• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
اسطوخودوس گیاه بومی حوزه مدیترانه می‌باشد و در سرتاسر جنوب قاره اروپا پراکنده است؛ البته در جنوب آمریکا زیر کشت آن را متداول کرده‌اند. اسطوخودوس در خاک‌های مخلوط با شن و ماسه که بخوبی آبیاری بشوند و محل نیز آفتابگیر باشد، رشد می‌نماید در جنوب فرانسه و بریتانیا این گیاه را به صورت انبوه کشت می‌کنند. همچنین در باغچه منزل هم می‌توان اسطوخودوس را به شکل یک گیاه تزیینی کاشت و از محاسن آن بهره برد .

اسطوخودوس گیاهی است چندین ساله به ارتفاع حدود نیم متر با برگهای متقابل ، باریک ، دراز سبز رنگ و پوشیده از کرکهای سفید پنبه ای . گلهای آن برنگ بنفش و بصورت سنبله می باشد .

قسمت مورد استفاده این گیاه ، گلها و سرشاخه های گلدار آن است . اسطوخودوس بوی بسیار مطبوعی درد . طعم آن تلخ است و بعلت بوی مطبوع آن در عطر سازی مصرف می شود .

اسانس اسطوخودوس که از تقطیر گل و سرشاخه های گلدار این گیاه بدست می آید مایعی است زردرنگ یا زرد مایل به سبز که دارای بوی مطبوعی است .

ترکیبات شیمیایی:
اسانس اسطوخودوس دارای حدود 40% استات لینالیل است همچنین در آن ترکیباتی نظیر اسید بوتیریک ، اسید پروپیونیک و اسید والریک ، لینالول آزاد و ژرامبول وجود دارد .

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
بنام خدا
سلام دوستان

ادکلن کلاسیکی که از سال 1934میلادی تا به حال داره تولید می شه و از اسطوقدوس استفاده کرده Pour Un Homme de Caron Caron for men هستش .شاید به دلیل این خصوصیات هستش که این همه ساله داره بدون توقف تولید می شه .

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
عطر زنانه مردانه کرید آبردین لاوندر
از برند کرید عطری اسطوخودس دار باقیمتی بالا
از برندهای معتبر آرش جان کارهایی که درخشش لاوندر ( اسطوخودوس ) در آن بالا باشد و یک جورایی جزو نت پایه باشد اگر مواردی در ذهن دارید کمک کنید
آقارضا @دل آهنگ ، بنده در بیش از حدود 27 اسانسی که فعلا از شما دارم که در آینده نزدیک تا 40 مورد خواهد رسید لاوندر رو بوضوح در مواردی که نزد بنده هست از اسانسهایم نگرفته ام
بااینکه اسطوخودوس مایع شده و فشرده خوب جهت مصارف درمانی همراه با چای یاسایر دمنووش ها مصرف کرده ام و الان هم دارم و بوی بسیار لطیف و فرشی دارد و طعم آن بطوری است که بصورت جدا خوردنش شاید خوشایندهر کسی نباشد و کمی تلخی دارد که تلخی آن همراه باگرمی ملموسی روی زبان است

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
Sorry everybody if i write this in English! I was watching America's got talent season 10, 16th episode (it's the best television show i have ever seen, specially season 10
it's a magic part at this episode, starts from 23th minute. i strongly recommend you do not miss watching this magic. WOW! it's really wonderful . I began to clap from start to end
You can download it here
Good night

