برگزیده های پرشین تولز

واقعاً مردم آذربایجان ترک نیستند؟

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
:)
نه بابا شوخی نداره دوست عزیز!
عاملان تفرقه همین ها بودن
هیچگاه چیزی به نام دشمنی ترک(آذری) و فارس در تاریخ نبوده
آتش این دشمنی رو اینها روشن کردند
کسروی ، تقی ارانی ، محمود افشار ...

دوست عزيزم وطن پرست .تمام حرف امثال من هم همينه ما هر گونه نژاد پرستي و تند روي را محكوم مي كنيم .من هم ميگم اصل ايران كشور ماست در همه جاي دنيا انواع اقوام درون يك كشور جاي گرفتند و اگر بخوان هر كدوم ساز خودشون را بزنند ديگه كشوري نمي مونه .
من فقط دارم از شاعبه ها و دروغهايي كه نژاد و قومي را برتر و ديگري را خوار ميكنند دوري ميكنم و در مذمت اين افراده كه مطلب مي نويسم.
باور كنيد در سالهاي حمله بيگانگان به اين كشور همين اقوام متفاوت در كنار هم و با هم با بيگانگان جنگيدند و هيچ چشمداشتي هم به منافع خاص نداشتند .نمونه همون جنگهاي سلاطين صفوي با عثمانيان يا با ازبكان بود كه خط اول دفاع قزلباش بود كه هسته اصلي اقوام آذري ترك زبان ايران بودند در حالي كه دو دلت متخاصم هر دو از تركهاي استامبول و تركهاي ايغور بودند.ولي اصل در اينجا كشور ايران بود نه زبان .
هر گونه تهمت و افترا و تخاصم با اقوام دلاور داخلي جز تضعيف ايران نيست.
من امروزه از شعارهاي پوچ بعضي ايرانيان كه ادعاي آريايي خالص و پان ايرانيسم مي كنند به همان اندازه بيزارم كه از همان ادعاهاي جبهه مخالف ايسمهاي اقوام ديگر .
هر قومي حق و حقوق خاص خود را مي طلبد.
فقط يك نكته بايد مواظب دسيسه دشمناني كه چشم به منابع اين گوشه هاي ايران دوخته اند نيز باشيم.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
كاربران گرامي
آقاي وطن پرست
آقاي وب دوست

دقت داشته باشيد كه داشتن حال و هواي جدايي طلبانه مورد تاييد هيچكدام از اقشار عمومي اين جامعه نيست و اين نظريات هميشه طرد است .
پس در يك فروم عمومي كه بازتاب افكار عمومي جامعه است صحبت در اين مورد شايسته نيست .

در ضمن اگر مي خواهيد با هم در مورد مسائل خاصي صحبت كنيد مي توانيد از پي ام استفاده كنيد . نوشتن اينگونه مطالب در صحن عمومي فروم فقط جو را متشنج تر مي سازد و به نفع هيچكسي نيست .

من 4 پست اخير را كه هيچ بار مفهومي نداشت و به نوعي تنها در بر گيرنده دو نكته بالا بود را پاك كردم .

محبت كنيد و اين مسائل را رعايت نماييد .

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تماميت ارضي را چرا در نظر نمي گيريد ؟
در كدام كشور دموكراتيك گروهي يا قومي بدليل اينكه مثلا زبان نشان چيز ديگيري است حق دارند تماميت ارضي كشور را نقض كنند؟

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:lol:
در کشوری که نوع حکومتش جمهوری باشه بایدی در کار نیست
حکومت باید تابع مردم باشه
اگر از مردم تابعیت نکرد وظیفه مردم انقلاب است
مثل **** منفور قبلی
و اگر تفرقه در کار باشه یعنی مردم با هم نباشند تنها راه ممکن جدایی و استقلال است
و انگار امروز نیز تنها راه ، راه دوم است!
مردم میگویند که زبانهایی که در اکثریت هستند باید زبان رسمی کشور شوند همانند دوره های قبلی که ایران سه زبانه بوده حتی در زمان هخامنشیان!!!
دوست عزیز
شما دو راه دارید
یا تفکراتتون رو تصفیه کنید(که غیر ممکن میدونم!)
یا 10 ، 20 سال دیگر به نقشه ایران نگاه کنید و آن را با بحرین مقایسه کنید و ببینید کدام بزرگتر است
متاسفانه!!!;)
با توجه به نظریه شما پس کردهای ترکیه نیز باید دهنشون رو ببندند و به زبان ترکی حرف بزنند درسته؟!!
در كشور دموكراتيك راي اكثريت است كه اگر با قوانين و اصول انساني تعرضي نداشته باشد معتبر است
مثلا اگر فلان قوم رايش ( بر فرض ) بر جدايي قسمتي باشد
اين امر عين ساده انگاري و يا غرض ورزي است كه بگوييم بر اساس دموكراسي اين گروه حق هر گونه كاري خواهد داشت ، راي اكثريت و بالاتر از آن تماميت ارضي يك كشور ، را فراموش نكيند

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در كشور دموكراتيك راي اكثريت است كه اگر با قوانين و اصول انساني تعرضي نداشته باشد معتبر است
مثلا اگر فلان قوم رايش ( بر فرض ) بر جدايي قسمتي باشد
اين امر عين ساده انگاري و يا غرض ورزي است كه بگوييم بر اساس دموكراسي اين گروه حق هر گونه كاري خواهد داشت ، راي اكثريت و بالاتر از آن تماميت ارضي يك كشور ، را فراموش نكيند

دوستان عزیزم
فکر کنم که شما از پست من برداشت درستی نکردید
تمامی کشورهای چند قومیتی در معرض جدایی هستند
و من تنها راهش رو گفتم که مبادا این کار انجام نشه و گرنه من چه قرضی دارم که دم از جدایی بزنم
داشتن مشکل فرهنگی هزاران بار از جنایات و جنگ و ... بدتره
ایشان همانند برخی از متعصبان دینی که می گویند انسان نوکر بی قید و بند دین است باید تابع بی قید بند زبان ملی باشند . من در گفته هایم مثالی زدم که از کردهای ترکیه که اسلحه بدست گرفتن و به خاطر مشکلاتشون آدم میکشن . وای بر اون روزی که ایران چندین قومیتی اینگونه بشه
در ضمن دوست عزیز فراموش نکنید که در برخی کشورهایی که ممکن است در نقشه دیده نشود 3 یا 4 زبان رسمی است در صورتی که ممکن است متکلمینش از مرز هزار نیز پیشروی نکنند
امیدوارم متوجه منظورم من شده باشد
من به تمامیت ارضی احترام می گذارم اما ...
رای اکثریت هم که معلومه ترک زبان به زبان خود رای خواهد داد
کرد زبان به زبان خود
فارسی زبان به زبان خود
عرب زبان نیز به زبان خود
و در آخر نیز می رسید به حرف من:)
اگر آیدی من رو هم ببینید می فهمید منظورم چیست
اصولا من برای رسیدن به برخی چیزها از میان بر میروم و ممکن است برخی برداشت نادرستی داشته باشند !!!
واضح است گفتن چنین چیز هایی جز دردسر چیز دیگری ندارد و بهتر است همینجا این مساله را تمام کنیم

به امید ایران بدون نژاد پرست

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شما مفهموم دموکراسی را نمی دانید ، شما به دموکراسی مبتنی بر تفرقه اعتقاد داری !!!

رای اکثریت هم که معلومه ترک زبان به زبان خود رای خواهد داد
کرد زبان به زبان خود
فارسی زبان به زبان خود
عرب زبان نیز به زبان خود

شاید این بحثها برای شما سنگین باشه .

زبان رسمی اصلی است که در همه کشورها محترم شمرده میشه و چیزی نیست که نیازی به بحث داشته باشه .

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما مفهموم دموکراسی را نمی دانید ، شما به دموکراسی مبتنی بر تفرقه اعتقاد داری !!!

بس کن آقای عزیز
تعریف خود شما از دموکراسی چیه ؟!!!
کوروش کبیر !
داریوش بزرگ !
رضا خان !
محمد رضا شاه (کوروش کبیر بخواب که ما بیداریم!!!)

اینها هستند نه:lol:
لطف کن به جای سفسطه حرفی رو مطرح کن که افکار عمومی دنیای امروز قبولش کنه!
نه حرف مفت
حرف مفت رو همه میزنن
مثل همون یارو که میگه آریایی از اول اینجا بوده!!!

شاید این بحثها برای شما سنگین باشه .

سفسطه بسیار رایجی است و بسیار نیز شنیده ام!!!
به منظور سست کردن طرف مقابل از هدف اصلیش به کار میره
این بحث ها برای من سنگین هست و شما نیز عالم الدهر هستید
پس لطف کنید به این سوال من جواب بدید
محاصره شدن 1 روستای ترک نشین توسط 4 روستای فارس نشین رو چگونه توجیه می کنید؟
چگونه است که مورخین تعداد مهاجرین ترک رو تا 3 یا 4 برابر ساکنین آذربایجان دانسته اند اما شما میگید آنها تا بدان حد کم بودند که زبان مردم رو عوض کردند و خود نیز بینشان حل شدند؟
لطف کن در اولین اتصالت به این سوالات جواب بده

زبان رسمی اصلی است که در همه کشورها محترم شمرده میشه و چیزی نیست که نیازی به بحث داشته باشه .

کسروی نژاد پرست : ((جای بحث و سخنی نیست که ...!!!))
این سخنان رو از همه نژاد پرستان کما بیش همه شنیده ایم
درضمن لطفا بفرمایید که زبان رسمی توسط کدام اصول انسانی و دموکراتیک انتخاب شده؟

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه يک کشور از چند قوميت تشکيل شده باشه و اکثريت يک قوميت خواستار استقلال باشد، فقط زور اسلحه است که مي تواند اين خواسته را ***** کند و در اين صورت اين کار غير بشري و ضد انساني است.البته وجود مبارزه مسلحانه جهت استقلال دليل بر خواست اکثريت نيست و چريک ها نيز در قلمرو خود اختناق ايجاد مي کنند و افراد خواهان اتحاد و اقليت هاي موجود را مورد آزار قرار مي دهند.
بهترين شيوه مبارزه در جهت کسب حقوق مدني همان مبارزه به شيوه مسالمت آميز هست.

اما بايد توجه داشته باشيم که هميشه راي اکثريت ملاک نيست راي اکثريت يعني دموکراسي ولي دموکراسي فقط يکي از ارکان است و ما به ليبراليسم هم نياز داريم در ليبراليسم حقوق اوليه براي همه انسانها يکسان درنظر گرفته شده و راي اکثريت نبايد اين حقوق اوليه که همان منشور جهاني حقوق بشر است را نقض کند.
مثلا راي هيچ شخص يا جماعتي نمي تواند يک اقليت را از حقوق خود محروم کند مثلا ترک ها حق ندارند فلان اقليت کرد را در فلان استان ترک زبان از حقوق خود محروم سازند.

