برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

bocelli

Registered User
لایک‌ها
56
سلام و شب بخیر خدمت اقا رضا و دوستان پاتوق سفارش دوم من هم خدمت اقا رضا داده شد . شامل 10 گرم بلک ارکید و 10 گرم توسکان لدر هستش که البته سفارش برای یکی از دوستانم هست که رضا جان لطف کردن امروز فرستادن تشکر میکنم از خدمتشون به امید خدا سفارش بعدیم میخواهم پنج تا شش کار سفارش بدم سپاسگذارم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش به دوستان عطرباز فرهیخته؛
یه سوالی داشتم، میخواستم از دوستان بپرسم که از بین عطرهای پاتوق کدوماشون بوی "دریا" و یا "آب" رو تداعی میکنه؟

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
مساله این بود که ممکنه لا نویت باشه یا نه
بله لا نویت هم نصفه داشتم یکی از خوش رایحه ترین ادکلنای اصلی بود که بو کردم همه هم خوششون میومد
امیدوارم تو کارای بعدی آقا رضا باشه 40 درصد شباهت داره به لانوین
ممنون! من خودم یادم نبود؛ همیشه به همه میگم پست شماره یک رو چک کنید! آره من به اون شرکته می گفتم مال شما لانوینه! می گفت ایو سنت لورنه! از من اصرار از اونا انکار! راستی محمد یکی چند وقت پیش برات عطر فرستاده بود و گفته بود می خوام عطرامو ببینی تا بفهمی کیفیت یعنی چی! (نقل به مضمون)؛ شما هم پستشو لایک زده بودی. اما هیچ به به و چه چهی از عطراش به قلم شما نخوندم! برام پ خ کن؛ ببینم داستان چی بود! چون اخلاقتو می دونم؛ اگه عطر خوب برسه دستت به وجد میای و کامنت میدی!
در خدمتم
تنها اسانسی که منو مجنون میکنه کل دنیا هم بگن خوب نیست بازم میزینم توسکان لدره واقعا واسه این ورژن این اسانس جونمو میدم
راستی یادمه یه بار دیدم اگه اسانسی تو لیست نبود میشه سفارش داد درسته؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درود و شب خوش به دوستان عطرباز فرهیخته؛
یه سوالی داشتم، میخواستم از دوستان بپرسم که از بین عطرهای پاتوق کدوماشون بوی "دریا" و یا "آب" رو تداعی میکنه؟
اوایل توی اکوا بولگاری حس می کردم ولی مدتیه دیگه نیستش
البته یه حالت اب راکد و مرداب جلبکی رو داره تا دریا

Sent from my iPad using Tapatalk

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
اوایل توی اکوا بولگاری حس می کردم ولی مدتیه دیگه نیستش
البته یه حالت اب راکد و مرداب جلبکی رو داره تا دریا

Sent from my iPad using Tapatalk
درود بر شما آقا آرش؛
خوب هستین؟ ممنون از پاسختون.
بنظرتون کجا رفته؟ فقط برای شما رفته یا برای آقا رضا هم رفته؟! میگم بگردیم پیداش کنیم!:)

پ. ن: خط آخر صرفا جنبه مزاح داشت! :)

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
راستش علت پرسیدن سوالم این بود که توی نت خیلی از عطرها میدیدم که به "آب دریا" یا نت "آب" اشاره کرده و برام جالب بود بدونم که چه بویی این حس رو ایجاد میکنه. چون من تا حالا توی هیچ عطری حس آب یا دریا رو نداشتم. مثلا اگر اشتباه نکنم توی نت نرولی پرتوفینو هم این رو نوشته ولی من همچین چیزی رو حس نمیکنم!
دوستان اگر میدونن لطف کنن راهنمایی کنن.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
راستش علت پرسیدن سوالم این بود که توی نت خیلی از عطرها میدیدم که به "آب دریا" یا نت "آب" اشاره کرده و برام جالب بود بدونم که چه بویی این حس رو ایجاد میکنه. چون من تا حالا توی هیچ عطری حس آب یا دریا رو نداشتم. مثلا اگر اشتباه نکنم توی نت نرولی پرتوفینو هم این رو نوشته ولی من همچین چیزی رو حس نمیکنم!
دسته و رده رايحه دريايي و ابي يا ازونيك چند سالي هست كه به گروه هاي بويايي اضافه شده و ميشه گفت جزو دسته هاي تازه مد شده است
نحوه ايجادشون هم بصورت مصنوعي است و از موادي و تركيبات شيميايي استفاده ميشه كه حس شوري دريا يا مرداب و ... رو ايجاد كنند

