برگزیده های پرشین تولز

واقعاً مردم آذربایجان ترک نیستند؟

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته از روی اجبار جواب میدهم!

دوست من به خاطر پست قبلی عذر می خوام.
یادم هست قبلا بک پستی در مورد من اینجا زدید که متلک را به جیبش نهاده بود!
که البته جوابش را ندادم.

اما اون قسمتی که جالب اعلام شد در حقیقت بازتاب اعمال بعد از اون هست که قصد داریم اینجا بررسی اش کنیم!
مساله مهمتر اینکه من واقعا دوست ندارم اینجا پست بزنم!
حتی خوشحال هم می شوم که یک روزی بسته شدنش را ببینم!!!
اگر نادر اینجا پست نمی زد من هم می توانستم به راحتی به تاپیک هایی که در اونها فعالیت می کنم برسم!

بالاخره اینکه عفو کنید!

اگر من چیزی گفتم که توهین بوده بازم عذر میخوام اما بدونید قلبا اینطور نبوده .

king_nader27

Registered User
لایک‌ها
0
ای تعصب
ای غیرت
ای مستحکم
ای دژ
اگرقوم فارس یکی مثل توروداشت الان وضع مابهتربود.;)

king_nader27

Registered User
لایک‌ها
0
بامطالب نوشته شده آیاشاهدجنگ دیگری بین کوروش وماساژتها خواهیم بود؟:whistle:

king_nader27

Registered User
لایک‌ها
0
اگر نادر اینجا پست نمی زد من هم می توانستم به راحتی به تاپیک هایی که در اونها فعالیت می کنم برسم!
اینجا رامن زنده می کنم.
چشم دیگه اینجانامه نمی دم.
ولی خودمون شمامجبورنیستی هرشخصی دربارۀ آذربایجان وآذربایجانی صحبت می کنه یک جوابی بهش بدی.

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سيامك جان در مورد ستاره هاي پارسي با شما موافق نيستم.وقتي ما ميگيم پارسي منظورمون بيشتر ايراني واقعيه نه نژاد و قوميت.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
دوستان بزرگوار من

هدف از باز بودن اين تاپيك وكلا اين انجمن ها افزوده شدن بر اطلاعات و روشن شدن راهي است كه در پيش داريم .

محبت كنيد جواب دوستان ديگر را با توهين به اقوام ديگر و همچنين توهين به شخصيت هاي رده بالاي كشور ندهيد كه اولي كاري است دور از اخلاق و حرفه اي و دومي هم كه مغاير با قوانين است .

سپاسگزارم .

zirnevis

Registered User
لایک‌ها
8
یه فیلم مستند جالبی که برنده سیمرغ جشنواره فجر شد فیلم سرزمین گمشده به کارگردانی وحید موساییان بود . در مورد فرقه دموکرات آذربایجان و جنجالهای بعد از شهریور 1320 و نقش شوروی در این جریانات که یک مدتی آذربایجان حکومت خودمختار اعلام کرد و بعد شوروی زیرش زد و همه دست اندکاران را یا کشت یا به سبیری تبعید کرد.... داستان زندگی مهاجرانی که خودشون هم نمی دوستن چرا باید در خارج از مرز و بومشان زندگی کنن و سختی بکشن سربازانی که زن و بچه و زندگی رو فدای سیاستهای دو کشور کردن و آخرش هیچ چیز جز عذاب عایدشان نشد .

behzadkhan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب چند روزیه هر چه تلاش می کنم نمی تونم وارد سایت بشوم (گویا دارد برای من هم فیلتر می شود)
اما الان راحت وارد سیستم سایت شدم و قصد دارم نوشته ای که برای این آقای پر مدعا نوشته ام بفرستم.
خوب بنده هر کاری می کنیم این بحث ها متوقف بشوند نمیشه!
بابا پان آریانیست اعظم هم آنگونه که معلوم شد یه پست جعلی دیگه نوشتند و دمشون رو گذاشتند کولشون و در رفتند!
بنده یه عادتی دارم که اگر واقعیت رو ببینم قبول می کنم و سعی نمی کنم دیگر عقاید ناقصم رو مطرح کنم ، اما این پستی که مغرورترین پان این فروم (البته بعد از آتورپات!) دادند تنها سعی دارد با عقل و شعور انسان جدال کند!
قسمت های بسیاری از نوشته جات این بچه در خصوص ساسانیان و اعراب است که اصلا جوابی به پست من نیست و خودشون بریده اند و دوخته اند!
بنده قسمت هایی را که مجاز هستم جواب می دهم اما برخی جاها آنجور که مشهود است پاسخی از من می خواهد که بدنامی من را در این تالار به همراه دارد که جواب نمی دهم!
برخی جاها هم که در مورد قبول اسلام از طرف ایرانیان است (البته ایشان پارسیان می گویند که معلوم نیست پدران بزرگوار من کی از خلیج فارس رخت بسته اند و آمده اند به یک منطقه ترک نشین!) که بنده هم میدانم اسلام جالبتر از زردشیت نبوده که با اشتیاق آن را بپذیرند.
آنجور که معلوم است از تاریخ ایرانیان برای رهایی از بار سنگین جزیه و تمسخر اعراب اسلام آوردند.
برخی جاها هم که در خصوص شورش هایی صورت گرفته است که باز ربطی به این ندارد که ایرانیان بدبخت آن دوران سنگ ظالمان ساسانی رو به سینه میزدند!(ایرانیان در تمام دوران تاریخی از حکومت دینی و کلا از استبداد تنفر داشتند. نظیرش همین حکومت ماقبل جمهوری اسلامی که راه پدران پاکش را
می خواست ادامه دهد که سازندگانش هم اکنون در ماهواره به سان سگ عوعو می کنند و مردم و سره کار می گذارند!)

