برگزیده های پرشین تولز

٠ Complete Idiots Guide to PDA ٠

مطالب این ترد برای شما چقدر مفید بوده؟

• اصلاً مفید نبوده ، من همه رو می دونستم

Votes: 10 10.4%
  • فقط بعضی نکات رو یادآوری کرد

Votes: 10 10.4%
  • خیلی مطالب خوب داره، کلی یاد گرفتم

Votes: 50 52.1%
  • حرف نداشت، من که هیچی نمی دونستم

Votes: 26 27.1%

• Total voters
    96

m_d_1980

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
اولاً چیزی که برنامه ها نشون می دن، معمولاً غلطه ، به دلیلی که در یک پست دیگه شرح دادم، تقریباً هیچ برنامه ای در مورد مقدار باطری باقی مونده به شما راست نمی گه(به وبلاگ مایکروسافت موبایل مراجعه کنید)
دوماً ابداً احتیاج نیست که خوره بازی باشید، اصولاً یکی از مصارف عمده امروز پی دی ای ، به خصوص در کشور های خارجی ، خواندن است، و به طور اختصاصی تر ، کتاب خواندن، این کار به دلیل نور پشت ال سی دی بسیار باطری رو سریع خالی می کنه.
سوماً سعی کنید یک روز رو از ابتدا با پی دی ای تون کار کنید(منظورم ، گوش دادن به موزیک یا کتاب های صوتی ؛ خواندن اخبار ، نت برداری در یک جلسه و البته کمی بازیه ) بعد در آخر روز که به منبع برق دسترسی نداشتید(فرض کنید که یک بیزینس من هستید) خواهید فهمید، 10-20درصد باطری بیشتر به چه دردی می خوره.

کاملاً درسته که اگه از دستگاهتون استفاده ای جز موبایل ندارید، هیچ نیازی نیست که راهنمایی که نوشتم رو اجرا کنید، چون اصولاً کار هایی که گفتم مربوط به بخش غیر تله فونی دستگاهس

نمی دونم نظر دیگران چیه؟:blush:
نه من نگفتم از دستگاه استفاده اي بجز موبايل نداشته باشيم. اگه قرار بود اينطور باشه كه اصلا نبايد سراغ ppc ميرفتيم. ولي صحبت من در مورد اينه كه آيا در واقعيت به چنين كارهايي نياز هست يا نه؟ ببينيد اينجا يه فروم عموميه و خيلي از كاربرا قبل از خريد ppc ميان اينجا كه در اون مورد اطلاعاتي كسب كنند. با مطلبي كه شما نوشتيد چنين كاربراني اين برداشت رو ميكنند كه اگه اين جور صرفه جوييها رو نكنن مثلا نيمي از روزها باطري ppcشون قبل از پايان روز تمام ميشه. :(

من اون مطلب رو نوشتم كه بگم اگه بطور معمول از گوشيتون استفاده كنيد و شب هم به شارژر وصلش كنيد نياز به چنين صرفه جوييهايي نداريد و حتي 50% باطري گوشيتون هم مصرف نميشه. مثلا reviewerها معمولا در مورد گوشيهاي آيميت ميگن كه اگه حداكثر استفاده رو از گوشيتون بكنيد. يعني صفحه در حداكثر نور باشه. فيلم پخش بشه و بلوتوث هم روشن باشه معمولا باطري گوشي 6 ساعت دوام مياره. ولي چنين كاري رو ممكنه حتي يكروز هم شما نكنيد. :cool:

در مورد خوندن كتاب موافقم. ولي مساله اينه كه اگه با نور نصفه بخواهيد كتاب بخونيد (كه كاملا ممكنه) بيش از 8-9 ساعت متوالي ميتونيد كتاب بخونيد و باطري تموم نشه. ولي قراره اين كتاب رو با چشمتون بخونيد و مطمئن باشيد كه با چنين LCD هايي امكان نداره بتونيد بيش از 3 ساعت در روز كتاب بخونيد چون چشمتون در مياد!!! (تازه اول خواستم بگم حداكثر يك ساعت ولي جنبه احتياط رو گرفتم و گفتم 3 ساعت!) :happy:

خب ميگيد ميخواهيد با گوشيتون موسيقي گوش بديد. قبول! ولي ميدونيد كه در حين پخش موسيقي ميتونيد كاري كنيد كه LCD خاموش بشه. اونوقت اگه با صداي متوسط 6 ساعت متمادي هم گوش بديد كلي از باطريتون ميمونه. تازه كي رو ديديد كه ppc بخره و بخواد روزي 6 ساعت باهاش موسيقي گوش كنه؟! اينكار رو فقط خوره هاي موسيقي ميكنند و اونها هم معمولا از قبل يه mp3 player براي اينكار دارند و يا در حين پخش موسيقي گوشيشون رو به شارژر وصل ميكنند. :)

نت برداري در جلسه رو هم قبول ندارم! شما حداكثر چند ساعت ميتونيد با گوشيتون نت برداريد؟! قطعا بيش از يكساعت نميشه (حتي نيم ساعت هم نميشه). چون بايد مرتب تايپ كنيد كه اونهم تو صفحه كليد كوچيك اين ppc ها كار خسته كننده ايه. اگه بخواهيد بيش از يكساعت تايپ كنيد قطعا ميريد سراغ كاغذ و قلم و اين سوسول بازيها رو ميزاريد كنار! :p

تنها كاري كه ممكنه اونقدر جذاب باشه كه فردي بخاطر اون حاضر باشه مدتها تو صفحه كوچيك اين ppcها زل بزنه و خسته نشه يكي بازي كردن و يكي سرچ در اينترنت. اولي رو كه خودم گفته بودم و دومي رو هم كه متاسفانه در ايران نداريم. :wacko:

پس در دنياي واقعي اگه شب بتونيد گوشيتون رو به شارژر بزنيد نيازي به چنين صرفه جوئيهايي نيست مگر خوره بازي باشيد. البته مقاله شما مقاله خوبي بود و نشان دهنده وسعت اطلاعاتتون. ولي من اون مطلب رو نوشتم كه كاربران جديد ppc فكر نكنند باطري اين گوشيها كمه و بايد براي حفظ اون دست به كارهاي محير العقول بزنند. بيزنسمن ها هم بهتره بجاي اينكه وقتشون رو صرف چنين كارهايي كنند برند و يه باطري اضافي بخرند. چون در نهايت بقول شما همه اين كارها حداكثر 20-10درصد ممكنه كمكتون كنه. :f34r:

