برگزیده های پرشین تولز

٠ Complete Idiots Guide to PDA ٠

مطالب این ترد برای شما چقدر مفید بوده؟

• اصلاً مفید نبوده ، من همه رو می دونستم

Votes: 10 10.4%
  • فقط بعضی نکات رو یادآوری کرد

Votes: 10 10.4%
  • خیلی مطالب خوب داره، کلی یاد گرفتم

Votes: 50 52.1%
  • حرف نداشت، من که هیچی نمی دونستم

Votes: 26 27.1%

• Total voters
    96

XONIX_JAM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
دیشب در حالی که چشم هام از خواب می سوخت به این برخوردم.واقعاً که اگر دیگران دیده اند و اینجا معرفی نکردن ، آخر مرام هستن.این رو توصیه می کنم ، همشو بخونید .

اول از هر چیز این فایل رو بگیرید (27کیلو بایته)

با عرض پوزش از همه اساتید ، باید بگم نویسنده ادعا می کنه ، اینکه مثلاً پورت دریافتی رو خاموش نگه دارید ، باطری کمتری مصرف می شه. این نویسنده می گه اینها دیگه تو دستگاه های جدید ، افسانه س.

در ضمن نویسنده ، تونسته با این برنامه اثبات کنه که اون چیزی که من مدت ها اصرار روش کردم ، درست بوده ، یعنی آندر کلاک کردن مصرف باطری رو کم می کنه (البته دعوای من تو فروم ای تن چیز دیگری بود، اونها می گفتن که سی پی یو سامسونگ قابل آندر کلاک کردن با ایکس اسکیلر نیست)

خوب ، این برنامه چی کار می کنه؟ این برنامه با ثبت مصرف باطری شما در مقیاس واقعی میلی آمپر ، به شما می فهمونه که دقیقاً چقدر هر برنامه باطری می سوزونه .
خود نویسنده ، دل اکسیم ایکس 51 رو فوجیتسو زیمنس لوکس 720 رو چک کرده .نکته اش اینجاس که فقط برای ویندوز 2003 اس ای به بالا جواب خواهید گرفت.
در کل ، مثلاً می گه که به حال نرمال ، دستگاه 80 میلی آمپر مصرف پایه اش هست.
وای فای حدود 80 تا بیشتر می کنه
بلوتوث 25 تا
در ضمن کلی نکته های ریز هم در موردشون می فهمید.
اما دستگاه خودتون رو چطور چک کنید؟
برنامه رو نصب کنید .بعد اجراش کنید ، بعد برنامه رو اگزیت نکنید ، فقط روز ضربدر تپ کنید ، بعد در حالی که مطمئن هستید هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست ، یه مدتی بذارید به حال خودش ، اگر برنامه رو دستگاه تون جواب بده، بعد از 2 دقیقه ، شما یه گراف دارید ، به قله های گراف کاری نداشته باشید ، چون مال لحظاتی ست که شما یه فرمان می دیدید ، به میانگین دقت کنید.
بعد همین کار رو تکرار کنید ، و این بار یه برنامه رو اجرا کنید ،مثلاً یه بازی .
در نهایت شما متوجه می شید هر برنامه براتون چقدر مصرف باطری داره.
از اینجا به بعدش ریاضی ست: کافیه عدد کل باطری تون (که روی خود باطری نوشته شده) تقسیم بر مصرف بر حسب میلی آمپر کنید تا بفهمید ، با باطری پر چقدر می شه اون برنامه رو اجرا کرد.

حالا یه نکته حال گیری ، دستگاه من باهاش کار نمی کنه ، هنگ نمی کنه ولی هیچ چی هم نشون نمی ده(اورکس ای 900)
موفق باشید

اين برنامه تو ايميت جم كار ميكنه:)

ولي انگار شما فرمودي برنامه رو باز ميكني بعد علامت ضربدرو
ميزني بعد 2 دقيقه باز برنامه رو باز ميكني؟؟؟:eek:

اما من برنامه رو باز ميكنم بعد يه برنامه ديگه رو باز ميكنم (دوربين)
سپس دوربينو ميبندم و ميزان افزايش مصرف رو تو برنامه ميبينم
در واقع sekalaiset بايد ميني مايز باشه;)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از XONIX_JAM :
اين برنامه تو ايميت جم كار ميكنه:)

