برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
راستش خواستم تست پگاسوس رو بنویسم، اومدم دیدم آقا آرش یه سری سمپل تست کرده که خیلی مشتاق شدم نظرات ایشون رو بخونم. دیشب هم با آقا رضا راجع به تست عطرها صحبت میکردیم بهش گفتم که "دوس دارم برندهای معروف رو کامل تست کنم بعد تصمیم بگیرم ولی قصه خیلی سخت شد. تقصیر خودت هم هست، هر عطری رو تست میکنم یه قسمت از احساس منو با خودش میبره. امشب پگاسوس رو تست کردم، مدهوش شدم. انصافا خیلی عالیه. بوی وانیل و بادومش محشره... از همون اول که زدم. اینقدر این عطرها عالی هستن که فکر میکنم تا الان پیف پاف میزدم."
کیفیت خوب، سطح سلیقه آدم رو بالا میبره، دیگه به هر عطری رضایت نمیدی. من خودم بر این اساس از تام فورد و کرید و آمواج و مارلی شروع کردم. اما الان مثلا وقتی توی خیابون یا محل کار کسی عطری میزنه دیگه به نظرم نمیاد مگر اینکه خیلی کیفیت بالایی داشته باشه!

اما تست پگاسوس:
انفجاری از وانیل و بادوم با کیفیت و رایحه فوق العاده بالا! فقط این کار به نظرم خیلی شیرینه و دوستانی که شیرین دوس ندارن اصلا سمتش نرن. مگر اینکه همزمان با عطر دیگه ای اسپری بشه. پخش و ماندگاری فوق العاده بالایی داره. بعد از 24 ساعت هنوز پخش خوبی داره!
من خودم آمواج گلد رقیق شده رو کنارش اسپری کردم خیلی عالی شد به نظرم. :)

Last edited:

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
درود بر دوستان عطرباز؛
راستش خواستم تست پگاسوس رو بنویسم، اومدم دیدم آقا آرش یه سری سمپل تست کرده که خیلی مشتاق شدم نظرات ایشون رو بخونم. دیشب هم با آقا رضا راجع به تست عطرها صحبت میکردیم بهش گفتم که "دوس دارم برندهای معروف رو کامل تست کنم بعد تصمیم بگیرم ولی قصه خیلی سخت شد. تقصیر خودت هم هست، هر عطری رو تست میکنم یه قسمت از احساس منو با خودش میبره. امشب پگاسوس رو تست کردم، مدهوش شدم. انصافا خیلی عالیه. بوی وانیل و بادومش محشره... از همون اول که زدم. اینقدر این عطرها عالی هستن که فکر میکنم تا الان پیف پاف میزدم."
کیفیت خوب، سطح سلیقه آدم رو بالا میبره، دیگه به هر عطری رضایت نمیدی. من خودم بر این اساس از تام فورد و کرید و آمواج و مارلی شروع کردم. اما الان مثلا وقتی توی خیابون یا محل کار کسی عطری میزنه دیگه به نظرم نمیاد مگر اینکه خیلی کیفیت بالایی داشته باشه!