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
عطر مرکبات
در اکثر موارد کل طیف میوه‌های هسپریدی (Hesperidia) در عطرسازی با مرکبات تعریف می‌شود، که به نام هسپریدس ( Hesperides)، حوری های اساطیر یونان، نام‌گذاری شده است. این ها میوه‌ها یا مواد خامی با بوی مرکبات (به ویژه گل شاهپسند verbena و علف لیمو lemongrass) هستند و تعدادی از آنها در کنار صمغ‌ها از مواد اولیه عطرسازی دوران باستان بوده‌اند. گونه‌های جدیدتر، مانند پومیلو pomelo، گریپ فروت grapefruit، یوزو yuzu، و هاساکو hassaku (پرتقال ژاپنی) نسبتا به تازگی وارد حوزه عصاره‌گیری و عطرسازی شده‌اند.
اسانس مرکبات در اکثر موارد با آب گیری (از طریق فشردن) یا آب گیری سرد تهیه می‌شوند تا تازگی طبیعی آنها حفظ شود. برگ نارنج Petitgrain استثناء است، زیرا با تقطیر بخار شاخه های کوچک و برگ‌های درخت نارنج bitter orange تهیه می شود.
مرکبات موجب طراوت و گازداری رایحه‌ها می‌شوند، و شامل نت‌های بالایی هستند که مشام را می‌نوازند. برای آرام کردن ذهن و ایجاد حس سرخوشی و خوش‌بینی مفیدند، و فضایی با لطافت و آرامش ایجاد می‌کنند. به ویژه برگاموت Bergamot بخش جدایی ناپذیر ادوکلون‌های کلاسیک است. مرکبات همراه کلاسیک نت های ماندگارتر گل‌ها و صمغ‌ها در رایحه‌های شرقی هستند و همچنین همراه خوبی برای نت‌های میوه‌ای دیگر بوده و از تندی و شیرینی آنها می‌کاهند.
نت های گروه عطر مرکبات
m_382.jpg

متیل پامپلموس
Methyl Pamplemousse

m_080.jpg

برگاموت
Bergamot
m_368.jpg

نارنج
Bitter Orange

m_480.jpg

پرتقال خونی
Blood Orange

m_323.jpg

مرکبات
Citruses

m_257.jpg

کلمانتین
Clementine

m_297.jpg

گریپ فروت
Grapefruit

m_445.jpg

هاساکو
Hassaku

m_256.jpg

کامکوات
Kumquat

m_034.jpg

لیمو
Lemon

m_014.jpg

لیموی شاه‌پسند
Lemon Verbena

m_471.jpg

علف لیمو
Lemongrass

m_176.jpg

لیموترش
Lime

m_134.jpg

یا لیتسه‌آ
Litsea Cubeba

m_104.jpg

نارنگی یا پرتقال ماندرین
Mandarin Orange
m_132.jpg

پرتقال
Orange

m_085.jpg

پتیت گرین
Petitgrain

m_372.jpg

پومیلو
Pomelo

m_054.jpg

نارنگی
Tangerine

m_016.jpg

یوزو
Yuzu

m_220.jpg

نرولی یا بهار نارنج
Neroli

m_028.jpg

بادرنجبویه
Lemon Balm

m_185.jpg

درخت لیمو
Lemon tree

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
از برندهای معتبر آرش جان کارهایی که درخشش لاوندر ( اسطوخودوس ) در آن بالا باشد و یک جورایی جزو نت پایه باشد اگر مواردی در ذهن دارید کمک کنید
از برند سرج لوتنز می تونید ادکلن gris clair که یه کار زنانه هست رو تهیه کنید لاوندر توش مشهوده سمپلش هم پیدا میشه
تو پست های قبل به مونت بلان لجند و دیورهوم اینتنس و گوچی گیلتی پیور هوم هم اشاره شد

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
از برند سرج لوتنز می تونید ادکلن gris clair که یه کار زنانه هست رو تهیه کنید لاوندر توش مشهوده سمپلش هم پیدا میشه
تو پست های قبل به مونت بلان لجند و دیورهوم اینتنس و گوچی گیلتی پیور هوم هم اشاره شد
باتشکرآقا آرش @arash59b
تاجایی که دونستم گوچی گیلتی در وضوح لاوندر ، گویا بهتر باشد
اسانس آقارضا @دل آهنگ ، ازاینکار رو شماتست زدید ؟ نظرتوون چیه لاوندرش رو چطورارزیابی کردید؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
از دیشب یک تجربه خوب داشتم
در یک ظرف 2 میلی گرمی از ( اسانس خالص توسکان لدر و نرولی پورتوفینیو ) آقارضا @دل آهنگ ، به نسبت 60 درصد نرولی پورتوفینیو و 40 درصد توسکان لدر رو بدون فیکس ، ترکیب و تست کردم
نتیجه : تونستم موندگاری نرولی رو بیشتر کنم ، گرمی توسکان لدر رو متعادل کنم
از جهت رایحه نت ابتدایی شکوفه بهارنارنج و تقریبا نت پایه زعفران ملس شده ( ترش مانند ) شده و تقریبا رایحه کلاسیک شده ، چرم رو خیلی ضعیف و لطیف دارم ، پخش کار بااینکه بدون فیکس تست شد ، خوب در آمد
موندگاری کار راحت بالای 5 ساعت با نرم یکنواخت و زنده ،جواب داد و بعد از 5 ساعت رایحه نرم تر شد

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
آقا؛ اگه قرار باشه؛ عنوانی به هر کدوم از دوستان بدیم؛ لقب تست کننده ی عجیب ترین ترکیب های باور نکردنی میرسه به فردید مخدومی!
مبارکتون باشه!

