برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
عطر معنوی
حکایت بوی خوش پیرمرد و بسیار صلوات فرستادن او!
دشت شبانه
حکایت معروف از دفتر چهارم مثنوی : مرد دباغ
بیهوش افتادن مرد دباغ در بازار عطر فروشان از بوی عطر و مُشک!
آن یکی افتاد بیهوش و خمید چونک در بازار عطاران رسید
همچو مردار او فتاد او بی خبر نیم روز اندر میان رهگذر

مولانا در این داستان نکته های عجیبی رو مطرح میکنه طوری که بعد از هشتصد سال علم روانشناسی و رفتار شناسی در آن متعجب می ماند که چگونه یک اشعری(جبر گرا) توانسته این همه عقل استخراج کند!! اما مولانا جزء نادر کسانیست که این توانایی رو داشته! بعد از اینکه مرد دباغ از بوی مشک و عطر بیهوش میشود همه جمع میشوند و بر اساس گمانهای خود برای او طبیب گری می کنند . یکی براو گلاب افشاند غافل از اینکه او در اثر همین بوی گلاب و بوی خوش بیهوش شده! در این بیماری مولانا نکته های نغزی رو بیان می کند یکی اینکه بعضی از بیماریها همراه با رسوایی ست!
یک برادر داشت آن دبّاغ زَفت گر بُز و دانا بیامد زود تَفت
اندکی سرگین سگ در آستین خلق را بشکافت و آمد با حنین
گفت من رنجش همی دانم ز چیست چون سبب دانی دوا کردن جَلیست
چون بدانستی سبب را سهل شد دانش اسباب دفع جهل شد

معلوم میشود در دانستن سبب و علت باید بیشتر جستحو کرد و ارزش بیشتری دارد. کار درمان آخر است نه کار اول ! مولانا معتقده سبب دانی ضد جهل است . جهل یعنی همان بوی بد و پلید رشد نیافتگی کسانیکه با جهل مغزشان خو گرفته دفع آن سخت است. اینها در فضای آگاهی مشکل پیدا می کنند . هوشیاری و بیداریشان با همان جهل است! اینها مرتجع هستند یعنی سقوط کردن در فضای جهل! اینها با سرگین خو کرده اند و روزیشان بین آلودگیهاست و از دل آلودگیها بدست میاید. کسانیکه به بوی پلید سرگین و جهل معتادند می خواهند همه جا را به همین بو بیالایند از بوی خوش مُشک و عطر ( دانش وآگاهی ) گریزانند و بیمار میشوند. شاید به همین خاطر است که اطراف خود را هم سرگین مالی میکنند تا جایی که بوی این جهالت و تعصب دنیا رو فرا گرفته و بوی خامی آن همه رو کلافه کرده! مولانا در این حکایت فصل تازه ای رو باز می کند و استنباط های تازه ای رو با جامعه ی جبریون آغاز می کند و جهل و نا آگاهی رو به بوی بد سرگین تشبیه میکند که ضد مُشک و عطر یعنی آگاهی و دانش و بصیرت است. مولانا در این حکایت با دگم و ارتجاع و تعصب صحبت می کند و این مقوله را به چالش میکشد. او می گوید اینها در فضای آگاهی وخوش بیمار میشوند وتاب بوی خوش و قلم خوش وصدای خوش رو ندارند!
مر خبیثان را نسازد طیّبات در خور و لایق نباشد ای ثقات
چون ز عطر وحی کژ گشتند و گُم بُد فغانشان که تطیّرنا بکٌم

البته بعضی جاها حکایت بالا را به عنوان حکایت مرد کناس ( چاه فاضلاب کن ) ذکر کرده اند
شبتون خوش و پر از آرامش

