برگزیده های پرشین تولز

هزینه زندگی چقدره؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اولا که ایشون در حرفهای خودشون اعتراف کردن که بیمار هستند و ... شما متوجه حرف من نشدی ! کسی که افسردگی داره خیلی راحت میتونه خودشو بکشه ! پدر و مادر و همسر و ...
کارهای دیگر بماند . موردی بوده این اواخر که همسر و خانوادش رو سوار کرده بوده میخواسته با سرعت بالا بکوبونه به دیوار همه بمیرن والا خداروشکر درمان شده بعد چند ماه !
من از شما انتظار قبول کردن حرفامو ندارم . همینطور که از عموم جامعه هم انتظاری نیس ! پس میتونیم با احترام به همدیگر مشکلات رو تا حدی رفع کنیم .
در ضمن من هیچ شناختی نسبت به این کاربر عزیز ندارم که حتی مرد هست یا زن ! فقط به جهت اطلاع این مطالب رو گفتم .
شما 4 تا دلیل برای چی بیاوری و چه نتیجه ای از چی بگیری ؟
من بجهت آگاه سازی شما اینکارو کردم و فقط شمارو تگ کردم و شما از روی کدوم دانشتون به من می گویید مریض شدم ؟ و مریضی من چیست ؟ درمان آن چیست ؟
در قبال گول زدن میتونید گزارش بدید به مدیر سایت یا تاپیک بزنید و از ایشون پاسخ بخواهید . این در قوانین همین سایت هم هست . شما که چند سال بیشتر از من تجربه دارید .
مواردی که برای ایشون در زندگی خصوصی پیش اومده و سوال کرده شاید هزاران نفر در این سایت اینکارو انجام دادن ؟ به غیر از این هست ؟ فضای مجازی هست و بدون شناخته شدن میشه از مشاوران مشورت گرفت و ...
ببین من یه مورد رو مثال زدم ولی منظور اصلی من در کل هست اینکه شما چیزی از کسی میدونی رو جار نزن به خودش منتقل کن ! شاید توضیحی باشد که شما ندانی !
اگر ایشان کلاهبرداری کرده حتما اعلام کنید این کار شما قابل تقدیر هست ولی ...
بله بگذریم که گذشت بهترین کار هست
اتفاقا هم فست فود میروند هم مسافرت منتهی الویتهای اونها با من و شما فرق داره ! اهل خرید و وسایل تزئیناتی و اینها نیستن . مسافرت با چادر می رن نه هتل !
منظورم از پس انداز هر چند کم اینه که دور از جون اتفاقی افتاد برات ندویی دنبال 200 300 تومن پول به اینو اون رو بندازی ! منظورم موارد خاص هسست و اضطرار
انشالا که برایت هیچ وقت پیش نیاد و برای هیچکس نمونه آن مشکلات هرینه های درمان و حوادث
در ضمن صحبت های من برای شروع زندگی هست نه زمانی که کودکی دارید که مشکلات رو درک کنه ! انسان رو به پیشرفته و بعد از مدتی ممکنه موقعیت های کاری برایش پیش میاد که شرایطش بهتر میشه ! من تا به امروز ندیدم اطرافم کسی باشه هر روز پسرفت کنه مگر با اشتباهات آشکار خودش اینکارو کرده باشه ...
با حرف آخر شما هم کاملا موافقم . حتی هر انسانی مجاز به ازدواج نیس برخلاف چیزی که اطرافمون میبینیم . بعضی ها با ازدواجشون با شرایط خاص موققت یا دائم دارند باعث بروز مشکلاتی هم برای خودشان هم برای همسرشان و هم برای فرزندانشان می شوند که اینها اجتناب ناپذیره . نمیخوام از ادبیات تمثیلی استفاده کنم دوست عزیز تا خدای نکرده باعث بی احترامی به کسی نشوم و کسی که مطالعه ای درر زمینه روانشناسی و حتی جامعه شناسی داشته باشه قدر استدراک این مسئله رو داره ...

جای خالیه @افتک!! اینجا کاملا احساس میشه.:D
دوست عزیز از نظر من تمامی حرفهای شما توجیه هست و بس. حتی نوع نگرش به زندگی هم کلاه گشادیه که انسان سر خودش میذاره برا جبران نداشته ها. مثل این فیلمای هالیوودی که کارتون خوابهای سیاهپوست رو نشون میده شبا شاد و خوشحال ابجو میزنن و آواز میخونن.:general304:
اینکه یکی تو خونش تلویزون 21 اینچ داشته باشه با یه یخچال و یه موکت و زندگی شادی داشته باشه کاملا ممکنه و اینکه یه میلیاردر غصه داشته باشه اونم ممکنه ولی این FACT که پول خوشبختی نمیآورد یک مزخرف به تام معنا هست.
جملات بعدی که خدمتتون میگم داخلش هیچ فخری نیست واقعیت زندگی یه نفر هست و لاغیر.
گرامی من در حال حاضر قیمت بدنه دوربین و لنزهایی که استفاده میکنم به عنوان دوربین دوم بالای 15 میلیون هست. هیچ کار حرفه ای هم باهاش نمیکنم . کلا کار ذوقی و پرتره برای دوستو آشنا. این دوربین و متعلقاتش منو شاد میکنه، متوجه هستید؟ صدای شاترش که میاد آروم میشم. حالا از نظر خیلیها کلا این وسیله یه جور پز دادن و همین. خیلیا میگن ما با موبایلمون عکس میگیریم کافیه. کافیه؟؟؟
تلویزیون 50 اینچی فایده نداره .ماشین ماشینه دیگه ما تو ترافیکیم اونام تو ترافیکن. خونه 150 متری میخوایم چکار تو 70 متر هم زندگی میکنیم توپ ما که همش سر کاریم برای خواب میاییم خونه فقط. مسافرتم با اتوبوس میریم چادر میزنیم. ولی در حقیقت هیچکدوم از افرادی که این حرفها رو میزنن از خونه بزرگ و ماشین suv و فلان و بهمان بدشون نمیاد مجبورن خودشون رو توجیه کنند چون کیفیت زندگی داخل ایران فراتر از افتضاحه.
حالا از نظر برخی میشه با ماهی 500 تومن شاد بود جای خود داره .مهم کیفیت شادیه، نه کمیتش. بزرگترین اشنباه هم تشکیل زندگی بر مبنای این شادی پر کمیت و بی کیفیت هست . یه موقعی به خودشون میان میبینن به قسطاشون که فکر میکنن غصه میخوردشون از درون.

