برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقارضا @دل آهنگ ، پشن ترکیبی جدید رو نسبتش رو چند به چند گرفتید و دقیقا چگونه ارزیابی میکنید نسبت به پشن قبلی؟

نسخه اصلی پشن:
همونطور که بقیه دوستان بارها گفتن، موندگاری و پخش عالی داره. که به نوعی استثنا حساب میشه در بین عطرهای خنک. از نظر رایحه هم من در کل نتها هلو رو بطور قوی حس میکنم. در این بین میوه های دیگه هم حضور دارن ولی حضورشون به پررنگی هلو نیست.
نسخه ترکیبی و جدید پشن:

این نسخه هم پخش و موندگاری خیلی خوبی داره و از این لحاظ قدرت نسخه اصلی رو حفظ کرده. اما تفاوت با نسخه اصلی در رایحه عطر نمود پیدا میکنه. رایحه نسخه جدید همون رایحه هلو هست اما به مراتب لطیفتر و شفاف تر. نت هلو در نسخه قبلی خیلی غلیظ و تا حدودی اسانس مانند بود اما در نسخه جدید رایحه هلو خیلی تازه تر به مشام میرسه. در این نسخه بوی هلوی تازه چیده شده از درخت به مشامم رسید. نتهای بعدی هم دستخوش تغییرات اندکی شده و به نوعی عطر بازتر شده و بوهای جدید و میوه ای نیز به مشام میرسه.
در کل من نسخه جدید رو بیشتر میپسندم و بازخوردی هم که از خانومها گرفتم بسیار بهتر بود.
با درود به دوستان همیشه همراه؛
به ازای هر 5 گرم پشن؛ حداقل یک گرم ورساچ برایت کریستال اضافه کنید. (هر دو اسانس خالص) . - بیشترش هم جا داره -
نظر مقایسه ای بنده؛ شبیه به نظر بهرام عزیز است.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
لالیک، منظورتون اسانسش هست یا اودکلنش؟
من اسانس لالیک رو تا حالا تست نکردم ولی اودکلنش رو چند وقتی خودم استفاده میکردم و نت دودی خیلی به وضوح در اون وجود داشت. به طوریکه بعد از یک روز هم که پیراهنم رو بو میکردم به وضوح نت دودی قابل استشمام بود. اما من نت دودی رو در اسانس هی وود حس نمیکنم و شاید اینقدر ضعیفه که من به وضوح حس نمیکنم.
توی اکثر کارهای شرکت دسکوارد از رایحه دودی استفاده کرده ولی خیلی ضعیف. من که متوجه شون نشدم. کلا ادکلن هاش هم به فرش بودن بوی چوب و فضای ادکلن معروق هستند.
هی وود شما چقدر لایت شده؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
توی اکثر کارهای شرکت دسکوارد از رایحه دودی استفاده کرده ولی خیلی ضعیف. من که متوجه شون نشدم. کلا ادکلن هاش هم به فرش بودن بوی چوب و فضای ادکلن معروق هستند.
هی وود شما چقدر لایت شده؟

درود و صبح بخیر خدمت همه دوستان عطرباز؛
بله درسته، من خودم که اودکلن "راکی مانتن" رو تست کردم دقیقا نظرم این بود. بوی دودی کمی هم مه در اودکلن های این شرکت هست بنظرم برای تداعی کردن حس بودن در جنگل و کوهستان واقعیه. من به شخصه همیشه در جنگل (بخصوص موقع شب) بوی دود و چوب سوخته رو در هوا حس میکنم.

"هی وود" و کلا تمام اسانسهای من غلظت %50 دارند.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
رفلکشن
یه کار گل دار با گرمی ملایم و شیرین معتدل (شیرینی اش من رو اذیت نمی کنه). رایحه اش بخاطر وجود نرولی یکم شبیه تام فورد پرتوفینو هست البته یاسمن و تا حدودی رز هم توش استشمام می کنم. ماندگاریش زیاد و پخش خوبی هم داره.
به تنهایی بعیده ازش استفاده کنم. ولی میشه به جای دلارنتا یا نرولی از این در ترکیب با وتیور و تغ استفاده کنم.
دوست داران روایح گل دار ترکیبش رو با رالف لورن یا نرولی و یا حتی دلارنتا دوست خواهند داشت