خوب بریم سر اصل مطلب:

در اینکه این زبان همانند سرعت بیماری شیوع پیدا می کند برای اولین بار حق رو به شما می دهم!(حتی بدتر از سرعت بیماری!)
هموطنان ایرانی نیز به زبان ترکی بسیار علاقه دارند(بیشتر به شاخه استانبولی)
نظیر همان دوست عزیزی که با اشتیاق برای این زبان تاپیک باز کرد و وقتی تاپیک زیبایشان بسته شد واقعا ناراحت بود.
اصولا هموطنان گرامی در کنار زبان مادری خیلی دوست دارند که یکی از زبانهای بزرگ دنیا را نیز یاد بگیرند. (پسر خاله گرامی بنده اهل تهران هستند در عرض یک ماه با خواست خودش زبان ترکی را که علاقه مفرطی بدان داشت فرا گرفت البته ایشان خودش دری زبان بود و به زبان مادریش نیز عشق می ورزید)
شما هم سعی کنید ترکی رو یاد بگیرید! دنیا رو چه دیدید . ممکنه فردا که چشمتان را باز کردید و تلویزیونتان را روشن کردید ببینید که چندین شبکه ترکی نیز پخش می شود!!!
پس شما هم ساکت باشید و یاد بگیرید!
اما در خصوص پان ایرانیست : در این خصوص در جستار های (!) گرامیتان بحث بسیار شده.
دوست عزیز سندباد نیز فرمودند که پان ایرانیست به فرهنگ علاقه دارد و پان ترک به جدایی!
ما هم دلیل خواستیم که چه زمانی اینها به فرهنگ قومیت ها احترام گذاشتند که دلیلی ندیدیم!
حالا اگر شما به پان ایرانیست آشنایی دارید در این خصوص بفرمایید تا چیزهای جدیدی یاد بگیریم!
در ضمن لطف کنید و اجازه دهید تا جرعه ای از دریای علمتان را بنوشیم و اگر ممکن است کمی از وقت گرانبهایتان را به ما اختصاص دهید تا شاید فرجی شد و ما هم به شما پارسیان عزیز پیوستیم !!!

بی سوادتر بنده نگفتم ایرانیان برای اسلام اعراب سر و دست می شکستند فقط این رو عرض کردم که آنقدر از یک **** بسته و طبقاتی و ظالم در رنج بودند که در ابتدا مقاومتی نکردند اما بعدا که فهمیدند این از آن هم بدتر است ... (مردم عراق در مقابل آمریکا مثال خوبی هستند . در اول هیچ مقاومتی نکردند اما زمانی که فهمیدند کلاه سرشان رفته شروع به سنگ پرانی و شورش و ... کردند!)
نقل قول های شما از این نویسندگان نیز درباره شورش های صورت گرفته است نه دلیل منطقی برای اینکه چرا یک امپراطوری گردن کلفت تنها با دو جنگ کل تاج و تختش را به بدویان بخشید و مردم هم در ابتدا مقاومت نکردند!

رگ گردنت بیرون نزند تازی ستیز!
به دلیل اینکه خودم اسلام پرست نیستم در این خصوص هرکس که توانایی دارد جواب بدهد!
انگار بزرگان ایران در خیانت نظیر ندارند و بزرگتر ها نیز در خونریزی (انوشیروان و کوروش و داریوش مثالهای خوبی هستند!)
لیاقت شما نیز جز همین تازیان بی فرهنگ بیابان گرد نیست!

پداران بنده را که قبلا مشخص فرموده اید جناب پدرشناس : مغول و آتیلا و چنگیز و تیمور!
دیگر احتیاجی به این نبود که یک رگمون رو هم به اعراب برسونید!
گرچه باز هم بد نیست!
هر چه باشد از تخم و ترکه ی میلیون ها خائن (!) که نیستیم!