ولي انگار شما فرمودي برنامه رو باز ميكني بعد علامت ضربدرو
ميزني بعد 2 دقيقه باز برنامه رو باز ميكني؟؟؟:eek:

اما من برنامه رو باز ميكنم بعد يه برنامه ديگه رو باز ميكنم (دوربين)
سپس دوربينو ميبندم و ميزان افزايش مصرف رو تو برنامه ميبينم
در واقع sekalaiset بايد ميني مايز باشه;)
دقیقاً ، منظور من هم این بود که اگر ضربدر رو بزنید ، خیلی راحت بدون اینکه برنامه متوقف بشه ، شما از صفحه اش بیرون می آیید.خوب ممکنه یه چند تا اسکرین شات بگذارید اینجا؟در ضمن ، شما اگر دستگاه را بعد از سافت ریست با این امتحان کنی ، مصرف پایه اش چقدره؟

ممنون که اهمیت دادید ، این برنامه واقعاً به کار حرفه ای ها می یاد ولی برای هر کسی که می خواد بیشتر از دستگاهش بدونه هم خوبه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
می دونید چطور می شه فهمید که تا به حال چند تا 13.4تومان اس ام اس به حساب قبض تون اضافه شده؟خیلی ساده اس :
کافیه اس ام اس هاتون رو از Messagesباز کنید و از منوی بالا دست چپ ،Sent Itemsرو انتخاب کنید ، در پایین صفحه شما ، یه عدد می بینید ، که نمایانگر تعداد اس ام اس هاتونه ، هیچ برنامه ای هم نمی خواد:blush: یا شایدم می خواد
ضعف های این شیوه چیه؟
اولاً که اگر به بیش از یه نفر ، هم زمان یه اس ام اس رو بفرستید(پست بعدی رو مطالعه کنید) ، در اینجا یکی محاسبه می شه
دوماً اگر اس ام اس تون بیش از 160حرف بود، با اینکه مخابرات پاتون 2تا مسیج می نویسه ولی اینجا شما یکی می بینی

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خیلی ساده اس ، فقط کافیه بین شماره موبایل ها یا اسم های کانتکت ها ، یه ؛ بذارید

لازمه بگم که شما می تونید در فرستادن اس ام اس ، یا شماره موبایل رو مستقیم وارد کنید ، یا اسم فرد رو بنویسید ، مشروط به اینکه اسم اش از قبل در Contactsتون ثبت شده باشه .اگر فرد مورد نظر بیش از یه شماره موبایل داشته باشه اولی به صورت پیش فرض انتخاب می شه ، اگرچه وقتی دارید اسم فرد را تایپ می کنید، شماره موبایل اش را هم خود اوت لوک نشان میده.با وجود اوت لوک که شما با وارد کردن 2 یا 3حرف اول اسم فرد ، لیست نام ها را نشان داده و مدام کوچک می کند، نباید زدن تمام شماره فرد کار دلخواهی باشه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
تم ها (Themes for PocketPC) یه آراینده خیلی مناسب برای دستگاه پی پی هست.
به علاوه حجم کم ، و همراهی رنگ های یک تم ، محبوبیت زیادی براش آورده.تقریباً بی نهایت تم روی اینترنت به صورت مجانی وجود داره.
می تونید ترد تم و رینگ تون رو که به این کار اختصاص پیدا کرده ، اینجا ببینید.