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
رضا جان
از این توسکان لدر بیشتر چرم دریافت می کنم و بعد از مدتی زعفران بهش اضافه میشه ولی مقدارش نسبت به توسکان سری اول کمتر هست درسته؟
دقیقه اول بوی چرم خشک و تقریبا تنها رو دارم کلا کار خلوت تری هست. شباهتش به مونتال عود لدر بیشتره

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام. من بوی دودی از هی وود نمیگیرم اما تو نت اخر یه حالت سوختگی ب مشامم میخوره شاید منظور دوستان همونه.. اما کماکان بوی خیار و برگ و درخت برام جالبه تو نت اول.. کسی میدونه این رایحه ای ک ب شامه من مث خیار میمونه در واقع از چی حاصل میشه?

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام. من بوی دودی از هی وود نمیگیرم اما تو نت اخر یه حالت سوختگی ب مشامم میخوره شاید منظور دوستان همونه.. اما کماکان بوی خیار و برگ و درخت برام جالبه تو نت اول.. کسی میدونه این رایحه ای ک ب شامه من مث خیار میمونه در واقع از چی حاصل میشه?

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk
سلام
احتمال داره از برگ بنفشه باشه. تا جایی که یادمه برگش بوی خیلی سبز و علفی داره

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رضا جان
از این توسکان لدر بیشتر چرم دریافت می کنم و بعد از مدتی زعفران بهش اضافه میشه ولی مقدارش نسبت به توسکان سری اول کمتر هست درسته؟
دقیقه اول بوی چرم خشک و تقریبا تنها رو دارم کلا کار خلوت تری هست. شباهتش به مونتال عود لدر بیشتره

سفارش سوم رسید
فقط می خوام بگم این توسکان لدر جدید درست همونیه که باید باشه یه بار یه تستر کوچیک داشتم از این اسانس هنوزم دارمش که فقط بوش کنم وای ی ی ی ی بوش قشنگ دلو می بره زعفرون اولین چیزی که وقتی بو می کنی قشنگ شادابت می کنه روانی کنندس این اسانس بدون تملق بهترین بو، اگه اسانس توسکان قبلی اقا رضا رو 10 از 10 میدادم واقعا اینو نمیشه نمره داد خیلییییی عالیه

نه آرش جان! میزان زعفران در این کار چنان بالاست که همون اول؛ به چشم میاد. اصلا تمام علاقه ی من به این نسخه ی توسکان بخاطر زعفرونشه. اگه دنبال زعفرون کمتر یا چرم بیشتر بودم که نسخه های قبلی توسکان منو ارضا می کردن! برای همین نوشتم که اگه اودکلنش این جوری نیست؛ تام فورد بیاد از روی این اودکلنشو بسازه! باقی دوستان هم زعفرون رو خیلی جدی تو این کار حس می کنن.
البته دیگه تعجب نمی کنم وقتی تفاوت برداشتها از یک عطر رو می بینم. برام کاملا عادی شده. در مورد ال هوم آیدل گرلن هم برای من چنان تلخه وقتی خالصشو بو می کنم؛ در همون نت اول؛ که پگاسوس پیش گرلن کاملا شیرینه برام!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان فرهیخته عطرباز؛
توسکان آقا رضا به نظرم زعفران خیلی عالی و تا حدی زیاد داره. من قبلا توسکا لدر ریو رو تست کرده بودم. بوی چرم و دود خالص بود و چرمش هم بوی چرم تازه دباغی رو میداد که هنوز بوی گاو و گوسفند روشه!

امروز "بلو آیس" در کنار "اسپایس بمب" رو تست کردم. خیلی بوی عالی پیدا میکنه. انگار در اصل یجورایی با هم match هستن. من که خیلی لذت بردم. بوی فلفل هم خیلی لایت شده بود در این حالت.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
هم چنان عطرهای جدید پاتوق برای پاییز و زمستون امسال دارن تدارک دیده میشن (از تام فورد عود وود و ال هوم ایدل گرلن تا اسپایس بمب و حتی ایتالین سایپرس - با این که خنکه -). نظرتون در مورد این عطرها چیه:
nd.18371.jpg

nd.25324.jpg

nd.12602.jpg

اینا کارهای جدیدیه که به زودی تست می کنم و خبر میدم که کدوم شون میاد تو لیست عطرهای پاتوق.
آرش جان شما راست میگی. من خودم توقع دوستان رو بردم بالا و توقع خودم هم افزایش یافته و نه تنها ناراحت نیستم از این موضوع؛ بلکه بسیار هم خرسندم.
نکته ی مهمی که وجود داره در پاتوق اینه که اعضا؛ سرنوشت اسانسها رو رقم می زنن. کدوم اسانس بمونه و کدوم اسانس باید جایگزین بشه (در صورت وجود جایگزین) . تعاملی که صورت می گیره و تبادل نظر بین اعضا؛ حتی مواقعی که اختلاف نظرهای جدی پیش میاد در مورد یک اسانس؛ وجه تمایز اینجاست با هر تاپیک دیگه.

