برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
دوستان متعددی پرسیده اند الان که دلار ارزان شده (!)؛عطر هم ارزان شده؟
1 ) قیمت دلار از 19300 تومن در چهارشنبه 4 مهر رسیده به حدود 14500 تومن امروز؛ 14 مهر
2 ) لیست قیمت وارد کنندگان بر اساس دلار 19300 تومنی بسته نشده بود چون فقط یک روز بود اون قیمت. آخرین لیست قیمت بر اساس همون دلار حدود 15 تومن بوده.
3) دلار 4 تومن یا 7 تومن شایعه است و اسباب خنده. این حرفا رو میزنن تا آنها که در منزل دلار دارن از ترس این قیمت؛برن دلارهاشون رو بفروشن.
4 ) همین قیمت 14500 به نظر پایدار نمیاد و انتظار افزایش قیمتش هست؛ متاسفانه.
5 ) گاهی به نظرم میرسه برخی افراد بهار و تابستان گذشته ایران نبوده اند و نمی دانند که قیمت بسیاری کالاها چند برابر شده. در واقع ارزش ریال به شدت سقوط کرده. قیمت عطر او اودکلن به دلار و یورو تغییری نداشته.
6) ای کاش ریال واقعا تقویت شه و قدرت خرید مردم بره بالا . تا تحقق این آرزو؛ انتظار قیمتهای پارسال هم یک رویاست. چه برسه به سال اول فعالیت پاتوق!

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
سلام عزیز
لیست عطر های موجود رو چطوری میتونم داشته باشم؟ قصد خرید دارم

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
با خنک شدن هوا دوستان سراغ سایکدلیک جووی رو زیاد می گیرن. متاسفانه هنوز موجود نشده. نوسانات عجیب غریب قیمت دلار ریسک واردات رو از واردکننده ها گرفته و کسی نمی دونه چیکار باید کرد. هر وقت سایکدلیک اومد خودم تو پاتوق خبر میدم.

پی نوشت:

دوستان متعددی در خصوص عکسهایی که برای پروفایل تلگرامم می گذارم کامنت میدن و برخی تشویق می کنن و برخی هم بد و بیراه میگن! نکته مهم اینه که تلگرام من بخشی از پاتوق عطربازها نیست و من حق دارم مثل هر فرد دیگه ای عکس مورد نظرم رو برای اون قسمت انتخاب کنم. لطفا اگه با عقیده و سلیقه تون سازگار نیست؛عکسها رو تماشا نکنید!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
با خنک شدن هوا دوستان سراغ سایکدلیک جووی رو زیاد می گیرن. متاسفانه هنوز موجود نشده. نوسانات عجیب غریب قیمت دلار ریسک واردات رو از واردکننده ها گرفته و کسی نمی دونه چیکار باید کرد. هر وقت سایکدلیک اومد خودم تو پاتوق خبر میدم.
دکتر بابک عزیز (دندان پزشک پاتوق) خصوصی بهم اعلام کرد که از سایکدلیک پاتوق که پارسال خرید کرده هنوز براش مونده.دقیق یادم نیست اما فکر می کنم غلظت اسانس 60 و فیکساتورش 40 باشه.اگه کسی خواست خصوصی خبر بده تلگرام دکتر رو بهش بدم خودشون با هم هماهنگ کنن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
این عکس رو ببینید! سایت دیجی کالا اودکلن توباکو وانیل تام فورد رو قیمت زده 4/900/000 تومن بعد 4 درصد تخفیف داده شده 4700
مشاهده پیوست 1087685
باقی قیمتهاش رو هم ببینید:
عود وود 4/200/000
توسکان لدر 3/900/000
بلوشنل 1/425/000
کرید اونتوس 3/099/000
یک ماه پیش یعنی 29 شهریور از سایت دیجی کالا قیمت چند اودکلن رو گذاشتم براتون. از جمله قیمت عود وود تام فورد رو که اون موقع 4/200 بود. امروز چک کردم دیدم قیمت شده تقریبا 6 میلیون تومن.
oudwood.JPG

عود وود خیلی عطر خوبیه اما 6 میلیون؟!

