برگزیده های پرشین تولز

همهء سوالات من (سوالات فني)

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
تا جاییکه کن میدانم لامپ قرمز نقشی در کاهش قرمزی چشم ندارد بلکه برای دستیابی به فوکوس بهتر بخصوص در محیطهای کم نورتر و همیچنین برای آگاهی دادن به سوژه در مورد زمان عکاسی هست.
نه.. چراغ قرمز برای کاهش قرمزی چشم( red eye reduction) هم کاربرد داره.. اما چطور؟ در شب و نور کم مردمک چشم بازتر از بقیه مواقع هست.. وقتی فلاش زده میشه پرتو نور فلش وارد چشم میشه و بازتابش اون قرمزی رو ایجاد میکنه.. اون چراغ قرمز در فواصل کم باعث میشه مردمک چشم بسته تر بشه و اون بازتاب نور که عامل قرمزی چشم هست کم میشه.

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز وظیفه کاهش قرمزی چشم بعهده فلاش است. اگر دقت کنید انتخاب آن اکثرا جزء گزینه های فلاش هست. برای امتحان در یک محیط نیمه تاریک یک بار با انتخاب Red-Eye Reduction و یکبار بدون آن عکس بگیرید و به فلاش زدن دوربین با دقت نگاه کنید.

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
دوست عزیز وظیفه کاهش قرمزی چشم بعهده فلاش است. اگر دقت کنید انتخاب آن اکثرا جزء گزینه های فلاش هست. برای امتحان در یک محیط نیمه تاریک یک بار با انتخاب Red-Eye Reduction و یکبار بدون آن عکس بگیرید و به فلاش زدن دوربین با دقت نگاه کنید.
اولا ؛ اصلا اسم اون لامپ red-eye reduction lamp هست! (وظیفه کاهش قرمزی چشم بعهده فلاش و اون لامپ هست)

دوما اینجا رو بخونید (پاراگراف سوم!!) http://www.canon.com.au/support/cus...ticleForm&File=KB01332&productID=sureshotbf10

In order for the red-eye reduction feature to achieve the best results, your subjects should look directly at the red-eye reduction lamp as it shines for a couple of seconds before the photo is taken

تا جاییکه کن میدانم لامپ قرمز نقشی در کاهش قرمزی چشم ندارد

سوما من در مورد چیزی که اینجا میگم مطمئن هستم.. شما هم اگر مورد چیزی مطمئن نیستید,اطلاعات غلط ندهید لطفا.

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
اولا ؛ اصلا اسم اون لامپ red-eye reduction lamp هست! (وظیفه کاهش قرمزی چشم بعهده فلاش و اون لامپ هست)

دوما اینجا رو بخونید (پاراگراف سوم!!) http://www.canon.com.au/support/cus...ticleForm&File=KB01332&productID=sureshotbf10

