برگزیده های پرشین تولز

٠ Complete Idiots Guide to PDA ٠

مطالب این ترد برای شما چقدر مفید بوده؟

• اصلاً مفید نبوده ، من همه رو می دونستم

Votes: 10 10.4%
  • فقط بعضی نکات رو یادآوری کرد

Votes: 10 10.4%
  • خیلی مطالب خوب داره، کلی یاد گرفتم

Votes: 50 52.1%
  • حرف نداشت، من که هیچی نمی دونستم

Votes: 26 27.1%

• Total voters
    96

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
ctrl + A هم تمام item ها رو انتخاب select می کنه.
البته برخی از دستگاه ها شرت کات های مخصوص به خودشون رو دارن. مثلا برای HP دیدیم که با ترکیب fnکلید
های دیگه یک سری اعمالی انجام می داد.الان جدولشو پیدا نمی کنم. پیدا کردم اینجا می گذارم

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از amirmw :
هدست های استریو که با Bluetooth کار می کنند ارتباطی هم با ورژن Bluetooth هم دارند یا نه
فرقی نمی کنه که BT 2 باشه یا BT 1.2 ؟

ببینید تا اون جایی که من خوندم و دستگیرم شده به ورژن بلوتوث کاری نداره بلکه به پروتکل استک های روی دستگاه ربط داره.
یعنی هدست های استریو A2DP دارن و دستگاه هم باید این پروتکل را داشته باشه...
یک سری پروتکل های دیگه هم هست.AVRCP کی برای هدست های ریموت داره فکر کنم
در اینجا یک مقاله پیدا کردم و یک فروم هم دنیل زحمت کشیدن معرفی کردن. مطمئنا چیزی که دنبالش هستید پیدا می کنید.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
داشتم مقاله دلا رو نگاه می کردم در مورد کرک ها ، که متوجه شدم چیزی از قلم افتاده ، البته خود دلا هم اعتراف کرده بود که انواع دیگری هم هست که اینجا نمی آید .ولی دیدم خیلی از برنامه ها این طوری کرک می شوند:

DLL file overwrite
گاه شما می بایست یکی از فایل های جمع آوری کننده درایور های ویندوز سی ای رو عوض کنید، این فایل ها که می توانند در شاخه ویندوز دستگاه باشند یا در شاخه نصب، در حقیقت با رجیستر کردن برنامه ،توسط فایل اجرایی تغییر می یابند، و بعد از آن ، برنامه از آن طریق است که می فهمد که برنامه رجیستر شده.پس اگر این فایل رو از یک دستگاه رجیستر شده بردارید و به دستگاه رجیستر نشده منتقل کنید، برنامه کرک شده.البته همیشه به این آسانی نیست و معمولاً کرک ها این طوری آماده نمی شن: فایل های دی ال ال رو ویرایش می کنند ، و برای تغییرات قبل و بعد از رجیستر کردن مورد بررسی قرار می دهند، بعد این تغییرات رو توسط ویرایشگر ها شون اعمال می کنن.
گاه هم اتفاق می افته که ،شما نیازه که فایل اجرایی رو هم همراه این فایل تغییر بدید(که دلا در مورد نحوه اش نوشت) مثال این طور کرک ها ، برنامه هایی معروف شرکتwesttekهست که همگی شون با یکی دو تا فایل دی ال ال کرک می شن:ClearVue
موفق باشید

raizaM

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
داشتم مقاله دلا رو نگاه می کردم در مورد کرک ها ، که متوجه شدم چیزی از قلم افتاده ، البته خود دلا هم اعتراف کرده بود که انواع دیگری هم هست که اینجا نمی آید .ولی دیدم خیلی از برنامه ها این طوری کرک می شوند:

DLL file overwrite
گاه شما می بایست یکی از فایل های جمع آوری کننده درایور های ویندوز سی ای رو عوض کنید، این فایل ها که می توانند در شاخه ویندوز دستگاه باشند یا در شاخه نصب، در حقیقت با رجیستر کردن برنامه ،توسط فایل اجرایی تغییر می یابند، و بعد از آن ، برنامه از آن طریق است که می فهمد که برنامه رجیستر شده.پس اگر این فایل رو از یک دستگاه رجیستر شده بردارید و به دستگاه رجیستر نشده منتقل کنید، برنامه کرک شده.البته همیشه به این آسانی نیست و معمولاً کرک ها این طوری آماده نمی شن: فایل های دی ال ال رو ویرایش می کنند ، و برای تغییرات قبل و بعد از رجیستر کردن مورد بررسی قرار می دهند، بعد این تغییرات رو توسط ویرایشگر ها شون اعمال می کنن.
گاه هم اتفاق می افته که ،شما نیازه که فایل اجرایی رو هم همراه این فایل تغییر بدید(که دلا در مورد نحوه اش نوشت) مثال این طور کرک ها ، برنامه هایی معروف شرکتwesttekهست که همگی شون با یکی دو تا فایل دی ال ال کرک می شن:ClearVue
موفق باشید
اگه بخوایم رو نوع فایل زوم کنیم، پس می‌شه حتی‌ کرک فایل های ini و نظیر اون رو تو PPC گفت که با تغییر اون ها برنامه کرک می‌شه.
308.gif

