برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

4rooos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
سلام
سفارش اول من
20 میل کرید اونتوس و 20 میل پشن
منتظرم به دستم برسه و تست کنم

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
برای من که با هر دو رایحه حال می کنم هر درصدی اوکی هست. هر چند که فکر می کنم بلو آیسش بیشتر بود چون دنبال خنک کردن بلک ارکید بودم. شما کم کم بلو آیس اضافه کن. تا از دستت در نره رایحه ی نهایی.
نگفتی با کدوم نت در بلو آیس مشکل داری. تا حالا هیچ عطر خنکی به این قدرت در پخش و موندگاری دیده بودی؟

کدوم نه؟
برای من یه رایحه تک بو و خطی است
یه رایحه مرکباتی (که تلخ و خنکه ) مثل پوست لیموشیرین یا برگ درخت نارنج و پرتقال رو داره
شما چی میفهمید؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کدوم نه؟
برای من یه رایحه تک بو و خطی است
یه رایحه مرکباتی (که تلخ و خنکه ) مثل پوست لیموشیرین یا برگ درخت نارنج و پرتقال رو داره
شما چی میفهمید؟
!WOW
چه عجیب! بلو آیس رو تلخ حس می کنی؟ به شامه ی من با بوی چای خنک شروع میشه و به تدریج بوی لیمو و آناناس میاد. بعد دوباره انگار بوی چایی برمی گرده و نهایتا بوی گل رز تا ساعت آخر به مشام میرسه. اصلا رایحه خطی نداره (مثل بلک افغان) و شیرینیش کاملا غلبه داره بر تلخیش. جوری که میشه گفت خنکه و شیرین.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش @arash59b با بلک ایکس اس چی کار کردی؟ ترکیبش رو با کرید اونتوس تست زدی ببینی چی میشه؟
آره همون روز اول ترکیب اش کردم با اینکه رایحه ها با هم ترکیب نمیشه ولی در مجموع نت نهایی و ماندگاری بهتر میشه به نظرم اینطور خیلی نزدیک تر به اونتوس میشه
همون طور که گفتی تو ترکیب اش دقت کردم
با ایکس اس و دیویدف که هردو شون لایت شدن یه عطر بچگونه درست کردم رایحه اش مناسب بچه هاست البته جدا اسپری میکنم

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
!WOW
چه عجیب! بلو آیس رو تلخ حس می کنی؟ به شامه ی من با بوی چای خنک شروع میشه و به تدریج بوی لیمو و آناناس میاد. بعد دوباره انگار بوی چایی برمی گرده و نهایتا بوی گل رز تا ساعت آخر به مشام میرسه. اصلا رایحه خطی نداره (مثل بلک افغان) و شیرینیش کاملا غلبه داره بر تلخیش. جوری که میشه گفت خنکه و شیرین.
من بیشتر از نزدیک بوش میکنم تا ۸۰ درصد هم لایتش کردم ترکیب شما چقدر است؟
تو نت لیمو برداشتمون مشترکه شاید بخاطر تجربه های شخصی منظورمون از چای و برگ نارنج یکی باشه ولی بوی رز را تا الان نگرفتم
منظورم از تلخی در حد عطر برگ نارنج هست نه مثل ۲۱۲

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من بیشتر از نزدیک بوش میکنم تا ۸۰ درصد هم لایتش کردم ترکیب شما چقدر است؟
تو نت لیمو برداشتمون مشترکه شاید بخاطر تجربه های شخصی منظورمون از چای و برگ نارنج یکی باشه ولی بوی رز را تا الان نگرفتم
بیشتر
خیلی لایتش کردی. هر چند که بسیار قدرت منده و از رو نمیره! درصد مشخصی برای لایت خودم نمیتونم بگم. اما منظورم از چایی؛ دقیقا و به وضوح چاییه. تمام دوستانی که بلو آیس رو تست کردن به اتفاق نت اول رو چایی خنک گزارش میدن. بعد حداکثر 24 ساعت بوی باقی مونده از بلو آیس بیشتر رز خنکه. مثل اودکلن رز الکتریک. خوش بوترین اودکلن رزیه که تا حالا دیدم. نت نهایی بلو آیس بسیار به اون نزدیکه. اگه امکان تست رز الکتریک رو داری حتما انجام بده
731f5ac367fab9ef0fcc51222e7ec1fa.jpeg