ببخشيد طولاني نوشتم! اميدوارم بدرد كاربران جديد بخوره. قديمي ها كه خودشون استادند :)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از m_d_1980 :
نه من نگفتم از دستگاه استفاده اي بجز موبايل نداشته باشيم. اگه قرار بود اينطور باشه كه اصلا نبايد سراغ ppc ميرفتيم. ولي صحبت من در مورد اينه كه آيا در واقعيت به چنين كارهايي نياز هست يا نه؟ ببينيد اينجا يه فروم عموميه و خيلي از كاربرا قبل از خريد ppc ميان اينجا كه در اون مورد اطلاعاتي كسب كنند. با مطلبي كه شما نوشتيد چنين كاربراني اين برداشت رو ميكنند كه اگه اين جور صرفه جوييها رو نكنن مثلا نيمي از روزها باطري ppcشون قبل از پايان روز تمام ميشه. :(

من اون مطلب رو نوشتم كه بگم اگه بطور معمول از گوشيتون استفاده كنيد و شب هم به شارژر وصلش كنيد نياز به چنين صرفه جوييهايي نداريد و حتي 50% باطري گوشيتون هم مصرف نميشه. مثلا reviewerها معمولا در مورد گوشيهاي آيميت ميگن كه اگه حداكثر استفاده رو از گوشيتون بكنيد. يعني صفحه در حداكثر نور باشه. فيلم پخش بشه و بلوتوث هم روشن باشه معمولا باطري گوشي 6 ساعت دوام مياره. ولي چنين كاري رو ممكنه حتي يكروز هم شما نكنيد. :cool:

در مورد خوندن كتاب موافقم. ولي مساله اينه كه اگه با نور نصفه بخواهيد كتاب بخونيد (كه كاملا ممكنه) بيش از 8-9 ساعت متوالي ميتونيد كتاب بخونيد و باطري تموم نشه. ولي قراره اين كتاب رو با چشمتون بخونيد و مطمئن باشيد كه با چنين LCD هايي امكان نداره بتونيد بيش از 3 ساعت در روز كتاب بخونيد چون چشمتون در مياد!!! (تازه اول خواستم بگم حداكثر يك ساعت ولي جنبه احتياط رو گرفتم و گفتم 3 ساعت!) :happy:

خب ميگيد ميخواهيد با گوشيتون موسيقي گوش بديد. قبول! ولي ميدونيد كه در حين پخش موسيقي ميتونيد كاري كنيد كه LCD خاموش بشه. اونوقت اگه با صداي متوسط 6 ساعت متمادي هم گوش بديد كلي از باطريتون ميمونه. تازه كي رو ديديد كه ppc بخره و بخواد روزي 6 ساعت باهاش موسيقي گوش كنه؟! اينكار رو فقط خوره هاي موسيقي ميكنند و اونها هم معمولا از قبل يه mp3 player براي اينكار دارند و يا در حين پخش موسيقي گوشيشون رو به شارژر وصل ميكنند. :)

نت برداري در جلسه رو هم قبول ندارم! شما حداكثر چند ساعت ميتونيد با گوشيتون نت برداريد؟! قطعا بيش از يكساعت نميشه (حتي نيم ساعت هم نميشه). چون بايد مرتب تايپ كنيد كه اونهم تو صفحه كليد كوچيك اين ppc ها كار خسته كننده ايه. اگه بخواهيد بيش از يكساعت تايپ كنيد قطعا ميريد سراغ كاغذ و قلم و اين سوسول بازيها رو ميزاريد كنار! :p

تنها كاري كه ممكنه اونقدر جذاب باشه كه فردي بخاطر اون حاضر باشه مدتها تو صفحه كوچيك اين ppcها زل بزنه و خسته نشه يكي بازي كردن و يكي سرچ در اينترنت. اولي رو كه خودم گفته بودم و دومي رو هم كه متاسفانه در ايران نداريم. :wacko:

پس در دنياي واقعي اگه شب بتونيد گوشيتون رو به شارژر بزنيد نيازي به چنين صرفه جوئيهايي نيست مگر خوره بازي باشيد. البته مقاله شما مقاله خوبي بود و نشان دهنده وسعت اطلاعاتتون. ولي من اون مطلب رو نوشتم كه كاربران جديد ppc فكر نكنند باطري اين گوشيها كمه و بايد براي حفظ اون دست به كارهاي محير العقول بزنند. بيزنسمن ها هم بهتره بجاي اينكه وقتشون رو صرف چنين كارهايي كنند برند و يه باطري اضافي بخرند. چون در نهايت بقول شما همه اين كارها حداكثر 20-10درصد ممكنه كمكتون كنه. :f34r:

ببخشيد طولاني نوشتم! اميدوارم بدرد كاربران جديد بخوره. قديمي ها كه خودشون استادند :)

قربان کار به جایی انجام دادید ، به قول شما تازه وارد ها رو می ترسوند اون مطلب قدیمی.فقط توجه کنید که همون طور که در چند پست اینجا نوشتم ، این جا برای همه افراد از پی دی ای بنویسید، از بیگینر تا پرو.

فقط اگه کسی مسخره نمی کنه و نمی گید بهم خوره ، من تمام کار هایی که گفته بودید رو روزانه باهاش انجام می دم:blush:
(بیش از یک ساعت تو راند ها و جلسات درس نت برمی دارم(ترجمه همزمان می کنم، و بعد می نویسم ،اینو گفتم که فکر نکنید با اسکرپ بر می دارم و فارسی می نویسم ، بابای آدم در می آد اون طوری) ، بیش از 2ساعت در روز باهاش می خونم و البته گرچه اصلا آهنگ روش ندارم ولی همش در حال استثمار این بدبخت هستم وباهاش آدیو بوک و پادکست گوش می دم )

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از king_dani :
قربان کار به جایی انجام دادید ، به قول شما تازه وارد ها رو می ترسوند اون مطلب قدیمی.فقط توجه کنید که همون طور که در چند پست اینجا نوشتم ، این جا برای همه افراد از پی دی ای بنویسید، از بیگینر تا پرو.

فقط اگه کسی مسخره نمی کنه و نمی گید بهم خوره ، من تمام کار هایی که گفته بودید رو روزانه باهاش انجام می دم:blush:
(بیش از یک ساعت تو راند ها و جلسات درس نت برمی دارم(ترجمه همزمان می کنم، و بعد می نویسم ،اینو گفتم که فکر نکنید با اسکرپ بر می دارم و فارسی می نویسم ، بابای آدم در می آد اون طوری) ، بیش از 2ساعت در روز باهاش می خونم و البته گرچه اصلا آهنگ روش ندارم ولی همش در حال استثمار این بدبخت هستم وباهاش آدیو بوک و پادکست گوش می دم )

:blink: ...تو این همه کارو چجوری سره راند انجام میدی؟.....خدایی من هر وقت اومدم یچیزی تایپ کنم کلی مطلب از دست دادم.....:p ....

