برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد mp3 player ipod

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
حالا سوال ... بدبخت شدم رفت تو رو خدا یکی کمک کنه ... من یه بک آپ از لیت library برنامه iTunes ام گرفته بودم که هر دفعه ویندوز عوض میکردم اون رو لود میکردم توش و میتونستم بعضی آهنگها که مشکل داره رو ادبت کنم دوباره ... حالا اون فایل گیر نمیارم
sad0116.gif
حالا یکی بگه نمیشه از خود ipod لیست رو منتقل کرد به library ... فکر نکنم بشه چون آدرس فایلها رو که تو ipod حفظ نکردن !!

حالا یه سوال دیگه پسوند اون فایل رو یادم رفته ... الانم برنامش رو سیستمم نیست ... میشه یکی که داره بگه پسوندش چیه بگردم دنبالش بین این همه فایل ؟!؟!
confused0072.gif

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از IcedAngel :
حالا سوال ... بدبخت شدم رفت تو رو خدا یکی کمک کنه ... من یه بک آپ از لیت library برنامه iTunes ام گرفته بودم که هر دفعه ویندوز عوض میکردم اون رو لود میکردم توش و میتونستم بعضی آهنگها که مشکل داره رو ادبت کنم دوباره ... حالا اون فایل گیر نمیارم
sad0116.gif
حالا یکی بگه نمیشه از خود ipod لیست رو منتقل کرد به library ... فکر نکنم بشه چون آدرس فایلها رو که تو ipod حفظ نکردن !!

حالا یه سوال دیگه پسوند اون فایل رو یادم رفته ... الانم برنامش رو سیستمم نیست ... میشه یکی که داره بگه پسوندش چیه بگردم دنبالش بین این همه فایل ؟!؟!
confused0072.gif
چه دردسری!!
77.gif
نمیدونم ... از ipod که نمیتونی به کامپیوتر برگردونی... این برنامه های ipod2PC رو هم امتحان نکن لطفا!!
33.gif
اولا کار نمیکنه، دوما بعد که ipod رو به iTunes وصل میکنی میگه این با یکی دیگه Sync شده، تا فرمت نکنی، نمیزارم روش آهنگ بریزی!!!!!
24.gif
خلاصه بیخیال اون برنامه ها بشو!
پسوند اون فایل Library هم که Export میکنی میده بهت، XML هستش!
23.gif
ولی من یه بار خواستم از اون برگردونم، نشد!! شما تا حالا تونستی از اون برگردونی Library رو؟؟
253.gif

من خودم چون اون تیک "keep iTunes Music folder orginized" و "Copy files to iTunes music folder when adding to Library" رو تیک زدم، همیشه کل آهنگهام Orginized شده توی یه Folder هست!!
90.gif
Win که عوض میکنم، فقط میرم یه بار اون Folder رو Import میکنم حل میشه همه چی!!
242.gif
88.gif

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از IcedAngel :
آقا میگم این نصل جدید iPod رو دیدین که یه LCD بزرگ touch screen داره ؟؟! عجب چیزیه ... کی میخواد بیاد ؟!؟!

نسل جدید ipod که همون iPod 6G باشه، روز اول آوریل به احتمال خیلی خیلی زیاد معرفی میشه!!!
فرقش با iPod 5G اینه که اولا کلا سطح رویی iPod رو Screen پوشونده و دیگه Click Wheel حذف شده!! عوش برای اینکه بشه همین راحتی که الان میشه iPod رو کنترل کرد، اون روهم کنترل کرد، Apple اومده این صفحه نمایش HUGE رو Touchscreen هم کرده که دیگه حالشو ببرین!! بعد از Screen که خب تاثیر زیادی رو ی قابلیت پخش فیلم iPod داره، فرق بعدی با این iPod رو میشه داشتن Wi-Fi در iPod 6G دونست!! اینجوری دیگه لازم نیست هرجا میرین Cable رو هم با خودتون اینور و اونور بکشین! (البته به شرطی که همه رو اونقدر مایه دار فرض کنین که Wi-Fi دارن!!!!)
هنوز Apple هیچ خبر رسمی از این iPod منتشر نکرده... و مطمئنا هم تا روز کنفرانسش چیزی تو اینترنت نمیگه! ولی اگه تو کنفرانس واقعا iPod 6G معرفی بشه، از همون موقع تو سایت رسمیش هم میاد!
در نتیجه هنوز هیچ عکس رسمی و خبری از مشخصات دقیقش منتشر نشده! و هرچی هست یا Fake هستش، یا یکی مثلا یواشکی از Apple Lab عکس گرفته!! برا همین هنوز روی این مشخصاتی که اون اول گفتم، هیچ قطعیتی نیست! زیاد جوگیر نشین!!
اینم چند تا عکس که بنظرم واقعی تر از بقیه بود!
Handyagain.jpg ipod6G.JPG
راستی! اینا Copyright دارن!!! اینارو اولین بار Nendoke توی BMC گذاشته بود!!