بابا خودت رو مسخره کن
این همه آدم به کمک یزدگرد آمدند اما باز نتوانستد بر یک **** اندک و بدوی پیروز شوند؟!
عجبا!

اینجا هم که جعل فرموده اید!
عقده های نژاد پرستانه را اینجا هم مطرح فرموده اید (پارسیان/ایرانیان!!!)
در ضمن این سالار دهکده از حقوق بگیران **** طبقاتی بوده یا از توده مردم؟!!!

این هم که تنها یکی از دو نمونه مقاومتی بود که توسط سپاهیان یزدگرد انجام شده نه توده مردم!!!
اصلا این مردم بدبخت از طبقه رعیت جامعه محسوب میشدند و خونشان با شاهان و سپاهیان فرق می کرده!

تمامی اینها بعد از استیلای اعراب بود
یعنی زمانی که پارسیان!:lol: فهمیدند سرشان کلاه رفته و افسوس خوردند که چرا ننگ دومی را(اعراب!) به ننگ اولی ترجیح داده اند!!!

این جریانات برای بنده زیاد مهم نیست
مهم آشکار کردن دروغ شما بود که سعی داشتید با تهمت های به دشمنی دروغین فارس و ترک شدت بیشتری ببخشید.
سخن بنده این بود که چون ایرانیان(شما بگین پارسیان!!!) از یک **** زردشت زده ، ارباب رعیتی رنج می بردند در ابتدا در برابر اعراب مقاومت نکردند اما زمانی که فهمیدند چه کلاهی سزشان رفته (سگ به از گرگ!!!) به مقاومت پرداختند و کشته های فراوان دادند.(والفاتحه!!!)

واقعا ننگ باد بر افعی زادگانی که کل آسیا را کشور اهورایی خود می پندارند!!!
در مورد دین که خودت هم حدس میزنم چقدر خندیده ای!
دینی که عاملی برای کشتار مردم شود چه ارزشی می تواند در میان مردم داشته باشد.
در خصوص زبان دری هم که اگه بشینی و مقایسه کنی می بینی که چه سوتی زیبایی داده ای!
این همه زبان قدیمی از ایران میانه بر جای مانده : نظیر کردی و پهلوی و تاتی.
کدامش در طرز صحبت کردن ذره ای به زبان دری شبیه است؟!
فرهنگ هم که از ایلام قرض گرفته شده بود!

لابد ایرانی یعنی پارسی نه؟
این کار تیموریان بود نه اعراب استاد ترک دوست!
فکر کنم خیلی ناراحت بشوید وقتی بشنوید که آخرین شعر زندگی اش را در حین پوست گرفتن به ترکی سرود:

زاهیدین بیر بارماقین کسسن دونر حقدن قاچار ===== گور بو میسکین عاشیقی سرپا سویارلار آغلاماز
(اگر یک انگشت زاهد را ببرند از حق فرار می کند ===== ببینید من عاشق را که سرپا پوستم را می گیرند و گریه نمی کنم!)

در ضمن خود نسیمی که بانی فرقه شیعی حروفیه بود!!!
مهمتر اینکه نه در زمان حکومت مورد علاقه ات پهلوی و نه در زمان این حکومت که دست کمی از آن ندارد فیلمی و کتابی و چیزی که با شان و منزلت آن بزرگوار براربری کند بیرون نیامد.
اما جمهوری آذربایجان فیلمی در این خصوص ساخت که به چندین زبان ترجمه شد.
فیلمی زیبا به زبان زیبای ترکی که نظیر ندارد!

از زیرگی های پان آریانیست ها :
این است که از بین آنهایی که مورد هجوم قرار داده اند یکی را از داخلشان انتخاب می کنند تا راحتتر ضربه بزنند!
احمد کسروی از آذربایجان بهترین نمونه است!!!
البته بنده با اعراب و نویسنده های بزرگی که دارند کاری ندارم فقط خواستم یه چیزی هم حالی فریب خوردگان کرده باشم.

ایران پر است از این خائنان:
احمد کسروی و تقی ارانی از آذربایجان!
جلال پورپیرار از میان پارسیان!
احمد شاملو از تهران!
کلا نمونه های زیادی در تاریخ داریم:
نظیر کاوه آهنگر که به مردم خیانت کرد و دوباره یک **** ارباب رعیتی راه اندازی کرد.

