• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستداران عطر

بله منظورم اونتوس خالص یا اونتوس ترکیبی ساخت خودتون بود
پس شد همون خالص اونتوس

یک زحمت دیگه

برای پنجشنبه عصر یک ترکیب جادویی معرفی کنید

اگر تا پنجشنبه عصر کار به دستم رسید
روش مهندس مخدومی در بالا رو هم تست میکنم و نتیجه رو همینجا بیان میکنم

فقط روش کار را دقیقتر به من بگید

ممنونم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود بسیار به اهالی پاتوق؛
قبلا یکبار ترکیب پشن و توسکان و نرولی رو درست کرده بودم عالی بود امشب این ترکیب رو دوباره ساختم و رفلکشن اضافه کردم؛ دقیقا ادکلن دلخواهم شد.
من عاشق حضور چرم و بهارنارنح و هلو و زعفران و رایحه های جنگلی و نتهای دریایی درکار هستم و حتما یک روز ادکلنی خواهم ساخت که وقتی ریز فاکتورهای لازمش گیرم آمد و اعلام کردم و دوستان تست کردند جا خواهند خورد. کاری خنک و تند ( جنگلی و دریایی )
حتی اگر به خراب کردن خیلی اسانسها و ضرر دادن حتی بالای 500 هزارتومان بشه ، باز هم ادامه خواهم داد تا یک رایحه جادویی برای همیشه برای خودم بسازم
فردید جان شما دقیقا تصویر یک عطرباز رو از خودت به من میدی. همیشه گفتم عطرباز به یک مصرف کننده معمولی عطر نمی گن؛حتی اگه کلی عطر داشته باشه. عطربازی یعنی همین که ایشون نوشت: تلاش برای ترکیب روایح مختلف و بالا پایین کردن درصد عطرها در ترکیب (چه به شکل ترکیب در یک ظرف چه به شکل اسپری هم زمان بر نقاط مختلف لباس ؛ دومی رو بیشتر توصیه می کنم دلیلش رو هم قبلا نوشتم لینکش در پست اول هست) و خلق عطر دلخواه! عطرباز منتظر نمی مونه کس دیگه ای براش عطر مطابق سلیقه اش بسازه. خودش دست به کار میشه. ذوق و خلاقیت به خرج میده و در حین عطربازی تجربه اش زیاد میشه و رفته رفته ترکیبات بهتری رو می سازه با رایحه ای دلپذیر تر (به خصوص در نت اول؛ یعنی عطر ترکیبی خوب عطریه که از نت اول دلپذیر باشه در غیر این صورت باید روی درصد ترکیبات کار کرد تا بهبود پیدا کنه)
من هم این ترکیب رو تست می کنم و بعدا نظرم رو عرض می کنم. امیدوارم باقی رفقا هم تست کنن و خبر بدن.
البته هنوز تست نکرده عرض کنم به شامه ی من این ترکیب کمی عجیب میاد. نرولی و پشن خیلی به هم میان. رفلکشن هم خیلی بیگانه نیست با اون دو تا. اما حضور توسکان لدر به خصوص 2 واحد در ترکیب منو نامطمئن می کنه به نتیجه. شاید اگه قرار باشه مطابق سلیقه من تنظیم شه توسکانش باید خیلی لایت و در حد گذرا بیاد.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
پخش عالی و موندگاری خوب
وقتی چرم باشه تووی کار ، شک نکنید موندگاری کار خوب میشه
قبلا یکبار ترکیب پشن و توسکان و نرولی رو درست کرده بودم عالی بود امشب این ترکیب رو دوباره ساختم و رفلکشن اضافه کردم
دقیقا ادکلن دلخواهم شد
من عاشق حضور چرم و بهارنارنح و هلو و زعفران و رایحه های جنگلی و نتهای دریایی درکار هستم و حتما یک روز ادکلنی خواهم ساخت که وقتی ریز فاکتورهای لازمش گیرم آمد و اعلام کردم و دوستان تست کردند جا خواهند خورد
کاری خنک و تند ( جنگلی و دریایی )
منتظرم آقا رضا کارهای چوبی تاپ بیارند
آن وقت وقتی نت پایه رو تونستم غالب کنم یقینا سایر کارها رو روش انجام میدم
حتی اگر به خراب کردن خیلی اسانسها و ضرر دادن حتی بالای 500 هزارتومان بشه ، باز هم ادامه خواهم داد تا یک رایحه جادویی برای همیشه برای خودم بسازم
شما ادکلن روشاس زنانه رو نگاه کنید با رایحه و نت گیاهان دریایی
بنده همین کار رو میخوام بسازم با اضافه کردن بهارنارنج و چرم و زعفران و رایحه درخت
ادکلنش حدودا 620 هزار تومان قیمت دارد اما چون مقدار ترکیبات و مقدار حضور فیکساتور رو درش نمیدونم ،نمیتونم بیگدار به آب بزنم و ادکلنش رو بخرم و سایر چیزها رو بهش اضافه کنم
به شما پیشنهاد میکنم قبل از ترکیب این کار بالا ، قبلش حتما تست اسپری هم زمان از اینکارها باهم انجام دهید با همان مقدارکه گفتم بعد اگر جالب بود دست به ترکیب بزنید
سه پاف نرولی
یک پاف پشن
دو پاف رفلکشن
دو پاف توسکان لدر
البته سعی کنید همه اینها بیشتر از 30 درصد لایت نشوند
بی شک اگر دوست داشتید و لذت بردید ، دیگر دست زدن به ترکیبش برایتان بدون دلهره از نتیجه خواهد بود
حتما نتیجه را همینجا اعلام کنید و اینکه تاچه حد دلچسب و مورد رضایتتان بوده
منتظر اعلام نتیجه شما هستم