حالا که تم های مفت رو گرفتیم ، چی کارشون کنیم.
تم ها فایل با پسوند tskهستن که اگرچه برای ویندوز ایکس پی نا آشنا هستن(مگر اینکه Theme Generatorرو نصب داشته باشین) ، ولی برای پی پی سی فرمت تعریف شده هستن.
ویندوز موبایل 5 هم تغییر چندانی در این فرمت نداده (یعنی اغلب تم های 2003 برای دبلیو ام 5 هم کار میکنن) .پس فقط کافیه که فایل تی اس کی رو بردارید و با فایل اکسپلورر اکتیو سینک یا از طریق مای کامپیوتر ایکس پی ، ببرید رو پی پی سی تون در شاخه My Device\My Documents\کپی کنید.ویندوز 2003 این طوری تعریف شده ، ولی دبلیو ام 5 همه فولدر های مموری داخلی شو برای این فایل ها می گرده.
در 2003 پیشنهاد من اینه : در فولدر My Documentsخودتون یه فولدر دیگه درست کنید ، و همه تم ها رو اونجا بریزید ،راحت تر مدیریت می شه .
موفق باشید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
ساده اس ، اوت لوک این امکان را به راحتی فراهم کرده
Contacts رو باز کنید و new contactرو انتخاب کنید.در ویندوز موبایل 2003 شما در همون صفحه اول پی پی سی یه لینک newدارید می تونید از اون انتخاب کنید(یه تریکی هست که در ویندوز موبایل 5 هم میتونید این کار رو بکنید به پست بعدی مراجعه کنید) .
در 2003 شما می تونید خیلی چیز ها برای یه شماره تلفن بنویسید : نام و نام خانوادگی(مراقب باشید در اوت لوک باید پشت سر هم نوشته شوند ، چون فرض بر اینه که شما این طور می نویسید ، این ، برای بعداً که می خواید کار کنید مهمه) حرفه ، محل سکونت و ...
اما در دبلیو ام 5 ، شما امکان اضافه کردن عکس رو هم مستقیم دارید به کانتکت(در 2003 احتیاج به نرم افزار اضافی دارید)

خوب حالا ممکنه لازم بشه که یه کانتکت رو ویرایش کنید:
فقط کافیه دوباره contactsرو باز کنید و فرد مورد نظر رو بیارید ، روش کلیک کنید ، بعد در پایین صفحه سمت چپ شما گزینه Editدارید ، انتخاب اش کنید ، هرچی رو خواستید عوض کنید ، و فقط کافیه صفحه رو ببنید ، خودش تغییرات رو ذخیره می کنه.

ضعف های این برنامه چیه ؟
در اوت لوک ، شما مثلاً نهایتاً می تونید تعداد محدودی شماره تلفن یا آدرس برای فرد تعیین کنید.برای شرکت هایی که خط های زیادی دارند باید چه کرد؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
برنامه هایی هستن که softkeysیا به عبارتی همون دو کلید مجازی روی صفحه در دبلیو ام 5 رو براتون عوض کنن ، در حال عادی معمولاً روی Contacts , Phoneهست .به نظر من اون فون رو می شه ازش استفاده بهینه کرد.خوب این فایل رو که از ایکس دی ای دیولوپر ها گرفتم ، براتون اتچ می کنم. کافیه فایل کب رو بروی مموری دستگاه ببرید و اجرا کنید ، خیلی راحت یه کلید به سبک مرحوم 2003 خواهید داشت .برای من که خیلی ضروریه داشتن اش

فایل های ضمیمه

• WM5NewMenu.zip
    23.9 KB · نمایش ها: 16

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب دوستان ، در ایران گشت و گذار و سیر آفاق و انفس در نت خیلی با پی پی سی رایج نیست ولی بلاخره قراره این ترد کامپلیت باشه .من پیشنهاد نوشتن یه مرور (یعنی ترجمه یه مقاله خارجی + تجربه شخصی ) رو دادم ولی انجام نشد.حالا اگر کسی خواست پیش قدم شه ، بگه من می تونم بهش مقاله و ریویو نشون بدم .

خوب اصل مطلب:
PIE
pocket Internet Explorer مرورگر ست که به شکل مجانی همراه ویندوز شما هست و همه ازش بهره مندهستن ، ولی کسانی که خطوط پرسرعت روی پی پی سی شون دارن ، خیلی باهاش حال نمی کنن.خیلی ها هستن که طرفدار اساسی برنامه های ثالث(منظور از ثالث یه برنامه نویس غیر از شخص شخیص شما و ویندوز می باشد) هستن.
از ضعف های عمده ، یکی نداشتن انواع پروتکل های authenticationو مرور تنها یه صفحه در آن واحد است.ولی اگر در ایران هستید و از اینترنت پی سی تون بیگاری می کشید ، همین هم براتون زیاده
دیگه اینکه ، این برنامه ساپورت فلش و جاوا ست.البته ، به خاطر داشته باشید که غیر از اسکریپت های جاوا ، بیشتر سایت هایی که با انجین جاوا هستن ، بسیار مشکل دار نشون داده می شن ، ولو اینکه از برنامه مرور گر ثالث استفاده کنین