بعد اینکه اصلا موافق نیستم با اینکه فقط میشه سرچ کرد یا بازی.....اینهمه پول آدم میده بعد فقط..!!!!
اینهمه برنامه و کتاب واسه هر رشته ای اومده...که چون همه زبون اصلین خوب خیلی هم بهتره.....

واسه تایپ هم میشه از حالتهای مختلف کیبرد استفاده کرد....البته عمرا بشه یه خط مثه آدم تایپ کرد....:D

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
...
دوستان دیگه اگه نظری دارن به این پست اضافه کنن....
(پست ویرایش شده)

همه ی مواردی رو که گفته شد رو من انجام میدادم، ولی باز هم احساس میکردم باتری، اون طور که بايد کار نمیکنه...
تا اینکه يک بار به طور اتّفاقی، يه تيک رو برداشتم. و بعدش احساس کردم که مصرف باتری دستگاهم کمتر شد!:happy:
گر چه شايد توهّم زدم!:wacko:
اون تيک این بود.
ببينين تو قسمتی که برای تنظيمات phone هست، به tab ای به اسم More رفتم، يعنی :
Start> Settings> Phone> More
من قبلا این تيک Enable برای Broadcast Channels رو زده بودم.
با اینکه نمیدونستم به چه دردی میخوره (هنوزم نمیدونم!!)
از وقتی که این تيک رو بردشتم، احساس میکنم عمر باتری بيشتر شده.
شما هم اگه از روی کنجکاوی، احيانا این کارو کردين، تيک رو بردارين.

يه حدس هايی میزنم در مورد این Broadcast Channels ولی اگه کسی اطلاعات دقيقی ازش دره، ممنون میشم در اختيار من هم قرار بده.​

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از raizaM :

همه ی مواردی رو که گفته شد رو من انجام میدادم، ولی باز هم احساس میکردم باتری، اون طور که بايد کار نمیکنه...
تا اینکه يک بار به طور اتّفاقی، يه تيک رو برداشتم. و بعدش احساس کردم که مصرف باتری دستگاهم کمتر شد!:happy:
گر چه شايد توهّم زدم!:wacko:
اون تيک این بود.
ببينين تو قسمتی که برای تنظيمات phone هست، به tab ای به اسم More رفتم، يعنی :
Start> Settings> Phone> More
من قبلا این تيک Enable برای Broadcast Channels رو زده بودم.
با اینکه نمیدونستم به چه دردی میخوره (هنوزم نمیدونم!!)
از وقتی که این تيک رو بردشتم، احساس میکنم عمر باتری بيشتر شده.
شما هم اگه از روی کنجکاوی، احيانا این کارو کردين، تيک رو بردارين.

يه حدس هايی میزنم در مورد این Broadcast Channels ولی اگه کسی اطلاعات دقيقی ازش دره، ممنون میشم در اختيار من هم قرار بده.​

اینه نتیجه دستکاریه بیش از حد.البته من هیچ وقت به این تب کاری نداشتم ولی نیگا می کنم ببینم به چه دردی می خوره

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
تموچین جواب بده:

.مثل اینکه ویندوز موبایل ، برای هر چیزی که نصب می شه مثل 2003 ارور نمی ده که مال نسخه دیگری از ویندوز هست .ولی عوض اش یه عالمه بازی در می آره :
هر دفعه که یه برنامه اجرا شه ، هی اخطار می ده که من این بابا رو نمی شناسم و شما ضامن اش می شید یا نه.
بعد هر نصب برنامه ای هم ، یه عالمه بازی در می آره و می گه که باید ریست کنه دستگاه رو

راهی هست که این ها رو آف کنیم؟مثلا با یه توییک رجیستری

.در ویندوز موبایل 5 ، ظاهراً مدیریت حافظه به دست سیستم عامله ، ولی مثل اینکه در مورد حافظه داخلی باید خودمون تصمیم بگیریم، ببینم ، اگر ما برنامه های ضروری رو روی اینترنال مموری بریزیم سرعت بالا می ره؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
2 تا سوال :
برنامه هایی که برای ویندوز موبایل 2003 هستن با و.یندوز موبایل 5 مشکلی ندارن ؟
عملکرد بلوتوث در ویندوز موبایل 5 چجوریه ؟ مثلا من در 2003 هایی که دیدم عمل سرچ خیلی بده . اول کد رو پیدا می کنه
و بعد کد رو تبدیل می کنه و چونکه مثلا 3 تا کد رو با هم پیدا می کنه تا تبدیل کنه خیلی طول می کشه . بعد هم هنگام
فرستادن و دریافت فایل درصد و یا حجم فایل ارسال یا دریافت شده رو نشون نمیده و فقط یک چیزی میاد وسط صفحه
می چرخه !!! میگه وایسین تا کامل شه و خلاصه خیلی اعصاب خورد کنه
اینها بهتر نشده ؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
2 تا سوال :
برنامه هایی که برای ویندوز موبایل 2003 هستن با و.یندوز موبایل 5 مشکلی ندارن ؟
عملکرد بلوتوث در ویندوز موبایل 5 چجوریه ؟ مثلا من در 2003 هایی که دیدم عمل سرچ خیلی بده . اول کد رو پیدا می کنه
و بعد کد رو تبدیل می کنه و چونکه مثلا 3 تا کد رو با هم پیدا می کنه تا تبدیل کنه خیلی طول می کشه . بعد هم هنگام
فرستادن و دریافت فایل درصد و یا حجم فایل ارسال یا دریافت شده رو نشون نمیده و فقط یک چیزی میاد وسط صفحه
می چرخه !!! میگه وایسین تا کامل شه و خلاصه خیلی اعصاب خورد کنه
اینها بهتر نشده ؟

یه چیزی بگم ، بسیاری از برنامه هایی که الان رو دستگاه های مردم هست، مخصوص دبلیو ام2003 هم نیستن، بلکه مربوط به 2002 هستن که االبته تغییرات اندک بوده ولی به هر حال...
در مورد اینکه برنامه های قدیمی(و نه صرفاً 2003) با دبلیو ام 5 کار می کنن، خیر این طور نیست که همشون کار کنن و این طبیعیه