سوما من در مورد چیزی که اینجا میگم مطمئن هستم.. شما هم اگر مورد چیزی مطمئن نیستید,اطلاعات غلط ندهید لطفا.
1- اول بریم سراغ سوما:
اگر موافقید که در این تاپیک صرفا در مورد مسائل فنی بحث کنیم، بحث را ادامه دهیم وگرنه اینجانب معذورم. با امید به اینکه همه با این نظر موافق باشیم ادامه میدهیم.
2- والا در منابعی که من دیدم به این لامپ میگویندassist lamp AF . برام جالب بود. از دوستانی که دوربینهای مختلف دارند خواهش میکنم یک نگاهی به دفترچه آنها بیاندازند بببیند در برندهای مختلف به این لامپ چه میگویند.
3- اگر به مکانیزم ایجاد قرمزی چشم در تصاویر بپردازیم میبینیم که هرچه مردمک چشم بازتر باشد شانس ایجاد آن بیشتر است. همانطور که میدانیم در محیطهای تاریک چشم مردمک را بازتر میکند تا نور بیشتری وارد چشم شود. اگر بطریقی بتوانیم نور محیط را بیشتر کنیم شانس ایجاد پدیده قرمزی چشم کمتر میشود. بنابراین میتوان قبول کرد که لامپ AF با ایجاد نور بیشتر (حداقل از نظر تئوری) ممکن است باعث بسته شدن بیشتر مردمک شود. ولی نقش اصلی به عهده فلاش است که در Red-Eye Reduction Mode قبل از تصویر برداری یک یا چند بار روشن میشود تا باعث بسته شدن بیشتر مردمک گردد. به هر حال احتمالا سهم این دو در رسیدن به نتیجه نهایی متناسب با شدت نوری هست که تولید میکنند (شدت نور لامپ AF و لامپ فلاش) که خوب اصلا قابل مقایسه نیستند.
4- در مورد نگاه مستقیم به لامپ AF (که در سایت مورد اشاره توصیه شده)، در مورد دوربین من (FZ5) توصیه شده که از نزدیک به آن نگاه نشود. باز هم از دوستان دیگر خواهش میکنم اگر در دفترچه های راهنمای دوربینشان توصیه ای در این رابطه هست برای من بازگو کنند. شاید علت اصلی که در سایت توصیه به انجام اینکار شده این بوده که نور لامپ درست بر روی Fovea بیافتد. این ناحیه ای بر روی شبکیه است که بیشترین تجمع سلولهای حساس بنور در آن قرار دارد و مرکز حدت بینایی است. باین ترتیب بیشترین پاسخ مردمک به نور ایجاد می شود. ولی من بطور کلی توصیه میکنم حداقل از فاصله کمتر از 3-2 متر باین لامپ بطور مستقیم نگاه نشود.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوستان عزیز نمیدونم این چه بحثه میکنید ، ولی اسم این لامپ در بعضی از مدلها هر دو اسمیه که شما میفرمائید هم برای ردوکیشن قرمزی چشمه و هم بعنوان چراغ راهنما یا اسیست لامپ محسوب میشه . در دوربینهای جدید دوست عزیز "اینجانی" کار حذف قرمزی چشم بعهده همین لامپ هست به این دلیل که از روش قدیمی معمولا" جواب خوبی بدست نمیومد و دوم اینکه باعث مصرف بیشتر باطری میشد . باید دید لوکس نور چقدر هست برای دوربین این دوست عزیزمون و اصلا" شدتی داره اگه نداشته باشه برای فوکاسه ولی اگه داشته باشه برای هر دو کار استفاده میشه.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من در مورد مد sport دوربین canon 350D سوال داشتم، چطوری باید روی سوژه در حال حرکت فوکوس کرد؟ باید وقتی فوکوس کردیم همراه حرکت سوژه، دوربین رو حرکت بدیم؟ آخه چطوری؟:confused: اگه ندونیم کدوم سمت میخواد حرکت کنه چی؟

در مد دستی برای عکسبرداری از سوژه در حال حرکت باید چه مواردی رو رعایت کرد؟

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
اين مد ها كه روي دوربين ها هست فقط يكسري چيزهاي از قبل تنظيم شده هستند و كار جادويي انجام نميدن.
پس در مد دستي هم اگر اطلاعات عكاسي داشته باشيد ميتوانيد به همان تنظيمات برسيد.

سوال اول كه خودتون ميگيد سوژه در حال حركت! پس معلومه كه كدوم طرفي ميره ديگه! اگر سرعت شاتر بالا باشه به راحتي فريز ميشه و لازم نيست به تعقيق سوژه بپردازيد. اما او كاري هم كه شما گفتيد خودش يك تكنيك هست ( پانينگ) كه عكس هاي زيبايي بوجود مياره. ( زمينه محو و در حال حركت به علاوه سوژه فريز شده كه كاملا حس حركت رو به بيننده ميده..)
معمولا بهتره از قبل دوربين رو به يك جسم ثابت در نزديكي محل سوژه فوكوس كنيد... يا فوكوس رو در حالت پيوسته قرار دهيد و به تعقيب سوژه بپردازيد...