اما تست پگاسوس:
انفجاری از وانیل و بادوم با کیفیت و رایحه فوق العاده بالا! فقط این کار به نظرم خیلی شیرینه و دوستانی که شیرین دوس ندارن اصلا سمتش نرن. مگر اینکه همزمان با عطر دیگه ای اسپری بشه. پخش و ماندگاری فوق العاده بالایی داره. بعد از 24 ساعت هنوز پخش خوبی داره!
من خودم آمواج گلد رقیق شده رو کنارش اسپری کردم خیلی عالی شد به نظرم. :)
****★*******★*********★
باسلام. دقیقا در تست پگاسوس مارلی به نکاتی اشاره کردید که بنده هم در تست بهش رسیدم کار خیلی شیرینی فانتزی داره پخش و موندگاریش وحشتناک بالا هست ، از تووی حال تسترش رو بردم تووی اتاق ، واقعا قوی و بسیار گرمه ، فکر کنم اگه حداقل 30 درصد لایت نشه تا 30 ساعت هم استقامت کنه، وانیل و بادوم و یه سری نتهای دیگه که از قدرت شیرینی کار سمتش نرفتم ، باید کمی تلخ بشه یابا یه کاردیگه همزمان استفاده بشه ، من خیلی سمت کارهای شیرین نمیرم ولی به هر کسی که شیکی بادوام و وانیل و بادام رو میپسنده و میخواد با یک پاف تا سه روز لذت از شرینی و شیکی ببره. حتماحتما میگویم پگاسوس مارلی ، نت پردازی توأمان و بدون معطلی در اینکار عجیبه!!!!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
****★*******★*********★
باسلام. دقیقا در تست پگاسوس مارلی به نکاتی اشاره کردید که بنده هم در تست بهش رسیدم کار خیلی شیرینی فانتزی داره پخش و موندگاریش وحشتناک بالا هست ، از تووی حال تسترش رو بردم تووی اتاق ، واقعا قوی و بسیار گرمه ، فکر کنم اگه حداقل 30 درصد لایت نشه تا 30 ساعت هم استقامت کنه، وانیل و بادوم و یه سری نتهای دیگه که از قدرت شیرینی کار سمتش نرفتم ، باید کمی تلخ بشه یابا یه کاردیگه همزمان استفاده بشه ، من خیلی سمت کارهای شیرین نمیرم ولی به هر کسی که شیکی بادوام و وانیل و بادام رو میپسنده و میخواد با یک پاف تا سه روز لذت از شرینی و شیکی ببره. حتماحتما میگویم پگاسوس مارلی ، نت پردازی توأمان و بدون معطلی در اینکار عجیبه!!!!

من با 50 درصد غلظت و یک پاف تست کردم. شیرینی و رایحه اش بیشتر در عطرهای زنونه دیده میشه ولی نکته جالب اینجاست که ابهتی که این عطر داره اصلا ذهن رو به اون سمت نمیبره. به نظرم طراحش فوق العاده هنرمند بوده. عطری جذاب و شیک و با پرستیژ ساخته و در عین حال رسمی و مردونه. اگر کسی با شیرینی عطر مشکل نداشته باشه یه گزینه بسیار عالیه!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
هميشه ميگم تلخي بادام بالاتر از همه تلخي هاست
دوستان اگه مثل من بازهم دوست دارند رايحه اش تلخ تر بشه با ژوپ هوم هم تست كنند
هيچكس رو نديدم از پگاسوس بدش بياد

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
دوستان اگه مثل من بازهم دوست دارند تلخ تر بشه با ژوپ هوم هم تست كنند

قبول دارم آقا آرش! اتفاقا در نت نهایی از شیرینیش کم میشه و به سمت بادوم تلخ میره... به نظرم اگر رقیق بشه، شاید زودتر به نت نهاییش برسه و شیرینیش کمتر بشه!

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
دوستان اگه مثل من بازهم دوست دارند رايحه اش تلخ تر بشه با ژوپ هوم هم تست كنند
برعکس من که نظرم اینه اینکار تووی دوام واستقامت شیرینی و بادام و فوق العاده فانتزی و گرم ،دیگه اگه ژوپ هوم کنارش بیاد طوفان میکنه ،،، تنهایی برای یه خانووم شرین پسند و مدیر و البته سخت پسند ، خیلی خیلی کار تاپیه. شک نکنه در اتتخابش

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام
تست سمپل ایسی میاکه بلو تقدیم به عاشقان روایج چوبی (@ghalandar66 )

فضای اولیه عطر چوبی، اسپایسی و تلخ هست. با رایحه تند رزماری و فلفل مخلوط با رایحه چوبی سرو شروع میشه ولی به مرور از شدت رزماری و فلفل کمتر میشه تا بفیه روایح بتونند خودشون رو نشون بدن.
در کل میشه عطر رو چوبی در نظر گرفت که بوی روایح چوبی نزدیکی زیادی به هی وود دارند و برای من بوی درخت سرو و رطوبت جنگل های شمال رو تداعی میکرد بوش خزه مانند هست.
هرچی زمان بیشتر میگذره از شدت اسپایس کمتر شده و به سمت چوب صندل و لاوندر و سدر میره و رایحه بیشتر چوبی میشه.
اگه کار چوبی شبیه هی وود می خواین ولی با ماندگاری و پخش بوی خیلی بیشتر و مشکلی هم با نت تند اولیه ( رزماری) ندارید این کار رو از دست ندید (بدون تست نخرید)