اما مسئله اینه که خیلی هاشون کار می کنن ، فقط شاید همه امکانات برنامه قابل استفاده نباشه ، والبته توجه کنید که با هیچ معیاری نمی شه گفت که این برنامه حتماً کار نمی کنه یا برعکس :مثلاً اگر از امکاناتی از او اس استفاده کنه که تغییر نکردن ، به راحتی کار خواهد کرد و اگر با چیز هایی کار داشته باشه که دراین جدیده عوض شده ،خوب نباید کار کنه ،ولی قانونی وجود نداره.
در مورد بلوتوث ، باید بگم که چون دستگاه های مبتنی بر دبلیو ام ، همگی از سیستمی مشابه برای استفاده از بلوتوث مشابه پی سی استفاده می کنن(یعنی براش استک هایی تعریف کردن) ، این سرعت پایین مشکل همشونه و من هیچ کدم رو ندیدم که مثلاً بلوتوثی به سرعت سونی اریکسون پی 800 داشته باشن ،دلیل اش همونه که گفتم ، برای پی پی سی ، بلوتوث یه دروازه ارتباطی به حساب می اد که برای مدیریت اش ، حتی کام پورت تعریف می کنه ، و طبیعیه که کند باشه

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
یه چیزی بگم ، بسیاری از برنامه هایی که الان رو دستگاه های مردم هست، مخصوص دبلیو ام2003 هم نیستن، بلکه مربوط به 2002 هستن که االبته تغییرات اندک بوده ولی به هر حال...
در مورد اینکه برنامه های قدیمی(و نه صرفاً 2003) با دبلیو ام 5 کار می کنن، خیر این طور نیست که همشون کار کنن و این طبیعیه

اما مسئله اینه که خیلی هاشون کار می کنن ، فقط شاید همه امکانات برنامه قابل استفاده نباشه ، والبته توجه کنید که با هیچ معیاری نمی شه گفت که این برنامه حتماً کار نمی کنه یا برعکس :مثلاً اگر از امکاناتی از او اس استفاده کنه که تغییر نکردن ، به راحتی کار خواهد کرد و اگر با چیز هایی کار داشته باشه که دراین جدیده عوض شده ،خوب نباید کار کنه ،ولی قانونی وجود نداره.
در مورد بلوتوث ، باید بگم که چون دستگاه های مبتنی بر دبلیو ام ، همگی از سیستمی مشابه برای استفاده از بلوتوث مشابه پی سی استفاده می کنن(یعنی براش استک هایی تعریف کردن) ، این سرعت پایین مشکل همشونه و من هیچ کدم رو ندیدم که مثلاً بلوتوثی به سرعت سونی اریکسون پی 800 داشته باشن ،دلیل اش همونه که گفتم ، برای پی پی سی ، بلوتوث یه دروازه ارتباطی به حساب می اد که برای مدیریت اش ، حتی کام پورت تعریف می کنه ، و طبیعیه که کند باشه
ممنون
درصد هم نمی زنه ؟
یک سوال دیگه . ROM چیه و فرقش با RAM در چه چیزیه و مقدارش چه فرقی می کنه کم و زیاد باشه ؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از tintin :
ممنون
درصد هم نمی زنه ؟
یک سوال دیگه . ROM چیه و فرقش با RAM در چه چیزیه و مقدارش چه فرقی می کنه کم و زیاد باشه ؟
خیر نمی زنه ، این رو هم بگم که سئوالتون به جاست ، چون من خیلی وقته می خوام یه مقاله مفصل رو از وبلاگ موبایل مایکروسافت بردارم ترجمه کنم و لی فرصت ندارم.به زودی این کار رو می کنم.

ولی به شکل اختصار بگم که این معانی به کل با ورود دبلیو ام 5 تغییر کردن.پس بهتره بگید در کدوم او اس منظورتونه

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
خیر نمی زنه ، این رو هم بگم که سئوالتون به جاست ، چون من خیلی وقته می خوام یه مقاله مفصل رو از وبلاگ موبایل مایکروسافت بردارم ترجمه کنم و لی فرصت ندارم.به زودی این کار رو می کنم.

ولی به شکل اختصار بگم که این معانی به کل با ورود دبلیو ام 5 تغییر کردن.پس بهتره بگید در کدوم او اس منظورتونه
شما اگر فرقشون رو بگی و بگی در WM5 چی شده خوبه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب مثل این که خیلی از کاربر های از این امکان منحصر به فرد پی پی سی بی خبر هستن.

این برنامه که یک موتور صوتی مینیاتوری از برنامه Microsoft Voice Commandرو به ارث برده ،از ویندوز موبایل 2003(احتمالا از اس ای) به بعد به شکل پیش فرض قرار داده شده روی دستگاه ها.اما کمتر کسی می دونه به چه دردی می خوره.
حتی به قدری این برنامه ضروری ست که یکی از 7یا8 کلید اصلی دستگاه بهش اختصاص پیدا می کنه.
اما چی کار می کنه؟
view

شما با این برنامه می تونید از طریق صداتون پی پی سی رو کنترل کنید ، واین فقط فرمان گرفتن شماره تماس یه فرد با تطابق دادن صدای جدید با صدای از پیش فرض شده نیست.در حقیقت این برنامه احتیاجی به آموزش دیدن نداره ، گرچه گزینه ای داره که با گرفتن یک سری اصوات از شما، بسیار بهتر بهتون پاسخ می ده ، ولی مسئله اینجاست که این برنامه یه موتور صوتی داره ، که در اسمارت فون های قدیمی تر غیر ویندوز وجود نداره(قابل توجه تن تن) ، بنابراین شما علاوه براینکه می تونید با بردن نام کانتکت موردنظر ، شماره هاشو بگیرید(مثلاً اگر فردی بیش از یک شماره تماس در کانتکت ش داره ، یا می تونید از قبل الفاظی مثلHome Work Mobile Officeجلوش بگید یا اینکه بعد اش ازتوم می پرسه کدوم رو بگیره) ؛ این برنامه این قابلیت رو داره که کاتکت مورد نظرتون رو پیدا کنه،براتون اس ام اس های وارده یا ای میل ها رو بخونه ، قرار هاتون رو در هفته اینده مرور کنه و شما رو به صفحه هلپ برنامه ببره(بهش بگیدWhat can i say?) و شماره ای که در لیست کانتکت تون رو نیست رو بگیره ، و در نهایت و شاید از همه مهم تر، اینه که هر برنامه ای که نصب کرده باشید رو می تونه براتون اجرا کنه ، (برای اینکار باید دقیقاً اسمی که برنامه شورتکات اش هست رو بگید) .برنامه وقتی ازش خارج می شید ازتون خداحافظی هم می کنه.