دری کجا و پهلوی کجا!
در خصوص زبان دربار غزنوی نیز دو زبان بیگانه در آن مد نظر بوده : یکی دری و دیگری عربی.
هر دو زبانی بیگانه و غیر ایرانی بودند.
در خصوص جسد فردوسی خودت هم اعتراف کردی که این جماعت به خر هم خوبی نمی کنند چه برسد به فردوسی!!!
در ضمن فردوسی بانی مجد و عظمت پارسیان بود یا ایرانیان؟!
اگه اولی است که در کل کتابش یادی از آن نشده!
اگر دومی است که در آن زمان نیز کشورهای ترک نشین از ایران بودند و ایرانی محسوب می شدند اما انگار فردوسی هموطنی با آنان را ننگ می داند.
پس افتخار ایران هم نبوده !

اینکه کوروش ، ذوالقرین قرآن است را یک آخوند بیسواد داد که اگر این نوشته های تو را ببیند حکم چشم درآوردنت را صادر می کند.(طباطبایی!)
اما اگه زیاد به قرآن و اسلام علاقه دارید سخنی نیز از گلپایگانی بشنوید:
«باید برای این مردم تاسف خورد که توحشات ما قبل اسلام رو برای خود افتخار می دانند»
شگفتا!!!
کتاب یهودیا هم که به نظر خود طباطبایی تحریف شده و مطالبش هیچ نمی ارزد!!!:lol:
آیت الله خلخالی هم در این خصوص کتابی نوشته که هخامنشی رو سلسله لواط کاران نامیده و ذکر کرده که «کوروش در نوجوانی از احتیاج تن به لواط داده!»
بالاخره به کدام سازتان برقصیم؟
یک بار سنگ و قرآن و ملا طباطبایی را به سینه میزنید یک بار سنگ آریان مهرو هخا و ... را.
قبلا هم زیاد در این خصوص توضیح دادم حالا شما نمی خواهید هماهنگ حرکت کنید ربطی به من ندارد!!!

دارم گوش میدم استاد!
گوش زدهای شما و همفکرانتان قبلا هم زیاد کارگر افتاده و نتیجه اش هم میلیون ها جدایی طلب و نژاد پرست بوده!
در ضمن قبلا گفتید دیگر نمی خواهید به تدریس من بیسواد ادامه بدین اما انگار نظرتان برگشته است.
خوشحالم کردید!!!

منظور ما نیز از کشتار گری ساسانیان ایرانیان نبودند
چون اصلا شاهان سفاک ساسانی و رعیت بدبخت ایرانی خونشان یکی نبود که بگوییم ترکهای وسیع ایران و کردها و لر ها و دری زبانها هم در این **** فاسد نقش داشته اند!
نه اشتباه نشود اصلا منظور بنده این نبود.
اینها چون بهتر از مردم بودند سپاهشان را نیز از میان خودشان انتخاب می کردند نه رعیت خون سگ!!!
مغول ها نیز به سان اینها بودند.
و تمدن هایی که ترکها بنا نهاده بودند را بارها ویران کرده اند.
تمدن اویغورها در مغولستان (البته نامش در آن زمان چیز دیگری بود) و تمدن خوارزم مثالهای خوبی هستند.
و کشتن برخی از بزرگان ترک در آذربایجان نظیر پوست کندن میر عماد الدین نسیمی اولین شاعری که از ترکی آذربایجانی دیوان پدید آورد!

افتخار کننده ها به این تاریخ جعلی نیز هیچ نشده اند چه برسد به من!
از آنجایی که من وحشی پرست نیستم آتیلا و تیمور و چنگیز را نیز دو دستی تقدیمتان می کنم .
باشد که روز به روز بر کلکسیون وحشی هایی که می پرستید اضافه شود!
بله بنده هنوز هم سر حرفم هستم و ثابتش هم کردم.
البته همانطور که گفتم این رو در جواب دوست عزیزی گفتم که علاقه زیادی به تاریخ داشت . همچنین این مثل را نیز آوردم:

«ترک بدون فارس و سر بدون کلاه نتوان یافت»

البته حتم دارم که خیلی ناراحت شدید.
چون آمیزش این دو قوم را مایه ننگ میدانید!!!
همانگونه هم که قبلا گفتم ساراغورها (اغوزهای زرد) در 468 میلادی به جنوب قفقاز آمدند و در 488 میلادی با ساسانیان نبرد کردند.رئیس سابیرها آمبازوک در سال 508 با قباد پدر انوشیروان جنگید ولی فرزندانش با او پیمان بستند و علیه روم جنگیدند.

من نمیفهمم یعنی واقعیت اینقدر تلخه که نمی تونی قبولش کنی؟!

ای ول استاد!
حالا نمیشه ما برای جلوگیری از رواج دروغ در جامعه شاخ های این دروغ ها رو ببیریم؟!!!
آخه قبلا چیزهای دیگری گفته اید! . بالاخره از این همه یاوه کدامش کمی به واقعیت نزدیک است؟!