پ.ن: با توجه به اینکه ماندگاری و پخشش بالاتر از هی وود و درعین حال قیمتی کمتر از اون داره بنظرم ارزش داره قبل از خرید این دو کاملا باهم مقایسه بشن. یه فرق کلی که با هی وود داره اینه که بوی اون فرش تر و کمی خنک تره در حالی که این جا روایح تند و اسپایسی رو در اول کار داریم

Last edited:

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام ؛ امروز صبح مرسوله ما به دستمان رسید ، بسته بندی و دقت بالا در نحوه پلمپ کردن ظروف قابل تحسین بود دست آقارضا @دل آهنگ ، درد نکند
خوب از ساعت 4 بعداز ظهر اگثر کارها رو برای تست گذاشتم. ، تا اینجای کاربیش از 7 ساعت برگ برنده با این کارهاست البته از جهت تست موندگاری ::: توسکان لدر و تق هرمس و پشن. و تمامی آمواژها و تمامی شنل ها و کرید اونتوس و اینوکتوس و بلو آیس و اسپرینگ و پگاسوس مارلی و رالف لورن و گری وتیور
خیلی برام جالب بود اسپرینگ و بلو آیس باهم پا به پای پشن آمدند اما دلارتنا کمی زودتر وقبل اینها قافیه ماندگاری را باخت ، البته بنده فاصله تسترها از هم را زیاد گرفتم و در مسیر باد و هوا نبودند تااینکه رایحه ها تلفیق و در هم نشوند ، فراری بلک بیشتر از آلفرد دانهیل در تست ماندگاری دوام آورد و پا به پای بوگارت در ماندگاری آمد ، آکوا دی جیو بااینکه بویی شیک دارد اما در ماندگاری از اسپرینگ و پشن و بلو آیس و دلارتنا عقب ماند و زود قافیه را باخت
در تست بازخورد اولیه از پخش تمامی شنل ها و وآمواژها و پشن و توسکان لدر و پگاسوس مارلی و آلفرد دانهیل و دلارتنا و اسپرینگ و رالف لورن و فراری بلک و دانهیل آلفرد و کرید اونتوس و اینوکتوس ، عالی درخشیدند
بااینکه رایحه های شیرین را خیلی نمیپسندم اما از پگاسوس مارلی یک شیکی توأمان با پخش و ماندگاری فوق العاده دیدم تاجایی که شنل ها را محکوم کرد در این زمینه
با بوگارت و آلفرد دانهیل و کریدهیمالیا ارتباط خوبی نگرفتم کرید هیمالیا دقیقا همان تعاریفی را دارد که باید داشته باشد اما بوی صابونی که بسیاری از کاربران در توضیحات رایحه ادکلنش نوشته اند در اینکار هم مشهود است ، ماندگاریش به مراتب از سایر کرید ها. کمتر است. کاری خنک و تیز و صابونی و تقریبا تلخ ،
فراری بلک شاید در ابتدا ارتباطم جالب نبود اما دقیقا از یک ساعت بعد از تست دلنوازی اش تازه شروع شد دقیقا همان چیزی که خوانده اید و میدانیم به شامه ام کمی اسپرت آمد
کرید اونتووس دلبر ، آقا یک مطلب :؛ قیمت زعفران اصل با رنگ و جوهر زعفران چقدر متفاوت است ؟ دقیقا بیش از 10 برابر قیمت اختلاف دارند ، شما پول رنگ زعفران را بدهید زعفران ناب و خالص بگیرید ،تنها مثالی که به ذهنم رسید این بود ، این کرید اونتوس آقارضا ، بااین قیمت عجب ،ارزش بالاتر از قیمتی دارد ، تایم زمانی بالای 6 ساعت برای اونتوس از نظر من یعنی جنس طلا ، دوستان یک سرچ کنند قیمت دستشان می آید توصیه میکنم حتما قبل خرید ادکلن کریداونتوس ،این اسانس کرید رو همینجا تست کنند حتما نظرشان از خرید ادکلن گران آن به اسانس باکیفیت و سرزنده و شاداب این مجموعه بر میگردد ، از کریدی که قیمت بالا قبلا ازش گرفته بودم چیزی کم نداشت بلکه حرف برای گفتن هم داشت ، یعنی ارزش خرید این کرید اونتوس رو که من تست کردم ، بسیار بالا ارزیابی میکنم بدون شک بااین قیمت یعنی پول مس دادن و در عوض طلا خریدن یک کلام ختم کلام
اینوکتوس پابه پای کرید آمده فعلا ،فکر نمیکردم بتوونه اینقدر دوام بیاره بیش از 6 ساعت ،واقعا یعنی تاپ ،از شیکی کار همان که در وصف اونتوس گفتم لایق اینوکتوس است
این عزیزکرده و نظر کرده آقارضا منظورم تق هرمس ، مجموعه ای اغواکننده و درگیر با هر شامه ای میتوونه بشه اون هم درگیری زیبا ، کار لوکس و سنگین و صدالبته گیرا و دلپذیر ، فکر کنم حالا حالاها دوام بیاره ، چیزی که برام جالب بود پابه پای آمواژها ، پخش و گستردگی طیف نتی داره اینکار
خوب فعلا تست موندگاری بود ، چند روز دیگه سایر بخش های ارزیابی ام رو اعلام میکنم

