برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درود بر دوستان عطرباز؛
بله آرش جان، هم از تلخی راکی کم میشه هم اینکه به نظرم رایحه هاشون تناسب بدی باهم ندارن. فقط من با اسپری همزمان یه اودکلن با یه اسانس دو تا مشکل دارم:
اولین مشکل توی اختلاف کیفیت پخش و ماندگاری است که اصلا قابل قیاس نیستند و باید با یک پاف از اسانس، چندین پاف از اودکلن رو اسپری کرد و هر چند ساعت هم اودکلن رو تجدید کرد.
دومین مشکل هم در ترتیب نتهاست، مثلا برای این ترکیب چون من بوی وانیل توباکو در کنار راکی مانتن رو میخواستم. بعد از 5 ساعت از اسپری یک پاف توباکو، چند پاف راکی رو کنارش اسپری کردم. که بعد از چند ساعت بوی وانیل توباکو هنوز بود ولی راکی عملا محو شده بود.
اتفاقا منم میخواستم به همین موضوع اشاره کنم ولی بعد صرفه نظر کردم
گفتم شاید راکی به مشام شما قوی باشه
متاسفانه تقریبا ترکیب یک اسانس گرم و سنگین با یک ادکلن سبک سخته
بنظر من راکی ریو از هی وود و اوشن وت ریو خیلی ضعیف تر هست و بسختی بیش از یک ساعت دوام میاره تازه موقع استفاده از راکی همیشه بین ۱۰-۱۵ پاف استفاده میکنم.

Sent from my iPad using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
5.اسپایس بمب.به توصیه آقا رضا خریدم.از بوش خوشم نیومد.بوی تلخ و تندی داره به نظرم.بوی فلفل هم میده.به هیچ عنوان غلیظ نخرید که شش ماه تا یکسال بوش میمونه :D (غلظت پیشنهادی من : 10 تا 30 درصد)
همه عطر ها از کیفیت خیلی خوبی برخوردارند.پخش بو و ماندگاریشون خیلی خوبه.ولی خوب ماندگاری پگاسوس و اسپایس بمب واسه من زیاده و کلافه میشم.نمیدونم شاید چون هوا گرمه اینطوریه و اگه زمستون استفاده کنم خوب باشه.
به ترتیب ماندگاری بخوام بچینم اینطوری بنظرم.
پگاسوس>اسپایس بمب>دانهیل آلفرد=هی وود>ال هوم :D
مهدی جان؛ ممنون از لطفت. آقا مهدی بسیار رقیق دوست داره (همگی عطرهاش این سری غلظت 20 درصد اسانس 80 فیکساتور داشتن) و با این ویژگی؛ رکورد دار پاتوقه. البته شوخی می کنه میگه شش ماه تا یک سال می مونه! در تلگرام براش سندی به نوشته ی خودش فرستادم که نشون می ده اسپایس بمب هم انتخاب خودش بود نه توصیه من! (من برای همه ی حرفهام سند دارم و برخی اسناد منتشر نشده ام در صورت انتشار خواب رو از چشم برخی دروغ گویان شیاد می پرونه!)
هم چنین متوجه شدم که سند مربوط به تجزیه فیکساتور در ازمایشگاه که نشون میده کاملا بی ضرره رو ندیده. گفت برام جالبه بدونم اجزای فیکساتور چیه. بهش گفتم سند در پست اول؛ لینک مربوط به " آیا فیکساتور مضر است" قابل دسترسه. از دوستان پاتوق کس دیگه ای هست این سند رو ندیده باشه؟ مهمه؛ ببینید لطفا. آدرس و تلفن هم زیر برگه هست هر سوالی در این مورد داشتین می تونین زنگ بزنین بپرسین.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
اتفاقا منم میخواستم به همین موضوع اشاره کنم ولی بعد صرفه نظر کردم
گفتم شاید راکی به مشام شما قوی باشه
متاسفانه تقریبا ترکیب یک اسانس گرم و سنگین با یک ادکلن سبک سخته
بنظر من راکی ریو از هی وود و اوشن وت ریو خیلی ضعیف تر هست و بسختی بیش از یک ساعت دوام میاره تازه موقع استفاده از راکی همیشه بین ۱۰-۱۵ پاف استفاده میکنم.