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از raizaM :
اگه بخوایم رو نوع فایل زوم کنیم، پس می‌شه حتی‌ کرک فایل های ini و نظیر اون رو تو PPC گفت که با تغییر اون ها برنامه کرک می‌شه.
308.gif
چرا که نه؟من همون اول نوشتم که اینجا همه طیف نکته ای بنویسید، دست به کار شید:D

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از amirmw :
وقتی سیستم عامل یک ppc آپگرید میشه (از wm2003 se به wm5 به عنوان مثال) باز هم اگه hard reset کنیم دستگاه رو به wm2003 se بر میگرده یا نه کلا دیگه روی wm5 می مونه؟
king_dani گفته بودن یک قسمت تو ppc هست که حکم setup windows دستگاهتونه (win نصب نشده) که تغییر نمی کنه حالا با این کار اون قسمت تغییر می کنه یا نه؟
ببینید ، در همون مقاله هم نوشتم که آپگریدی که از روی پی سی صرفاً قابل انجامه ، در حکم تعویض همون حافظه ایست که قبلاً نوشتم ، تحت هیچ شرایطی(جز دامپ کردن فایل هاش) بهش دسترسی ندارید.
در حقیقت ، بخشی از مموری ، همیشه برای این کنار گذاشته می شه که یک نسخه خام از ویندوز دستگاه تون رو برای نصب نگه داره ، دلیل اش هم اینه که اگر وسط بیابون دستگاه ریست شد، اون وقت بتونید سریع دستگاه رو از سکته باطری خالی شدن در بیارید!
شما با هارد ریست کردن ، دستگاه رو وادار می کنید که نسخه ء خامی که در این مموری هست رو دوباره از اول نصب کنه ، فرق نداره که کدوم نسخه الان نصبه ، دستگاه فایل های خام رو نصب خواهد کرد.
اما با آپگرید ، اون قسمت مموری ، پاک می شه و نسخه خام ویندوز جدید ریخته می شه.
البته باید تا حالا حدس زده باشید که پس اگر از آپگرید خوشتون نیومد، به راحتی می تونید دانگرید کنید، یعنی دوباره از روی پی سی ، یک نسخه خام قدیمی رو به اون حافظه منتقل کنید.
اگر نامفهومه بگید توضیح بدم.

موفق باشی

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از amirmw :
نه نامفهوم نیست کاملا واضحه
فقط یه سئوال
نسخه خام قدیمی که روی دستگاه روز اول نصبه تو cd های همراه دستگاه هست؟

دستگاه من که سی دی همراهش نداره ، دلیل اش هم ساده است، روی نت فایل رام های نسخه های مختلف ریخته.تقریباً من دستگاهی ندیدم که نشه براش رام های مختلفشو پیدا کرد.دلیل اش هم اینه که خیلی از دیولوپرهای نرم افزار به انواع نسخه های رام باید دسترسی داشته باشند.

اما همه سی دی های همراه دستگاه ها یه چیز دیگه داره، اونم یک برچسب هست که با هولوگرام ، ثابت می کنه نرم افزار شما اصله ، و شماره سریال اختصاصی دستگاه شما رو داره، این در حقیقت اثباتی به شمار می ره که شما پول یک نسخه از ویندوز رو هم قبلاً پرداخت کردید، و آپ دیت هاش هم برای همینه که مجانیه.

یه خواهش ام رو به یک درخواست وصل کنم:
.پست های که پاسخ داده می شن رو اگر می بینید که پاسخ کامل گرفته ، بردارید
.خیلی سئوال هاتون خوبه ، چون از نظر من بی عقل ، مسایل بدیهی به شمار می اومد، این جوری خیلی می شه اینجا رو غنی کرد.بازم ممنون