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
اسانس خنکی که در ماندگاری و پخش درمقابله با برند امواژ ، چیزی کم نیاورد، آقارضا @دل آهنگ ، خواستم قبل از اینکه فردا صبح جهت دوره عازم بشوم ،بیایم واز کم لطغی خودم نسبت به ((((( پشن. ))))))) شما ، عذر خواهی کنم ، روی تست ماندگاری بالای 11 ساعت درخشید و هم پای امواژها آمده و این یعنی فوق العاده طوفان ، بنده از یک کارخنک چنین انتظاری رو نداشتم ،واقعا اگر یکی دو قطره خالص میتوونه ازش ،اینقدر دوام بیاره تووی تست الیاف نخی ، دیگه باید گفت در ترکیب بافیکساتور با نسبت حداقل 30 درصد یقینا یعنی هلوی ناب ، راحت با 15 گرم از خالصش میشه ادکلن 75 تا 90 میلش رو ساخت ، البته ادکلنش باید بیاد لنگ بیاندازه مقابل این کار ،،، به وضوح رایحه طالبی و سیب سبز کال و هلو و خربزه و کمی خیار ، رو میگیرم ازش ،
یک مطلب جالب از میان امواژهای ارسالی ،این امواژ گلد عجب سرسختی داره هم تووی پخش هم موندگاری
و مطلب دیگراینکه خانواده پیراهنی رو که حدودا 10 روز قبل شایدم بیشتر باشه ، گری وتیور زده بودم و شسته بود امشب برای اتو کردن داد بهم در کمال ناباوری بوی گری وتیوری که به یقه اش زده بودم رو براحتی ازش دارم استشمام میکنم ،بعداز این مدت که گفتم لباسی شسته بشه و باز رایحه خس خس تاپ گری وتیور ازش بیاد جای تعجب و تحسین کا رو داره ، این وتیور مال سفارش قبل بود که بالای 20 روز پیش ازتوون نمونه گرفتم و زود هم تمومش کردم آخه بااینترلود آمواژ. میچسبید مصرفش