انصافا مهندس مخدومی اگر نباشن جاشون واقعا خالیه!

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آقا؛ اگه قرار باشه؛ عنوانی به هر کدوم از دوستان بدیم؛ لقب تست کننده ی عجیب ترین ترکیب های باور نکردنی میرسه به فردید مخدومی!
مبارکتون باشه!
آقارضا @دل آهنگ ، شماکه به معدن اسانس وصلید کاری نداره براتوون
یه تست کوچیک روی این پیشنهاد ما بزنید ، شاید نظرتوون عوض شد

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آقارضا @دل آهنگ ، شماکه به معدن اسانس وصلید کاری نداره براتوون
یه تست کوچیک روی این پیشنهاد ما بزنید ، شاید نظرتوون عوض شد
جالبه برام ، این نظر رو بنده که قبلا بشدت باترکیب اسانس ها مخالف بودم ،گذاشتم

انسان قابل تغییر است

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
جالبه برام ، این نظر رو بنده که قبلا بشدت باترکیب اسانس ها مخالف بودم ،گذاشتم
انسان قابل تغییر است
پاتوق عطربازها؛ فضای یک بازارچه عطر و اودکلن و پرفیوم رو عوض کرد ... تاثیر گذاشت و تاثیر پذیرفت.
پاتوق عطربازها دقیقا مثل یک موجود زنده است! با این که هنوز سالگرد افتتاحش نرسیده؛ بسیار توجه جلب کرده.
patogh.gif
پیشنهاد گوگل: فروشگاه معتبر و مورد اعتماد برای خرید عطر؛ پاتوق عطربازهاست.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آقارضا @دل آهنگ ، باتوجه به اینکه شما تسلط به زبان انگلیس دارید سوألی دارم
بنده از جهت روحیات ،حس خوب و بالایی نسبت به نتهای جنگلی مرکباتی و نتهای دریایی و گیاهی دارم
یک رایحه دلنشینی که بااستشمام آن ، آرامش خاصی میگیرم ، عطرورایحه ( بید مشک ) است
نمیدونم که در فرهنگ لغت انگلیسی به بیدمشک چه میگویند!
آیا در برندهای معروف کاری که رایحه بیدمشک درآن کاملا مشهود باشد ، وجود دارد و اینکه آیااز بید مشک در اسانس های فرانسوی و سوئیسی،استفاده شده؟
میتوانید کارهایی رو معرفی کنیدازاین رایحه؟
دوستان دیگرهم اگرراهنمایی کنند ممنونم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستان سلام؛ صبح روز شنبه تون بخیر و شادی؛
آقارضا @دل آهنگ ، باتوجه به اینکه شما تسلط به زبان انگلیس دارید سوألی دارم
بنده از جهت روحیات ،حس خوب و بالایی نسبت به نتهای جنگلی مرکباتی و نتهای دریایی و گیاهی دارم
یک رایحه دلنشینی که بااستشمام آن ، آرامش خاصی میگیرم ، عطرورایحه ( بید مشک ) است
نمیدونم که در فرهنگ لغت انگلیسی به بیدمشک چه میگویند!
آیا در برندهای معروف کاری که رایحه بیدمشک درآن کاملا مشهود باشد ، وجود دارد و اینکه آیااز بید مشک در اسانس های فرانسوی و سوئیسی،استفاده شده؟
میتوانید کارهایی رو معرفی کنیدازاین رایحه؟
دوستان دیگرهم اگرراهنمایی کنند ممنونم
bid.gif
56_633771292185690000_l.jpg