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون امیر جان از راهنماییتون. مثلا برای عکاسی از حیواناتی که در حال حرکت هستند، منظورم بود.

يا فوكوس رو در حالت پيوسته قرار دهيد و به تعقيب سوژه بپردازيد...
این فوکوس پیوسته چیه و از کجا تنظیم میشه؟

باز هم ممنون

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
ممنون امیر جان از راهنماییتون. مثلا برای عکاسی از حیواناتی که در حال حرکت هستند، منظورم بود.

این فوکوس پیوسته چیه و از کجا تنظیم میشه؟

باز هم ممنون

فوكوس پيوسته يا Continues Focus كه معمولا در تنظيمات به اسم AF-C مشخص ميشه. كارشم اينه كه دوربين همش در حال فوكوس هست و با كوچكترين تغيير سوژه يا كادر خودش مجدد فوكوس ميكنه. ( مصرف باطري زياد ميشه ). تو منو Auto Focus دنبالش بگرديد.
البته من نظرم اينه كه در دوربين ، محدوده فوكوس رو هم تنظيم كنيد. يعني در حالت مركزي Center قرار دهيد تا دوربين رو اجسام ديگه فوكوس نكنه و اونها رو به حساب نياره. اينجوري تمركز روي سوژه بهتر ميشه.

mossallaei

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان
من با دوربین کانن 710IS خودم بعضی وقتها که از بابام در حالت اتوماتیک عکس میگیرم موهای سفید بابام طبیعی نمی افتد. مثلاً چند عکس خیلی طبیعی می افته ولی 1 یا 2 عکس موهای سفید و سیاه را خوب نمیندازه . برای عکس گرفتن از صورت افراد بهترین گزینه چی میتونه باشه؟
با تشکر از همه دوستان

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
فوكوس پيوسته يا Continues Focus كه معمولا در تنظيمات به اسم AF-C مشخص ميشه. كارشم اينه كه دوربين همش در حال فوكوس هست و با كوچكترين تغيير سوژه يا كادر خودش مجدد فوكوس ميكنه. ( مصرف باطري زياد ميشه ). تو منو Auto Focus دنبالش بگرديد.
البته من نظرم اينه كه در دوربين ، محدوده فوكوس رو هم تنظيم كنيد. يعني در حالت مركزي Center قرار دهيد تا دوربين رو اجسام ديگه فوكوس نكنه و اونها رو به حساب نياره. اينجوري تمركز روي سوژه بهتر ميشه.

خیلی ممنون از راهنماییتون.
در منوی AF دوربین، سه مورد one shot و AI Focus و AI SERVO هست که این دوتا رو نمیدونم فرقشون چی هست.

حالا یک سوال دیگه این وسط، (بی ربطه!!). دوربینهای دیجیتال با رد شدن از زیر دستگاههای اشعه ایکس فرودگاه مشکلی براشون (سنسورشون) بوجود نمیاد؟ توی دفترچه اش که چیزی ننوشته.

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
خیلی ممنون از راهنماییتون.
در منوی AF دوربین، سه مورد one shot و AI Focus و AI SERVO هست که این دوتا رو نمیدونم فرقشون چی هست.

حالا یک سوال دیگه این وسط، (بی ربطه!!). دوربینهای دیجیتال با رد شدن از زیر دستگاههای اشعه ایکس فرودگاه مشکلی براشون (سنسورشون) بوجود نمیاد؟ توی دفترچه اش که چیزی ننوشته.

one shot : يكبار فوكوس ميكنه. وقتي كه ميخواين عكس بگيريد.