حرف تو حرف شد، یادم رفت بپرسم. آقا رضا نتیجه تست چی شد؟! کلا برند خوبی رو انتخاب کردی، من که تعریفش رو زیاد شنیدم. مخصوصا m7.
یواش یواش کلکسیون کارای پاتوق داره تکمیل میشه اما به شرط تک گرید بودن و کیفیت عالی! :)

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
حرف تو حرف شد، یادم رفت بپرسم. آقا رضا نتیجه تست چی شد؟! کلا برند خوبی رو انتخاب کردی، من که تعریفش رو زیاد شنیدم. مخصوصا m7.
یواش یواش کلکسیون کارای پاتوق داره تکمیل میشه اما به شرط تک گرید بودن و کیفیت عالی! :)

سلام خدمت رفقا
آقا من ادکلن M7 رو داشتم . توی سایت فراگرانتیکا کمتر ادکلنی اینقدر ارش تعریف شده . از طراحی شیشه تا بوی منحصر بفرد عود و کهربا . البته این ادکلن گرمه و طبیعتا کشورهایی که متوسط دمای هوای اونها کمتر از ماست و خنکترند اونو بیشتر می پسندند . یک روزی قرار بود این ادکلن امضای عطر بازهای حرفه ای بشه ولی تولیدش متوقف شد و آدمیه که به این تصمیم کمپانی سازنده اش بد بیراه می گه ! با وجود ورود ده ها ادکلن حاوی عود هنوز هیچ کمپانی نتونسته مشابه این شاهکار رو کپی کنه . یکی دیگه از مشخصات منحصر به فرد اون ترتیب قرار گیری نتهای اونه که با رزماری شروع میشه . نسخه ای که من خریدم مال سال 2011 بود که رفرموله مدل 2002 و شیرینتر از اون بود ( این رو می گم که کسی دنبال این ادکلن نره چون ضرر می کنه). این تعریفها که می بینید در اصل مال همون نسخه 2002 هستش که تکرار نشد.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
هم چنان عطرهای جدید پاتوق برای پاییز و زمستون امسال دارن تدارک دیده میشن (از تام فورد عود وود و ال هوم ایدل گرلن تا اسپایس بمب و حتی ایتالین سایپرس - با این که خنکه -). نظرتون در مورد این عطرها چیه:
nd.18371.jpg

nd.25324.jpg

nd.12602.jpg

اینا کارهای جدیدیه که به زودی تست می کنم و خبر میدم که کدوم شون میاد تو لیست عطرهای پاتوق.
آرش جان شما راست میگی. من خودم توقع دوستان رو بردم بالا و توقع خودم هم افزایش یافته و نه تنها ناراحت نیستم از این موضوع؛ بلکه بسیار هم خرسندم.
نکته ی مهمی که وجود داره در پاتوق اینه که اعضا؛ سرنوشت اسانسها رو رقم می زنن. کدوم اسانس بمونه و کدوم اسانس باید جایگزین بشه (در صورت وجود جایگزین) . تعاملی که صورت می گیره و تبادل نظر بین اعضا؛ حتی مواقعی که اختلاف نظرهای جدی پیش میاد در مورد یک اسانس؛ وجه تمایز اینجاست با هر تاپیک دیگه.

با سلام مجدد
من تستر اصل ادکلن
Belle d`Opium Yves Saint Laurent for women
رو گرفتم و می تونم بگم یکی از جذابترین عطرهای زنونه ای هستش که تا حالا به اون برخورد کردم . بازتابهای سایت فراگرانتیکا هم همین رو می گه .
بسیار زیبا و ماندگار با پخش بوی عالی. اگر این اپیوم رو بتونید اسانسشو پیدا کنید آقا رضا واقعا گل کاشتی .

