برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
667
ببخشید بلک افغان کجاش خنکه؟؟؟؟؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
حتما وانیل را کنار تی رز تست می کنم. ممنون. در رابطه با روغن های معطر همان طور که حدس می زدیم روغنی که نیاز ما را در عطربازی یا عطر سازی برآورده کند به راحتی در ایران پیدا نمی شود، کارهای که من دیدم یا تک نت های بودند که مصارف صنعتی داشتند و اصلا ظرافت و شخصیت مظلوب برای عطرسازی را برآورده نمیکردند و یا طبی بودند که اصلا یا بو نداشتند و یا میزان پخشش مطلوب ما نبود، البته بنده هنوز نا امید نیستم، اگر سفر بروم حتما سوقاتم برای بچه ها اسانس های تک رایحه با گرید عطرسازی خواهد بود!
آقای قلندر عزیز ghalandar66@ امواج گلد هم در لیست خرید قرار می دهم.ممنون
باسلام و احترام
آقامهدی @Mahdispn , آقا واقعا خوشحال شدیم ازاینکه مجددا پس از مدتی دوری و سفر ، باز شما رو در اینجا دیدیم ، انصافا با حضور دوستانی چون شما و آقا آرش و آقا بهرام و آقا رضا و سایر دوستان ، بینش انسان به ژرفای خلقت گونه های عطرآگین ، افزون میشود ، و حس دقت و تأمل در خلقت حضرت باری تعالی ، تقویت میگردد
آرزوی سلامت همگان را دارم و امید آن دارم که همواره چون گل ، عطرتان ،فضای زندگیتان را خوش رایحه کند

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
بنام خدا
سلام مجدد خدمت رفقای عطر باز . از هر عطری یک خط بیشتر ننوشتم که قابل خوندن باشه . شاید به تعداد آدمها سلیقه برای انتخاب عطر وجود داشته باشه پس اگر نظر منو مغایر دیدید تعجب نکنید . امیدوارم مفید باشه . اگر سوالی بود مطرح کنید تا حد امکان جواب می دم . حدود 10 ادکلن دیگر رو سفارش سمپل دادم اگه دستم رسید و تست کردم خواستید می نویسم .