خوب حالا کسی هست که برداره و در مورد چند تا مرور گر معروف دیگه بنویسه؟
Opera , NetFront , MiniMo

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب این پست مال پی پی سی هایی ست که روی دستگاه کی بورد واقعی وجود داره (انواعی مثل پی دی ای 2 کی و کی جم و اچ تی سی یونیورسال) :

وقت هایی هست که شما می خواهید یک متن رو با کلید های واقعی تایپ کنید و ناگهان کی بورد مجازی(SIP) سر در میاره وکلی صفحه رو اشغال می کنه.خوب چی کار باید کرد؟

ببینید ، خیلی ها با کلی دردسر اول کی بورد مجازی رو بر می دارن و بعد شروع به تایپ می کنن ، در حالیکه فقط کافیه شما با کی بورد واقعی شروع به تایپ کنید.خود کی بورد مجازی می ره و دیگه بر نمی گرده در دفعات بعد.
خوب اگر دلتون براش تنگ شد ، کافیه در یه سفحه متن روش کلیک کنید.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب این به درد Phone Editionها می خوره
کافیه وقتی در حال حرف زدن هستید ، کلید سبز رو فشار دهید ، مکالمه هولد می شه ، اگر می خواهید برش گردونید ، کافیه همون کلید رو دوباره فشار دهید .
دیگه لازم نیست وقتی می خواهید چیزی رو بگید که اون طرف خط نشنوه جلوی میکروفون رو بگیرید و روح بیل گیتس رو فحش بدید:D

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب وقت هایی هست که شما برای مصرف کمتر می خواهید که نور پشت ال سی دی خاموش بشه ولی خود ال سی دی روشن بمونه:
کافیه کلید پاور رو بگیریدو نگه دارید، این طوری نور خاموش می شه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
کافیه یه برنامه ثالث داشته باشید.
spb Pocket Plus
و یا اینکه
ftxPBrowserکه مجانی هم هست.
بعد از نصب شون ، مثل ویندوز پی سی تپ کنید و نگه دارید و Save Target As...رو انتخاب کنید

XONIX_JAM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از king_dani :
می دونید چطور می شه فهمید که تا به حال چند تا 13.4تومان اس ام اس به حساب قبض تون اضافه شده؟خیلی ساده اس :
کافیه اس ام اس هاتون رو از Messagesباز کنید و از منوی بالا دست چپ ،Sent Itemsرو انتخاب کنید ، در پایین صفحه شما ، یه عدد می بینید ، که نمایانگر تعداد اس ام اس هاتونه ، هیچ برنامه ای هم نمی خواد:blush: یا شایدم می خواد
ضعف های این شیوه چیه؟
اولاً که اگر به بیش از یه نفر ، هم زمان یه اس ام اس رو بفرستید(پست بعدی رو مطالعه کنید) ، در اینجا یکی محاسبه می شه
دوماً اگر اس ام اس تون بیش از 160حرف بود، با اینکه مخابرات پاتون 2تا مسیج می نویسه ولی اینجا شما یکی می بینی

خوب اينم يه روشي اما موقعي كه ما اس ام اس هامونو:D
پاك نكنيم چون فقط تعداد موجودو نشون ميده:blush:
معمولا هم ما 90 درصد اس ام اس هارو به علت پر محتوا بودن پاك ميكنيم:wacko:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از Moree :
/ ندارم!!!!! start/setting/system/device information

برنامه ای وجود نداره که Call duration داشته باشه؟
everex e900-win 2003 SE

بزرگواران ، خواهش می کنم یه کم قبول زحمت کنید و هر درخواستی رو در اینجا مطرح نکنید ، واضحه که برنامه باید در فروم نرم افزار مطرح بشه.در حقیقت برنامه ای که شما خواستید، تا به حال چند بار معرفی شده.