alireza_dn85

Registered User
لایک‌ها
1
سلام من یک آی پاد نانو خریدم ولی توی آلبوم درست کردن مشکل دارم.من با آی تیونز چند فولدر با نام خواننده های مختلف درست کردم و توی هر کدوم از فولدرها چند تا از آلبومهای اون خواننده رو درست کردم ولی توی آی پاد تمام آلبومها یکجا هستند و توی فولدر خودشون نیستند.از فایل پی دی اف همراهشم چیزی درباره این قسمت موتجه نشدم.نمیدونم با این طرز سوال پرسیدن من شما چیزی از مشکل من متوجه شدین یا نه.اگه متوجه شدین لطفا کمکم کنید و اگه امکان داره جوابتون رو واسم پینگلیش ایمیل کنین.ممنون.

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از alireza_dn85 :
سلام من یک آی پاد نانو خریدم ولی توی آلبوم درست کردن مشکل دارم.من با آی تیونز چند فولدر با نام خواننده های مختلف درست کردم و توی هر کدوم از فولدرها چند تا از آلبومهای اون خواننده رو درست کردم ولی توی آی پاد تمام آلبومها یکجا هستند و توی فولدر خودشون نیستند.از فایل پی دی اف همراهشم چیزی درباره این قسمت موتجه نشدم.نمیدونم با این طرز سوال پرسیدن من شما چیزی از مشکل من متوجه شدین یا نه.اگه متوجه شدین لطفا کمکم کنید و اگه امکان داره جوابتون رو واسم پینگلیش ایمیل کنین.ممنون.
iTunes که اصلا Folder نداره!!
24.gif
شما باید Tag فایل های مورد نظرت رو Edit کنی... چون iTunes بر اساس اونها فایل هارو دسته بندی میکنه، نه بر اساس اینکه تو کدوم Folder هستن! برای Edit هم اون دسته از فایلهای مورد نظرت که یک آلبوم هستن رو Select کن، بعد Right Click، بعد هم Get info !!
34.gif
اسم Artist و Album رو بزاری حله!
23.gif

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من کل تاپیک و خوندم
مثل اینکه بقیه هم به جز sonyStyl مشکل منو داره با این iTune لعنتی . من حدود 30Gig موزیک ریختم تووش ولی همش قاطی پاتی شده . یعنی دنبال یه اهنگ اگه بخوام بگردم نیم ساعت باید انگشت مبارک و بچرخونم :blink:

حالا ما اگه این قرطی بازی های tag و ..... نخوایم چیکار باید بکنیم ؟؟؟ بابا من میخوام به همون ترتیبی که آهنگارو توی کامپیوتر خودم فولدر بنده کردم بیاد توو آیپد :(

بگذریم ...........

حالا دوتا برنامه بهتون معرفی میکنم که اونایی که آی پد دارن حتما بگیرن !
اولی AudioShell یه برنامه رایگانه ( در واقع اکتنشن ویندوزه ) که میتونین تمام Tag هارو توو همون محیط اکسپلوره ویندوز تغیر بدین :

audio_shell_edit.png

لینک دانلود

دومی هم برنامه iPod Agent که بدون iTune میتونین تغیرات زیادی مثل : منیج کردن فایلها ، استفاده از RSS و فال روزانه روی iPod ، گرفتن بک آپ و ......

اینم لینک دانلودش

که این نسخه trail هست . اگه کرکشو پیدا کردین به منم بدین .

هاو فان:cool:

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
خب من میدونستم iPod و iTunes با Tag کار میکنن!
242.gif
برای همین روز قبل از اینکه iPod بخرم، نشستم تمام 25GB آهنگم رو Tag هاش رو درست کردم!
243.gif
(کامل حتی با Cover Art!) و بعد که ipod رو زدم به PC، کاملا همه چی عین آدم رفت سر جاش!!
300.gif

برای درست کردن Tag هم من خود iTunes رو پیشنهاد میدم... راحت تر از هر برنامه دیگه ای که ساخته شده...
34.gif

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من یه مشکلی دارم که خیلی کلافم کرده !
مثلا من توی My music وقتی از کل آهنگها پروپرتیس میگیرم میزنه 8000 تا فایل . وقتی همه دایرکتوری ها رو ایمپورت میکنم توو iTune به حساب تراک های کانورت شده total رو میزنه مثلا 7000 تا تراک ... یعنی 1000 تا دیگه کوشن ؟؟؟؟
هیچ راهی هم نیست که ببینم کدوم قایلها رو ایمپورت نکرده!

