برگزیده های پرشین تولز

همهء سوالات من (سوالات فني)

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اخه تو راهنماش نوشته بود کلید ماکرو رو باید چند بار پشت سر هم بزنید
منم این کارو میکردم و نمیشد
ولی در مورد پایه هم
خوب اخه برخی جاها که نمیشه دوربین رو روی پایه قرار داد !؟

حتما که نباید سه پایه باشه منظور اینکه دوربین رو به جایی تکیه بدی یا دوربین رو در یکجای ثابت قرار بدی

تا لرزش نداشته باشه

مثلا من بعضی مواقع از گل میز یا اگر بخوام پایین تر بیام از لیوان استفاده میکنم

البته استفاده از تکیه گاه زمانی هست که دوربین به شما هشدار بده که سه پایه لازمه

خدایا به ما هم پول بده اس 3 بخریم و گربه پیشت کنیم :D

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
حتما که نباید سه پایه باشه منظور اینکه دوربین رو به جایی تکیه بدی یا دوربین رو در یکجای ثابت قرار بدی

تا لرزش نداشته باشه

من عجيب توي اين لرزشگير موندم ! اگر دوربيني لرزشگير داره اگر قابليت عكسبرداري پياپي از شيء متحرك داره ... پس پايه براي چيه ؟! يا وقتي لرزشگير هست چرا بعضي از عكسها مات در ميان :wacko:​

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5

من عجيب توي اين لرزشگير موندم ! اگر دوربيني لرزشگير داره اگر قابليت عكسبرداري پياپي از شيء متحرك داره ... پس پايه براي چيه ؟! يا
وقتي لرزشگير هست چرا بعضي از عكسها مات در ميان
:wacko:​

لرزه گیر برای زمان استفاده از زوم هست ولرزشهای ریز ولی کار پایه خیلی فراتر از این هست و فقط برای

جلوگیری از لرزش نیست

وقتي لرزشگير هست چرا بعضي از عكسها مات در ميان

مات بودن عکسها که فقط بخاطر لرزش دست نیست ممکنه فکوس اشتباه باشه مخصوصا روی یک سوژه

متحرک که ممکنه فاصلش بادوربین کم وزیاد بشه

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0

من عجيب توي اين لرزشگير موندم ! اگر دوربيني لرزشگير داره اگر قابليت عكسبرداري پياپي از شيء متحرك داره ... پس پايه براي چيه ؟! يا وقتي لرزشگير هست چرا بعضي از عكسها مات در ميان :wacko:​

جواب این سوال خیلی ساده هست. فقط برای اینکه بتونید
متوجه بشید. باید فیزیک ارتعاشات و حرکتهای نوسانی رو بدونین:

سیتم لرزشگیر دوربین ارتعاشات(لرزشها) با دامنه محدودی رو خنثی میکنه. و همچنین در فرکانس های خاص و محدود.
لرزشگیر چطور لرزشها رو خنثی میکنه؟ راهی جز حرکت خلاف جهت لرزش نیست. آیا لنز و سی سی دی داخل دوربین بیش از یک یا دو میلیمتر میتونن حرکت کنن؟ خیر. پس اگه دامنه لرزشها حدود 4میلیمتر بود .لرزشگیر کاری نمیتونه بکنه.

لرزش های کند (فرکانس پایین) هم تاثیری برسیستم لرزشگیر نمیذاره که بخواهد خنثی کنه.

ولی با استفاده از پایه اصلا ارتعاش و لرزشی از طریق دست به دوربین منتقل نمیشه. چون تکیه گاه دوربین پایه هست نه دست.

saye*

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

تا لرزش نداشته باشه

مثلا من بعضی مواقع از گل میز یا اگر بخوام پایین تر بیام از لیوان استفاده میکنم

البته استفاده از تکیه گاه زمانی هست که دوربین به شما هشدار بده که سه پایه لازمه

خدایا به ما هم پول بده اس 3 بخریم و گربه پیشت کنیم :D

ممنون از جوابتون

راستی چرا برخی از عکسا وقتی روشون زوم میکنم یه حالت برفکی داره ؟

خدایا به ما هم پول بده اس 3 بخریم و گربه پیشت کنیم

دوربین که قابلی نداره
گربه رو هم که میتونید هر جایی پیشت کنید :lol:

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از توضيحات خوبي كه دادين :happy: يادمه اون اولا كه دوربين سايبرشات اومده بود توي تبليغ نشون ميداد كه دوربينه پشت ماشين بود . ماشين هم راه ميافته و دوربين شديد تكون ميخوره ولي يه عكس صاف و تر و تميز ميگيره !! حالا درسته ميگيم تبليغ ....يعني همش " گول " بود ؟ :blink:

2- ايزو چيه ؟! كارش چيه ؟ :blush: توضيح كامل بدين لطفا !!