تجزيه طلبي به سه علت است يا اينکه يک قوميت به اين نتيجه مي رسد که نقشي در سرنوشت و خواسته هاي مشروع خود ندارد. يا اينکه کساني از خارج و داخل توطئه مي کنند يا اينکه کشور چند قوميتي بي ر يشه است مثل يگوسلاوي و عراق و شوروي سابق با سريش به هم وصل شده اند.

چون همواره آذربايجان و کردستان در 3000 سال گذشته جزو قلمرو ايران بوده پس مورد سوم شامل ايران نيست.

اما به نظر مي رسد که دو علت ديگر در تجزيه طلبي هاي ترک ها و کردها موثر است.

اين مسخره نيست که يک قوميت ترک يا کرد زبان نتواند به زبان خود تحصيل کند؟ خيلي راحت مي توان در هر شهر چند مدرسه را براي افراد مهاجر به زبان رسمي کشور که فارسي است در نظر گرفت و بقيه مدارس به زبان محلي تدريس کنند. يا حداقل يک درس زبان محلي اضافه بشود.مگه تو سوئيس و کانادا چطوريه؟

کل اين سروصداها به خاطر اين هست که :
1- راديو تلويزيون به زبان محلي مي خواهند.(تلويزون آذربايجان فقط روزي 1-2 ساعت به ترکي برنامه پخش مي کنه)
2- مدرسه به زبان محلي.
3- مديريت با اعضاي محلي مثلا مي خواهند استاندار و فرماندار يا رئيس پليسشان فردي محلي باشد.

اين چطور امنيت ملي را به خطر مي اندازد؟

سر اينکه ترک ها آريائي هستند يا خير بحث شده ولي تاريخ ثابت کرده که اين مردم چه آريائي باشند و چه نباشند همواره اتحاد با اقوام ديگر ايران را ترجيح داده اند و اين تجزيه طلبي ها چيز تازه اي است که ناشي از سياست احمقانه حکومت مرکزي هست.

توي سوئيس سه نژاد ايتاليايي و آلماني و فرانسوي همزيستي دارند و اين مي تواند يک الگوي مناسب باشد.

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه يک کشور از چند قوميت تشکيل شده باشه و اکثريت يک قوميت خواستار استقلال باشد، فقط زور اسلحه است که مي تواند اين خواسته را ***** کند و در اين صورت اين کار غير بشري و ضد انساني است.البته وجود مبارزه مسلحانه جهت استقلال دليل بر خواست اکثريت نيست و چريک ها نيز در قلمرو خود اختناق ايجاد مي کنند و افراد خواهان اتحاد و اقليت هاي موجود را مورد آزار قرار مي دهند.
بهترين شيوه مبارزه در جهت کسب حقوق مدني همان مبارزه به شيوه مسالمت آميز هست.

اما بايد توجه داشته باشيم که هميشه راي اکثريت ملاک نيست راي اکثريت يعني دموکراسي ولي دموکراسي فقط يکي از ارکان است و ما به ليبراليسم هم نياز داريم در ليبراليسم حقوق اوليه براي همه انسانها يکسان درنظر گرفته شده و راي اکثريت نبايد اين حقوق اوليه که همان منشور جهاني حقوق بشر است را نقض کند.
مثلا راي هيچ شخص يا جماعتي نمي تواند يک اقليت را از حقوق خود محروم کند مثلا ترک ها حق ندارند فلان اقليت کرد را در فلان استان ترک زبان از حقوق خود محروم سازند.

تجزيه طلبي به سه علت است يا اينکه يک قوميت به اين نتيجه مي رسد که نقشي در سرنوشت و خواسته هاي مشروع خود ندارد. يا اينکه کساني از خارج و داخل توطئه مي کنند يا اينکه کشور چند قوميتي بي ر يشه است مثل يگوسلاوي و عراق و شوروي سابق با سريش به هم وصل شده اند.

چون همواره آذربايجان و کردستان در 3000 سال گذشته جزو قلمرو ايران بوده پس مورد سوم شامل ايران نيست.

اما به نظر مي رسد که دو علت ديگر در تجزيه طلبي هاي ترک ها و کردها موثر است.

اين مسخره نيست که يک قوميت ترک يا کرد زبان نتواند به زبان خود تحصيل کند؟ خيلي راحت مي توان در هر شهر چند مدرسه را براي افراد مهاجر به زبان رسمي کشور که فارسي است در نظر گرفت و بقيه مدارس به زبان محلي تدريس کنند. يا حداقل يک درس زبان محلي اضافه بشود.مگه تو سوئيس و کانادا چطوريه؟

کل اين سروصداها به خاطر اين هست که :
1- راديو تلويزيون به زبان محلي مي خواهند.(تلويزون آذربايجان فقط روزي 1-2 ساعت به ترکي برنامه پخش مي کنه)
2- مدرسه به زبان محلي.
3- مديريت با اعضاي محلي مثلا مي خواهند استاندار و فرماندار يا رئيس پليسشان فردي محلي باشد.

اين چطور امنيت ملي را به خطر مي اندازد؟

سر اينکه ترک ها آريائي هستند يا خير بحث شده ولي تاريخ ثابت کرده که اين مردم چه آريائي باشند و چه نباشند همواره اتحاد با اقوام ديگر ايران را ترجيح داده اند و اين تجزيه طلبي ها چيز تازه اي است که ناشي از سياست احمقانه حکومت مرکزي هست.

توي سوئيس سه نژاد ايتاليايي و آلماني و فرانسوي همزيستي دارند و اين مي تواند يک الگوي مناسب باشد.

دست مریزاد:happy:
ما که تا می گیم مدرسه به زبان مادری می خواهیم می گویند روی معادن مس خوابیده اید و با همان پولها برای خودتان مدرسه به زبان مادری بزنید
برادر کوچک خودم روی کاغذ این عدد رو می نویسه و به مادرم نشان میده می گه این چه عددیه ؟!
مادرم میگه "اون یئدی" آقا میگه ترکیشو می خواهم چی کار فارسیشو می خواهم!!!!
ما وقتی به این روند اعتراض می کنیم تجزیه طلب نامیده می شیم اما اونهایی که می گویند همه مردم ایران باید تنها فارسی را پاس بدارند فرهنگ دوست نامیده می شوند
بنده قبلا هم گفتم که مشکلی با نژاد ندارم
نژاد مهم نیست که آریایی است یا ترک یا عرب
ممکن است بر اساس گفته های برخی زبان ترکی در ایران قدمتی هزار ساله داشته باشه اما این باز چیزی رو عوض نمی کنه
ملت ها در طول تاریخ بار ها با یکدیگر در حال تبادل فرهنگی بوده اند
و مثالی که خود شما نیز زدید
افغانها و تاجیک ها زرد پوست هستند اما به زبان فارسی تکلم می کنند
و در عین حال قشقایی ها و افشاری ها و آذری ها سفید پوست هستند و به زبان ترکی تکلم می کنند آن هم از نوع بهترینش ( از نظر محمود کاشغری زبان ما بهترین شیوه ترکی است و یادگیری آن راحت تر از شیوه های دیگر است!)
البته حالا بماند اون نظریه های هومل و ژ.اوپر پیرامون سومر و ایلام!
فقط می خواستم بگم که با نظریات شما موافقم
ممنون

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب چند روزیه هر چه تلاش می کنم نمی تونم وارد سایت بشوم (گویا دارد برای من هم فیلتر می شود)
اما الان راحت وارد سیستم سایت شدم و قصد دارم نوشته ای که برای این آقای پر مدعا نوشته ام بفرستم.
خوب بنده هر کاری می کنیم این بحث ها متوقف بشوند نمیشه!
بابا پان آریانیست اعظم هم آنگونه که معلوم شد یه پست جعلی دیگه نوشتند و دمشون رو گذاشتند کولشون و در رفتند!
بنده یه عادتی دارم که اگر واقعیت رو ببینم قبول می کنم و سعی نمی کنم دیگر عقاید ناقصم رو مطرح کنم ، اما این پستی که مغرورترین پان این فروم (البته بعد از آتورپات!) دادند تنها سعی دارد با عقل و شعور انسان جدال کند!
قسمت های بسیاری از نوشته جات این بچه در خصوص ساسانیان و اعراب است که اصلا جوابی به پست من نیست و خودشون بریده اند و دوخته اند!
بنده قسمت هایی را که مجاز هستم جواب می دهم اما برخی جاها آنجور که مشهود است پاسخی از من می خواهد که بدنامی من را در این تالار به همراه دارد که جواب نمی دهم!
برخی جاها هم که در مورد قبول اسلام از طرف ایرانیان است (البته ایشان پارسیان می گویند که معلوم نیست پدران بزرگوار من کی از خلیج فارس رخت بسته اند و آمده اند به یک منطقه ترک نشین!) که بنده هم میدانم اسلام جالبتر از زردشیت نبوده که با اشتیاق آن را بپذیرند.
آنجور که معلوم است از تاریخ ایرانیان برای رهایی از بار سنگین جزیه و تمسخر اعراب اسلام آوردند.
برخی جاها هم که در خصوص شورش هایی صورت گرفته است که باز ربطی به این ندارد که ایرانیان بدبخت آن دوران سنگ ظالمان ساسانی رو به سینه میزدند!(ایرانیان در تمام دوران تاریخی از حکومت دینی و کلا از استبداد تنفر داشتند. نظیرش همین حکومت ماقبل جمهوری اسلامی که راه پدران پاکش را
می خواست ادامه دهد که سازندگانش هم اکنون در ماهواره به سان سگ عوعو می کنند و مردم و سره کار می گذارند!)

خوب بریم سر اصل مطلب:

شیوع بهترین زبان کره ی خاکی پس این زبان شیوع هم پیدا میکند! همچون بیماری های دیگر.
بیگمان تعریف پان ایرانیست را هم نمیدانی بچه جان. چند بار آویزان شدی این بار هم پاسخ میدهم اما پس از این زمان را برای جوجه پان ترکهایی همچون تو به هدر نخواهم داد.

