برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
مهندس، من اودکلن دیور هوم اینتنس ورژن قبل ریفرموله شدن رو بارها تست کردم. (اودکلن مورد علاقه و امضای پدرم هست) اصلا و به هیچ وجه به سمت خنکی نمیره! البته من خبر از اسانس مورد نظر شما ندارم ولی حداقل یه اسانس باید در نتها و درجه حرارت شبیه اودکلن اصلی باشه!
فردید جان؛ لطفا در پاتوق؛ فقط عطرهایی رو که از همینجا تهیه کردین در موردش بنویسین؛ حالا برخی دوستان مثل آرش و بهرام و ... می دونن که شما دیور هوم اینتنست رو از من نگرفتی؛ اما ما همیشه خواننده میهمان و گذری و تصادفی هم داریم و آنها ممکنه فکر کنن دیور هوم من نت انتهاییش خنکه! در حالی که به قول آرش اسانس من صد بار شرف داره به اودکلن اورجینالش که خودش داره.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بنظر من قدرت وانیل پگاسوس بیشتره ولی وانیل شیرینه.
وانیل توباکو اما وانیل تلخ و خالصه.
جفتش رو تست میکنم و خبر میدم. ولی انصافا این ترکیبات فکر نکنم مناسب تابستان باشه ها! :)
من پگاسوس رو مثل دیور همینجوری دوست دارم فقط بوی بادامش رو میخوام. دی:
ولی ترکیب وانیل و رز هم باید خوب باشه. این رو ببین ( مخصوصا درصد تقریبی رز و وانیل)
http://www.fragrantica.com/perfume/Al-Rehab/Red-Rose-20108.html

Sent from my iPad using Tapatalk

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
لذت حضور در این پاتوق بدلایل متعددی است که بارزترین دلیل آن این است که کاربران این تایپیک به چشم خریدار و فروشنده صرف ، به هم نگاه نمی کنند بلکه باهنر شامه و استعدادهای بارز در اسانس شناسی ،بصورت تخصصی به بررسی اسانس و به اشتراک گذاشتن تجربیات ، میپردازند و این یعنی به معنای واقعی اینجا پاتوق است ، بنده وقتی حضور دوستان اینجا رو پررنگ تراز خرید و فروش میبینم ،بعداز فارغ شدن از کارهای روزمره ،سریعا خودم را به این پاتوق میرسونم که خستگی ام را با استفاده از تجربیات عطرآگین و نقدها و نظرات ، تسکین دهم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
لذت حضور در این پاتوق بدلایل متعددی است که بارزترین دلیل آن این است که کاربران این تایپیک به چشم خریدار و فروشنده صرف ، به هم نگاه نمی کنند بلکه با هنر شامه و استعدادهای بارز در اسانس شناسی ،بصورت تخصصی به بررسی اسانس و به اشتراک گذاشتن تجربیات ، میپردازند و این یعنی به معنای واقعی اینجا پاتوق است ، بنده وقتی حضور دوستان اینجا رو پررنگ تراز خرید و فروش میبینم ،بعداز فارغ شدن از کارهای روزمره ،سریعا خودم را به این پاتوق میرسونم که خستگی ام را با استفاده از تجربیات عطرآگین و نقدها و نظرات ، تسکین دهم
دقیقا همین طوره. بی شک اینجا یک فروشگاه معمولی عطر نیست! منتهی؛ از اونجایی که ما در مورد اودکلن اورجینال حرف نمی زنیم که در هر کجای دنیا تهیه بکنی یک رایحه و یک پخش و یک موندگاری داره؛ بلکه در مورد اسانس حرف می زنیم با همه ویژگی هایی که قبلا براش نوشتیم؛ (پست مهم در مورد تفاوت رایحه های هم نام از کمپانیهای مختلف و ترکیب عطرها) ؛ بهتره در مورد یک محصول که به شکل مشترک (با یک رایحه/پخش/موندگاری) دست همه مون هست تبادل نظر کنیم. الان مثلا من یا دیگر دوستان اسپری هم زمان گری وتیور و اینترلود رقیق شده رو پیشنهاد میدیم. بی تعارف؛ تنها گری وتیوری که قبول دارم؛ همینه که دست دوستان پاتوق هست. حداقل 3 گری وتیور مختلف دیگه دیدم که مجانیش رو هم بهم بدن استفاده نمی کنم. (کاری به قیمتش که گرون تر از وتیور منه ندارم؛ فقط در مورد رایحه/پخش و موندگاری دارم میگم) اسپری اون وتیور با اینترلود قطعا پیشنهادی که من به رفقا میگم نیست.
پس لازمه که در مورد عطر مشخصی صحبت کنیم که با کیفیت یکسان همه مون داریم. در این صورت می تونیم در مورد ترکیبش؛ درصد لایت شدنش؛ اسپری هم زمانش با عطرهای دیگه و ... حرف بزنیم.
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو واضح بیان کنم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
من پگاسوس رو مثل دیور همینجوری دوست دارم فقط بوی بادامش رو میخوام. دی:
ولی ترکیب وانیل و رز هم باید خوب باشه. این رو ببین ( مخصوصا درصد تقریبی رز و وانیل)
http://www.fragrantica.com/perfume/Al-Rehab/Red-Rose-20108.html

