برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام به همه دوستان
با عرض خسته نباشید به آقا رضا (اگه اشتباه نکنم) که واقعا با حوصله جواب میدن من تازه با اینجا آشنا شدم و چند صفحه ای رو خوندم
می خواستم یه زحمتی به آقا رضا بدم و تجربه اسانس از ایشون رو داشته باشم با افتخار
آقا رضا من بیشتر کار های تو مایه ی دیور هوم اینتنس و دیور هوم اسپرت دوست دارم اگه اشتباه نکنم میشه رایحه های تلخ
منم تلخ دوست دارم حالا شما چی پیشنهاد میدین؟ تق هرمس هم استفاده کردم بیشتر به شیرینی میزنه و بلک افغان هم استفاده کردم که خیلی خوشم اومد ازش.
البته دیور هوم رو حتما سفارش خواهم داد شما یه اسانس دیگه معرفی کنید.
سلام و عرض خیر مقدم بابت ورودتون به پاتوق عطربازها!
از ابراز لطف تون ممنونم. خوشحال میشم وقتی می بینم دوستانی که تازه به جمع می پیوندن از پست شماره یک و لینکهای مهمش شروع می کنن. همون طور که متوجه شدین؛ عطرها معرفی مختصری داره و در صورتی که اسم عطر یا توضیحش لینک داره؛ شما رو هدایت می کنه به گزیده نظرات دوستان در خصوص اون عطر.
خوشبختانه فضای دوستانه اینجا به گونه ای است که بنده هم نباشم؛ سایر عزیزان؛ سوالات رو بی پاسخ نمی گذارن و بی دریغ؛ تجربه های ارزشمندشون رو در اختیار بقیه قرار میدن.
کدوم عطرها در پست شماره یک توجهتون رو جلب کرد؟ بیشتر سمت خنک و تلخ تمایل دارین یا گرم و تلخ؟
آرش و بهرام عزیز؛ تلخ ترین رایحه ها بین عطرهای پاتوق از نظر شما کدوم عطرها هستن؟

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام و احترام خدمت رایحه دوستان عزیز
آقارضا @دل آهنگ ، عزیز نمیدانم از این موارد زیر ،اسانس از کدام ها رو موجود دارید لطفا اعلام کنید
دیورهوم اینتنس
دیورهوم اسپرت
آلورهوم اینتنس
آلورهوم اسپرت

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام
بستگی داره که هرکس چه نوع تلخی رو دوست داشته باشه، بادام، قهوه، چرم و ...
من به ترتیب پگاسوس، جوب هوم، توسکان لدر، کاپتان بلک ، بولگاری و ۲۱۲ رو می پسندم
البته هنوز روی تلخی گرلن و فراری با رضای عزیز اختلاف سلیقه وجود داره

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
یکی از دوستان عطرباز نسخه ای از دیورهوم اینتنس تهیه کرده بودند ودراختیارم گذاشتند کار رو ارزیابی کردم جالب بود
کاری که تلخی و شیرینی را باهم دارد
کاری چوبی و میوه ای
کمی از گربه زباد در تام فورد نویر آقا رضا @دل آهنگ ، هم ازش شامه ام گرفت
پخش خوبی داره و موندگاری بالایی
گرمی خوبی در دیورهوم اینتنس هست
مثل گرمی وان میلیون اینتنس
شیرینی کار متعادل هست و دل رو نمیزنه
نت های میوه ای اینکار قشنگه و کار رو به سمت اسپرت و کلاسیک محض نمیبره
خلاصه اینکه اینکاررو دوست دارم
آقارضااگر احتمالا موجودی نداریدلطفا تووی برنامه تهیه بهترینها ، یک نظر هم به این کارداشته باشید
ممنونیم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درودی چندباره؛:)