کسی این مشکل رو نداره ؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از MacMan :
من یه مشکلی دارم که خیلی کلافم کرده !
مثلا من توی My music وقتی از کل آهنگها پروپرتیس میگیرم میزنه 8000 تا فایل . وقتی همه دایرکتوری ها رو ایمپورت میکنم توو iTune به حساب تراک های کانورت شده total رو میزنه مثلا 7000 تا تراک ... یعنی 1000 تا دیگه کوشن ؟؟؟؟
هیچ راهی هم نیست که ببینم کدوم قایلها رو ایمپورت نکرده!

کسی این مشکل رو نداره ؟
خب مطمئنی اون 8000 تا همش mp3 هستش؟؟
297.gif
ممکنه فرمت دیگه ای باشه که iTunes ساپورت نکنه.. یا اینکه فایلهای خود Windows باشه... البته 1000 تا یکمی غیر عادیه!
33.gif
مگر اینکه یه سری از آهنگات یه فرمت خاص باشه! مثلا OGG !
253.gif

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از SonyStyle :
خب مطمئنی اون 8000 تا همش mp3 هستش؟؟
297.gif
ممکنه فرمت دیگه ای باشه که iTunes ساپورت نکنه.. یا اینکه فایلهای خود Windows باشه... البته 1000 تا یکمی غیر عادیه!
33.gif
مگر اینکه یه سری از آهنگات یه فرمت خاص باشه! مثلا OGG !
253.gif

آره تقریبا مطمئنم . ممکنه یه سری wav یا ویندوز میدیا باشه که خب اونارم هم کانورت میکنه !
شاید کل فایلهایی که رفت توو لیست کانورت شدن 40 یا 50 تا بود . ولی بقیش چی :wacko: ؟؟؟؟

( سونی جان دیدم آنلاینی خواستم بهت پی ام بدم ولی آیدیت و نذاشتی ، اگه حال داشتی یه پرایوت بهم بده;) )

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از SonyStyle :
چه دردسری!!
77.gif
نمیدونم ... از ipod که نمیتونی به کامپیوتر برگردونی... این برنامه های ipod2PC رو هم امتحان نکن لطفا!!
33.gif
اولا کار نمیکنه، دوما بعد که ipod رو به iTunes وصل میکنی میگه این با یکی دیگه Sync شده، تا فرمت نکنی، نمیزارم روش آهنگ بریزی!!!!!
24.gif
خلاصه بیخیال اون برنامه ها بشو!
پسوند اون فایل Library هم که Export میکنی میده بهت، XML هستش!
23.gif
ولی من یه بار خواستم از اون برگردونم، نشد!! شما تا حالا تونستی از اون برگردونی Library رو؟؟
253.gif

من خودم چون اون تیک "keep iTunes Music folder orginized" و "Copy files to iTunes music folder when adding to Library" رو تیک زدم، همیشه کل آهنگهام Orginized شده توی یه Folder هست!!
90.gif
Win که عوض میکنم، فقط میرم یه بار اون Folder رو Import میکنم حل میشه همه چی!!
242.gif
88.gif
ای مرده شور این اپل رو ببرن با این محدودیتهاش که گذاشتن .... من هم همین کتری که تو کردی رو میکنم ... فقط ایندفعه تا itunes رو ریختم یادم رفت تیک تطبیق اوتوماتش رو پاک کنم همه آهنگها رو ریخت به هم ! آهنگ ریختن توش مصیبته همه تگها رو میریزه به هم !!!!!!
mad0228.gif

راستی ممنون بابت پاسخ ولی سوالم 2 قسمت بود ... شاید فایله رو یه جا گذاشته باشم حواسم نیست ... پسوند فایلهای library چیه یه سرچ از رو پسوند بکنم شاید گیر بیاد
راستی یه سوال دیگه این لعنتی رو شماها چه جوری فرمت میکنین ؟ از تو خود برنام ؟
300.gif