به دروغهای قبلیتان بنگرید:

خوب 100 سالی برایمان تخفیف داده اید!
جای تقدیر و تشکر است استاد!
یک سوالی هم داشتم از شما:
ترکها مغول هستند یا مغولها ترکند؟!
آخه بزرگان پان آریانیست سر و کله دانشمندان غربی رو شکسته اند که مغولی فقط چند صد واژه ترکی وام گرفته و خودش تنها از نظر منطقه با ترکی قرابت دارد!
حتی زمانی که ادعای یکی بودن ترکی و کره ای مطرح شد بسیاری سخت مخالفت کردند!
پس قضیه چیه؟!
بالاخره شما راست می گین یا زبانشناسان؟!
لطف کنید جواب روشنی بدهید تا ما هم مانند همگان روشن بشویم.

یا این پستتون:

در پست قبلی نیمه ترکی بوده اما حالا ترکی آذری شده است!!!
در ضمن استاد مشکلی پیش اومده که اینجا 200 سال تحریف کردید؟!
اصلا میگم بکنید 200 سال یا 100 سال اصلا خجالت رو بزارید کنار بگین ترکی نداریم!!!
مملکت اهورایی شماست دیگه !
ترکی و ترک موجب ننگ برای مملکت اهورایی شماست!!!
پس رودرواسی رو بزارین کنار!

و یا این پستتون:

بالاخره این مهربانی شما اجازه نداد که با ترک دوستی نکنید!!!
ترکی (به معنی ترک زبان!) یعنی اصلا کسی ترکی حرف نمیزند و همه آذری حرف میزنند!

و یا این پستتون:

اگر کسی توانست برای من یک سنگ نوشته از پهلوی آذری آن هم نه با دیرینگی 300 سال بلکه با دیرینگی 1000 یا 2500 یا 7000 سال برایم نشان دهد به خداوندی خدا دیگه پام رو تو این فاروم نمی گذارم!
در ضمن ملتها پیشرفت می کنند
سنگ نوشته ماند در خاکدونی های تاریخ نه 800 یا 900 سال پیش!
الان با شعر و نثر و اینگونه چیزها تصمیم می گیریم یک زبان چند سال قدمت دارد
اگه با توجه به بی سوادی شما بریم جلو تقریبا می تونیم ثابت کنیم که اصلا زبانی به نام زبان دری وجود ندارد!!!

و یا این پستتون:

اینجا هم که در پی شریک هستی!!!
کدام واژه پارسی و عربی آقای عزیز!
شما هر واژه ای که بفرمایید من معادلی برایش می آورم که هر کدام 1000 سال قدمت داشته باشد! نه مثل بعضی زبانها جدیدالساخت باشد.
ما بر اساس گویش تصمیم می گیریم که کدام زبان قوی تر است نه بر اساس متن های عثمانی که 65 درصدش را فارسی و عربی تشکیل می دهند!

برای اینکه نوشته جات شما خالی از تحریف نیست بزارید از نوشته پان آریانیست بزرگ استفاده کنیم گرچه ایشون هم زیاد رو این متن ها دستکاری کرده اند (کسروی) :

1- ابن حوقل در اینجا گفته که زبان مردم فارسی است اما از آذری نامی نبرده. (اولین سوتی!)
2- مسعودی اشاره ای به فارسی نکرده. اما از نیم زبانهای آذری و دری و پهلوی سخن به میان آورده.
از زبان ملی هم که سخنی به میان نیامده!
چیز دیگر اینکه زبان ترکی در آنزمان بدین شکل نبوده اما ویژگی زبان ترکی را داشته که همان آذریه نامیده می شده و مثل زمان حال نیم زبان یا لهجه نامیده میشده!!! (همان حرف خنده داری که میزنند : لهجه شیرین آذری!)
3- آنگونه که در این کتاب مشخص است زبان دری در حال تحمیل شدن بوده!. آخه دری و پهلوی چطور دریکجا می گنجند که آنها را فارسی بنامیم. اصلا این فارسی چه بوده؟!. پهلوی بوده یا نیم زبان؟!. چطور ممکن است زبان آذری (زبانی که جز خودشان نمی فهمیدند!) و تاتی و پهلوی لهجه فارسی حساب شوند؟!. آذربایجان زبانش خوب نیست اما ...!. بعد اشاره کرده که فارسیشان را توان فهمید! البته خدا رو شکر هنوز هم فارسیمان را می توان فهمید گرچه لهجه مان غلیظ تر از سایر نیم زبانهاست!!!
4- یاقوت حموی هم که دیگه تمومش کرده (البته چون دیدن خیلی ضایع است دیگر ادامه اش ندادند!).
خوشبختانه یا متاسفانه برخلاف دیگر هموطنان نظیر کردها و تاتها زبانمان را فقط خودمان میفهمیم حتی سایر ترکها نیز از لهجه ما تعجب میکنند!
نظیر همان دانشمند ترکستانی که در دوران قاجاریه از تبریز دیدن کرده بود و گفته بود : مردم تبریز به لهجه ای عجیب از ترکی تکلم می کنند که مختص خودشان است!(متاسفانه نام این دانشمند بزرگ و نام سفرنامه اش یادم نیست)
این هم شاید دلیلی باشد برای اینکه ترکی درآنجا وجود داشته اما ضعیف به صورتی که برای سیاحان و دانشمندان آن دوران عجیب می آمده و قابل درک نبوده.
در غیر اینصورت غیز ممکن است که یک زبان پهلوی برای زبانهای پهلوی هم خانواده قابل درک نباشد یا حتی تنها مختص یک گروه خاص باشد! و تصریح بر این سخن نیز دور از عقل است.