Sent from my iPad using Tapatalk

دیدم، بهش میخوره عطر جالبی باشه! نوشتن که بوش یادآور flower by kenzo هست. من خودم به عطرهای کنزو ایمان دارم.

در مورد پگاسوس با شما هم عقیده هستم. من خودم هم پگاسوس رو به علت خاطرات و نوستالژی که برام داره دلم میخواد همینجوری خالی خالی مصرف کنم! :) ولی برای ترکیب با رز هم فکر نکنم بد بشه. فقط دستان توجه کنن که گلد و پگاسوس خیلی رقیق باشن چون تا چندین روز از رو لباستون محو نمیشن!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
عزیزم؛ شما میری لبنیات تهیه می کنی؛ خودت وجود/ عدم وجود روغن پالم و ... رو در اون چک می کنی یا می سپری به متولیش؟ الان شما؛ بدون این که فیکساتوری که استفاده میشه رو در آزمایشگاه تجزیه کنی؛ صرفا بر اساس وب گردیت؛ حاوی بنزیل بنزوات و دی اتیل فتالات می بینی و حکم به خطرناک بودنش میدی!
ضرب المثلی هست این جور مواقع به کار میره (حمل بر توهین نشه)؛ "پیاده شو؛ با هم بریم"! رفیق؛ من سلامتی مردم برام مهم نباشه ( که حتما هست)؛ سلامتی خودم که برام مهمه! اما معتقدم هر کسی کار خودش رو باید انجام بده. متخصصین وزارت بهداشت و درمان هم حقوق می گیرن برای همین موارد.
یک بار دیگه پست مربوط به فیکساتور رو نقل قول می کنم.
- متولی سلامتی مردم در کشور؛ وزارت بهداشت و درمان است و همان طور که مثلا نسبت به روغن پالم در لبنیات واکنش نشان می دهد؛ می تواند نسبت به فیکساتور ریختن در عطر هم واکنش نشان دهد و جلوی آن را بگیرد.
- این فیکساتور با طعم دهنده های خوراکی ترکیب شده (عطر خوراکی کشمش؛موز؛...) و به عنوان م ش ر و ب مورد استفاده قرار می گیره. چیزی که خورده میشه؛ اسپریش روی بدن یا لباس مشکلی تولید نمی کنه. (بنده مطلقا در حال پیشنهاد خوردن چیزی به کسی نیستم!)
- رشته ی تحصیلی اول بنده در دانشگاه علم و صنعت ایران؛ شیمی بوده است و کلی واحدهای آزمایشگاهی شیمی پاس کرده ام. گوینده ی سخن فوق مدرک تحصیلی اش چیست؟ رشته اش چه بوده؟ مگر نه آن که اظهار نظر در هر زمینه ای تخصص می خواهد؟ ایشان؛ هر کس که هست ابتدا؛ ثابت کند صلاحیت اظهار نظر تخصصی را در این زمینه دارد. دست کم؛ سواد شیمی اش بیشتر از من است. محمد عزیز @saadatmandi86 یکی از کسانی است که در یک زمان (از مهر سال 70) با من در یک دانشگاه و یک دانشکده (رشته مختلف) تحصیل کرده و صحت مطالب این قسمت را می تواند شهادت دهد. به گوینده ی سخن فوق بگویید سندی منتشر کند رشته و مقطع تحصیلیش را ببینیم.
- اگر گوینده ای این سخن عطر فروش نیست و در مغازه اش محصول دیگری می فروشد؛ که هیچ؛ بسیارند کسانی که بی دلیل ؛ سخنی نامربوط بگویند و بگذرند. منتهی اگر عطرفروش است و این حرف را زده؛ شک نکنید دروغ گوی شیادی بیش نیست. چون خودش هم از همین استفاده می کند مانند دیگر همکاران.
- در نهایت بنده در پست اول نوشته ام و امیدوارم تک تک دوستان خوانده باشند که:
نکته مهم و بدیهی: قیمت عطرها بر حسب هر گرم اسانس خالص خدمت دوستان ارائه میشه. هیچ اجبار و اصراری برای ترکیب هیچ عطری با فیکساتور نیست. نه فقط ترکیب عطر با فیکساتور به انتخاب خریداره؛ بلکه مقدار فیکساتور رو هم در صورت تمایل به ترکیب با عطر؛ خریدار انتخاب می کنه. اگه قرار بود قیمت عطرهای پاتوق؛ در ترکیب با فیکساتور ارزون باشه؛ که هنر و افتخاری نبود! دلیل توجه بالا به اینجا؛ قیمت بسیار پایین اسانس خالصه با کیفیت عالی؛ در مقایسه با دیگر فروشگاهها.
حالا اگه هم چنان شما یا هر عزیز دیگه ای نگرانی دارین از این بابت؛ راه حل خیلی ساده ای هست: اسانس خالص مصرف کنین!