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛

تست دوم "اورنج هرمس" (غلظت 50 درصد):
اصولا بعضی از برندها معروف به کار کردن بر روی یک نت هستند. و بصورت تخصصی بر روی یک نت خاص در اکثرا عطرهاشون تاکید میکنند. مثلا برند "مونتاله" معروف به کار کردن بر رو "عود" است و اکثر عطرهای این برند هم از این قائده مستثنی نیستند. در همین راستا نیز برند "هرمس" را باید متخصص در زمینه "نت مرکبات" دانست. اسانس اورنج هرمس هم از این قائده مستثنی نیست.
در لحظه اول اسپری این عطر، بوی تازه و شادابی از گریپ فروت به مشام میرسه. بقدری بوی گریپ فروت تازه در نت اول این عطر شفاف و تمیزه که من تلخی و ترشی گریپ فروت تازه رو ناخودآگاه در دهانم حس کردم. بعد از حدود نیم ساعت بقیه نتها نیز به مرور اضافه میشوند. و خانواده مرکبات رو کامل میکنند. من به شخصه پرتقال و لیمو رو در نت بعدی حس کردم. همین روند تلخی و کمی ترشی تا پایان رایحه ادامه پیدا میکنه. تقریبا از لحاظ نت یه عطر خطی به حساب میاد ولی مثل سایر کارهای هرمس کیفیت نت مرکبات عالی و منحصر بفرده. من به شخصه این چینش نت و بو رو در عطر دیگه ای تجربه نکردم و بنظرم خیلی خاصه.
از نظر پخش و ماندگاری هم در حد یک عطر خنک، خوب و قابل قبوله. من این عطر رو به دوستداران روایح مرکباتی و تلخ پیشنهاد میکنم. مخصوصا برای من که از عطرهای تلخ خوشم میاد، تجربه خوب و نو به حساب میامد.:)
الان یه نقل قول جالبی رو در سایت "هرمس" راجع به این عطر خوندم که شاید خالی از لطف نباشه نقلش:

“Eau d’Orange Verte is the scent of the Little Prince in all of us.”

Jean-Claude Ellena

تست سوم "کرید وتیور" (غلظت 50 درصد):
با شنیدن نام وتیور از این عطر ناخودآگاه ذهنها به سمت "گری وتیور" تام فورد میره. ولی این عطر از نظر کلاس رایحه کلا با گری وتیور متفاوته که فکر کنم به علت متفاوت بودن مکان کشت وتیور این عطر با تام فورد میتونه باشه.
در لحظه اول اسپری، بوی خنک، گس و تلخ جنگلی و گیاهی به مشام میرسه. بقدری این بو تازه و شاداب بود که من ناخودآگاه خودمو میون یک جنگل سرسبز حس کردم. کیفیت نتهای این عطر بسیار عالیه. از نظر fresh بودن کمتر عطری فکر کنم به پاش برسه. مخصوصا که بوی گیاهی خاص، عالی و خنکی داره. بعد از نت اولیه یه بوی صابونی لطیفی هم به رایحه اضافه میشه که باعث میشه حس تمیزی و شادابی عطر چندین برابر بشه. بنظرم تا حدودی این عطر مابین دسته اسپرت و رسمی قرار بگیره، برعکس گری وتیور تام فورد که کاملا رسمی بود.
از نظر پخش و ماندگاری در بین عطرهای خنک خیلی خوب بود و بنظرم در حد گرین آیریش و سیلور مانتن ظاهر شد.
دوستانی که عطرهای کرید رو تجربه کردن به وضوح امضای کرید رو در این عطر میتونن ببینن. بنظرم کار خاص و جدیدی بود که میشه به دوستداران روایح جنگلی و خنک پیشنهاد کرد.