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از SonyStyle :
خب من میدونستم iPod و iTunes با Tag کار میکنن!
242.gif
برای همین روز قبل از اینکه iPod بخرم، نشستم تمام 25GB آهنگم رو Tag هاش رو درست کردم!
243.gif
(کامل حتی با Cover Art!) و بعد که ipod رو زدم به PC، کاملا همه چی عین آدم رفت سر جاش!!
300.gif

برای درست کردن Tag هم من خود iTunes رو پیشنهاد میدم... راحت تر از هر برنامه دیگه ای که ساخته شده...
34.gif
منم این کار رو کردم ... ولی لعنتی تگها رو میریزه به هم ! بعضی وقتها هر آهنگ رو 3 بار کپی میکنه ... میشه یه بار دیگه اون لینک آپدیت ipod رو بدین ؟ گمش کردم :blush:

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از IcedAngel :
ای مرده شور این اپل رو ببرن با این محدودیتهاش که گذاشتن .... من هم همین کتری که تو کردی رو میکنم ... فقط ایندفعه تا itunes رو ریختم یادم رفت تیک تطبیق اوتوماتش رو پاک کنم همه آهنگها رو ریخت به هم ! آهنگ ریختن توش مصیبته همه تگها رو میریزه به هم !!!!!!
mad0228.gif

راستی ممنون بابت پاسخ ولی سوالم 2 قسمت بود ... شاید فایله رو یه جا گذاشته باشم حواسم نیست ... پسوند فایلهای library چیه یه سرچ از رو پسوند بکنم شاید گیر بیاد
راستی یه سوال دیگه این لعنتی رو شماها چه جوری فرمت میکنین ؟ از تو خود برنام ؟
300.gif
خب گفتم که... پسوندش XML هستش!
34.gif
وقتی میزنی library رو Export کنی، یه فایل XML میده بهت! اگه منظورت این نیست، یکمی دقیقتر بگو منم بفهمم چی میگی!!!
297.gif

فرمت هم با خود iTunes! البته یه بار بیشتر نکردم!!
120.gif

منم این کار رو کردم ... ولی لعنتی تگها رو میریزه به هم ! بعضی وقتها هر آهنگ رو 3 بار کپی میکنه ... میشه یه بار دیگه اون لینک آپدیت ipod رو بدین ؟ گمش کردم
26.gif
من فکر میکنم مشکلات شماها بیشتر از بهم ریختگی تگ هاتون باشه... مثلا برا من هیچوفت پیش نیومده تگ رو خودش عوض کنه یا یه آهنگ رو 3بار بریزه!!
175.gif
کلا اگه از روز اول تگهات میزون نباشن، ipod برات کوفت میشه!!
243.gif
من این جمله رو به هر کی میخواد ipod بخره میگم! چون تمام لذت Click Wheel و اصلا Interface ای که iPod داره، به اینه که همه آهنگها دسته بندی باشن و شما بتونی 3سوت Track مورد نظرت رو بیابی!
271.gif
242.gif

اینم لینک iPod Update !

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
من تمام فایلهام تگ داره ... مشکل میدونی از چی درست میشه ؟ بغضی آهنگها تو تگشون شماره ترک رو دارن ... و برای ترکهای زیر 10 ... مثلا" 1 به جای 01 مینویسن 1 !!! برای همین ترکی که تگ 10 رو داره میاد تو اولویت و ترتیب ترکها میریزه به هم ! من مشکلم اینه ... بدبختی خود iTunes هم بعضی وقتها تگ رو دستکاری میکنه .... من تگ شماره آهنگ رو پاک می کنم تا میرم دوباره تو iTunes خودش اضافه میکنه :blink:

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
بالاخره بعد از ماهها آپدیتش کردم ... تفاوتی حس نکردم ... مشکلات قبلی رو داره ... شماها چیزی حس کردین ؟!
من هنوز وقتی میرم تو بخش عکس بعد که میام دیگه خاموش نمیشه تا اینکه یه آهنگ پخش کنم
eek7.gif

بعد خاموش میشه !!!!
mr47_02.gif

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از IcedAngel :
بالاخره بعد از ماهها آپدیتش کردم ... تفاوتی حس نکردم ... مشکلات قبلی رو داره ... شماها چیزی حس کردین ؟!
من هنوز وقتی میرم تو بخش عکس بعد که میام دیگه خاموش نمیشه تا اینکه یه آهنگ پخش کنم
eek7.gif