آقا آرش اینترلود، اپیک، رفلکشن، جوبیلیشن، توباکو و تام فورد نویر و اسپایس پس چی؟
"ایدل گرلن" که تلخ و شیرین عزیز منه!
بلک افغان هم به نظرم شیرینه ولی همه میگن تلخه! :)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
یکی از دوستان عطرباز نسخه ای از دیورهوم اینتنس تهیه کرده بودند ودراختیارم گذاشتند کار رو ارزیابی کردم جالب بود
کاری که تلخی و شیرینی را باهم دارد
کاری چوبی و میوه ای
کمی از گربه زباد در تام فورد نویر آقا رضا @دل آهنگ ، هم ازش شامه ام گرفت
پخش خوبی داره و موندگاری بالایی
گرمی خوبی در دیورهوم اینتنس هست
مثل گرمی وان میلیون اینتنس
شیرینی کار متعادل هست و دل رو نمیزنه
نت های میوه ای اینکار قشنگه و کار رو به سمت اسپرت و کلاسیک محض نمیبره
خلاصه اینکه اینکاررو دوست دارم
آقارضااگر احتمالا موجودی نداریدلطفا تووی برنامه تهیه بهترینها ، یک نظر هم به این کارداشته باشید
ممنونیم
هوم اینتنس جزو اولین اسانس هایی است که مهندس تهیه کردن و تنها عطری است که در این ۸-۹ ماهی که دارمش هر روز دارم ازش استفاده می کنم. ۹۰ درصد استفاده ام فقط تو خونه هست
اسانس رضا ترکیبی از وتیور و زنبق و لاوندر هست. اون گرمی که بهش اشاره کردید بخاطر ترکیب زنبق و مشک هست. البته تو ادکلنش یه رایحه کاکاویی حس میشه که در اسانس رضا هم وجود داره.
فکر کنم فعلا موجودی اسانس اش تموم شده و مهندس قراره دونبال اپدیت کردن این کار باشه که قولش رو برای شهریور دادن.
سمپل ادکلن اش رو هم دارم که مقایسه اش با اسانس اش رو در صفحه های قبل گذاشتم

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
هوم اینتنس جزو اولین اسانس هایی است که مهندس تهیه کردن و تنها عطری است که در این ۸-۹ ماهی که دارمش هر روز دارم ازش استفاده می کنم. ۹۰ درصد استفاده ام فقط تو خونه هست
اسانس رضا ترکیبی از وتیور و زنبق و لاوندر هست. اون گرمی که بهش اشاره کردید بخاطر ترکیب زنبق و مشک هست. البته تو ادکلنش یه رایحه کاکاویی حس میشه که در اسانس رضا هم وجود داره.
فکر کنم فعلا موجودی اسانس اش تموم شده و مهندس قراره دونبال اپدیت کردن این کار باشه که قولش رو برای شهریور دادن.
آرش عزیز سلام
متأسفانه من دیر رسیدم به این اسانس و آقارضا طبق صحبتهای شما تمووم کردند این کا رو
خلاصه کارشیکیه
زنبق و لاوندر و مشک و کاکائو و یکسری نت میوه ای ریز ، کار زیبایی رو خلق میکنند
فکر کنم اگه اسانسش بیاد حداقل 40 درصد باید لایت بشه به همه نت هاش برسم
اینی که تست کردم 20 درصد لایت بود

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586

آقا آرش اینترلود، اپیک، رفلکشن، جوبیلیشن، توباکو و تام فورد نویر و اسپایس پس چی؟
با سلام و عرض ادب
بجز اینترلود که اولش تلخ و در آخر تقریبا شیرین میشه، تو دسته بندی من بقیه تلخ محسوب نمیشن
رفلکشن. که چند پست قبل اشاره کردم برای من یه کار گلدار، شامل نزولی و یاسمن هست و حتی رز رو هم حس می کنم
جوبیلیشن هم با صمغ و عود زیادی که داره جزو کارهای تند و warm spicy هست
تنباکو رو هم تند میدونم تا تلخ البته اگه از چرم اسپایس فاکتور بگیریم
نویر هم باز کمی ادویه ای و معطر و تند حسابش میکنم من تلخی ازش نمی گیرم
کلا اکثر کارهایی که نام بردید جزو دسته بندی روایح شرقی محسوب میشن که اغلب معطر، تند و اسپایسی هستند
البته اینها صرفا نظر و برداشت من هستند

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با سلام و عرض ادب
بجز اینترلود که اولش تلخ و در آخر تقریبا شیرین میشه، تو دسته بندی من بقیه تلخ محسوب نمیشن
رفلکشن. که چند پست قبل اشاره کردم برای من یه کار گلدار، شامل نزولی و یاسمن هست و حتی رز رو هم حس می کنم
جوبیلیشن هم با صمغ و عود زیادی که داره جزو کارهای تند و warm spicy هست
تنباکو رو هم تند میدونم تا تلخ البته اگه از چرم اسپایس فاکتور بگیریم
نویر هم باز کمی ادویه ای و معطر و تند حسابش میکنم من تلخی ازش نمی گیرم
کلا اکثر کارهایی که نام بردید جزو دسته بندی روایح شرقی محسوب میشن که اغلب معطر، تند و اسپایسی هستند
البته اینها صرفا نظر و برداشت من هستند
با عرض ارادت؛
من به شخصه کارای ادویه ای رو هم جزو کارای تلخ میدونم.
راستش یه زمانی تلخی و شیرینی خیلی برام مهم بود و کارای شیرین رو دوس نداشتم. اما الان رایحه و کیفیت عطر برام مهمتره تا شیرینی و تلخی!
البته همه اینا سلیقه ایست و از شخصی به شخص دیگه متغیره...