Sent from my iPad using Tapatalk

آرش جان واقعا 10-15 پاف استفاده میکنید؟!!!! درسته این کار ریو قوی نیست ولی من حداکثر 3پاف استفاده میکنم و تا 3 ساعت پخش و موندگاریش مناسبه. من ترجیح میدم به جای اسپری زیاد، تعداد دفعات تجدید اسپری رو بیشتر کنم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش جان واقعا 10-15 پاف استفاده میکنید؟!!!! درسته این کار ریو قوی نیست ولی من حداکثر 3پاف استفاده میکنم و تا 3 ساعت پخش و موندگاریش مناسبه. من ترجیح میدم به جای اسپری زیاد، تعداد دفعات تجدید اسپری رو بیشتر کنم.
هواي اينجا طوري هست كه لازم ميشه
از طرفي من ١٠٠ ميلش رو دارم امكان تجديدش رو ندارم وگرنه اين كار بهتره
در مقابل هي وود ريو با ٣-٤ پاف راحت ٥-٦ ساعت پخش بو داره

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
هواي اينجا طوري هست كه لازم ميشه
از طرفي من ١٠٠ ميلش رو دارم امكان تجديدش رو ندارم وگرنه اين كار بهتره
در مقابل هي وود ريو با ٣-٤ پاف راحت ٥-٦ ساعت پخش بو داره

من 20 میل رو دارم و خیلی راحت با خودم میبرمش. خوبی عطرای پاتوق اینه که وقتی حداکثر 2 پاف میزنم تا شب احتیاجی به تجدید پیدا نمیکنم. ولی حیف که از کارای وود فقط "هی وود" رو داریم. اونطور هم که رضای عزیز میگفت تا حالا کار جدیدی از وود که در حد و اندازه پاتوق باشه هنوز پیدا نکرده. من که خودم خیلی دوس دارم "اوشن وت" رو تست کنم. کلا کارهای وود رو میپسندم ولی پخش و موندگاری ضعیفی دارن حتی اودکلن اورجینالش. (یکی از دوستام که اودکلن اورجینال "هی وود" رو داشت میگفت حداکثر سه ساعته پخش و موندگاریش! )

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام به رایحه دوستان محترم
آقاآرش @arash59b وآقارضا @دل آهنگ بزرگوار
درخصوص ترکیب پشن با وان میلیون اینتنس
تست ترکیب این دو خیلی جذاب بود و باتوجه به پیشنهاد درصفحات قبل پاتوق انجام شد
سوأل1 : نسبت ترکیب را چند به چند در واحد ، بگیریم ؟
2 : ترکیب بلو آیس با وان میلیون اینتنس رو چگونه ارزیابی میکنید؟
منتظر نظرات و پاسخ به دو سوأل ،از طرف شما و سایردوستان هستیم
باتشکر

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
دوستان عطر زیر رو ببینید:

http://www.atrafshan.ir/view/1654/Uomo

نتهاش خیلی جالبن، ترکیبی از شکلات و چرم و قهوه و فندق. کمی مرکبات هم بهش اضافه شده. به نظرم عطر خوبی میاد. تمام نتهاش رو دوست دارم، مخصوصا شکلات. چون تا الان در هیچ عطری به طور واضح نت شکلات رو حس نکردم.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
دوستان عطر زیر رو ببینید:

http://www.atrafshan.ir/view/1654/Uomo

نتهاش خیلی جالبن، ترکیبی از شکلات و چرم و قهوه و فندق. کمی مرکبات هم بهش اضافه شده. به نظرم عطر خوبی میاد. تمام نتهاش رو دوست دارم، مخصوصا شکلات. چون تا الان در هیچ عطری به طور واضح نت شکلات رو حس نکردم.

