برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
ادویه اصلا حس نکردم. گل و چوب؛ داره اما شدیدا تحت تاثیر چرم هستن. سوال اینه که با داشتن توسکان لدر چرا باید رفت سراغ این؟
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی! اتفاقا بعد از دیدن نتها به فکرم رسید که برای مشابه سازی این کار "توسکان لدر" در کنار "اینترلود" رو اسپری کنیم. فکر کنم خوب بشه.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
مدتی بود دنبال رایحه خیاری در هوگو رد هوگوباس بودم بااینکه در ریوو این کار خیار وجود نداشت ،اما امشب متوجه شدم که این رایحه خیار در هوگو رد هوگو باس پاتوق ، از گیاهی بهاری و کوهی بنام ( ریواس ) است که این گیاه ساقه ای است
در منطقه ای که ما هستیم فقط در بهار و تا انتهای اردیبهشت این گیاه در کوهها و پایین کوه در دشتهای متصل به کوه ، رشد میکند ، طعمی ترش و ملس دارد ، آب دار و خوش رایحه ، خواص درمانی هم دارد

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آقارضا @دل آهنگ ، بزرگوار و آقا آرش @arash59b , عزیز
اگر بخواهم در این ترکیب نتهای چوبی عالی داشته باشم که کار کامل تر شود ، بنظر شما کدوم اسانس رو بهش اضافه کنم ؟
باتشکر
با این جمله تون که نت ها در ترکیب این دوکار با هم تداخلی ندارند موافقم٬ چون بیس نت تغ رو وتیور تشکیل میده. بخاطر همین ویژگی٬ اسپری همزمان تغ و وتیور کفایت می کنه و به ترکیب کردنشون نیازی نبود.
بغیر از هی وود که رضاجان اشاره کردن شاید انسر نویر هم بشه کنارش اسپری کرد هرچند نوع رایحه چوب اش رو زیاد مناسب نمی دونم ولی بستگی به برداشت شما هم داره که خوشتون بیاد یانه. یه مشکل دیگه ای هم که هست ماندگاری کم انسر در این ترکیب هست که شاید نیاز به تجدید داشته باشه. همونطور که میدونی برای استفاده از روایح چوبی مختلف توی اسانس ها دست ما بسته است.
بنظر من استفاده از روایح گدار با ترکیب بالا بهتر جواب میده. از کارهای میوه ای هم شاید پورشه مقداری با این ترکیب مناسب باشه باید تست کرد.

ادویه اصلا حس نکردم. گل و چوب؛ داره اما شدیدا تحت تاثیر چرم هستن. سوال اینه که با داشتن توسکان لدر چرا باید رفت سراغ این؟
بستگی به نوع چرم اش داره
اگه رایحه چرمش خشک با تلخی زیاد باشه (مثل توسکان و اسپایس بمب نباشه) میشه ازش ترکیبات جدیدی ساخت

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ادکلن بلو د شانل رو تست کردم ، واقعا اگر اینکار رو کسی با قیمت بالای 200 هزار تومان ( ۱۰۰ میلش ) خرید کند اصلا ارزش خرید ندارد
قبلا اسانس خالصی ازش داشتم که به مراتب بهتر از ادکلنش بود
در کارهای اولیه این پاتوق فکر کنم بلو د شانل هم بود که دوستان تست کرده بودند که بسیار عالی ارزیابی کرده بودند و بسیارتوصیه میکنم که اسانس آن رو بخرید چراکه اسانس ماندگاری بیشتری دارد
سلام به همه دوستان عزیز؛
اودکلن بلو شنل در حال حاضر بالای 450 هزار تومنه.
اسانس بلوشنل خنک کننده ی خیلی خوبیه که با تعداد قابل توجهی از اسانس های گرم امکان هم نشینی و اسپری هم زمان داره. ضمن این که شیرینی ترکیب رو هم میاره پایین.
امروز این عطرها رو کنار هم استفاده کردم: تافی؛د وان دیزایر؛ کاپیتان بلک زرد و بلوشنل. جدا جدا زدم چون نمی خواستم نتی تضعیف یا ناپدید بشه در ترکیب. رایحه کلی نسبتا خنکه و واجد حداقل شیرینی. بلو شنل نقش محوری داره اینجا.