3-توي توضيحات sony h2 نوشته كه Min shutter سي ثانيه ! يعني هر يه دونه عكسي كه گرفت بايد سي ثانيه صبر كنيم تا يه دونه ديگه بگيره ؟؟؟! اينطوري كه خيلي مسخرست كه :f34r:

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
ممنون از توضيحات خوبي كه دادين :happy: يادمه اون اولا كه دوربين سايبرشات اومده بود توي تبليغ نشون ميداد كه دوربينه پشت ماشين بود . ماشين هم راه ميافته و دوربين شديد تكون ميخوره ولي يه عكس صاف و تر و تميز ميگيره !! حالا درسته ميگيم تبليغ ....يعني همش " گول " بود ؟ :blink:

3-توي توضيحات sony h2 نوشته كه Min shutter سي ثانيه ! يعني هر يه دونه عكسي كه گرفت بايد سي ثانيه صبر كنيم تا يه دونه ديگه بگيره ؟؟؟! اينطوري كه خيلي مسخرست كه :f34r:

ایزو حساسیت ccd رو بیان میکنه.هر چی ایزو رو بیشتر انتخاب کنی..ccd (یا نگاتیو) به نور حساستر میشه.ایزو های بالا برای عکاسی در شب و از حرکات سریع مناسبن.همچنین ایزوی بالاتر باعث نویز بیشتر میشه.
منظور ازshutter زمان باز بودن دریچه دوربین برای نور دادن به فیلم یا سی سی دی است.این زمانها از یک دو هزارم ثانیه تا 30 ثانیه در دوربینای معمولی هستن.زمان بیشتر(معمولا) برای سوژه های ثابت و تاریک. و زمان کمتر برای سوژه های متحرک و پر نور.
................
این پست رو هم بخون .هر چی بخوای توش هست(البته تو لینکاش):
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=908257&postcount=7
...........................

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون از جوابتون

راستی چرا برخی از عکسا وقتی روشون زوم میکنم یه حالت برفکی داره ؟

:lol:

شما تا یک حد می تونید زوم کنید و ان هم بستگی به تعداد پیکسلها داره هرچه تعداد بیشتر باشه

بیشتر می توانیم زوم کنیم . پس اگر زیاد زوم کنیم عکسها پیکسل پیکسل میشن یا به عبارتی شطرنجی

میشن

حالا اگر بعضی عکسها زود تر پیکسل پیکسل میشن پس سایز کوچکتری ( تعداد کمتری پیکسل ) نسبت عکسهای دیکه دارن

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
اگر منظور زوم با دوربین روی سوژه هست

دلیل اینکه (مخصوصا در زمانی که نور کم هست ) شما نقطه ای دور رو جلو میکشید در صورتی که از

ان نقطه دور نور به حد کافی به دوربین نمیرسه و عکس نویزی میشه

در نور کم نباید از زوم استفاده کرد

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5

با اجازه اقا فرشید ( فرشاد :lol: )

2 خودمونی: ایزو حساسیت فیلم به نور هست ( در دوربینهای دیجیتال ccd) وقتی نور کم هست برای ثبت

تصویر لازم هست که سی سی دی به نورحساستر باشه که این حساسیت ایزو نام داره

3 یعنی اینکه شاتر این دوربین میتونه تا 30 ثانیه باز باشه و نور به سی سی دی ( فیلم ) برسونه

وقتی نور کم هست یا باید ایزو رو بالا برد یا زمان نور رسانی رو زیاد کرد مثلا 2 ثانیه . این دوربین تا 30

ثانیه این امکان رو داره .

حالا در این میان استفاده از ایزو و شاتر یه جریاناتی داره که یواش یواش متوجه میشی

saye*

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شما تا یک حد می تونید زوم کنید و ان هم بستگی به تعداد پیکسلها داره هرچه تعداد بیشتر باشه

بیشتر می توانیم زوم کنیم . پس اگر زیاد زوم کنیم عکسها پیکسل پیکسل میشن یا به عبارتی شطرنجی

میشن

حالا اگر بعضی عکسها زود تر پیکسل پیکسل میشن پس سایز کوچکتری ( تعداد کمتری پیکسل ) نسبت عکسهای دیکه دارن

سلام
اینارو که میدونستم :blink:

منظور من چیز دیگه ای بود
من کی گفتم پیکسلی میشه !!!