1- M7 Yves Saint Laurent for men: امضای سابق عطر بازها که دیگه تولید نمی شه . ظاهرا تام فورد نقش مهمی در ساخت این ادکلن داشته .
2- Belle d`Opium Yves Saint Laurent for women : یکی از بهترین عطرهای زنانه حاوی صندل و سایر ترکیباتی که آنرا واقعا منحصر بفرد کرده است.
3- The Library Collection Opus VI Amouage for women and men : استشمام این عطر حاوی کهربا به من آرامش می ده . خیلی قوی
4- Amouage Epic Man Amouage for men : جزو اولین عطرهای آمواج که طرفداران زیادی هم داره . جدیدا رفرموله شده
5- Jubilation for Men Amouage for men : یک روزی فکر می کردم اگه داشته باشمش دیگه به عطری نیاز ندارم ولی اینجوری نبود .اسانسش واقعا مقرون به صرفه است.
6- Beloved Man Amouage for men : یک عطر چوبی شیک از امواج که ماندگاری خوبی نداره .
7- D600 Carner Barcelona for women and men : بوی خاکستر سیگار شیرین می ده البته مطلوبه و در هوای خنک تر بیشتر می چسبه .
8- Tardes Carner Barcelona for women : اگه دنبال بوی زیبایی از بادام هستید واقعا اونو پیدا کردید . عالیه
9- Cuirs Carner Barcelona for women and men : یادآور بلک افغان با ماندگاری عالی
10- Wonderwood Comme des Garcons for men : قدم زدن در جنگلی با چوبهای معطر
11- Iris Nazarena Aedes de Venustas for women and men : دلم می خواد وقتی در اوجم از این ادکلن بزنم . زنبق و چوب و چرم عالی مخلوط شدند . بسیار با کیفیت
12- L’Homme Ideal Guerlain for men : ادکلن برگزیده 2014 . با بوی بادام تازه و چوبهای معطر
13- Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Guerlain for men : هرمس رو تصور کنید که با بوی لیمو ترش مخلوط باشه . ماندگاری خیلی خوب
14- Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain for women : یکی از پرطرفدارترین عطرهای زنانه . گرلین کمپانی بزرگیه
15- Terre d`Hermes Parfum Hermes for men : تق هرمس معروف ادکلنی که الهام بخش بسیاری از کمپانی ها بوده تا عطر پرفروش بسازند.
16- Voyage d`Hermes Hermes for women and men : بوی هل درش غالبه . بد نیست
17- Hermes Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche Hermes for men : تق هرمسی که با بوی لیمو ترش قوی آغاز میشه ولی موندگاریش کمه .
18- Smith & Wesson Smith & Wesson for men : نت انتهایی اون عالیه . تو بازار اغلب تقلبیش هست مواظب باشید .
19- L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Issey Miyake for men : بوی طبیعت و دلنشین . اصلا سراغ اسانسش نرید که ضرر می کنید.
20- L'Eau d'Issey Pour Homme Summer 2013 Issey Miyake for men : بوی کیوی اونو مناسب برای تابستون کرده .
21- Pi Givenchy for men : نتهای شیرین غالبند . موندگاری و پخش عالی . فقط مناسب فصلهای خنک
22- Lalique White Lalique for men : بوی زیبا ولی ماندگاری خیلی کم . قیدشو زدم .
23- Valentino Uomo Valentino for men : ابتدا بوی شیرین و سپس چرم غالبه . اگه چرم دوست دارید مناسب شماست .
24- Invictus Paco Rabanne for men : بوی فرش و خوبی داره . ماندگاریش هم بدک نیست .
25- Byblos Fusion Byblos for men : یک ادکلن خوب از یک سازنده ایتالیایی . ماندگاری و پخش متوسط
26- Strictly Private Baldessarini for men : بوی رز می ده و مناسب فصلهای سرده
27- Boss Number One Hugo Boss for men : حتی الان که رفرموله شده و رقیق باز هم خوبه . منو یاد قدیم می اندازه . بسیار با کلاسه و مناسب هواهای خنک تر
28- Ferrari Black Ferrari for men : یک بوی مهربون که الان دیگه برام جذابیت زیادی نداره .
29- Aramis Devin Aramis for men : این ادکلن رو پستی خریدم و اصلا نپسندیدم . آخرش کادو دادم به یکی که پسندید.
30- Aqva Pour Homme Bvlgari for men : تو ایران پر طرفداره و هنوز پرفروش . خنکه و مناسب فصل تابستان .

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
ندید شرط می بندم آرش میره سراغ اودکلن شماره 11
البته بنده هم همین طور!
اودکلنش 630 هزار تومن ناقابل!
باسلام و احترام
بنده هم فقط 11 و 12 رو قابل تأمل میدونم
آیریس نازارنا با زنبق و چرم ، باید جالب باشه
آقاآرش @arash59b ، نزدیک به این آیریس نازارنا که همین ترکیبات رو داشته باشه ، چیزی تووی خاطر دارید؟

amir.h.akbari

Registered User
لایک‌ها
61

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
بولگاری من بلک ، هم چرم و زنبق و چوب داره ، نمیدونم آیا نزدیک به همند یا...‌‌؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ندید شرط می بندم آرش میره سراغ اودکلن شماره 11
البته بنده هم همین طور!
اودکلنش 630 هزار تومن ناقابل!
خیلی تعریف این برند و کارهاش رو شنیدم ولی بقول شما قیمت اکثر کارهاش بالاست و اغلب هم کمیابند

بولگاری من بلک ، هم چرم و زنبق و چوب داره ، نمیدونم آیا نزدیک به همند یا...‌‌؟
بولگاری من هم کار خوب و معروفیه ولی شبیه اسپایس بمب هست قیمت اش هم تقریبا همونه

amir.h.akbari

Registered User
لایک‌ها
61
آقای هادی، کدوم یک از ادکلن های تلخ لیست دوستمون، اسانس کاملا شبیه اش رو دارید. تشخیص اسانس بودنش برای مخاطب سخت باشه.