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خب اول باید بگم مشکل معمولاً چطور اتفاق می افته:
معمول اینه که شما در حالی که همه چیز خوب پیش می رفته، ناگهان متوجه چموش بازی دستگاهتون می شید، در حالی که خیلی هنوز به حساب خودتون جا روی کارت دارید، می بینید که پیغام خطا می ده که مموری پره ، و یا اینکه متوجه می شید که بعضی برنامه های سر جاشون نیستن.
مشکل چیه؟
یه قانون منطق می گه از ساده ترین پاسخ ها برای توضیح موقعیت استفاده کنید:
1.اول چک کنید که اصلاً کارت درست رو در دستگاه قرار دادید(کسانی که از بیش از یه کارت استفاده می کنن)
2.حالا که مطمئنید که کارت همون کارته ، مطمئن شید که از آخرین باری که ازش خبر داشتید چه تغییراتی درش اتفاق افتاده :
.ممکنه به عمد یا به قصد ، کارت رو در وضعیت غیر قابل نوشتن قرار دادید:
این خاصیت، یه قفل سخت افزاری ست که روی کارت قرار داره ، و این اجازه رو می ده ، که اگر مثلاً از اطلاعات کارت می خواهید در یه محیط غیر امن استفاده کنید(ویروس یا هکر ها) ، یا اطلاعات اون قدر ارزش مند هستن که پاک شدن شون غیر قابل جبرانه، کارت رو به این حالت در بیارید.چطور؟خیلی راحت،کافیه یه کلید رو که روی کارت هست، در وضعیت دور از نوک کارت(جایی ش که زبونه ها فلزی داره) قرار بدید.
خوب ، کارت من سوییچ اش در وضعیت دوره چه کنم؟هیچی با انگشت اون رو در وضعیت نزدیک قرار بدید.
.خوب اگه دیشب یه برنامه که معرفی شده بود در فروم ولی نفهمیده بودید به چه درد می خوره با این حال نصب اش کرده بودید(چرا نکنید، کارت یک گیگ تون غیر از عکس های خواهر جنیفر لوپز و صدای ملکوتی برادر انریکه ، خالیه خالیه دیگه) ، و حالا کارت تون بازی در می آره، خوب چرا به برنامه شک نکنیم، اول سعی کنید برنامه رو برداریدuninstallکنید، ممکنه مشکل اون باشه، بعضی وقت ها ،بعضی برنامه های امنیتی دستکاری های عجیبی می کنن
3.مطمئن شید که کارت حقیقتاً پر نشده، بعضی تنظیمات در برنامه هایی که روی پی سی شما نصب هستن، می تونن در هنگام سینک شدن با دستگاه، کلی اطلاعات رو به دستگاه منتقل کنن(مثلاً ویندوز مدیا پلیر) ، پس اول به قسمت مدیریت حافظه ویندوز پی دی ای برید و مطمئن شید که کارت تون پر نیست.
4.بعضی برنامه ها، که تعداد شون هم کمه، برای اجرا یا برای نصب ، احتیاج به حجم فوق العاده از مموری آزاد دارن:مثلاً دیکشنری های گویا، اینکه چرا این طوره، رو شاید در یک مطلب جدا نوشتم تحت عنوان اینستالر وفایل های کب. اما مثلا فرهنگ لغات پزشکی استدمن،برای نصب ، بیش از 120مگ حافظه خالی می خواد، هرچند خود برنامه بعد نصب ، همش 50مگ اشغال می کنه.
5.مطمئن شید که کارت تون فقط در دستگاه تون هست که دچار مشکل شده، کارت رو به یه کارت خون وصل کنید(چیزی ست که باید همه پی دی ای باز ها ، کنار سلاح ایمان بهش مجهز باشن) و چک کنید که آیا روند انتقال فایل در پی سی طبیعی هست یا نه
6.اگر همه این مراحل طی شد و هنوز مشکل کارت مختص به دستگاه پی دی ای هست، ممکنه این ها مطرح باشه:
.اغلب ، کارت پر از فایل های موقتی ست که برنامه ها ساختن ولی یادشون رفته که پاک کنن، این فایل ها اغلب مخفی هستن ولی در کارت خوان و در پی سی عین آب خوردن پا ک می شن.
.گاهاً کارت ها بدون دلیل یه قسمت حیاتی شون رو به نام فت از دست می دن، خیلی شایع نیست ولی اگر چنین شده باشه ، ممکنه که هیچ راهی براتون جز فرمت کردن کارت نمونه ، اگه اطلاعات تون حیاتی نیست، این رو امتحان کنید

خوب این یه راهنمای خیلی ابتدایی بود، اگر دوستان تصحیح اش کنن خیلی بهتره

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
بعضی وقت ها برنامه هایی هستن که فایل هایی منتقل می کنن روی دستگاهتون که به ظاهر غیر قابل اجرا هستن ، و البته پسوند وی بی دارن.درست حدس زدید ، این ها را با ویژوال نوشتن ، اما برای اجرا احتیاج به وارد کردن یک سری فایل به ساختار ویندوز تون دارید ، ای از اینجا فایل رو بگیرید و نصب اش کنید،برای کسایی که دبلیو ام 5 ندارن ، روی حافظه استورج حدود 2 مگ و در مموری پروگرم حدود 3مگ جا می گیره:
از سایت مایکروسافت بگیرید اش(حجم حدود 3مگ)