AI Focus : دوربين اگر حركتي رو حس كنه ، فوكوس رو دوباره انجام ميده تا اينكه كادر ثابت بشه. تقريبا ميشه گفت وقتي حركتي رو حس كنه ميره تو مد AI SERVO . ( بين حالت one shot و AI SERVO اتومات ميكنه! )

AI SERVO: همون حالتي هست كه توضيح دادم. يعني فوكوس مداوم.

در مورد سوال دوم هم بنظر نمياد مشكلي وجود داشته باشه ( تا حالا گزارش نشده )

Should I be have any concerns about putting my digital camera through the X-Ray machines at the airport?

Nope, there is no evidence that putting your camera through those machines causes any harm.​

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
با سلام خدمت دوستان
من با دوربین کانن 710IS خودم بعضی وقتها که از بابام در حالت اتوماتیک عکس میگیرم موهای سفید بابام طبیعی نمی افتد. مثلاً چند عکس خیلی طبیعی می افته ولی 1 یا 2 عکس موهای سفید و سیاه را خوب نمیندازه . برای عکس گرفتن از صورت افراد بهترین گزینه چی میتونه باشه؟
با تشکر از همه دوستان

اگر خيلي سفيد باشه ، فكر ميكنم اور اكسپاوز ميشه .. بهتره سعي كني در نور مناسب و بدون فلاش عكس بگيري.
در عكس پرتره ، نور حرف اول رو ميزنه. ( نورپردازي )

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
امیر جان واقعا ممنون از راهنمایهاتون.

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
خواهش ميكنم. خوشحالم كه مورد استفاده قرار گرفت

miladali

Registered User
لایک‌ها
722
من تازه دوربين فيلم برداری سونی مدل dvd705 خريدم.ولی موقع فيلم برداری تو اطاق تصوير خرابه.اگه اشتباه نکنم نويز زياد داره.مشکل از خوده دوربينه؟

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من تازه دوربين فيلم برداری سونی مدل dvd705 خريدم.ولی موقع فيلم برداری تو اطاق تصوير خرابه.اگه اشتباه نکنم نويز زياد داره.مشکل از خوده دوربينه؟

درجایی که نور کم باشه تصویر نویز دار میشه واین طبیعی هست البته در هر دوربینی این مقدار نویز کم وزیاد هست و بستگی به سایز سنسور و .... داره

اگه در نور کافی خوب فیلم میگیره پس ایرادی نداره

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
با سلام خدمت دوستان
با تشکر از همه دوستان

موهای سفید نور فلاش رو زیاد بر میگردون در نتیجه موها ی سفید تفکیک نمیشن و یک سطح یکدست

سفید بدست میاد

پس این مسئله به وضعیت نور داره . برای سوژه هایی که رنگ سفید دارن نوز نباید شدید باشه

عکس از چهره ( پرتره ) باید از مد پرتره که با تصویر یک چهر ه روی دوربین شما مشخص شده عکاسی

کنید

البته باید از سوژه فاصله بگیرید و با کمک زوم سوژه رو کادر بندی کنید تا چهره بخاطر نزدیک بودن به لنز

مثل بشکه نشه و تا حد امکان از نور طبیعی استفاده بشه

Arman_BTC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام به دوستان عزیز

با تلاش دوستان و راهنمایی اساتید تاپیک خوب و مفیدی شده و انشالله پربارتر هم بشه.

سوالم اینه که ایا مموری کارت در کیفیت عکسها تاثیر داره چون اون مموری که روی خود دوربین بود و 32 مگا بایت بود رو با کارت 1 گیگ عوض کردم عکس ها شفافیت قبلا رو ندارن. دوربین هم a620 هست.

از راهنماییتان خیلی متشکرم.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من که بعید میدونم روی کیفیت تاثیر بذاره

شما خودتون بهتر میدونید که روی مموری که عکس کپی نمیشه بلکه همش کد و 0 و یکه

ممکنه تنظیمات دور بین یا مانیتور کامپیتر بهم ریخته

بهر حال میتونید دوباره با کارت 32 عکس بگیرید و امتحان کنید

بالا