برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
.
آرش شما در اسپری هم زمان گری وتیور
سایپرس رایحه نهاییت سایپرس خنک و تلخ تره؟ از هر کدوم چقدر میزنی و چقدر لایت کردی؟ فکر کنم برای این که سایپرس؛ وتیور رو ناپدید نکنه؛ باید وتیور رو بیشتر بزنی! نه؟

پی نوشت:
برداشت تون از عکس بالا چی بود؟
سلام دقيقا يادم نيست هر كدومش چقدر لايت شده
فكر كنم وتيور ٢٠ درصد و اينالين ٤٠ درصد
نتيجه برايكن يه بوي خنك و معتدل هست.
بشخصه هر دوكار رو دوست دارم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
با درود و روز خوش خدمت همگی رفقا؛
در چند روز اخیر بیش از هر عطر یا ترکیبی؛ اسپری هم زمان ویاج هرمس و لاوی استبل لانکوم - بر دو نقطه مختلف لباس - برام جذاب بود. بهرام و محمد سعادتمندی عزیز امکان تستش رو دارن.
آرش شما در اسپری هم زمان گری وتیور و سایپرس رایحه نهاییت سایپرس خنک و تلخ تره؟ از هر کدوم چقدر میزنی و چقدر لایت کردی؟ فکر کنم برای این که سایپرس؛ وتیور رو ناپدید نکنه؛ باید وتیور رو بیشتر بزنی! نه؟

پی نوشت:
برداشت تون از عکس بالا چی بود؟
سلام بر همه دوستان عزیز
آقا رضا سفارش بنده که فراموش نشده ؟
عکس بالا را میشه اینطوری تفسیر کرد که بیشتر افراد باید دنبال ایده آل ها و بهترینها باشند و برای این هدف خطر کنند و هر مشکلی را هم بپذیرند . اما بعضی ها که تعدادشون زیاد هم نیست در حد چیزای موجود فعلا کمک میگیرند و بعدا به پیشرفت بعدی فکر میکنند. در عکس با وجود نور لامپ که ضعیف هم هست, بیشتر گیاه ها و سبزه ها دنبال نور اصلی خورشید دارند از درختها بالا میرند تا به نور اصلی و ایده آلشون برسند. در صورتی که بعضی از گیاه ها دور نور لامپ جمع شدند و فعلا همون جا متوقف شده اند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب خوش؛
این چند روزه دو بار بهم گفته شده آکوا بولگاریم چقدر شبیه اودکلنشه! یکیش آرش خودمونه که سمپل اورجینالشو گرفته و در پ خ بهم گفت؛ یکی هم عزیزی که به تازگی با پاتوق آشنا شده اما مثل برخی افراد دیگه که داخل پاتوق سفارش نمیدن و از تلگرام و ... استفاده می کنن برام نوشت.
قصه مکرر مقایسه اسانس و اودکلن که ظاهرا موافقین و مخالفینش توان قانع کردن هم رو ندارن و منم دنبال این نیستم بحثش دوباره زنده بشه (فقط اشاره کنم به لینکی در پست شماره یک با عنوان همه چیز از یک دروغ شروع شد؛ و این که من همیشه گفتم اسانس مثلا کرید اونتوس پاتوق رو باید با اسانس کرید اونتوس فروشگاه دیگه مقایسه کرد؛ رایحه/ پخش و موندگاریشو. نه مقایسه اسانس با اصل اودکلن؛ بین رفقا فقط مهدی @Mahdispn این کار رو - تا اونجا که حافظه ام به یاد میاره - انجام داد به درستی و با دقت) اینو نوشتم تا بگم که واقعا موقعی که ازم پرسیده میشه فلان اسانست (مثلا دانهیل) کپی جعبه قهوه ای روشنشه یا قهوه ای تیره اش(!) ؛ نمی دونم چی جواب بدم!
رفقا؛ امپراطوری دروغ بساطش جمع شده! اونی که می گفت (و یک بار در پاتوق بدون اجازه گرفتن ؛ خطاب به من نوشت) عطرهایی که من دارم ( و میارم) هیچ کس تو کل ایران نداره جز خودم ؛ مگه این که از خودم خریده باشه و عطرام بیس اصلی اودکلنشه (!) رفته. لطفا فراموش کنین افسانه های به دور از واقعیت رو. نه فقط وقتی میاین سراغ پاتوق؛ بلکه حتی وقتی از جای دیگه هم اسانس می خرین؛ از اسانس مورد نظرتون چند گرم برای تست بخرین. اگه دوست داشتین با وزن بالا سفارش بدین. اگر نه؛ عطری رو تست کردین و تجربه ای داشتین از یک رایحه. به همین سادگی!