سلام مجدد
اینم ریویوی بهرام خان برای کرید وتیور و اورنج
نمیدونم آرش خان کرید وتیور تهیه کرده یا نه؟

اما هرود مارلی این اسانس پاتوق فکر کنم رتبه اول تو ماندگاری رو بگیره
بعد از 10 روز هنوز بوش حس میشه

آرش خان سفارش نهم تابحال کدومها رو تست کردید مشتاقانه منتظر ریویوهای زیباتون هستم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
من شنیدم موقع خواب استعمال عطر خواب رو راحتتر میکنه
دقیقا برای من برعکسه
از دوستان کسی هست بوی عطری هنگام شب خواب راحتی براش به ارمغان بیاره
سلام شبتون بخیر
من اگر چند ساعت قبل از خواب شب ، عطر زده باشم که هیچ ، با همان بو و رایحه به رختخواب میرم و میخوابم و هیچوقت موقع خواب عطر نمیزنم چون حس میکنم قوه بویایی ام نیاز به استراحت داره. از آنجا که بینی ام کل روز رو با عطر و رایحه کار میکرده ، به نظرم لازم داره حد اقل شب رو بهش استراحت بدم.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
سلام مجدد
اینم ریویوی بهرام خان برای کرید وتیور و اورنج
نمیدونم آرش خان کرید وتیور تهیه کرده یا نه؟

اما هرود مارلی این اسانس پاتوق فکر کنم رتبه اول تو ماندگاری رو بگیره
بعد از 10 روز هنوز بوش حس میشه
آقا این نسخه از هرود د مارلی خوبه اما تم آلبالوییش خیلی بالاست
نسخه ای رو تست کردم که خیلی بهتر بود اما بله از جهت پخش و ماندگاری از این نسخه پاتوق ضعیفتر بود اما رایحه اش دلرباتر بود

آرش خان سفارش نهم تابحال کدومها رو تست کردید مشتاقانه منتظر ریویوهای زیباتون هستم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
جناب آقا رضا سلام و صبح بخير
جسارتا دوباره میخوام مزاحمتون بشم و چند تا عطر سفارش بدم :
سفارش دوم :
1- دانهیل آلفرد
2- کرید امپریال
3- ویاج هرمس
4- اورنج هرمس

تا رسيدن سفارش بالا بدستم ، لحظه شماري ميكنم
متشكرم

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت شبانه
حکایت معروف از دفتر چهارم مثنوی : مرد دباغ
با عرض معذرت از پيشگاه دوستان دلداده ، ديشب دير وقت بود و من هم كمي گيج و منگ . عجله كردم حق مطلب ادا نشد.
حكايت دباغ در بازار عطر فروشان
دباغ کسی است که کارش جدا کردن پوست حیوانات از امحا و احشای اونهاست و مرتب در تماس با آلودگی های حیواناته؛ و بینی او هر روز پر می شه از بوی مدفوع و آلودگی های حیوانات؛
روزی گذر یک دباغی به بازار عطر فروش ها می افته، در بازار عطاران قدیم غالبا ترکیبات گلاب رو به صورت عطر می فروختن؛
دباغ وقتی وارد بازار عطاران می شه؛ناگهان بیهوش روی زمین می افته:
آن یکی افتاد بیهوش و خمید
چونکه در بازار عطاران رسید

چند ساعتی مرد دباغ، بیهوش در بازار عطارها افتاده بود، مردم دور او جمع شده بودند و برای به هوش آوردنش تلاش می کردند، و به رسم قدیم برای اینکه او را به هوش بیاورن، به صورتش گلاب می پاشیدن:
آن یکی کف بر دل او می براند
وز گلاب، آن دیگری بر وی فشاند

در حالی که در واقع، علت از حال رفتن مرد دباغ شنیدن بوی خوش عطر و گلاب بود:
او نمی دانست کاندر مرتعه
از گلاب آمد ورا آن واقعه

خلاصه مردم به دور مرد دباغ در تب و تاب بودن تا او رو درمان کنن، یکی گلاب به صورتش می زد، یکی نبضش رو می گرفت....
در این میان کسی برای خانواده مرد دباغ خبر برد که او در بازار عطاران از حال رفته:
پس خبر بردند خویشان را شتاب
که فلان افتاده است آنجا خراب
کس نمی داند که چون مصروع گشت
یا چه شد کو را فتاد از بام طشت؟