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود به عطربازان گرامی؛
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی؛
در پی بروز اتفاقات اخیر در سیستم امتیاز دهی سایت؛ که شبهه برخورداری برخی از فروشندگان از رانت "حذف امتیازها و کامنتهای منفی" در معاملات بازارچه را به ذهن متبادر می کند؛ بنده در قسمت "قوانین فعالیت در بازارچه پرشین تولز"؛ پستی با عنوان " خدشه در اعتبار سیستم امتیاز دهی در سایت پرشین تولز؟" ارسال کردم و امیدوارم از مدیریت محترم سایت پاسخ قانع کننده ای دریافت کنم.
بدیهی است که مهم تر از شخص برخوردار از این رانت؛ وجود رانت است. این اعداد و ارقام زیر اسم هر کس به عنوان فروشنده و خریدار که نشان دهنده سابقه رفتار تجاری او در سایت است؛ قرار نیست تشریفاتی و ظاهری باشد. باید بی کم و کاست و بدون هر گونه دست کاری؛ نظر خریدار و فروشنده را در یک معامله منعکس کند. در بازار واقعی هم همین طور است. افراد فروشنده و خریدار در همان ابتدا سراغ سوابق هم می روند. فروشنده به خصوص موقعی که بخواهد چکی جنس بفروشد؛ حتما باید به اطلاعاتی دست یابد که ریسک معامله با خریدار را پایین نشان دهد و خریدار دنبال این است که ببیند اجناس فروشنده به لحاظ قیمت و کیفیت چگونه است؟ آیا فروشنده مثلا فردی بزن / در رو است که اگر کمی غفلت کنی گنجشک را رنگ می کند و بجای قناری می فروشد یا نه؛ فردی صادق و شریف است؟
قطعا هدف از برپایی سیستم امتیازدهی در بخش بازارچه سایت؛ فراهم ساختن امکانی جهت اعتماد سازی بوده است. این اعتماد سازی؛ در سوی مثبتش؛ یقین کامل فراهم نمی کند؛ یعنی تضمین 100 درصدی در کار نیست که فردی که همیشه در معاملات قبلی درست؛صادق و شریف رفتار کرده؛ لزوما در آینده هم چنین کند. اما برعکس آن حتما ممکن است. یعنی وقتی یک نفر؛ یک بار اقدام به کلاهبرداری و کلاشی کرد؛ کاملا محتمل است که بار دیگر نیز چنین کند.
اگر سیستم امتیازدهی سایت؛ سالم کار کند؛ یعنی امتیازها و کامنتهای منفی برخی؛ حذف نشود تا از او یک چهره "همیشه مثبت"تصویر گردد؛ می توان به آن اعتماد کرد. با هر کس که بخواهیم معامله کنیم برای بار اول؛ مستقیم به سراغ پروفایل بازارچه اش می رویم تا ببینیم دیگر فروشندگان و خریداران در مورد معاملاتی که با او داشته اند چه گفته اند. اما موقعی که این سیستم به نفع برخی دست کاری شود؛ دیگر اصلا قابل اعتماد نیست. چه تضمینی هست فردی که پروفایل بازارچه اش چک می شود برای این که ببینیم شایسته اعتماد برای معامله هست یا نه؛ قبلا امتیاز منفی نداشته و بر اثر پارتی بازی حذف شده؟ این حتی در مورد خود بنده هم صادق است. از کجا معلوم کسانی به من امتیاز با کامنت منفی داده اند و من با داشتن "حامی خاص"؛ موفق شده ام آن امتیاز منفی را حذف کنم؟
تاکید می کنم که مهم نیست چه کسی از این رانت در حال حاضر برخوردار است (اسناد کاملا محکم برای ارئه وجود دارد که در حال حاضر نیازی به انتشارش نیست) تمام بحث بر سر این است که وجود این رانت؛ اعتبار سیستم امتیازدهی را مخدوش می کند.