Last edited:

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
دوستان رایحه باز عزیز
مدتها بود که در پاتوق و بعضا بعضی انجمنها گله از عدم ماندگاری بعضی اسانس ها یا ادکلن ها می شد و البته هنوزم هم این اعتراضها رو میبینیم
اما ماندگاری نرمال از دیدگاه بنده همان بین 4 تا نهایت 8 ساعت است
خوب اگر ماندگاری بیشتر از 8 ساعت رو بعضا مد نظر دارند به نکته مهمی که در این مدت نه چندان کم بهش رسیدم و به اشتراک میگذارم دقت کنید
***** گاها شرکتهای بی انصاف برای بالا بردن ماندگاری بعضی کارها که طبیعت کار از ماندگاری طبیعی و کم برخورداره اقدام به استفاده از نوعی چربی میکنند که بسیار خطرناکه و به اين چربي ميگن دي پروپيلن گليكول كه بسيار خطرناك و بسيار نگه دارنده رايحه!!!
دوستی دارم عزیز و صادق
روزی بهم گفت که فلانی بنده با اضافه کردن 2 ماده به هر اسانسی که شما بخواهی ، براحتی ماندگاری رایحه اوون اسانس رو تا 14 روز ،تضمین میکنم
وقتی دقیق تر شدم دیدم که اوون دو ماده هر دو از موادی هستند بسیار خطرناک و سرطان زا
در خصوص رنگ اسانس هم این رو اضافه کنم
براحتی بعضا از دوستان شیمی کار بنده هستند که اسانس رو با اضافه کردن موادی ،خنثی و بی رنگ میکنند
خلاصه دوستان دقت داشته باشند
چربی اسانس نباید بیشتر از 15 درصد باشه که این نشانه خطر هست
خووب شاید بپرسید اینکه پارافین بی رنگ و بی بو بعضا به اسانس اضافه میکنند که هم حجم و هم ماندگاری افزایش پیدا کند ،این رو چیکارکنیم؟
بنده راه حلی به غیر از خرید و مراجعه به فروشنده های باوجدان ،نمیدانم، فلذا لازم است که پست آقارضا @دل آهنگ ، بزرگوار در این خصوص رو حتما مطالعه کنید
باتشکر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و صبح آدینه همگی پاتوق نشینان خوش؛
فردید عزیز؛ در این که عطر را از هر عطر فروشی نباید خرید و لازمه اش اعتماد به فروشنده است تا مطمئن باشیم "افزودنی" به عطرش اضافه نشده؛ با شما کاملا هم عقیده ام. در خصوص دی پروپیلن گلایکول ممنون که اسم این ماده را نوشتی تا بتونم در موردش تحقیق کنم. قبلا فقط نام تجاریش را شنیده بودم DPG و می دونستم که حجم عطر رو زیاد می کنه (اینو یکی از عطرفروشهای خیابونی بهم گفت! ازم پرسید تو چه DPG ای به عطرات اضافه می کنی؟ گفتم چی هست؟ گفت به عطر می زنیم حجم عطر بره بالا - یعنی 100 گرم عطر مثلا میشه 200 گرم - {نسبت افزایشش رو یادم نیست چقدر گفت }) اما نمی دونم نگهدارندگی عطر رو می بره بالا یا نه.
نکته دیگه این که حسب سرچ من در گوگل؛ این ماده خطرناک نیست:
" برای کاربرد در عطر و مواد آرایشی هم حلال مناسبی است. حلالیت عالی این ماده در آب، روغن ها و هیدروکربنها به همراه بوی کم، پتانسیل پایین برای آسیب رسانی به پوست، سمیت کم و کیفیت بالا، این ماده را در زمره مواد خام مهم در صنایع مختلف قرار داده است. "
در این صفحه سند تجزیه شیمیایی DPG منتشر شده که دوستان می تونن ببینن. لطفا مستندات خودتون رو در خصوص خطرناک و سرطان زا بودن این ماده منتشر کنید.
ما حتی نوع خوردنی دی پروپیلن گلایکول رو هم داریم که به عنوان امولسیفایر استفاده میشه. لینکهای داده شده رو چک کنین.
بنا به شواهد ارائه شده؛ گفته های دوستان جناب عالی صحیح نمی باشد.