Last edited:

ghoz6969

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
نکته مهم و بدیهی: قیمت عطرها بر حسب هر گرم اسانس خالص خدمت دوستان ارائه میشه. هیچ اجبار و اصراری برای ترکیب هیچ عطری با فیکساتور نیست. نه فقط ترکیب عطر با فیکساتور به انتخاب خریداره؛ بلکه مقدار فیکساتور رو هم در صورت تمایل به ترکیب با عطر؛ خریدار انتخاب می کنه. اگه قرار بود قیمت عطرهای پاتوق؛ در ترکیب با فیکساتور ارزون باشه؛ که هنر و افتخاری نبود! دلیل توجه بالا به اینجا؛ قیمت بسیار پایین اسانس خالصه با کیفیت عالی؛ در مقایسه با دیگر فروشگاهها.
یعنی اگه ترکیب کنید با فیکساتور قیمت فیکساتورا حساب نمیکنید؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
با احترام به نظر همه دوستان، بنظر من اولین و تنها ترین کسی که باید بفکر سلامتی تون باشه خودتون هستید.
توی این مملکت بی درو پیکر، دل کسی برای شما نمی سوزه و استاندارد و وزارت بهداشت هنر کنند بتونند به یه مساله از هزار مشکل رسیدگی کنند
همین روغن پالم در لبنیات رو بعد از مدتها که مردم استفاده میکردن متوجه شدن تازه عرضه نداشتند اسامی شرکت های متخلف رو اعلام کنند و بعد از یه مدت همه شرکت های لبنیاتی اعلامیه دادن که منظور وزارت بهداشت ما نبودیم. o_O
یا سر مساله گوشت های آلوده یا واردات پودر ڑلاتین که از استخوان خوک و حیوانات مرده تهیه شده بود و حتی خون آلوده به ایدز و... . سازمان های دولتی هنر کنند بعداز حادثه میان هشدار میدن و قضیه رو مثلا جمع می کنند(چه فایده). تازه اینها مواردی هست که مستقیما با سلامت میلیون نفر سرو کار داشته چه برسه به فیکساتوری که اهمیت اش خیلی کمتر از موارد بالا است. چیزی که هر شرکت وارداتی از هر جا دلش خواست و با هر کیفیتی که دوست داشت وارد میکنه (تازه اگه بصورت قانونی و از گمرک صورت بگیره). بنظر دوستان وزارت بهداشت وقت می زاره و ترکیبات تک تک اونها رو بررسی میکنه؟!!
من نمی گم و نمی دونم که آیا واقعا این فیکساتور ها استاندارد هستند و مواد مضر دارند یا نه، فقط احتیاط رو شرط عقل می دونم و تو این کشور از واجبات.
بنظرم عملا دو راه برای استفاده دارید که رضا جان به یکیش اشاره کردن. راه دیگه اینه که فقط روی لباس و پیراهن استفاده کنید مجبور که نیستید حتما روی پوست بزنید
برای لک نگرفتن لباس هم با فاصله اسپری کنید مخصوصا با اسپری های خوبی که رضای عزیز تهیه کردن مطمین باشید اسانس بطور کامل پودر میشه
البته من اطلاع دارم همانطور که انتخاب اسانس خوب و باکیفیت از دغدغه های رضا جان هست همین دقت رو در انتخاب فیکساتور هم دارند و بعضا هزینه زیادی برای اون می کنند. حالا که بحث اش پیش اومد فرصتی شد اینجا ازشون تشکر کنم

