برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
ممنون. همین دیگه. من قادر نیستم درصد پارافینی بودنو تست کنم. اگر دوستان عزیز راهنمایی بفرمایند ممنون خواهم شد.
از ظرافت نظرتان هم درباره شکل ظرف لذت بردم

Sent from my One S using Tapatalk

پیشنهاد میکنم شما یکبار اسانس خالص و فیکساتور رو به صورت جدا تهیه کنید و به نسبت دلخواه ترکیب کنید تا به غلظت مورد نظرتون برسید.
ولی به نظرم چیزی که کیفیت عطر رو تعیین میکنه تمیز و شفاف بودن رایحه عطره نه شکل ظاهری و غلظت اون. من به شخصه در بین این حدود 27 اسانسی که از آقا رضا تهیه کردم انصافا کار کم کیفیتی ندیدم. حتی خوب هم نیستن بلکه عالی هستن. (این رو صرفا از روی تجربه شخصی میگم و قصد تبلیغ ندارم که اصلا کارهای ایشون احتیاجی به تبلیغ ندارن)
باز هم انتخاب با خودتونه ولی جرات و لذت تجربه های جدید رو از خودتون نگیرید. ؛-)

پ. ن: من کامنت بالا رو وقتی دادم که پاسخ شما رو ندیده بودم. آقا رضا منظور آقای رضا هادی مدیر این تاپیک با آیدی @دل آهنگ هستن.

amir.h.akbari

Registered User
لایک‌ها
61
پیشنهاد میکنم شما یکبار اسانس خالص و فیکساتور رو به صورت جدا تهیه کنید و به نسبت دلخواه ترکیب کنید تا به غلظت مورد نظرتون برسید.
ولی به نظرم چیزی که کیفیت عطر رو تعیین میکنه تمیز و شفاف بودن رایحه عطره نه شکل ظاهری و غلظت اون. من به شخصه در بین این حدود 27 اسانسی که از آقا رضا تهیه کردم انصافا کار کم کیفیتی ندیدم. حتی خوب هم نیستن بلکه عالی هستن. (این رو صرفا از روی تجربه شخصی میگم و قصد تبلیغ ندارم که اصلا کارهای ایشون احتیاجی به تبلیغ ندارن)
باز هم انتخاب با خودتونه ولی جرات و لذت تجربه های جدید رو از خودتون نگیرید. ؛-)

پ. ن: من کامنت بالا رو وقتی دادم که پاسخ شما رو ندیده بودم. آقا رضا منظور آقای رضا هادی مدیر این تاپیک با آیدی @دل آهنگ هستن.
حتما در کنار ادکلن به پیشنهاد شما عمل میکنم.
دوستان ممنون میشم درباره رایحه تلخ اسانس های مدنظرشون)(فارغ از بحث سلیقه من و دیگران) برندی رو معرفی کنند.

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
با سلام خدمت رفقا
سفارش چهارم هم ثبت شد.
پشن ؛ عود وود ؛ فراری بلک و بلو آیس
با تشکر از آقا رضا

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام خدمت رفقا
سفارش چهارم هم ثبت شد.
پشن ؛ عود وود ؛ فراری بلک و بلو آیس
با تشکر از آقا رضا
توفیق دیدار و گفتگو برای بار چهارم با جناب سعادتمندی نصیبم شد. محبت کردن سمپل اورجینال دو اودکلن دیگه رو برام آوردن. اولی آمواج اوپوس 7 که بسیار خوش رایحه بود و قبلا اسانسش را دیده بودم. از آن اسانسها که فقط سمپلش دست وارد کننده می رسد و برای فروش وارد نمی شود؛ متاسفانه. اما خب؛ دوستان وارد کننده محبت می کنن این سمپلها را برای تست در اختیار بنده هم می گذارند.
اما اودکلن دوم "ال هوم آیدل گرلن" بود. با افتخار عرض می کنم که اسانس بنده شباهت بسیار زیاد دارد به اودکلن اورجینالش. تا حدی که دقایقی بعد از اسپری کردن؛ سخت است کسی تشخیص دهد اودکلنش را زدی یا اسانسش را!
با ایشان کاملا هم نظر بودم که بی دلیل به عطری در فرانسه جایزه بهترین عطر سال (2014) را نمی دهند. تلخی بادام در کنار شیرینی دانه تونکا!
آقای سعادتمندی ایده های کاملا جدی برای پاتوق عطربازها دارن و امیدوارم بتونیم با کمک هم به سمت پیاده کردنش حرکت کنیم. از عجایب روزگار یکی این که از سال 70 با هم در یک دانشگاه بودیم و ساختمان دانشکده های مان هم یکی بود اما آن موقع هم دیگر را نمی شناختیم! هر چند که - به گمانم در دیدار دوم - به ایشان گفتم چهره ی شما برایم خیلی آشناست و ... فهمیدیم با هم در علم و صنعت بودیم.
پی نوشت:
ایشان 4 تا پشن سفارش داده بودن این بار. برای افراد مختلف!
پشن به نحوی باور نکردنی پر فروش ترین عطر پاتوقه و بیشتر از هر عطر دیگه ای کامنت داره!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
حتما در کنار ادکلن به پیشنهاد شما عمل میکنم.
دوستان ممنون میشم درباره رایحه تلخ اسانس های مدنظرشون)(فارغ از بحث سلیقه من و دیگران) برندی رو معرفی کنند.