در اینکه این زبان همانند سرعت بیماری شیوع پیدا می کند برای اولین بار حق رو به شما می دهم!(حتی بدتر از سرعت بیماری!)
هموطنان ایرانی نیز به زبان ترکی بسیار علاقه دارند(بیشتر به شاخه استانبولی)
نظیر همان دوست عزیزی که با اشتیاق برای این زبان تاپیک باز کرد و وقتی تاپیک زیبایشان بسته شد واقعا ناراحت بود.
اصولا هموطنان گرامی در کنار زبان مادری خیلی دوست دارند که یکی از زبانهای بزرگ دنیا را نیز یاد بگیرند. (پسر خاله گرامی بنده اهل تهران هستند در عرض یک ماه با خواست خودش زبان ترکی را که علاقه مفرطی بدان داشت فرا گرفت البته ایشان خودش دری زبان بود و به زبان مادریش نیز عشق می ورزید)
شما هم سعی کنید ترکی رو یاد بگیرید! دنیا رو چه دیدید . ممکنه فردا که چشمتان را باز کردید و تلویزیونتان را روشن کردید ببینید که چندین شبکه ترکی نیز پخش می شود!!!
پس شما هم ساکت باشید و یاد بگیرید!
اما در خصوص پان ایرانیست : در این خصوص در جستار های (!) گرامیتان بحث بسیار شده.
دوست عزیز سندباد نیز فرمودند که پان ایرانیست به فرهنگ علاقه دارد و پان ترک به جدایی!
ما هم دلیل خواستیم که چه زمانی اینها به فرهنگ قومیت ها احترام گذاشتند که دلیلی ندیدیم!
حالا اگر شما به پان ایرانیست آشنایی دارید در این خصوص بفرمایید تا چیزهای جدیدی یاد بگیریم!
در ضمن لطف کنید و اجازه دهید تا جرعه ای از دریای علمتان را بنوشیم و اگر ممکن است کمی از وقت گرانبهایتان را به ما اختصاص دهید تا شاید فرجی شد و ما هم به شما پارسیان عزیز پیوستیم !!!

بی سواد ایرانیان در زمان یورش تازیان به ایران به هیچ روی با آغوش باز پذیرای تازیان نرفتند و به وارانه به گواهی بازگویی های تاریخی فراوان تا دویست سال پس از چیرگی تازیان سر به شورش داشتند و هر باره سخت و سنگین این شورش ها بدست تازین ددمنش ***** میشد.
یک سری از بازگویی های تاریخی را در این باره می آورم. بیگمان به انگیزه ی بی سوادی و نا آگاهی هیچ کدام از اینها را هم نمیشناسی اما نادانی و نا آگاهی شما شوندی نیست برای اینکه دیگران از پنداربافی کاربر وطن فروش جلوگیری نکنند:

بی سوادتر بنده نگفتم ایرانیان برای اسلام اعراب سر و دست می شکستند فقط این رو عرض کردم که آنقدر از یک **** بسته و طبقاتی و ظالم در رنج بودند که در ابتدا مقاومتی نکردند اما بعدا که فهمیدند این از آن هم بدتر است ... (مردم عراق در مقابل آمریکا مثال خوبی هستند . در اول هیچ مقاومتی نکردند اما زمانی که فهمیدند کلاه سرشان رفته شروع به سنگ پرانی و شورش و ... کردند!)
نقل قول های شما از این نویسندگان نیز درباره شورش های صورت گرفته است نه دلیل منطقی برای اینکه چرا یک امپراطوری گردن کلفت تنها با دو جنگ کل تاج و تختش را به بدویان بخشید و مردم هم در ابتدا مقاومت نکردند!

"اميدوارم با راستينگيهاي تاريخ سرزمين خود آشنا بشويد و فريب گروهي تازي پرست ايران ستيز را نخوريد و اين بدانيد که تازيان براي پذيراندن آيين خرافه گراي اسلام خود که از ژرفاي پندارهاي بيمارشان برخاسته بود ؛ چيزي جز خون و مرگ و ننگ و نکبت براي ما به ارمغان نياورده اند ؛ و پدران شما نه تنها به پيشباز چنين آيين خرد ستيزي نشتافته اند !! ؛ بلکه بدرازاي چندين سده با آن ستيزيده اند ؛ دريغ اما که نداشتن رهبري ؛ بويژه پس از مرگ يزدگرد سوم ؛ و رستم فرخزاد ؛ و خيانت برخي از بزرگان ايران ؛ و بسياري انگيزه هاي ديگر راه براي تاخت و تاز تازيان بيانگرد بي فرهنگ گشوده شد ؛ و شد آنچه که ملت ايران سزاوارش نبود !!

رگ گردنت بیرون نزند تازی ستیز!
به دلیل اینکه خودم اسلام پرست نیستم در این خصوص هرکس که توانایی دارد جواب بدهد!
انگار بزرگان ایران در خیانت نظیر ندارند و بزرگتر ها نیز در خونریزی (انوشیروان و کوروش و داریوش مثالهای خوبی هستند!)
لیاقت شما نیز جز همین تازیان بی فرهنگ بیابان گرد نیست!

اينها تخم و ترکه ي همان بچه هاي پدر ناشناخته اي هستند که حتي عمر با همه ي سفاکي خود از دست آنان به خدا پناه برد !!.

پداران بنده را که قبلا مشخص فرموده اید جناب پدرشناس : مغول و آتیلا و چنگیز و تیمور!
دیگر احتیاجی به این نبود که یک رگمون رو هم به اعراب برسونید!
گرچه باز هم بد نیست!
هر چه باشد از تخم و ترکه ی میلیون ها خائن (!) که نیستیم!

* دينوري حتي تاکيد مي کند که پس از شکست ايرانيان در جنگ جولا و فرار يزدگرد به قم ؛ مردم در همه جا به هيجان آمدند و از هر سو براي اجابت نداي کمک و استعانت يزدگرد ؛ حرکت کردند ؛ و مردم از قومس ( دامغان ) تبرستان و گرگان و دماوند و ري و اصفهان و همدان و ماهان ؛ بسوي يزدگرد روي آوردند و گروهي از جنگجويان بر او گرد آمدند . اخبار الطوال ؛ بنقل از ملاحظاتي در تاريخ ايران رويه 72

بابا خودت رو مسخره کن
این همه آدم به کمک یزدگرد آمدند اما باز نتوانستد بر یک **** اندک و بدوی پیروز شوند؟!
عجبا!

* در حمله به دهکده ي اليس ( هم مرز قلمرو اسلامي ) جاپان ؛ سالار دهکده ي اليس ؛ راه را بر خالد ابن وليد بست . جنگي سخت بين سپاهيان عرب و ايران در کنار رودي که بسبب همين جنگ بعد ها به رود خون معروف گرديد در گرفت . در برابر مقاومت و پايداري سرسختانه ي ايرانيان ؛ خالد نذر کرد که اگر بر ايرانيان پيروز گرديد چندان از آنها بکشم که خون هاشان را در رودشان روان کنم و چون پارسيان مغلوب شدند ؛ بدستور خالد گروه گروه از آنها را که به اسارت گرفته بودند ؛ مي آوردند و در رود گردن مي زدند مغيره گويد که بر رود ؛ آسياب ها بود و سه روز پياپي با آب خون آلود ؛ قوت **** را که هيجده هزار کس يا بيشتر بودند ؛ آرد کردند ... کشتگان ( پارسيان ) در اليس هفتاد هزار تن بود . طبري ؛ پوشينه ي چهارم ؛ رويه 1491 . اينهم نمونه ي ديگري از معنويت اسلام !!!

اینجا هم که جعل فرموده اید!
عقده های نژاد پرستانه را اینجا هم مطرح فرموده اید (پارسیان/ایرانیان!!!)
در ضمن این سالار دهکده از حقوق بگیران **** طبقاتی بوده یا از توده مردم؟!!!

* در جنگ نهاوند نيز ايرانيان مقاومت بسيار و اعراب خشونت بسيار از خود نشان دادند ... مقدسي در باره ي جنگ نهاوند و مقاومت ايرانيان مي نويسد : .... و دسته هاي ايراني ؛ که گويند چهار صد هزار نفر بودند ... در آنجا بودند و به شکيبايي و پايداري سوگند ياد کرده بودند ... و اعراب از ايشان چندان کشتند که خدا داند .... و از اموال و غنيمت ها ؛ چندان نصيب اعراب مسلمان گرديد که در هيچ کتابي اندازه ي آن ذکر نشده است . ( آفرينش و تاريخ ؛ پوشينه ي پنجم ؛ رويه 192 )

این هم که تنها یکی از دو نمونه مقاومتی بود که توسط سپاهیان یزدگرد انجام شده نه توده مردم!!!
اصلا این مردم بدبخت از طبقه رعیت جامعه محسوب میشدند و خونشان با شاهان و سپاهیان فرق می کرده!

تمامی اینها بعد از استیلای اعراب بود
یعنی زمانی که پارسیان!:lol: فهمیدند سرشان کلاه رفته و افسوس خوردند که چرا ننگ دومی را(اعراب!) به ننگ اولی ترجیح داده اند!!!

این جریانات برای بنده زیاد مهم نیست
مهم آشکار کردن دروغ شما بود که سعی داشتید با تهمت های به دشمنی دروغین فارس و ترک شدت بیشتری ببخشید.
سخن بنده این بود که چون ایرانیان(شما بگین پارسیان!!!) از یک **** زردشت زده ، ارباب رعیتی رنج می بردند در ابتدا در برابر اعراب مقاومت نکردند اما زمانی که فهمیدند چه کلاهی سزشان رفته (سگ به از گرگ!!!) به مقاومت پرداختند و کشته های فراوان دادند.(والفاتحه!!!)

گمان مي کنم بيهودگي سخن تازي پرستان ايران ستيزي را که مي خواهند بما بباورانند که: ايرانيان با شنيدن فراخوان مسلمانان ؛ به معنويت اسلام پي بردند و صادقانه آنرا پذيرفتند !!! و يا بگفته ي مطهري : ... اسلام براي ايران و ايراني در حکم غذاي مطبوعي بود که به حلق گرسنه اي فرو رود يا آب گوارايي که بکام تشنه اي ريخته شود !!! ? ؛ نشان داده شدو ديديم که نياکان شما ؛ در جاي جاي آن خاک نجيب ؛ چگونه با دليرمنديهاي سزاوار ستايش در برابر تازيان پايداري کردند ؛ و کوشيدند تا با گوشت و پوست و استخوان خود ؛ از دين و زبان و فرهنگ ؛ و ديگر آيينهاي ملي ايراني پاسداري کنند ؛ براستي ننگ جاودانه باد بر افعي زادگان اهرمن خويي که مي کوشند با دروغ و فريب و نيرنگ ؛ راستينگيهاي تاريخ را دگر گونه کنند ؛ و چند روزي بر ادامه ي فرمانروايي اسلام بر نيا خاک اهورايي ما بيفزايند . شرم و ننگ جاودانه بر همه ي کساني باد که در خوار داشت ايراني و بزرگداشت تازيان ايران ويرانگر مي کوشند .

واقعا ننگ باد بر افعی زادگانی که کل آسیا را کشور اهورایی خود می پندارند!!!
در مورد دین که خودت هم حدس میزنم چقدر خندیده ای!
دینی که عاملی برای کشتار مردم شود چه ارزشی می تواند در میان مردم داشته باشد.
در خصوص زبان دری هم که اگه بشینی و مقایسه کنی می بینی که چه سوتی زیبایی داده ای!
این همه زبان قدیمی از ایران میانه بر جای مانده : نظیر کردی و پهلوی و تاتی.
کدامش در طرز صحبت کردن ذره ای به زبان دری شبیه است؟!
فرهنگ هم که از ایلام قرض گرفته شده بود!