سلام بر دوستان.
این ادکلن (Uomo) رو من تست کردم . 5 دقیقه اول بوی شکلات و فندق داره ولی رفته رفته چرم غالب میشه .به نظر من بیشتر چرم حکومت می کنه تا بقیه اجزا . بنابراین اگر شکلات دوست دارید این نمی تونه کمکی بکنه . برای هوای خنک مناسبتره .
یکی از ادکنلهایی که معروفه به بوی کاکائو و شکلات این هستش :
L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Guerlain for men
از آقا رضا در خواست می کنیم که اگر تونست اسانسشو پیدا بکنه که برای فصلهای سرد واقعا مناسبه . می تونید کامنتها رو در فراگرانتیکا بخونید . فقط اینو می گم که خیلی طرفدار داره.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود خدمت همگی عطربازان عزیز؛
باسلام واحترام به رایحه دوستان محترم
آقاآرش @arash59b وآقارضا @دل آهنگ بزرگوار
درخصوص ترکیب پشن با وان میلیون اینتنس
تست ترکیب این دو خیلی جذاب بود و باتوجه به پیشنهاد درصفحات قبل پاتوق انجام شد
سوأل1 : نسبت ترکیب را چند به چند در واحد ، بگیریم ؟
2 : ترکیب بلو آیس با وان میلیون اینتنس رو چگونه ارزیابی میکنید؟
فردید جان من نظر موافقی روی هیچ کدام از این ترکیبها ندارم. وان میلیون اینتنس عطر خاصی است و به نظرم مناسب ترکیب نیست و بهتره تنهایی مصرف شه. اگه شما از ترکیبش لذت می برین؛ ملاک شامه ی شماست.

Atrbaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
142
سلام بر دوستان.
این ادکلن (Uomo) رو من تست کردم . 5 دقیقه اول بوی شکلات و فندق داره ولی رفته رفته چرم غالب میشه .به نظر من بیشتر چرم حکومت می کنه تا بقیه اجزا . بنابراین اگر شکلات دوست دارید این نمی تونه کمکی بکنه . برای هوای خنک مناسبتره .
از آقا رضا در خواست می کنیم که اگر تونست اسانسشو پیدا بکنه که برای فصلهای سرد واقعا مناسبه . می تونید کامنتها رو در فراگرانتیکا بخونید . فقط اینو می گم که خیلی طرفدار داره.
سلام دوست عزیز
در مورد ادکلنی که نام بردید Uomo از کمپانی ایتالیایی Trussardi هست نه اصلا بوی شکلات نداره. بوی غالبش هم چرم هست.

در مورد L'Instant از کمپانی سلطنتی Guerlain با اینکه بوی غالب اون کاکئو هست اما اون چیزی نیست که شما انتظار دارید. بالانس این کار واقعا خارق العاده هست. بوی غالب اینکار بوی بادیان ختایی هست که شبیه همون بادیان رومی (از خانواده انیسیون) . بوی بسیار شیک و تک و مردانه و زیبایی رو داره نوع بوی غالب اون تلخ همراه با یک شیرینی لذت بخش هست. از معدود ادکلن هایی هست که واقعا ارزش خرید رو داره پخش خوب و ماندگاری بسیار بالا و همچنین قیمت مناسب در هم رده های خودش اون رو تک می کنه من پیشنهادم اینه که اگر این کار رو تست کردین حتما بخرید.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام دوست عزیز
در مورد ادکلنی که نام بردید Uomo از کمپانی ایتالیایی Trussardi هست نه اصلا بوی شکلات نداره. بوی غالبش هم چرم هست.

در مورد L'Instant از کمپانی سلطنتی Guerlain با اینکه بوی غالب اون کاکئو هست اما اون چیزی نیست که شما انتظار دارید. بالانس این کار واقعا خارق العاده هست. بوی غالب اینکار بوی بادیان ختایی هست که شبیه همون بادیان رومی (از خانواده انیسیون) . بوی بسیار شیک و تک و مردانه و زیبایی رو داره نوع بوی غالب اون تلخ همراه با یک شیرینی لذت بخش هست. از معدود ادکلن هایی هست که واقعا ارزش خرید رو داره پخش خوب و ماندگاری بسیار بالا و همچنین قیمت مناسب در هم رده های خودش اون رو تک می کنه من پیشنهادم اینه که اگر این کار رو تست کردین حتما بخرید.
سلام دوست عزیز
اون Uomo از کمپانی Trussardi یک ادکلن دیگست که بوی چرم غالبی داره و شکلات توش نیست در حالیکه ادکلنی که دوستمون اشاره کردند از کمپانی Valentino هستش و توش شکلات ؛ قهوه و فندق هست.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سلام بر دوستان.