درود بر دوستان عطرباز؛

رایحه تلخ و خنک:
بلو آیس؛ گرین آیریش، سیلور مانتن (کرید)؛ ایتالین سایپرس ، گری وتیور(تام فورد)

تلخ گرم و معتدل:
اینترلود، اپیک، رفلکشن، جوبیلیشن (آمواج)؛ توسکان لدر از تام فورد؛ بلک افغانو

تلخ و شیرین:
تام فورد نویر، توباکو وانیل

البته اینها از نظر من بود. ممکنه نظر دیگران متفاوت باشه. مثلا من به شخصه کاری مثل "بلک افغانو" رو شیرین میبینم ولی 90 درصد میگن تلخه.

پ.ن: این لیست پیشنهادی من از بین اسانسهایی بود که تا بحال تست کردم و دوستان دیگه میتونن کامل تر کنن.

Last edited:

bocelli

Registered User
لایک‌ها
56
سلام دوستان من هم اولین سفارش رو خدمت اقا رضا ثبت کردم 10 گرم گری وتیور 10 گرم پگاسوس مارلی 10 گرم پشن و 10 گرم رالف لورن بدستم برسه حتما نظرم رو در موردشون میدم سپاسگذارم

lucifer_quest

Registered User
لایک‌ها
748
سلام
لطفاآدرستون رو برام ارسال كنيد.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سفارش هشتم
دلارنتا
ایتالین سایپرس
اسپایس
پورش دیزاین
هی وود
رالف لورن
کرید
عود وود
توسکان لدر
رفلکشن
گرلن ایدل
گلد امواج
+ فیکساتور

sabreayyuob2

Registered User
لایک‌ها
4
سفارش اولم دیروز بدستم رسید .در یک کلام کیفیت سرعت قیمت همه عالی بود. ممنون

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
در سفارش اخیر دوباره پشن رو سفارش دادم. اما این بار به پیشنهاد آقا رضا نسخه آپگرید شده و ترکیبی پشن با ورساچ رو گرفتم. ایشون خواسته بودن که بین پشن نسخه جدید و نسخه اصلی مقایسه داشته باشم.

نسخه اصلی پشن:
همونطور که بقیه دوستان بارها گفتن، موندگاری و پخش عالی داره. که به نوعی استثنا حساب میشه در بین عطرهای خنک. از نظر رایحه هم من در کل نتها هلو رو بطور قوی حس میکنم. در این بین میوه های دیگه هم حضور دارن ولی حضورشون به پررنگی هلو نیست.

نسخه ترکیبی و جدید پشن:
این نسخه هم پخش و موندگاری خیلی خوبی داره و از این لحاظ قدرت نسخه اصلی رو حفظ کرده. اما تفاوت با نسخه اصلی در رایحه عطر نمود پیدا میکنه. رایحه نسخه جدید همون رایحه هلو هست اما به مراتب لطیفتر و شفاف تر. نت هلو در نسخه قبلی خیلی غلیظ و تا حدودی اسانس مانند بود اما در نسخه جدید رایحه هلو خیلی تازه تر به مشام میرسه. در این نسخه بوی هلوی تازه چیده شده از درخت به مشامم رسید. نتهای بعدی هم دستخوش تغییرات اندکی شده و به نوعی عطر بازتر شده و بوهای جدید و میوه ای نیز به مشام میرسه.