دید متغییر نسبت به زندگی یه توهم تمام نشدنی هست.

راجع به اون بیمار روانی هم من یاد گرفتم دلم به حال کسی بسوزه که به حال خودش تب کنه لااقل. هیچ الزامی نیست من درستش کنم.
یه مثال بزنم براتون.
چند سال پیش با دوستی از پشت استادیوم آزادی رد میشدیم جمعه. جمعه ها هم موتوری فراوونه اونجا یکی اومد از جلومون ویراژ داد و تک چرخ زد با یه نفر ترکش. یهو رفیق ما سرش رو از پنجره کرد بیرون داد زد ایول داداش یه سری دیگه.
من خیلی تعجب کردم گفتم فلانی تو که اینکاره نبوده این داد و بیداد قضیش چی بود؟ گفت اینا بالاخره یه روز خودشون و یکی دیگه رو بدبخت میکنن . فقط هر چر زودتر بهتر، اینجا خطرش کمتره بذار برا یه بار راحت شن.:general304::general304::general304:

پیروز باشید....

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
توی تهران اگر کسی خونه داشته باشه، یک خانواده دو نفره با 2 تومن میتونن یه زندگی راحت داشته باشن. البته ممکنه یکماه خرجشون 4 تومن بشه، ماه های دیگه کمتر.... البته مدیریت خرج هم مهمه... شما می تونی یک کیلو گوشت بخری 40 تومن و توی خونه جلوی تلویزیون بخوری یا اینکه بری همون 1 کیلو رو توی رستوران با قیمت 400 تومن بخوری و از ترافیک و سر و صدای بچه و مزاحمت آدم های بی فرهنگ هم لذت ببری:D

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
خیلیا میگن ما با موبایلمون عکس میگیریم کافیه. کافیه؟؟؟[/COLOR]

بعله که کافیه :D...دوربین 15 میلیونی میخوام چیکار ! بجان کوشا نباشه بجان خودم، ما یه دوربین دیجیتال داریم که برادر خانمم برامون گرفته ، مدلش که هیچی حتی برندش رو هم نمیدونم :D

قسمتی از حرفای شما رو قبول دارم... خیلی ها در ظاهر خودشون رو توجیه میکنن که راضی هستن، اما در باطن عقده نداشتن اون چیزها توی دلشون می مونه و بعدا به شکل حسادت یا پرخاشگری یا رفتارهای غیر طبیعی خودش رو بروز میده. این خوب نیست..... اما نکته ای که اینجا وجود داره اینه که لزوما همه افراد از چیزهای مشابه خوششون نمیاد... مثل همین دوربین یا ماشین SUV ... بجان خودم اگر شما هم پولش رو بدی من حاضر نیستم توی تهران SUV سوار بشم....... شاید واقعا افرادی وجود دارن که خونه بزرگ و تلویزیون بزرگ و مسافرت پر خرج هم براشون جذابیتی نداشته باشه

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
بعله که کافیه :D...دوربین 15 میلیونی میخوام چیکار ! بجان کوشا نباشه بجان خودم، ما یه دوربین دیجیتال داریم که برادر خانمم برامون گرفته ، مدلش که هیچی حتی برندش رو هم نمیدونم :D

قسمتی از حرفای شما رو قبول دارم... خیلی ها در ظاهر خودشون رو توجیه میکنن که راضی هستن، اما در باطن عقده نداشتن اون چیزها توی دلشون می مونه و بعدا به شکل حسادت یا پرخاشگری یا رفتارهای غیر طبیعی خودش رو بروز میده. این خوب نیست..... اما نکته ای که اینجا وجود داره اینه که لزوما همه افراد از چیزهای مشابه خوششون نمیاد... مثل همین دوربین یا ماشین SUV ... بجان خودم اگر شما هم پولش رو بدی من حاضر نیستم توی تهران SUV سوار بشم....... شاید واقعا افرادی وجود دارن که خونه بزرگ و تلویزیون بزرگ و مسافرت پر خرج هم براشون جذابیتی نداشته باشه
تو که تجسم بارز اسکروچی بابا. :D
هنوزم پیجو سوار میشی؟ تو تهرون سوار نمیشی مسافرتم نمیخوای بری باش.؟
بعضیا هستن براشون هیچی جذابینی نداره. چرا زنده موندن پس؟