یعنی اگه ترکیب کنید با فیکساتور قیمت فیکساتورا حساب نمیکنید؟
خیر دوست عزیز
شما فقط هزینه اسانس خالص رو میدید
مثلا اگه یه ظرف 10 گرم پشن بگیرید که 50 درصد لایت شده باشه شما فقط هزینه 5 گرم پشن رو می دید

Last edited:

R3ND

Registered User
لایک‌ها
122
سلام علیکم
این عطرها همونطور که میدونین ترکیب چندین ماده مختلف هست که به مقدار لازم با هم ترکیب شدن تا رایحه مورد نظر رو بسازن، مثل اینکه یه آشپز کلی چیز رو با هم قاطی می کنه تا مثلا خورشت قیمه درست کنه،
و اینکه اگر ما خودمون این عطرها رو باهم ترکیب کنیم مثل این می مونه که خورشت قیمه رو با قرمه سبزی قاطی کنیم که مطمئنا خوب نمی شه. چرا که اینا هرکدوم برا خودش ترکیب و تکمیل شدس.
برای درست کردن رایحه شخصی بهتره روغن عطری رو گرفت و اونارو به نسبت مورد نظر ترکیب کرد، چرا که این روغنا فقط یه بو دارن و اصلا راهش همینه.
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه، به هرحال این نظر من بود.
یا علی

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود به هم پاتوقی های عزیز؛

عملا دو راه برای استفاده دارید که رضا جان به یکیش اشاره کردن. راه دیگه اینه که فقط روی لباس و پیراهن استفاده کنید مجبور که نیستید حتما روی پوست بزنید
برای لک نگرفتن لباس هم با فاصله اسپری کنید مخصوصا با اسپری های خوبی که رضای عزیز تهیه کردن مطمین باشید اسانس بطور کامل پودر میشه

البته من اطلاع دارم همانطور که انتخاب اسانس خوب و باکیفیت از دغدغه های رضا جان هست همین دقت رو در انتخاب فیکساتور هم دارند و بعضا هزینه زیادی برای اون می کنند. حالا که بحث اش پیش اومد فرصتی شد اینجا ازشون تشکر کنم

بله؛ راه حلی که آرش عزیز اشاره کرد هم هست. بنابر این دوستانی که دغدغه دارن؛ یکی از این دو راه رو استفاده کنن.
هر چند که این نکات هم چنان مطرحه:
- ما اصلا نمی دونیم ترکیب این فیکساتور به لحاظ شیمیایی چیه. فقط تو آزمایشگاه میشه مشخص کرد. من فقط می دونم که با این فیکساتور م ش ر و ب درست می کنن می خورن م س ت میشن!
- به نظر من؛ هشداری که در لینک ارائه شده توسط امیر آقا هست؛ ما رو باید حساس بکنه به این اودکلنهای فیک و کپی و شرکتی. یک بار دیگه متن اون لینک رو ببینید و به آخر متن دقت کنین:

khatar.gif
حداقل اطلاعاتی که ما داریم اینه که فیکساتور مورد استفاده من؛ خورده میشه (تکرار می کنم که مطلقا توصیه نمی کنم؛ اما اطلاع کامل دارم از این موضوع)؛ اما کی میدونه واقعا در این اودکلنهای شرکتی و کپی و فیک چی هست؟