البته این رو به خاطر داشته باشید که برنامه شدیداً به لهجه حساسه، کسایی که لهجه انگلیسی رو نمی تونن تقلید کنن ، به شدت از کار کردن باهاش ناراضین.ولی اگر تلفظ درستی داشته باشید ، کلی به کمکتون می آد.
اگر سئوال زیاد بود ، راهنما با عکس براتون می ذارم

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
هارد ریستHard reset
به عملی می گویند که دستگاه پی دی ای را مجبور می کند ، تمام سیستم عامل نصب شده اش را پاک کند و از روی یک حافظه مخفی و دور از دسترس کاربر عادی، دوباره او اس رو نصب کند، معمولاً روی دستگاه های بر پایه او اس دبلیو ام 2003 ، این عمل با گرفتن دو کلید سافت ریست و استند بای(پاور) برای 3 ثانیه انجام می شود.
توجه
هرگونه اطلاعات شما، بروی فلش دیسک (مموری داخلی دستگاه) و تمام تنظیمات او اس شما از دست خواهد رفت(شامل داکیومنت ها ، پیم ها* ، تقویم ها و ....) بنابراین ، از اطلاعات حیاتی خود کپی بردارید .
دقت کنید ، که پیم : همان کانتکت های شماست

سافت ریستSoft Reset
به عملی گفته می شود که باعث می شود ، دستگاه یک بار دیگر ، او اس را بروی رم بار بگذارد و تنظیمات از پیش تعیین شده شما را اعمال کند، معمولاً وقتی برنامه ای بعد از نصب ، این تنظیمات را عوض کرده باشد ، برای اثر کردن ، درخواست سافت ریست می کند.و در حالت دیگر ، اگر دستگاه شما هنگ کرده باشد ، یا پاسخ ندهد، با این عمل می توان دستگاه را به حال عادی باز گرداند
موفق باشید

توجه : این دو تا یی که نوشتم ، تکراریه ، ولی به خوندنش می ارزه ، الان که داشتم همه پست هارو نیگا می کردم متوجه تکراری بودن شون شدم.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب سعی می کنم ، بدون توجه به تکنولوژِی های خیلی قدیمی ، یا خیلی های تک، یه تصویر کلی از حافظه دستگاه پی دی ای تون فراهم کنم:

در کل ، دو جور حافظه وجود داره:
که خیلی سریعه، ولی خیلی هم برق(نیروی باطری) مصرف می کنهRAM
به سرعت قبلی نیست، ولی مصرف باطری ش ، تقریباً صفرهROM

نتیجه طبیعی ش، اینه که اطلاعات شما، با قطع جریان برق، از روی رم پاک می شه ولی رام، می تونه بی نیاز از جریان، اطلاعات رو حفظ کنه.مثلاً وقتی باطری دستگاه شما کاملاً خالی می شه(به پست های قبلی مراجعه کنید) ، رم شما نمی تونه اطلاعات ذخیره شده رو نگه داری کنه ، و هرچی که ازش نسخه ای در جای دیگه وجود نداشته باشه ، نابود می شه.

خوب حالا هر کدوم به چه کاری می آن:
رم برای اینه که هر برنامه ای که می خواهید رو اجرا کنید، برای سرعت در انجام ،بروی این حافظه بار می گذارید.وارد شدن به اینکه برنامه ها چطور اجرا می شن، شاید خارج از بحث باشه ، اما به نظرم ضروریه: ببینید، وقتی یک برنامه می خواد از روی یه فایل خام بخونه(مثلاً برنامه ام پی تری پلیر، بخواد یه فایل موزیک رو پخش کنه) ، می بایست ، تکه تکه فایل رو به حافظه پرسرعت انتقال بده، تا بدون توقف خونده بشه، معنی ش اینه که فایل باید در رم یک جور «ذخیره قبل مصرف» بشه (کامپیوتر باز ها بهش می گن «بافر» کردن) ؛ به این تکه ها هم محض اطلاع بدونید می گنchunks.همه برنامه ها به این کیفیت می تونن کار انجام بدن:مثلا وقتی صدا ضبط می کنید، تکه تکه در رم گرفته می شه از میکرفن ، بعد به حافظه کم سرعت تون برای نگهداری دائم منتقل می شه و ....
خوب حالا رام به چه درد می خوره؟واضحه که شما خیلی از اطلاعات تون رو می خواید دائم نگه دارید: شماره تلفن ها، اطلاعات خصوصی ، فایل های صوتی.پس جایی باید وجود داشته باشه ، که بشه ازش اطلاعات رو برداشت کرد، یا به زبان دیگه محل ذخیره دائم باشه. در حقیقت تمام فلش دیسک ها(درایو ها) ، همین کار رو می کنن : کارت ها ام ام سی ، اس دی ، مینی اس دی ، سی اف، همگی نوعی رام هستن.در حقیقت ، رامی که در مشخصات دستگاه تون ازش نام برده می شه، یه کارت اس دیه ، که نمی شه از جاش درش اورد.
! بیاد داشته باشید، که تمام دستگاه ها، بدون استثناء بدون رام خارجی ارائه می شه،که این اجازه رو بهتون بده، که بر طبق سلیقه تون ، هرکدوم رو دوست داشتید بخرید.پس این اشتباه رو نکنید، که مثلاً مجموع اعدادی که در مشخصات می آد رو حداکثر فضای در دسترس ترجمه کنید.

از توضیحات می شه نتیجه گرفت: هرچه رم بیشتری داشته باشید، تعداد برنامه های بیشتری رو می تونید هم زمان اجرا کنید( یا می شه گفت ، می تونید برنامه های حجیم تری رو می تونید به اجرا در بیارید) و هرجه رام بیشتری در دسترس است، معنی ش اینه که می تونید اطلاعات دائمی بیشتری رو با خودتون حمل کنید( مثلا ً عکس های جنیفر لوپز بیشتری رو این ور اون ور می برید، یا آهنگ های ریکی مارتین بیشتری رو باسه بقیه می تونید بذارید:blink:

مقدار رم و رام چطور تعیین می شه، معمولاً از یه عدد باینری شروع می شه ، مثلاً 32مگابایت، و دو برابر می شه.این در مورد هر دو نوع رم صدق می کنه، چون اصول ساخت فیزیکی شون یکیه.