امروز صبح تلفنی تماس گرفتم با دفتر سایت پرشین تولز. موفق به گفتگو با مدیر سایت نشدم. اپراتور ازم خواست با آدرس ای میلی که داد؛ مکاتبه کنم. تخلف انجام شده همراه با سند ؛ خدمت ایشان ارائه شد و منتظر پاسخم.
تنها اسانسی که منو مجنون میکنه کل دنیا هم بگن خوب نیست بازم میزنم توسکان لدره واقعا واسه این ورژن این اسانس جونمو میدم
محمد عزیز؛ از پاسخت مشخص شد که عطرهایی که برات ارسال کرده بودن تا بفهمی کیفیت یعنی چی(!)؛ در بهترین حالت؛ خیلی معمولی بوده!
بهرام جان؛ نت دریایی مفهوم خیلی واضحی نیست برام! دست کم به اندازه ی نت چوبی / جنگلی. نه فقط در اسانس (که مثلا آکوا دی جیو یکی از معروف ترین عطرها با نت دریاییه) در اودکلن هم. یک اودکلن اورجینال دارم؛ ارامیس برمودا؛ اونجا هم برام وضوح نداره. به قول آرش شاید یک کم شوری؛ قراره تصویر دریا رو القا کنه!

پی نوشت:
مدیریت محترم سایت در پست "خدشه در ..." پاسخ نوشته اند که دوستان می توانند مطالعه کنند. همان طور که مشاهده می فرمایید پست مذکور قفل شده و با بسته شدن موضوع؛ مشخص است که بنده نباید بیش از این موضوع را پیگیری کنم.

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
آخه یه ذره حس کردن این نت مشکل بود برام! خوشبختانه توی پاتوق دوستان همه از روی حس کردن واقعی رایحه ها نظر میدن و عطرها رو تحلیل میکنن. اما متاسفانه در سایتهای دیگه، من جمله فراگرانتیکا، همه میان هرم نتها رو میخونن و تحلیلهای تخیلی ارائه میدن. طرف جوری از نتها مثلا جنگل و دریا صحبت میکنه که آدم فکر میکنه یا الان خرسه میخواد بیاد گازش بگیره یا نهنگ اقیانوس قورتش بده! :)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستانی که کرید اونتوس (بدون xs) و امواج گلد دارن تست همزمان و کنار یا روی هم رو امتحان کنند
برای من که رایجه فوق العاده خنک و دلپذیر شد.
من امروز تست کردم. آرش جان مثل همیشه ترکیب جالبی رو پیشنهاد دادن. فقط ای کاش می نوشت که گلد باید بسیار لایت بشه بعد مصرف شه وگرنه اونتوس مثل مورچه زیر پای فیل له میشه! من گلد رو خالص زدم کرید گم شد! بعد مقدار کرید رو به تدریج افزایش دادم تا حدی که رز در پس زمینه حس شه و محور رایحه کرید باشه. شما هم اگه هر دو رو دارید و تا الان تست نکردید؛ این ترکیب رو از دست ندین. نت رز به صورت لایت و خفیف کنار کرید واقعا خوش می نشینه.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آخه یه ذره حس کردن این نت مشکل بود برام! خوشبختانه توی پاتوق دوستان همه از روی حس کردن واقعی رایحه ها نظر میدن و عطرها رو تحلیل میکنن. اما متاسفانه در سایتهای دیگه، من جمله فراگرانتیکا، همه میان هرم نتها رو میخونن و تحلیلهای تخیلی ارائه میدن. طرف جوری از نتها مثلا جنگل و دریا صحبت میکنه که آدم فکر میکنه یا الان خرسه میخواد بیاد گازش بگیره یا نهنگ اقیانوس قورتش بده! :)
توی رویو های سایت های مختلف خیلی ها فقط حسی رو که از رایحه و فضای عطر دریافت می کنند می نویسند. مثلا یه روایحه از عطر براشون تداعی کننده بوی چوب و دودی رو میده که چند سال قبل تو جنگل های شمال یا کنار دریا بهشون دست داده یا
می برتشون به حس وحال دوران کودکی شون یا یه قرار عاشقانه.
بنظر من این ها بی ربط ترین نظر و رویو ها در مورد یه عطر هستند چون یه امر مطلقا شخصی است و خاطره ای است که فقط مربوط به همون شخص میشه و احتمالا در مورد دیگران صدق نمی کنه

