برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اسانس
a8617c17751545f1cf63b16d0ac52557.jpeg

به زودی!
اودکلنشو ندیدم تا به حال! اسانسش پخش و موندگاری متوسطی داره.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه دوستان؛ وقت خوش!
کرید سیلور مونتن؛ گرین آیریش و آمواج رفلکشن پاتوق هم عوض شد!
سیلور مونتن جدید با شباهت بسیار زیاد به اودکلنش ارزیابی شده.
آمواج رفلکشن از کیفیت خیلی خوبی برخورداره و بسیار خوش رایحه است. فکر می کنم عامه پسندترین کار آمواج باشه.

Last edited:

mahziar_56

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام به همه دوستان عزيز
يه مطلبي كه هست . همه مي دونيم عطر يه چيز سليقه اي . و با تعريف كه ديگران دارند نميشه 100% انتخاب داشته باشي يا بايد قبلاً استفاده كرده باشي از اون اسنس يا تست بگيري. مدتي كه براي نمونه و سمپل مقدار حجمي گذاشته شده.يعني اگه براي اولين بار بخواي از يه اسانسي استفاده كني بايد حتما 30 گرم بخري مثلاً هر گرمي 2000 ت باشه .بعد شما از نت ها و بو و پخش و ماندگاري رضايت نداشته باشي يعني هزينه كه دادي دور ريختي.اگه چندتا سمپل براي اولين بار بخواي امتحان كني كه خيلي زياد ميشه. به نطر بنده اگه روال سابق بشه . بهتره .آقا رضا زخمت ميكشه اسانش هاي با كيفيت ميدن ، قيمتم كه مناسبه ،اگه خدمات (مقدار خريد) اجباري نباشه عاليه . ميشه اين ميزان گرم را براي خريدهاي اصلي لحاظ كرد .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر همه دوستان؛ روز خوش!
مسافرت کوتاهی داشتم به فیروز کوه و تنگه واشی؛ به دوستان تهرانی توصیه می کنم حتما یک روز تعطیل رو اختصاص بدن به رفتن به اونجا و هوای عالی و آب نوردی (!) رو تجربه کنن. کفش مناسب فراموش نشه!
نسخه جدیدی از لالیک انسر نویر دستم رسیده که حقیقتا جون دار ساخته شده. این قوی ترین لالیکی است که تا به حال دیدم. هم چنین الهوم لانویت ایوسنت لورن قدرتمندتری رو تست کردم . عالی بود! تفاوتش با نسخه موجود پاتوق فقط در قدرتش بود. هر دو دقیقا رایحه اصلی اودکلن رو کپی کردن.
ملکول 2 هم چند وقته شده جزو عطرای مورد علاقم. نسخه های مختلفشو تست کنم ببینم کدومش برای پاتوق بهتره.
بجای یک شنبه که تعطیل بود امروز سفارشهای دوستان رو ارسال کردم.

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
سلام دوستان پاتوق عطر باز
به تازگی با پاتوق اشنا شدم علی رغم اینکه تجربه خوبی در خرید اسانس گرمی نداشتم ولی دوستان پاتوق انقدر نطرات مثبت نوشته بودند که تصمیم گرفتم تا یه خرید انجام بدم و برای سفارش اول بلو شنل رو گرفتم بعد از استفاده بوی بسیار شادابی داشت وهر کدوم از دوستام که با من برخورد میکردن اسم عطر رو میپرسیدن هیچ وقت تو یه روز اینقده باز خورد مثبت نگرفته بودم و ازم اسم عطر نپرسیده بودن برای خرید دوم تق هرمس و گری وتیور گرفتم که به نظرم نسبت به ادکلن ارجینالش خیلی تلختر و تندتر اومد که اقا رضا پیشنهاد کردن که رقیقتر کنم .مثل بیشتر دوستانی که نظرهاشون رو اینجا خوندم تو زمینه عطر و شناخت نتهای عطرها خبره نیستم ولی از بوییدن رایحه های خوب و با کیفیت لذت میبرم و حتی شبها که خونه هستم کمی عطر میزنم تا لذت ببرم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود بر عطربازان عزیز؛ شب بر همگی خوش؛
برای سفارش اول بلو شنل رو گرفتم بعد از استفاده بوی بسیار شادابی داشت و هر کدوم از دوستام که با من برخورد میکردن اسم عطر رو میپرسیدن هیچ وقت تو یه روز اینقده باز خورد مثبت نگرفته بودم و ازم اسم عطر نپرسیده بودن
ممنون از لطفت حسین عزیز.
برای خرید دوم تق هرمس و گری وتیور گرفتم که به نظرم نسبت به ادکلن ارجینالش خیلی تلختر و تندتر اومد که اقا رضا پیشنهاد کردن که رقیقتر کنم .
سخن شما کاملا صحیحه. به این معنی که اسانس تغ هرمس ( که به شامه ی کسانی مثل بنده - اسانس باز - نه تلخ است نه تند؛ چون عادت کرده به بوهای غلیظ ؛ در حدی که تغ از حدی رقیق تر رو تقریبا قادر به استشمام رایحه اش نیست) در مقایسه با اودوتویلت تغ حتما برای شامه مصرف کننده اش تند تر و تلخ تر میاد. حداقل تا موقعی که از فضای سبک اودوتویلت خارج شین و شامه تون به اسانس خو بگیره.