عمادالدين نسيمي ؛ سراينده نامدار ايراني را زنده زنده پوست کندند و سپس دستها و پاهايش را بريدند و پاهاي بريده اش را بعنوان سوغات براي برادرش نصيرالدين فرستادند و پيکر تکه پاره شده او را هفت شبانه روز در شهر حلب بتماشا گذاشتند .

لابد ایرانی یعنی پارسی نه؟
این کار تیموریان بود نه اعراب استاد ترک دوست!
فکر کنم خیلی ناراحت بشوید وقتی بشنوید که آخرین شعر زندگی اش را در حین پوست گرفتن به ترکی سرود:

زاهیدین بیر بارماقین کسسن دونر حقدن قاچار ===== گور بو میسکین عاشیقی سرپا سویارلار آغلاماز
(اگر یک انگشت زاهد را ببرند از حق فرار می کند ===== ببینید من عاشق را که سرپا پوستم را می گیرند و گریه نمی کنم!)

در ضمن خود نسیمی که بانی فرقه شیعی حروفیه بود!!!
مهمتر اینکه نه در زمان حکومت مورد علاقه ات پهلوی و نه در زمان این حکومت که دست کمی از آن ندارد فیلمی و کتابی و چیزی که با شان و منزلت آن بزرگوار براربری کند بیرون نیامد.
اما جمهوری آذربایجان فیلمی در این خصوص ساخت که به چندین زبان ترجمه شد.
فیلمی زیبا به زبان زیبای ترکی که نظیر ندارد!

و آخرين سخن در اين زمينه را از جرجي زيدان نويسنده نامدار عرب بازگو مي کنم که د رتاريخ تمدن اسلام مي نويسد : تازيان بخاطر غارت و زن و اسير و برده به اسلام روي آورده بودند .

از زیرگی های پان آریانیست ها :
این است که از بین آنهایی که مورد هجوم قرار داده اند یکی را از داخلشان انتخاب می کنند تا راحتتر ضربه بزنند!
احمد کسروی از آذربایجان بهترین نمونه است!!!
البته بنده با اعراب و نویسنده های بزرگی که دارند کاری ندارم فقط خواستم یه چیزی هم حالی فریب خوردگان کرده باشم.

کتب تواريخ ؛ بخصوص فتوح البلدان بلاذري ؛ از اسامي شوم آنها پر است و يکي از معروفترين آنها ماهويه ي سوري مرزبان مرو ؛ قاتل يزد گرد است که بعد ها بکوفه آمد ... و حضرت علي به دهقانان خراسان حکمي نوشت که جميعا بايد جزيه و ماليات قلمرو خود را به او بپردازند !!! ( تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل !! ) .

ایران پر است از این خائنان:
احمد کسروی و تقی ارانی از آذربایجان!
جلال پورپیرار از میان پارسیان!
احمد شاملو از تهران!
کلا نمونه های زیادی در تاریخ داریم:
نظیر کاوه آهنگر که به مردم خیانت کرد و دوباره یک **** ارباب رعیتی راه اندازی کرد.

و همچنين بعضي از ايرانيها ي ديگرکه در بسط نفوذ عرب و زبان عرب فوق العاده مساعدت کردند ؛ مثل آن ايراني بي حميت که براي تقرب به حجاج ابن يوسف ( خونخوارترين سردار اسلام ) ؛ دواوين ادارات حکومتي را که تا آن وقت بفارسي ؛ ( يعني به پهلوي ) بود ؛ به عربي تبديل کرد ؛ يا مثل خواجه بزرگ شيخ جليل شمس الکفات ؛ احمد ابن الحسن الميمندي ؛ وزير سلطان محمودغزنوي ؛ که پس از چهار صد سال از هجرت و خاموش شدن دولت عرب ؛ در خراسان و نواحي شرقي ايران ؛ چنان اقدامي کرد . تازه آقاي کافي الکفات از جمله کفايتهايي که به خرج داد ؛ يکي اين بود که دواوين ادارات دولت غزنوي را که وزير قبل از او ابو العباس فضل بن احمد اسفرايني به فارسي تبديل نموده بود دو باره عربي تحويل کرد . في الواقع پاره اي ا ز ايرانيان به محض قبول دين اسلام گويا از تمام وجدانيات و عواطف طبيعي که منافات با هيچ ديني هم ندارند ؛ منسلخ مي شوند !!. قتيبه بن مسلم باهلي ؛ سردار معروف حجاج که چندين هزارنفر از ايرانيان را در خراسان و ماوراء النهر کشتار کرد و در يکي از جنگها بسبب سوگندي که خورده بود ؛ اينقدر از ايرانيان کشت که بتمام معني کلمه از خون آنها آسياب روان گردانيد و گندم آرد کرد و از آن آرد نان پخت و تناول نمود و زنها و دخترهاي ايرانيان را در حضور آنها به لشکر عرب قسمت کرد ؛ قبر اين شقي ازل و ابد را پس از کشته شدنش زيارتگاه قرار دادند و همه براي تقرب به خدا و قضاي حاجات ? تربت آن شهيد !!? را زيارت مي کردند ؛ ولي بزرگترين شاعر ايران و باني رفيعترين بناي مجد و شرف ملي ايران ؛ يعني فردوسي طوسي عليه الرحمه را پس از وفات ؛ بعوض اينکه قبه و بارگاه بر سر قبر او بنا کنند ؛ معاصرين قدر شناس او حتي جسد او را نگذاردند که در قبرستان مسلمانان دفن نمايند . مقتداي آنان شيخ ابولقاسم گرکاني گفت او مدح کننده گبران و کافران بود

دری کجا و پهلوی کجا!
در خصوص زبان دربار غزنوی نیز دو زبان بیگانه در آن مد نظر بوده : یکی دری و دیگری عربی.
هر دو زبانی بیگانه و غیر ایرانی بودند.
در خصوص جسد فردوسی خودت هم اعتراف کردی که این جماعت به خر هم خوبی نمی کنند چه برسد به فردوسی!!!
در ضمن فردوسی بانی مجد و عظمت پارسیان بود یا ایرانیان؟!
اگه اولی است که در کل کتابش یادی از آن نشده!
اگر دومی است که در آن زمان نیز کشورهای ترک نشین از ایران بودند و ایرانی محسوب می شدند اما انگار فردوسی هموطنی با آنان را ننگ می داند.
پس افتخار ایران هم نبوده !

پس از نمایاندن بیسوادی این بچه به سراغ دیگر پنداربافی ها میرویم. پیرامون کورش بزرگ چرندیات و لجن پراکنی ها اثری ندارد. او را یک جهان میشناسند و میستایند. در استرالیا و آلمان و فرانسه و آمریکا و کانادا و ...در پارک های بزرگ و مرکزی از نماد او و فرمان حقوق بشر او نمونه ساخته اند یک نمونه از فرمان حقوق بشر او در سازمان ملل به عنوان افتخار بشری در کنار سروده ی سعدی پارسی گو وجود دارد. کورش بزرگ همچون پدران ترکها(با آذری ها اشتباه نشود) بدون هیچ گونه خونریزی چیره شد و نه همچون چنگیز و تیمور و آتیلای ترک و خونخوار کشتار کرد که برای نمونه از یک شهر چند میلیونی خراسان تنها سه تن زنده بمانند و مناره ی دست و پا نساخت و .... همین هاست که کورش بزرگ را پُرآوازه ترین شخص تاریخ در جهان شمره میشود. کورش بزرگ و نیکی های او انگیزه ای شد ریختی افسانه ای به خود گرفته و در کتاب مقدس یهودیان بارها به نیکی و به عنوان مسیح از اون نام برده شود. یا در قرآن نیز این شخصیت افسانه ای به نام ذوالقرنین نامیده میشود و آورده میشود. کسانی همچون فلاسفه ی یونانی او را به نیکی یاد کرده اند و آوازه ی نیکی های او انگیزه ای شد که یک سرباز یونانی دشمن ایرانیان گزنفون کتابی به نام او بنویسد به نام کورش نامه و...

اینکه کوروش ، ذوالقرین قرآن است را یک آخوند بیسواد داد که اگر این نوشته های تو را ببیند حکم چشم درآوردنت را صادر می کند.(طباطبایی!)
اما اگه زیاد به قرآن و اسلام علاقه دارید سخنی نیز از گلپایگانی بشنوید:
«باید برای این مردم تاسف خورد که توحشات ما قبل اسلام رو برای خود افتخار می دانند»
شگفتا!!!
کتاب یهودیا هم که به نظر خود طباطبایی تحریف شده و مطالبش هیچ نمی ارزد!!!:lol:
آیت الله خلخالی هم در این خصوص کتابی نوشته که هخامنشی رو سلسله لواط کاران نامیده و ذکر کرده که «کوروش در نوجوانی از احتیاج تن به لواط داده!»
بالاخره به کدام سازتان برقصیم؟
یک بار سنگ و قرآن و ملا طباطبایی را به سینه میزنید یک بار سنگ آریان مهرو هخا و ... را.
قبلا هم زیاد در این خصوص توضیح دادم حالا شما نمی خواهید هماهنگ حرکت کنید ربطی به من ندارد!!!

سخن از دشمنی جهانیان آن روز شد. انگار گوشزدهای ما کارگر افتاد و شما هم چیزهایی یاد گرفتید از تاریخ! اما شتاب نکن. هنوز هم باید درس تاریخ به شما داده شود تا کمی از بیسوادی در بیایید. پس تا زمانی که درسمان تمام نشده سخنی(روی باد هوا) نگو که گاسم به به لغزش و سوتی هست.

دارم گوش میدم استاد!
گوش زدهای شما و همفکرانتان قبلا هم زیاد کارگر افتاده و نتیجه اش هم میلیون ها جدایی طلب و نژاد پرست بوده!
در ضمن قبلا گفتید دیگر نمی خواهید به تدریس من بیسواد ادامه بدین اما انگار نظرتان برگشته است.
خوشحالم کردید!!!