یادتون نره که در ویندوز 2003 و قدیمی تر ، نمی تونید فایل هاشو به هیچ جا منتقل کنین ، پس اگر در رجستری ورودی رو عوض کردید که باعث می شه جلو نصب برنامه ها رو در مین مموری بگیره ؛ حتماً آفش کنید، چون مانع نصب درست این برنامه می شه

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
این هم به سفارش دکتر. البته سعی میکنم بعداً تکمیلش کنم.

تا اونجایی که من اطلاع دارم، آبونمان ثابت خط دیتا مخابرات ماهی 5 چوق است. یعنی هر قبض 10 چوق آبونمان.
در ضمن اتصال به اینترنت هزینه ای مشابه تلفن زدن دارد. مثلاً اگر 5 دقیقه تو اینترنت باشید، همانقدر براتون آب میخوره که 5 دقیقه با تلفن صحبت کرده باشید، البته به نرخ شهری. دیگه اینکه سرعت اینترنتش هم از سرعت dial up روستاهای اوگاندا هم کمتره.

و نتیجه گیری کلی: با این اوضاع اصلاً به صرفه نیست و به طور معمول برای هر قبض باید 40 چوق فقط به خاطر اینترنت کنار بگذارید.

پیشنهاد: اگر براتون منطقی هست که برای اینکه اینترنت راحت داشته باشید، کلی پول خرج کنید، اینجا را بخونید:

اگر دانشجو هستید و بیشتر روزتون توی دانشگاه طی میشه، با توجه به اینکه تقریباً همه دانشگاه ها اینترنت خوبی دارند، از 60 چوق به بالا هرچی خواستید خرج کنید و یک access point با توجه به بردی که میخواهید داشته باشه خریداری کنید و بگذارید اونجا و به راحتی هرچه تمام تر از اینترنت wireless لذت ببرید. به نظر من این به صرفه تر از خط دیتاست در کل.

اگر یک جای مشخصی کار میکنید که اینترنت داره همین کار بالا را پیشنهاد میکنم.

اگر هم جای مشخصی هستید که اینترنت نداره، به صرفه هست که برای اونجا ADSL 64kB بگیرید که فکر نکنم بیشتر از 15 چوق در ماه بشه و یک access point هم بگذارید بغلش.

اگر هم جای مشخصی ندارید و همش به دور هستید دو راه داره:
اول اینکه اگر بچه شمال تهران هستید، برید اینترنت wireless بگیرید و ماهی 30 بدید.
اگر هم اونجایی که هستید این امکانات را نداره، چند سالی صبر کنید تا برای شهرتون تجهیزاتشو بگذارند. (من اینو انتخاب کردم:blush: . البته مثل اینکه تا سال دیگه قراره اینترنت رایگان wireless با برد 4km در دانشگاه ما افتتاح بشه.)
و راه دوم اینکه چاره ای نیست جز همون مبحث اصلی. یعنی اینکه به خط دیتا و هزینه بالا و سرعت پایین آن راضی بشوید.

موفق باشید در تصمیم گیری

قابل توجه دوستان تهرانی: شرکت داتک اعلام کرد که تا پایان سال 1385، اینترنت پرسرعت Mobile WI-Max در سرتاسر شهر تهران برقرار خواهد شد. تو کفش بمونید تا 1 سال دیگه. (شهرستانی ها هم خوابش را ببینند:( )
--------------------------------------
میدونید که واحد پول ایران ریال هست. بعداً که دیدند ارزش ریال خیلی افت کرد، تومان را از خودشون درآوردند. من نمیدونم که که کی بود و از کجا این اسم اومد. من نشستم حسابشو کردم و دیدم این تومان هم به درد نمیخوره و یک قیمت که بخواهیم بگوییم باید دو سه تا صفر بگذاریم جلوش.
و بالاخره به این نتیجه رسیدم که این بار خودم واحد شمارش جدید پول را ثبت کنم. شاید جایزه خوارزمی را هم بردم:blush: .
بنابراین: 10000 ریال = 1000 تومان = 1 چوق به همین سادگی
تازه ارزش چوق از دلار هم بالاتره:lol:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از behrooz_forjani :
این هم به سفارش دکتر. البته سعی میکنم بعداً تکمیلش کنم.