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام خدمت اقا رضا و دوستان پاتوق نشین..
اقارضا ایا راکی مانتین تو سفارش پاییزتون نیست? لطفا پیگیری کنید یه نسخه با کیفیت ازاین اسانس موجود کنید در صورت امکان ..بی شک استقبال زیادی میشه ازش..
خداروشکر نتایج اومد و مقطع ارشد قبول شدم میخام شروع کلاسها و پاییز رو با این راکی دوس داشتنی شروع کنم..
یاعلی

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
راستی دوستان از روزی ک از اسانسهای باکیفیت و متنوع اقا رضا استفاده کردم ادکلن دیویدف زینو بنده مورد بی لطفی شدیدی از سمت من قرار گرفته طوری ک حدود ۸۰ میل ازش دست نخورده باقی مونده.. ب واقع دیگه دستو دلم نمیره ازش استفاده کنم.. دوستانی ک زینو رو تست کردن پیشنهادی دارید ک بتونم در کنار کدوم اسانس ازش استفاده کنم و جالب بشه?
زینو فوق العاده تلخ و گرمه با نت ابتدایی قوی ترنج و لیمو ..

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اقارضا ایا راکی مانتین تو سفارش پاییزتون نیست? لطفا پیگیری کنید یه نسخه با کیفیت ازاین اسانس موجود کنید در صورت امکان ..بی شک استقبال زیادی میشه ازش..
خداروشکر نتایج اومد و مقطع ارشد قبول شدم میخام شروع کلاسها و پاییز رو با این راکی دوس داشتنی شروع کنم..
یاعلی
سلام؛ وحید جان تبریک! انشالله یه روز همین جا خبر دکترا قبول شدنت رو بهمون بدی. همون طور که میدونی روایح چوبی ضعیفن و واقعا نمیشه ازشون توقع کیفیت به معنی پخش و موندگاری بالا داشت.
راستی دوستان از روزی ک از اسانسهای باکیفیت و متنوع اقا رضا استفاده کردم ادکلن دیویدف زینو بنده مورد بی لطفی شدیدی از سمت من قرار گرفته طوری ک حدود ۸۰ میل ازش دست نخورده باقی مونده.. ب واقع دیگه دستو دلم نمیره ازش استفاده کنم.. دوستانی ک زینو رو تست کردن پیشنهادی دارید ک بتونم در کنار کدوم اسانس ازش استفاده کنم و جالب بشه?
زینو فوق العاده تلخ و گرمه با نت ابتدایی قوی ترنج و لیمو ..
نمیدونم اودکلن زینو ی شما نسخه جدیده است که میگن فوق العاده بی کیفیت شده یا نسخه قدیمیه؟ به هر حال شنیدم بوش جوان پسند نیست. اگه با بوش حال نمی کنی شاید بهتر باشه به عزیزی میان سال هدیه بدی و از دستش راحت شی! اینم یک راهشه!
برای کلاسهای ارشدت هم اسپری هم زمان اسپایس بمب رقیق شده و بلو شنل رو بررسی کن. یا حتی اینترلود رقیق و گری وتیور که میدونم خیلی خوشت اومد.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب به حضور جناب آقای هادی بزرگوار و سلامبه دیگر دوستان :)
امروز، با دیدن جناب هادی عزیز روز بسیار خوبی برای من بود. اما در مورد سلیقه ی جناب هادی که من ایشون رو جادوگر دنیای عطر خطاب میکنم، عرض کنم که 20، عالی از هر نظر. ایشون قبل از معرفی عطر ها، ابتدا روانشناسی خریدار رو کاملاً بررسی میکنن که نشان از فوق حرفه ای بودن ایشون داره. حتماً دوستان تلاش کن برای 1 مرتبه هم که شده ایشون رو از نزدیک ببینن و سحر جناب هادی رو امتحان کنن.
اما اگر بخوام نظرم رو در مورد کار کم نظیر جناب هادی در ترکیب عطر ها عرض کنم، ترجیح میدم اول از همه برم سراغ ترکیب کرید آونتوس و آناناس. من آونتوس رو استفاده میکردم، اما امشب با یه رایحه ی جدید و فوق العاده از اونتوس آشنا شدم. رایحه ای که هیچوقت به مشامم نرسیده بود. ترکیب آناناس با آونتوس عالی بود. خیلی خیلی قویتر از اونتوس تنها. آرامبخشی آونتوس در کنار لذت خوردن آناناس :) من از ایشون خواهش کردم برای مرتبه ی بعدی، حتماً این ترکیب رو برای من آماده کنن و حیف و صد حیف که این سورپرایز رو امروز تجربه کردم و بری داشتنش باید چند وقتی صبر کنم :D
امروز جناب هادی ، یه شیشه ی کوچولو همراهشون بود که در لحظه ی اولی که بو کردم، احساس کردم سبدی از بهترین میوه های تازه جلوم قرار داره. آرامبخش و خاطره انگیز. کمی که از اسپریش گذشت، شیرینی بسیار دلنشینی ازش باقی موند. اینقدر خوب و خواستنی بود که از الان در سبد سفارش بعدیم رزرو شده :)
و اما در مورد بلک ارکید تلخ و خنک... به جرات میگم دقیقاً خنکی و تلخی رو کاملاً احساس میکنید. کمی که گذشت، خنکی عطر خیلی خیلی خودشو نشون داد . برای من یک تجربه ی جدید بود.
دوست دارم هر چه زودتر ترکیب های جدید جادوگر دنیای عطر رو امتحان کنم.
در کل عرض کنم که: به سلیقه ی یک حرفه ای اعتماد کنید :)
سلام و عرض ادب و احترام