خوب ، به سئوال هستی رسیدیم ، که احتمالاً ذهن همه بزرگان ، از ارسطو تا نیوتن رو به خودش مشغول کرده بود:
من چقدر رام/رم لازممه؟

ببینید، یک نکته رو فراموش نکنید، خود سازنده ها تصمیم می گیرند که شما چی لازمتونه ، یعنی هنوز مدل هایی که با انواع ظرفیت های رم و رام عرضه شن، مد نشده.پس خیلی به جزییات گیر ندید، و به ترکیب نگاه کنید:
اما این ها رو در نظر داشته باشید:

.رم باطری زیادی مصرف می کنه، برای همینه که الان تو بازار دیگه مدل های عجیب و غریبی مثل لوکس سری ال ، که دارای 128مگ و 256مگ رم بود، اصلاً عرضه نمی شن.به این فکر کنید، که اگر دستگاه هتون 2003ویندوز داره ، 64مگ رم کمتر رو بهش فکر نکنید، و اگر دبلیو ام 5 دارید ، به کمتر از 32 راضی نشین(دلیل استدلال رو پایین تر خواهم گفت.اما از من می شنوید، در هر دو حالت به کمتر از 64مگ رم رضایت ندهید)
.رام، معمولا در اندازه های متنوع تری ارائه می شه ، چون همون طور که گفتم ، قابل توسعه اس(مموری اکسترنال می گذارید) ، اما این قدر ساده نگیرید قضیه رو، ببینید، بعضی برنامه ها هست، که بهتره در رام باشن، مثلاً برنامه هایی که مرتب در حال اجرا هستن، مثلاً یک برنامه مدیریت حافظه یا برنامه ای که براتون شورتکات هایی در صفحه تودی اسکرین می سازه ، به دو دلیل : اول اینکه ، این برنامه ها، اگر که مثلاً برای دادن کارت تون به دیگری ، نتونن به فایل هاشون که در کارت اکسترنال نصب هست دسترسی پیدا کنن، باعث هنگ کردن دستگاه می شن، و دلیل دیگه اینکه ، هر بار سافت ریست، دستگاه خروجی هاشون چک می کنه، و ثانیه هایی طول می کشه تا برنامه هایی که روی مموری خارجی باشه، بارگذاری بشه روی رم، برخلاف وضعی که از روی رام خوانده شن.در مجموع ، داشتن 128مگ رام خیلی مطبوع هست.گرچه اگر با یه 64ام کنار بیاین، خیلی ضرر نکردین.
.اما به یاد بسپارید، رام ، همیشه تمام چیزی که گفته می شه در اختیار شما نخواهد بود:
مهم
اولاً به یاد داشته باشید که بخشی از رام، همواره برای نگهداری فایل های سیستم شما، یعنی او اس تون مصرف می شه ، که این مقدار تقریباً همیشه چیزی در حدود 15مگ هست، همین مقدار هم برنامه کنار او اس شما نصب می شه توسط شرکت سازنده، پس برای شما اگر 64 مگ رم دارید ، حدود 30مگ کنار گذاشته شده، اما باز بیاد بیارید که قرار فقط برنامه های کوچک و دائم الستفاده رو اینجا نصب کنید.

خوب ، یه کم اینجاش تخصصی می شه ، اگر حوصله ندارید ، این پاراگراف رو نخونید:
دوجور رام وجود داره ، که هرچی تاحالا گفته شد، در مورد اش صدق می کنه اما تفاوت شو ن به طور خلاصه:
NANDآهسته تر می خونه و سریع تر می نویسه
NORسریع تر می خونه و آهسته تر می نویسه

مزیت نور اینه که به دستگاه اجازه می ده برنامه ها ( و نه فایل هایی مثل ام پی تری) به شکلXIP یا اجرای در جا ، اجرا بشن ، یعنی نیازی به ساختن چانک ازشون و انتقال به مموری رم نیست.این مزیت بزرگی ست ، چون اجازه می ده دستگاهی با رم کمتر داشته باشید و سرعت افت نکنه.نند در سوی دیگه ارزون تره.
چون نیاز های دستگاه ها متفاوت هست، بر طبق نظری ارسطویی ، ایده آل اینه که شما 64مگ از نند و 64مگ نور داشته باشید ، اطلاعات شما رو روی نند بنویسه و برنامه ها رو از روی نور اجرا کنه. این جوری دو طرفه سود می برید، هم رم کمتر ، قیمت دستگاه رو ازرون می کنه و هم مثلاً با کاهش به 32 از 64 ، مصرف باطری رم نصف می شه.البته این معجون ، به شکل مموری های MCP MultiChip Packagedعرضه می شن، ولی خوب، تقریباً خیلی کم در مدل های تجاری استفاده می شه
مهم
تمام رام های بیرونی ، مثل کارت اس دی و سی اف، همگی ، نند هستن، و فاقد قابلیت XIP

خوب به اینجا برید تاببنید رام دستگاهتون از چه نوعیه:
start/settings/system/system info
عکسی از دستگاه خودم اتچ کردم
Screen003.jpg

اما، یه کم هم علاوه کنم از خودم:
.ببینید، همیشه به یاد داشته باشید ، که قسمتی از مموری رام دستگاه هست، که اصلاً در اختیار شما نیست، این حافظه که برای نگهداری نسخه نصب نشده او اس تون به کار می ره ، احتمالاً باید فضایی در حدود 40-45مگ داشته باشه(شایدم بیشتر ، من هیج جا نخوندم چقدره ولی الان می گم 40 رو ازکجام اوردم) ، فقط شما با برنامه هایی که رام دامپ می کنن، می تونین، این نسخه رو استخراج کنین، که اگر تا همین جا قاط زدید و سر در نمی آرید چی می گم، هرگز دست به این کار نزنین.در نسخه های دامپ ، معمولاً 40-45مگ فایل های خام استخراج می شه.تو رو هرکی دوست دارید ، این رامی که گفتم رو با رام مموری اشتباه نگیرید.این ، در حقیقت معادل سی دی نصب ویندوز تونه که همیشه تو خود دستگاهست ، و فقط میشه با فایل هایی خاص، از طریق پی سی ارتقا اش داد(به نوشته های قبلی نگاه کنید).برای اینکه بدونید این مقدار از کجای حافظه عزیزتون کم شده، دقت کنید ، که از فلش دیسک تون در دبلیو ام 2003 ، اگر اطلاعات بگیرید، مثلا می بینید که نوشته 85 مگ ، در حالی که در مشخصات دستگاه تون نوشته 128مگ(مثال بود) . همون طور که گفتم ، او اس طوری طراحی شده ، که به شما اجازه دست کاری در این مموری رو نمی ده، اقلاً اگر تازه کار باشید نمی ده;)

.میان ویندوز موبایل 2003 و 5 تغییراتی وجود داره، که پیشنهادم اینه که مقاله قبل تر ، به نام پرسیستنت استورج رو بخونید ، اما:
در دبلیو ام 5 ، علاوه بر کاهش قابل توجه مصرف باطری از طریق حذف مقادیر فایل هایی که در هر بار سافت ریست در رم قرار می گیره ، یک سادگی عالی هم صورت گرفته: دبلیو ام 5 ، دقیقاً مثل یک پی سی مموری رو تقسیم کرده، هر چی روی رام هست(بخونید هارد دیسک)، برای همیشه می مونه(شامل او اس تون هم می شه) و هر چی روی رم هست با هر بار سافت ریست پاک می شه.پایین ادامه رو بخونید:
.در 2003، همیشه ، در ابتدای هر سافت ریست، بخشی از فایل های او اس تون که در رم قرار دارن، پاک نمی شن، ولی ازشون در رام هم کپی گرفته نمی شه(متاسفانه) ، حالا تیم مایکروسافت موبایل رو فحش ندید، وقتی این شیوه پایه ریزی شد، اساس رشد قابل توجه سرعت در هندهلد های بود.، اما خوب بلاخره هر چیزی پایانی داره ، به همین دلیل ، تیم مایکروسافت ، به این نتیجه رسید که دستگاه های هندهلد، این قدر سریع شدن که احتیاجی به بارگذاری او اس در رم نباشه.برای همین ، تغییر بنیادی داده شد، که باعث کاهش مصرف باطری ، و کاهش بیشتر نگرانی مصرف کننده شد:شما دیگه لازم نیست که نگران باشید که اگه هر دو باطری دستگاه خالی شه، هرچی رو که ازش بک آپ ندارید پاک خواهد شد.