تا اونجایی که من اطلاع دارم، آبونمان ثابت خط دیتا مخابرات ماهی 5 چوق است. یعنی هر قبض 10 چوق آبونمان.
در ضمن اتصال به اینترنت هزینه ای مشابه تلفن زدن دارد. مثلاً اگر 5 دقیقه تو اینترنت باشید، همانقدر براتون آب میخوره که 5 دقیقه با تلفن صحبت کرده باشید، البته به نرخ شهری. دیگه اینکه سرعت اینترنتش هم از سرعت dial up روستاهای اوگاندا هم کمتره.

و نتیجه گیری کلی: با این اوضاع اصلاً به صرفه نیست و به طور معمول برای هر قبض باید 40 چوق فقط به خاطر اینترنت کنار بگذارید.

پیشنهاد: اگر براتون منطقی هست که برای اینکه اینترنت راحت داشته باشید، کلی پول خرج کنید، اینجا را بخونید:

اگر دانشجو هستید و بیشتر روزتون توی دانشگاه طی میشه، با توجه به اینکه تقریباً همه دانشگاه ها اینترنت خوبی دارند، از 60 چوق به بالا هرچی خواستید خرج کنید و یک access point با توجه به بردی که میخواهید داشته باشه خریداری کنید و بگذارید اونجا و به راحتی هرچه تمام تر از اینترنت wireless لذت ببرید. به نظر من این به صرفه تر از خط دیتاست در کل.

اگر یک جای مشخصی کار میکنید که اینترنت داره همین کار بالا را پیشنهاد میکنم.

اگر هم جای مشخصی هستید که اینترنت نداره، به صرفه هست که برای اونجا ADSL 64kB بگیرید که فکر نکنم بیشتر از 15 چوق در ماه بشه و یک access point هم بگذارید بغلش.

اول اینکه اگر بچه شمال تهران هستید، برید اینترنت wireless بگیرید و ماهی 30 بدید.
اگر هم اونجایی که هستید این امکانات را نداره، چند سالی صبر کنید تا برای شهرتون تجهیزاتشو بگذارند. (من اینو انتخاب کردم:blush: . البته مثل اینکه تا سال دیگه قراره اینترنت رایگان wireless با برد 4km در دانشگاه ما افتتاح بشه.)
و راه دوم اینکه چاره ای نیست جز همون مبحث اصلی. یعنی اینکه به خط دیتا و هزینه بالا و سرعت پایین آن راضی بشوید.

موفق باشید در تصمیم گیری

--------------------------------------
میدونید که واحد پول ایران ریال هست. بعداً که دیدند ارزش ریال خیلی افت کرد، تومان را از خودشون درآوردند. من نمیدونم که که کی بود و از کجا این اسم اومد. من نشستم حسابشو کردم و دیدم این تومان هم به درد نمیخوره و یک قیمت که بخواهیم بگوییم باید دو سه تا صفر بگذاریم جلوش.
و بالاخره به این نتیجه رسیدم که این بار خودم واحد شمارش جدید پول را ثبت کنم. شاید جایزه خوارزمی را هم بردم:blush: .
بنابراین: 10000 ریال = 1000 تومان = 1 چوق به همین سادگی
تازه ارزش چوق از دلار هم بالاتره:lol:

ممنون ، فقط یه سئوال ؛ دانشگاه اجازه می ده اکسس پوینت ما مرتب به خط مبارک ش وصل باشه؟
خودتون این کار رو کردید؟باید به کدوم بخش التماس کنیم؟

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
این اگه منظورت همون اینترنت وایرلسیه که داتک داره میده تا اونجایی که اطلاع دارم نمیتونی با wifi پاکت پی سی بهش وصل شی . توضیحات تخصصی و دقیق ترشو نمیدونم .. ولی اگه میشد چی میشد !!

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از king_dani :
ممنون ، فقط یه سئوال ؛ دانشگاه اجازه می ده اکسس پوینت ما مرتب به خط مبارک ش وصل باشه؟
خودتون این کار رو کردید؟باید به کدوم بخش التماس کنیم؟

باید از خداشون باشه که ما بخواهیم همچین کاری کنیم.
توی دانشگاه ما، دانشکده صنایع که یک access point ارزان گذاشته با برد حدود 30 متر. به خاطر اینکه کسایی که لبتاپ دارند، برای وصل شدن به اینترنت ، کابل را از پشت کامپیوترها در نیارند.

توی دانشکده ما هم، من درخواست کردم که یکیشو وصل کنند که گفتند توی شورا مطرح میکنیم و اگر بودجه بود حتماً میخریم.