Sent from my One S using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقای هادی، کدوم یک از ادکلن های تلخ لیست دوستمون، اسانس کاملا شبیه اش رو دارید. تشخیص اسانس بودنش برای مخاطب سخت باشه.
Sent from my One S using Tapatalk
دوست گرامی؛ توصیه جدی بنده خدمت شما عزیز بزرگوار اینه که بخاطر ویژگی های خاص تون؛ صرفا از اودکلنهای اورجینال استفاده کنین.
موفق باشین.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
از ترکیب گلد+ کاپتان بلک خیلی خوشم اومده (فعلا کنارش وتیور هم هست). کار شیک و تقریبا ملایمی برای این فصل هست. (ترکیب اش با قهوه و تافی برای زمستان)
بعدش میرم سراغ ترکیب اش با بلوایس که بهرام عزیز توصیه کردن

واقعا معلوم نیست سلیقه ادم چطور تغییر می کنه. خیلی از رایحه ها که زمانی خوشایند نبودن بعدها دوست داشتنی میشن
حدود یک سال هست که یه ظرف از اسانس مونت بلان لجند دارم فقط یکی دوبار تست اش کردم. با اینکه بوش خیلی نزدیک به ادکلنش هست ولی اصلا خوشم نیومد و انداختمش تو کمد. الان دو روزه رفتم سراغش و کارم شده بو کردنش. یه کار میوه ای تلخ. ترکیب اناناس ،لاوندر، سیب و ترنج توش مشهوده.
یبار بهش XS اضافه می کردم که دوز اناناسش بیشتر بشه. اینبار می خوام از گلد استفاده کنم چون تو نت هاش رز هم وجود داره.
بیشتر از همه چی از تلخیش خوشم میاد.

رضا نظرت در مورد دوتا کار پلو دابل بلک و پلو گرین از رالف لورن چیه؟ کار خوبی ازشون دیدی؟
اگه بخوبی اون کار بلو زنونه که داری بشه پیدا کرد، عالی میشه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با هر نفس، شامه‌ی ما واکنشی احساسی و فوری به محیط و اشخاص اطراف ما می‌دهد. بنابراین اجازه بدهید بپرسم:

سیگنال و پیام بوی «شما» چگونه است؟
مطالعات اخیر در هلند نشان داده که درک و احساس ما از بوهای مختلف، با درک ما از مردم با یکدیگر مرتبط هستند. به طور خاص، ما انتخاب می‌کنیم تا به کسی اعتماد کنیم. اما، عطری که شما انتخاب می‌کنید، می‌تواند تعیین کننده‌ی اعتماد کردن دیگران به شما باشد! یافته‌های حاصل از این مطالعه‌ی تحقیقاتی، تایید می‌کند که اعتماد بین افراد، توسط بوی اسطوخودوس افزایش می‌یابد، یک بوی افزایش دهنده‌ی حوصله و خوش اخلاقی!

از اعتماد سازی عطر اسطوخودوس (lavender) استفاده کنید

از تمام حواس پنج گانه، حس بویایی از همه قوی‌تر است. این حس، تاثیر قدرتمندی بر خلق و خوی ما داشته و نقشی مهم در تعاملات ما با افراد دیگر ایفا می‌کند. نتایج این بازی اعتماد، می‌تواند کاربردهای زیادی در وضعیت‌های متفاوت داشته باشد.

اگر شما در حال رفتن به یک مصاحبه‌ی شغلی باشید، فرد آن طرف میز به احتمال بیشتری شما را به عنوان یک فرد قابل اعتماد می‌شناسد. به عنوان یک کمک اضافه، عطر آرام بخش اسطوخودس بر شما نیز تاثیر آرامش بخشی خواهد داشت.

بوی اسطوخودوس ممکن است به فروشندگان کمک کند تا در هنگام مذاکرات خرید و فروش به سرعت حس اعتماد ایجاد کنند. در یک فروشگاه مواد غذایی، عطر اسطوخودوس ممکن است مشتریان را وادار به صرف پول بیشتر در هنگام خرید بکند. اگر شما محصولی دارید که به مردم در حل مشکلشان کمک خواهد کرد، اما فاقد مهارت‌های مورد نیاز برای فروش آن هستید، استفاده از عطری که شامل اسطوخودوس است کمک خواهد کرد مقداری از اعتماد اولیه‌ی مورد نیاز برای داشتن یک ارائه و معرفی کامل را بدست بیاورید.