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
از رفلکشن شیرینی و گرمی گرفتم البته به شیرینی پگاسوس مارلی نرسید اماخوب شیرینی داشت برای من ،مقداری نتهاش پیچیده بود اما گرمی متعادلی داشت تووی امواژها ، پخش عالی و موندگاری خووبی داشت ، فکر کنم بشه روش بیشتر کار کرد برای ترکیب و اینکه یه مقدارتلخش کرد به هر حال خوب درخشید ، بنده بانظر دوستی که جوبیلیشن را تطبیق خوبی بالای 70' درصد داده بود باادکلن اصلش موافقم ، یه کار سنگین و البته مرموز در نت دادن ، موندگاریش به گلد و ایپیک امواژ نرسید اما تووی آمواژها سبک بوی جالب و عامه پسندتری داره ، پخشش رو بعد از حداقل نیم ساعت میشه فهمید که تا چه اندازست باید زمان بهش داد ، واقعا بهش میاد که از نسل امواژه ، گیرایی خوبی تووش حس کردم
آقا رضا تووی تق هرمس چندین مرتبه غرقش شدم خیلی نزدیک
یه خس خس قشنگی ازش میگیرم ، اصلا کارش درسته ، فکر نمیکنم کسی پیدا بشه بتوونه ازش ایراد بگیره ، همه چیز کامله ، ازوون نوع اسانسها هست که تووی یک میهمانی که همه جور رایحه باشه و این سرش رو بالادستی بگیره ، انسان رو سربلند میکنه ، همش احساس میکنم دقیقا تووی این سبک ،یه کار دیگه ای رو تست کردم اما یادم نمیاد ، از بس زیرک و دلنشینه ، اطرافیان خوب پسندیدند

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
برعکس من که نظرم اینه اینکار تووی دوام واستقامت شیرینی و بادام و فوق العاده فانتزی و گرم ،دیگه اگه ژوپ هوم کنارش بیاد طوفان میکنه ،،، تنهایی برای یه خانووم شرین پسند و مدیر و البته سخت پسند ، خیلی خیلی کار تاپیه. شک نکنه در اتتخابش
با درودی دیگر بار؛
جناب مخدومی؛ پگاسوس مارلی عطری مردانه است. (البته من به زنانه مردانه قائل نیستم؛ برای آنها که در دنیای عطر خط کشی می کنن گفتم)

خیلی برام جالب بود اسپرینگ و بلو آیس باهم پا به پای پشن آمدند اما دلارتنا کمی زودتر وقبل اینها قافیه ماندگاری را باخت
مطمئن هستی که اسپرینگ بیشتر از دلارنتا موندگاری داره؟! دوباره تست کن. آرش شما هر دو رو داشتی. نه؟ تجربه شما چیه؟
کرید اونتووس دلبر ، آقا یک مطلب :؛ قیمت زعفران اصل با رنگ و جوهر زعفران چقدر متفاوت است ؟ دقیقا بیش از 10 برابر قیمت اختلاف دارند ، شما پول رنگ زعفران را بدهید زعفران ناب و خالص بگیرید ،تنها مثالی که به ذهنم رسید این بود ، این کرید اونتوس آقارضا ، بااین قیمت عجب ،ارزش بالاتر از قیمتی دارد ، تایم زمانی بالای 6 ساعت برای اونتوس از نظر من یعنی جنس طلا ، دوستان یک سرچ کنند قیمت دستشان می آید توصیه میکنم حتما قبل خرید ادکلن کریداونتوس ،این اسانس کرید رو همینجا تست کنند حتما نظرشان از خرید ادکلن گران آن به اسانس باکیفیت و سرزنده و شاداب این مجموعه بر میگردد ، از کریدی که قیمت بالا قبلا ازش گرفته بودم چیزی کم نداشت بلکه حرف برای گفتن هم داشت ، یعنی ارزش خرید این کرید اونتوس رو که من تست کردم ، بسیار بالا ارزیابی میکنم بدون شک بااین قیمت یعنی پول مس دادن و در عوض طلا خریدن یک کلام ختم کلام
آقا جمله ای که نوشتین؛ خواننده به شبهه می افته آیا من قبلا کرید گران تری داشتم و الان ارزانترش رو آوردم؟ آقای مخدومی داره از کرید گرمی 8800 تومنی یکی از همکاران انجمن حرف می زنه؛ قبلا اون کرید رو خرید داشته. مبلغ رو درست نوشتم؟گرمی 8800 بود دیگه؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
مطمئن هستی که اسپرینگ بیشتر از دلارنتا موندگاری داره؟! دوباره تست کن. آرش شما هر دو رو داشتی. نه؟ تجربه شما چیه؟
از ترکیب دلارنتا با تغ و وتیور و نرولی استفاده می کنم و همگی هم ماندگاری بالایی دارند ولی دلارنتا اصلا کنارشون کم نمیاره. و هرچند اسپرینگ هم ماندگاری خوبی داره ولی بنظرم بخاطر نت های کمتر و خنک تر اش در رتبه پایین تری قرار بگیره.
از نظر پخش بو هم اسکار دلارنتا چون گرم تر و شیرین تر هست پخشش از اسپرینگ بیشتره.