درود بر دوستان عطرباز؛
جناب مهندس ممنون از پیشنهادتون. من پیش از این ترکیب زیر را امتحان کرده بودم:
یک پاف توسکان+یک پاف پشن+دو پاف نرولی
به نظرم ترکیب خوبی شد و رایحه دلپذیری داشت. اما نمیدونم با اضافه کردن رفلکشن با تم ادویه و چوب به چه نتیجه میرسد.
حقیقت اینه که من اولین بار که اودکلن توسکان ریو رو تست کردم، کمبود نت چوبی رو در کنارش حس کردم. اون زمان من خودم از اودکلن لالیک استفاده میکردم و ترکیب این دو چیز جالبی نشد. چون توسکان ریو چیزی جز دود خالص و چرم نبود و در کنار چوب دودی لالیک ترکیب خوبی نشد. در اولین ملاقاتی هم که با آقا رضا داشتیم به ایشون هم گفتم که نت چوبی در کنار توسکان خوبه ولی متاسفانه چون عطرهای با نت چوب ضعیف هستند، معمولا در ترکیب با غولی مثل توسکان خودشون رو به خوبی نمیتونند نشون بدن.
پیشنهاد من اینه در کنار ترکیب شما به جای رفلکشن، از دو پاف هی وود استفاده کنیم تا نت چوبی خالص در کنار چرم، زعفران، میوه و شکوفه بهارنارنج بنشینه. من خودم سعی میکنم این رو هرچه زودتر امتحان کنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رفقا؛ کیا از این اودکلن خاطره دارن؟ به زودی نسخه جدیدی از اسانس این کار رو قراره تست کنم! خیلی خوب شیشه و جعبه شو یادمه. اما متاسفانه دقیق یادم نیست کی داشت اینو.
nd.829.jpg

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
رفقا؛ کیا از این اودکلن خاطره دارن؟ به زودی نسخه جدیدی از اسانس این کار رو قراره تست کنم! خیلی خوب شیشه و جعبه شو یادمه. اما متاسفانه دقیق یادم نیست کی داشت اینو.
nd.829.jpg
من عاشق این اودکلن هستم. به نظرم یکی از بهترینهای تاریخ اودکلن سازیه. بوی خاص، کلاسیک و مردونه ای داره. تا حالا هیچ کاری رو حتی نزدیک بهش ندیدم.
پ.ن: اگر دست من بود همیشه از این اودکلن استفاده میکردم، ولی متاسفانه نسخه آخری که گرفتم ریفرموله شده بود و کیفیت قدیما رو نداشت.

Last edited:

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
ازارو واقعا کارهای شاخص و تاپی داره.. ازارو ویزیت خیلی بوی جالب و خوبی داره من چند سال پیش تستش کردم یکی از نزدیکانم داشت.. اگر از اون کار هم نسخه باکیفیتی داشتید حتما موجود کنید.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من عاشق این اودکلن هستم. به نظرم یکی از بهترینهای تاریخ اودکلن سازیه. بوی خاص، کلاسیک و مردونه ای داره. تا حالا هیچ کاری رو حتی نزدیک بهش ندیدم.
پ.ن: اگر دست من بود همیشه از این اودکلن استفاده میکردم، ولی متاسفانه نسخه آخری که گرفتم ریفرموله شده بود و کیفیت قدیما رو نداشت.
و این ریفرموله شدن اودکلنها؛ ظاهرا تمومی نداره. نظر شخصی من در این مورد اینه که ری فرموله کردن عطرها دستکاری خاطرات علاقمندان اون عطره و به احتمال زیاد نتیجه اش واکنش عصبانی شدن از سوی خریدار بی خبر از این تغییره و کنار گذاشتن اون عطر و برای همیشه نوستالوژی شدنش در حافظه بویاییش.
بهرام یک شرح مفصل از این عطر بنویس خواستم برم تستش کنم با حافظه خالی نرم سراغش. من فقط شیشه و جعبه اش یادمه! هر چند که احتمالا بو کنم و بو شبیه اصل اودکلن باشه در کسری از ثانیه همه چی یادم میاد!

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142

نسخه اولیه هم پخش بوش عالی نبود اما این نسخه جدیده دیگه خیلی بده ! بجاش آزارو اینو زده : Azzaro pour Homme Intense شیشه اون هیچ فرقی با اصلی نداره اما پخش بوش عالی و محشره ! این رو اگه پیدا کردید بخرید از نظر بو هم ۹۰ درصد شبیه نسخه اصلی هست.

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534

http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Nuit-de-l-Homme-5521.html

اگر عطر این هم به مجموعه اضافه میشد خیلی خوب بود
بنظر من محشره

فکر کنم از امروز من به جمعتون اضافه شدم منتظر رسید 22 تا عطر و مقداری فیکساتور هستم تا منم از تجربیات شما در ترکیب استفاده کنم
امیدوارم ازتون هر روز بیشتر یاد بگیرم

امیدوارم تسترهایی که به دستم میرسه هم مورد پسندم واقع بشه

ارادتمند شهرام

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
و این ریفرموله شدن اودکلنها؛ ظاهرا تمومی نداره. نظر شخصی من در این مورد اینه که ری فرموله کردن عطرها دستکاری خاطرات علاقمندان اون عطره و به احتمال زیاد نتیجه اش واکنش عصبانی شدن از سوی خریدار بی خبر از این تغییره و کنار گذاشتن اون عطر و برای همیشه نوستالوژی شدنش در حافظه بویاییش.
بهرام یک شرح مفصل از این عطر بنویس خواستم برم تستش کنم با حافظه خالی نرم سراغش. من فقط شیشه و جعبه اش یادمه! هر چند که احتمالا بو کنم و بو شبیه اصل اودکلن باشه در کسری از ثانیه همه چی یادم میاد!
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
راستش رضاجان این ریفرموله شدن آتشی به دل و جان عطر و اودکلن بازها زده که نگو و نپرس. این آزارو هم از این داستان مستثنی نیست.
در مورد رایحه هم این یه عطر ادویه ای و گیاهی گرم و تلخ تلخه. اینم از اون دسته عطرهاییه که خیلی برام سخته تا نتهاش رو تشخیص بدم. یه کار پیچیده که شاید بشه گفت تا حدودی شبیه رفلکشنه. من که خیلی بوش رو دوس دارم. هرم بویایی نت این عطر رو هم که نگاه کنی از همه نوع نتی (ادویه، گیاهی، مرکبات، چرم) در اون استفاده شده.
یادته یه بار باهم راجع به تلخی بلک افغان صحبت میکردیم، به نظرم در مقابل این کار بلک افغان خیلی شیرین به نظرم میاد.

نسخه اولیه هم پخش بوش عالی نبود اما این نسخه جدیده دیگه خیلی بده ! بجاش آزارو اینو زده : Azzaro pour Homme Intense شیشه اون هیچ فرقی با اصلی نداره اما پخش بوش عالی و محشره ! این رو اگه پیدا کردید بخرید از نظر بو هم ۹۰ درصد شبیه نسخه اصلی هست.

آقا مثل اینکه مشکل پخش عطر در آب و هوای مرطوب خیلی جدیه! وگرنه من پخش نسخه قدیمی این عطر رو با اینترلود و گلد میتونم مقایسه کنم.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام دوستان

عطر بازی حرفه ای را گفتند پس از سالها تجربه ، پندی ده ما را بس موجز و مختصر . ما را حوصله و توان تجربه تمامی این ادکلن ها نیست .
لختی سکوت کرد و فرمود کاری بس شگرف را از من خواسته اید لاکن 9 ماه اول سال را کرید اونتوس و مابقی را دیور هوم اینتنز بزنید باشد که شما را جنتلمن نامند .
(داستانی واقعی بود که بنده آنرا به طنز تنظیم کردم )

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و درود به دوستان عطرباز عزیز
جناب هادی گرامی این سفارش اول بنده جهت تست و بررسی هست.

