برگزیده های پرشین تولز

ووشو-سبک چوان چوان

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از m_jazayeri2005 :
لطفا اگر کسی از محل برگزاری کلاس آقای پورغلامی خبر دارد به ما هم بگوید
دوست عزیز به این تاپیک خوش آمدید.
می تونید ایشون رو از طریق فدراسیون ووشو پیدا کنید.
شماره فدراسیون:88810197 البته از حفظ نوشتم امیدوارم درست باشه.

Gharibeh_M

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام كسي اينجا آموزش فرمهاي دائو شو براي سبك چا چوان (به صورت فيلم) البته از فرم يك نه استاندارد اگه كسي داره بذاره ممنون ميشم.....راستي فرق سبك چانگ چوان با چا چوان چيه............................:wub: :wub: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام كسي اينجا آموزش فرمهاي دائو شو براي سبك چا چوان (به صورت فيلم) البته از فرم يك نه استاندارد اگه كسي داره بذاره ممنون ميشم.....راستي فرق سبك چانگ چوان با چا چوان چيه............................

با سلام ودرود به تمام دوستان و اساتید خوبم بخصوص دوست تازه واردمانGharibeh_M که خیر مقدم به ایشان عرض می کنیم .
فیلمهای سبک چا چوان مدتی دیگر به دست این جانب می رسد انشالله اگر آماده شد لیست آن را برایتان می گذارم در ضمن لیست فیلمهای آموزشی اینجانب را می توانید از صفحه دوم همین تاپیک بررسی و انتخاب کنید .
در مورد سبک چا چوان باید عرض کنم که این سبک یکی از سبکهای شمالی و متعلق به فرقه های مسلمان مردم چین است که با چانگ چوان تفاوت زیادی دارد چانگ چوان بسیار مشهورتر و فرمهای آن بسیار زیبا و با سرعت و تندی خاصی همراه است چانگ چوان را به این نحو که در زیر می نویسم می توانید بشناسید.
چانگ چوان ووشو ( مشت بلند شائولین )
چانگ چوان در ترجمه به معنای مشت بلند می باشد که در ووشو بعنوان سبک مشت بلند شائولین و یا کونگ فوی مشت بلند معروف است . این سبک یکی ازمشخص ترینو بارزترین سبکها در زمره دسته بندی سیستمهای شمالی است که قرنها به شیوه ها و متدهای مختلف و متنوع در کشور چین مورد تمرین قرار می گیرد . اکثر ورزشکاران رشته ووشو بر این موضوع متوفق القولند که این سبک یک شیوه مناسب و مطلوب جهت شکوفائی استعدادهای فیزیکی افراد , توسعه کشیدگی دامنه های حرکتی و همچنین کمک کننده در ازدیاد قدرت انفجاری و سرعت می باشد. در چانگ چوان حرکا ت بصورت تند وسریع , چابک و با قدرت انفجاری انجام شده و مجری می باید دارای یک ریتم روان و با اتکا به نقطه های اوج و فرود قدرت و سرعت در بین حرکات می باشد . در سال 1920 نظریه پرداز ووشو ژدونگ در کتاب خود " طرحی از ووشوچینی " این سبکها را این طور توصیف می کند .

همه چیز حول محور نشاط و سرعت , حمله و عقب نشینی با سرعت , تحرک وغیر قابل پیش بینی بودن , حریف را در حالت شک و ترید نگهداشتن سعی در استفاده از هر روزنه می چرخد . در نتیجه حریف به قدری مشغول است که نمی تواند دفاع موثر داشته باشد. ار آنجا که از پیش روی و عقب نشینی سریع , گریز , حملات بلند و حرکات گسترده بهره می گیرد نام آن چانگ چوان است