دشمنی دولت چین بر پایه ی صدور ابریشم چین به دولت روم بود که کاملا زیر نگر ایران قرار گرفته بود و دولت ساسانی. از این راه ایرانیان به بالاترین درجه های ثروت رسیده بودند و توانسته بودند **** توانمند ساسانی را تشکیل بدهند. دولت روم نیز از انجایی که ابریشم را باید با هر بهایی که ایران میخواست میخرید دست بکار شده و اتحادیه ای با خاقانات غربی ترُک و چین تشکیل داد تا بر علیه ایران دست بکار شوند. دولت ایران نیز در ان زمان دست بکار شد و با خاقانات شرقی ترُک و آوارها سرمت! ها اتحادیه ای تشکیل داد. دشمنی روم و چین و خاقانات غربی ترک بر پایه ی صدور و تجارت ابریشم بود و نه کشتارگری ساسانیان. در تاریخ بارها به ددمنشی ترکها(نه هآذری ها) مغولها و تازیان و پادشاهان بابل و آشور اشاره شده اما هیچ گاه به سامانه ی کشتارگری در میان ایرانیان(اذری و کرد و لر و فارس و بلوچ و...) اشاره های پیاپی نشده. توجه داشته باشید در اینجا به رسم و سامانه ی نسل کشی و کشتار همچون مغولها و ترکها و ... اشاره شده. همانگونه که نمیتونیم اشاره های پیاپی به سامانه ی کشتارگری در میان چینی ها یا یونانی ها نیز برسیم.

منظور ما نیز از کشتار گری ساسانیان ایرانیان نبودند
چون اصلا شاهان سفاک ساسانی و رعیت بدبخت ایرانی خونشان یکی نبود که بگوییم ترکهای وسیع ایران و کردها و لر ها و دری زبانها هم در این **** فاسد نقش داشته اند!
نه اشتباه نشود اصلا منظور بنده این نبود.
اینها چون بهتر از مردم بودند سپاهشان را نیز از میان خودشان انتخاب می کردند نه رعیت خون سگ!!!
مغول ها نیز به سان اینها بودند.
و تمدن هایی که ترکها بنا نهاده بودند را بارها ویران کرده اند.
تمدن اویغورها در مغولستان (البته نامش در آن زمان چیز دیگری بود) و تمدن خوارزم مثالهای خوبی هستند.
و کشتن برخی از بزرگان ترک در آذربایجان نظیر پوست کندن میر عماد الدین نسیمی اولین شاعری که از ترکی آذربایجانی دیوان پدید آورد!

اینکه شما به تاریخ ساسانی و گذشته ی پرشکوه ایران افتخار نمیکنید مروبط میشود مهم نیست. شما بایدبه وحشی هایی همچون تیمور و اتیلا و چنگیز ترک افتخار بکنید. پس همان نام وطن فروش بهترین گزین هست.
بی سوادی و سوتی پیشین را که نشان دادیم. کدام آدم با سوادی با اندکی مطالعه اینچنین سخنی بی پایه ای میزند که انگیزه ای بشود برای خنده ی دیگران
"در زمان ساسانیان اگه ترکها نبودند هیچگاه ساسانیان بر امپراطور روم پیروز نمی شدند"
بیش از این باعث خنده نشوید.
همانگونه که گفتم خاقانات ترک غربی تنها یک بار با یاری **** روم توانستند به منطقه ی آذربایجان و اران و ارمنستان رخنه کنند و در همین مدت کشتار فراوانی از مردمان آذربایجان و ارمنستان اران کردند. اما دیری نپایید با حضور **** ساسانی و با فرار خاقانات غربی به شرق **** روم نیز از این بخش گریختند.

افتخار کننده ها به این تاریخ جعلی نیز هیچ نشده اند چه برسد به من!
از آنجایی که من وحشی پرست نیستم آتیلا و تیمور و چنگیز را نیز دو دستی تقدیمتان می کنم .
باشد که روز به روز بر کلکسیون وحشی هایی که می پرستید اضافه شود!
بله بنده هنوز هم سر حرفم هستم و ثابتش هم کردم.
البته همانطور که گفتم این رو در جواب دوست عزیزی گفتم که علاقه زیادی به تاریخ داشت . همچنین این مثل را نیز آوردم:

«ترک بدون فارس و سر بدون کلاه نتوان یافت»

البته حتم دارم که خیلی ناراحت شدید.
چون آمیزش این دو قوم را مایه ننگ میدانید!!!
همانگونه هم که قبلا گفتم ساراغورها (اغوزهای زرد) در 468 میلادی به جنوب قفقاز آمدند و در 488 میلادی با ساسانیان نبرد کردند.رئیس سابیرها آمبازوک در سال 508 با قباد پدر انوشیروان جنگید ولی فرزندانش با او پیمان بستند و علیه روم جنگیدند.

من نمیفهمم یعنی واقعیت اینقدر تلخه که نمی تونی قبولش کنی؟!

پیرامون زبان پیشین آذری ها که نشان میدهد زبان ترکی در این بخش بیگانه و تنها 400 ساله هست منابع دسته اول زیادی وجود دارد اما براینمونه چند تا از آنها:

ای ول استاد!
حالا نمیشه ما برای جلوگیری از رواج دروغ در جامعه شاخ های این دروغ ها رو ببیریم؟!!!
آخه قبلا چیزهای دیگری گفته اید! . بالاخره از این همه یاوه کدامش کمی به واقعیت نزدیک است؟!

به دروغهای قبلیتان بنگرید:

بر همگان روشن هست که آذری ها تنها از حدود 500 سال پیش تنها به زبان نیمه ترکی سخن میگویند و فرهنگ و نژاد و .... همه چیزشان با ایرانیان یکسان و برابر هست و هیچ پیوندی با ترکهای آسیای میانه و مغولها ندارند!

خوب 100 سالی برایمان تخفیف داده اید!
جای تقدیر و تشکر است استاد!
یک سوالی هم داشتم از شما:
ترکها مغول هستند یا مغولها ترکند؟!
آخه بزرگان پان آریانیست سر و کله دانشمندان غربی رو شکسته اند که مغولی فقط چند صد واژه ترکی وام گرفته و خودش تنها از نظر منطقه با ترکی قرابت دارد!
حتی زمانی که ادعای یکی بودن ترکی و کره ای مطرح شد بسیاری سخت مخالفت کردند!
پس قضیه چیه؟!
بالاخره شما راست می گین یا زبانشناسان؟!
لطف کنید جواب روشنی بدهید تا ما هم مانند همگان روشن بشویم.

یا این پستتون:

این جناب استادتان میتوانند ثابت کنند که در آذرآبادگان از 300 سال پیشتر این زبان ترکی آذری رواج داشته ؟

در پست قبلی نیمه ترکی بوده اما حالا ترکی آذری شده است!!!
در ضمن استاد مشکلی پیش اومده که اینجا 200 سال تحریف کردید؟!
اصلا میگم بکنید 200 سال یا 100 سال اصلا خجالت رو بزارید کنار بگین ترکی نداریم!!!
مملکت اهورایی شماست دیگه !
ترکی و ترک موجب ننگ برای مملکت اهورایی شماست!!!
پس رودرواسی رو بزارین کنار!

و یا این پستتون:

دوستان ترکی هم هم در ایران وجود نداره و همه آذری هستند

بالاخره این مهربانی شما اجازه نداد که با ترک دوستی نکنید!!!
ترکی (به معنی ترک زبان!) یعنی اصلا کسی ترکی حرف نمیزند و همه آذری حرف میزنند!

و یا این پستتون:

اگر کسی توانست تنها یک سنگ نبشته یا یک پوست یا هر چیز دیگری که به زبان ترکی نوشته شده باشد آن هم نه 1000 یا 2500 یا 7000 سال پیش که 300 سال پیش بیاورد که جهانیان بپذیرند, دیدگاه ما هم همان خواهد شد که همه ی جهان ترک بودند.

اگر کسی توانست برای من یک سنگ نوشته از پهلوی آذری آن هم نه با دیرینگی 300 سال بلکه با دیرینگی 1000 یا 2500 یا 7000 سال برایم نشان دهد به خداوندی خدا دیگه پام رو تو این فاروم نمی گذارم!
در ضمن ملتها پیشرفت می کنند
سنگ نوشته ماند در خاکدونی های تاریخ نه 800 یا 900 سال پیش!
الان با شعر و نثر و اینگونه چیزها تصمیم می گیریم یک زبان چند سال قدمت دارد
اگه با توجه به بی سوادی شما بریم جلو تقریبا می تونیم ثابت کنیم که اصلا زبانی به نام زبان دری وجود ندارد!!!

و یا این پستتون:

در کل من خودم نیز با داشتن یک جستار برای آذری زبان ها(یک زبان بیگانه با دیرینگی 300 سال که مخلوطی از واژه های پارسی و عربی و ترکی هست) نیستم

اینجا هم که در پی شریک هستی!!!
کدام واژه پارسی و عربی آقای عزیز!
شما هر واژه ای که بفرمایید من معادلی برایش می آورم که هر کدام 1000 سال قدمت داشته باشد! نه مثل بعضی زبانها جدیدالساخت باشد.
ما بر اساس گویش تصمیم می گیریم که کدام زبان قوی تر است نه بر اساس متن های عثمانی که 65 درصدش را فارسی و عربی تشکیل می دهند!

كهن‌ترين منبعي كه از زبان «آذري» به عنوان يكي از زبان‌هاي «ايراني» ياد كرده، «ابن مقفع» (كشته شده در: 142ق) است كه گفته‌ي وي در كتاب «فهرست» ابن نديم (ص 22) نقل شده است. به گفته‌ي ابن مقفع، زبان آذربايجان، «پهلوي» (الفهلوية) بوده كه منسوب است به پله (فهله)، يعني سرزميني كه شامل ري و اصفهان و همدان و ماه‌نهاوند و آذربايجان بوده است. همين گفته را «حمزه‌ي اصفهاني» (منقول در: ياقوت حموي، ج3، ص925) و خوارزمي (ص 112) نيز نقل كرده‌اند. پس از وي، «مسعودي» مورخ اوايل سده‌ي چهارم ق. در كتاب خود (ص 8-67) پس از ذكر نام بلاد ايران (مانند: آذربايجان، ري، طبرستان، گرگان، هرات، مرو، سيستان، كرمان، فارس، اهواز و…) مي‌گويد كه: «همه‌ي اين بلاد، كشوري واحد بودند و پادشاه و زباني واحد داشتند جز اين كه در برخي واژگان تفاوت‌هاي داشتند … مانند پهلوي و دري و آذري و ديگر زبان‌هاي فارسي»

«ابواسحاق ابراهيم اصطخري» جغرافي‌نگار سده‌ي چهارم ق. در نوشتار خود (ص 2-191)، به صراحت زبان مردم آذربايجان را «فارسي» (الفارسية) مي‌خواند. «ابن حوقل» (اواخر سده‌ي چهارم ق.) نيز همين سخن را بازگفته، به روشني مي‌نويسد كه: «زبان مردم آذربايجان و بيش‌تر ارمينيه فارسي است» (ص 97). «ابوعبدالله مقدسي» نويسنده‌ي اواخر سده‌ي چهارم ق.، سرزمين ايران را به هشت اقليم تقسيم نموده مي‌نويسد: «زبان مردم اين هشت اقليم، ايراني (العجمية) است؛ جز اين كه برخي دري و بعضي پيچيده (منغلق) است و همه‌ي آن‌ها فارسي ناميده مي‌شود» (ص 259). وي مي‌افزايد كه «فارسي آذربايجان در حروف، به فارسي خراسان شبيه است» (ص 378).
در اوايل سده‌ي هفتم ق. «ياقوت حموي» مي‌نويسد: «مردم آذربايجان زباني دارند كه آن را "آذري" (الآذرية) مي‌نامند و براي ديگران مفهوم نيست» (ج1/ ص128). «حمدالله مستوفي» مورخ اوايل سده‌ي هشتم ق. درباره‌ي زبان مردم «مراغه» مي‌نويسد: «زبان‌شان پهلوي مغير است» (ص 100)؛ و درباره‌ي زبان مردم «زنجان» مي‌گويد: «زبان‌شان پهلوي راست (= كامل) است» (ص 67)؛ و درباره‌ي زبان مردم «گشتاسفي» (ولايتي ميان اردبيل و باكو) اظهار مي‌دارد كه: «زبان‌شان پهلوي به جيلاني بازبسته است» (ص 107).
در سده‌ي دوازدهم ق. «اولياي چلبي» جهانگرد عثمانيايي درباره‌ي مردم تبريز مي‌نويسد: «ارباب معارف آن به فارسي تكلم مي‌كنند» و درباره‌ي مراغه مي‌گويد: «اكثر زنان مراغه به زبان پهلوي گفت‌وگو مي‌كنند» (رياحي خويي، ص 4-33).