Last edited:

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
درود و صبح آدینه همگی پاتوق نشینان خوش؛
فردید عزیز؛ در این که عطر را از هر عطر فروشی نباید خرید و لازمه اش اعتماد به فروشنده است تا مطمئن باشیم "افزودنی" به عطرش اضافه نشده؛ با شما کاملا هم عقیده ام. در خصوص دی پروپیلن گلایکول ممنون که اسم این ماده را نوشتی تا بتونم در موردش تحقیق کنم. قبلا فقط نام تجاریش را شنیده بودم DPG و می دونستم که حجم عطر رو زیاد می کنه (اینو یکی از عطرفروشهای خیابونی بهم گفت! ازم پرسید تو چه DPG ای به عطرات اضافه می کنی؟ گفتم چی هست؟ گفت به عطر می زنیم حجم عطر بره بالا - یعنی 100 گرم عطر مثلا میشه 200 گرم - {نسبت افزایشش رو یادم نیست چقدر گفت }) اما نمی دونم نگهدارندگی عطر رو می بره بالا یا نه.
نکته دیگه این که حسب سرچ من در گوگل؛ این ماده خطرناک نیست:
" برای کاربرد در عطر و مواد آرایشی هم حلال مناسبی است. حلالیت عالی این ماده در آب، روغن ها و هیدروکربنها به همراه بوی کم، پتانسیل پایین برای آسیب رسانی به پوست، سمیت کم و کیفیت بالا، این ماده را در زمره مواد خام مهم در صنایع مختلف قرار داده است. "
در این صفحه سند تجزیه شیمیایی DPG منتشر شده که دوستان می تونن ببینن. لطفا مستندات خودتون رو در خصوص خطرناک و سرطان زا بودن این ماده منتشر کنید.
ما حتی نوع خوردنی دی پروپیلن گلایکول رو هم داریم که به عنوان امولسیفایر استفاده میشه. لینکهای داده شده رو چک کنین.
بنا به شواهد ارائه شده؛ گفته های دوستان جناب عالی صحیح نمی باشد.
[میبینیم

