• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه چیز در مورد مرورگر فایرفاکس

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
از كدوم قسمت opera 10 اين بخش فعال ميشه ؟
همه سايتها رو باز مي كنه؟

منم همین سوالو دارم
الان دانلودش کردم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم توش در این مورد
ممنون

اپرا 10 رو بگيرد

پايين صفحه سمت چپ آيكوني شبيه يك عقربه خاكستري رنگ وجود داره با كليك روي اون و تغيير رنگ به قرمز ،گزينه توربو براي شما فعال شده و علاوه بر افزايش سرعت(فشرده سازي اطلاعات) محدوديت ها هم رفع ميشه !

اگه اين عقربه رو نديديد مراحل زير رو دنبال كنيد
Tools/Quick preferences/Enable Opera turbo

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
اپرا 10 رو بگيرد

پايين صفحه سمت چپ آيكوني شبيه يك عقربه خاكستري رنگ وجود داره با كليك روي اون و تغيير رنگ به قرمز ،گزينه توربو براي شما فعال شده و علاوه بر افزايش سرعت(فشرده سازي اطلاعات) محدوديت ها هم رفع ميشه !

اگه اين عقربه رو نديديد مراحل زير رو دنبال كنيد
Tools/Quick preferences/Enable Opera turbo
حاجي دمت گرم
خيلي حال داد
خدا كنه پفيوزا اپرا رو فيلتر نكنن :دي
روش از اين پر سرعت تر نديده بودم
همه سايتها رو هم باز مي كنه
دستت طلاااااااااااااااا:blush::happy:

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
بچه ها این فایر فاکس من یه مدت خیلی کند شده. الان 5 صفحه که داخلش باز باشه. به شدت جون می کنه تا موس تکون بخوره. قبلا این جور نبود. کسی می دونه چشه؟

ميتوني فضاي كش بيشتري بهش اختصاص بدي اين ميتونه كمك كنه ...

راه دوم :
ر این که هنوز هم مرورگر فایرفاکس سریعترین و قدرتمندترین مرورگر دنیاست شکی نیست ، این مرورگر که از سرعت بسیار بالایی در بارگزاری صفحات وب بهره می برد امنیت بسیار بالایی نیز دارد. شاید مهم ترین مشکلی که بتوان به این مرورگر گرفت مصرف نسبتا بالاتر آن با توجه به مرورگرهای دیگر از فضای سخت افزاری سیستم باشد. میزان فضایی از حافظه رم که در هنگام استفاده از این مرورگر مصرف می شود شاید بیشترین میزان در مقایسه با دیگر مرورگرها باشد؛ در این ترفند جالب که هیچ نیازی به نرم افزار خاصی ندارد قصد داریم تا افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس را ا دو برابر تضمین کرده و در عین حال فضای مصرفی حافظه رم را در هنگام اجرای فایرفاکس تا حد زیادی کاهش دهیم. نکته مهم این است که این ترفند تنها برای کاربرانی که از ارتباط اینترنتی ADSL بهره می برند مناسب بوده و تاثیرگذار خواهد بود. پس از انجام این ترفند ساده مطمئنا متوجه تفاوت آن نسبت به قبل خواهید شد. انجام این ترفند شامل چند قسمت خواهد شد:

برای کاهش میزان فضای مصرفی کش داخلی فایرفاکس از رم سیستم کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

در نوار آدرس فایرفاکس عبارت about:config را تایپ نموده و وارد یک صفحه جدید شوید. در صفحه با پیغامی رو به رو می شوید که می بایست با زدن دکمه I’ll be careful , I promise وارد صفحه اصلی تغییرات شوید . ( توضیح این که در تمامی موارد ترفند : این مرحله نیز تکرار خواهد شد )

عبارت ” browser.sessionhistory.max_total_viewers ” را با جست و جو پیدا نموده و با کلیک برروی آن مقدار آن را که به صورت پیش فرض ۱- است را به ” ۰ ” تغییر دهید.