Hakhaamanesh

Registered User
لایک‌ها
31
درود
چه کنیم با این اوضاع دلار؟
اسانس الان گرمی چقدر هست؟
کرید اونتوس.

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
یک سوالی هم برای من پیش اومده بعد از خوندن خیلی از مطالب در همین تاپیک و نظرات استاد و فروشنده گرامی و سایر سایت ها ...
در این اسانس هایی که میخریم بلاخره نوت بالا میانی و پایه رو داریم یا نه ؟ چون بعضیا میگن در اسانس فقط یک نوت و بو هست

1masoud2mohammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
دو سه روزی میشه که سفارشهام به دستم رسیده:

1- اینترلود
2- توسکان لدر
3- بلک افغانو
4- عود وود
5- کاپیتان بلک. از هر کدام 20 گرم

با توجه به اظهار علاقه ای که برای ترکیب کاپیتان بلک با قهوه نشان دادم آقای هادی لطف کرده و مقداری اسانس قهوه نیز برایم فرستاده بودند که لازم است از ایشان تشکر کنم.

وقتی عطرهارو از داخل ظرفشان بو کردم این توسکان لدر بود که توجهم را جلب کرد. احساس کردم نسبت به بقیه خنکتر است و حتی بوی جنگل و برگ گیاهان را برایم تداعی کرد ولی بعدا تبدیل به بوی چرم شد.

با کاپیتان بلک یاد یکی از دوستان خوابگاهی افتادم که پیپ میکشید و من عاشق بوش شده بودم.

قهوه هم عالی بود. یک قهوه تلخ و کاملا طبیعی.

در مورد اینترلود به نظرم آمد که بوش زیاد به بینیم خورده و کاملا آشنا بود برام در حالیکه خودم تا الان نداشتمش. بسیار قوی و جوندار هم هست به طوریکه در آخر، دستهام و کل اتاق بوی اینترلود گرفته بود.

در مورد بقیه عطرها فعلا نظری ندارم تا زمانیکه از آنها استفاده نکرده و نسنجیده ام.

همه عطرها را با غلظت 40 درصد یعنی 20 گرم اسانس و 30 گرم فیکساتور درست کردم.

فعلا در این دو سه روز فقط توسکان میزنم. بوی باکلاس و مردانه ای داره. چرمش عالی هست. مدتها بود دنبال چنین رایحه ای بودم. ساعت 11 صبح چون به یک محیط بسته میخواستم برم فقط یک پاف از توسکان زدم و بعدش نیز تا آخر شب از بوش لذت میبردم. در اواخر شب، گاهی احساس میکردم از لا به لای بوها بوی تلخ یک نوع گل به مشامم میرسد. شاید رز تلخ یا یاس.

1masoud2mohammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
لطفا دوستان عطرباز یا ادکلن باز راهنمایی کنند:

عطری با بوهای مردانه مثل چرم، دود، چوب، عود یا توتون و تنباکو به همراه مقادیر مساوی از گل یا گلهای تلخ که بوی نهایی آن تلخ باشد و اسانسش موجود در پاتوق باشد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
یک سوالی هم برای من پیش اومده بعد از خوندن خیلی از مطالب در همین تاپیک و نظرات استاد و فروشنده گرامی و سایر سایت ها ...
در این اسانس هایی که میخریم بلاخره نوت بالا میانی و پایه رو داریم یا نه ؟ چون بعضیا میگن در اسانس فقط یک نوت و بو هست

برخی اسانسها همون طور که در پاتوق خوندین به قلم من یا سایر عطربازان عزیز؛ از چند نت تشکیل شده. برخی اسانسها تک نته. پست اول صفحه اول پاتوق لینک مطالب مفیدی هست که احتمالا خوندی و شاید لازم باشه مجدد مرور کنی.

لطفا دوستان عطرباز یا ادکلن باز راهنمایی کنند:

عطری با بوهای مردانه مثل چرم، دود، چوب، عود یا توتون و تنباکو به همراه مقادیر مساوی از گل یا گلهای تلخ که بوی نهایی آن تلخ باشد و اسانسش موجود در پاتوق باشد.