- اما نکته ی مهم دیگه ای که نباید ازش غفلت کنیم اینه که یک فرد خاص؛ برای "حاشیه" ایجاد کردن؛ به این موضوع دامن می زنه و در واقع استارت بحث از جای دیگه است. شخصا دیدم که خودش از فیکساتور استفاده می کنه. سندش هم موجوده؛ اگه خواست پ خ بده براش بفرستم! فعلا این جناب؛ بخاطر صداقت زیاده از حدش(!) ( از جزییات اتفاقی که افتاده با خبرم) مسائلی براش پیش اومده که رفته تو "کما"!
دوستان لطفا از ادامه گفتگو در این خصوص پرهیز کنن تا روال عادی بحث های پاتوق رو از سر بگیریم و خواست حاشیه سازان و حاشیه خواهان؛ عملی نشه.
ممنون.

مثلا اگه یه ظرف 10 گرم پشن بگیرید که 50 درصد لایت شده باشه شما فقط هزینه 5 گرم پشن رو می دید

نه 10 گرم پشن!

این عطرها همونطور که میدونین ترکیب چندین ماده مختلف هست که به مقدار لازم با هم ترکیب شدن تا رایحه مورد نظر رو بسازن، مثل اینکه یه آشپز کلی چیز رو با هم قاطی می کنه تا مثلا خورشت قیمه درست کنه،
و اینکه اگر ما خودمون این عطرها رو باهم ترکیب کنیم مثل این می مونه که خورشت قیمه رو با قرمه سبزی قاطی کنیم که مطمئنا خوب نمی شه. چرا که اینا هرکدوم برا خودش ترکیب و تکمیل شدس.
جناب کشاورز؛ ممنون از این که نظرتون رو مطرح کردین. به نظر بنده و دوستانی که مثل من فکر می کنن؛ قیاس شما مع الفارقه. چون ترکیب دو یا چند تا عطر می تونه رایحه خوش عطر جدیدی رو درست کنه؛ بارها هم ترکیبات مختلف چه در یک ظرف؛ چه به صورت اسپری هم زمان تست شده و بسیار مورد توجه قرار گرفته. در عین حال؛ می دونیم که برخی مثل ما فکر نمی کنن؛ ایرادی هم نداره. شما سلیقه ات برای مصرف عطر؛ این جوریه که نوشتین و خیلی هم قابل احترامه.

Last edited:

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
خوب اینم از سفارش دوم ما به آقا رضای عزیز.
1.ال هوم آیدل گرلن 2 میل
2.دانهیل آلفرد 2 میل
3.پگاسوس 2 میل
4.هی وود 2 میل
5.اسپایس بمب 2 میل
همگی در ظرف 10 میل با 8 میل فیکساتور.

amir.h.akbari

Registered User
لایک‌ها
61
توضیح منطقی در این صفحه بود. ممنون آقای هادی. طبق گفته شما و بررسی وب سایت های خارجی توسط من احتیاط آسیبی به ما نخواهد زد و رعایت اون عقلانی است.