اونتوس+بلک ایکس اس
اونتوس
سیلور مانتن
گرین آیریش
توسکان لدر
گری ویتور
عود وود
آمواژ رفلکشن
اینترلود
بلوآیس
دیور هوم اینتنس
دانهیل آلفرد
ال هوم آیدل گرلن
آکوا دی جیو
بلو مجیک
اگزریوس
رالف لورن
دلارنتا
پشن+ورساج
بی دلیشس

آقا رضا تحلیل خودتون رو از اونتوس + بلک ایکس اس میفرمایید؟

من تصور کردم الان نمیشه این محصول رو سفارش داد

با توجه به اینکه ما در کلاس شما تلمذ میکنیم و تا به بیسیک تو این زمانه برسیم راهی بسی طولانی در پیش است

جسارتا مزاحم میشم و اگر صلاح دونستید این عطر رو هم برای من ارسال بفرمایید

ارادتمند تمامی دوستان این تاپیک که بدون چشم داشت تجربیات ارزنده شون رو در اختیار دیگران قرار میدن

و صفا و صمیمتی که اینجا حکمفرساست هر روز بیشتر از روز دیگه بشه

علیرغم اینکه یکبار تمامی صفحات رو خوندم اگر وقتش فراهم بشه باید نکات مهم رو یادداشت کنم

امیدوارم امتحان فاینال سربلند بیرون بیام

ارادتمند شهرام

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام دوستان

عطر بازی حرفه ای را گفتند پس از سالها تجربه ، پندی ده ما را بس موجز و مختصر . ما را حوصله و توان تجربه تمامی این ادکلن ها نیست .
لختی سکوت کرد و فرمود کاری بس شگرف را از من خواسته اید لاکن 9 ماه اول سال را کرید اونتوس و مابقی را دیور هوم اینتنز بزنید باشد که شما را جنتلمن نامند .
(داستانی واقعی بود که بنده آنرا به طنز تنظیم کردم )

دیور هوم اینتس رو من دارم ادکلنی بسیار سنگینه
سه روز پیش کمی به بالای آرنجم زدم از شما چه پنهون بعد سه روز با نزدیک کردن بینی هنوز بوش استشمام میشه

خودم زیاد خوشم نیومد اما به محض تایید همسر گرامی حرف آخر رو من زدم

چشم

ارادتمند همگی دوستان که مثل من زذ هستن

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سه روز پیش کمی به بالای آرنجم زدم از شما چه پنهون بعد سه روز با نزدیک کردن بینی هنوز بوش استشمام میشه

چشم

درود بر شما آقا شهرام؛
به پاتوق عطربازها خوش اومدید. انشاا... ما هم از تجربیات شما در زمینه اودکلن بهره مند بشیم.
احتمالا شما ورژن قدیمی دیور هوم اینتنس رو دارین وگرنه بعد از ریفرموله شدن خیلی کیفیتش اومده پایین. این عطر واقعا بوی جالبی داره البته نسخه قدیمیش. آقا آرش هم خیلی این عطر رو دوس دارن.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام و بامداد همگي بخير
بهرام جان البته كيفيت نوت هاي ديور همچنان عالي است و شنيدم همانند سابق هست مشكل در ماندگاري و مخصوصا پخش رايحه بعد از ريفرمول است
حس ميكنم چند بار در پاتوق، از اون پستي كه تست هوم اينتنس رو نوشته بودم برداشت درستي انجام نميشه

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

والله دقیق نمیدونم از کجا میشه فهمید سال ساخت رو من فقط شیشه رو دارم

راهنمایی بفرمایید از کجا میشه فهمید
قیمتش رو تصور کنم حدود 450 اگر اشتباه نکنم بود

راستش فروم پرشین تولز کمی برام ناآشناست هنوز بلد نیستم پیام خصوصی برای کسی بفرستم

درج تصویر رو تو بعضی فرومها فقط تامبنیل باید گذاشت قانون اینجا رو نمیدونم

اگر لازمه ازش عکس بگیرم

آقا آرش امر کنید در خدمتم
ولی تصور میکنم کسانیکه معتاد این تاپیک بشن محاله در صورت وجود اسانس عطر بخرن
قیمت مثلا اونتوس میلیونی رو با اسانس بکنید
یکسری از خریدهای منم جهت کنجکاوی اختلاف عطر و ادکلن بوده