Alios

Registered User
لایک‌ها
591
درود
برای سفارش دومم این لیست رو در نظر گرفتم (تابستانی عطرآگین با عطر یاد یار :D) امیدوارم همین جمله تاثیرگذار ، چند درصد تخفیف رو به سفارشم بده :general304:

79 -اینترلود آمواج
78 -تام فورد گری وتیور
77
-واتر وایت دیویدوف
76 -فراری بلک
74 -یخ آبی BLUE ICE
73 -PASSION
70 -آرماند کد آیس فورمن
69 -لاگوست این پلی
68 - پلو بلو
67 –جینز
65 - بوس من
61 - تامی تی
59 - ری اکشن
58 - بلک ایکس S مردونه
56 - کرید گرین آیریش
55 - کرید سیلور مانتن
54 - کرید امپریال
41 -تام فورد توباکو وانیل

37 -مونت بلانک این دی ویژوال
35 –باندراس
15 - اکوا دی جیو
12 - ورساچ برایت کریستال

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود
برای سفارش دومم این لیست رو در نظر گرفتم (تابستانی عطرآگین با عطر یاد یار :D) امیدوارم همین جمله تاثیرگذار ، چند درصد تخفیف رو به سفارشم بده :general304:

79 -اینترلود آمواج
78 -تام فورد گری وتیور
77
-واتر وایت دیویدوف
76 -فراری بلک
74 -یخ آبی BLUE ICE
73 -PASSION
70 -آرماند کد آیس فورمن
69 -لاگوست این پلی
68 - پلو بلو
67 –جینز
65 - بوس من
61 - تامی تی
59 - ری اکشن
58 - بلک ایکس S مردونه
56 - کرید گرین آیریش
55 - کرید سیلور مانتن
54 - کرید امپریال
41 -تام فورد توباکو وانیل

37 -مونت بلانک این دی ویژوال
35 –باندراس
15 - اکوا دی جیو
12 - ورساچ برایت کریستال
درود جناب عمادی عزیز!
برادر به دو علت شما جریمه میشین!:D;)
اول بخاطر چند وقت غیبت غیر موجه!
دوم بخاطر نوشتن جمله تابستانی عطرآگین با عطر یاد یار. جمله صحیح اینه:"تابستانی عطرآگین در پاتوق عطربازها":p:general304:
مخلص!:)

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سفارش دوم من از جناب آقای هادی
آمواژ اینتر لود 10 میل
بلو آیس 10 میل
رالف لورن بلو 5 میل
بلک ارکید 5 میل
به همراه تست دو عطر جالب دیگه!
در پناه خدا