Sent from my One S using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بنظر من قدرت وانیل پگاسوس بیشتره ولی وانیل شیرینه.
وانیل توباکو اما وانیل تلخ و خالصه.
جفتش رو تست میکنم و خبر میدم. ولی انصافا این ترکیبات فکر نکنم مناسب تابستان باشه ها! :)
بهرام جان؛ اگه تست کردی؛ خبر بده! من کاپیتان بلک (زرد) رو کنار (کافی نیل+رز+گلد) رو چک کردم. کاپیتان بلک بوش غلبه داشت؛ به ویژه پس از مدتی.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189

بنام خدا

سلام بر رفقا

در ذیل لیست ادکلنهای ارجینالی رو که خودم تست کردم آمده است:

1- M7 Yves Saint Laurent for men
2- Belle d`Opium Yves Saint Laurent for women
3- The Library Collection Opus VI Amouage for women and men
4- Amouage Epic Man Amouage for men
5- Jubilation for Men Amouage for men
6- Beloved Man Amouage for men
7- D600 Carner Barcelona for women and men
8- Tardes Carner Barcelona for women
9- Cuirs Carner Barcelona for women and men
10- Wonderwood Comme des Garcons for men
11- Iris Nazarena Aedes de Venustas for women and men
12- L’Homme Ideal Guerlain for men
13- Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Guerlain for men
14- Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain for women
15- Terre d`Hermes Parfum Hermes for men
16- Voyage d`Hermes Hermes for women and men
17- Hermes Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche Hermes for men
18- Smith & Wesson Smith & Wesson for men
19- L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Issey Miyake for men
20- L'Eau d'Issey Pour Homme Summer 2013 Issey Miyake for men
21- Pi Givenchy for men
22- Lalique White Lalique for men
23- Valentino Uomo Valentino for men
24- Invictus Paco Rabanne for men
25- Byblos Fusion Byblos for men
26- Strictly Private Baldessarini for men
27- Boss Number One Hugo Boss for men
28- Ferrari Black Ferrari for men
29- Aramis Devin Aramis for men
30- Aqva Pour Homme Bvlgari for men

در اولین فرصت توضیحات اندکی در مورد هر کدام خواهم داد.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
بهرام جان؛ اگه تست کردی؛ خبر بده! من کاپیتان بلک (زرد) رو کنار (کافی نیل+رز+گلد) رو چک کردم. کاپیتان بلک بوش غلبه داشت؛ به ویژه پس از مدتی.

درود و شب خوش به دوستان عطرباز؛
دو روش رو تست کردم:

1 پاف آمواج گلد+ 2 پاف بلوآیس:
نتیجه خیلی خوب و خنک بود. مخصوصا هماهنگی خوبی بین بلو آیس و گلد برقرار بود. چون در هر دو نت رز وجود داره. برای خنکی بیشتر و مغلوب نشدن بلو آیس، دو پاف رو در کنار گلد اسپری کردم. پخش هر دو هم که عالی بود.

1پاف آمواج گلد+1 پاف توباکو وانیل:
برای منی که عاشق توباکو هستم نتیجه خیلی خوب بود. ولی برای جواب گرفتن باید حداقل یک ساعت و نیم بهش فرصت بدید. نت وانیل خالص توباکو در کنار رز آمواج گلد رایحه خیلی خوب رو میسازه.

نکته مهم: دوستانی که از اسپری همزمان دو عطر استفاده میکنند توجه داشته باشند که عطر با پخش بوی بالاتر و ماندگاری بیشتر را با غلظت کمتر و در قسمت پایینتر لباس اسپری کنند. مثلا من آمواج گلد رو در پایین پیراهن و توباکو رو در قسمت بالاتر اسپری کردم تا بوی وانیل توباکو بیشتر به مشامم برسد. :)