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با عرض سلام خدمت دوستان عطرباز ؛ کامنت های دیشب رو خوندم و نظرات خودم رو طی روز فرصت شد می نویسم؛ عجالتا عرض شود که:
مقایسه اودکلن اورجینالش با اسانس من:
تست Dior Homme Intense
در ابتدا به زحمت میشه گفت که از چه نت هایی تشکیل شده ولی با بو کردنش سریع به شباهتش با دیور هوم رضا میشه پی برد. ابتدای کار یه رایحه گرم همراه با زنبق به مشام میرسه که به گرمی فلفل شباهت داره ولی تندی اون رو نداره لاوندر هم بصورت خفیف کنارش وجود داره ولی بعد از مدتی این گرمی از بین میره و بیشتر به اسانس دیور هوم که از رضا گرفتم نزدیک میشه. از همون اول هم روی پوست و هم روی لباس تست اش کردم، روی لباس که بعد از یک ساعت دیگه اثری ازش نبود ولی روی پوست ماندگاریش خوبه. پخش کنندگیش در هر دو حالت زیاد خوب نیست مگه ایکه زیاد اسپری کنید. من دیور هوم قبل از سال 2013 رو ندیدم ولی همینجوری هم میشه فهمید که این کار جدید ارزش هزینه کردن نداره. همون اسانس رضا 100 شرف داره به این. اگه کسی می خواد هزینه کنه، بره سراغ دیور هوم بهتره.

اکثر افراد هم اذعان می کنن که دیور هوم اینتنس بعد از 2013 خراب شده باز خدا رو شکر اسانس شما هست و گرنه من بدبخت می شدم:)
تو سایت فرانگراتیکا هم امتیاز کلی که به ماندگاری و پخش بوش دادن توی عطرها کم سابقه است. حداقل من کمتر دیدم عطر چنین امتیاز بالایی بیاره که نشون میده قبلا چیز محشری بوده.
آرش عزیز سلام
متأسفانه من دیر رسیدم به این اسانس و آقارضا طبق صحبتهای شما تمووم کردند این کا رو
خلاصه کارشیکیه
زنبق و لاوندر و مشک و کاکائو و یکسری نت میوه ای ریز ، کار زیبایی رو خلق میکنند
فکر کنم اگه اسانسش بیاد حداقل 40 درصد باید لایت بشه به همه نت هاش برسم
اینی که تست کردم 20 درصد لایت بود
دیور هوم اینتنس عطر بسیار مهمی است برای آرش جان. فکر می کنم ایشون هم نظرشون روی لایت 50 درصده. من به زودی دو دیور هوم اینتنس دیگه رو تست می کنم و تصمیم می گیرم که همون قبلی رو بیارم یا تغییرش بدم.
همیشه دنبال پیدا کردن نسخه های بهتر عطرهام. همیشه دنبال تجربه های جدید! بعدشم در اختیار دوستان قرار میدم.
عطربازی؛ به قول مهدی @Mahdispn فاخر ترین تفریح آدمی زاده و اینجا پاتوق عطربازهاست!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
منم تلخ دوست دارم حالا شما چی پیشنهاد میدین؟

سلام
بستگی داره که هرکس چه نوع تلخی رو دوست داشته باشه، بادام، قهوه، چرم و ...
من به ترتیب پگاسوس، جوب هوم، توسکان لدر، کاپتان بلک ، بولگاری و ۲۱۲ رو می پسندم
البته هنوز روی تلخی گرلن و فراری با رضای عزیز اختلاف سلیقه وجود داره