برای اینکه نوشته جات شما خالی از تحریف نیست بزارید از نوشته پان آریانیست بزرگ استفاده کنیم گرچه ایشون هم زیاد رو این متن ها دستکاری کرده اند (کسروی) :

1- ابن حوقل در اینجا گفته که زبان مردم فارسی است اما از آذری نامی نبرده. (اولین سوتی!)
2- مسعودی اشاره ای به فارسی نکرده. اما از نیم زبانهای آذری و دری و پهلوی سخن به میان آورده.
از زبان ملی هم که سخنی به میان نیامده!
چیز دیگر اینکه زبان ترکی در آنزمان بدین شکل نبوده اما ویژگی زبان ترکی را داشته که همان آذریه نامیده می شده و مثل زمان حال نیم زبان یا لهجه نامیده میشده!!! (همان حرف خنده داری که میزنند : لهجه شیرین آذری!)
3- آنگونه که در این کتاب مشخص است زبان دری در حال تحمیل شدن بوده!. آخه دری و پهلوی چطور دریکجا می گنجند که آنها را فارسی بنامیم. اصلا این فارسی چه بوده؟!. پهلوی بوده یا نیم زبان؟!. چطور ممکن است زبان آذری (زبانی که جز خودشان نمی فهمیدند!) و تاتی و پهلوی لهجه فارسی حساب شوند؟!. آذربایجان زبانش خوب نیست اما ...!. بعد اشاره کرده که فارسیشان را توان فهمید! البته خدا رو شکر هنوز هم فارسیمان را می توان فهمید گرچه لهجه مان غلیظ تر از سایر نیم زبانهاست!!!
4- یاقوت حموی هم که دیگه تمومش کرده (البته چون دیدن خیلی ضایع است دیگر ادامه اش ندادند!).
خوشبختانه یا متاسفانه برخلاف دیگر هموطنان نظیر کردها و تاتها زبانمان را فقط خودمان میفهمیم حتی سایر ترکها نیز از لهجه ما تعجب میکنند!
نظیر همان دانشمند ترکستانی که در دوران قاجاریه از تبریز دیدن کرده بود و گفته بود : مردم تبریز به لهجه ای عجیب از ترکی تکلم می کنند که مختص خودشان است!(متاسفانه نام این دانشمند بزرگ و نام سفرنامه اش یادم نیست)
این هم شاید دلیلی باشد برای اینکه ترکی درآنجا وجود داشته اما ضعیف به صورتی که برای سیاحان و دانشمندان آن دوران عجیب می آمده و قابل درک نبوده.
در غیر اینصورت غیز ممکن است که یک زبان پهلوی برای زبانهای پهلوی هم خانواده قابل درک نباشد یا حتی تنها مختص یک گروه خاص باشد! و تصریح بر این سخن نیز دور از عقل است.

در خصوص روایتی هم که آورده خود در پاورقی رد کرده است و گفته است که انسان هرچه قدر باهوش باشد نمی تواند بدین سرعت یک زبان بیگانه را یاد بگیرد!
در ضمن اینجا هم فقط واژه آذری آورده شده و باز چیز زیاد جالبی دیده نشده!

از مجموعه‌ي اين اسناد و شواهد تاريخي به روشني برمي‌آيد كه مردم آذربايجان تا پيش از گسترش و چيرگي كامل زبان كنوني تركي در عصر صفوي، به يكي از زبان‌هاي ايراني كه گاه «پهلوي» و گاهي «آذري» خوانده شده و با زبان مردم ري و همدان و اصفهان پيوسته و خويشاوند بوده، سخن مي‌گفته‌اند. چنان كه مي‌بينيد، در هيچ يك از اسناد و منابع تاريخي اين دوره، زبان مردم آذربايجان، «تركي» دانسته نشده است.
و......

از این اسناد چیزی بر دست نمی آید هیچ حتی می توان برای اثبات ترکی گو بودن آذربایجان از هزاران سال پیش نیز از همینها استفاده کرد!
شما نیز ابتدا باید این رو ثابت کنید که آیا همان زبان آذربایجان بوده که گاهی آذری و گاهی پهلوی نامیده می شده.
مهمتر اینکه باید ادعایی که کسروی کرد رو ثابت کنید:
یعنی اینکه سه زبان آذری و تاتی و هرزنی با هم همخانواده بودند.
و اینکه می گویید 400 سال پیش باز هیچ ارزش علمی و تاریخی ندارد و تنها منبعش شما هستید و تاریخ جشنهای پارسی!!!
4 مورد کسروی آورده بگزارید دو مورد هم من بیاورم :

روایت وهب ابن منبّه در کتاب التیجان:
که روزی معاویه از مشاور خود عبید بن ساریه پرسید که آذربایجان چیست ، عبید در جواب گفت : اینجا از قدیم کشور ترکان بوده .

و روایت ناصر خسرو قبادیانی از قطران تبریزی هم که دیگه خیلی مشهور است:
«قطران نام شاعری را دیدم که شعر نیکو می گقت اما فارسی را نیک نمی دانست»

از این روایت تنها دو چیز عاید می شود:
شعر ترکی نیکو می گفته و فارسی نمی دانسته (که ممکن است بعدها دیوانش مفقود شده باشد!)
شعر فارسی نیکو می گفته و فارسی را به شکل ترکی صحبت می کرده و به قول خود ناصر خسرو نیک نمی دانسته. (یعنی نیک صحبت نمی کرده!)

خلاصه اینکه چیز زیاد جالبی در این خصوص نیاوردید اینها قبلا هم آورده شده و جواب خوبی هم گرفته اند.

در جنوب مردمان جنوب رو در روی انگلیس ها ایستادند و در شمال نیز زمانی که میهن فروشانی همچون شما و فرقه ی جدایی خواه آذربایجان شده بودند با یاری دولت روس مردم اذربایجان با یاری ارتش شاهنشاهی با اردنگی و با خفت تمام آنها را از آذرآبادگان بیرون انداختند. کسانی که به میهن خود مهر دارند و توانستند اندک خائنین را با خفت و خواری از آذرآبادگان بیرون کنند.
مبادا و تهدید و ... را اگر در کوزه بگذارید میتوانید آبش را بخورید. بزرگتر از شما هم همانگونه که گفتم با اردنگی مردم اذرآبادگان بیرون انداخته شده اند.

آفرین پاپا!!!
در جنوبی ترین بخش ایران ترک (قشقایی) و عرب ساکن هستند و کمی اینور تر هموطنان دیگر!!!
در شمال گروه کوچکی از ارامنه های باقی مانده بودند که لوله های تانک روس را گل می کاشتند!
وطن فروشان اصلی کسانی بودند که سعی داشتند با جدایی طلب نامیدن فرقه دموکرات یک حرکت بزرگ ملی را ***** کنند که ***** کردند و خوشبختانه دودش تو چشم خودشان رفت!
ماهوارتان را باز کنید میبینید که جناب هخا چگونه عین سگ عوعو می کنند تا قدرت شاهنشاهی عزیزتان را ببینید:lol:
اینبار نه تنها مردم آذربایجان بلکه مردم کل ایران بودند که در یک قیام بزرگ ملی سینه شون رو دادن جلوی گلوله و تف کردند روی هرچه سلطنت و شاهنشاهی است!!! (این مردم هیچگاه از سلطنت و شاه و شه بازی خوششان نیامده!)
و در ضمن تقریبا همه مردم ایران با این حزب وطن پرست و محترم موافق بودند اگر کتاب همان بازرسی که ارتش شاهنشاهیت به آذربایجان فرستاد رو بخونی میبینی که چگونه از بزرگان آذربایجان مجسمه می ساختند و در بزرگراهها قرار می دادند و مجسمه رضاشاه عزیزت رو چگونه با چکش خورد می کردند.
(آذربایجان دموکرات، نوشته ابوالحسن عمیدی نوری، انتشارات روزنامه داد، سال 1325)
این کتاب گرانبها اینگونه شروع می شود:
« در یکی از شبهایی که پیشه وری در باغ مصفای جوادیه آرمیده بود به ملاقات این دوست دیرینه که اولین برخورد من با او بیست و چهار سال پیش در دفتر روزنامه حقیقت بود رفتم . وقتی از جاده مازندران به سوی باغ جوادیه خواستم بروم از وسط چادر های سفیدی که در بیابان زده بودند دو افسر ژاندارم فرمان ایست به اتومبیل داده مطالبه جواز کردند ... با این تشریفات وارد اتاق پیشه وری دوست و همکار روزنامه نویسم که با کمال سادگی تا سال گذشته در چاپخانه و روزنامه داد همیشه همدیگر را دیده و از بدبختی های کشور صحبت می کردیم شدیم و دیدیم که ... »
بله مردم بودند نه آن عده قلیلی که اشاره کردید! مردم آذربایجان بودند که با خوشحالی وقتی **** پیشه وری رژه می رفتند دست می زدند و شادی می کردند!!!

از دوستانی که از این مذخرفات (!) بهره می برند لطف کنند و دو نوشته ارزشمندی که از پیشه وری برجای مانده را بخوانند تا بفهمند که خر کیست و سوسک کدام است!!! (1 - نظر ما درباره مساله آذربایجان و ایران که بدان دسترسی ندارم 2 - اصلاح طلبان واقعى که در پست بعدی خواهم نوشت)

اینکه مرا دعوت به گشودن جستاری در این باره در بخش فرهنگ و هنر میکنید بی گمان به ضعف وسستی و بی سوادی شما باز میگردد. چرا که در انجا گرداننده هر گاه کم اوردید به دادتان خواهد رسید.