شما درست می فرمایید ، اورکس چنین امکانی رو نداره .ولی کسی می دونه چنین امکانی مربوط به ویندوز موبایل هست یا یه برنامه ثالث؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
یه برنامه فوق العاده ، که نسخه آخر اش کرک شده تقدیم می شود:
کد:
http://www.bianconero.persiangig.com/SPBTipsandTricks.rar
برنامه از سری اس پی بی هست
اینجا در مورد اش بدونید
spbtipsandtricks.bmp

قویاً توصیه می کنم ازش استفاده کنید ، خیلی نکات آموزنده داره.البته چون روی پی پی سی تون اجرا می شه ، کلی راه افتادن تون کمک می کنه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
بچه ها ، حتماً تا به حال متوجه شدید که این اسلاید بار مموری در ویندوز های زیر 2005 ، باسه خودش این ور و اون ور میره.
خوب شاید هم دوست داشتید که اون رو ثابت کنید(البته برای تازه کارها چندان هم کار خوبی نیست ، در حقیقت اگر شما به آخر مموری مصرفی تون (پروگرم) برسید و اسلاید بار خود به خود جابه جا نشه ، دستگاه هنگ می کنه)
خوب از میون حرفه ای ها ، بعضی دوست دارن که جابجاش کنن و بعضی تر جیح می دن خود ویندوز این کار رو کنه.

این مقدار رو به رجیستری تون اضافه کنید ، و در مقابل ارزش اش هیچی وارد نکنید:

کد:
HKCU\Software\Microsoft\Shell\NeverDorkMemory

از اسم مقداره متعجب نشدید ؟ خوب یکی از سخنگویان معروف ویندوز موبایل ، احساس ندامت کرده از استفاده یه کلمه نسبتاً رکیک در رجیستری.ولی خوب، خوبه بدونید که اول که کشف شد (حدود یه هفته پیش) خیلی ها می گفتن این هک باعث بهتر کار کردن دستگاههای 2005 می شه!!! همون طور که گفتم در ویندوز موبایل 5 اصلاً بی اثره.

خوب چرا بیکار نشستین ، خودتون امتحان اش کنید:
اول با یه برنامه رجیستری ادیتور (رسکو به نظر من بهترینه) ، باز کنید رجیستری رو ، بعد به مسیر اش برید و newرو بزنید و این نام بی ناموسی رو با دقت در بزرگ و کوچکی حروف وارد کنید

فایل های ضمیمه

• Screen001.jpg
    Screen001.jpg
    34.3 KB · نمایش ها: 18

abnuse

Registered User
لایک‌ها
0
عزیز دلم بالاخره یه تاپیک درباره این موضوع یافتم من بایدBeam رو کجا ودر کدوم قسمت پیدا کنم
ممنون از راهنماییتون

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از abnuse :
عزیز دلم بالاخره یه تاپیک درباره این موضوع یافتم من بایدBeam رو کجا ودر کدوم قسمت پیدا کنم
ممنون از راهنماییتون
قربان در همین پست ها نوشته شده:
start\settings\connections
اگرم منظور تون بیم کردن فایل هاس ، کافیه اون جا رو تیک بزنید و روی هر فایلی در اکسپلورر ، تپ و هولد کنید و بیم رو انتخاب کنید.برای بلوتوث هم فقط باید قبل از مرحله تپ و هولد، بلوتوث دستگاه رو روشن کنید.
موفق باشی

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از king_dani :
قربان در همین پست ها نوشته شده:
start\settings\connections
اگرم منظور تون بیم کردن فایل هاس ، کافیه اون جا رو تیک بزنید و روی هر فایلی در اکسپلورر ، تپ و هولد کنید و بیم رو انتخاب کنید.برای بلوتوث هم فقط باید قبل از مرحله تپ و هولد، بلوتوث دستگاه رو روشن کنید.
موفق باشی
در مورد بلوتوث از راهه تپ و هلد نمیشه فرستاد چون گزینه ای برای بلوتوث تو منو نداره باید درقسمت manager بلوتوث برید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
به نقل از alireza_simkesh :
در مورد بلوتوث از راهه تپ و هلد نمیشه فرستاد چون گزینه ای برای بلوتوث تو منو نداره باید درقسمت manager بلوتوث برید
گزینه ای نداره ، در ویندوز موبایل 2003 اس ای ، همین که بیم رو انتخاب کنید و بلوتوث شما با فرد گیرنده باند شده باشه ، در صفحه ای که می نویسه که به دنبال پورت اینفرا رد هست ، زیرش اسم فرد بلوتوث دار هم اضافه می شه.
اما ممکنه بیشتر توضیح بدید برای شما چطور انجام می شه؟(با عکس)

بالا