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام خدمت رفقا
آقا من ادکلن M7 رو داشتم . توی سایت فراگرانتیکا کمتر ادکلنی اینقدر ارش تعریف شده . از طراحی شیشه تا بوی منحصر بفرد عود و کهربا . البته این ادکلن گرمه و طبیعتا کشورهایی که متوسط دمای هوای اونها کمتر از ماست و خنکترند اونو بیشتر می پسندند . یک روزی قرار بود این ادکلن امضای عطر بازهای حرفه ای بشه ولی تولیدش متوقف شد و آدمیه که به این تصمیم کمپانی سازنده اش بد بیراه می گه ! با وجود ورود ده ها ادکلن حاوی عود هنوز هیچ کمپانی نتونسته مشابه این شاهکار رو کپی کنه . یکی دیگه از مشخصات منحصر به فرد اون ترتیب قرار گیری نتهای اونه که با رزماری شروع میشه . نسخه ای که من خریدم مال سال 2011 بود که رفرموله مدل 2002 و شیرینتر از اون بود ( این رو می گم که کسی دنبال این ادکلن نره چون ضرر می کنه). این تعریفها که می بینید در اصل مال همون نسخه 2002 هستش که تکرار نشد.

جناب سعادتمندی منم تو هر سایت عطری که رفتم تعریف m7 رو شنیدم. ولی انگار دیگه نایاب شده و جالبتر اینکه همین نسخه نایاب هم نسخه ریفرموله هست! واقعا نمیدونم این شرکتهای عطرسازی چی فکر میکنن که شاهکارهاشون رو اینطوری خراب میکنن.
راستی اگر براتون مقدوره لطف کنید و لیست 30 تا اودکلنی که تست کردین رو در پاتوق بگذارید تا بتونیم از تجربیات ارزنده شما استفاده کنیم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام مجدد
من تستر اصل ادکلن
Belle d`Opium Yves Saint Laurent for women
رو گرفتم و می تونم بگم یکی از جذابترین عطرهای زنونه ای هستش که تا حالا به اون برخورد کردم . بازتابهای سایت فراگرانتیکا هم همین رو می گه .
بسیار زیبا و ماندگار با پخش بوی عالی. اگر این اپیوم رو بتونید اسانسشو پیدا کنید آقا رضا واقعا گل کاشتی .
سلام و عرض ارادت خدمت دوستان عزیزم‫؛‬
محمد جان این عطر برای استفاده آقایان مناسبه؟ ( برای اونا که عطرها رو تفکیک جنسیتی می کنن حساسیت زاست؟) من تو همین چند روزه دستم میرسه و هنوز ندیدم.

bocelli

Registered User
لایک‌ها
56
سلام و شب بخیر خدمت اقا رضا وسایر دوستان پاتوق میریم سراغ تجربه عطرهای خریداری شده من ساعت 7 صبح سه پاف پشن اسپری کردم روی پیراهن و گردنم اقا بعد رفتم سر کار تو راه راننده رو که نگو میگفت امروز بوی هوا چقدر خوبه منم بهش میخندیدم:general304::general711: رسیدم شرکت این همکارا ول کل نبودن ادکلنت چیه از کچا خریدی بهم گفتن چقدر وضعت خوبه هی ادکلن ارجینال میخری:D خلاصه پشن که عالی بود بوش هنوزم هست رو لباسم پخش بو هم که تا ساعت 6 غروب بوش میومد بوی هلو بوضوح توش حس میشد من رایحه گلابی و هندوانه هم ازش گرفتم از دیشب هم رو دوتا از تیشرت هام پگاسوس و گری وتیور زده بودم صبح پا شدم برم بوشون رو حس میکردم همین الان هم بوشون رو پیراهنم هست پگاسوس رایحه وانیل و بادام رو من حس کردم گری وتیور هم من رایحه مرکباتی مثل پرتغال و گریپ فروت گرفتم ازش البته هر عطری تو این هوای مرطوب و افتابی شمال بزنی چند ساعت زیر افتاب بری کارش تمومه من صبح رفتم افتاب هنوز شدت نداشت غروب هم که معلومه در کل واقعا راضی هستم انشااله خریدهای بعدیم عود وود و کارهای امواج و کریید رو تو فکرشون هستم بگیرم موفق باشید