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
تو که تجسم بارز اسکروچی بابا. :D
هنوزم پیجو سوار میشی؟ تو تهرون سوار نمیشی مسافرتم نمیخوای بری باش.؟
بعضیا هستن براشون هیچی جذابینی نداره. چرا زنده موندن پس؟

خسیس مجرم نیست، بیماره :D

بله، هیچی بهتر از پرشیا نیست:p... مسافرت رو دوست دارم با هواپیما برم، از رانندگی توی جاده های ایران متنفرم، از مسیر های بیابونی ایران با راننده های شهادت طلب هم لذت نمی برم:D

خب شاید از عبادت و زهد و ریاضت لذت می برن. از کجا میدونی ؟:p.... ولی حقیقتا خیلی از لذت های روحی خرجی نداره، مثل همین مردم آزاری من در پی تی :p

stranglove2

Registered User
لایک‌ها
15
دوست عزیز از نظر من تمامی حرفهای شما توجیه هست و بس. حتی نوع نگرش به زندگی هم کلاه گشادیه که انسان سر خودش میذاره برا جبران نداشته ها. مثل این فیلمای هالیوودی که کارتون خوابهای سیاهپوست رو نشون میده شبا شاد و خوشحال ابجو میزنن و آواز میخونن.:general304:
اینکه یکی تو خونش تلویزون 21 اینچ داشته باشه با یه یخچال و یه موکت و زندگی شادی داشته باشه کاملا ممکنه و اینکه یه میلیاردر غصه داشته باشه اونم ممکنه ولی این FACT که پول خوشبختی نمیآورد یک مزخرف به تام معنا هست.
گرامی من در حال حاضر قیمت بدنه دوربین و لنزهایی که استفاده میکنم به عنوان دوربین دوم بالای 15 میلیون هست. هیچ کار حرفه ای هم باهاش نمیکنم . کلا کار ذوقی و پرتره برای دوستو آشنا. این دوربین و متعلقاتش منو شاد میکنه، متوجه هستید؟ صدای شاترش که میاد آروم میشم. حالا از نظر خیلیها کلا این وسیله یه جور پز دادن و همین. خیلیا میگن ما با موبایلمون عکس میگیریم کافیه. کافیه؟؟؟
تلویزیون 50 اینچی فایده نداره .ماشین ماشینه دیگه ما تو ترافیکیم اونام تو ترافیکن. خونه 150 متری میخوایم چکار تو 70 متر هم زندگی میکنیم توپ ما که همش سر کاریم برای خواب میاییم خونه فقط. مسافرتم با اتوبوس میریم چادر میزنیم. ولی در حقیقت هیچکدوم از افرادی که این حرفها رو میزنن از خونه بزرگ و ماشین suv و فلان و بهمان بدشون نمیاد مجبورن خودشون رو توجیه کنند چون کیفیت زندگی داخل ایران فراتر از افتضاحه.
حالا از نظر برخی میشه با ماهی 500 تومن شاد بود جای خود داره .مهم کیفیت شادیه، نه کمیتش. بزرگترین اشنباه هم تشکیل زندگی بر مبنای این شادی پر کمیت و بی کیفیت هست . یه موقعی به خودشون میان میبینن به قسطاشون که فکر میکنن غصه میخوردشون از درون.

راجع به اون بیمار روانی هم من یاد گرفتم دلم به حال کسی بسوزه که به حال خودش تب کنه لااقل. هیچ الزامی نیست من درستش کنم.
یه مثال بزنم براتون.
چند سال پیش با دوستی از پشت استادیوم آزادی رد میشدیم جمعه. جمعه ها هم موتوری فراوونه اونجا یکی اومد از جلومون ویراژ داد و تک چرخ زد با یه نفر ترکش. یهو رفیق ما سرش رو از پنجره کرد بیرون داد زد ایول داداش یه سری دیگه.
من خیلی تعجب کردم گفتم فلانی تو که اینکاره نبوده این داد و بیداد قضیش چی بود؟ گفت اینا بالاخره یه روز خودشون و یکی دیگه رو بدبخت میکنن . فقط هر چر زودتر بهتر، اینجا خطرش کمتره بذار برا یه بار راحت شن.:general304::general304::general304:

پیروز باشید....
پس نتیجه ای که من گرفتم اینه که شما اهل مباحثه نیستین و اومدین یه حرفایی رو بزنین بعد هم یه مثالی که ربطی به حرفتون نداره رو عنوان کنید ...
همه انسانها بدون استثناء - بدون استثناء - دارای سرخوردگی یا کمبودهای دوران کودکی و طفولیت هستند . حقیر - پدر مادر و اقوام بنده هم از این قاعده مستثنی نیستیم !
منظور من علاقه دوست شما و امثالشان هست که ممکنه از این بابت باشه و کما اینکه این در همه ابعاد زندگی از معیشت - اقتصاد - تفریح - لوازم منزل - حتی داشتن فرزند - هزینه در موارد خاص - حتی داشتن کلکسیون از لوازم مورد علاقه - خرید ماشین و... تاثیر زیادی میگذاره و نتیجه من این هست که این موارد به هیچ وجه ربطی با هزینه های زندگی نداره ! پس هیچ دلیلی نیست که هزینه این خوشی های کوچک و بزرگ رو در لیست هزینه های جاری زندگی قرار دهیم ...استارتر محترم در توضیحات کلمه متوسط و هزینه رو مطرح کردن و حرفی از زیاده خواهی برای مسکن مسافرت و تفریح نزدن - عموم جامعه و قشر متوسط - و با توجه به این بهتره راجب افراد خاص صحبت نکنیم.
بله بنده عرض کردم که همه دارای این مشکل هستیم و کنترل اون در ابتدای زندگی مهم هست . مادی نگر شدن همسران در زندگی یکی از بزرگترین دلایل طلاق در کشور هست که میتونه سرمنشایی همانند مطلب گفته شده داشته باشه و کم ندیدم از این موارد - طلاقهایی حتی بعلت نرفتن به رستوان - بخاطر رفت و آمد نکردن با خودروی شخصی - حتی نخریدن پراید - نرفتن به مراسمات با تاکسی تلفنی ! - و موردی جالب به خاطر نخریدن لوازم آرایش ... و کم هم نیست این موارد ... و همه کمابیش در جریان همچین مواردی قرار میگیریم .
اگر صحبت های من رو به قصد دیگری به غیر شفاف سازی و مباحثه در مورد عقاید برای فهرست و اندازه هزینه های زندگی میدونید اصلا قصد ندارم که این بحث رو با این روند ادامه بدم . من خوشحال میشوم از دانش شما و دیگران استفاده کنم و باعث افتخاره برام ولی نه شما نه دوستان در بحث شرکت نکردید و امکان ادامه آنر را فراهم نمیکنید .
ضمنا حقیر داشن آموخته کارشناسی IT - کارشناسی ICT - کارشناسی عمران و دانشجوی روانشناسی هستم و صحبت های قابل استناد . با آرزو و دعا برای انسانیت و آزاد اندیشی در جامعه

Last edited:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
خسیس مجرم نیست، بیماره :D

بله، هیچی بهتر از پرشیا نیست:p... مسافرت رو دوست دارم با هواپیما برم، از رانندگی توی جاده های ایران متنفرم، از مسیر های بیابونی ایران با راننده های شهادت طلب هم لذت نمی برم:D

خب شاید از عبادت و زهد و ریاضت لذت می برن. از کجا میدونی ؟:p.... ولی حقیقتا خیلی از لذت های روحی خرجی نداره، مثل همین مردم آزاری من در پی تی :p
شما GXR وردار ببر تو جاده اگه هر گونه عملیات شهادت طلبانه روت اجرا شد من میام خسارتت رو میدم.:D
مشاهده شده حتی نیسان گاوی هم ازش حساب میبره.:rolleyes:
زهد و تقوا چیزه خوبیه همه رو توصیه میکنم به داشتنش بذارید حرام برای ما بمونه جهنمشو بریم...:D

Last edited:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
پس نتیجه ای که من گرفتم اینه که شما اهل مباحثه نیستین و اومدین یه حرفایی رو بزنین بعد هم یه مثالی که ربطی به حرفتون نداره رو عنوان کنید ...
همه انسانها بدون استثناء - بدون استثناء - دارای سرخوردگی یا کمبودهای دوران کودکی و طفولیت هستند . حقیر - پدر مادر و اقوام بنده هم از این قاعده مستثنی نیستیم !
منظور من علاقه دوست شما و امثالشان هست که ممکنه از این بابت باشه و کما اینکه این در همه ابعاد زندگش از معیشت - اقتصاد - تفریح - لوازم منزل - حتی داشتن فرزند - هزینه در موارد خاص - حتی داشتن کلکسیون از لوازم مورد علاقه - خرید ماشین و... تاثیر گذاره و نتیجه من این هست که این موارد به هیچ وجه ربطی با هزینه های زندگی نداره ! پس هیچ دلیلی نیست که هزینه این خوشی های کوچک و بزرگ رو در لیست هزینه های جاری زندگی قرار دهیم ...استارتر محترم در توضیحات کلمه متوسط و هزینه رو مطرح کردن و بهتره راجب افراد خاص صحبت نکنیم.
بله بنده عرض کردم که همه دارای این مشکل هستیم و کنترل اون در ابتدای زندگی مهم هست . مادی نگر شدن همسران در زندگی یکی از بزرگترین دلایل طلاق در کشور هست که میتونه سرمنشایی همانند مطلب گفته شده داشته باشه و کم ندیدم از این موارد - طلاقهایی حتی بعلت نرفتن به رستوان - بخاطر رفت و آمد نکردن با خودروی شخصی - حتی نخریدن پراید - نرفتن به مراسمات با تاکسی تلفنی ! - و موردی جالب به خاطر نخریدن لوازم آرایش ... و کم هم نیست این موارد ...
اگر صحبت های من رو به قصد دیگری به غیر شفاف سازی و مباحثه در مورد عقاید برای فهرست و اندازه هزینه های زندگی میدونید اصلا قصد ندارم که این بحث رو با این روند ادامه بدم . من خوشحال میشوم از دانش شما و دیگران استفاده کنم و باعث افتخاره برام ولی نه شما نه دوستان در بحث شرکت نکردید و امکان ادامه آنر را فراهم نمیکنید .
ضمنا حقیر داشن آموخته کارشناسی IT - کارشناسی ICT - کارشناسی عمران و دانشجوی روانشناسی هستم . به آرزوی انسانیت و آزاد اندیشی در جامعه
مباحثه؟ شما هر چیزی رو با منطقتون جور در نیاد انکار میکنید؟
دوست گرامی تنها مشکل بحث شما اینه که جاش اینجا نیست. و بنده هم روانشناس و روانکاو نیستم.
و گذشته از اینها یاد گرفتم کوچکترین توجهی به این انسانهای بیماری که شما اشاره کردید نکنم. به حد کافی در دوران گذشته تاوان آدمهای بیمار ومریض وکلاه بردار و نفهم رو دادم .اصلا هم به این اصل بنی آدم و اینها اعتقاد ندارم، به کسی هم کمک کنم در خفا هست نیاز به جار زدن نداره....
دلیل تمام مشکلاتی هم که گفتید نداشتن فهم و شعور و در درجه بالاتر نداشتن فهم و شعور والدین و تربیت درست هست و لاغیر.وگرنه میتونم براتون هزاران مثال بزنم از کسانی که با کمترین امکانات بزرگترین فرزندان رو تربیت کردند.
از دیدگاه شما هم هزینه زندگی همون هزینه زنده مانده...:D اگه به نظر شما داشتن و نداشتن کلکسیون و ماشین و خونه غیر ضروریه و دلیلی نداره که در لیست هزینه جاری زندگی قرار بگیره فقط باید براتون اظهار تاسف کنم.
چیزی که شما یهش میگید افزارد خاص در کشورهای اروپایی زندگی معمولی دارند دوست عزیز. قبلا هم گفتم مهم کیفیت زندگی هست نه زنده ماندن.
شما به زنده ماندن قانع باشید بحثی نیست. اما حق این ملت حتی همون گاوهایی که روزانه هزاران خلاف میکنند بیش از اینهاست.یه ماشین خوب ، سرپناه مناسب غذای خوب تحصیلات رایگان، خدمات درمانی رایگان، امکانات تفریجی. اینا متاسفانه برا امثال شما شده رویای اروپایی و گرنه اینقدر با داشتنش مقاومت نمیکردید..... از دریچه دید شما که نگاه میکنم همین که انسان تنش سلامت باشه کافیه... چقدر از این جمله متنفرم...
ضمنا بنده از دوران طفولیتم هیچ خاطره تلخی ندارم ، پدرم خلبان جنگی زمان اون بوده در بهترین امکانات سیر میکردیم.
همه خاطرات تلخم از زمان روبرو شدن با یک مشت گوساله زبون نفهم در 20 سال اخیر شکل گرفته.
پایدار باشید.