اما برای افزایش سرعت لود نمودن صفحات وب نیز باید مراحل زیر صورت گیرد:

وارد صفحه about:config شوید .

” network.http.pipelining ” را پیدا نموده و مقدار آن را با دوبار کلیک به ” True ” تغییر دهید.

” network.http.proxy.pipelining ” را پیدا نموده و مقدار آن را با دوبار کلیک به ” True ” تغییر دهید.

” network.http.pipelining.maxrequests ” پیدا نموده و با دوبار کلیک مقدار آن را برای مثال به عددی مانند ۳۰ تغییر دهید. این عمل باعث می شود که در یک لحظه ۳۰ بار مرورگر شما از سرورسایت برای گرفتن اطلاعات درخواست دهد.

در آخرین مرحله با راست کلیک برروی صفحه و از گزینه ” New ” وارد قسمت ” Integer ” شده نام را ” nglayout.initialpaint.delay ” قرار داده و مقدار آن را ” ۰ ” قرار دهید. انجام این مرحله هم باعث می شود که مرورگر شما برای دسترسی به اطلاعات سایت ۰ ثانیه صبر کند.

ساخت و تغییر مقدار ” network.dns.disableIPv۶ ” به ” False “

ساخت و تغییر مقدار ” content.notify.backoffcount ” به ” ۵ ” و ساخت و تغییر مقدار ” ui.submenuDelay ” به ” ۰ ” انجام این مرحله در افزایش سرعت را به پایان خواهد رساند.ضمنا این سه مقدار باید به صورت Integer ساخته می شوند.

انجام این مراحل تا حد زیادی در سرعت بارگزاری مرورگر فایرفاکس تاثیر گذار خواهد بود به طوری که پس از مدت کوتاهی حتما متوجه این تغییر در سرعت نیز خواهید شد.

مرحله پایانی هم برای کاهش ۱۰ مگابایتی حافظه مصرفی رم در زمان minimize بودن فایرفاکس است:

بازهم وارد صفحه ” about:config ” شوید.

با راست کلیک در صفحه و انتخاب گزینه ” Boolean ” ، از زیر مجموعه های گزینه ” New ” ، نام را ” config.trim_on_minimize ” و مقدار را ” True ” انتخاب کنید.

حالا مرورگر خود را یک بار Restart کرده و از سرعت بالا هم در اجرا و هم در بارگزاری صفحات لذت ببرید.

منبع انگليسي
منبع فارسي:مشخص نيست سايتهاي زيادي اين مطلب رو كپي كردن

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
برای عدم نمایش فایل‌های فلش در فایرفاکس چه باید کرد؟

راه اول:
اين اكستنشن ميتونه بهت كمك كنه ;)سازگاري با نسخه جديد رو نميدونم...

راه دوم:
در شاخه هاي مربوط به مرورگر فايرفاكس فولدر chrome رو پيدا كن اين css رو در فولدر chrome ايجاد كن ...

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام دوستان!

بعضی مواقع که به وب گردی مشغول هستم،بعضی از سایت ها یک فیلم یا کلیپی رو گذاشتند که اتوماتیک لود میشه!(خب این پدر پهنای باند نت رو در میاره ) :دی توی Setting , Option و... هم رفتم، اما پیدا نکردم،شما میدونید کجا باید برم که این گزینه رو غیرفعال کنم؟؟ یعنی اتوماتیک نشون داده نشه ! مثل بعضی مواقع که عکس ها رو نشون نمیداد!!

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!

حميد جان اين اكستنشن مشكل شما رو فكر كنم حل كنه ...اگه منظورت چيز ديگه اي بود بگو فكر كنم يه چيز ديگه هم داشتيم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
حاجي دمت گرم
خيلي حال داد
خدا كنه پفيوزا اپرا رو فيلتر نكنن :دي
روش از اين پر سرعت تر نديده بودم
همه سايتها رو هم باز مي كنه
دستت طلاااااااااااااااا:blush::happy:

خواشحالم مفيد واقع شد ..
روش پر سرعت تر هم هست ..من خودم از اين قابليت استفاده نميكنم( منظورم اپرا توربو هست )
اگه اين ^%$## خيلي بهت فشار آوردن بهم پخ بزن كامل توضيح ميدم خدمتت ...اينجا مشكل شرعي داره توضيح بدم!