miladdn13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با سلام
من خیلی وقته که پاتوقو دنبال میکنم،و اکثر پستهارو چند بار خوندم،و کلی عطر هم خریدم،هم ازینجا هم از بازار،اما واقعاً تا عطرو بو نکنی نمیتونی ،بوشو حدس بزنی و کاملا سلیقه ایه،امیدوارم اقا رضا تجدید نظر در مقدار حداقل حجم بکنند تا عطرهای جدید رو بشه سفارش داد و لذت برد

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
یکی از قشنگترین توصیفاتی که در مورد عطر خوندم

یک روز از سرِ بی کاری به بچه های کلاس گفتم انشایی بنویسند با این عنوان که “فقر بهتر است یا عطر؟” قافیه ساختن از سرگرمی هایم بود. چند نفری از بچه ها نوشتند “فقر”. از بین علم و ثروت همیشه علم را انتخاب می کردند. نوشته بودند که “فقر خوب است چون چشم و گوش آدم را باز می کند و او را بیدار نگه می دارد ولی عطر، آدم را بیهوش و مدهوش می کند.” عادت کرده بودند مجیز فقر را بگویند چون نصیبشان شده بود. فقط یکی از بچه ها نوشته بود “عطر”. انشایش را هنوز هم دارم. جالب بود. نوشته بود “عطر حس های آدم را بیدار می کند که فقر آن ها را خاموش کرده است.
فریبا وفی
برگزیده ای از کتاب رویای تبت