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
سفارش سوم رسید
فقط می خوام بگم این توسکان لدر جدید درست همونیه که باید باشه یه بار یه تستر کوچیک داشتم از این اسانس هنوزم دارمش که فقط بوش کنم وای ی ی ی ی بوش قشنگ دلو می بره زعفرون اولین چیزی که وقتی بو می کنی قشنگ شادابت می کنه روانی کنندس این اسانس بدون تملق بهترین بو، اگه اسانس توسکان قبلی اقا رضا رو 10 از 10 میدادم واقعا اینو نمیشه نمره داد خیلییییی عالیه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سفارش سوم رسید
فقط می خوام بگم این توسکان لدر جدید درست همونیه که باید باشه یه بار یه تستر کوچیک داشتم از این اسانس هنوزم دارمش که فقط بوش کنم وای ی ی ی ی بوش قشنگ دلو می بره زعفرون اولین چیزی که وقتی بو می کنی قشنگ شادابت می کنه روانی کنندس این اسانس بدون تملق بهترین بو، اگه اسانس توسکان قبلی اقا رضا رو 10 از 10 میدادم واقعا اینو نمیشه نمره داد خیلییییی عالیه
خوشحالم که دوست داشتی محمد جان. دوستان یادشونه وقتی اینو تست کردم نوشتم:
"آقا با دیدن این اسانسی که از توسکان لدر رسیده دستم؛ هر چی پشت سرش حرف زدم؛ همه رو پس می گیرم یه جا!
هر توسکان لدری که تا حالا بو کردین فراموش کنین! حتی اودکلنشو! (من اودکلنشو ندیدم:)
همین قدر بگم براتون که اصلا برام مهم نیست این چقدر شبیه اودکلنشه! اگه نیست؛ تام فورد بیاد اودکلنشو عوض کنه شبیه این بزنه. جدی میگم اینو! بوی چرم و زعفرونی که تو اینه هوش از سرم برده. چقدر شیک و با کلاسه. توسکان لدر های قبلی؛ نت اولش رو نه تنها دوست نداشتم؛ بلکه مشکل جدی داشتم به خصوص اسانس دوم. باز اسانس اول زعفرونش بیشتر بود باهاش راحت تر بودم. اما همونم روایح دودیش برام اذیت کننده بود.
اینو عاشقشم! درجه حرارتش هم طوریه که به نظرم در هوای گرم هم میشه زد. (من هیچ دست کاری نکردم در عطر)"
چه خوب که این حس رو شما هم داری.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
4 تا بلو شنل متفاوت دستمه الان (یکیش همونه که قبلا در اختیار دوستان قرار دادم و الان ظرف خالیش دستمه!) با درجه حرارت های مختلف و طعم های نه خیلی شبیه هم!
کلا کسی از عطرهای خنک توقع موندگاری بالا نداره (عطرهای خنکی مثل پشن و بلو آیس و بیتر بلک با موندگاری بالا استثنا هستن) ؛ اما اگه بخواهیم فقط در مورد رایحه حرف بزنیم یکی از این بلو شنل ها که از قضا خنک تر از بقیه است و البته بوی بسیار لطیف و ملایم داره بدجوری دلمو برده. همیشه گفتم دغدغه اول من پخش و به ویژه موندگاری بالا نیست. مهمترین چیز رایحه است. رایحه باید دلبری کنه! این بلو شنله این جوریه. مطمئنم برای مصرف شخصیم از این به بعد همین بلو شنل رو استفاده می کنم.
امروز یکی از مشتریام که براش کرید اونتوس خودم (کرید+بلک ایکس اس) رو برده بودم؛ متوجه بلو شنلی که زده بودم شد و گفت بسیار شبیه اودکلنشه (که داره). خوشحال شدم! پرسیدم موندگاری اودکلنش چقدره؟ گفت زیاد نیست. گفتم اسانسش هم موندگاری پایینی داره.(حداکثر 24 ساعت؛ زمان پخشش کمه)
اودکلنش 400 تومنه. امروز هر کس بوی این بلو شنل به مشامش خورد؛ واکنش نشون داد و اسمشو پرسید.
اعتراف می کنم که این بلو شنل هم از اون عطراست که در موردش به خودم میگم دیگه تا آخر عمرم فقط همینو می زنم!:Dو می دونم که ...!:general208:

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
بلو شنلی که بهم دادی به نسبت ۳ به ۶ لایت کردم (۶ فیکساتور) ولی هنوز برام سنگینه (یه نت سنگینی توش هست که وقتی عمیق بو می کشم سرم درد میگیره )
مشخصه اصلا با رایحه هایی مثل بلو شنل یا بلو ایس (و هر نوع بلوی دیگه) نمی تونم ارتباط برقرار کنم. نسبت به رایحه شون بی تفاوت هستم یعنی بدم نمیاد ولی عاشق شون هم نمیشم
شاید بخاط تفاوت اقلیم هست بلاخره شرایط اب و هوایی و فشار جو اینجا تا اونجا خیلی فرق می کنه مثلا تو این هوای گرم و نسبتا شرجی اصلا نمی تونم دانهیل رو تحمل کنم با اینکه زمستون عاشقش بودم

بنظرم برای هر عطری باید یه امار از شرایط اب وهوا مثل دما و رطوبت و ارتفاع از سطح دریا رو هم لحاظ کنیم ببینیم چقدر توی رایحه تاثیر داره:general609:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
به نکته خوب و مهمی در خصوص شرایط آب و هوا و ... اشاره کردی. امیدوارم دوستان توجه کنن.
میدونیم که نه تنها اب و هوا؛ بلکه وضهیت پوست مون هم (در صورتی که عطر روی پوست استفاده میشه) در پخش و موندگاری عطر تاثیر جدی داره.
هر چه پوست مرطوب تر (يا خشک تر) باشه، ادکلن رايحه اي قوي تر (يا ضعيف تر) خواهد داشت.
پوست هاي چرب و مرطوب:
افرادي که پوست هايي با رطوبت و چربي زياد دارند، فعاليت شيميايي بدنشان بيشتر است. اين چربي اضافي روي سطح پوست مي تواند با ادکلن ترکيب شده و عطر دوام بيشتري پيدا کند. اما اين چربي زياد ممکن است
همچنين باعث شود که رايحه ي عطر تغيير کرده و به بويي ناخوشايند تبديل شود. (شخصا دیدم کسی رو که بهترین عطرها روی پوستش به بویی بسیار فجیع تبدیل میشه!)
ادکلن هايي که براي فصل تابستان ساخته شده اند براي افرادی که پوست چرب دارند بهترين نوع به حساب مي آيد.پوستهاي خشك و حساس:افرادي که پوست هايي خشک دارند بايد دنبال عطر هاي زمستاني باشند. اين ادکلن ها عطر قوي تري دارند و در هوای خشک و سرد ماندگاری بالا دارند.
پی نوشت: این بلو شنل جدید که فقط سمپلش دستمه و هنوز نیاوردم؛ جایی برای لایت شدن نداره! مادرزاد(!) لایته. فقط کمی فیکس اضافه می کنم برای راحت تر اسپری شدن. هنوز نیاورده امروز سفارش داده شد براش!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
البته عرق بدن هم تاثیر زیادی میزاره مخصوصا تو این فصل. میزان تعرق اشخاص مختلف فرق داره و حتی بوی عرق هم خیلی تاثیر میزاره. مثلا کسی رو میشناسم که تقریبا اصلا عرق نمی کنه (خیلی کم) یا بعضیا هم خیلی بوی عرق تیزی دارند که باعث می شه با رایحه عطر ترکیب بشه

نوع شامه طرف هم خیلی تاثیر داره (ارنظر قوی بودن) یادمه یه معلمی داشتیم همین که وارد کلاس میشد می گفت کی داره تو کلاس ادامس می جوه!!! اینقدر شامه اش قوی بود

mohamadeblis2

Registered User
لایک‌ها
145
آمواج اینترلوده (پیچیده دوست داشتنی)
(تغییر بو تو تمامی نوت ها اصلا خطی نیست هر دقیقه یه بو)
وقتی اسانسشو بو می کنی همون اول انقد پیچیدس که احساس گیجی می کنی یه بوی فلفل و دارچین به نظرم توش بود با یه بوی دیگه که نمیدونم چیه که فکر کنم صندل
حتما باید به این اسانس اجازه باز شدنش رو بدی از اون عربی بودن ( ادویه ای بودن ) به سمت فوق العاده شدن یه چرم بی نظیر با همون بوی ناشناس به جا میزاره شدیدا پر طرفدار و باکلاس ( همین امروز سه باز خورد مثبت گرفتم)
الان هم یه بوی ملایم خیلی خوبه دودی داره که آدم هی دوست داره بو کنه ازش باقی مونده
( همینجوری داشتم اسانس ها رو بو می کردم نمیدونم چرا یه بوی مشابه از گری وتریور و اینترلود احساس کردم )