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
جناب سعادتمندی منم تو هر سایت عطری که رفتم تعریف m7 رو شنیدم. ولی انگار دیگه نایاب شده و جالبتر اینکه همین نسخه نایاب هم نسخه ریفرموله هست! واقعا نمیدونم این شرکتهای عطرسازی چی فکر میکنن که شاهکارهاشون رو اینطوری خراب میکنن.
راستی اگر براتون مقدوره لطف کنید و لیست 30 تا اودکلنی که تست کردین رو در پاتوق بگذارید تا بتونیم از تجربیات ارزنده شما استفاده کنیم.
با سلام . تا 5 شنبه این لیست رو می فرستم و به همراه برخی بازخوردها .ممنون

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام و عرض ارادت خدمت دوستان عزیزم‫؛‬
محمد جان این عطر برای استفاده آقایان مناسبه؟ ( برای اونا که عطرها رو تفکیک جنسیتی می کنن حساسیت زاست؟) من تو همین چند روزه دستم میرسه و هنوز ندیدم.
سلام آقا رضا اینی که دست منه آقایون هم می تونند استفاده کنند. واقعا خوشبوست.

arefnib

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
سلام به همه دوستان
با عرض خسته نباشید به آقا رضا (اگه اشتباه نکنم) که واقعا با حوصله جواب میدن من تازه با اینجا آشنا شدم و چند صفحه ای رو خوندم
می خواستم یه زحمتی به آقا رضا بدم و تجربه اسانس از ایشون رو داشته باشم با افتخار
آقا رضا من بیشتر کار های تو مایه ی دیور هوم اینتنس و دیور هوم اسپرت دوست دارم اگه اشتباه نکنم میشه رایحه های تلخ
منم تلخ دوست دارم حالا شما چی پیشنهاد میدین؟ تق هرمس هم استفاده کردم بیشتر به شیرینی میزنه و بلک افغان هم استفاده کردم که خیلی خوشم اومد ازش.
البته دیور هوم رو حتما سفارش خواهم داد شما یه اسانس دیگه معرفی کنید.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
با سلام . تا 5 شنبه این لیست رو می فرستم و به همراه برخی بازخوردها .ممنون
درود و شب خوش؛
ممنون، لطف میکنید. :)

سلام و شب بخیر خدمت اقا رضا وسایر دوستان پاتوق میریم سراغ تجربه عطرهای خریداری شده من ساعت 7 صبح سه پاف پشن اسپری کردم روی پیراهن و گردنم اقا بعد رفتم سر کار تو راه راننده رو که نگو میگفت امروز بوی هوا چقدر خوبه منم بهش میخندیدم:general304::general711: رسیدم شرکت این همکارا ول کل نبودن ادکلنت چیه از کچا خریدی بهم گفتن چقدر وضعت خوبه هی ادکلن ارجینال میخری:D خلاصه پشن که عالی بود بوش هنوزم هست رو لباسم پخش بو هم که تا ساعت 6 غروب بوش میومد بوی هلو بوضوح توش حس میشد من رایحه گلابی و هندوانه هم ازش گرفتم از دیشب هم رو دوتا از تیشرت هام پگاسوس و گری وتیور زده بودم صبح پا شدم برم بوشون رو حس میکردم همین الان هم بوشون رو پیراهنم هست پگاسوس رایحه وانیل و بادام رو من حس کردم گری وتیور هم من رایحه مرکباتی مثل پرتغال و گریپ فروت گرفتم ازش البته هر عطری تو این هوای مرطوب و افتابی شمال بزنی چند ساعت زیر افتاب بری کارش تمومه من صبح رفتم افتاب هنوز شدت نداشت غروب هم که معلومه در کل واقعا راضی هستم انشااله خریدهای بعدیم عود وود و کارهای امواج و کریید رو تو فکرشون هستم بگیرم موفق باشید

توی سفارش بعدی کارای تام فورد و آمواج رو حتما بگیرید. حتی اگر رایحه ای از این دو برند رو نپسندین، مطمئن باشین به یکبار تست کردنش حتما میارزه. من خودم کارهای تام فورد، آمواج و کرید رو گرفتم. واقعا تام فوردها و آمواج ها شاهکارند. من خودم پیش از این فقط کارای تلخ رو دوس داشتم ولی بعد از تست این عطرها، عاشق رایحه های شیرین هم شدم.
فقط یه بدی داره این عطرها، اونم اینه که بعد از یه مدت دیگه عطرهای دیگران براتون هیچ رنگ و بویی نداره.:)

بالا