چرا داری ننه من غریبم بازی در میاری بچه جان؟!

مگه این پست رو تو نزده ای؟!:

هرکس می خواهد در این خصوص بحث کند میتواند به بخش فرهنگ و هنر مراجعه کند در اون تالار میشه در این باره گفتگو کرد.!

نکنه اون زمان بهروز پان آرینیست بود و حالا پان ترکیست شده؟!!!

زنده باد ایران
زنده باد آتورپاتگان

محض بر انگیختن احساسات قومی ، زیاد از این نامهای جعلی استفاده نکن!
قبلا هم همدستان کله گنده ات از این واژه ها استفاده می کردند ، اونها که هیچ غلطی نتوانستند بکنند شما که سهلید!
نظیر واژه اران که نام یک منتطه خاص در آذربایجان شمالی بود( و یک واژه صد درصد ترکی!) که با پررویی آن را به کل آذربایجان شمالی اختصاص میدادند که هیچکاری نتوانستند بکنند.
بهانه ای شد که در این خصوص نیز کمی صحبت کنیم.
شمال آذربایجان همیشه قسمتی از آذربایجان بوده که قفقاز و آلبان و گنجه و قاراباغ و ... قسمتهایی از آن بودند که بعد از جدایی برای اینکه پیوند چندین هزارساله شان با برادران ترک خود قطع نگردد از نام اصلی خود یعنی آذربایجان برای نامیدن کشورشان استفاده کردند که گویا بسیار بر پان آریانیست ها سخت آمد (لابد جدایی مناطق ترک نشین از پروژه های اینها بوده!) و سعی کردند که از نام جعلی آن منطقه استفاده کنند که مثل همیشه مشت بر هاون میزدند و کاری از پیش نبردند.
زمانی که نقشه شان را شکست خورده دیدند سعی کردند نام آذربایجان را عوض کنند.
واژه های خنده داری همچون آزادیستان را پیشنهاد کردند که الا حضرت همایونی آنقدر وقت برای خندیدن گذاشتند که وقت نکردند نامی برای این منطقه بگزارند.
انگار اینها نیز ادامه همان پروژه هاست با این تفاوت که آن واژه ای اصیل فارسی بود و این اصیل یونانی!!!

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اصلاح طلبان واقعی نوشته دکتر جعفر پیشه وری (رییس حزب دموکرات آذربایجان):

اين‌ها هر چند ادعاى آزادى خواهى مى‌كنند و سنگ ملت پرستى به سينه مى‌زنند، ولى حقيقتا اين طور كه وانمود مى‌كنند، نيستند. اين‌ها ايمان به قوه‌ى قاهره‌ى ملت و انقلاب ندارند. ظاهرا از اوضاع ناراضى هستند و مى‌گويند كه بايد وضعيت اصلاح بشود، ليكن اين اصلاح را اولا از صنف حاكمه انتظار دارند؛ ثانيا نصيحت و تشويق را يگانه چاره‌ى دردها تصور مى‌كنند. به خيال اين‌ها، ممكن است با دست طبقه‌ى ممتاز براى صنف‌هاى ديگر كار كرد. اين گونه اشخاص‏ در مساله‌ى تجدد، از خود اشراف و مرتجعين خطرناك تر مى‌باشند.
تجربه مى‌گويد، كه فرق سياسى در مبارزه توليد شده و نشو و نما نموده و سقوط مى‌كند. براى اصلاحات، براى اجراى هر ماده‌ى قانون بايد مبارزه كرد، نفع و ضرر آزادى را به ملت فهماند. صريح به شما مى‌گويم، و در آينده هم معلوم خواهد شد، كه اين رژيم پوسيده، اين عادات فاسد بايد تغيير يابد و همه بايد براى تغيير و محو بدبختى، اجراى آزادى و احياى اوضاع اقتصادى مبارزه كنند. اشراف، مرتجعين و مفت خورها، سبب خرابى مملكت شده، ثروت مملكت را بر باد داده و نمى‌گذارند هيچ اصلاح و آبادى‌اى در ايران بشود. اين‌ها نمى‌فهمند تغيير رژيم چيست. اگر شما اصرار در خرابى مملكت داريد و نمى‌خواهيد اسم اصلاح و تغيير هم برده شود، آن وقت شما به دست خودتان هرج و مرج را تهيه مى‌كنيد.
* * *
اصلاحات چى‌ها را در مواقع عادى ممكن نيست از آزادى خواهان حقيقى تميز داد. اما در موقع پيش‏ آمد مسايل جدى و مهم نمى‌توانند افكار خود را در پس‏ پرده‌ى اختفا مستور داشته و فورا خود را معرفى مى‌كنند. اين‌ها هر چند ادعاى آزادى خواهى مى‌كنند و سنگ ملت پرستى به سينه مى‌زنند، ولى حقيقتا اين طور كه وانمود مى‌كنند، نيستند. اين‌ها ايمان به قوه‌ى قاهره‌ى ملت و انقلاب ندارند. ظاهرا از اوضاع ناراضى هستند و مى‌گويند كه بايد وضعيت اصلاح بشود، ليكن اين اصلاح را اولا از صنف حاكمه انتظار دارند؛ ثانيا نصيحت و تشويق را يگانه چاره‌ى دردها تصور مى‌كنند. به خيال اين‌ها، ممكن است با دست طبقه‌ى ممتاز براى صنف‌هاى ديگر كار كرد
بنابراين هر وقت در ميان ملت، نهضت و جنبش‏ بر عليه مفاسد و خرابى‌ها شروع مى‌شود، اين آقايان به ميدان افتاده، گاه به نعل و گاه به ميخ مى‌زنند و نمى‌گذارند توده‌ى ملت كاملا از حقوق خود دفاع كرده، قدمى به طرف ترقى بردارد. اين گونه اشخاص‏ در مساله‌ى تجدد از خود مرتجعين خطرناك تر مى‌باشند؛ زيرا اين‌ها با مرتجعين آميزش‏ و دوستى مى‌كنند، از سفره‌ى آن‌ها مى‌خورند، و با مساعدت آن‌ها كارهاى مهم براى خود و دوستان‌شان تهيه مى‌كنند. اين‌ها ظاهرا مرتجع نيستند، ولى عمليات آن‌ها به نفع مرتجعين ختم مى‌شود و چون در لباس‏ آزادى خواهى هستند، سبب اغفال آزادى خواهان مى‌شوند.
اساس‏ مسلك و عقيده‌ى اين‌ها بر خلاف اصول غارت گرى و مفت خورى نيست. اين‌ها با تنقيد كردن اولياى امور مى‌خواهند موقعيت اشراف را محكم‌تر كنند و آقايى آن‌ها را بر سر ملت دوام بدهند. از اين جهت در مسايل جزيى عصبانى مى‌شوند، نصيحت مى‌كنند، حتا فحش‏ هم به آن‌ها مى‌دهند، ولى اين غوغاها نه براى دل سوزى ملت و حفظ آزادى است، بلكه براى حمايت آقايان خودشان است. و اگر انتشارات اين‌ها را در جرايد ملاحظه كنيد، ملتفت مى‌شويد كه از يك طرف به مرتجعين نصيحت مى‌كنند و از طرف ديگر به آزادى خواهان بد مى‌گويند و مردم را از وخامت آزادى و تجدد مى‌ترسانند و مثلا مى‌نويسند:
«ما نبايد براى آزادى يا تغيير اوضاع كوشش‏ بكنيم؛ زيرا يك دفعه مشروطه گرفتيم بى نتيجه ماند. ملت مستعد نيست. معارف نداريم. حزب سياسى موجود نيست. در انتخابات ما را گول مى‌زنند و باز هم اشراف انتخاب خواهند شد.»
اگر كسى از اين مايوس‏ها بپرسد، كه علت عقيم ماندن اصول آزادى چيست؟ قطعا جواب خواهند داد، كه: ملت لايق نبوده، يا اين كه ميرابو و روبسپير نداريم.
ولى ما از خوانندگان محترم سئوال مى‌كنيم، كه آيا ملت نالايق است يا فشارهاى خارجى در كار بوده است؟ اگر كسى به فداكارى‌هاى همين اهالى تهران و ولايات - كه نسبت به امروز بى اطلاع‌تر بودند - در سال‌هاى اول مشروطيت دقت كند، تصديق خواهد كرد كه مردم امروز خيلى لايق‌تر از مردم ده پانزده سال قبل مى‌باشند. اما وقتى ملت مى‌داند و مى‌بيند، كه مثلا وكلاى اصفهان به زور قنسول انگليس‏ انتخاب مى‌شوند، يا در خراسان به ميل و زور قوام السلطنه و **** السطنه وكيل تعيين مى‌شود، يا در رشت آن‌ها كه احتمال دارد وكيل شوند تبعيد مى‌شوند، يا يك امين ماليه‌ى ورامين با آن فجايع و دخالت در انتخابات باز مواخذه نمى‌شود و شايد ارتقاء رتبه يابد، در اين صورت چگونه ملت مى‌تواند به چنين پارلمانى اعتماد داشته باشد؟
خير آقايان! ملت لايق است و قدر آزادى را مى‌داند و همين ناراضى بودن ملت از مجلس‏ و فرياد روزنامه نگاران كه در تحت تاثير افكار عمومى مجبور مى‌كنيد، دليل و علامت فهم و آگاهى ملت است. ولى ملت را به زور خفه مى‌كنند و اگر هم فرياد كند، جنبش‏ نمايد، مى‌گويند غوغا طلب و هرج و مرج طلب هستند و براى اغفال عامه، روزنامه ها مى‌نويسند: ملت حاضر نيست، حزب نداريم، پس‏ بايد از اجراى قانون صرف نظر كرد و منتظر شد تا پس‏ از چند سال حزب درست بشود و مدرسه تاسيس‏ كنند. آيا اين‌ها طفل و كودك مى‌باشند؟ يا آن‌ها كه مى‌گويند در هر دقيقه و هر ثانيه ولو دو نفر بايد در مدافعه از آزادى و جلوگيرى از ارتجاع بكوشند؟ ما شايد ابجد خوان علم اجتماع هستيم، اما اين‌ها كه ادعاى تخصص‏ نموده، كوس‏ هل من مبارزى مى‌زنند، كور و نابينا هستند؟ تجربه مى‌گويد كه فرق سياسى در مبارزه توليد شده و نشو و نما نموده و سقوط مى‌كنند.
هيچ عالم و هيچ مقتدرى قادر نيست بدون شعارهاى كوتاه، بدون مبارزه‌ى يوميه، يك حزبى تشكيل دهد. اين احزاب گوناگون كه زود مى‌آيند و زود متفرق شده، اسمى هم به يادگار نمى‌گذارند، نتيجه‌ى همان فكر باطل است كه سياست مآب‌ها دارند و تصور مى‌كنند بدون مبارزه مى‌توان حزب داشت و آن حزب هم با يك تصميم تمام كارها را اصلاح كند. براى اجراى هر ماده‌ى قانون بايد مبارزه كرد، نفع و ضرر آزادى را به ملت فهماند. در نتيجه، حزب توليد مى‌شود و الا بدون مبارزه هر قدر حوزه تشكيل دهيد و مرام‌هاى مشعشع بنويسيد، نمى‌توانيد مردم را چهار جلسه در حوزه نگاه داريد.
يك عده سياست مآب‌هاى ديگر كه معارف را يگانه چاره دانسته و مى‌گويند، اول مدرسه بعد آزادى، آن‌ها از اين دسته مايوس‏ها جاهل‌تر هستند و نمى‌دانند با اين وضع اقتصادى و عدم تساوى و مفت خورى معارف ترقى نخواهد كرد. علم قبل از تهيه كار و مدرسه پيش‏ از فكر شغل، فقط يك عده هوچى و سياست فروش‏ درست خواهد كرد. اگر كار پيدا بشود، همين مرتجع‌ها، همين بى اطلاع‌ها به هر قيمتى باشد، طفل خود را به مدرسه خواهند گذاشت.
مقصود شما از علم چيست؟ علم زراعت يا علم مفت خورى؟ تصور كنيد در ده سال قبل چند دارلفنون تاسيس‏ شده بود و حالا اكثر مردم مهندس‏ بودند. شما از آن چه استفاده مى‌كرديد؟ و از اين عده كه تحصيل كرده‌اند، چه استفاده كرده‌ايد؟
شما تصور مى‌كنيد كه با ده روز استخاره، به اين كتاب و آن مجله نگاه كردن و بالاخره يك مقاله نوشتن، كاشف آمريكا شده و حق داريد به نويسنده ها حمله كنيد. ولى خير آقايان! صريح به شما مى‌گويم و در آينده هم معلوم خواهد شد، كه اين رژيم پوسيده، اين عادات فاسد بايد تغيير يابد و همه بايد براى تغيير و محو بدبختى، اجراى آزادى و احياى اوضاع اقتصادى مبارزه كنند.
اشراف، مرتجعين و مفت خورها سبب خرابى مملكت شده، ثروت مملكت را بر باد داده و نمى‌گذارند هيچ اصلاح و آبادى‌اى در ايران بشود. اين‌ها نمى‌فهمند تغيير رژيم چيست. خواهند گفت كه اين اشخاص‏ مى‌خواهند هرج و مرج بشود. نه خير، هرج و مرج نمى‌خواهيم و مى‌گوييم بايد به تدريج با مبارزه‌ى يوميه اين تغيير و انقلاب به عمل آيد. ولى اگر شما اصرار در خرابى مملكت داريد و نمى‌خواهيد اسم اصلاح و تغيير هم برده شود، آن وقت شما به دست خودتان هرج و مرج را تهيه مى‌كنيد.
اين وطن چى‌ها اگر واقعا طرف دار اصلاح هستند، در عوض‏ مايوس‏ كردن مردم بايد مبارزه‌ى يوميه را رويه‌ى خود سازند و عملا از حقوق ملت دفاع كنند. مبارزه تنها با حكومت نيست، بايد با اكثريت، با مفت خورها، با موانع خارجى، با عادات شوم، با تعقيب‌هاى موهوم، با آزادى خواهى دروغى مبارزه كرد و چشم و گوش‏ ملت را باز نمود.