اما این access pointها زیاد حال نمیده. من منتظرم که پروژه اینترنت wireless با برد 5 کیلومتر توی دانشگاهمون افتتاح بشه:rolleyes:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
روش های متعددی هست و البته برنامه هایی متعددی هم هست که به شما اجازه می ده برنامه های مختلف تون رو دسته بندی کنید.
مثلاً دستگاه من رو فرض بگیرید : من حدود 40برنامه پزشکی دارم ، اقلاً 10 تا برنامه دارم که به نوعی فایل های خام رو باز می کنن ، تقریباً 5 تا بازی دارم .....
خوب اگر همه این ها رو بگذارم در Start\Programs هر دفعه علاوه بر کاهش سرعت دستگاه ، خیلی هم طول می کشه تا بتونید که برنامه دلخواهتون رو پیدا کنید.
برنامه هایی هستند که به صورت مقیم در حافظه قرار می گیرند ، یه آیکون جانبی در صفحه اول دستگاه تون ایجاد می کنن و اجازه می دن، بدون باز کردن این مسیر برنامه هاتون رو اجرا کنید، که جمع و جور ترین شون ، به نظر من ترو تول بار هست ، که با کرک در فروم نرم افزار معرفی شد.
اما روشی که الان می خوام بگم ، بدون نیاز به این هاست ، برای کسایی که صفحه اول دستگاه شون رو نمی خوام پر از شورت کات کنن خوبه:
برای این کار ؛ عاقلانه ترین کار اینه که رسکو فایل اکسپلورر را نصب داشته باشید ، اگر نه ، با فایل اکسپلورر خود ویندوز هم می شه ، اما کار رو چند مرحله ای می کنه:
.اول فایل اجرایی رو که می خواهید ازش شورت کات بسازید پیدا کنید، مثلاً SDMMC\Medical\Epocrates\epocrates.exe
.بعد استایلوس رو روی آیکون نگه دارید که منوی فایل فعال شود(معادل رایت کلیک ماوس کامپیوتر) و از گزینه ها کپی را انتخاب کنید
.بعد به این شاخه بروید My Device\Windows\Start Menu\Programs
، به یاد بسپارید که این شاخه معادل همان فولدری ست که در صفحه اول از مسیر start\programs دیده می شود.

خوب حالا باید دوباره در صفحه خالی رایت کلیک کنید و Paste Shortcutرو انتخاب کنید ، و تمام(البته اگر با فایل اکسپلورر ویندوز دارید کار می کنید هنوز یه مرحله مونده :اگر دقت کنید، فایل اکسپلورر که شورت کات می سازه ، در پیشوند فایل Shortcut to اضافه می کنه ، باید دوباره روی شورت کات رایت کلیک کنید و Rename را انتخاب کنید و از اول اسم برش دارید)

خوب اینم چند نکته:
.به همون طریق که می تونید فایل شورتکات بسازید ، می تونید در دایرکتوری بسازید و تمام برنامه های شبیه هم رو در اون قرار بدید .بعدش این شکلی می شه دستگاهتون
view

.حواستون باشه که برنامه های فراوونی هستن که می تونن براتون بهتر از این دسته بندی انجام بدن ، این یه روش ابتدایی هست.

.در این مسیر هم می تونید شورتکات درست کنید یا حتی دایرکتوری Folder،
My Device\Windows\Start Menu
اما بدیش اینه که باعث می شه منوی استارت تون کش بیاد و بزنه از صفحه بیرون

.نپرسید که در عکس ،چرا فولدر های من بعضی هاشون از این آیکون های کوچولو دارن ، خیلی ور رفتم تا بتونم از یه راهی این آیکون ها رو به فولدر های دیگه هم نسبت بدم ، ولی مثل اینکه یه روشی در خود فایل های باینری ویندوز ام هست:D

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
در شاخه \Windows یک پوشه به اسم Font قرار داره. برای این هست که اگر خواستید فونتی به دستگاهتون اضافه کنید در اون پوشه بریزید.
اما اکثر برنامه ها اگر فونت داشته باشن کاملا بی قانون عمل می کنن و فونتشونو داخل خود پوشه ویندوز می ریزن.

و اما چه طور از شر بعضی از فونت هایی که نمی خوایمشون خلاص بشم. بعضی هاش که به راحتی پاک میشه.
اما یه سری دیگه هستن که اجازه ی پاک کردنشون رو نمی ده چون ویندوز اونا رو میشناسه و داره باهاشون کار می کنه و نمی ذاره پاکشون کنید.
اما یک راهی هست. امیدتون رو از دست ندید. کافیه tapn بزنید و rename کنید
بعد یک بار دسگاهتون رو soft reset کنید.
حالا چون اسمش عوض شده دیگه ویندوز یوق بندگی گردن اون فونت بد بخت ننداخته و می تونید پاکش کنید.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب تا حالا اغلب شنیدید که سافت ریست عاملی ست که باعث می شه دستگاهتون خراب شه ، اطلاعات حیاتی تون پاک شه و از این حرف های
راسته ؟دروغه؟