در خصوص روایتی هم که آورده خود در پاورقی رد کرده است و گفته است که انسان هرچه قدر باهوش باشد نمی تواند بدین سرعت یک زبان بیگانه را یاد بگیرد!
در ضمن اینجا هم فقط واژه آذری آورده شده و باز چیز زیاد جالبی دیده نشده!

از مجموعه‌ي اين اسناد و شواهد تاريخي به روشني برمي‌آيد كه مردم آذربايجان تا پيش از گسترش و چيرگي كامل زبان كنوني تركي در عصر صفوي، به يكي از زبان‌هاي ايراني كه گاه «پهلوي» و گاهي «آذري» خوانده شده و با زبان مردم ري و همدان و اصفهان پيوسته و خويشاوند بوده، سخن مي‌گفته‌اند. چنان كه مي‌بينيد، در هيچ يك از اسناد و منابع تاريخي اين دوره، زبان مردم آذربايجان، «تركي» دانسته نشده است.
و......

از این اسناد چیزی بر دست نمی آید هیچ حتی می توان برای اثبات ترکی گو بودن آذربایجان از هزاران سال پیش نیز از همینها استفاده کرد!
شما نیز ابتدا باید این رو ثابت کنید که آیا همان زبان آذربایجان بوده که گاهی آذری و گاهی پهلوی نامیده می شده.
مهمتر اینکه باید ادعایی که کسروی کرد رو ثابت کنید:
یعنی اینکه سه زبان آذری و تاتی و هرزنی با هم همخانواده بودند.
و اینکه می گویید 400 سال پیش باز هیچ ارزش علمی و تاریخی ندارد و تنها منبعش شما هستید و تاریخ جشنهای پارسی!!!
4 مورد کسروی آورده بگزارید دو مورد هم من بیاورم :

روایت وهب ابن منبّه در کتاب التیجان:
که روزی معاویه از مشاور خود عبید بن ساریه پرسید که آذربایجان چیست ، عبید در جواب گفت : اینجا از قدیم کشور ترکان بوده .

و روایت ناصر خسرو قبادیانی از قطران تبریزی هم که دیگه خیلی مشهور است:
«قطران نام شاعری را دیدم که شعر نیکو می گقت اما فارسی را نیک نمی دانست»

از این روایت تنها دو چیز عاید می شود:
شعر ترکی نیکو می گفته و فارسی نمی دانسته (که ممکن است بعدها دیوانش مفقود شده باشد!)
شعر فارسی نیکو می گفته و فارسی را به شکل ترکی صحبت می کرده و به قول خود ناصر خسرو نیک نمی دانسته. (یعنی نیک صحبت نمی کرده!)

خلاصه اینکه چیز زیاد جالبی در این خصوص نیاوردید اینها قبلا هم آورده شده و جواب خوبی هم گرفته اند.