ما هم خیلی دوست داریم ایشون رو زیارت کنیم
منم تو 46 سالگی نمیدونم چرا عطر و ادکلن میبینم دست و پام شل میشه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و عرض ادب و احترام
با سلام و عرض ادب خدمت همگی دوستان؛
از محبت تون ممنونم. سعید جان @saeid.kh با این یادداشت نهایت لطفش رو به من رسونده؛ واقعا من یک عطرباز ساده بیشتر نیستم و خودم از باقی رفقا در حال آموختنم. شما هم که بسیار اودکلن باز هستین و خبر دارم که برای نوه و نتیجه ها هم از الان اودکلن کنار گذاشتین!
امیدوارم از تجربه های شما هم بنده و دیگر دوستان پاتوق استفاده کنیم. راستی یک سوال! اودکلن بازها هم ؛ اسپری هم زمان می کنند دو یا چند اودکلن رو؟

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام و عرض ادب و احترام

سلام و عرض ادب به حضور شما و سایر عزیزان ‎:)
بنده در مورد کفشهای ریبوک این احساس شل شدن رو دارم ‎:D
در مورد عطر ها، جادوگری جناب هادی در ترکیب عطرها فوق العادس و باعث میشه خود خواسته معتاد دیدن ایشون بشید ‎:p

پ.ن: جناب هادی عزیز سلام، دانهیلم تموم شد، کرید خیلی وقته تموم شده. پشن هم ... ‎:(
بزودی با سفارشی جدید میرسم خدمتتون. این روزها وقت سرخاروندن هم ندارم.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام
من از بوی جوپ هوم بیشتر دارچین استشمام میکنم
وقتشه كه من نظرمو بگم
با عرض سلام
بلك افغان: من اسم اين عطرو Godfather ميزارم.عطري كه با زدنش ياد آهنگ اول فيلم Godfather ميوفتم و حس ميكنم كورلئونه ام :)

تام فورد نوير : حس نفس كشيدن تو يه اتاقي كه از كيك ساخته شده بهم دست ميده

تافي : يه عطر نوستالژيك

رالف لورن : حس قدم زدن تو يه جنگلي كه بوي شكوفه هاي پرتقال ميده

كريد اونتوس : عطر تمام عيار ، بسيار بسيار هاي كلس ؛)

بربري لندن : بوي گل

بي دليشس + سي باي كلوهه : عطريه كه اطرافيانت از خودت بيشتر حال ميكنن باهاش

212 : ياد ادكلن جوپ قرمز ميوفتم

وان ميليون اينتنس:عالييييييي. خوراك براي سر قرار :)