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
ميتوني فضاي كش بيشتري بهش اختصاص بدي اين ميتونه كمك كنه ...

البته این مشکل رو فقط با پی تی دارم. از ظهر هم قاط زده و هنگ می کنه. یه دفعه ای می بینی 10 تا پنجره خود به خود باز می کنه.
دوباره نصبش کنم؟ بعد امکان اینو داره بوکمارزم رو یه جا سیو کنه. دستتون درد نکنه

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
البته این مشکل رو فقط با پی تی دارم. از ظهر هم قاط زده و هنگ می کنه. یه دفعه ای می بینی 10 تا پنجره خود به خود باز می کنه.
دوباره نصبش کنم؟ بعد امکان اینو داره بوکمارزم رو یه جا سیو کنه. دستتون درد نکنه

10 تا پنجره خود به خود باز ميكنه؟!!
امتحانش ضرر نداره ميخوايي دوباره نصب كن ...

مراحل بك آپ گرفتن از بوك مارك:
1:Bookmarks/Organize bookmarks
پنجره كه باز شد بالاي پنجره يه قسمت نوشته
2:Import and backup
منوي كشويي كه باز شد
3:back up
رو انتخاب ميكني و برات يه فايل JSON ميسازه كه بك آپ از تمامي بوك مارك هات هست(پيشنهاد ميكنم اين فايل رو يه جاي مطمئن نگهش داري ممكنه بعدا به دردت بخوره) ...

بعد از Uninstall ‌و نصب مجدد مراحل بالا رو تا شماره 2 دنبال مكيني ولي اين دفعه به جاي Back up ‌گزينه
Restore /Choose file
رو انتخاب ميكني و آدرس فايل JSON رو بهش ميدي ...بوك مارك هات برميگيرده ;)

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
10 تا پنجره خود به خود باز ميكنه؟!!
امتحانش ضرر نداره ميخوايي دوباره نصب كن ...

مراحل بك آپ گرفتن از بوك مارك:
1:Bookmarks/Organize bookmarks
پنجره كه باز شد بالاي پنجره يه قسمت نوشته
2:Import and backup
منوي كشويي كه باز شد
3:back up
رو انتخاب ميكني و برات يه فايل JSON ميسازه كه بك آپ از تمامي بوك مارك هات هست(پيشنهاد ميكنم اين فايل رو يه جاي مطمئن نگهش داري ممكنه بعدا به دردت بخوره) ...

بعد از Uninstall ‌و نصب مجدد مراحل بالا رو تا شماره 2 دنبال مكيني ولي اين دفعه به جاي Back up ‌گزينه
Restore /Choose file
رو انتخاب ميكني و آدرس فايل JSON رو بهش ميدي ...بوك مارك هات برميگيرده ;)
خیلی ممنونم
thankyou.gif

Dr.Mahda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
من از همون روزی که ورژن 3.5 منتشر شده آپدیت کردم فایرفاکسم رو. ولی مشکلم اینه که نسخه جدید خیلی بیشتر از نسخه قبلی دچار کرش(Crash) می‌شه. اگه شانس بیارم و اذیتم نکنه, فوقش هر یک ساعت یه بار دچار کرش می‌شه حتماً!
می‌خواستم بدونم اصلاً چرا این مشکل وجود داره, علت Crash‌های فایرفاکس چیه و اینکه چیکار برای حلش می‌شه کرد و چهارم اینکه :D شما هم دچار این مشکل شده‌اید؟
ممنون.​