بعد خاموش میشه !!!!
mr47_02.gif
برا منم تقریبا فرقی نداشت!
297.gif
جز اینکه قبلا گاهی که وسط آهنگ تند تند MENU رو میزدم که بیاد رو iPod Menu، یکمی گیر میکرد (یعنی کارشو میکرد، ولی صفحه گیر میکرد!) الان دیگه درست شده...
253.gif

در مورد اون تگ ها هم خب من اینو از قدیما تجربه اش رو داشتم، همیشه دو رقمی شماره میزارم!!!
302.gif
302.gif
243.gif

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از SonyStyle :
برا منم تقریبا فرقی نداشت!
297.gif
جز اینکه قبلا گاهی که وسط آهنگ تند تند MENU رو میزدم که بیاد رو iPod Menu، یکمی گیر میکرد (یعنی کارشو میکرد، ولی صفحه گیر میکرد!) الان دیگه درست شده...
253.gif

در مورد اون تگ ها هم خب من اینو از قدیما تجربه اش رو داشتم، همیشه دو رقمی شماره میزارم!!!
302.gif
302.gif
243.gif
من بدبخت خیلی از آهنگهام رو برنامه های مختلف tag زدن ! نزدیک 8 تا dvd رو حالا باید بشینم عوض کنم ! اینا به کنار ... عکس گذاشتن رو بگو !!
راستی یه کشفی ... من ipod رو فرمت کردم ... و الان که دارم آهنگهام رو بعد از عوض کردن ویندوز میریزم ... دوباره عکس آلبوم رو بدون این که آدرس بذم میاره ... نتیجه اخلاقی این که دیدی گفتم خود iTunes خیر ندیده تگها رو دست کاری میکنه ؟!؟!
292.gif

/

حالا یه سوال دیگه ... ipod تو چند ساعت کار میکنه ؟! من صبح شارژ میکنم کامل عصری تمومه !!! کلا" 4 ساعت شاید کار کنه !!! LCD هم بدون نور !!!! بابا photo ipod ام دمش گرم یک هفته شارژ داشت !!!
294.gif

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
منم اومدم تا اظهار فضل کنم و بگم MP3Player های iPod واقعا عالین :D :specool: :specool:
من خودم امیدوارم بتونم به زودی iPod Video بگیرم.:) اما این نسل جدید iPod خیلی وسوسه برانگیزه:blush:
نکته ی منفی ای که تو iPod video می بینم اینه که خوره ی باتریه:blink: حالا فکرشو بکن بری مسافرت جایی که یک کامپیوتر هم پیدا نمیشه:eek: حال آدم گرفته میشه
راستی اینجا خوندم نوشته بود روی iPod Photo اگر firmware مخصوص بگیری میشه iPod Video :eek:
حقیقت داره؟
البته تفاوت قیمتشون زیاد نیست...::f34r: eek:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=16927&page=2

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از MohammadR :
منم اومدم تا اظهار فضل کنم و بگم MP3Player های iPod واقعا عالین :D :specool: :specool:
من خودم امیدوارم بتونم به زودی iPod Video بگیرم.:) اما این نسل جدید iPod خیلی وسوسه برانگیزه:blush:
نکته ی منفی ای که تو iPod video می بینم اینه که خوره ی باتریه:blink: حالا فکرشو بکن بری مسافرت جایی که یک کامپیوتر هم پیدا نمیشه:eek: حال آدم گرفته میشه
راستی اینجا خوندم نوشته بود روی iPod Photo اگر firmware مخصوص بگیری میشه iPod Video :eek:
حقیقت داره؟
البته تفاوت قیمتشون زیاد نیست...::f34r: eek:
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=16927&page=2
خب... اول از همه بگم که من از ایت تاپیک عملا kick میشم! چون ipod رو فروختم رفت!!!!
24.gif

ولی واقعا ازش راضی بودم، و بقدری از کیفیت + Interface راضی بودم که حد نداشت!
17.gif
34.gif

واقعا Spiro خوب گفته بود که ipod روح داره! چون واقعا کار کردن باهاش یه حس خوبی به آدم میده!
8.gif

تنها بدی ای که من تو ipod video دیدم، باتری بود...
32.gif
که خب در برابر mp3 player قبلی من ( SONY NW-HD3) واقعا کم می اورد... ولی جز باتری، واقعا هیچ مشکلی نداشتم...
23.gif

در مورد شارژ و مسافرت هم میتونی 5تومن بدی یه شارژ USB معمولی بخری از پایتخت!
21.gif
یکمی نسبت به PC کند تره، ولی به هر حال شارژ میکنه! برای مسافرت خوبه! کار من رو که راه انداخت...
242.gif

بالا