بلامیج ناسوماتوی پاتوق تنها گزینه ای است که به ذهنم میرسه.شخصا متوجه بوی گل رز در اون میشم اما فقط یک شامه حرفه ای میتونه این مقدار کم رز رو تشخیص بده.هیچ عطری نداریم که بوی گل در اون قوی باشه و عطر بوی چرم و دود و ... بده. دورو ناسوماتو هم در نت ابتداییش به وضوح زعفرون داره که باز همه متوجه نمیشن.
اگه کسی از دوستان اودکلن باز در اودکلنها سراغ داره آمار بده لطفا.
@arash59b
به شامه ی من جالب نمیاد اگه بوی گل قوی باشه تو یک عطر چرمی چوبی دودی عودی.از تعادل خارج میکنه بو رو.تصور کنید آمواج گلد رو با بوی وحشتناک قدرت مند رز. هر نت چرمی چوبی ... منهدم میشه کنار رزش.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
گاهی پیش میاد که برخی افراد که از جایی به غیر پاتوق عطرهاشون رو تهیه کردن ؛ پیشنهادات مطرح شده در پاتوق رو انجام میدن و وقتی نتیجه مورد دلخواه شون نیست به من تلگرام میزنن که فلانی چرا اونجوری که گفتی نشد!!
من فکر می کردم بدیهیه که هیچ مسئولیتی در مورد عطرهای خارج از پاتوق ندارم اما ظاهرا از نظر برخی بدیهی نیست! قبلا هم بارها توی پاتوق گفتم که از هر عطری ؛ گاهی تا 20 یا 25 نسخه مختلف وجود داره تو کشور و پاتوق عطربازها فقط یک نسخه از هر عطر رو به عنوان منتخب خودش خدمت عطربازان محترم عرضه می کنه و اگر هم پیشنهادی برای مصرف و اسپری هم زمان عطرها مطرح میشه در مورد همون نسخه منتخب خودش بیان میشه. جدیدترین تلگرامی که در این مورد گرفتم شخصی کرید اونتوس و گری وتیور رو با هم ( و به شکل ترکیب ) زده بود و بسیار ناراضی بود هم از رایحه هم پخش بو هم موندگاری. از من سوال می کرد چرا این طور شده! منم بهش گفتم برو از کسی که ازش خرید کردی بپرس. خودم هم طی این سالها هم کرید اونتوسهایی رو تست کردم کاملا بی ربط به اونتوس و با پخش و موندگاری افتضاح؛ هم گری وتیورهایی رو. از قضا ارزون قیمت هم نبودن.
به هر حال لازم شد یک بار دیگه از خودم در خصوص عطرهایی که در پاتوق عرضه نمیشن؛ رفع مسئولیت کنم!