آقارضا @دل آهنگ ،
بنده گفتم ( دی پروپیلن گلیکول ) بسیار نگه دارنده و خطرناک است ولازم نمیبینم اینجا لیست انواع مختلف این ماده رو ارائه بدهم
اما در مورد سرطان زا بودن ، بنده گفتم دوستی دارم صادق که اعلام کرد 2 ماده هستند که باافزایش به اسانس براحتی ماندگاری 14 روزه را تضمین میکند
دوستان بنده از حیث علمی و تخصص در سطح بسیارعالی هستند که گفته هایشان را بعداز سالها تحقیق ، بازهم بنده با حساسیت بالا تأیید یا رد میکنم ، که بازهم لازم نمیبینم جایگاه کاریشان را اینجا و یاجای دیگری بیان کنم با عرض پوزش
امروزه مستند های آمار و ارقام و تجزیه ای زیاد میبینیم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بنده گفتم ( دی پروپیلن گلیکول ) بسیار نگه دارنده و خطرناک است ولازم نمیبینم اینجا لیست انواع مختلف این ماده رو ارائه بدهم
اما در مورد سرطان زا بودن ، بنده گفتم دوستی دارم صادق که اعلام کرد 2 ماده هستند که باافزایش به اسانس براحتی ماندگاری 14 روزه را تضمین میکند
دوستان بنده از حیث علمی و تخصص در سطح بسیارعالی هستند که گفته هایشان را بعداز سالها تحقیق ، بازهم بنده با حساسیت بالا تأیید یا رد میکنم ، که بازهم لازم نمیبینم جایگاه کاریشان را اینجا و یاجای دیگری بیان کنم با عرض پوزش
امروزه مستند های آمار و ارقام و تجزیه ای زیاد میبینیم
فردید عزیز؛ ما در زمانه ای زندگی می کنیم که جمال چهره ی هیچ کس حجت موجه ما نیست. به عبارت دیگر "دلایل قوی باید و معنوی. نه رگهای گردن به حجت قوی". شغل دوستان تان را بنده نخواستم اعلام کنید؛ صرفا مستندات خطرناک بودن DPG را اعلام کنید. نوشتن شما از سطح علمی بسیار عالی دوستان تان این شبهه را پدید می آورد که گویا نمی دانید پاتوق عطربازها؛ پاتوق فرهیختگان؛ دکتر ها و مهندس ها و اساتید دانشگاه است و مخاطبین پاتوق (با پوزش از اعضای محترم) سوادشان در حد اکابر و دبستان نیست! صداقت دوستان تان نیز متاسفانه؛ دلیل محسوب نمی شود.
واضح است که بنده مدافع افزودن این ماده یا هر چیز دیگری به عطر نیستم؛ حتی تا به حال آن را ندیده ام. سخن بنده؛ فقط این است که باید مستند سخن گفت.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
توصیه مؤکد بنده به همه دوستان این است که حتما حتما از هرجایی که اطمینان لازم به کارهایشان را ندارید ، واحیانا اسانس ازشوون خرید کرده اید یا خرید میکنید ، این است که موارد زیر رو حتما مدنظر داشته باشید
1_ تست پلاستیک
2_ تست چربی
3_ تست تبخیر

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
فردید عزیز؛ ما در زمانه ای زندگی می کنیم که جمال چهره ی هیچ کس حجت موجه ما نیست. به عبارت دیگر "دلایل قوی باید و معنوی. نه رگهای گردن به حجت قوی". شغل دوستان تان را بنده نخواستم اعلام کنید؛ صرفا مستندات خطرناک بودن DPG را اعلام کنید. نوشتن شما از سطح علمی بسیار عالی دوستان تان این شبهه را پدید می آورد که گویا نمی دانید پاتوق عطربازها؛ پاتوق فرهیختگان؛ دکتر ها و مهندس ها و اساتید دانشگاه است و مخاطبین پاتوق (با پوزش از اعضای محترم) سوادشان در حد اکابر و دبستان نیست! صداقت دوستان تان نیز متاسفانه؛ دلیل محسوب نمی شود.
واضح است که بنده مدافع افزودن این ماده یا هر چیز دیگری به عطر نیستم؛ حتی تا به حال آن را ندیده ام. سخن بنده؛ فقط این است که باید مستند سخن گفت.
آقارضا عزیز
نمیدانم علتش چیست که گاها سریعترین جبهه را در نقد یک مطلب و موضع گرفتن علیه آن مطلب میگیرید!!!؟
بنده هم اگر این سطح علمی دوستان و نوع شخصیتهای عزیزشان در اینجا را دوست نداشتم ، یقینا اینجانبودم ، پس این نشان از قبولیت اعضاءاینجااز حیث علمی و تخصصی هست
آرش و بهرام و جناب سعادتمندی و همه وهمه رو بنده قبول دارم بدوون هیچ شبهه ای
اما نکته بنده چیز دیگری بود که در اصل متن بنده در سطر اول تا هشتم ، متن بنده موجود هست
کسی نخواسته به وجه علمی این مکان نقض وارد کند که شما سریع موضع تند میگیرید
و کسی هم به نوع کیفیت اسانسهای این پاتوق گیر نداده
تاجایی که خود بنده بالغ بر 300 گرم تاالان اسانس از این پاتوق گرفتم که نشان از چیزیست که در صحبتهای شما مکشوف هست
بیایید رویه موضع گیری سریع و به چالش کشیدن نظرات رو کنار بگذاریم
الان دنبال تخته بودن این و آن نباشیم بهتر است