Last edited:

stranglove2

Registered User
لایک‌ها
15
مباحثه؟ شما هر چیزی رو با منطقتون جور در نیاد انکار میکنید؟
دوست گرامی تنها مشکل بحث شما اینه که جاش اینجا نیست. و بنده هم روانشناس و روانکاو نیستم.
و گذشته از اینها یاد گرفتم کوچکترین توجهی به این انسانهای بیماری که شما اشاره کردید نکنم. به حد کافی در دوران گذشته تاوان آدمهای بیمار ومریض وکلاه بردار و نفهم رو دادم .اصلا هم به این اصل بنی آدم و اینها اعتقاد ندارم، به کسی هم کمک کنم در خفا هست نیاز به جار زدن نداره....
دلیل تمام مشکلاتی هم که گفتید نداشتن فهم و شعور و در درجه بالاتر نداشتن فهم و شعور والدین و تربیت درست هست و لاغیر.وگرنه میتونم براتون هزاران مثال بزنم از کسانی که با کمترین امکانات بزرگترین فرزندان رو تربیت کردند.
از دیدگاه شما هم هزینه زندگی همون هزینه زنده مانده...:D اگه به نظر شما داشتن و نداشتن کلکسیون و ماشین و خونه غیر ضروریه و دلیلی نداره که در لیست هزینه جاری زندگی قرار بگیره فقط باید براتون اظهار تاسف کنم.
چیزی که شما یهش میگید افزارد خاص در کشورهای اروپایی زندگی معمولی دارند دوست عزیز. قبلا هم گفتم مهم کیفیت زندگی هست نه زنده ماندن.
شما به زنده ماندن قانع باشید بحثی نیست. اما حق این ملت حتی همون گاوهایی که روزانه هزاران خلاف میکنند بیش از اینهاست.یه ماشین خوب ، سرپناه مناسب غذای خوب تحصیلات رایگان، خدمات درمانی رایگان، امکانات تفریجی. اینا متاسفانه برا امثال شما شده رویای اروپایی و گرنه اینقدر با داشتنش مقاومت نمیکردید..... از دریچه دید شما که نگاه میکنم همین که انسان تنش سلامت باشه کافیه... چقدر از این جمله متنفرم...
ضمنا بنده از دوران طفولیتم هیچ خاطره تلخی ندارم ، پدرم خلبان جنگی زمان اون بوده در بهترین امکانات سیر میکردیم.
همه خاطرات تلخم از زمان روبرو شدن با یک مشت گوساله زبون نفهم در 20 سال اخیر شکل گرفته.
پایدار باشید.
منطق من جواب به حرفا و سوالاتم بود و بر مبنای صحبت اول ادامه دادم ولی شما بحثتون عوض شد .
خوب این که شما توجهی به بیماری دیگران ندارید خودش از کمبودهای دوران کودکی و طفولیت هست که چون ادامه بدم قطعا شما ناراحت میشید نمیگم ... !
در ضمن هر کسی سبک و سطح زندگی خودشو داره و دلیلی نمیشه که با همه به یک چشم رفتار بشه و یه جور دنیا رو دید که سرمنشا این از تکبر و غرور هست .
اینکه عزیزانی که در مناطق کویری زندگی میکنند با توجه به اقلیم و تاثیرات اون رفتار اونها باعث میشه که کم خرج و حسابگر باشند از فهم و شعور ادب و تربیت والدین نیست ... ! ولی بعضی ها به اونها لقب خسیس میدن و همچنین موارد دیگر که بسیار هست ...
خوب حرف منم همینه که میشه با کمترین امکانات بهترین فرزند رو تربیت کرد و بودن در زندگی مرفه و برآورده شدن آرزوها و ... دلیلی نیست که بگوییم نمیشود بدون اینها زندگی کرد و این زنده ماندن هست . اونهایی که شما میشناسید آیا زنده هستند یا زندگی میکنند ؟ شاید هدف و منظور شما از زندگی داشتن خودروی مدل بالا یا ویلا و ... باشه ولی قطعا برای کسانی اینطور نیست.
به شما هم پیشنهاد میکنم علاوه بر تاسف برای من بخاطر طرز فکرم لطفا به اطرافتون نگاه دقیق تری داشته باشین چون از قشر مرفه هستید عرض میکنم . بنده در خانواده قرهنگی بزرگ شدم و از خیلی خانواده ها سطح پایین تری داشتم پس درک من به لحاظ تجربی نسبت به زندگی قشر متوسط جامعه بیشتر است از شما که در سطح بالای جامعه هستید و قطعا استارتر محترم دنبال سطح متوسط زندگی هست نه سطح مرفه .بله هزینه زندگی متوسط در ایران به اندازه زنده بودن هست و بس . هیچ ارتباطی هم نداریم با خارج که شما مقایسه کردید ما در ایرانیم و دنبال مقدار هزینه برای سطح متوسط زندگی.