آفرین پاپا!!!
در جنوبی ترین بخش ایران ترک (قشقایی) و عرب ساکن هستند و کمی اینور تر هموطنان دیگر!!!
در شمال گروه کوچکی از ارامنه های باقی مانده بودند که لوله های تانک روس را گل می کاشتند!
وطن فروشان اصلی کسانی بودند که سعی داشتند با جدایی طلب نامیدن فرقه دموکرات یک حرکت بزرگ ملی را ***** کنند که ***** کردند و خوشبختانه دودش تو چشم خودشان رفت!
ماهوارتان را باز کنید میبینید که جناب هخا چگونه عین سگ عوعو می کنند تا قدرت شاهنشاهی عزیزتان را ببینید:lol:
اینبار نه تنها مردم آذربایجان بلکه مردم کل ایران بودند که در یک قیام بزرگ ملی سینه شون رو دادن جلوی گلوله و تف کردند روی هرچه سلطنت و شاهنشاهی است!!! (این مردم هیچگاه از سلطنت و شاه و شه بازی خوششان نیامده!)
و در ضمن تقریبا همه مردم ایران با این حزب وطن پرست و محترم موافق بودند اگر کتاب همان بازرسی که ارتش شاهنشاهیت به آذربایجان فرستاد رو بخونی میبینی که چگونه از بزرگان آذربایجان مجسمه می ساختند و در بزرگراهها قرار می دادند و مجسمه رضاشاه عزیزت رو چگونه با چکش خورد می کردند.
(آذربایجان دموکرات، نوشته ابوالحسن عمیدی نوری، انتشارات روزنامه داد، سال 1325)
این کتاب گرانبها اینگونه شروع می شود:
« در یکی از شبهایی که پیشه وری در باغ مصفای جوادیه آرمیده بود به ملاقات این دوست دیرینه که اولین برخورد من با او بیست و چهار سال پیش در دفتر روزنامه حقیقت بود رفتم . وقتی از جاده مازندران به سوی باغ جوادیه خواستم بروم از وسط چادر های سفیدی که در بیابان زده بودند دو افسر ژاندارم فرمان ایست به اتومبیل داده مطالبه جواز کردند ... با این تشریفات وارد اتاق پیشه وری دوست و همکار روزنامه نویسم که با کمال سادگی تا سال گذشته در چاپخانه و روزنامه داد همیشه همدیگر را دیده و از بدبختی های کشور صحبت می کردیم شدیم و دیدیم که ... »
بله مردم بودند نه آن عده قلیلی که اشاره کردید! مردم آذربایجان بودند که با خوشحالی وقتی **** پیشه وری رژه می رفتند دست می زدند و شادی می کردند!!!

از دوستانی که از این مذخرفات (!) بهره می برند لطف کنند و دو نوشته ارزشمندی که از پیشه وری برجای مانده را بخوانند تا بفهمند که خر کیست و سوسک کدام است!!! (1 - نظر ما درباره مساله آذربایجان و ایران که بدان دسترسی ندارم 2 - اصلاح طلبان واقعى که در پست بعدی خواهم نوشت)

چرا داری ننه من غریبم بازی در میاری بچه جان؟!

مگه این پست رو تو نزده ای؟!:

هرکس می خواهد در این خصوص بحث کند میتواند به بخش فرهنگ و هنر مراجعه کند در اون تالار میشه در این باره گفتگو کرد.!

نکنه اون زمان بهروز پان آرینیست بود و حالا پان ترکیست شده؟!!!

محض بر انگیختن احساسات قومی ، زیاد از این نامهای جعلی استفاده نکن!
قبلا هم همدستان کله گنده ات از این واژه ها استفاده می کردند ، اونها که هیچ غلطی نتوانستند بکنند شما که سهلید!
نظیر واژه اران که نام یک منتطه خاص در آذربایجان شمالی بود( و یک واژه صد درصد ترکی!) که با پررویی آن را به کل آذربایجان شمالی اختصاص میدادند که هیچکاری نتوانستند بکنند.
بهانه ای شد که در این خصوص نیز کمی صحبت کنیم.
شمال آذربایجان همیشه قسمتی از آذربایجان بوده که قفقاز و آلبان و گنجه و قاراباغ و ... قسمتهایی از آن بودند که بعد از جدایی برای اینکه پیوند چندین هزارساله شان با برادران ترک خود قطع نگردد از نام اصلی خود یعنی آذربایجان برای نامیدن کشورشان استفاده کردند که گویا بسیار بر پان آریانیست ها سخت آمد (لابد جدایی مناطق ترک نشین از پروژه های اینها بوده!) و سعی کردند که از نام جعلی آن منطقه استفاده کنند که مثل همیشه مشت بر هاون میزدند و کاری از پیش نبردند.
زمانی که نقشه شان را شکست خورده دیدند سعی کردند نام آذربایجان را عوض کنند.
واژه های خنده داری همچون آزادیستان را پیشنهاد کردند که الا حضرت همایونی آنقدر وقت برای خندیدن گذاشتند که وقت نکردند نامی برای این منطقه بگزارند.
انگار اینها نیز ادامه همان پروژه هاست با این تفاوت که آن واژه ای اصیل فارسی بود و این اصیل یونانی!!!