کلا میونه زیاد خوبی با این نوع رایحه ها ندارم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
گزیده ای از نظرات دوستان در خصوص دلارنتا
6-اسکاردلارنتا. تو لیستم نبود به اصرار دوستم و توصیه اقا رضا ورداشتم.راحت میشه لطافت گلهای بهاری و خنکی و بوی پرتقال و ترنج و بهارنارنج رو حس کرد.خیلی خیلی خوش بو هست با اینکه زنانه هست ولی دوست دارم ترکیبی ازش استفاده کنم.با تافی هم ترکیبی زدم خیلی باحال شده بود.امتحان کنید عاشقش میشید
7-ایفوریا اسپرینگ.نسخه خنک شده ایفوریای قدیم خودمون هست.از شیرینیش کم شده تا بشه تو فصل گرم هم استفاده کرد.واسه کم کردن شیرینیش و افزودن خنکی از گل و شکوفه و مشک استفاده شده.اخرش یکم به تلخی میزد
در کل این دوستمون از وقتی که پست کرد تا دیروز همه کارهارو پیگیری کرد یعنی گارانتی تا توی خونه و خدمات پس از فروش هم داشت.خودش هم پسر گلیه.کیفیت عطرهاش هم به هرکی نشون دادم تایید کرد.من خودم خرید ادکلن زیاد داشتم و دارم ولی ازین به بعد مشتری ثابت ایشون هستم.ایشالا تو کارش موفق باشه کم پیدا میشه تو کاسبی ادم مثل ایشون

اسکار دلارنتا : اینو که استشمام میکنی تورو دعوت میکنه به یک باغ پر از شکوفه های بهارنارنج و ملایمت و خنکیش هم به اندازه و لذت بخشه.

اسکار دلارنتا: بوی شبیه شکوفه ی درخت لیمو. بوی زمانیکه بچه بودیم و عید که میشد شکوفه های درختا رو جمع میکردیم. طراوتِ بهاری یی داره و بهار رو یادم میاره
دانهیل آلفرد قهوه ای: شیک و خیلی luxury . مخصوص عروسیا. احتمالا یکی از گزینه های خرید بعدیمه
دیگه مشامم از کار افتاد :general107: تا اینجای کار بسیار عالی بوده و از هر نظر از خریدم راضی هستم