بله درآمد یک کارگر ساختمانی در آلمان با اندازه پزشک در ایران هست و زندگی اون به نسبت کارگر در ایران بهتراست . خوب این چه ربطی به بحث ما داره ؟ ربطشو توضیح بدین
عزیز دل شما شرایط زندگی من رو میدونستین به من نمیگفتین تفریح و ماشین برایم رویاست ! لطفا قضاوت نکنید . من بحث در مورد سطح متوسط جامعه کردم نه خودم !
خدا رو هزاران مرتبطه شکر من هیچ مشکل جدی در زندگی ندارم و قدم به قدم به خواسته هایم رسیدم با صبر حوصله و توکل به خداوند
جای خلافکار در زندان و جای گاو هم در گاوداری هست ! نه در رفاه و امنیت .
داشتن خانه - ماشین - امنیت - تفریح حق هر کسی هست . حقیر یادم نمیاد حرفی در خلاف این زده باشم .
اگر قرار بود درمان ! تحصیل ‍! رایگان باشه باشه پس پزشکان و اساتید و ... باید هوا بخورن دیگه درسته ؟ تمام کسانی که اقوام و دوستان من هستند و در خارج از ایران هم برای تحصیل هزینه می کنند و هزینه های سرسام آور و هم کارهای پزشکی عمل های جراحی و حتی پر کردن دندان رو در ایران انجام می دهند ! کجای دنیا درمان رایگان هست برای همه جامعه ؟ اتفاقا این دولت که کاری کرد کسی که مغذش احتیاج به جراحی داره بره بیمارستان عمل کنه حدود یک ماه تحت نظر در بیمارستان باشه بعد ترخیص بشه بدون هزینه کردن یک ریال پول در بیمارستان دولتی .
ضمنا سلامتی بهترین نعمت خداوند هست انشاالله در کنار خانواده شما و همه سلامت باشید :
قدر زر , زرگر شناسد
قدر گوهر , گوهری
قدر گل , بلبل شناسد

Last edited:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
@افتک!! بیا ببین چی خبره اینجا:D

منطق من جواب به حرفا و سوالاتم بود و بر مبنای صحبت اول ادامه دادم ولی شما بحثتون عوض شد .
خوب این که شما توجهی به بیماری دیگران ندارید خودش از کمبودهای دوران کودکی و طفولیت هست که چون ادامه بدم قطعا شما ناراحت میشید نمیگم ... !

شما بگو راحت باش دوست عزیز.:D من تنها کمبودی که ازدوران طفولیت یادمه اینه که بستنی یخی نمیذاشتن زیاد بخورم عقده شده بود برام. الان همیشه یخچال رو پر میکنم از بستنی یخی، میخورم.:general304:
عدم توجه من به وضعیت دیگران دلیلش اینه که من مسئول کسی نیستم که راه زندگی رو بهش نشون بدم دوسنت عزیز.مگه من رابین هودم؟
دلیل برا گفتن نداشتم تا حالا اما اگه دوست دارید بدونید من سال 80 تو بازار تهران 30 میلیون تومن رو یکی از بستگان نزدیک نوش جان کرد محاسبه کنید الان چقدر میشه. سال 90 به یه پیک موتوری یه سیستم دادم برا پسرش میخواست آبروش حفظ بشه اونموقع دراومد 800 تومن هنوز قراره پولش رو برگردونه . احمق خبر نداشت اگه فقط یه قسطش رو میورد من دو برابر جور دیگه بهش میرسوندم. سر یه پروژه دیگه یکسال و نیم وقت گذاشتیم حمیعا خوردنش رفت. ولی جالب قضیه اینه که با تمام این تفاصیل من دستم تو جیبمه و راحت خرج میکنم و طرفهای مقابلم الان خبر دارم کاسه چه کنم چه کنم دستشونه. این 3 مورد فقط 3 تا از حدود 20 مورد بود عزیز. .نیایید بگید الان بیماریت نهفتس خودت خبر نداری .من خودم ملت ور روانکاوی میکنم برادر.
لزومی نداره دل به حال کسی بسوزونم .شما میسوزونی؟ در حالت لفظی فقط؟ میگی بهشون آخی؟:D