Gharibeh_M

Registered User
لایک‌ها
8
خيلي ممنون از اين توضيحات خوبتون.....منتظره فيلمهاي اموزشي شما هستم هر زمان كه به دست شما رسيد ما را از انها مطلع كنيد.....در مورد فيلمهاي قبلي اگه مي شه شماره حسابي چيزي بدهد تا بتوانيم انها را بگيريم .....اگه مي شه يه بحث باز كنيد در مورد حركات انعطاف پذيري بدن كه چه تمريناتي باعث بهبود اين حركات مي شوند از جمله حركت زيباي شوئنز ..عرب..و... يا مقوله اي مانند ژيمناستيك كه به قدرت و سرعت و زيبايي اين رشته ورزشي مي افزايد .....در اخر سپاس گذارم از همه كساني كه ما را راهنمايي مي كنند:) :) :cool: :cool: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :lol: :lol: :lol: :lol: :hmm: :blush: ;)

LIN KHU CHU

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Gharibeh_M :
خيلي ممنون از اين توضيحات خوبتون.....منتظره فيلمهاي اموزشي شما هستم هر زمان كه به دست شما رسيد ما را از انها مطلع كنيد.....در مورد فيلمهاي قبلي اگه مي شه شماره حسابي چيزي بدهد تا بتوانيم انها را بگيريم .....اگه مي شه يه بحث باز كنيد در مورد حركات انعطاف پذيري بدن كه چه تمريناتي باعث بهبود اين حركات مي شوند از جمله حركت زيباي شوئنز ..عرب..و... يا مقوله اي مانند ژيمناستيك كه به قدرت و سرعت و زيبايي اين رشته ورزشي مي افزايد .....در اخر سپاس گذارم از همه كساني كه ما را راهنمايي مي كنند:) :) :cool: :cool: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :lol: :lol: :lol: :lol: :hmm: :blush: ;)
آقای Gharibeh_M من براتون پیغام گذاشتم

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
گذری بر کونگ فو شائولین 14 تا این جا گفتیم که .

راهبان روی تئوری ( جینگ لو ) ( خط سیر انرژِ ی ) در طب باستانی چین تحقیق کردند و دریافتند که بدن انسان دارای شبکه هایی است آنگاه آنها را شناسایی کردند و کانالهای اصلی و فرعی که انرژی حیاتی در سرتاسر آنها گردش می کند را شناختند . و این دانش را با تکنیک های تنفسی و هنرهای هفتاد و دو گانه مبارزه دست آمیخته و برترین کونگ فو شائولین را پایه ریزی کردند و مراقب بودند که این فنون تکمیلی به خارج از معبد راه پیدا نکند و بدست بیگانگان و سود جویان نیفتد .
این فنون شامل 36 تمرین درونی و 36 تمرین بیرونی می شده که مرکب از تمرینات نرم و تمرینات سخت و تمرینات کودکانه راه رفتن و مبارزه کردن روی تیرک های چوبی بود که در داخل زمین فرو می کردند می شد ، همچنین ضربه زدن به نقاط طب سوزنی دشمن ( نقطه های حساس بدن ) برای فلج کردن او توسط دست خالی صورت می گرفت .
تمرینات کنترل تنفس در سبک شائولین به دو نوع نرم و سخت یا درونی و بیرونی انجام می گیرد . تمرینات کنترل تنفس درونی بمنظور فاتح شدن بر دشمن ، حفظ تناسب و سلامتی و پرورش اخلاق معنوی با تنظیم تسلط بر
( چی درونی ) صورت می گیرد .
بعنوان مثال روش ( بی جی چان ) ایستادن روی یک انگشت می باشد ، کسی که این در این حرکت مهارت داشته باشد می تواند با زدن یک ضربه انگشت دشمن را بکشد .

Gharibeh_M

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام مجدد اگه كسي از شما ها آرم سبك هاي ووشو كه هيئت ها در ايران و خارجي مخصوصا چا چوان رو براي من بفرسته يا لينك بدين ممنون مي شم

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
سلام بر اساتید و دوستان عزیز .:happy:
قبل از هر چیز به دوستمان اقای Gharibeh_M خوش آمد میگم و امیدوارم بتوانیم از حضور شما استفاده کنیم.