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
من امروز تست کردم. آرش جان مثل همیشه ترکیب جالبی رو پیشنهاد دادن. فقط ای کاش می نوشت که گلد باید بسیار لایت بشه بعد مصرف شه وگرنه اونتوس مثل مورچه زیر پای فیل له میشه! من گلد رو خالص زدم کرید گم شد! بعد مقدار کرید رو به تدریج افزایش دادم تا حدی که رز در پس زمینه حس شه و محور رایحه کرید باشه. شما هم اگه هر دو رو دارید و تا الان تست نکردید؛ این ترکیب رو از دست ندین. نت رز به صورت لایت و خفیف کنار کرید واقعا خوش می نشینه.
همونطور که رضاجان گفتند منظور من هم استفاده از رز بعنوان یه نت در پس زمینه کرید بود
کرید من تقریبا 20 درصد و گلد هم حدود 50-60 درصد لایت شده
عطرهایی که نت اصلی شون مرکباتی و میوه ای هست هم برای مردان و هم زنان استفاده می شن با این تفاوت که در نت های میانی برای مردان معمولا از روایح دودی، وتیور یا چوبی استفاده میشه و برای زنانه شدن بهش روایح گلی یا مشک و وانیل زیاد اضافه می کنند
با اضافه شدن رز به کرید بنظرم کار یمقدار به سمت عطرهای زنانه میل پیدا کرده ولی از رایحه اش خوشم اومده مخصوصا از خنکیش.
البته توی کرید اونتوس نت رز هم هست فقط الان دوزش بیشتر شده

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
همونطور که رضاجان گفتند منظور من هم استفاده از رز بعنوان یه نت در پس زمینه کرید بود
کرید من تقریبا 20 درصد و گلد هم حدود 50-60 درصد لایت شده
عطرهایی که نت اصلی شون مرکباتی و میوه ای هست هم برای مردان و هم زنان استفاده می شن با این تفاوت که در نت های میانی برای مردان معمولا از روایح دودی، وتیور یا چوبی استفاده میشه و برای زنانه شدن بهش روایح گلی یا مشک و وانیل زیاد اضافه می کنند
با اضافه شدن رز به کرید بنظرم کار یمقدار به سمت عطرهای زنانه میل پیدا کرده ولی از رایحه اش خوشم اومده مخصوصا از خنکیش.
البته توی کرید اونتوس نت رز هم هست فقط الان دوزش بیشتر شده
اصلا حضور ذهن نداشتم که کرید اونتوس خودش رز داره. الان رفتم چک کردم دیدم یاس هم داره. پس با این حساب اگه رالف لورن هم کنار کرید استفاده کنیم نت یاس رو تقویت می کنه و تست نکرده یقین دارم عالی میشه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
چه لیست قابل تاملی! ده اودکلن پر فروش تابستان 2015
هوگو باس رتبه دوم رو آورده! به نظر رفقا چشم من دنبال شماره چنده؟ احتمالا آرش نگاهش به شماره هشته.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
ه نظر رفقا چشم من دنبال شماره چنده؟
کلینیک هپی!
احتمالا آرش نگاهش به شماره هشته.
یه زمانی بود
ولی دیگه اینقدر از این کارها تو اسانس های خودمون و کارهای دیگه هست که دیگه تکراری شده
بنظرم با 250 تومن میشه کارهای بهتری کرد

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
چه لیست قابل تاملی! ده اودکلن پر فروش تابستان 2015
هوگو باس رتبه دوم رو آورده! به نظر رفقا چشم من دنبال شماره چنده؟ احتمالا آرش نگاهش به شماره هشته.
درود بر دوستان عطرباز؛
من که مورد 3 و 6 خیلی برام جالب بود.
مورد 3 برای اینکه جزو کارای چوبیه و فکر کنم مورد علاقه آقا آرش هم باشه.
مورد 6 هم که واقعا عطر جالبیه! عطری با 3 نت: ادویه، برگ بو و رام! من موندم بوی چی میخواد بده؟! و جالب توجه اینکه انگار خنک و فرش هم هست برعکس نتهاش!