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب خوش؛
“فقر خوب است چون چشم و گوش آدم را باز می کند و او را بیدار نگه می دارد ولی عطر، آدم را بیهوش و مدهوش می کند.” عادت کرده بودند مجیز فقر را بگویند چون نصیبشان شده بود. فقط یکی از بچه ها نوشته بود “عطر”. انشایش را هنوز هم دارم. جالب بود. نوشته بود “عطر حس هایی را در آدم بیدار می کند که فقر آن ها را خاموش کرده است."
من با قسمت های لایت شده کاملا موافقم. اما کمتر دیده ام فقیری (از نظر مادی) به لحاظ فرهنگی هم فقیر نباشد ( و چشم و گوشش باز باشد). در جامعه ما معمولا توجه به ثروت مادی افراد است و فقیران فرهنگی اگر حظ و بهره ای از مال دنیا برده باشند در نگاه عامه مردم موجوداتی ترحم برانگیز دیده نمی شوند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و آغازین روز هفته بر همگی خوش!
در ادامه موج جایگزینی عطرهای پاتوق با نسخه هایی بهتر از همان عطرها؛ این بار خبر از یک بلک افغانو جدید می دهم! به لحاظ دما به شامه من معتدل میاد. عطر تک نته و ملایم. تغییر بویی رو درش متوجه نمیشم. تلخ و تاریک و خاص! موندگاری خیلی خوبی رو ازش دیدم. شنبه هفته پیش روی تیشرت نخی یک قطره خالصشو زدم و الان بعد یک هفته؛ هنوز به راحتی از روی لباس بوش حس میشه. به نظرم میاد مصرف رقیق شده اش ؛ عامه پسندترین بلک افغان رو به شامه دیگرون برسونه. 4 فصله و توی گرما هم مشکلی برای مصرفش نیست. کلاس بویاییش به گونه ای است که مصرف همزمان یا ترکیبش رو با هیچ عطری توصیه نمی کنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت دوستان بخیر!
دیروز دلم هوای توباکو وانیل کرد؛ کمی عود وود ریختم توش و مصرف کردم. (عود وود پاتوق فعلا تموم شده و چون یکی از دوستان که اودکلنشو داره بین چند عود وود اینو نزدیک به اودکلنش دیده؛ باید صبر کنم بار جدیدش بیاد). اضافه کردن عود وود به توباکو؛ دوز وانیل و دانه تونکا رو افزایش میده در ترکیب. دانه تونکای بیشتری می خواستم! برای همین کمی الهوم آیدل گرلن ریختم تو ترکیب و نتیجه برام بسیار خوشایند بود. یک توباکو وانیل خیلی خاص و خوش بو! نت ابتداییش کمی شلوغ شد که باید براش تدبیری بیندیشم (شاید بهتر باشه قید عود وود رو در این ترکیب بزنم یا درصدش رو تا حد زیاد کاهش بدم) اما ساعتی بعد با یک شاهکار مواجهیم! ماندگاری خیلی طولانی هم داره این ترکیب. روی پوست بالای 12 ساعت بوی عطر حس میشه.
ترکیب الهوم آیدل گرلن و توباکو وانیل رو حتی از کافی نیل هم بیشتر پسندیدم. فکر کنم برای هر 10 گرم توباکو؛ سه گرم گرلن کافی باشه. یک گرم هم عود وود. احتمالا در این حالت در نت ابتدایی زعفرون داریم. بعد نوبت قدرت نمایی وانیل و دانه تونکاست در کنار تنباکو.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز خوش!
در تکمیل پست قبلی باید بنویسم که در ترکیب الهوم گرلن و توباکو وانیل در تاپ نت؛ رایحه مرکباتی داریم! قبلا هم با افزون دیور هوم
Dior Homme Cologne به توباکو ؛ دیده بودم که چقدر خوبه توباکو تاپ نت مرکباتی داشته باشه! در هر دو حالت عطر باید توباکو بمونه! یعنی مقدار افزوده شده عطر دیگه (چه گرلن چه دیور) نباید طوری باشه که عطر از توباکو بودن بیفته!
پی نوشت:
دوستان هنوز از من می خوان که براشون عطر ترکیبی درست کنم. برای تک تک شون نوشتم که چون حجم عطر خریداری شده بالاست (حداقل 30 گرم از هر یک) این کار رو انجام نمیدم و اگر خودشون هم خواستن انجام بدن (که هنوز توصیه ام برای غالب دوستان اسپری همزمانه؛ نه ترکیب در یک ظرف به دلایل قبلا بیان شده) با یکی دو گرم شروع کنن ترکیب رو ... و از ترکیب حجمهای بالا حتما پرهیز کنن چون امکان مدیریت رایحه نهایی رو از دست میدن و ....

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و صبح جمعه دوستان خوش؛
درود و آغازین روز هفته بر همگی خوش!
در ادامه موج جایگزینی عطرهای پاتوق با نسخه هایی بهتر از همان عطرها؛ این بار خبر از یک بلک افغانو جدید می دهم! به لحاظ دما به شامه من معتدل میاد. عطر تک نته و ملایم. تغییر بویی رو درش متوجه نمیشم. تلخ و تاریک و خاص! موندگاری خیلی خوبی رو ازش دیدم. شنبه هفته پیش روی تیشرت نخی یک قطره خالصشو زدم و الان بعد یک هفته؛ هنوز به راحتی از روی لباس بوش حس میشه. به نظرم میاد مصرف رقیق شده اش ؛ عامه پسندترین بلک افغان رو به شامه دیگرون برسونه. 4 فصله و توی گرما هم مشکلی برای مصرفش نیست. کلاس بویاییش به گونه ای است که مصرف همزمان یا ترکیبش رو با هیچ عطری توصیه نمی کنم.
روز شنبه یک خرداد تست گرفته بودم و اینک در 14 خرداد هنوز بوش رو روی محل زده شده دارم! مهم تر از موندگاریش؛ برای من رایحه ملایم و معتدلشه ؛ عاری از هر نت آزار دهنده!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
کسی از دوستان تا حالا عطر drakkar رو مصرف کرده؟ بوی تند و تلخی داره با پخش بو و موندگاری بالا. نت انتهاییش رو خیلی دوست دارم. از نتهای سبز و جنگلی مثل سرو و کاج و وتیور توش پیدا میشه تا پچولی.
درجه حرارت عطر نسبتا گرمه. خوراک یه روز برفیه برای این که قدرتشو به رخ بکشه! من اما تو همین تابستون هم گاهی میرم سر وقتش.