دوستانی که در تهران هستن و به محدوده تهران پارس دسترسی دارن و نیز به حرکات اکروباتیک علاقمند هستن منتظر یک خبر بسیار خوب باشن .بزودی اعلام میکنم:happy:

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
به نقل از SHAOLIN :
اما تعداد راهبان واقعی دیگر به آن اندازه نیست که در قدیم بوده و همان تعداد نیز دیگر به هیچ عنوان به هیچ فرد خارجی این ارثیه گرانبها را نیز نمی دهند ( در آینده تکنیک ها و فنون واقعی و مرگبار و نیروی درون واقعی را توضیح خواهیم داد ) البته تذکر می دهم اساتید گرانقدری در ایران وجود دارند که با تلاش و کوشش توانسته اند تا حد توان , بیش از دیگران لیاقت خود را در سبکهای اصیل و حقیقی سنتی کونگ فو به معرض نمایش بگذارند از بین این اساتید از آقایان استاد مهرداد شیرازی و استاد محسن احمدی می توانم نام ببرم .

با تشکر. منتظر ادامه مطالب شما هستیم.

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
با عرض سلام:happy:
دوستان و اساتید گرانقدر : برخی دوستان و بنده یک چند وقتی در گیر امتحانات هستیم .از اساتید تقاضا دارم با مطالب جذاب خود تاپیک رو گرم نگه دارن :happy:
مطمئن باشید که کم شدن پست ها بدلیل فصل امتحانات هستش نه ضعیف بودن مطالب.

mitra_921

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و خسته نباشيد خدمت همه اساتيد محترم خصوصا استاد شائولين من واقعا به شما غبطه مي خورم از اين همه اطلاعات .
راستش من مي خواستم از دوستان بپرسم چطور مي شه سي دي هاي رزمي رو تهيه كنم .

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام و خسته نباشيد خدمت همه اساتيد محترم خصوصا استاد شائولين من واقعا به شما غبطه مي خورم از اين همه اطلاعات .
راستش من مي خواستم از دوستان بپرسم چطور مي شه سي دي هاي رزمي رو تهيه كنم .

با عرض خیر مقدم به شما دوست عزیز انشاالله که از وجود شما بتوانیم در این تاپیک و در دیگر تاپیکها استفاده کنیم .

گذری بر کونگ فو شائولین 15

تمرینات تنفس بیرونی روی هدایت جریان ( چی درونی ) تاکید فراوان دارد . و با تمرکز کردن به یک قسمت معین بدن ، (چی ) در آن نقطه متمرکز می شود و بدین ترتیب آن ناحیه قدرت خارق العاده ای پیدا می کند . این قدرت خارق العاده و باور نکردنی مافوق تصور مردم عادی بوده و هست . آرام ایستادن و با یک نیزه فلزی محکم به شکم ضربه زدن بدون اینکه حتی شخص چشم به هم بزند یا بلوک 50 کیلویی را روی بدن او بگذارند ، یا هنگامیکه یک آهن گداخته تازه از کوره در آمده را لیس بزند . اینها گوشه ای از تسلط بر انرژی ( چی ) می باشد که راهبان شائولین آنها را انجام می دهند .

mitra_921

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت اساتيد محترم
من يه خواهشي از استاد شائولين داشتم و اون اينكه ميشه اطلاعات كامل و جامع تري در مورد گردش خون و نيروي چي در اختيار من بگذاريد.
متشكرم

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت اساتيد محترم
من يه خواهشي از استاد شائولين داشتم و اون اينكه ميشه اطلاعات كامل و جامع تري در مورد گردش خون و نيروي چي در اختيار من بگذاريد.
متشكرم
دوست خوبم سلام من ابتدا یک توضیح کلی در مورد ورش تای چی و منافع آن در مورد اعصاب و کردش خون و.... می دهم و سپس آهسته آهسته به جلو می رویم .فواید تای چی
از فواید عمده تای چی می‌‌توان به تقویت عضلات بدن، انعطاف پذیری نرم عظلات، تمرکز و آرامش فکری (Meditation)، تقویت روحی و عصبی و آموزش دفاع شخصی اشاره کرد.