طبيعت مبارزه مى‌خواهد، هر كس‏ مبارزه نكرد، به آرزو هم نمى‌رسد.

روزنامه‌ى «حقيقت»، شماره‌ى هشتاد و سه، چهارم خرداد 1301،

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

هموطن دوست داشتنی من!
جان من بذار این بحث متروکه بمونه.
این سایتی که آوردی هم چیزی رو گفته که همه آقایان می گن.

عنوان این نوشته سایته خیلی جالب بود.
آذری با ترک برابر نیست!
گویا در این غایله تنها آذری است که برای اهداف برخی انتخاب شده است.

عنوان زیر را هم قبول می کنید:

بر همگان روشن است که قشقایی و افشار و خلج و سونقور و ... نیز ترک نیستند!!!!

همچنین شعرهایی که از نظامی و ... نقل قول کرده به همگی جواب داده شده.
یک چرخی تو فرهنگ و هنر بزنید می بینید.

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگه من توي ايران به دنيا اومده باشم به اين معني نيست كه ايراني هستم حتي اگه پدر ومادرم ايراني باشن.مهم اينه كه خود ادم چي رو قبول داشته باشه.من از امروز ميتونم بگم اهل كشور ترگ هستم.(چنين كشوري وجود نداره) و هر كس كه دلش بخواد ميتونه به كشور من بپيونده.ايران و. هر كشور ديگه اي هم يك روز نبوده و به وجود اومده.

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه من توي ايران به دنيا اومده باشم به اين معني نيست كه ايراني هستم حتي اگه پدر ومادرم ايراني باشن.مهم اينه كه خود ادم چي رو قبول داشته باشه.من از امروز ميتونم بگم اهل كشور ترگ هستم.(چنين كشوري وجود نداره) و هر كس كه دلش بخواد ميتونه به كشور من بپيونده.ايران و. هر كشور ديگه اي هم يك روز نبوده و به وجود اومده.

سلام دوست عزیز
ورودتان را به جامعه مجازی کوچک خودتان خوشامد می گویم.
میهن پرست عزیز تعریف شما از ایران چیست؟
ایران در نزد من قطعه ای خاک است در قسمت خاور میانه زمین که عده ای انسان که کاملا متفاوت از هم هستند در کنار هم زندگی می کنند.
همچنین با تعریف ایران به کشوری که مختص نژاد آریاست مخالفم.
نظر شما در این خصوص چیه؟
با فرومتان نیز گرچه آشنایی داشتم اما دروازه اش را ندیده بودم.
فروم قشنگیه!

king_nader27

Registered User
لایک‌ها
0
ایران در نزد من قطعه ای خاک است در قسمت خاور میانه زمین که عده ای انسان که کاملا متفاوت از هم هستند در کنار هم زندگی می کنند.
سلام دوست قدیمی
اجازه بده من هم نظرم وبگم
ایران قطعه ایی خاک اززمین ودرخاورمیانه است.
ماانسانهانیزهمگی ازخاکیم وخاک ماایرانیان ازخاک ایران است.
پس ماایرانیم وایران ما
پس ایران مادر ماست.
وهمانند مادرمان عاشقش هستیم وبخاطرش...
موفق باشید.

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوست عزیز
ورودتان را به جامعه مجازی کوچک خودتان خوشامد می گویم.
میهن پرست عزیز تعریف شما از ایران چیست؟
همچنین با تعریف ایران به کشوری که مختص نژاد آریاست مخالفم.
نظر شما در این خصوص چیه؟
با فرومتان نیز گرچه آشنایی داشتم اما دروازه اش را ندیده بودم.
فروم قشنگیه!

ممنون دوست گرامي من از بودن در كنار شما ها خيلي خوشحالم درباره ي فروم هم متشكر راستش افراد زيادي مدت هاست دارن در اون جا تلاش ميكنن راستش اونجا براي ما يك دنياست.دنيايي كه سعي كرديم بهتر از دنياي واقعيمون بسازيمش. دوست عزيز شايد تعريف درستي نداشته باشم ولي از نظر من ايران هيچ نيست.تعريفي است كه انسان ها هر يك براي خود دارند.چون فكر نميكنم وقتي كه انسانها پا به زمين گذاشتن كشور و حد و مرز تعيين كردن بوده باشه.ولي امروزه ايران رو خاكي ميدونم كه برخي انسانها رو در خود جا داده و خودش رو در دل برخي انسانها.ايران گذر زمان است.ايرن كوروش داريوش ساساني ها و امروزه ما و هر انكه عاشقش باشد است.فكر كنم خيلي چرت گفتن.ببخشيد كه سرت رو درد اوردم.

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون دوست گرامي من از بودن در كنار شما ها خيلي خوشحالم درباره ي فروم هم متشكر راستش افراد زيادي مدت هاست دارن در اون جا تلاش ميكنن راستش اونجا براي ما يك دنياست.دنيايي كه سعي كرديم بهتر از دنياي واقعيمون بسازيمش. دوست عزيز شايد تعريف درستي نداشته باشم ولي از نظر من ايران هيچ نيست.تعريفي است كه انسان ها هر يك براي خود دارند.چون فكر نميكنم وقتي كه انسانها پا به زمين گذاشتن كشور و حد و مرز تعيين كردن بوده باشه.ولي امروزه ايران رو خاكي ميدونم كه برخي انسانها رو در خود جا داده و خودش رو در دل برخي انسانها.ايران گذر زمان است.ايرن كوروش داريوش ساساني ها و امروزه ما و هر انكه عاشقش باشد است.فكر كنم خيلي چرت گفتن.ببخشيد كه سرت رو درد اوردم.

ممنون
همونطور که گفتم فروم زیبایه و من نیز از مطالبش استفاده می کنم.
اما کوروش داریوش و ساسان و ... را تنها آرمان های دست نیافتنی بشیریت میدانم که محض علاقه تولید شده اند.
ما اگر با هم باشیم (منظورم اینه که به علایق هم احترام بزاریم) می توانیم هزاران بار بهتر از آرمانهای ساختگی خودمان باشیم.
بنده که به این حقیقت باور کامل دارم.

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست قدیمی
اجازه بده من هم نظرم وبگم
ایران قطعه ایی خاک اززمین ودرخاورمیانه است.
ماانسانهانیزهمگی ازخاکیم وخاک ماایرانیان ازخاک ایران است.
پس ماایرانیم وایران ما
پس ایران مادر ماست.
وهمانند مادرمان عاشقش هستیم وبخاطرش...
موفق باشید.

نادر جان این نیز سخن قشنگیه و تبلوریست و از زیبایی و سادگی درونیت.
امیدوارم بتوانم قدر تو دوست عزیز را بدانم.
مخصوصا قسمت قرمز رنگ خیلی قشنگ بود.
افتخار می کنم که دوستی همچون تو دارم.

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خدای من باز هم این تاپیک!؟؟
اینجا ایران سرزمین همه ماست و همه هم دوستش داریم چون پدرانمان برای نگه داشتن هر قطعه از این خاک
خونها داده اند شاید در خانه شما خون یکی از پدران من برای دفع از خاکمان برزمین ریخته باشد و بلعکس پس با
دست خودمان وطن را ویران نکنیم.انشا الله که روز های امید در راهند ...

بالا