در ضمن هر کسی سبک و سطح زندگی خودشو داره و دلیلی نمیشه که با همه به یک چشم رفتار بشه و یه جور دنیا رو دید که سرمنشا این از تکبر و غرور هست .
اینکه عزیزانی که در مناطق کویری زندگی میکنند با توجه به اقلیم و تاثیرات اون رفتار اونها باعث میشه که ما به اونها لقب خسیس بدیم از فهم و شعور ادب و تربیت والدین نیست ... ! و همچنین موارد دیگر که بسیار هست ...
خوب حرف منم همینه که میشه با کمترین امکانات بهترین فرزند رو تربیت کرد و بودن در زندگی مرفه و برآورده شدن آرزوها و ... دلیلی نیست که بگوییم نمیشود زندگی کرد و زنده ماندن هست . اونهایی که شما میشناسید آیا زنده هستند یا زندگی میکنند ؟ شاید هدف و منظور شما از زندگی داشتن خودروی مدل بالا یا ویلا و ... باشه ولی قطعا برای کسانی اینطور نیست.
تکبر و غرور؟ شما زندگی و رفاه رو در چی معنی میکنید؟ داشتن یه خونه اجاره ای و خوردن نون و عشق؟
سبک زندگی ایرانی جماعت افتضاحه عزیزم بخوام توضیح بدم باید تا فردا تایپ کنم براتون. ملت هنوز دارن تو عهد قاجار و خان و خان سالاری سیر میکنند. ضمن اینکه 90 درصد کسانی که من میشناسم فقط دارن زنده میمونن.

به شما هم پیشنهاد میکنم علاوه بر تاسف برای من بخاطر طرز فکرم لطفا به اطرافتون نگاه دقیق تری داشته باشین چون از قشر مرفه هستید عرض میکنم . بنده در خانواده قرهنگی بزرگ شدم و از خیلی خانواده ها سطح پایین تری داشتم پس درک من به لحاظ تجربی نسبت به زندگی قشر متوسط جامعه بیشتر است از شما که در سطح بالای جامعه هستید و قطعا استارتر محترم دنبال سطح متوسط زندگی هست نه سطح مرفه .بله هزینه زندگی متوسط در ایران به اندازه زنده بودن هست و بس . هیچ ارتباطی هم نداریم با خارج که شما مقایسه کردید ما در ایرانیم و دنبال مقدار هزینه برای سطح متوسط زندگی.

من؟ قشر مرفه؟ قشر مرفه انگار ندیدی عزیز. قشر مرفه خونش متری 50 تومنه ماشینش 2 میلیارد. من کجا مرفهم؟:general208:
استارتر محترم هزینه زندگی خوب رو پرسید من هم جوابش رو دادم.نگفت برای اینکه زنده بمونیم چقدر لازم داریم که.
بله هزینه زندگی متوسط در ایران به اندازه زنده بودن هست و بس . این جملتون رو به فارسی معنی کنید من متوجه بشم.

بله درآمد یک کارگر ساختمانی در آلمان با اندازه پزشک در ایران هست و زندگی اون به نسبت کارگر در ایران بهتراست . خوب این چه ربطی به بحث ما داره ؟ ربطشو توضیح بدین
عزیز دل شما شرایط زندگی من رو میدونستین به من نمیگفتین تفریح و ماشین برایم رویاست ! لطفا قضاوت نکنید . من بحث در مورد سطح متوسط جامعه کردم نه خودم !

کی همچین حرفی زده؟ یه کارگر ساده بترکه 3500 یورو میگیره که تسکش رو کم کنن حدود 3000تا براش میمونه که میشه ماهی 9 تومن ما. 1200 تا 1500 تا رو باید بده برا یه خونه. کجاش اندازه درآمد یه دکتره؟ بحث اینه که رفاه یه کارگر تو اروپا از رفاه یه دکتر تو ایران بیشتر . رفاه ربطی به درآمد نداره عزیزم. شما سعی دارید همه چیز رو با صفر و یک منطق داشنگاهی بسنحید که جور درنمیاد.
شما هم اگه از سطح متوسط نیستید و ازش خبر ندارید که چطور زندگی میکنه لطفا راجع بهشون نظر ندید. بنده با اینکه خانوادم وضع مالی خوبی دارند کلا از روز اول دستم تو جیب خودم بوده و بس الانم هر چی دارم یا ندارم حاصل زحمت خودم هست . منم یه زمانی مستاجر بودم حال و روزشون رو میدونم. شما اگه درک نکرده باشی کلا نظر دادنت بیفایدست. چون اون چیزی که شنیدی رو داری بیان میکنی. نه اینکه لمسش کرده باشی.