.چون هنوز خیلی ها دبلیو ام 2003 دارن، توضیحی در مورد صفحه معروف مموری که در این آدرس هست ضروریه:
start/settings/system/memory/main
ببینید، شما ، بر طبق اونچه گفتم، همیشه مقداری از حافظه رو در اختیار دارید(توضیحات بالا با این فرض بود که رام برای نصب اواس بکار می ره، یعنی کاری که دبلیو ام5 انجام می ده، اما می تونید راحت به دبلیو ام 2003 هم گسترش اش بدید) ، در تقریباً تمام دبلیو ام 2003 هایی که 64مگ رم دارند، همیشه ، حدود 54مگ در کل از حافظه در اختیار کاربر هست(البته در اختیار که چه عرض کنم) این رو بگم که مابقی 10-11مگ رو، فایل های اساسی اواس توش قرار می گیره، ولی نه همه فایل هاش(البته ، این باز یه مبحث خیلی وسیعه، همین قدر بدونید که از مقداری که گم می شه ، یعنی نمایش داده نمی شه، اغلب در اختیار او ای ام هست، مثلاً مقداری ش به دوربین داده می شه ، تا بدون مشغول کردن سی پی یو، عکس و فیلم رو روش بنویسه، مقداری ش برای کاری به اسمpage poolداده می شه و نهایتاً دستگاه های موبایل دار(تله فونی) مقداری رو به دور از چشم او اس به تله فونی دستگاه اختصاص می دن).چرا که اگر که به اسکرین شاتی که گذاشتم دقت کنید، متوجه می شید که باز این 54مگ حافظهء « در اختیار» ، مقداری ش به Storage یعنی ذخیره سازی(که همون طور که گفتم ، چون رم هست، پس با قطع برق دیگه قابل بازیابی نیست.پس خیلی اسم اش نباید ذخیره باشه) و قسمتی ش به Program یا حافظه اجرای برنامه ، اختصاص می یابد.این رو در ذهن داشته باشید که شما کنترل صد در صد روی این قسمت ندارید، مثلاً ، اواس همیشه حدود 8مگی رو شیرین باسه خودش و برنامه های نصب شده به شکل پیش فرض، استفاده می کنه و یا خیلی ازبرنامه های او اس ، روی قسمت پروگرم هم نصب می شن.برای دیدن این قسمت ها، بهتره از ویرایش گر های مموری استفاده کنید، که به نظرم قوی ترین شون MemMaidهست، که با کرک اش اینجا گذاشتم اش.اما این کار به تازه کار ها توصیه نمی شه.حداقل تا کل این مطلب رو سه بار نخوندن:p
در کل ، شما می تونید، به شکل حدودی ، با تکان دادن، اون نشانه در وسط خط آبی ، دستور بدید که از این مقدار مموری ، چقدرش به صرف پروگرم برسه و چقدرش به صرف استورج.اما خیلی بهش ور نرید:
توصیه من: همیشه ، بیش از 16 مگ برای پروگرم ها آزاد(free)داشته باشید و و استورج رو هم بالاتر از 10نگه ندارید.البته ،بگم که اسکرین شات من، نشان دهنده این نیست، دلیل اش بماند.
Screen001.jpg

توضیحات:
منظور از main memory، کل مموری رم شماست.
allocatedیعنی مقداری که برای هر نوع ازمموری در نظر گرفته شده
in useیعنی مقداری که در حال حاضر با برنامه یا فایل اشغال شده
ببینید، شما فقط وقت نصب برنامه از طریق پی سی(یا از طریق کب فایل ها) ست که می تونید چیزی روی استورج بریزید، بقیه اوقات، وقتی مثلا دارید یه ام پی تری یا هر فایلی رو از طریق اکتیو سینک می ریزید ، یا روی فلش مموری داخلی(رام) می ره، یا روی فلش خارجی(کارت مموری تون).پس فقط وقت نصب برنامه دقت کنید، که ازتون می پرسه که دوست دارید در مسیر از پیش تعیین شدهdefault نصب کنید، نه رو انتخاب کنید، و بعد اش برحسب توضیحی که در بالا اومد(که برنامه های پر مصرف رو در مموری داخلی و بقیه رو که پرحجم ترن در مموری خارجی نسب کنید) انتخاب کنید.به عکس های دقت کنید:
در این عکس ، noرو همیشه انتخاب کنید،
yesno.jpg

بعد در این جا، همون طوری که می بینید، کسب تکلیف می کنه که کجا نصب بشه:
main memoryهمون قسمت استورج تون هست که نباید توش چیزی نصب کنید
FlashDiskهمون رام دستگاه تون هست(مموری داخلی)
SDMMCهمون فلش دیسک های خارجی دستگاه تون هستن.
mainmemory.jpg

برای اینکه خالی از عریضه هم نباشه ، این هم یه اسکرین شات از دل اکسیم مبتنی بر دبلیو ام 5:
v51vs1.jpg