تحقیقات به عمل آمده نشان می‌‌دهید که تاچی قادر است تا بیماریهای شدید، مزمن و حتی ژنتیکی را درمان کند. برای مثال با تمرین تاچی می‌‌توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد. همچنین این ورزش می‌‌تواند استرس – که عامل بسیاری از بیماریهاست - را از بین برد.

تمرینات تنفسی این ورزش همچنین می‌‌تواند به سالم ماندن ریه و بهبود جریان گردش خون در بدن نیز کمک کند. آهستگی و نرمی در تمرینات تای چی باعث می‌شود تا تمرکز فکری بالا رود که این مساله خود به کنترل دستگاه عصبی فرد در شرایط بحرانی و فشارهای عصبی بسیار کمک می‌‌کند.

آمار نشان می‌‌دهد که افرادی که تای چی تمرین می‌کنند کمتر عصبی شده و حتی از دروغ گفتن نیز پرهیز می‌‌کنند.

توصیه می‌شود که این با آموختن این ورزش، هرروز آنرا تمرین کنید. برای آموزش اول لازم است تا با سبک‌های آن آشنا شوید.

تای چی چوان و سلامتی

یکی از دلایل محبوبیت تای چی چوان در چین و سایر کشورها ارزشهای درمانی آن می باشد0 تمرین های تای چی چوان که همزمان باعث ورزیدگی ذهن و بدن می شوند، مغز را تحریک کرده و باعث انگیختگی در بعضی از قسمتهای آن و موانع حفاظتی در بعضی دیگر می شوند0 این امر باعث استراحت ذهن شده، مغز را از برخی هیجانات آسیب زننده ناشی از بیماریها نجات داده و در نتیجه به درمان برخی از بیماریهای مزمن ناشی از اختلال سیستم عصبی کمک می کند0

در تای چی چوان تنفس طبیعی و گاهی شامل تنفس شکمی نیز می شود0 بنابراین باعث افزایش تنفس، گردش خون و هضم شده، و به آرامی متابولیسم و عملکردهای خود تنظیم بدن را تحریک می کند0 بعلاوه در درمان و پیش گیری از اختلالات عصبی، بیماری قلبی، فشار خون بالا، سل، ورم نای، زخم معده و سایر بیماریهای مزمن، موثر شناخته شده است0 موارد بیشماری از بهبود بیماری در اثر تمرین تای چی چوان وجود دارد0

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان خوبم و بخصوص دوست عزیز تازه واردمان که در مورد چی و چی کونگ می خواستند مطالبی را بدانند این مطالب را به شما تقدیم می کنم .
چی گنگ چيست ؟

چی گنگ ترکيبی است از دو واژه (qi) يا (chi) به معنی انرژی و ( gong) به مفهوم کار يا تمرين .
بنابراين چی گنگ تمرين با انرژی حياتی شماست . در منابع مختلف ، به چی گنگ تحت عنوان (تمرين تنفسی ) ، (روش طول عمر) و ( آموزش درونی ) نیز اشاره می شود.
آيا چی گنگ با خطر و عوارضی همراه است ؟

همه افراد می توانند از چی گنگ استفاده کنند (حتی افراد مبتلا بيماری مزمن)

در طول بارداری بعضی حرکات ممکن است نياز به حذف شدن يا تمرين در سطح آسانتری داشته باشند

آموزش تمرینات چی گنگ

آموزش تنفس :

عمل تنفس همزمان با حرکات انجام می شود .

دم ، چی مثبت را به درون می آورد و بازدم ،چی منفی را به بيرون می فرستد .