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
حميد جان اين اكستنشن مشكل شما رو فكر كنم حل كنه ...اگه منظورت چيز ديگه اي بود بگو فكر كنم يه چيز ديگه هم داشتيم

وااای مرسی دوست من، بلاخره یکی ما رو دریابید!
N_aggressive%20%2816%29.gif

پ.ن: ADD کردم چند ساعت دیگه تست میکنم ببینم جواب میده!
62izy85.gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام
من از همون روزی که ورژن 3.5 منتشر شده آپدیت کردم فایرفاکسم رو. ولی مشکلم اینه که نسخه جدید خیلی بیشتر از نسخه قبلی دچار کرش(Crash) می‌شه. اگه شانس بیارم و اذیتم نکنه, فوقش هر یک ساعت یه بار دچار کرش می‌شه حتماً!
می‌خواستم بدونم اصلاً چرا این مشکل وجود داره, علت Crash‌های فایرفاکس چیه و اینکه چیکار برای حلش می‌شه کرد و چهارم اینکه :D شما هم دچار این مشکل شده‌اید؟
ممنون.​

بله نسخه جديد خيلي راضي كننده نبوده وخيلي از كاربرا اعلام كردن بعد از نصب نسخه جديد و روبرو شدن با انبوهي از مشكلات به نسخه قبلي برگشتن(اينجا ميتوني يه سري از مشكلاتي كه گزارش شده رو بخوني)....به شما توصيه ميكنم اول ورژن3.5.1 رو بگيري و اگه ديدي باز مشكلات رفع نشد به همون نسخه قبلي برگردي و منتظر بموني تا در شماره هاي بعدي مشكلات رفع بشه ;)

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام
ممنون.​

البته من مشكل شما رو نداشتم
ولي
1.خيلي دير بالا مياد
2.با فونت فارسي مشكلات عجيب و غريبي داره
3.اكثر پيج ها رو بي دليل بلاك ميكنه
4. با خيلي از اكستنشن هاي رنك بالا هم سازگار نيست (ديگه معموليا كه هيچي )
و ...

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
ببینم با همه ی این تفاسیر الان مناسب ترین ورژن کدومه؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
ببینم با همه ی این تفاسیر الان مناسب ترین ورژن کدومه؟

والا من ورژن 3.5.1 رو گرفتم خيلي از مشكلات قبلي رفع شده ...هنوز با بعضي از اكستنشن ها سازگار نيست ...شما ميتوني از اين ورژن استفاده كني ...
اگه هم ميخوايي از ورژن هاي قبلي استفاده كني آخرين شماره ورژن 3 (3.0.11) رو ميتوني از اين تاپيك پيدا كني و دانلود كني .

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
من الان از همین 3.0.11 استفاده می کنم و می خواستم ببینم فرقی با 3.5.1 داره که آپگرید کنم یا نه
در هر صورت ممنون از راهنماییت

Dr.Mahda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بله نسخه جديد خيلي راضي كننده نبوده وخيلي از كاربرا اعلام كردن بعد از نصب نسخه جديد و روبرو شدن با انبوهي از مشكلات به نسخه قبلي برگشتن(اينجا ميتوني يه سري از مشكلاتي كه گزارش شده رو بخوني)....به شما توصيه ميكنم اول ورژن3.5.1 رو بگيري و اگه ديدي باز مشكلات رفع نشد به همون نسخه قبلي برگردي و منتظر بموني تا در شماره هاي بعدي مشكلات رفع بشه ;)

البته من مشكل شما رو نداشتم
ولي
1.خيلي دير بالا مياد
2.با فونت فارسي مشكلات عجيب و غريبي داره
3.اكثر پيج ها رو بي دليل بلاك ميكنه
4. با خيلي از اكستنشن هاي رنك بالا هم سازگار نيست (ديگه معموليا كه هيچي )
و ...

ممنون.
حالا 3.5.1 رو دانلود می‌کنم ببینم مشکلات ادامه دارند یا خیر.
متشکرم.

بالا