مرد دباغ، برادری داشت زیرک و دانا؛
بعد از شنیدن این خبر، مقداری مدفوع سگ پیدا کرد و به سرعت خود را به میان جمعیت رساند و به مردم گفت من می دونم مشکل برادرم چیه و درمانش رو هم می دونم:
اندکی سرگین سگ در آستین
خلق را بشکافت و آمد با حنین
گفت من رنجش همی دانم ز چیست
چون سبب دانی، دوا کردن جلی است

برادر دباغ توضیح داد که مرد بیهوش، دباغ است و هر روز مشامش پر می شود از بوی نامطبوع لاشه و فضولات حیوانی.
علت اینکه در بازار عطاران از حال رفته است همینه که مشامش عادت به استشمام بوی خوش نداره؛
وقتی بوی خوش گلاب و عطر به مشام او رسیده، حالش دگرگون شده و از هوش رفته:
گفت با خود هستش اندر مغز و رگ
توی بر تو، بوی آن سرگین سگ
تا میان اندر حدث او تا به شب
غرق دباغی است او روزی طلب

و بعد مولانا توضیح می ده که بسیاری از رنج های ما ناشی از آن است که چیزی خلاف عادت همیشگی ما در زندگی مان پیدا می شه، هر کدوم از ما احتمالا به چیزهایی عادت داریم که فاصله گرفتن از آنها برای ما سخته و درد و رنج به همراه داره:
پس چنین گفتست جالینوس مه
آنچه عادت داشت بیمار،آنش ده
کز خلاف عادت است آن رنج او
پس دعوای رنجش از معتاد جو

مرد دباغ آنقدر با بوی نامطبوع در تماس بوده و به آن عادت کرده بود که بوی خوش و مطبوع گلاب رو نمی تونست دیگه تحمل کنه،
بنابراین برادر دباغ برای معالجه او به میان جمعیت رفت و مردم را عقب راند تا نبینند چه می کند و بعد سرگین سگ را که با خود آورده بود جلوی بینی برادرش گرفت و او مدتی پس از استشمام بوی نامطبوع آن، به هوش آمد:
سر به گوشش برد همچون رازگو
پس نهاد آن چیز بر بینی او
ساعتی شد مرد، جنبیدن گرفت
خلق گفتند این فسونی بد شگفت!

و بعد ذهن شهودی مولانا از این حکایت پل می زنه برای توضیح اینکه مهمه که ما به چه چیزی عادت می کنیم و با چه چیزهایی مانوس می شیم، ذائقه و سلیقه ما تحت تاثیر مسائلی که مرتب و روزمره با اونها در ارتباطیم شکل می گیره،
چشم ما عادت می کنه به دیدن صحنه هایی که مرتب می بینیم،
گوش ما عادت می کنه به صدا و مطلبی که مرتب می شنویم،
ذهن ما خو می گیره به چیزهایی که ما مرتب به درون ذهن می فرستیم!
به همین دلیل لازمه که ما استانداردی در همه زمینه ها برای چشم ،گوش و ذهنمون درنظر بگیریم و با چیزهای زیر اون استاندارد مانوس نشیم!
با این نگاه هر فیلمی ارزش دیدن نداره،
هر کتابی ارزش خوندن نداره،
هر موسیقی ارزش شنیدن نداره و...
و آنچه ما می خونیم، می شنویم و نگاه می کنیم و از همه مهم تر کسانی که با اونها همنشینی مستمر داریم خیلی تاثیر دارن در شکل گیری سلیقه و ذائقه ما؛
هر چه سطح مسایلی که ما به طور روزمره با اونها در ارتباطیم بالاتر باشه سلیقه ما متعالی تر می شه و مشام روح ما عادت می کنه به استشمام عطر ؛
اما ما غافلیم از اینکه در طول هر روز چقدر روحمون رو در معرض بوهای نامطبوع قرار می دیم و به این ترتیب، حتی ممکنه بدون اینکه متوجه باشیم یواش یواش مزاج ما تغییر کنه و ناخودآگاه از هرچیز بی ارزش و سطح پایینی لذت ببرد !

