیری شدید محمد نوازی و حمید استیلی را از تلویزیون دیدیم) و نیز هجوم تماشاچیان به داخل زمین نهایتا با رای فدراسیون فوتبال استقلال 3 بر صفر برنده اعلام شد.

درگیری شدید محمد نوازی و حمید استیلی مربوط به اون داربی نیست بلکه امیر قلعه نویی فرشاد پیوس محمود فکری رضا شاهرودی و مجتبی محرمی با هم درگیر شدند

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
درگیری شدید محمد نوازی و حمید استیلی مربوط به اون داربی نیست بلکه امیر قلعه نویی فرشاد پیوس محمود فکری رضا شاهرودی و مجتبی محرمی با هم درگیر شدند

کاملا حق به جانب شماست، یک اشتباه لپی بود که انجام شد!! در واقع دربی سال 79 را با 73 اشتباه گرفتم و موقع تایپ کردن این مساله رخ داد.

بدین ترتیب بهتر هست که این پست را ویرایش کنم.

ممنونم از دقت و توجه تون.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
برنامه نود دوشنبه 2 بهمن 1391:

به نظر شما روز جمعه 6 بهمن 1391 چه نتیجه ای در بازی استقلال-پرسپولیس رقم خواهد خورد؟

1- برد استقلال

2- مساوی

3- برد پرسپولیس

این بازی همیشه هیجان و حواشی خاص خودش را داشته و دارد.

استقلال جایگاه محکمی در صدر جدول دارد و هفته هاست که ثبات خود را حفظ کرده؛ از دیگر سو پرسپولیس هم چند هفته ای است که روند مثبت و مناسب تری نسبت به نیم فصل اول پیدا کرده و این روزها با داشتن روحیه تیمی بهتر نسبت به گذشته به دنبال ارتقای جایگاه فعلی خود در جدول است.

اعلام خبر مصدومیت علی کریمی از پرسپولیس و کناره گیری سید مهدی رحمتی از استقلال یک مقدار حواشی اطراف دو تیم پر طرفدار پایتخت را بالا برده؛ با همه این تفاسیر امیدوارم قبل از هر چیز بازی جوانمردانه و تماشاگر پسندی را شاهد باشیم و نتیجه هم از آنجا که علاقه دیرین به پرسپولیس داشته ام به سود پرسپولیس بشود. احساسم این است که این بازی مساوی ندارد و این اتفاق برای پرسپولیس رخ می دهد.

پ.ن: از دوستانی که احیانا اینجا پست می گذارند تقاضا دارم بدور از هر گونه حاشیه پردازی و یا کلکل و خدای تاکرده بی احترامی صرفا نظر خودشان را بگویند.

ممنون از توجه دوستان

ESMIGHELE

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,372
درود مرتضی جان
من به نظر من فک کنم این دفعه بازی مساوی بشه
چون همینطوریش قبل این دربی حواشی و.... زیاد هست و با بقیه بازی ها فرق داره

بالا