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
یاعلی

درود شب خوش بر دوستان عطرباز؛
آقا وحید تبریک میگم.:) اتفاقا چند شب پیش من یکی دیگه از دوستان رو با شما اشتباه گرفتم. برای عطر هم من همون پیشنهادهای آقا رضا رو دارم، به اضافه اینکه اگر بلک افغان رو هم دارید در کنار بلو آیس یا اپیک آمواج ترکیب خیلی عالی میشه. گرچه در روزهای سرد پاییز و زمستان، توسکان لدر و توباکووانیل به تنهایی و یا در کنار هم توصیه میشه.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
خوب من بالاخره یک تست خوب از دو اسانس کرید اونتوس و بلو آیس ایسی میاکی گرفتم. جالبه نت وسط کرید اونتوس شبیه تق هرمس میشه !!!! قبل از کمی دودی شدن. کیفیت کارها خیلی خوبه.

متاسفانه این کارها به هیچ عنوان در هوای شمال پخش ندارن ! اما موندگاریشون بالاست. یعنی حتی به یک ساعت هم نمیرسن. در عوض کارهای گرم توسکان لدر تام فرد و انترلود امواژ پخش بسیار خوبی دارند هرچند اینکارها گرم هستند و این انتظار ازشون میره بهتر از عطرهای سرد کار کنند اما در کل پخش اون دو کار خنک (اونتوس و بلو آيس) نا امید کننده هست. وضعیت بلو آیس بهتر از کرید هست البته.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
خوب من بالاخره یک تست خوب از دو اسانس کرید اونتوس و بلو آیس ایسی میاکی گرفتم. جالبه نت وسط کرید اونتوس شبیه تق هرمس میشه !!!! قبل از کمی دودی شدن. کیفیت کارها خیلی خوبه.
متاسفانه این کارها به هیچ عنوان در هوای شمال پخش ندارن ! اما موندگاریشون بالاست. یعنی حتی به یک ساعت هم نمیرسن. در عوض کارهای گرم توسکان لدر تام فرد و انترلود امواژ پخش بسیار خوبی دارند هرچند اینکارها گرم هستند و این انتظار ازشون میره بهتر از عطرهای سرد کار کنند اما در کل پخش اون دو کار خنک (اونتوس و بلو آيس) نا امید کننده هست. وضعیت بلو آیس بهتر از کرید هست البته.
بله؛ دوستانی که در هوای شرجی زندگی می کنن باید فاکتور مهم آب و هوا رو در عطرهای انتخابی لحاظ کنن. شخصا تجربه ای از مصرف عطر در هوای شرجی ندارم؛ اما می تونم حدس بزنم وقتی عطر قدرتمندی مثل بلوآیس در چنین هوایی کم میاره؛ ماجرا از چه قراره!

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
کارهای کمی پخش بالایی توی این هوا دارن بعضی از کارها پخش خیلی خوبی اما در زمان کوتاه دارن بعضی پخش بالا در زمان طولانی . از معدود برندهایی که تونستن در شمال دووم بیارن یکی امواژ هست یکی تام فرد و دیگری گارلین در بقیه موارد خیلی موفق نبودن. این هوای شرجی هم داستانی شده برای ما....!
-------
این بلوایس بوی میوه سرو رو میده خیلی خوبه الان فصل میوه دهی این درخت ها در شمال هست بوی طبیعیشون همه جا میاد !