با تشكر و عذخواهي مجدد

mdra

Registered User
لایک‌ها
20
سلام آقا رضا
خسته نباشید
لطفا قیمت این سه عطرو برام پ خ کنید.
1-ال هوم آیدل گرلن
2-تام فورد نرولی پورتوفینو
3-پگاسوس
ممنون

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و ادینه بر تمام دوستان عطرباز خوش؛

تست "باربری لندن":
در واقع این عطر جزو سفارشات من نبود و رضاجان لطف کردن این عطر رو برای من به عنوان هدیه گذاشته بودن. البته چندباری راجع به این عطر ازش پرسیده بودم ولی رغبتی برای تستش نداشتم اما بعد از تست تازه فهمیدم که چه اشتباهی کرده بودم.
در لحظه اول اسپری این عطر ناخودآگاه خودم رو توی یه باغ پر گل، سرسبز و آرام حس کردم. حس بسیار خوبی که وصف ناشدنی است. بطوریکه یادآور یکی از صحنه های فیلم "پرفیوم" بود برام، سکانسی که داستین هافمن بعد از تست عطر دست ساز خودش رو در باغی پرگل مثل بهشت میبینه. این عطر برای من همچین حسی داشت. من خودم از طرفدارای عطر "جنیفر لوپز استیل" هستم ولی اون عطر یکمی رایحه سنگینی داره. باربری برای من حس و حال و فضای اون عطر رو داشت ولی به مراتب لطیفتر و شفافتر از استیل. من به شخصه اعتقادی به جنسیت یک عطر ندارم ولی این عطر اینقدر لطیف و دلپذیره که با اینکه کاملا زنانه محسوب میشه ولی برای ارامش و در خلوت ترجیح میدم حتما از این عطر استفاده کنم. :)
از نظر رایحه، رایحه ای گلی، میوه ای داره. که به واقع هنرمندانه در کنار همدیگه بالانس شده اند. بطوریکه هیچ کم و کاستی نداره. شیرینی و تلخی متعادل و اندازه ای داره و معتدل و چهارفصل محسوب میشه. از نظر تیپ رایحه، رایحه مجلسی، رسمی و در عین حال اسپرت محسوب میشه. از نظر ماندگاری و پخش هم در مقایسه با کارهای متعادل و خنک، ماندگاری و پخش مناسبی داشت (البته من اطلاعی از غلظت این عطر ندارم و رضاجان باید توضیح بده). گرچه رایحه این عطر بقدری برام خوشاینده که فاکتور ماندگاری و پخش اصلا به نظرم نمیاد.
در کل این عطر رو به خانمها میشه شدیدا پیشنهاد کرد که حتما حداقل یکبار تست کنن و مطمئنا پشیمون نخواهند شد.
در پایان اسپری این عطر در کنار "بلک ارکید" هم رایحه خیلی خوبی رو میسازه و درجه حرارت عطر رو به گرمی میبره که بسیار مناسب این فصل میتونه باشه. هم تکراری بودن رایحه بلک ارکید رو از بین میبره و هم رایحه جدید و نابی رو میسازه. البته اسپری به نسبت یک پاف بلک ارکید با غلظت 50 درصد و حدود دو سه پاف از بابری رو پیشنهاد میدم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تست "باربری لندن":
برای ارامش و در خلوت ترجیح میدم حتما از این عطر استفاده کنم. :)
درود و عصر آدینه بر همگی عطربازان عزیز؛ خوش!
بهرام جان فکر می کنم غلظت باربری شما هم 50 بود. هم نوازی باربری و بلک ارکید رو حتما تست می کنم. ممنون از پیشنهاد جالبت.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
دوستانی که عوود وود و آل هوم آیدل گرلن دارند به نسبتی که میگویم از اسپری همزمان این دوتادر کنار هم لذت ببرید
ابتدا آیدل گرلن رو 50 درصد لایت کنید
سپس عوود وود رو 20 درصد لایت کنید ( نه بیشتر )
چون پخش و ماندگاری عوود وود پاتوق نسبت به آل هوم آیدل گرلن کمتر است و رایحه لطیف تری دارد
پس به ازای هر سه پاف عوود وود ، یک پاف آل هوم آیدل گرلن رو به دوسمت لباس تان اسپری همزمان کنید
لذت یک رایحه دوست داشتنی و آرامش دهنده و هوس برانگیز رو برایتان آرزومندم
بعد از تست منتظر نظرتان هستم