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و روز آدینه بر همه دوستان عطرباز خوش؛
وقتی بحث علمی و منطقی دوستان رو در پاتوق میبینم، خیلی خوشحال میشم. این نشان از غنای بالای مطالب پاتوق و همچنین درک و فهم بالای دوستان داره. بنده چون در این زمینه خاص مورد بحث، تخصصی ندارم، اظهار نظری هم نمیکنم. ولی با وجود اینترنت و در دسترس بودن منابع و مقالات علمی براحتی میشه صحت و عدم صحت مطلبی رو تایید یا رد کرد. بخصوص که در این چندوقته خیلی مطالب کذب و دروغ به اسم مطلب علمی در صفحه های اجتماعی، تلگرام و... منتشر میشه و بدون سند علمی نباید قبول یا رد کرد.
من به شخصه همیشه از این سخن جناب "ارسطو" تبعیت میکنم که میگوید:
«من استادم افلاطون را دوست دارم، اما حقیقت را از وی بیشتر دوست می دارم».

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
همین چند وقت قبل یک خبری رو در شبکه های مختلف و مطبوعات بازتاب دادند و قائلین ، اسنادی رو تحلیلی و علمی ارائه میکردند که نهایتا بازتاب بعضی باعث شد اساس خبر زیرسوأل برود
درحالیکه اصل خبر درست بود اما این اسناد مال چیز دیگری بود که ربط به خبر نداشت و در منابع خارجی نوع اسناد در خصوص چیز دیگری بود
پس انظر الی ما قال
ولاتنظر الی من قال
به گفته نگاه میکنیم نه به گوینده
حالا اگر گفته و گوینده هر دوتأیید بودند که چه بهتر