مثل
بلک افگانو 1
اونتوس 2
سیلور مانتن واتر 3
پگاسوس 4
بلوشنل 5
تغ هرمس 6

باورتون نمیشه من از تغ هرمس خودم بیشتر بوی شیرین استشمام میکنم و اصلا تلخ نیست
بیشترین مصرفش هم بعد از استفاده از ادکلنهای سنگین و دادن روحیه به خودم استفاده میکنم

ارادتمندم

Last edited:

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام و بامداد همگي بخير
بهرام جان البته كيفيت نوت هاي ديور همچنان عالي است و شنيدم همانند سابق هست مشكل در ماندگاري و مخصوصا پخش رايحه بعد از ريفرمول است
حس ميكنم چند بار در پاتوق، از اون پستي كه تست هوم اينتنس رو نوشته بودم برداشت درستي انجام نميشه

آرش جان پدر من نسخه قدیمی دیور رو داره و کیفیت پخش و ماندگاری عالی داره. من خودم وقتی روی پیراهنم میزنم تا 2 روز ماندگاری و یک روز پخش داره. تغییر نتها هم عالی هست. نسخه های جدید رو شنیدم که کیفیت پخش و موندگاری اومده پایین ولی خودم تست نکردم.

سلام و عرض ادب و احترام

والله دقیق نمیدونم از کجا میشه فهمید سال ساخت رو من فقط شیشه رو دارم

راهنمایی بفرمایید از کجا میشه فهمید
قیمتش رو تصور کنم حدود 450 اگر اشتباه نکنم بود

راستش فروم پرشین تولز کمی برام ناآشناست هنوز بلد نیستم پیام خصوصی برای کسی بفرستم

درج تصویر رو تو بعضی فرومها فقط تامبنیل باید گذاشت قانون اینجا رو نمیدونم

اگر لازمه ازش عکس بگیرم

آقا آرش امر کنید در خدمتم
ولی تصور میکنم کسانیکه معتاد این تاپیک بشن محاله در صورت وجود اسانس عطر بخرن
قیمت مثلا اونتوس میلیونی رو با اسانس بکنید
یکسری از خریدهای منم جهت کنجکاوی اختلاف عطر و ادکلن بوده

مثل
بلک افگانو 1
اونتوس 2
سیلور مانتن واتر 3
پگاسوس 4
بلوشنل 5
تغ هرمس 6

باورتون نمیشه من از تغ هرمس خودم بیشتر بوی شیرین استشمام میکنم و اصلا تلخ نیست
بیشترین مصرفش هم بعد از استفاده از ادکلنهای سنگین و دادن روحیه به خودم استفاده میکنم

ارادتمندم
آقا شهرام انتهای اودکلن یه عبارت ترکیبی از عدد و حروف هست که دقیقا زیر اسم اودکلن نوشته، به اون میگن "بچ کد". اون کد رو که در سایت زیر چک کنید میگه که ساخت چه سالی هست.
http://www.checkfresh.com

در مورد اسانس هم مطمئن باشید که پشیمون نمیشید. من که بعد از تست اسانسهای پاتوق دیگه محاله برم سراغ اودکلن مگر اینکه اسانس خوبی از اودکلنی که میخوام پیدا نشه.:)
ارادتمند دوستان (بهرام)

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142

چشم

من از این کار دیور بوی زنانه میگیرم نمیدونم خودم دارمش اون سری هست که پخشش خیلی خوبه. فکر کنم این بوی پودری زنبقش هست که همچین فکری بهم میده اما کار شیکی هست.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
آقا مثل اینکه مشکل پخش عطر در آب و هوای مرطوب خیلی جدیه! وگرنه من پخش نسخه قدیمی این عطر رو با اینترلود و گلد میتونم مقایسه کنم.

جدی اصلا یک وضعیتی هست که نمیشه گفت رطوبت ۸۰ الی ۱۰۰ + دمای ۳۰ الی ۳۷ دیگه خودتون فکر کنید دیگه چیزی از عطر نمیمونه ! اما کاره خنکی که خوب دووم میاره و خوبه و من ازش راضیم و ۱۸۰ میلشو دارم !!! Acqua di Gio Essenza هست. کارش شاید به نظر بعضی ها خاص نباشه اما واقعا خوبه برای تابستان. این کار دوومش خوبه.
عطرهای خنک بیشترین مشکل رو دارن گرم ها باز اوضاع و احوالشون بهتره.

بالا