در ورزش هم، عطر اسطوخودوس می‌تواند برای افزایش اعتماد بین بازیکنان و ایجاد روحیه‌ی تیمی مورد استفاده قرار گیرد.

پی نوشت:

من الان بیشتر از هر عطری؛ عطر ال هوم ایف سن لورن تو نظرمه که در نت اولش لوندر داره. حافظه باقی دوستان کدوم عطر رو به یادشون میاره که این ماده رو زیاد داشته باشه؟ آرش؛محمد؛فردید ... هم اکنون به حافظه ی سبز شما نیازمندیم!
منبع خبر

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
جالب شد
همین عطری که پست قبلی بشه اشاره کردم نت دومش لاوندر هست بعلاوه هوم اینتنس عزیز که معرف همه هست
من استخودوس خشک شده دارم. گیاهش بوی خیلی ترشی داره
m.1.jpg

دو تا از عطر های لاوندر دار جزو کارهای برند مورد علاقه من "سرج لوتنز" هست
http://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Encens-et-Lavande-13277.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Fourreau-Noir-6595.html

الان که داشتم نگاه می کردم دیدم بعضی از شرکت ها مثل دونا کاران حتی ادکلنی برپایه لاوندر دارند
http://www.fragrantica.com/perfume/Demeter-Fragrance/Lavender-15170.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Jeanne-en-Provence/Lavande-Vetiver-16913.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Fragonard/Les-Naturelles-Lavande-4951.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Roxana-Illuminated-Perfume/Vera-7960.html

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ممنون؛ قبلا لغت لوندر رو در فرگرانتیکا سرچ کرده بودم و کلی اودکلن دیده بودم که لوندر دارن حتی در اسم اودکلن. منظورم عطرهای خودمون بود که شما "دیور هوم اینتنس" رو مثال زدی. حضور ذهن نداشتم نسبت به لوندر در این عطر. الان برم اینو کنار ال هوم تست کنم ببینم لوندر کدوم شون بیشتره؟ عطر دیگه ای تو ذهنت هست؟ راستی ال هوم سن لورن رو داری؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش به دوستان؛

غیر از "دیور هوم" و "دیور هوم اینتنس" فکر نکنم عطر دیگه ای توی مجموعه اسطوخودوس واضحی در اونها باشه. البته عطر دیگه ای که خودم دوس دارم ولی توی مجموعه نیست "آزارو پور هوم" هست.
رضاجان راستی "ال هوم" که توی لیست عطرها هست، مال کدوم برند هست؟
در ضمن توی نتهای "پگاسوس" اسطوخودوس ذکر شده ولی من حسش نکردم، دوستان تا حالا حس کردن؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب بخیر
رضا جان از همه بیشتر توی گوچی گیلتی هست
الان رفتم چک کردم دیدم بله. هست. راستی در تعریف عطر نوشتم کمی گرم و تلخ؛ اما الان که بو کردم کمی خنکی حس کردم توش!
درود و شب خوش به دوستان؛
غیر از "دیور هوم" و "دیور هوم اینتنس" فکر نکنم عطر دیگه ای توی مجموعه اسطوخودوس واضحی در اونها باشه. البته عطر دیگه ای که خودم دوس دارم ولی توی مجموعه نیست "آزارو پور هوم" هست.
رضاجان راستی "ال هوم" که توی لیست عطرها هست، مال کدوم برند هست؟
در ضمن توی نتهای "پگاسوس" اسطوخودوس ذکر شده ولی من حسش نکردم، دوستان تا حالا حس کردن؟
من حس می کنم! از شباهتی که بین چند عطر لوندر دار می گیرم می فهمم نت مشترک شون لوندره!
ال هوم در لیست رو با وارد کننده اش اختلاف نظر داشتم! من می گفتم مال سن لورن نیست اون می گفت هست! خلاصه حسین @shmp30 که اصل اودکلنش رو داشت و فکر می کنم دو بار سفارش داد؛ ظاهرا از نت میانی به بعدش رو مثل اودکلنش می دونست. این جور تو حافظه ام مونده!
آقا فردا برای من روز عطری خیلی خوبیه! گزارشش رو همون فردا می نویسم.

بالا