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
سلام
اینارو که میدونستم :blink:

منظور من چیز دیگه ای بود
من کی گفتم پیکسلی میشه !!!

حدس زدم ولی مطمئن نبودم
113.gif

بابا شما استادید من برای عبرت دیگران نوشتم
301.gif

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
بازم ممنون ... لينكهاي خيلي خوبي بودن :happy: فقط يه چيزي گفته بود كه مينيمم زمان 30 ثانيه !!! يعني نيم دقيقه تمام باز ميمونه ؟؟ ميدونم اينطوري نيست ... ميخوام بدونم منظورشون چي هست

لينك صفحه : http://www.dpreview.com/reviews/sonyh2

در مورد تنظيمات اتوماتيك هم اگر توضيح بدين عاليه .... به صورت پيش فرض هستند يا با شرايط سوژه نور و حساسيت و .... تنظيم ميشن ؟! و كلا تنظيم دستي بهتر هست يا اتوماتيك ؟

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
بازم ممنون ... لينكهاي خيلي خوبي بودن :happy: فقط يه چيزي گفته بود كه مينيمم زمان 30 ثانيه !!! يعني نيم دقيقه تمام باز ميمونه ؟؟ ميدونم اينطوري نيست ... ميخوام بدونم منظورشون چي هست

در مورد تنظيمات اتوماتيك هم اگر توضيح بدين عاليه .... به صورت پيش فرض هستند يا با شرايط سوژه نور و حساسيت و .... تنظيم ميشن ؟! و كلا تنظيم دستي بهتر هست يا اتوماتيك ؟
پس چی؟ دریچه دوربین 30 ثانیه باز میمونه دیگه! تازه بعضی دوربینا یک ساعتم باز میمونه.نمونش هم اون عکس که کامیار جان در تاپیک اخرین عکس گذاشت.از اسمون.
سوال دوم :اگه بلد باشی تنظیم دستی بهتره.اگر نه از همون اتوماتیک استفاده کنی هم بد نیست.
اگر لینک هایی که دادم بخونی تنظیم دستی هم یاد میگیری و اکثر مشکلات و سوالاتت حل میشه.

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
همون ... هنوز وقت نذاشتم رو مقاله ها :blush: درسا سنگينه زياد تو نت نميام !‌

در مورد مموري ها هم يه توضيح بدين ... من ديدم دو نوع مموري هست كه قيمتهاشون خيلي با هم فرق ميكنه !‌ تقريبا دو برابر هست ....

31326521-2-300-overview-1.gif

31218962-2-200-0.gif

فرقشون تو چيه ؟؟! ارزش داره كه آدم دو برابر هزينه كنه :hmm:

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5

اقا فرشاد کامل توضیح دادن

فقط اضافه میکنم که در حالت اتومات دوربین با توجه به شرایط نوری خودش تنظیمات رو انجام میده و یک حالت پیش فرض نیست

اما در مورد مموری ها روی دومی نوشته های اسپید یعنی دارای سرعت بالا در ذخیره کردن اطلاعات هست این خودش

در قیمت تاثیر داره همچنین نوع و مدت گارانتی و اصل و غیر اصل بودن هم تاثیر داره البته من در مورد

مموریهای سونی خیلی اطلاعات ندارم

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
در مورد مموري ها هم يه توضيح بدين ... من ديدم دو نوع مموري هست كه قيمتهاشون خيلي با هم فرق ميكنه !‌ تقريبا دو برابر هست ....
فرقشون تو چيه ؟؟! ارزش داره كه آدم دو برابر هزينه كنه

نه.برای دوربین عکاسی ارزش نداره.فرقشوناینه که در اولی:
سرعت خواندن : حداکثر 160 مگابایت درثانیه
سرعت نوشتن : حداکثر 15 مگابایت در ثانیه

ولی در دومی سرعتا تقریبا دو برابر.

saye*

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یک نمونه از عکسها رو بذار

اخه ندیده که نمیشه

سلام
متاسفانه توی عکسای خانوادگی این مسئله پیش اومده
و نمیتونم بزارم اینجا
ببینید کیفیت عکسا خوبه
ولی روی عکس یه چیزایی مثل برفک تلویزیون وجود داره !

بالا