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
سلام بر دوستان عطری
برای سفارش سوم اونتوس رو گرفتم
قبلا برای تجربه رایحه اونتوس اسانسش و همینطور ادکلن ویزاری اکستریم رو گرفته بودم
بعد از استفاده از اونتوس پاتوق همینقدر بگم که چند نفری که باهام برخورد داشتن شکل نفس کشیدنشون تغییر کرد و چندین بار نفسهای عمیق میکشیدن تا از رایحه اونتوس لذت ببرن برام خیلی جالب بود . نمیشه در مقابل اونتوس بی تفاوت بود

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
عطر ساوایج دیور رسیده. عطری خوش رایحه و خنک با شروع مرکباتی؛ کمی تلخ.پخش متوسط؛ موندگاری خوب. مهر دیور روش هست. شامه عطرباز خیلی راحت تشخیص میده که با یه کار دیور روبروست.

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
حدود یک ماه پیش گری وتیور رو سفارش دادم
بلافاصله بعد از به دستم رسیدن تست کردم
به نظرم خیلی تلخ و سنگین اومد
چند روز پیش تو خونه که بودم یه پاف رو دستم زدم دیدم خوشم میاد و نظر اولم کاملا تغییر کرد ولی فکر میکردم که یه عطره که هر کسی شاید خوشش نیاد بعد از ظهر وتیور زدم
هر کسی که باهام برخورد داشت از بوش تعریف میکرد و اسمشو میپرسید واقعا فوق العاده هست ظاهرا نمیشه در مقابل رایحه وتیور مقاومت کرد و اظهار نظر نکرد . یه جورایی منو میبره به خاطرات بچگی
فقط حیف که من زود از عطر اشباع میشم و فقط روز اول کاملا متوجه رایحه میشم و مجبورم دایم عطر عوض کنم

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
بلک ایکس اس لکس
بیشتر از هر چیزی مربای میوه های ترکیبی و به شدت شیرین ولی ازار دهنده نیست و برای من بیشتر از همه هلو و توت فرنگی و کمی پرتقال محسوسه
به شدت خوشمزه و رایحه طبیعی. ولی خالی نمیشه خورد حتما باید با نون برای صبحانه و مخصوصا فصل زمستون توصیه میکنم:)
دوست دارم ؟ بله ولی نمیخوام که بوی میوه ازم استشمام بشه اونم اینقدر طبیعی ولی گاهی برای بوییدن عالیه

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
بلک ایکس اس لکس
بیشتر از هر چیزی مربای میوه های ترکیبی و به شدت شیرین ولی ازار دهنده نیست و برای من بیشتر از همه هلو و توت فرنگی و کمی پرتقال محسوسه
به شدت خوشمزه و رایحه طبیعی. ولی خالی نمیشه خورد حتما باید با نون برای صبحانه و مخصوصا فصل زمستون توصیه میکنم:)
دوست دارم ؟ بله ولی نمیخوام که بوی میوه ازم استشمام بشه اونم اینقدر طبیعی ولی گاهی برای بوییدن عالیه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز خوش،
بلک ایکس اس لکسس برای من شیرینی آناناس ( به وضوح ) داره و تلخی پوست پرتغال. همه دوستان اتفاق نظر دارن در خصوص آناناس. کنجکاوم بدونم دوست دیگه ای هست هلو و توت فرنگی حس کنه در لکسس؟ اسانس لکسس اختلاف چندانی با بلک ایکس اس نداره. خیلی شبیهن.

فرستاده شده از GT-N8000ِ من با Tapatalk

بالا