چرا این پست رو نقل قول کردم؟
دیروز یکی از پاتوق نشینها که در این خریدش بلامیج ناسوماتو رو تهیه کرده بود گفت فلانی این با بلامیجی که قبلا خرید کرده بودم (از یک عطر فروشی در تبریز) خیلی متفاوته! اون بلامیج شبیه بلک افغانوی ملایم و 4 فصل شده بود (!)؛ این در حالیه که کمترین شباهتی به هم ندارن کارهای ناسوماتو (افغانو و دورو و بلامیج) - بقیه کارهای ناسوماتو رو ندارم؛ یا ندیدم اصلا؛ یا اسانسهایی که ازشون دیدم داغون بودن به معنی واقعی کلمه -
طبیعیش هم همینه؛ اگه قرار بود شبیه هم باشن؛چه دلیلی برای نامهای متفاوت؟!
به هر حال بهش آدرس مشخص دادم در زعفرانیه تهران که اگه دوست داشت؛ بره اودکلن اورجینالشو تست کنه و ببینه چقدر این اسانس شبیه به اصل اودکلن اورجینال ساخته شده.
چند وقت پیش یکی شاکی بود که از جایی اونتوس خریده بوده و اونتوسش بوی گلابی می داده!!
خودم رفتم سایت اون عطر فروشی در تبریز رو بررسی کردم فکر می کنید یاد کی افتادم؟ حدس تون درسته اگه ذهن تون رفت به سمت اون که ادعا می کرد خانه عطر سوئیس در ایرانه!! الانم خیلییییییی وقته خانه عطر سوئیسش (!) تعطیل شده و خبری ازش نیست. این عطر فروش تبریزی هم در سایتش ادعا کرده عطراش "اصل" هستن (عطر اصل هیچ معنی دیگه ای نداره جز این که سازنده اش همون سازنده اودکلن اورجینالشه که همه می دونیم یک دروغ احمقانه و بزرگه) . همین یک ادعا نشون میده با کی طرفیم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
اخیرا با فردی برخورد کردم که حرفاش نشون می داد با مقوله اسانس کاملا نا آشناست و بی تجربه. ازش پرسیدم اودکلن اورجینال تا حالا چی داشتی؟ اسم چند تا اودکلن شرکتی مثل ریو رو برد! دیدم بنده خدا حتی نمیدونه اودکلن اورجینال به چی میگن!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
این پست به عطر ربطی نداره؛
خواستم آگهی ارائه شده در سایت دیوار رو اینجا هم منتشر کنم. لطفا این پست رو در صورت تمایل ببینید:
فروش یا معاوضه یک باب ویلای مسکونی 400 متری دوطبقه با آپارتمان در تهران
با قیمت فقط 500 میلیون تومن.
الان مستاجرم میشینه اونجا اگه کسی خواست باید یه مهلت بده تا مستاجر جا پیدا کنه برای خودش

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دوستان متعددی پرسیده اند الان که دلار از 14 تومن به 12 رسیده قیمت عطر کاهش داشته؟
متاسفانه تا کنون خیر.
در کشور ما وقتی قیمتها میرن بالا؛معمولا بی بازگشتن. به نظر میرسه ( یا دست کم تصور و چشم انداز بازار اینه ) که این کاهش؛موقتی است و حتی برای 6 ماه هم ثابت نمی مونه.

akbaaria

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
425
سمپل ارجینال narciso rodriguez bleu noir رو دارید؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دوستانی که جدید با پاتوق آشنا میشن قبل هر کار برن صفحه اول پاتوق و پست اول رو با لینکهاش مطالعه کنن. قبلا هم این نکته مکرر عرض شده.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
دوستان متعددی پرسیده اند الان که دلار از 14 تومن به 12 رسیده قیمت عطر کاهش داشته؟
متاسفانه تا کنون خیر.
در کشور ما وقتی قیمتها میرن بالا؛معمولا بی بازگشتن. به نظر میرسه ( یا دست کم تصور و چشم انداز بازار اینه ) که این کاهش؛موقتی است و حتی برای 6 ماه هم ثابت نمی مونه.
خوشبختانه برخی وارد کننده ها رضایت دادن و قیمتها رو آوردن پایین! قیمتهای جدید رو برای هر عطری که می خواین در تلگرام بپرسید.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
گاهی موقعها از من سوال میشه پرفروش ترین عطرهاتو معرفی کن برای انتخاب و خرید عطر. می پرسم چه مبلغی رو در نظر گرفتین برای تهیه اسانس؟ باورتون میشه طرف مثلا میگه 20 هزار تومن؟!!
چی باید گفت این جور مواقع؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
حدود یکسال تموم پاتوق عطربازها لالیک مشکی نداشت؛هر وقت دوستان در اینجا یا تلگرام سراغ می گرفتن؛می گفتم لالیک با اون کیفیت دیگه وارد نشد و من باقی لالیکهای موجود رو نمی پسندم. بنابراین لالیک ندارم.
پس از یکسال لالیک جدیدی دستم رسیده که گرچه اون لالیک قبلی نمیشه؛با این حال چند سر و گردن بالاتر از باقی لالیکهایی است که در کشور پیدا میشه.
دارم تست موندگاری می گیرم ازش. ببینم چقدر دوام داره. در صورت تایید شدن خدمت مشتاقانش عرضه میشه.

بالا