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کارهای کمی پخش بالایی توی این هوا دارن بعضی از کارها پخش خیلی خوبی اما در زمان کوتاه دارن بعضی پخش بالا در زمان طولانی . از معدود برندهایی که تونستن در شمال دووم بیارن یکی امواژ هست یکی تام فرد و دیگری گارلین در بقیه موارد خیلی موفق نبودن. این هوای شرجی هم داستانی شده برای ما....!
این بلوایس بوی میوه سرو رو میده خیلی خوبه الان فصل میوه دهی این درخت ها در شمال هست بوی طبیعیشون همه جا میاد !
در کدوم نتش بوی میوه سرو میده؟ من اصلا متوجه بوی سرو در بلو آیس نمیشم. در عین حال به وضوح در نت اولش بوی چای می گیرم که شامه ی شما نمی گیره اونو. برای من بلو ایس لیمو و چای و رز خنک هستش و در یک بازه زمانی کوتاه آناناس. چیزی دیگه ای ازش متوجه نمیشم.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
در کدوم نتش بوی میوه سرو میده؟ من اصلا متوجه بوی سرو در بلو آیس نمیشم. در عین حال به وضوح در نت اولش بوی چای می گیرم که شامه ی شما نمی گیره اونو. برای من بلو ایس لیمو و چای و رز خنک هستش و در یک بازه زمانی کوتاه آناناس. چیزی دیگه ای ازش متوجه نمیشم.
باسلام و احترام خدمت رایحه دوستان عزیز
دقیقا بنده هم در بلو آیس لیموی تازه و چای خنک میگیرم
البته یک سری نت های ریز و تازه میگیرم اما متوجه نمیشم که چی میتوونه باشه ؟! شاید همین سرو باشه که دوستموون فهمیده ازش که البته در پس بوی لیمو کمی کمرنگ تر شده

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
در تمامش بوی سرو و میوه سرو و سرو کوهی + رزماری رو داره. شاید شما بوی آروماتیک سبز رو به شکل چای استشمام می کنید چون بوی اینکار کاملا گیاهی هست تا میوه ای بوی مرکبات هم من لیمو ترش رو بیشتر بوی پوستش رو ازش میگیرم. بوی رز رو هم من اصلا ازش نمیگیرم.(ما در حیات ۲ نوع رز سرخ و صورتی داریم من هیچ تشابه بوی با اونا نگرفتم و بقیه کارهای رزی که داشتم) شاید ترکیب این بو ها تولید شبه بو کردن. این خیلی پیش میاد مثلا ترکیباتی از شیرین بیان ایجاد بوی آبنباتی گیاهی میکنن چون خوده شیرین بیان خیلی شیرین هست و ....
اما چای تا حده کمی اون هم برگ تازه اون بوی این رو میده. شما میوه های آبی سرو رو قاچ بزنید روغنش رو بمالید به دستتون و بزارید یک کمکی بگذره دقیقا بوی همین رو میده من ادکلن این کار رو استفاده کردم بودم اینکار کپی خوبی از کاره L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme از کمپانی ایسی میاکی هست. اینکار برنده FiFi فکر کنم سال 2005 شده بود!

(اینم اضافه کنم این تشابه نظر شخصی من هست چون بوش منو یاد اینکار میندازه.)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
در تمامش بوی سرو و میوه سرو و سرو کوهی + رزماری رو داره. شاید شما بوی آروماتیک سبز رو به شکل چای استشمام می کنید چون بوی اینکار کاملا گیاهی هست تا میوه ای بوی مرکبات هم من لیمو ترش رو بیشتر بوی پوستش رو ازش میگیرم. بوی رز رو هم من اصلا ازش نمیگیرم.(ما در حیات ۲ نوع رز سرخ و صورتی داریم من هیچ تشابه بوی با اونا نگرفتم و بقیه کارهای رزی که داشتم) شاید ترکیب این بو ها تولید شبه بو کردن. این خیلی پیش میاد مثلا ترکیباتی از شیرین بیان ایجاد بوی آبنباتی گیاهی میکنن چون خوده شیرین بیان خیلی شیرین هست و ....
اما چای تا حده کمی اون هم برگ تازه اون بوی این رو میده. شما میوه های آبی سرو رو قاچ بزنید روغنش رو بمالید به دستتون و بزارید یک کمکی بگذره دقیقا بوی همین رو میده من ادکلن این کار رو استفاده کردم بودم اینکار کپی خوبی از کاره L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme از کمپانی ایسی میاکی هست. اینکار برنده FiFi فکر کنم سال 2005 شده بود!

(اینم اضافه کنم این تشابه نظر شخصی من هست چون بوش منو یاد اینکار میندازه.)
من هم بلو ایس رو دارم و هم ایسی میاکه متاسفانه تقریبا هیچ شباهتی بین این دو کار نمی بینم
بلو ایس در نت اول مرکباتی و در ادامه تقریبا شیرین و ملایم هست ولی ایسی بلو ابتدا اسپایسی و تند و در ادامه بيشتر چوبی میشه.

بالا