ببینید، ویندوز موبایل ، حتی در نسخه دبلیو ام 5 اش ؛ هنوز یه مشکل بزرگ رو حل نکرده ، و اون هم پاک نشدن رم شما از برنامه هایی ست که اجرا می کنید.درسته که شما می تونید برنامه رو با یه برنامه دیگه مدیر حافظه ببندید ، ولی فضایی از رم که بهش اختصاص داده شده بود، هنوز اشغال مونده ، برای همین اگر مثلا با مموری رم پروگرم 14مگ در ابتدای یک سافت ریست شروع کنید ، و برنامه های مختلف اجرا کنید و بعدم ببندید ، در آخر روز، پروگرم تون در حدود 18مگ اشغال خواهد بود.
اینکه برنامه هارو می بندید ، سی پی یو از شرش راحت می کنید و باعث کم مصرف شدنش می شوید.ولی هنوز رم شما پر است ، درسته که مقدار اندکی ست ، ولی هم می تونه مصرف رو بالا ببره و هم باعث میشه اگر برنامه ای احتیاج به مقادیر فراوان رم داشت ، کند عمل کنه.

البته من دلیل فنی این قضیه رو نمی دونم ، ولی شاید اگر بخوان یه جاروی رم بنویسن که مرتب اون رو تمیز کنه ، احتمالاً بیشتر و بیشتر حافظه و باطری مصرف می شه.

پس به یاد داشته باشید که سافت ریست هر چند وقت به چند وقت بد هم نیست.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب خیلی مسئله عجیبی رو نمی خوام مطرح کنم ولی گفتم این ها رو هم بگم که تازه وارد ها راحت تر باشن:

در ویندوز موبایل ، شما می تونید ترکیب صفحه اول رو تا حدودی تغییر بدید.
این کار با یه سری فایل که پسوند .tskدارن روی نت پر هست، و معمولا ً هر دستگاه، یه چند تایی داره ، ولی یادتون باشه که خودتون هم می تونید از این تم Themeها بسازید
با برنامه Theme Generator
خوب توضیح کار با این برنامه می مونه برای بعد.ولی برای این پست ،چند تا نکته:
.این تم ها حتماً بایددر فولدر My Documentsیا در زیر شاخه های همین فولدر در پی پی سی شما باشه تا ویندوز اون رو ببینه .برای انتخاب شون ، کافیه به این مسیر برید، در این جا شما می تونید همه تم ها تون رو لیست شده ببینید
start\setting\today\select theme
.هر کدوم از تم ها اگر چه ناچیز هستن ، ولی برای غیر ویندوز موبایل 5 ، فولدر مای داکیومنتز ، در حقیقت جزیی از مین مموری دستگاه ست، پس همیشه چند تا تم محبوب تون رو توش نگه دارید و بقیه رو در کارت مموری داشته باشید
.اگر تم جنریتور رو نصب کنید، می تونه برنامه ای به پی پی سی اضافه کنه که هر روز از فولدر ، یه تم رو انتخاب کنه و نشون بده

از این جا برنامه تم ساز رو مجانی بگیرید ، یادتون باشه که این برنامه روی پی سی اجرا می شه
یه سری هم تم داره خود سایت مایکروسافت بد نیست
Autumn.gif

در آخر یه سری هم تم من ساختم اینجا

http://www.bianconero.persiangig.com/Themes/
ولی سایت او تو محشره تم هاش ، مرتب هم آپدیت می شه

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
در موقع خرید یک دستگاه ppc باید به چه چیز هایی توجه کنیم؟
سریال نامبر دستگاه معمولا کجا نوشته که با سریال نامبر روی جعبه باید مطابقت بدیم؟
بار اول که ppc روشن میشه چی رو صفحه میاد؟
مثل windows تو pc ها باید اولش چیزی رو رجیستر کنیم؟
حالا یه سئوال از بچه هایی که تجربه خرید از کشور های دیگه رو دارن:
اگه به کسی سفرش بدی بگی از یه کشور دیگه برات بیاره چه نکاتی رو باید رعایت کنی؟
لازمه که همونجا روشن بشه و تست بشه یا نه آکبند بیاد دستت بهتره؟
لطفا اگر در این زمینه اطلاعاتی دارین بگین plz