خدا رو هزاران مرتبطه شکر من هیچ مشکل جدی در زندگی ندارم و قدم به قدم به خواسته هایم رسیدم با صبر حوصله و توکل به خداوند
جای خلافکار در زندان و جای گاو هم در گاوداری هست ! نه در رفاه و امنیت .
داشتن خانه - ماشین - امنیت - تفریح حق هر کسی هست . حقیر یادم نمیاد حرفی در خلاف این زده باشم .
اگر قرار بود درمان ! تحصیل ‍! رایگان باشه باشه پس پزشکان و اساتید و ... باید هوا بخورن دیگه درسته ؟ تمام کسانی که اقوام و دوستان من هستند و در خارج از ایران هم برای تحصیل هزینه می کنند و هزینه های سرسام آور و هم کارهای پزشکی عمل های جراحی و حتی پر کردن دندان رو در ایران انجام می دهند ! کجای دنیا درمان رایگان هست برای همه جامعه ؟ اتفاقا این دولت که کاری کرد کسی که مغذش احتیاج به جراحی داره بره بیمارستان عمل کنه حدود یک ماه تحت نظر در بیمارستان باشه بعد ترخیص بشه بدون هزینه کردن یک ریال پول در بیمارستان دولتی .
ضمنا سلامتی بهترین نعمت خداوند هست انشاالله در کنار خانواده شما و همه سلامت باشید :
قدر زر , زرگر شناسد
قدر گوهر , گوهری
قدر گل , بلبل شناسد
خدا رو شکر که شما هیچ مشکلی ندارید . بنده هم مشعوفم.
میگم شما صفر و یکید .. اگر قرار بود درمان رایگان باشه ؟:general208: من دردم رو از دست انسانهای مثل شما کجا ببرم آخه؟ چاه هم نداریم نزدیک خونه.
پس اون مالیاتهایی که دولت فخیمه میگیره اینهمه پول فروش نفت و گاز و خاک و ... کجا داره میره. الان به این نتیجه رسیدم شما از اقتصاد هم هیچی نمیدونید. برید نگا کنید جزایر فارو هم اینا توش رایگانه.
بیست و سی هم کمتر ببینید.:D
اون چیزی هم که دوستان شما ندارند بیمه کامل هست دوست عزیز. بدون بیمه و حق شهروندی چه انتظاری دارید؟ بازم باید سرم روب کوبم به دیوار فکر کنم.:general208:
ضمنا جای گاو در گاوداریه اما تو ایران گاوها دارن رانندگی میکنند تو اتوبان. یه مشت گوسفند هم شدن مسئول بخور بخور یه سری گرگم که....
بگذریم
شما هم ایشالا قدر شناس تمامی نعمات الهی باشید.
مردم چه قدر تایپ کردم.o_O

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
شما GXR وردار ببر تو جاده اگه هر گونه عملیات شهادت طلبانه روت اجرا شد من میام خسارتت رو میدم.:D
مشاهده شده حتی نیسان گاوی هم ازش حساب میبره.:rolleyes:
زهد و تقوا چیزه خوبیه همه رو توصیه میکنم به داشتنش بذارید حرام برای ما بمونه جهنمشو بریم...:D

GXR نمیدونم چیه :D ولی کلا ماشین باز نیستم.

بابا چرا چیزهای بیخودی دعوا می کنید . هرکی هر جوری دوست داره زندگی کنه خب... دعوا فقط باید بخاطر تهران باشه:D

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
GXR نمیدونم چیه :D ولی کلا ماشین باز نیستم.

بابا چرا چیزهای بیخودی دعوا می کنید . هرکی هر جوری دوست داره زندگی کنه خب... دعوا فقط باید بخاطر تهران باشه:D
این GXR.
2015_Toyota_Land_Cruiser_200_VXR_WALD.jpg

دعوا؟ شیب ؟ بام؟ الانم سر تهرانه دیگه. نفهمیدی هنوز؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
این چیه ! یهو بگو تراکتور سوار شم برم زمین شخم بزنم دیگه:D
تو یبار تست کن پشیمون شدی بیا سرمن هوار بزن. جالبه که این رو میشه با یه حقوق 4000 یورو راحت گرفت در بلاد کفر.
سهم شما از زندگی چیست دوست عزیز؟

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

یه مثال بزنم براتون.

پیروز باشید....

اگه جسارت نباشه نمیدونم چرا فرمایشات شما منو یاد جردن بلفورت انداخت ! همون بنده خدایی رو میگم که مارتین اسکورسیزی فیلم گرگ وال استریت رو با نیم نگاهی به کاراکترش ساخته بود ! ;)

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
اگه جسارت نباشه نمیدونم چرا فرمایشات شما منو یاد جردن بلفورت انداخت ! همون بنده خدایی رو میگم که مارتین اسکورسیزی فیلم گرگ وال استریت رو با نیم نگاهی به کاراکترش ساخته بود ! ;)
یا ابرفرض.
یعنی با این مفایستون زدید منو منهدم کردید دیگه. من کجام حیله گر وفلانه عزیز. :general208:
دقیقا جای خالی شما اینجا احساس میشد دوست عزیز. حدیث داریم حتی افتک هم یه جایی گفته روح شما در بدنش حلول کرده.
الان فک کنم با این تایپ یه خطی روح اونم در بدن شما حلول کرده.:general705:
یعنی شما دو نفرید با دو روح در دو بدن.:rolleyes:

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
تو یبار تست کن پشیمون شدی بیا سرمن هوار بزن. جالبه که این رو میشه با یه حقوق 4000 یورو راحت گرفت در بلاد کفر.
سهم شما از زندگی چیست دوست عزیز؟

بجان کوشا نباشه، به مرگ مصطفی :D دوست ندارم. من از چیزهای کوچک های تک و ابزار دقیق خوشم میاد.حتی از موبایل بزرگ خوشم نمیاد. تا حالا هم خیلی خرج این چیزهای مورد علاقم کردم. در این موارد اصلا خسیس نیستم:p

بالا