bad_boy8993

Registered User
لایک‌ها
50
سلام داداش من يه ادكلن دارم dunhill desire blue
اسانسه اينو نداريد؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
باسلام واحترام
دوستانی که عوود وود و آل هوم آیدل گرلن دارند به نسبتی که میگویم از اسپری همزمان این دوتادر کنار هم لذت ببرید
ابتدا آیدل گرلن رو 50 درصد لایت کنید
سپس عوود وود رو 20 درصد لایت کنید ( نه بیشتر )
چون پخش و ماندگاری عوود وود پاتوق نسبت به آل هوم آیدل گرلن کمتر است و رایحه لطیف تری دارد
پس به ازای هر سه پاف عوود وود ، یک پاف آل هوم آیدل گرلن رو به دوسمت لباس تان اسپری همزمان کنید
لذت یک رایحه دوست داشتنی و آرامش دهنده و هوس برانگیز رو برایتان آرزومندم
بعد از تست منتظر نظرتان هستم
جناب مهندس شبتون بخیر؛
راستش من پخش و ماندگاری ایدل گرلن رو ضعیفتر از عود وود حس کردم. برای همین ایدل رو در حد 50 درصد برای خودم لایت کردم و غلظت عود وود رو 40 درصد کردم.(40 اسانس +60 فیکس) من حتی ایدل رو در مقایسه با دیور هوم اینتنس ضعیفتر میبینم.

mjmm1372

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام قیمت این چهارتارو برام بفرستید اگه ممکنه
اگه داشتید20 میلشو اگه نشدم 50
ویاج هرمس
ال هوم آیدل گرلن
کرید اونتوس
نرولی پورتوفینو
ممنون

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
scent of the day:
یکی از بهترین رایحه های که تا الان ساختم اسپری همزمان هوم اینتنس و تام فورد نویر هست. من از نویر هم یه حالت خاکی می گیرم مخصوصا وقتی چندساعت از اسپری اش بگذره که ترکیبش با هوم اینتنس باری من خیلی جالب میشه. حس بوی خاک یه اتاف رو میده که با جارو دستی جارو شده باشه و فضای اتفاق پراز خاک شده باشه.
فعلا بهترین اسانس این روزهای من نویر هست تقریبا مطمئن هستم مثل هوم اینتنس برام همیشگی خواهد شد با این تفاوت که مثل برای روزهای گرم مناسب نیست

رضا جان اون پست که سایپرس رو با یه اسانس دیگه ترکیب می کردی پیدا نمی کنم با ادیشن ترکیب میشد؟

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
صبحگاهان كه چشم از خواب ميشوئيم ، مضمون زير هروله كنان زمزمه جان ماست :
دوای درد عاشق را مگر یابم نشان از کس
درین بازار در دکان هر عطار میگردم
نیاید بر منش رحمی طبیب عشق را هرچند
درین بازار عطاران من بیمار میگردم
قلندر نیستم گرچه در صورت لیک در معنی
و رای عالم صورت قلندر وار میگردم