منم با آقا آرش موافقم، فکر کنم رضا بری دنبال هپی کلینیک و همچنین مورد آخر! :)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
نه رفقا! من بی هیچ تامل و تفکر؛ بدون نگاه کردن به نت های هر اودکلن؛ میرم دنبال شماره 5
رالف لورن!
قبلا تو پاتوق نوشته بودم که رالف لورن حدود 50-60 تا (اگه درست تو ذهنم مونده باشه) اودکلن داره و من دلم می خواد تک تکشو ببینم. نسبت به اسم رالف لورن هم حس دارم و این حس رو مدیون رالف لورن بلو هستم. کاش یک تور مسافرتی بود که در هر روزش ما رو می برد از صبح تا عصر تو یک کمپانی؛ همه کارهاشون رو تست می کردیم. یک روز در شرکت رالف؛ یک روز در شرکت تام فورد؛ یک روز در شرکت آمواج؛ یک روز با بر و بچ مارلی...! چقدر شرکت عطرسازی داریم. یکی دو تا نیستن که! مسافرت مون طولانی میشه!
الان که دارم این پست رو می نویسم؛ ترکیبی از کافی نیل و تام فورد نویر رو اسپری کردم و قوی ترین نتی که داره به شامه ام می خوره مشک خوش بوترین گربه ی جهانه! کپی رایت این ترکیب هم مال آرشه!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
نه رفقا! من بی هیچ تامل و تفکر؛ بدون نگاه کردن به نت های هر اودکلن؛ میرم دنبال شماره 5
رالف لورن!
قبلا تو پاتوق نوشته بودم که رالف لورن حدود 50-60 تا (اگه درست تو ذهنم مونده باشه) اودکلن داره و من دلم می خواد تک تکشو ببینم. نسبت به اسم رالف لورن هم حس دارم و این حس رو مدیون رالف لورن بلو هستم. کاش یک تور مسافرتی بود که در هر روزش ما رو می برد از صبح تا عصر تو یک کمپانی؛ همه کارهاشون رو تست می کردیم. یک روز در شرکت رالف؛ یک روز در شرکت تام فورد؛ یک روز در شرکت آمواج؛ یک روز با بر و بچ مارلی...! چقدر شرکت عطرسازی داریم. یکی دو تا نیستن که! مسافرت مون طولانی میشه!
الان که دارم این پست رو می نویسم؛ ترکیبی از کافی نیل و تام فورد نویر رو اسپری کردم و قوی ترین نتی که داره به شامه ام می خوره مشک خوش بوترین گربه ی جهانه! کپی رایت این ترکیب هم مال آرشه!
رضا با دیدن این صحبتت یاد فیلم "چارلی و کارخانه شکلات سازی" افتادم! :)
راستش این صحبت یکی از آرزوهای منه! خیلی باحال میشد اگر با بچه های پاتوق یه همچین توری میرفتیم. روی تمام "مستر نوز"ها رو کم میکردیم. یه 40 ، 50 تا عطر خوب هم ایده اش رو میدادیم... :)
عجب چیزی میشدها...

rayehehadi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام به دوستان محترم
صبحتون بخیر
دومین سفارش بنده هم قطعی شد و به زودی به دستم میرسه.
باید تشکر ویژه بکنم از آقای هادی چون بابت این سفارش خیلی زحمت کشیدن.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام و احترام به دوستان رایحه پسند و آقارضا @دل آهنگ ،
سفارش سوم بنده هم امروز صبح با بهترین روش پلمپ اسانس در ظروف ، بدستم رسید ، پیگیریهای آقارضا @دل آهنگ ، از زمان ارسال تا رسیدن مرسوله ، برام حائز اهمیت بود که نشان از دقت فروشنده در کارو تخصصشان است وازاین بابت تشکر دارم

بالا