الا ای کسانی که عطرهای تلخ پاتوق را لیست می کنید! از تام فورد گری وتیور؛تام فورد ایتالین سایپرس؛ تام فورد عود وود؛ پورش دیزاین؛اسپایس بمب؛ بلو شنل؛دانهیل آلفرد؛سیلورسنت بوگارت ؛کارتیر پاشا؛هی وود؛توسکان لدر؛دیور هوم اینتنس؛اگزریوس؛ورساچ فرش آبی؛چمپیون دیویدوف؛رچاز من؛دارک و ... یاد کنید. همانا سلطان همه عطرهای تلخ؛ گری وتیور است.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
الا ای کسانی که عطرهای تلخ پاتوق را لیست می کنید! از تام فورد گری وتیور؛تام فورد ایتالین سایپرس؛ تام فورد عود وود؛ پورش دیزاین؛اسپایس بمب؛ بلو شنل؛دانهیل آلفرد؛سیلورسنت بوگارت ؛کارتیر پاشا؛هی وود؛توسکان لدر؛دیور هوم اینتنس؛اگزریوس؛ورساچ فرش آبی؛چمپیون دیویدوف؛رچاز من؛دارک و ... یاد کنید. همانا سلطان همه عطرهای تلخ؛ گری وتیور است.
درود بر دوستان عطرباز؛
صحبت شما کاملا درسته. ولی به شخصه هروقت اسم عطر تلخ میاد ناخودآگاه ذهنم به سمت عطرهای معتدل و گرمی که تلخ هستن میره تا عطرهای خنک تلخ! وگرنه به قول شما ایتالین سایپرس، گری وتیور و حتی گرین آیریش و بلو آیس هم به نظرم میتونه توی این لیست جای بگیره. ای کاش دوستانی که میخوان عطری رو انتخاب کنن گرمی و خنکی رو هم تعیین کنن که بشه پیشنهادهای بهتر و دقیقتری داد. :)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام
رضا کافی میل رو با گلد اسپری کن به شکلی که رایحه شون بالانس باشه ولی بوی رز بیشتر باشه. ببین چطوره
دوستانی که کاپتان بلاک دارند یا با تافی و قهوه امتحان کنند. فقط این دو تای اخر باید فوق العاده لایت باشند

Last edited:

ghoz6969

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
لطف میکنید بفرمائید کدوم یک از اسانسا دقیقا شبیه ادکلنه؟وسوال دیگه این که فیکساتور چندقیمته؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
همونطور که ذکر شد لیست عطرهای تلخی که دوست دارم رو به ترتیب نوشتم نه همه عطرهای پاتوق. مواردی که ذکر شد اتفاق نظر روی تلخیشون تقریبا مطلق و همگانی است.
از نظر من عطر تلخ باید تلخی اش به همه چیش برتری داشته باشه. به توسکان و اسپایس هم اشاره کردم و بوگارت هم تلخه که از قلم افتاد. چندتاشون رو هم که هنوز تست نداشتم. ورساج فروس هم تلخی با خنکی داره.
ولی عود و بلو شنل و دانهیل، چمپیون و اگزریوس و مخصوصا دیور هوم رو اصلا تلخ نمی دونم. هرچند واقعا این تعریف تلخ و شیرینی حسی هست و حتی تو سایت های عطری هم در بعضی از موارد اختلاف نظر وجود داره
ممکنه تو فرهنگ من عود تند باشه و از نظر شخص دیگه ای تلخ.