3 تا از عطرامو تست کردم
3- اسکار دلارنتا : دادم به مادرم براش زدم بوش خیلی خوشم اومد یه حس طراوات و خنکی و فرش بودن و بوی گلهای بهاری شبیه یاس توش بود.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
Intense He Wood DSQUARED²
بهتر دیدم بعد از ایسی میاکه بلو برم سراغ رقیب اش تا بهتر بشه با هم مقایسه شون کرد
اینتنس رایحه اش نزدیک به هی وود هست و از نت های اضافه شده بهش میشه متوجه شد که با ورژن اپدیت شده هی وود سرو کار داریم و هدف شرکت هم افزایش ماندگاری وپخش بو نسبت هی وود بوده.
به نظر من رایحه اش کماکان چوبی و نزدیک به برادر بزرگترش هست ولی تلخیش بیشتر شده. (در عوض هی وود فرش تر هست)
کیفیت رایحه چوبش مثل این می مونه که به کارگاه چوب بری برید و یه تیکه چوب تازه برش خورده رو بردارید و بو کنید. همونطور که انتظار میرفت ماندگاری و پخشش در مقایسه با هی وود خیلی بیشتر شده ولی در حالت کلی بیشتر از۶-۷ ساعت انتظار ماندگاری نداشته باشید پخش بوش هم کمتر از اینه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
4-5-
رایحه ای که مدت هاست تو لیست تست من هست و الان بعنوان دومین عطر تستش کردم Chergui هست
رضا خداییش باید این رو تست کنی. ناخوداگاه اولین کاری که بعد از بوش کردم، گریه بود.
شنیده بوم ویژگی عطرهای این برند کیفیت عالی موادش هست ولی الان که دیدم فهمیدم کیفیت یعنی چی. رایحه و کیفیت موادی که در این عطر استفاده شده دیوانه کننده است. رایحه اصلیش تنباکو، عسل و بوی علف هست. قبلا که بچه بودم تو خونه پدر بزرگم قلیون و توتون های قدیمی بود الان رفتم به همون دوران. توتون اش با بوی علف مخلوط شده و تلخیش دقیقا سلول های ته بینی رو تحریک می کنه. عطر تلخ و مخلوط با بوی عسل (تنباکوش خیلی قوی نیست (خیلی کمتر از توباکو وانیل ولی کیفیت این کجا و اون کجا))
از دیروز ذهنم مشغول بود به این قسمت یادداشتت؛ آرش. راستش تا حالا عطری در من نتونسته احساسی تا این عمق رو تولید کنه.اما شده یک قطعه موسیقی چهارستون بدنم رو بلرزونه و نتونم جلوی گریه بی اختیار خودمو بگیرم. مثلا تصنیف "رد خون" افتخاری؛ به ویژه اون قسمتش که میگه:"طرح زخم یه قناری؛ توی کابوسی که مرغه..." زار می زدم وقتی می شنیدمش و نمی دونستم چرا. یا پارسال ترانه "نگران منی" مرتضی پاشایی؛ که برای من زیباترین ترانه ی است که به زبان فارسی در همه عمرم شنیده ام را گوش می کردم و توان توقف گریستن را نداشتم.
به تازگی اجرایی با کمانچه شنیدم از موسیقی سریال معروف "بازی تاج و تخت" - این سریال رو خوشم نیومد و بعد از دیدن چند قسمت از هاردم دلیت کردم - که دوست دارم با شما قسمت کنم. بشنوید.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
از دیروز ذهنم مشغول بود به این قسمت یادداشتت؛ آرش. راستش تا حالا عطری در من نتونسته احساسی تا این عمق رو تولید کنه.اما شده یک قطعه موسیقی چهارستون بدنم رو بلرزونه و نتونم جلوی گریه بی اختیار خودمو بگیرم. مثلا تصنیف "رد خون" افتخاری؛ به ویژه اون قسمتش که میگه:"طرح زخم یه قناری؛ توی کابوسی که مرغه..." زار می زدم وقتی می شنیدمش و نمی دونستم چرا. یا پارسال ترانه "نگران منی" مرتضی پاشایی؛ که برای من زیباترین ترانه ی است که به زبان فارسی در همه عمرم شنیده ام را گوش می کردم و توان توقف گریستن را نداشتم.
به تازگی اجرایی با کمانچه شنیدم از موسیقی سریال معروف "بازی تاج و تخت" - این سریال رو خوشم نیومد و بعد از دیدن چند قسمت از هاردم دلیت کردم - که دوست دارم با شما قسمت کنم. بشنوید.
بنظر من همه این موارد نسبی هست و از یه نفر به نفر دیگه فرق میکنه
بستگی به پیش زمینه و حوادثی داره که شخص تو گذشته داشته و تاثیر عمیقی روی روحیه شخص باقی گذاشته
مثلا وقتی اون عطر رو بو کردم یه چیزی درونم فروریخت یه حس آشنا توش بود ولی هرچی تلاش میکردم منشا اش رو نمی تونستم پیدا کنم فقط بغض کردم
البته رایحه خود عطر هم خیلی تمییز، صاف و واقعی بود انگار که شبیه سازی نشده بود و خود همون عناصر بودن
بعضی وقت ها شده که دیدن یه عکس زیبا و باکیفیت هم تا حدودی همین حس رو بهم بده
یاد اون صحنه انیمیشن راتاتویت (خوش سرآشپز) افتاده، اونجا که منتقده اولین تیکه از غذا رو خورد و به آن برگشت به دوران بچگیش