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام بر دوستان گرامی!
امیدوارم حالتان خوب باشد، مدتی از شما دور بودم و فرصت نبود از شما دوستان استفاده کنیم.
درک آدمیزاد از پدیده ها در بستر زمان شکل می گیرد، روایح هم از این قاعده مستثنی نیستند. در این مدت ارتباط بسیار خوبی با گری وتیور برقرار کردم، تلخی و تمیزی رایحه خوب از آب درآمده و پخش و ماندگاری اش هم راضی کننده است. ام غرض ار مزاحمت، هر چه می گذرد می فهمم چقدر عاشق روایح گل هستم، گل های سفید(White Floral) پدیده رالف لورن بلو برایم از جذاب ترین هاست و احتمالا باید کمی اسپرینگ هم تست کنم، اما سوالی داشتم، عزیز برایم مقداری تی رز آورده! در برخورد اول انقدر پیشینه شخصیتی رایحه بالاست(همه می دانیم تی رز یادآور چه مکان های است و چه افرادی از آن استفاده می کنند لذا لازم نمی بینم مجدد ذکر کنم) که اصلا اجازه نمی دهد با خود رایحه بدون پیشفرض یا خاطره برخورد داشته باشید، اما من خیلی تلاش کردم و سعی کردم در این رایحه دقیق شوم تا بدون ذهنیت عطر را بفهمم. آقایان اگر این حقیر را استهزا نکنید، می گویم این رایحه ریشه زمینی ندارد! از آسمان یا جایی بالاتر از آن آمده، اتفاقا روی زمین هم خیلی خوب جا افتاده، ظاهری آرام و مهربان دارد، و تلخی رازگونه اش خبر می دهد از سر درون...
حیف و صد حیف که به دلایلی نمی شود به راحتی از این عطر در جامعه استفاده کرد. دو درخواست از شما عزیزان دارم، قدری تلاش کنید با این شاهکار آشتی کنید! و من را از تجارب و توصیه های خودتان آگاه کنید، خیلی مشتاقم توصیه های شما را پیرامون ترکیب این تک رایحه با عطرها دیگر بدانم.
در پناه خدا

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام بر دوستان گرامی!
امیدوارم حالتان خوب باشد، مدتی از شما دور بودم و فرصت نبود از شما دوستان استفاده کنیم.
درک آدمیزاد از پدیده ها در بستر زمان شکل می گیرد، روایح هم از این قاعده مستثنی نیستند. در این مدت ارتباط بسیار خوبی با گری وتیور برقرار کردم، تلخی و تمیزی رایحه خوب از آب درآمده و پخش و ماندگاری اش هم راضی کننده است. ام غرض ار مزاحمت، هر چه می گذرد می فهمم چقدر عاشق روایح گل هستم، گل های سفید(White Floral) پدیده رالف لورن بلو برایم از جذاب ترین هاست و احتمالا باید کمی اسپرینگ هم تست کنم، اما سوالی داشتم، عزیز برایم مقداری تی رز آورده! در برخورد اول انقدر پیشینه شخصیتی رایحه بالاست(همه می دانیم تی رز یادآور چه مکان های است و چه افرادی از آن استفاده می کنند لذا لازم نمی بینم مجدد ذکر کنم) که اصلا اجازه نمی دهد با خود رایحه بدون پیشفرض یا خاطره برخورد داشته باشید، اما من خیلی تلاش کردم و سعی کردم در این رایحه دقیق شوم تا بدون ذهنیت عطر را بفهمم. آقایان اگر این حقیر را استهزا نکنید، می گویم این رایحه ریشه زمینی ندارد! از آسمان یا جایی بالاتر از آن آمده، اتفاقا روی زمین هم خیلی خوب جا افتاده، ظاهری آرام و مهربان دارد، و تلخی رازگونه اش خبر می دهد از سر درون...
حیف و صد حیف که به دلایلی نمی شود به راحتی از این عطر در جامعه استفاده کرد. دو درخواست از شما عزیزان دارم، قدری تلاش کنید با این شاهکار آشتی کنید! و من را از تجارب و توصیه های خودتان آگاه کنید، خیلی مشتاقم توصیه های شما را پیرامون ترکیب این تک رایحه با عطرها دیگر بدانم.
در پناه خدا