متاسفانه من هیچ عطری رو سراغ ندارم بید مشک داشته باشه! خودمم بوشو خیلی دوست دارم.
آقا ترکیب پیشنهادیت رو همون دیشب تست زدم. الان حدود 9 ساعت بعد که روی دستم بو می کنم بدک نیست! من جای شما باشم 80 درصد نرولی میزنم 20 درصد توسکان. اما در حالت کلی اینها رو ترجیح میدم ترکیب نکنم. شما نرولی رو با کرید اونتوس و گری وتیور ترکیب کن که از جنس هم هستن. یه کم هم پورش دیزاین بریز توش برای خنک تر کردن عطر و تلخی ملایمش. این بهترین ترکیب از نرولیه.
پیشنهاد قبلی تون (توسکان در کنار - و نه در ترکیب - هی وود) رو بیشتر دوست داشتم
پی نوشت:
دیکشنری لانگمن که عکسی ازش براتون گذاشتم؛ جدای از این که به نظر من بهترین دیکشنری (انواع و اقسام شون رو دارم و با اطمینان میگم این حرفو) برای سطوح بالای متوسط زبان آموزانه؛ فوق العاده ازش خاطره(!) دارم و برای همین اصلا به خود نرم افزارش حس دارم. به محیط کاربریش. منو یاد حدود 10 سال پیش میندازه در موسسه زبان کیش. عصرهای بسیار خاطره انگیزی داشتیم اونجا. امتحان پایان ترمش پوست کنی بود. امتحان نبود!

parsa_teen

Registered User
لایک‌ها
151
یه عطر مردانه خوب که تند نباشه و زیر 100 هزار تومن چی پیشنهاد میکنید دوستان ؟؟؟؟؟؟؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
عطر میوه‌ها، سبزیجات و دانه‌های آجیلی
نت‌های میوه‌ای در سال‌های اخیر بیشتر از مرکبات (که طبقه خود را دارند) مورد توجه قرار گرفته اند به طوری که خود استحقاق دسته بندی جداگانه‌ای را پیدا کرده‌اند. نت‌های سبزیجات غیرعادی‌تر هستند، و گاهی از راهی گیج‌کننده به دست می‌آیند: مثالی از این مورد نت شلغم turnip است که گاهی ساقه زیرین زنبق iris rhizome آن را تولید می‌کند.
قاعدتا میوه‌ها و سبزی‌ها نسبت به تقطیر و عصاره‌گیری مقاوم هستند که به دلیل درصد بالای آب موجود در ترکیب طبیعی آنهاست، و درنتیجه نت بازسازی شدۀ عطرها هستند. اثر این نت‌ها از تازگی و طراوت گرفته تا کهنگی و رمزآلودگی تغییر می کند.
میوه‌‌ها و سبزی‌ها تنوع ترکیب و احساس تازگی را در رایحه‌ها و عطرها ایجاد می‌کنند. به ویژه در دهۀ 2000 میوه‌ها در دسته بندی میوه ای گلدار (فلورال) بسیار پرطرفدار بوده‌اند، و هلو peach و آلو plum اجزای اصلی "پایه" عطرسازهای کلاسیک (مانند Persicol معروف) بوده که رایحه‌های نمادین بسیاری را در نیمه اول قرن بیستم تولید کرده‌اند.
آجیل در عطرها معمولا عبارت است از بادام درختی almond پرطرفدار (که گاهی با درخت گیلاس cherry-pie tree اشتباه می‌شود و از گروه گل آفتاب پرست heliotrope است و از همان موادی ساخته می‌شود که در بازسازی میموزا mimosa (درخت گل ابریشم) و گل آفتاب پرست استفاده می‌شود)، بادام زمینی peanuts (مانند Bois Farine)، و فندق hazelnuts (مانند Praline de Santal و Mechant Loup). همه این نت‌ها بازسازی شده‌اند. نت‌های آجیلی را می‌توان نت مهارکنندۀ مواد آسمانی یا خاکی دانست، مانند خس‌خس vetiver که در Vetiver Tonka ساخت Hermessence مشاهده می‌شود.
m_518.jpg