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
حق با شماست آقا آرش، به نظرم عطر حتی قویتر از موسیقی میتونه انسان رو در زمان جابجا کنه و احساسات آدم رو تحت تاثیر قرار بده. ولی این تحت تاثیر قرار گرفتن به پیشینه ذهنی هر فرد بر میگرده. ممکنه بویی که با یک حادثه خوب به مشام آدم میرسه اون رو به بهترین رایحه دنیا بدل کنه و برعکس بهترین رایحه دنیا وقتی با یک اتفاق بد همراه باشه میتونه به بدترین بو تبدیل بشه.
نمونه این احساس رو من دو شب پیش داشتم وقتی پگاسوس رو تست کردم، مادربزرگ مرحومم یه عطری داشت که هروقت میزد بوی وانیل خوش رایحه ای توی فضا منتشر میشد و پگاسوس دقیقا اون حس و رایحه رو برام تداعی کرد. یک آن حس کردم ایشون دقیقا بغل دستم نشستن...
بقول شعار پاتوق؛ بهترین عطر دنیا، عطر یاد یاره...

پ.ن: حالا که صحبت فیلم و آهنگ شد دوستان رو دعوت به دیدن فیلم "پرفیوم" میکنم که بنظرم یکی از بهترین فیلمهایی است که تا بحال دیدم. مخصوصا صحنه ای که اون پسر یه عطر رو برای داستین هافمن درست میکنه و اون با تستش میره به یک باغ سرسبز...
خود من بعد دیدن این فیلم عاشق دنیای عطر شدم.

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
سلام و درود خدمت شما
بلو شنل یا چنل رو دارید ؟
قیمت و شرایط رو برام پ خ کنید

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز؛ بعد چند روز بی خبری از بابک @bghgtc عزیز؛ دیدم مسیج گذاشته در تلگرام که فلانی؛ اودکلن اسپایس بمب رو بو کردم. شبیه اون سمپلی که دستت رسیده (و همون طور که قبلا نوشتم بسیار شبیه توسکانه) نیست. بهش گفتم بعد اون که به نت ترش (شبیه آلبالو / گیلاس) در اون عطر اشاره کردی؛ متوجهش شدم و برای مصرف شخصیم گرفتم.
این عطر رو الان کنار بلو شنل عزیز می زنم و بسیار لذت می برم. راستش؛ از نظر من آخرین چیزی که در یک عطر مهمه؛ اسمشه. غیر اینه؟ حالا این اسپایس بمب نیست؛ نباشه. شک ندارم که اسپری هم زمانش با بلو شنل دیوونه تون می کنه! عجیب این دو تا برای هم ساخته شدن. مثل گری وتیور و اینترلود. برای این که بعضیها داستان سرایی نکنن؛ اسم اینو هر کی خواست سفارش بده بگه اسپایس لدر!
سلام دوستان
من از وقتی بوی بلو شنل رو شنیدم طرف هیچ عطر دیگه ای نرفتم!
من از 10 نمره بهش اینجوری نمره میدم
رایحه 10! رایحه اش همونیه که من میخواستم، خنک و تمیز!
پخش بو 9! به جرات میگم پخش بوی اولیش 2_3 متر!
موندگاری 9! بعد از 15 ساعت هنوز بوشو روی لباسم حس میکنم!
به پخش بو و موندگاریش 10 ندادم شاید بعد ها بهتر پیدا شد ولی رایحه اش برای من بهترینه.
محمد؛ شک نکن که باید اینو هم زمان با بلو شنل در سمت دیگه لباست اسپری کنی!

بالا