درود بر شما آقا مهدی، خوش آمدید.
اتفاقا به موقع رسیدید! آمواج گلد نیز رایحه ای بسیار نزدیک به تی رز دارد. اما رز به مراتب لطیف تر و ترکیب شده با مشک زباد را داراست. این چند روز نیز با دوستان به این شاهکار آمواج می پردازیم و با رایحه های دیگر امتحان میکنیم. پست قبل من تجربه گلد با بلو آیس و همچنین توباکو رو نوشتم. امیدوارم دوستان دیگر نیز در این تجربیات سهیم باشن. به شما که عاشق این رایحه هستین "آمواج گلد" رو پیشنهاد میکنم. هم موندگاری بسیار بسیار عالی داره و هم پخش بسیار وحشتناک. :)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام بر دوستان گرامی!
در پناه خدا
سلام برادر؛
مشتاق دیدار! جای شما در پاتوق خالی بود مدتی. نوشته تان ؛ خوشبختانه نشان از حال خوب معنوی تان می دهد و چه خوب.
شخصا به نت رز خیلی علاقمندم. برخی دوستان دیگر را هم می دانم رز را دوست دارن. برخی خنکش را در بلو آیس؛ برخی گرمش را در آمواج گلد؛ که تی رز پیش آن بسیار لایت محسوب می شود! آن چنان که بهتر است با غلظت بالای 30 درصد استفاده نشود. خاطرات بسیار خوبی از برخی کسان در دهه 60 و 70 دارم که اسمشان در حافظه ام با تی رز گره خورده است و البته سالهاست نمی بینمشان! از قضا؛ اودکلن تی رز جزو معدود اودکلنهایی است که هنوز دارم!
همین دیشب و امروز اتفاقا بحث رز بود در کنار وانیل؛ که غیر مستقیم؛ آرش پیشنهاد داد (خواست کافی نیل را در کنار گلد تست کنیم) و من و بهرام هم تست کردیم. من حتی نمی دانستم که اودکلنی داریم فقط با دو نت رز و وانیل! بهرام دیشب لینک داد و متوجه شدم.
شما هم اسپری هم زمان عطر رز را با عطری که وانیل داشته باشد تست کنید. اگر تجربه دیگری داشتید برای مان بنویسید.
حسب ظاهر روغن های معطری که دست تان رسید؛ آن چنان که قابل تصور بود؛ کیفیت مناسبی نداشت.

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام برادر؛
مشتاق دیدار! جای شما در پاتوق خالی بود مدتی. نوشته تان ؛ خوشبختانه نشان از حال خوب معنوی تان می دهد و چه خوب.
شخصا به نت رز خیلی علاقمندم. برخی دوستان دیگر را هم می دانم رز را دوست دارن. برخی خنکش را در بلو آیس؛ برخی گرمش را در آمواج گلد؛ که تی رز پیش آن بسیار لایت محسوب می شود! آن چنان که بهتر است با غلظت بالای 30 درصد استفاده نشود. خاطرات بسیار خوبی از برخی کسان در دهه 60 و 70 دارم که اسمشان در حافظه ام با تی رز گره خورده است و البته سالهاست نمی بینمشان! از قضا؛ اودکلن تی رز جزو معدود اودکلنهایی است که هنوز دارم!
همین دیشب و امروز اتفاقا بحث رز بود در کنار وانیل؛ که غیر مستقیم؛ آرش پیشنهاد داد (خواست کافی نیل را در کنار گلد تست کنیم) و من و بهرام هم تست کردیم. من حتی نمی دانستم که اودکلنی داریم فقط با دو نت رز و وانیل! بهرام دیشب لینک داد و متوجه شدم.
شما هم اسپری هم زمان عطر رز را با عطری که وانیل داشته باشد تست کنید. اگر تجربه دیگری داشتید برای مان بنویسید.
حسب ظاهر روغن های معطری که دست تان رسید؛ آن چنان که قابل تصور بود؛ کیفیت مناسبی نداشت.
حتما وانیل را کنار تی رز تست می کنم. ممنون. در رابطه با روغن های معطر همان طور که حدس می زدیم روغنی که نیاز ما را در عطربازی یا عطر سازی برآورده کند به راحتی در ایران پیدا نمی شود، کارهای که من دیدم یا تک نت های بودند که مصارف صنعتی داشتند و اصلا ظرافت و شخصیت مظلوب برای عطرسازی را برآورده نمیکردند و یا طبی بودند که اصلا یا بو نداشتند و یا میزان پخشش مطلوب ما نبود، البته بنده هنوز نا امید نیستم، اگر سفر بروم حتما سوقاتم برای بچه ها اسانس های تک رایحه با گرید عطرسازی خواهد بود!
آقای قلندر عزیز ghalandar66@ امواج گلد هم در لیست خرید قرار می دهم.ممنون

Last edited:
بالا