پ.ن: لالیک انسر هم تو تلخ ها از قلم افتاد

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دیشب راکی مانتین از برند ریو رو تو یکی از فروشگاه های شهر پیدا کردم. شنیده بودم که کار خیلی خوب و نزدیکی به ادکلن اش هست و حداقل دو نوت اولیه رو خوب تونسته شبیه سازی کنه
اینبار برخلاف کارهای دیگه چوبی اش بوی چوبش فرش و تازه نیست و با رایحه دودی زیادی ترکیب شده. یه فرشی خفیف شبیه نعنا اولش هست ولی زیاد دوم نمیاره
عمده فضای کاریش و نت پایه اش دودی و چوبی هست فقط اینبار دود جلوتر و چوب بعدش قرار گرفته. یه شیرینی خیلی خفیف از مشک هم داره که لجضه ای میاد و میره و اصلا نمیزاره بطور مستقیم بوش کرد.
نوع دودش هم با انسر و هی وود رضا جان فرق می کنه و شبیه زمانی است که کنار اتیش بشینیم و لباسمون بوی دود بگیره. ماندگاریش خوبه و صبح که ازخواب بلند شدم هنوز رایحه دودیش رو حس می کردم و پخشش در حد اطراف بدن خودتون هست
اگه از ماندگاری و پخش بوی این برند فاکتور بگیریم هر چهار کاری که ازش تست کردم در جای خودش با بقیه متفاوت هست.
راکی رایحه دوست داشتنی داره ولی ارزش هزینه کردن برای نسخه اورجینالش رو نداره. در کنار اسانس رضا هم خوب جواب میده بخصوص اینکه پخش بوش رو زیاد می کنه.
قیمت ارزونی داره و در حجم کم هم میشه تهیه اش کرد.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
دوستان عطر باز
دیشب خدمت حاج رضا عطر باز بودیم
1 فیکساتور ایتالین سایپرس رو برا تست آورده بودن 1 بار اسپری کردن آنچنان قوی بود، عینه بمب اتم همجارو در نوردید ;) که بعد از اون دیگه من بویی عطریرو نتونستم تشخیص بدم ، فیکساتور این بود وای به حال اسانش :D
این عطر کرید اونتوس خنک و تلخ". عطر شیک و مجلسی. ترکیبی از اونتوس و پورش دیزاین و تام فورد گری وتیور. رو تست کردم
برام جالب بود
منتها بعد از سایپرس تست کردیم که ماشالا سایپریس انقد سنگین بود ، که درست نمیتوستم تشخیصش بدم :general208:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دوستان عطر باز
دیشب خدمت حاج رضا عطر باز بودیم
1 فیکساتور ایتالین سایپرس رو برا تست آورده بودن 1 بار اسپری کردن آنچنان قوی بود، عینه بمب اتم همجارو در نوردید ;) که بعد از اون دیگه من بویی عطریرو نتونستم تشخیص بدم ، فیکساتور این بود وای به حال اسانش :D
این عطر کرید اونتوس خنک و تلخ". عطر شیک و مجلسی. ترکیبی از اونتوس و پورش دیزاین و تام فورد گری وتیور. رو تست کردم
برام جالب بود
منتها بعد از سایپرس تست کردیم که ماشالا سایپریس انقد سنگین بود ، که درست نمیتوستم تشخیصش بدم :general208:
بله؛ برای نشون دادن قدرت ایتالین سایپرس تام فورد؛ تو ظرف تقریبا خالیش (به اندازه چند قطره مونده بود توش)؛ چند گرم فیکساتور ریختم و اسپری کردم رو لباس ایشون! بعدش حداقل 10 تا عطر دیگه رو تست کرد؛ اما احتمالا همه براش شبیه سایپرس بودن یا ترکیبی از سایپرس!

تست ایتالین سایپرس:
در همون برخورد اول با رایحه به وضوح نشون میده که یکی از شاهکارهای تام فورده. من که تا قبل از این آشنایی چندانی با عطرهای این برند نداشتم، الان به این برند ایمان آوردم. ایتالین سایپرس هم امضای تام فورد رو با رایحه خودش داره. رایحه ای معتدل با موندگاری بالا و پخش بوی عالی. از صبح ساعت 10 که یک پاف زدم تا الان که ساعت 10:30 شب هست موندگاری خودش رو روی پیراهن من حفظ کرده و از بغل پیراهن هم بوش به مشامم میرسه.
اما در مورد رایحه: در همون لحظه های اول اسپری بوی نوشابه کوکاکولا یا پاستیل نوشابه ای به مشامم رسید. بعد چند دقیقه که رایحه بقول معروف جا افتاد، فهمیدم این بوی کوکا از بوی وتیور ناشی میشه. بویی که "گری وتیور" رو به یادتون میاره. اما بوی گری وتیور بوی خالص و pure از وتیور داره ولی بوی وتیور ایتالین خالص نیست. در کنار وتیور در نت بعدی یواش یواش ته بوی مایل به کمی ترشی دارچین (مثل دارچین رو حلیم یا بوی چوب دارچین خالص) میاد. بعد از این مرحله بوی وتیور کمی ادویه ای میشه، من خودم بوی کاکوتی و نعنا رو حس کردم. راستش یاد اینترلود هم افتادم. چون خودم اینترلود رو در کنار گری وتیور اسپری میکردم و انگار خود تام فورد همین کار رو با رایحه ایتالین سایپرس برای ما کرده! همین بوی ادویه ای در کنار وتیور هنوز بعد از حدود 12 ساعت به مشام میرسه.
در کل عطری خاص با امضای تام فورد هست. بخصوص برای طرفداران "گری وتیور" یک سورپرایز عالی خواهد بود. من که خودم خیلی ازش لذت بردم. پیشنهاد میکنم طرفداران رایحه های نیش حتما این رو تست کنن.
مشاهده پیوست 845155

ایتالین هم خوبه. از رایحه وتیوری که توش هست خوشم اومد. بنظرم نسبت به وتیور تام فورد وتیور، پخته تر و تو کار خوش فرم ترشده.

amir.h.akbari

Registered User
لایک‌ها
61
دوستان صاحب یکی از مغارزه ها میگفتند که فیکساتور شیمیایی است و ترکیب اون با اسانس در دراز مدت خوب نیست. راه دیگری برای افزایش اسپری شدن نیست؟

Sent from my One S using Tapatalk

بالا