درود بر دوستان عطرباز؛
ممنونم جناب سعادتمندی. من این اودکلن valentino رو تست نکردم ولی از روی نتهاش حدس زدم باید عطر خوبی باشه. اون عطر از گرلن رو هم خیلی تعریفش رو شنیدم. در بین عطرها خیلی دنبال یه کار شکلاتی بودم ولی غیر از این کار گرلن تقریبا کار دیگه ای رو نشنیدم که شکلات در اون واضح باشه. کلا عطرهای گرلن از کیفیت بالایی برخوردارند و در ریویوها هم امتیاز بالایی رو کسب میکنند.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
با سلام خدمت دوستان
از یکی از فروشندگان ادکلن یک سمپل مینیاتوری ادکلن Jaipur Homme Boucheron for men رو گرفتم . عطری با نتهای سنگین دارچین ، دانه تونکا و بنزویین که مرکباتی مانند لیمو هم در اون خودنمایی می کرد. واقعا عالی بود و بدرد مجالس رسمی می خورد . گفتم لابد حجم بالای اون هم همین بو رو داره ولی کاشف به عمل اومد جدیدا رفرموله و رقیق شده . اون سمپل مینیاتوری 5 سی سی از فرمول قدیم بود . از اون ادکلن هایی بود که می تونست امضا یک عطر باز باشه . حیف شد .

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
یه سوالی دارم . آیا فیکساتور بوی عطر رو تغییر نمیده اصلا ؟ حتی یه ذره ؟ چون می بینم بعضی دوستان مقدار زیادی هم اضافه می کنن.

نه دوست عزیز، تغییری نمیده. فیکساتوری که ما در پاتوق استفاده میکنیم و نتیجه تجزیه شیمیایی اون هم در پست صفحه اول گذاشته شده، صرفا برای رقیق کردن اسانس به کار میره. با رقیق کردن اسانسهای سنگین، رایحه اونها بازتر میشه و برای دوستانی که ممکنه به عطرهای سنگین، غلیظ و تند حساسیت دارند میتونه گزینه مناسبی باشه. در ضمن فیکساتور باعث میشه که پخش بوی عطر هم تا حدودی افزایش پیدا کنه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
یه سوالی دارم . آیا فیکساتور بوی عطر رو تغییر نمیده اصلا ؟ حتی یه ذره ؟ چون می بینم بعضی دوستان مقدار زیادی هم اضافه می کنن.
من در مورد فیکساتوری که خودم دارم می تونم حرف بزنم ؛ سوال شما کلی است و شامل همه ی فیکساتورهای موجود در بازار میشه. به نظر من مطلقا تغییری در رایحه ایجاد نمی کنه. برخی دوستان فیکساتور رو در ظرف جدا از من می گیرن تا خودشون به میزانی که صلاح می دونن اضافه کنن.
در پست شماره یک ؛ مطالبی در خصوص فیکساتور نوشته شده؛ لینکی هم هست که شما رو به مطلب دیگه ای در خصوص اون ارجاع میده و امیدوارم سند مربوط به تجزیه فیکساتور در ازمایشگاه رو در اون لینک دیده باشین.
بله؛ برخی دوستان مثل آقا مهدی @moafi.mahdi موندگاری بیشتر از چند ساعت اذیت شون می کنه و برای همین برخی عطرها رو ترجیح میدن حتی با غلظت فقط 10 درصد اسانس 90 فیکس ببرن که بویی بسیار لایت و فرار داشته باشن و الان مثلا اسپایس بمب که سخت جون و موندگاره بوش؛ با این که کاملا رقیق شده براش ؛ دیروز نوشت که موندگاری بالاش کلافه اش می کنه.
شخصا اسپایس بمب لایت شده رو در کنار بلو شنل خیلی می پسندم و اتفاقا همین امروز استفاده کردم
به نقل از پست شماره یک:
نکته مهم و بدیهی: قیمت عطرها بر حسب هر گرم اسانس خالص خدمت دوستان ارائه میشه. هیچ اجبار و اصراری برای ترکیب هیچ عطری با فیکساتور نیست. نه فقط ترکیب عطر با فیکساتور به انتخاب خریداره؛ بلکه مقدار فیکساتور رو هم در صورت تمایل به ترکیب با عطر؛ خریدار انتخاب می کنه. اگه قرار بود قیمت عطرهای پاتوق؛ در ترکیب با فیکساتور ارزون باشه؛ که هنر و افتخاری نبود! دلیل توجه بالا به اینجا؛ قیمت بسیار پایین اسانس خالصه با کیفیت عالی؛ در مقایسه با دیگر فروشگاهها.
تنها دلیل پیشنهاد فیکساتور برای اضافه شدن به اسانس برای راحتی اسپری هستش که شیلنگی نپاشه لباس رو لک کنه. عمده ی ظرفهای موجود در بازار؛ قادر به پودر کردن اسانس خالص بر روی لباس نیستند. اگر کسی مشکلی با لک شدن لباس نداره؛خالص اسپری کنه. فیکساتور با رقیق کردن عطر کمک می کنه که با پودر شدنش روی لباس یا بدن محوطه بیشتری رو پوشش بده و برای همین پخش بوی رایحه افزایش پیدا می کنه.