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز آدینه بر همه دوستان عطرباز خوش؛
وقتی بحث علمی و منطقی دوستان رو در پاتوق میبینم، خیلی خوشحال میشم. این نشان از غنای بالای مطالب پاتوق و همچنین درک و فهم بالای دوستان داره. بنده چون در این زمینه خاص مورد بحث، تخصصی ندارم، اظهار نظری هم نمیکنم. ولی با وجود اینترنت و در دسترس بودن منابع و مقالات علمی براحتی میشه صحت و عدم صحت مطلبی رو تایید یا رد کرد. بخصوص که در این چندوقته خیلی مطالب کذب و دروغ به اسم مطلب علمی در صفحه های اجتماعی، تلگرام و... منتشر میشه و بدون سند علمی نباید قبول یا رد کرد.
من به شخصه همیشه از این سخن جناب "ارسطو" تبعیت میکنم که میگوید:
«من استادم افلاطون را دوست دارم، اما حقیقت را از وی بیشتر دوست می دارم».
به نظر شخص بنده نقد؛ به شرط رعایت عیار آن (نقدها را بود آیا که عیاری گیرند...) لازم و ضروری است و نقد یک سخن؛ موضع گیری علیه صاحب سخن نیست.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
در این که در اشفته بازاری زندگی می کنیم که دغل و دروغ بیش از هر زمان دیگه ای بدیداد می کنه شکی نیست و انسان هر چقدر هم اگاه و دقیق باشه باز هم ایمن نیست چون هیچکس نمیتونه در همه مسایل خبره و عالم باشه.
اول اینکه انتظار این هست که مهندس فردید عزیز که بحث رو شروع کردن و از روی دلسوزی و احساس وظیفه قصد اگاهی دوستان رو داشتند در حد توان شون یک سری مطالب و مستندات در این باره از دوست فرهیختشون برای اگاهی بیشتر دوستان تهیه کنند.
اصلا این چربی چیست؟ طبیعی است یا شیمیایی؟ و چطور ساخته میشه و دقیقا از چه نظر مضر و سرطان زاست؟
استفاده رو پوست باعث سرطان میشه یا بصورت بخار و از راه تنفس؟
ایا انواع مختلفی از این ماده وجود داره؟ و همگی انها مضر هستند یا خیر؟ چون ممکنه این لینکی که رضا جان گذاشته باشند نوع خاصی ار این ماده باشه و شاید....
هم فردید عزیز و هم رضا جان عزیز بهتر می دونند که متاسفانه اوضاع علمی اینقدر بد شده که براحتی نمیشه حتی به مستندات علمی هم استناد کرد. بسیار راحت در این زمانه میشه مستندات علمی ساخت و به خورد ملت داد. مثال بارزش امواج تلفن هماره و انتن های BTS است که حتی در خود امریکا هم شرکت های بزرگ مخابراتی اجاز تحقیق ازاد و بدون غرض رو نمیدند و با مراکزی رو که خلاف نظرات انها مقاله بدند رو بصورت های مختلف زیر سوال میبرند و این کار رو هم بصورت حرفه ای و با امارهای علمی و مقاله های مطابق نظر خودشون زیر سوال میبرند.
من خودم از شیمی چیزی سرم نمیشه و اطلاعاتم خیلی کمه ولی نظرم این هست که اولا همه با احتیاط با مسایل برخورد کنیم و اول اینکه هر خبری رو قبول نکنیم و در ثانی با قوت هم هیچ خبری رو زیر سوال نبریم مگر اینکه واقعا در اون زمینه اگاهی و دانش کامل داشته باشیم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آرش عزیز؛
برای این که محل دقیق بحث روشن شه؛ من مطالب این بحث رو تا این جا جمع بندی می کنم:
1 - ما داریم در خصوص DPG صحبت می کنیم که برخی عطر فروشان به عطرهاشون اضافه می کنن و با اون حجم عطرها رو افزایش میدن. هیچ کدوم مون این رو ندیدیم از نزدیک.
2 - فردید عزیز ادعای خطرناک بودن و سرطان زا بودن این ماده رو داره.
3 - جستجوی من در اینترنت (به عنوان یک رفتار داوطلبانه؛ چون کل این بحث ربطی به عطرهای پاتوق نداره و صرفا از سر کنجکاوی شخصی دنبال موضوعم) خطرناک بودن این رو نشون نمیده.
4 - فردید تا اینجا فقط به با سواد بودن دوستانش استناد کرده؛ حال آن که "انتظار این هست که مهندس فردید عزیز که بحث رو شروع کردن و از روی دلسوزی و احساس وظیفه قصد اگاهی دوستان رو داشتند در حد توان شون یک سری مطالب و مستندات در این باره از دوست فرهیختشون برای اگاهی بیشتر دوستان تهیه کنند".
5 - بنده و بهرام هم نظریم که:"با وجود اینترنت و در دسترس بودن منابع و مقالات علمی براحتی میشه صحت و عدم صحت مطلبی رو تایید یا رد کرد. بخصوص که در این چندوقته خیلی مطالب کذب و دروغ به اسم مطلب علمی در صفحه های اجتماعی، تلگرام و... منتشر میشه و بدون سند علمی نباید قبول یا رد کرد".
6- نهایتا ما به عنوان طیف دانشگاهی فقط دلیل و سند می شناسیم و هیچ ادعایی را در هیچ زمینه ای بدون سند و مدرک و صرفا بر اساس این که "گفته شده"؛ نمی پذیریم. این را در دانشگاه یاد گرفته ایم و امید است اساتید دانشگاه ؛ امروز نیز این رویه ی نیکو را به دانشجویان شان بیاموزند.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
به نظرم اگر این مباحث خارج از پاتوق پیگیری بشه و نتایج نهایی همراه مستندات در اختیار دوستان قرار داده بشه خیلی مفیدتر و قابل استفاده تر خواهد بود.
از هرچه بگذریم سخن از عطر خوش تر است...