در کل من نسخه جدید رو بیشتر میپسندم و بازخوردی هم که از خانومها گرفتم بسیار بهتر بود.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر دوستان عطرباز؛
در سفارش اخیر دوباره پشن رو سفارش دادم. اما این بار به پیشنهاد آقا رضا نسخه آپگرید شده و ترکیبی پشن با ورساچ رو گرفتم. ایشون خواسته بودن که بین پشن نسخه جدید و نسخه اصلی مقایسه داشته باشم.
نسخه اصلی پشن:
همونطور که بقیه دوستان بارها گفتن، موندگاری و پخش عالی داره. که به نوعی استثنا حساب میشه در بین عطرهای خنک. از نظر رایحه هم من در کل نتها هلو رو بطور قوی حس میکنم. در این بین میوه های دیگه هم حضور دارن ولی حضورشون به پررنگی هلو نیست.
نسخه ترکیبی و جدید پشن:
این نسخه هم پخش و موندگاری خیلی خوبی داره و از این لحاظ قدرت نسخه اصلی رو حفظ کرده. اما تفاوت با نسخه اصلی در رایحه عطر نمود پیدا میکنه. رایحه نسخه جدید همون رایحه هلو هست اما به مراتب لطیفتر و شفاف تر. نت هلو در نسخه قبلی خیلی غلیظ و تا حدودی اسانس مانند بود اما در نسخه جدید رایحه هلو خیلی تازه تر به مشام میرسه. در این نسخه بوی هلوی تازه چیده شده از درخت به مشامم رسید. نتهای بعدی هم دستخوش تغییرات اندکی شده و به نوعی عطر بازتر شده و بوهای جدید و میوه ای نیز به مشام میرسه.
در کل من نسخه جدید رو بیشتر میپسندم و بازخوردی هم که از خانومها گرفتم بسیار بهتر بود.
درود بر عطربازان عزیز؛
واقعا خوشحالم که با دست بردن در عطر پشن؛ شاخص ترین عطر پاتوق رو بهبود بخشیدم. ماجرا از اونجا شروع شد که پشن و نرولی و ورساچ برایت کریستال رو برای مصرف شخصیم ترکیب کردم. جادویی شد! اما خب؛ این دیگر پشن نبود. بهار نارنج نرولی؛ عطر را تا حد زیادی تغییر داده بود. سری بعد فقط با ورساچ (که تقریبا جز هلو هیچ نت قدرتمندی نداره) ترکیب کردم و نتیجه بسیار رضایت بخش شد. در اختیار برخی عزیزان (داخل و خارج اینترنت) قرار دادم و همگی به اتفاق تایید کردند که از پشن اصلی بهتر شده!
پیشنهاد جدی من به طرفداران پشن؛ پشن تغییر یافته است.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کلی وقت گذاشتم تو اینترنت دنبال عکسی گشتم که این شعر را به خط خوش نوشته باشه:
من مست می عشقم؛ هشیار نخواهم شد