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آمواج اینترلوده (پیچیده دوست داشتنی)
(تغییر بو تو تمامی نوت ها اصلا خطی نیست هر دقیقه یه بو)
وقتی اسانسشو بو می کنی همون اول انقد پیچیدس که احساس گیجی می کنی یه بوی فلفل و دارچین به نظرم توش بود با یه بوی دیگه که نمیدونم چیه که فکر کنم صندل
حتما باید به این اسانس اجازه باز شدنش رو بدی از اون عربی بودن ( ادویه ای بودن ) به سمت فوق العاده شدن یه چرم بی نظیر با همون بوی ناشناس به جا میزاره شدیدا پر طرفدار و باکلاس ( همین امروز سه باز خورد مثبت گرفتم)
الان هم یه بوی ملایم خیلی خوبه دودی داره که آدم هی دوست داره بو کنه ازش باقی مونده
( همینجوری داشتم اسانس ها رو بو می کردم نمیدونم چرا یه بوی مشابه از گری وتریور و اینترلود احساس کردم )
نت انتهایی اینترلود که اول و وسط و آخر هر چی رایحه است! هر چند که شخصا از لحظه ی اول خاطرشو می خوام
چه تشابهی بین گری وتیور و اینترلود می بینی؟ به شامه ی من بوهاشون هیچ شباهتی ندارن گرچه بسیار همدیگه رو کامل می کنن و اسپری هم زمانشون در دو سمت لباس بسیار توصیه میشه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من فقط عطرها رو ترکیب نمی کنم ببینم چی از توش در میاد. با مخلوط کن هم میوه های مختلف رو ترکیب می کنم ببینم طعم ترکیبش چه مزه ای میشه. به تازگی موز و طالبی و بستنی وانیلی رو میکس کردم. طعم حاصله رو نپسندیدم. نوعی ترشی توش حس کردم؛ البته خیلی کم. قبل افزودن موز؛ خود طالبی و بستنی وانیلی مخلوط لذیذی بود. هیچ وقت در مخلوط کن شکر نمی ریزم. شیرینی طبیعی میوه ها برام کافین!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
از این که با چنین توصیف های مهربانانه ای در پروفایل بازارچه ام؛ مورد لطف و محبت دوستان قرار می گیرم بسیار سپاس گذارم. به دوستی و آشنایی با تک تک شما افتخار می کنم.
aks.jpg

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام
بنده سفارش دومم رو از آقای هادی تحویل گرفتم.چند روز تست می کنم بعد تجربه ام رو می نویسم.
اما غرض از این پست این که، برادران عزیزی که بار اول می خواهید عطرسفارش بدهید! به حرف آقا هادی گوش کنید و غلظت رو به کلی به ایشون واگذار کنید! بنده برای اینتر لود و بلو آیس و بلک ارکید و رال لورن بلو گفتم ترجیح می دهم غلظت بالا را آقای هادی هم به حرف ما گوش کردند اکثر این اسانس ها رو به نسبت یک واحد فیکساتور دو واحد اسانس تحویل ما دادند. خلاصه که به غیر از رالف لورن بلو کاش بقیه اش رو با غلظت پنجاه پنجاه یا حتی لایت تر می گرفتم.
قال رضا هادی (دامه عطره):برای بار اول اسانس را لایت بگیرید، نهایتش مجبورید چند بار اسپری کنید!
در پناه خدا

بالا