تمرينات نفسی شامل :
· نفسی طبيعی است که در آن بطور طبيعی نفس می کشيد .

· تنفسی معمولی است که در هنگام دم شکم منبسط شده و در بازدم به انقباض شکم بيانجامد. ( اين تنفس ،Dantien واقع در شکم را تحريک می کند )

· تنفس معکوس ، که بر عکس نفس طبيعی است در اين حالت به هنگام دم انقباض شکم و در بازدم انبساط شکم رخ می دهد .

جهت ایستادن :
چهار سمت جغرافیائی به اندامهای داخلی بدن ربط می يابد :

شرق به کبد ، غرب به ريه ، شمال به کليه ها و جنوب به قلب

اگر اختلال سلامت در يکی از اين نواحی باشد ، در جهت مناسب قرار بگيريد . اگر اشکال در معده باشد به دليل در مرکز واقع بودن ، شخص می تواند در هر جهتی قرار بگيرد .

مشکلات سلامت همچنين به Yin ( انرژی ضعيف ) و Yang (انرژی بسيار زياد ) مربوط است .به این ترتیب اگر شخصی به علت جریان خون نا سالم دچارعصبانیت باشد، دارای تراکم انرژی Yang در کبد است . چنین فردی باید در جهت غرب ( جهت متضاد شرایط کبدی ) برای کاهش انرژی کبد يا چی قرار بگيرد .

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
تمرينات چی گنگ تائوئيست
تمرينات توازن

چی گنگ دائوئيست شامل تمرينات توازن می باشد که عمدتاً تقليدی از حرکات و زندگی روزانه حيوانات است مثل :

گستراندن بالهای سيمرغ
راه رفتن ميمون
تمرينات اولیه :

این تمریناتDantien را تحریک می کند :
نگه داشتن Dantien
بالا و پائين بردن Dantien
بازو بسته کردن Dantien
تمرينات تکمیلی :

چرخاندن سر و چرخش باسن
حرکت میمون
کشش های خرس بزرگ
حمايت آسمان
پله های ابر
حرکت میمون.
1- عادی بايستيد و تمام بدن را شل کنيد .

2- به سمت چپ خم شويد ، پای راست را خم و پای چپ را دراز کنيد .

3- بازوی راستتان را بالا برده و با انگشتانتان نقطه Yarmen را در پشت گردن را لمس کنيد و به طور همزمان دست چپ را به پشت بياوريد (نقطه Hugu چپ Ming Men پشت را لمس می کند )

4- برای طرف ديگر تکرار کنيد .

تمرينات پایانی:
در پايان هر تمرين ، تمرين شوگنگ (Sho Gong) اجرا می شود این تمرين ،تمام چی پشت را به Dantien آورده و آنجا ذخيره می کند .

حرکات خود به خودی

حرکات خودجوش چی گنگ در چين رايج است. شخص به جای دنبال کردن يک دستورالعمل منظم تعيين شده ،به انجام حرکاتی هدایت می شود که از حس درونی او ( حس چی )، بر اساس نياز موجود بدن وی منشاء گرفته و يا به دستور همين حس درونی، به سکون دعوت می شود .

بدین ترتیب گاهی به نظر می رسد که فرد در طی تمرین تقريباً هيچ کاری انجام نمی دهد . برخی ديگر شايد بنشينند وبعضی نیز در یک وضعیت عمیق انرژتیک ، دستها و پاهای خود را در هماهنگی با تنفس بصورت حرکات موزون حرکت دهند.

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
اگه اجازه بفرمایید بقیه برای بعد انشاالله .
با تشکر شائولین .

mitra_921

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از توجه شما استاد عزيز خيلي متشكرم و انشاالله شاگرد مكاتبه اي قابلي براي شما باشم .

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
با عرض سلام من به درخواست چند تا از دوستان یکی دو تا عکس از خودم و استاد احمدی برایتان می گذارم .
البته یکی از اونها کمی کیفیتش پایین است .
13zo9wm.jpg

بالا