با عرض سلام
من یک ایرانی هستم که هم پدر و هم مادرم اهل آذرباییجان هستند و خودم هم چند سالی است که علاقه مند به مقوله تاریخ ایران (به خصوص تاریخ قبل از اسلام )و جهان شدم . و از همان ابتدا که با موضوع پانترکیستها و ادعاهای آنها مبنی بر مثلاً : ترک زبان بودن مادها و یا آریایی نبودن مادها و یا در مراحل پیشرفته تر توهین و فحاشی به کوروش کبیر و داریوش بزرگ و قوم پارس و شاهنشاهان ساسانی و ....مصمم به مطالعات گسترده عقاید این افراد و مخالفین آنها شدم و در کمال ناباوری آنچه دیدم و بر من ثابت شد این بود که کلیه سخنان مخالفین پانترکیست همه بر اساس اسناد موجود کاملاً تایید شده و سنگ نبشته ها و نوشته های مورخین هم عصر و یافته های دقیق باستان شناسی بود در حالیکه سخنان گروه دیگر (پانترکیستها) همگی بر اساس نظرات دلخواه شخصی و اشارات بسیارکلی و مبهم در تورات (که در نهایت آنهم قابل بحث بود و به اشکال مختلف توسط بسیاری از اندیشمندان خلاف ادعاهای انجام گرفته ثابت شده بود) وبیش از همه با بحث در مورد ریشه برخی لغات (به شکل متاسفانه خنده دار) بود که در مورد تمامی مواردی که ذکر کردم می توانم به موارد زنده های استناد کنم که موضوع در همین فروم نیز برای یک خواننده بی طرف به سادگی قابل قضاوت است متاسفانه و با عرض معذرت دلایل شما در جواب آقای korosh bozorg
به قدری سست و سرشار از بدگویی و خارج از نزاکت وهوچی گری است که در سطح مجادلات علمی قرار نمیگیرد که اگر قرار باشد راجع به کلیه اظهارات شما بحث شود مطلب بسار طو لانی و خسته کننده می شود بنابراین فقط راجع به چند مورد آن که وجدان انسان را به درد می آوردمطالبی را بازگو می کنم :
1-در خصوص ذولقرنین :آقای طباطبائی اگر از نظر شما یک آخوند بی سواد است پس با تکیه به این حرف آقای خلخالی و گلپایگانی حتی کلاس درس را هم ندیده اند( در این خصوص می توانید به سوابق تحصیلی و کتابهای نوشته شده توسط این افراد عنایتی داشته باشید و براستی طباطبایی کجا و خلخالی کجااگر سنتان به اعمال ایشان در ابتدای انقلاب قد دهد) مضاف بر اینکه اگر به وجدان خودتان مراجعه کنید در می یابید که خوی جنگجویی و کشور گشائی با تن فروشی و ... در مردان منافات دارد که البته ریشه همین حرفها هم اکنون مشخص شده که اگر دوست داشتید با استناد به منابع غیر قابل انکار همگی را ذکر کنم.و ضمناً اثبات شایستگیها و اعمال پادشاهان هخامنشی آنقدر مدارک غیر قابل انکار دارد که هیچ نیازی به مراجعه به تورات نیست.
2-برای اثبات زبان آذری گروهی از مادها نیاز نیست کسی به شما سنگ نبشته و سند نشان دهد(چرا که این موضوع اثبات شده است ) بلکه شما بایستی در اثبات ترک بودن مادها مدرک داشته باشید.
3-با چه مدرک از طرف کل مردم ایران صحبت می کنید آقای با سواد و با کلاس که مردم ایران از شاه و شاه بازی خوششان نمی آید؟ البته اگر منظورشما شاهان صفوی و قاجار و پهلوی باشد موافقم ولی باز گشت ایران به زمان امپراتوری شاهان پارس که خود را موظف به نگهبانی ملک ایران ( بخوانید محدوده جغرافیایی فلات ایران ) می دانستند که آرزوهای خیلی هاست که خودتان هم می دانید.
در آخر مطلبی را از بنده به عنوان یک همشهری که اگر گوشتت را بخورد استخوانت را دور نمیریزد قبول کن که فرهنگ غنی ایران زمین به هر شکل ممکن از یورش و وحشیگری اعراب توانست جان سالم به دربرد ولی از حمله ترکان و مغولان هنوز که هنوز است نتوانسته سر بلند کند وآن هم به خاطر من وتو اهل آذرباییجان است که بجای تکیه به قومیت آریایی خود فقط و فقط به خاطر اینکه زبانمان ترکی شده سلف خود را به اقوام خونخوار و وحشی و بدون تمدن خاقانهای ترک متصل می کنیم و همانطور که در برخی از پستهای قبلی مشاهده شدبرخی از هم فکران شما افتخارشان امپراتوری عثمانی است که به گواه اسناد به جا مانده از همین سلاطین عثمانی نهایت آرزوی این سلاطیین پادشاهی بر ایران جهت قرار گرفتن نامشان درادامه سلسله پادشاهان ایران زمین بود.
در ضمن از korosh bozorg جهت پستهای روشنگرش تشکر می کنم

بالا