همون طور که مشاهده می کنید، باز ، قسمتی از رام دستگاه مخفی ست (در بخش استورج ، شما فقط 192 از 256مگ رو در اختیار دارید، که بخشی شو نسخه نصب نشده(رام) پر کرده و بخش دیگه رو ، به دلیل ساختار تقسیم بندی دبلیو ام 5 ؛ او اس خود دستگاه که در حال اجراست.در قسمت پروگرم هم، فایل های ضروری او اس و بقیه برنامه هایی که یا از قبل نصب بودن یا یوزر نصب کرده، 23مگ رو اشغال کردن.ولی مزیت واضح اینه که هنوز 25 مگ باقی مونده برای اجرای برنامه ها(چیزی که در 2003 خوابشو باید ببینید)
در ضمن دقت کردید ، که باز مموری مقداری ش ، گم شده، یعنی 11مگ از 64 مگ نیست؟همون توضیحات بالا اینجا هم درسته.
.بعد از این همه حرف ، یه حقیقت ساده:
این تقسیم بندی رم و رام کشکه ، به قول انگلیسی هاmisnomerه ، چونکه ، اسم این مموری ها فلش رام هست ،که باز هم منعکس کننده ذات شون نیست، این ها فقط NVRAM Non Volatile RAMهستن ، یعنی رم هایی هستن که اطلاعات شون نمی پره.اینکه چرا این غلط تکرار می شه ، به من ربطی نداره ، اینکه چرا اسم شون رم هست، خیلی مفصله (به اول مقاله نگاه کنید که گفتم مصرف باطری شون نزدیک به صفره و نه صفر) و دور از بحث ، و اینکه چرا این ضد حال رو زدم، به دلیل تنویر افکار عمومی;)

منابع

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از amirmw :
فرق Bluetooth 1.2 با Bluetooth 2 تو چیه؟
اگه توضیح کامل بدین ممنون میشم
چرا نمی شه قربان.
ببینید ، بلوتوث 2 ، احتمالاً نسل آینده ارتباطات دستگاه هایی ست که از وای فای ( و تمام نسل های جدید ترش مثل اچ اس پی دی ای )استفاده نمی کنن.این نسل ، سرعت انتقال داده ای چند برابر نسل قبلی داره ، پروتکل های جدیدی برای حفاظت اطلاعات داره و در عین حال با تعاریف جدیدی که از خودش در او ای ام ها داره ، باعث می شه که شما خیلی راحت تر برنامه ای بنویسید که با بلوتوث کاری انجام بده.البته ، به زبان ساده، خیلی فرقی نمی کنه کدوم رو داشته باشید، معمولاً دستگاه های مکملی که از بلوتوث برای اتصال به پی دی ای استفاده می کنن و الان در بازارن ، یا از 1 و 1.2 استفاده می کنن، یا اینکه 2 رو هم کنارش پوشش می دن، خیلی راه داریم که ابزار هایی بیان که صرفاً با پروتکل های 2 کار کنن.
موفق باشید

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
2.Owner Information
settings\personal
...
نکته دوم اینکه ، خیلی در زبانه دوم دقت کنید، یادداشت هایی که می نویسید، وقتی بعداً بهش مراجعه کنید، تمام ش انتخاب شده(آبی رنگ شده) و اگه اشتباه صفحه رو تپ کنید، کل اطلاعات پاک می شه !
مواظب باشید

باز هم از این ها خواهیم نوشت(بقیه هم می تونن چنین کنن)
داشتم دوباره این مطالب رو یه نگاه مینداختم، گفتم اینو بگم اگه این اتفاق برای کسی‌ افتاد:
اگه یه وقت اشتباه روی صفحه tap کردین، یا خلاصه یه کاری کردین که متنی‌ که نوشته بودین، پاک شد، معمولا اگه این کارو بلافاصله انجام بدین، به حالت قبل برمیگرده.
از گوشه ی سمت راست، پایین، Keyboard رو انتخاب کنین، ابتدا Ctrl رو فشار بدین، و بعد، z.
به این کار در کامپیوتر اصطلاحا میگن Undo کردن.

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از Overload :
فكر كردم كه چند تا نكته مفيد هم من براتون بنويسم :happy:

اولين نكته در مورد تنظيمات قسمت Beam هست.

اگه دقت كرده باشيد پورت اينفرارد دستگاه شما هميشه فعاله و مثل ساير گوشيها نيازي به فعال كردنش موقع فرستادن يا گرفتن فايل نيست .

اما اين هميشه فعال بودن باعث بالا رفتن مصرف باطري ميشه براي همين شايد شما هم مثل من به فكر غير فعال كردن اين پورت بيافتيد و بعد از زير و رو كردن تمام آپشن ها و منوها به قسمت Beam برخورد كرده باشيد .

بله شما ميتونيد توي اين قسمت پورت اينفرارد رو غير فعال كنيد . ولي واژه Beam توي پاكت پيسي فقط شامل اينفرارد نميشه بلكه بلوتوث رو هم شامل ميشه .

يعني اگه تيك جلوي Recive all incoming beams رو برداريد اينفرارد غير فعال ميشه ولي از اين به بعد ديگه از طريق بلوتوث هم نميتونيد هيچ فايلي دريافت كنيد حتي اگه بلوتوثتون روشن باشه .

پس اگه ميبينيد تازگيا ديگه مثل سابق نميتونيد حتي از طريق بلوتوث هم فايلي از كسي بگيريد يه سري به قسمت Beam بزنيد.;)
فکر کنم فقط مربوط به IR باشه ها؟
من Disable اش کردم، و باز هم می‌تونم از Bluetooth هم اطلاعات بگیرم و هم بفرستم!
کس دیگه ای امتحان کرده؟

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از raizaM :
فکر کنم فقط مربوط به IR باشه ها؟
من Disable اش کردم، و باز هم می‌تونم از Bluetooth هم اطلاعات بگیرم و هم بفرستم!
کس دیگه ای امتحان کرده؟

بله، منم همین طوری فهمیدم. چون ماله من همیشه تیکش برداشته هست. اما از بلوتوث استفاده می کنم...

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از amirmw :
هدست های استریو که با Bluetooth کار می کنند ارتباطی هم با ورژن Bluetooth هم دارند یا نه
فرقی نمی کنه که BT 2 باشه یا BT 1.2 ؟

نه دیگه همینو می گم ، منظور منم اینه که این طور که من فهمیدم(اگر اشتباه می گم تصحیح کنید) ، ظاهراً هنوز دستگاهی منحصراً با بلوتوث 2 کار کنه نیومده، ولی فکرم نکنم حالا حالا ها بیاد

باز می نویسم اگر چیزه جدیدی دیدم

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
خوب 3 تا Short Key دیگه هم به ذهنم میرسه که واقعا به درد میخورن...
اگه نمیدونستین، حتما یاد بگیرینش که از نون شب واجب تره!!!
293.gif

توضیح اینکه نه فقط تو ppc بلکه تو pc هم میتونین ازشون استفاده کنین:
  • Ctrl+C: کار Copy رو انجام میده. (بنا به موقعیت مقتضی‌ متن، تصویر یا یک فایل.) که در حافظه ذخیره شده و منتظر Paste کردن، میماند.
  • Ctrl+V: کار Paste رو انجام میده.
  • Ctrl+X: کار Cut رو انجام میده. یعنی‌ موضوع مورد نظر رو در حافظه نگاه داشته و بعد از Paste کردن، محل اول موضوع رو Delete می‌کنه.

بالا