چیزی پیدا نکردم. چی شد جو گیر شدم دوباره؟ دلارنتا رو کنار تافی استفاده کردم؛ دیوونه ام کرد!
عصر هم پشن رو کنار باربری لندن!
ویکند لندن و باربری لندن؛ هر دو برام بسیار جذابن. به خصوص باربری.
راستی آرش؛ دنبال آیس اسپرت باربری می گشتی. نه؟ یک شرکتی میدونم داره. گذرم بیفته میرم تستش می کنم خبرشو بهت میدم. مدیر فروشش این قدر زنگ زده منو دعوت کرده برم عطرای جدیدشون رو ببینم و من نرسیدم برم؛ دیگه از رو رفته. زنگ نمی زنه!
دوستان در پیام خصوصی سراغ دیور هوم اینتنس رو می گیرن. عزیزان؛ کمی صبر کنین دنبال یک نسخه ی جدیدشم. نسخه قبلی عالیه و به قول آرش؛ که دیور هوم اینتنس عطر شماره یکشه؛ صد شرف داره به اودکلنش. منتهی کمال گرایی من در عطر؛ مدام دنبال بهتر و بهتره!
کسی تا حالا اولترا ویولت رو تست کرده؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دلارنتا پايه ثابت استفاده من شده (با وتیور و نرولی) برای همین دوباره سفارش دادمش
هدفم از سفارش رالف هم همینه بعدش نوبت اینه.
ترکیب جالب پشن و باربری رو می تونم تصور کنم ولی دلارنتا و تافی عجیبه و باید تست کنم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دلارنتا پايه ثابت استفاده من شده (با وتیور و نرولی) برای همین دوباره سفارش دادمش
هدفم از سفارش رالف هم همینه بعدش نوبت اینه.
ترکیب جالب پشن و باربری رو می تونم تصور کنم ولی دلارنتا و تافی عجیبه و باید تست کنم
دلارنتا و تافی؛ اسپری هم زمان. نه ترکیب. پشن و باربری هم همین طور.
الان دیگه دلارنتا و نرولی و وتیور رو می ریزی تو ظرف؟ اگه به درصد دقیق تری رسیدی بگو دقیقا چند گرم از هر یک؟ اول رقیق می کنی بعد ترکیب؟ کدومشو اول می ریزی؟ بعد کدوم؟ آخر سر کدوم؟ تغ هرمس رو از این ترکیب حذف کردی. چرا؟
استاد عطرباز،اگه سلیقه من رو میشناسی بنظرت کدوم دو عطر رو قراره اول تست کنم؟!!
لطفا برای من از این لقب استفاده نکن آرش جان! من در اینجا هم یاد می گیرم هم یاد میدم.
اما شما اول سراغ کدوم عطرها میری در سفارش هشتمت؟ تو این 12 تا احتمالا هی وود دیسکوارد؛اسپایس بمب یکی از دو عطر اولن! ال هوم آیدل گرلن هم برات مهمه. پورش دیزاین رو برای تست خنکی و تلخیش مورد بررسی قرار میدی بعدش میری سراغ عطرایی مثل ایتالین سایپرس؛ عود وود تام فورد و توسکان لدر. و احتمالا آخر سر میری سراغ آمواج گلد و رفلکشن. بقیه عطرها رو قبلا داشتی و تازگی ندارن.
پس دو عطر اولت یکی از این سه تاست:
هی وود؛اسپایس و ال هوم آیدل گرلن!
درست حدس زدم؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
درسته
اول اسپايس و هي وود ( البته عود ودد قبل از هي وودچون گفتی چوبیه و نسبت به هي وود هم شناخت نسبي دارم ولي عود وود نه)
تصمیم در مورد پورشه هم درسته چيز شاخي نيست ولي دوست دارم محكش بزنم
ولی شناختم از گرلن کمه بخاطر همین هیچ احساس مثبت یا منفی بهش ندارم
اون عطرهایی هم که ته صف هستن رو هم درست گفتی

واقعا خوب خودت پست میزاری بعد با یه ایدی دیگه میای به خودت جواب درست میدی [emoji1]

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
واقعا خوب خودت پست میزاری بعد با یه ایدی دیگه میای به خودت جواب درست میدی [emoji1]
آرش همین جوری هم من کلی اتهام های گفته و نگفته دارم قربونت! تو دیگه پرونده ی منو سنگین تر نکن!
عوود وود رو گفتم شاید روی عودش حساس باشی! چون به هر حال عودش صفر نیست! اما خیلی حال کردم باهاش.
ال هوم آیدل گرلن بعیده توجهت رو جلب نکنه! این خط؛ این نشون! جایزه بهترین عطر 2014 رو از انجمن عطر فرانسه بی خود بهش ندادن. این ورژن اسانسش هم بسیار شبیه اصل اودکلنشه که دیروز جناب سعادتمندی آورد دیدم.

Dr.mac

Registered User
لایک‌ها
35
درود

دوست عزیز امکان تست حضوری هست ؟ من در زمینه ی عطر تازه وارد هستم و می خواستم 7 مدل عطر که مد نظر دارم رو تست کنم.

Carolina Herrera CH
D&G The One
Bleu de chanel
Allure Homme sport chanel
La Nuit de Homme Yves Saint Laurent
aventus Creed
Legend Montblanc

از بین این عطر ها کدومش رو موجود دارید؟ از بین اون هایی که موجود دارید کدومش با ادکلن اصل تفاوت کمی داره ؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود بر دوستان عطرباز؛
دوستان چه میکنه این ال هوم آیدل گرلن! حقا که این جایزه رو با لیاقت تمام برنده شده. واقعا خوشبو و شیک و در عین حال جذابه. من که دوس دارم باهاش دوش بگیرم. واقعا عالیه. من فکر میکردم بعد از عطرهای تام فورد و آمواج چیزی نظرمو جلب نکنه ولی این یه چیز دیگه ست. در تست موندگاری الان 10 ساعت رو خوب جواب داده و پخشش خوبه. البته به خوبی توسکان و توباکو نیست ولی قابل قبوله. این از اون دسته عطرهاییه که اینقدر رایحه اش رو دوس دارم که موندگاری و پخشش برام مهم نیست. برای قرارها و مجالس دوستانه میتونه گزینه اولم باشه. ولی برای قرارهای رسمی همچنان توباکو در کنار توسکان عطر اولمه! :)

بالا