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
عطر گل‌ها
دستۀ خود‌آشکار نت‌های عطری، که مستقیما از شکوفه‌های عطرآگین به مشام می‌رسند، و اغلب تنوع بسیار با اختلافی جزئی دارند: از نت بالای موز یلانگ یلانگ ylang-ylang ، تفاوت‌های ظریف شرابی رزهای شاداب و خاصیت پودری و بادام مانند آفتاب گردان گرفته، تا وجه کافوری گل های مریم tuberose تازه چیده شده، و بوی خوش زردآلو‌مانند اسمانتوس osmanthus ، حس لیمویی مگنولیا magnolia و گل های ریز کاراملی سنبل lavender، همه را می‌توان جنبه‌های شگفت انگیز گل‌ها دانست که هرگز از دلربایی از حشرات و مجذوب کردن انسان‌ها دست نمی‌کشند.
بسیاری از گل‌ها از طریق منابع طبیعی تهیه می‌شوند: رز Rose و یاس jasmine آشکارا به دلیل عطر بی‌نظیرشان ارزش بسیاری دارند و با تکنیک‌های مختلفی تهیه می‌شوند (عصاره‌گیری حلال، عطرگیری با روغن جاذب، تقطیر). عصاره های دیگر گل‌های طبیعی شامل جارو (broom)، گل مریم، سنبل، اسمانتوس، گل پایا immortelle ، یلانگ یلانگ، و گل همیشه بهار marigold است.
گل‌های دیگر عطر اصلی خود را پس نمی‌دهند، یا این بازده آنقدر جزئی است که نمی‌توان این بو را در آزمایشگاه به راحتی تهیه کرد. بنفشه Viole، لوتوس یا کنار lotus و نیلوفر آبی water lily عطرهای کاملی تولید می‌کنند ولی آنقدر گران است و بازده آنقدر کم است که فقط برندهای کاملا طبیعی / دست ساز و بازار نیچ از عهده استفاده از آنها برمی آیند.
گلهای زیر معمولا در آزمایشگاه و با مولکول‌های مصنوعی ساخته می‌شوند:
فریزیا freesia ، گل صدتومنی peony، زنبق وحشی lily of the valley ، میموزا، گل آفتاب پرست، بنفشه (در اکثر موارد)، نسترن jonquil ، نرگس narcissus و سنبل hyacinth . . .
رایحه‌های فلورال حسی رومانتیک و اغلب زنانه به ترکیب می‌دهند، حس زیبایی طبیعی را که از استشمام آن ترکیب ایجاد می‌شود تقویت کرده و نت‌های بالای زودگذر را به پرده‌ای منقوش بدل می‌کند که در آن همه چیز هماهنگی خاص خود را دارد و کمی از سنگینی مواد ماندگار، مانند صمغ resins و بلسان balsam می کاهد. عصاره‌های طبیعی گل‌ها همچنین با روح و روان سروکار دارند، و اگرکه به آروماتراپی معتقد باشیم، تماس با دنیای طبیعی موجب بهبودی و تعالی معنوی می‌شود.
بدیهی است که گل‌ها نقش مهمی در خانواده عطرهای گلدار بازی می‌کنند، و کم کم به شکلی وارد همه ترکیبات عطری می شوند، از سبک‌ترین ادوکلن‌ها گرفته تا سنگین ترین رایحه‌های شرقی، و حتی در بعضی ادوکلن‌های مردانه. گل‌ها به ویژه نقش فریبنده‌ای در "عطرهای گلدار شرقی" (florientals) دارند، و درمیان مواد اصیل شرقی می‌درخشند

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
عطر گل های سفید
این دسته یکی از زیرگروه‌های گل‌هاست، اما شایستگی دستۀ جداگانۀ خود را دارد زیرا "گل‌‌های سفید" پایۀ زیرشاخۀ کاملی از عطرها هستند: "فلورال‌های سفید". منظور از گل‌های سفید گل‌هایی مانند شکوفۀ پرتقال orange blossom ، یاس سفید jasmine ، یاسمن gardenia ، گل مریم tuberose ، و یاسمن فرانجیپانی frangipani است. گرچه گل پیچ امین‌الدوله honeysuckle طبیعتا به رنگ زرد است، پروفایل رایحه و عطر آن در دسته گل‌های زرد قرار نمی‌گیرد (مانند میموسا) و دارای مشخصات سرهای شیرین و شهدی گل‌های سفید است.
زنبق دره، با اینکه سفید است، در دستۀ "فلورال‌های سبز" قرار می‌گیرد زیرا بعضی از مشخصه‌های فلورال‌های سفید را ندارد و در بعضی جنبه ها با "فلورال‌های سبز" شباهت دارد (بنا به دسته‌بندی Edmond Roudnitska): سنبل و نرگس.
گل‌های سفید مخدرترین بو را دارند؛ قوی، فراوان و واقعا مست کننده، معمولا رمز تند زنانگی در هر عطری که در آن دخیل هستند.

بالا