آیا استفاده از فیکساتور برای سلامتی مضر است؟سند معتبر مربوط به تجزیه فیکساتور در ازمایشگاه منتشر شد و به این پست اضافه شد. کاملا مشخص است که کمترین و کوچکترین مشکلی برای پوست تولید نمی کند.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سه ساعت پیش این اودکلن رو تست کردم: Emper Invitation for Gentlemen Only EDT
نت ثابت از ابتدا تا الان! بی هیچ تغییر. رو دستم اسپری کردم و الان به زور بوش میاد. تلخ بود اما گرم نبود برام. تک نتی هم که به مشامم میرسه قابل شناسایی نیست. این؛ شرکتی محسوب میشه دیگه؟

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
به نظرم عطر بدون فیکساتور اصلا نباید استفاده بشه.
فیکساتور باعث بوی واقعی عطر مشخص بشه و از تندی بیش از حدی که عطر ها دارن کم میکنه..عطر خالص طول میکشه تا بوی اصلی ش معلوم بشه.ولی وقتی با فیکساتور رقیق بشه از همون زمان اسپری شدن بوی اصلی عطر مشخص ه.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
سه ساعت پیش این اودکلن رو تست کردم: Emper Invitation for Gentlemen Only EDT
نت ثابت از ابتدا تا الان! بی هیچ تغییر. رو دستم اسپری کردم و الان به زور بوش میاد. تلخ بود اما گرم نبود برام. تک نتی هم که به مشامم میرسه قابل شناسایی نیست. این؛ شرکتی محسوب میشه دیگه؟
درود و شب بخیر به دوستان عطرباز؛
بله رضاجان، اتفاقا "امپر" از اون کارهای شرکتی معروف اماراتیه. اما یک ایراد بزرگ کارهای اماراتی اینه که تغییر نت محسوسی ندارند و بسیار خطی هستن. در ضمن در اکثر موارد هم ماندگاری و پخش بوی پایینی دارند. البته در بین کارهای اماراتی بعضی از کارهای "ریو" استثناء هستند.
انصافا تغییر نت محسوسی که در کارهای پاتوق هست فقط در اودکلن اورجینال میشه مشاهده کرد.

پ.ن: از دو روز پیش که یک پاف توباکو وانیل به لباسم زدم تا الان بوی وانیل رو بطور محسوس دارم حس میکنم. :)

بالا