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از amirmw :
در موقع خرید یک دستگاه ppc باید به چه چیز هایی توجه کنیم؟
سریال نامبر دستگاه معمولا کجا نوشته که با سریال نامبر روی جعبه باید مطابقت بدیم؟
بار اول که ppc روشن میشه چی رو صفحه میاد؟
مثل windows تو pc ها باید اولش چیزی رو رجیستر کنیم؟
حالا یه سئوال از بچه هایی که تجربه خرید از کشور های دیگه رو دارن:
اگه به کسی سفرش بدی بگی از یه کشور دیگه برات بیاره چه نکاتی رو باید رعایت کنی؟
لازمه که همونجا روشن بشه و تست بشه یا نه آکبند بیاد دستت بهتره؟
لطفا اگر در این زمینه اطلاعاتی دارین بگین plz

دست شما درد نکنه ، نکات خوبی ست:
.اگر از ایران می خرید ، حتماً این سه قسمت رو چک کنید که سریال نامبر شون یکی باشه:
زیر در باطری دستگاه (معمولاً جایی که باطری سوار می شه ، می پوشونتش) ، روی جعبه دستگاه ، برگ ضمانت نامه دستگاه
.بار اولی وجود نداره ، ببینید، پی پی سی ، وقتی که هارد ریست می شه ، طوری رفتار می کنه که انگار اولین بارشه که روشن می شه .معمولاً یک سری کار های روتین وجود د اره :
.در ویندوز 2003 ، ابتدا ازت می خواد که یه تپ (رجوع کنید به دائره المعارف پی دی ای) روی صفحه کنی ، بعد یک صفحه هست که برای آموزش هست و یادت می ده که چطور با استفاده از نگه داشتن استایلوس روی صفحه ، Copy(or Cut)/Pasteرو تقلید کنی در پی پی سی . دست آخر هم می خواد که چهار گوشه صفحه رو براش تپ کنی ، که این طوری به اصطلاح میزون (کالیبره) می شه . و بعدش ساعت رو می خواد و اینکه در کدوم مدار جغرافیایی هستی. بعضی دستگاه ها مثل اورکس که در او ای ام شون بک آپ هم هست ، دست آخر چک می کنه و اگر در هر جایی یه بک آپ پیدا کرد ازت می پرسه دوست داری ریستور کنی یا نه
.در ویندز موبایل 5 کمی کوتاه تر شده، ولی اصول همینه
!پس نتیجه گیری اخلاقی اینه که اگر دستگاه تون رو گرفتید و دیدید می گه Welcome To Windows Mobileذوق نکنید که خیلی عالیه و از این حرف ها ، چونکه هر دستگاهی که هارد ریست شه این طوریه
.خیر لازم نیست که چیز خاصی رجیستر بشه ، به یاد داشته باشید که شما این نسخه رو از مایکروسافت نخریدید از شرکت سازنده دستگاه خریدید، و امکان هم نداره که این نسخه به کار کسی غیر از دارنده پی پی سی بیاد ، پس هیچی لازم نیست.ولی همون شرکت سازنده همیشه تشویق می کنه با ثبت کردن اسم و سریال دستگاه تون در سایت شون ، بهشون بفهمونید که خریدید اش و ممکنه لازم باشه بهتون سرویس بدن

عیبی داره من که خرید نکردم جواب بدم؟:lol:
.ببینید ، در کشور های سروصاحاب دار ، که مثل ایران نیستن(مثلا دوبی اگر از نزدیک میدون جمال خرید کنید ، وای به حالتون ولی اگر برید کمی گرون تر از ریتیلر های توی سیتی سنتر و جاهای دیگه اش خرید کنید معادل کشور صاحاب داره) ؛ خود فروشنده موظفه دستگاه رو براتون باز کنه و تست کنه و تحویل بده.تازه نباید نگران باشید ، اغلب این شرکت ها ،مثل او 2 ، 45 رزو بعد از خرید ، دستگاه تون رو پول نقد می دونن، یعنی می برید و اگر عشق تان کشید می گید که چرا خوشتون نیومده ، اگرم نیومد حق ندارن بپرسن و معادل پول خرید رو پس می دن.ولی در کل ، وقتی دارن براتون می آرن که دستتون از دنیا کوتاه می شه ، ولی نگران نباشید ، این جور دستگاه ها ، مشکل پیدا می کنن ، ولی این جزو ذات وسایل الکترونیکیه
.در ضمن ، به خاطر بسپرید که کشور های خارجی معمولاً کنار دستگاه، یه سری Special Offerهم دارن که مثلا اگر با دستگاه یه شارژ هم بردارید ، مجانی در می آد و از این حرف ها

موفق باشی و باز هم از این سئوال ها بکن
;)

della

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
همون طور که king_dani گفتن در wm3 , theme ها هم می تونن در my documents باشن هم در خود پوشه ویندوز

اما در در wm5 , Theme ها رو حتی از روی Storage Cardهم پیدا می کنه.

بالا