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سلام صبح دوستان ، شاد و معطر
ديروز open رو به گردن يقه ام دو تا پاف زدم . از پخش و ماندگاري چيزي كم نداره . علي ، عالي . كيفيتش هم بسيار قابل قبول و عالي است . سالها ي دور قبلا ادكلنش را داشتم. دقيقا مرا وصل كرد به اون زمانا . خيلي از كيفيتش راضيم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و آغازین روز هفته بر همگی پاتوق نشینان خوش؛
3 شامه مختلف؛ سه درک و حس و تجربه ی متفاوت. در خصوص سه اسانس عود وود و الهوم گرلن و دیور ترتیب ماندگاری به شامه ی من؛ به ترتیبی است که نوشتم. پخش احتمالا الهوم گرلن کمی بیشتر از عود وود باشد؛ ولی تفاوت فاحش ندارن.
آرش جان فکر کنم سایپرس و ویاج رو میگی (اسپری هم زمان). فردید سایپرس رو با گرلن توصیه کرد و من الهوم گرلن رو بیشتر متناسب با تام فورد نویر دیدم.
تشبیه اتاق جارو زده شده و خاک گرفته برام عجیب بود! من تا همین یکی دو سال پیش به شدت به گرد و خاک حساسیت داشتم و کمی از اون کافی بود تا از شدت عطسه کردن به ملاقات عزراییل برم! یک ضد حساسیت خیلی قوی به اسم دوکسپین 10 برای همیشه این مشکلم رو حل کرد!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تشبیه اتاق جارو زده شده و خاک گرفته برام عجیب بود! من تا همین یکی دو سال پیش به شدت به گرد و خاک حساسیت داشتم و کمی از اون کافی بود تا از شدت عطسه کردن به ملاقات عزراییل برم! یک ضد حساسیت خیلی قوی به اسم دوکسپین 10 برای همیشه این مشکلم رو حل کرد!
فقط منظورم بویش بود نه چیز دیگه. دی:

آرش جان فکر کنم سایپرس و ویاج رو میگی (اسپری هم زمان). فردید سایپرس رو با گرلن توصیه کرد و من الهوم گرلن رو بیشتر متناسب با تام فورد نویر دیدم.
بله با ویاژ بود
امروز ویاژ رو تنها استفاده کردم رایحه خوبی داره
یه چیزی تو نت هاش هیت که من دوستش دارم ترکیب یا از نوع وتیورش هست یا از ترکیب وتیور با یه چیزه دیگه
برای من رایحه اش نزدیک به بلوشنل هست ولی بلو مرکباتی تره

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
باربری لندن رو در کنار بلک ارکید تست کردم. منتهی بلک ارکیدی که با بلوایس ترکیب شده بود. نسبتش یادم نیست اما 3 گرم بلوآیس یک گرم بلک ارکید گزینه مناسبیه. همون طور که بهرام عزیز گفته بود باید باربری رو چند پاف بیشتر بزنیم. بلک ارکید هم جنس رایحه اش جوریه که واسه ترکیب کردن یا اسپری هم زمان خیلی مناسبه. به خصوص با روایح خنک.
ایسی میاکه بلو دستم برسه اسپری هم زمان اونو هم با بلک ارکید تست می زنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز گوچی پور هوم 2 مردونه رو تست کردم. یک اسانس خنک چوبی و بسیار شبیه CH
جالب این که این یکی هم مثل بقیه کارهای چوبی کم جونه. پخش خیلی پایین.
میس دیور و ورساچه ونوس رو هم تست کردم هر دو موسوم به زنانه اند و از نت اولیه هیچ کدوم خوشم نیومد. حالا ببینم تغییری می کنن یا خطی هستن.
توقعم از اسم میس دیور بیشتر از اینا بود.

پی نوشت:
گوچی پور هوم ساعتی بعد یک نت شیرین بهش اضافه شد.
ورساچه ونوس بهتر شده الان بعد 3 ساعت به نسبت میس دیور. هر سه رو خالص رو لباس نخ پنبه ای زده بودم با مقدار خیلی کم.
باربری لندن رو جداگانه با بلک ارکید (بدون بلوآیس) مجدد تست گرفتم. آفرین بهرام؛ کشف قشنگی کردی. بوهاشون خیلی به هم میاد.

Last edited:
بالا