تست "ساحارا نویر" (غلظت 40 درصد):
من این اسانس رو قبلا از روی تستر کاغذی تست کرده بودم و بنظرم خیلی عالی بود. بعد از سفارش و اسپری عطر نه تنها نظرم برنگشت بلکه قویتر هم شد.
در ابتدای اسپری، بوی مطبوعی از دارچین و کمی عود به مشام میرسه. در ادامه ادویه های دیگر هم به این ترکیب اضافه میشه. من خودم زعفران رو بصورت برجسته حس کردم. بنظرم ترکیب ادویه های گوناگون در این عطر خیلی با دقت و بالانس شده است. طوریکه بوی دارچین در اینجا با بوی دارچینی که در ایتالین سایپرس حس میشه متفاوته. از لحاظ بازی نتها من این عطر رو پیچیده دیدم و تشخیص نتها غیر از اون سه نت برجسته و ابتدایی خیلی برام سخته. با اینکه یه کار ادویه ای محسوب میشه ولی امضای تام فورد رو با خودش داره و متفاوت از کارهای آمواج هست. در کل رایحه خاص، دلپذیر و تلخ و گرمی داره و در روزهای سرد و معتدل گزینه مناسبی خواهد بود.
از لحاظ رایحه هم رایحه رسمی و سنگینی داره و باید رقیق بشه. من خودم وقتی اولین بار با غلظت 50 درصد تست کردم خیلی سنگین بود برام، برای همین حداقل با غلظت 40 درصد رو پیشنهاد میدم. از لحاظ پخش جزو عطرهای عالی محسوب میشه و حداقل تا 24 ساعت ماندگاری داره. فقط اینکه اودکلن این عطر جزو کارهای زنانه هست ولی بنظرم این اسانس برای خانمها خیلی سنگین محسوب میشه و بیشتر یه کار مردانه رسمی است تا مناسب خانومها.
من به شخصه این کار رو برای مهمانیها و قرارهای رسمی پیشنهاد میکنم و خوشبختانه از اون دسته کارهایی است که مشابهی رو براش ندیدم و در نظر من خیلی خاصه، که این از مزایای این عطر میتونه باشه و برای من در بین کارهای گرم تام فورد گزینه اول رو در اختیار داره.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
این چند روز که هوا حسابی بارانی بود و تا حدودی از گرمای طاقت فرسای اینجا کم شد بالاخره فرصتی شد که برم سراغ کارهای زمستانی و با خیال راحت چندتا رو استفاده کنم
از عودنویر ورساچه شروع کردم :general406: (بهرام جان مدیونی فکر بد کنی). کار تقریبا ملایمی هست و مخصوصا من عاشق نت پایانی اش هستم. به فاصله کمتر از یک روز اینترلود رو بهش اضافه کردم که در کنار نت اخر عود نویر حس خوب داشت و امشب هم رفتم سراغ ژوپ .

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
این چند روز که هوا حسابی بارانی بود و تا حدودی از گرمای طاقت فرسای اینجا کم شد بالاخره فرصتی شد که برم سراغ کارهای زمستانی و با خیال راحت چندتا رو استفاده کنم
از عودنویر ورساچه شروع کردم :general406: (بهرام جان مدیونی فکر بد کنی). کار تقریبا ملایمی هست و مخصوصا من عاشق نت پایانی اش هستم. به فاصله کمتر از یک روز اینترلود رو بهش اضافه کردم که در کنار نت اخر عود نویر حس خوب داشت و امشب هم رفتم سراغ ژوپ .

پس شما باز رفتی سراغ عود آرش جان! اوقات خوشی رو براتون آرزومندم.:) البته از حق نگذریم عود بعضی عطرها واقعا خاص و دلپذیره، مثل عود وود و ساحارا نویر تام فورد. من که از بوی عود لذت میبرم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
من امشب سراغ یه عطر ترکیبی زنانه رفتم که چند ماه پیش ساخته بودم. اون ترکیب شامل 3-4 عطر بود که فقط یکیش ایفوریای معروف بود. ولی امشب که اسپری کردم در نت اول فقط ایفوریا بود؛ هنوزم ایفوریاست. ظاهرا در این چند ماه همه شون مجذوب (!) ایفوریا شدن. نت انار رو در ایفوریا خیلی می پسندم. محشره.
راستی یکی از دوستان در پ خ چند تا عطر با کلاس ازم خواست بهش معرفی کنم. نخواستم سلیقه ی خودم باشه؛ گفتم یه مشورتی با شما بکنم. البته خودش پیش پیش اونتوس رو انتخاب کرده. من با توجه به سن ایشون که 25 سالشه الهوم آیدل گرلن؛ اینترلود رقیق و گری وتیور غلیظ برای اسپری هم زمان؛ دیور هوم اینتنس و ویاج هرمس رو پیشنهاد میدم.
به نظر شما؛ چیزی به اسم عطر مناسب سن داریم؟

بالا