برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش؛
بله. همینو در یکی از سایتهای اودکلن فروش دیدم سه میلیون! کاملا مطمئنم رقم رو درست یادمه! کنجکاو شدم ببینم براش چه ریویوهایی نوشتن رفتم فرگرانتیکا. بگذریم! سایته رو پیدا نکردم.

حالا اودکلنش در نت ابتدایی شیرین بود یا تلخ؟ نت انتهاییش وانیل بود؟

نه. ملکول 2 منظورمه.
دیروز از اوپوس نوشتی. شماره چندشو تست کردی؟ هنوز اسانسش (جهت فروش) دستم نرسیده.
راستش اودکلن کله شیر لالیک کیفیت و رایحه خوبی اره ولی ماندگاری و پخش پایینی داره. یک مدل هست که شبیه همین مدله و به مدل "کله اسبی" معروفه و چون دیسکانتینیو شده قیمتش خیلی بالا رفته. فکر کنم اون مدل که میگین همین کله اسبی باشه.

راستش هرود رو خیلی وقت پیش تست کردم و چون خوشم نیومد چیز زیادی ازش یادم نیست. ولی تا اونجا که یادمه شیرین و تا حدی ادویه ای بود البته در کنار تنباکو. من در کارهای مارلی شفافیت نتها رو نمیبینم و بنظرم ارزش این قیمت رو نداره. اگر با یک سوم قیمت الانش بود شاید ارزش خرید داشت. بنظرم اسانس پاتوق شفافیت و رایحه خوبی داره.

اوپوس ها رو من همشون رو تست کردم و در این بین اوپوس هشت نظرم رو جلب کرد. اوپوس 10 هم جالب بود برام. (این دوتا رو اخیرا تست کردم) منتها اوپوس ها واقعا مثل بمب هستن، با یک پاف به راحتی تا یک روز جوابگو هستن. ولی فکر نکنم عامه پسند باشه بخاطر تم عربیش. کلا عطرهای امواج کیفیت فوق العاده بالایی دارن، حتی اگر رایحشون رو نپسندی باز هم نمیتونی لب به تحسین سازنده عطر باز نکنی.

از دوستی شنیدم که شرکت لوزی اسانس اودکلن تام فورد اکستریم رو تولید کرده و انگار خوب از کار دراومده. شما تست نداشتی؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
شخصا سلیقه ام از بوهای چرمی و دودی و عودی فاصله گرفته و بیش از همیشه به سمت بوی گل و میوه کشیده میشم. البته هم چنان خنک و تلخ اولویت اولمه.
عطر جدید چیزی تست کردین رفقا؟
@arash59b که فکر کنم تا حالا احتمالا 200 تا عطر و اودکلن بیشتر تست کرده!
رضا جان منم میلم بیشتر به همین رایحه های تلخ و خنک هست. بخاطر هوای خیلی گرم اینجا رایحه ای مرکباتی خیلی خوب جواب نمیدن مگر اینکه از برگ و پوست مرکبات باشه مثل د اورنج ورته هرمس. که خیلی خوب هست و تا حدودی شبیه نمونه پاتوق هم هست
ولی خنک های تلخ وتیوری واقعا روحیه ادم رو عوض می کنند که گری وتیور از بهترین های این بخش هست مخصوصا مال پاتوق که بیش از 90 درصد شبیه اصلش هست

بله. همینو در یکی از سایتهای اودکلن فروش دیدم سه میلیون! ک
احتمالا اون موردی که شما دیدید نمونه وینتیج و اولیه کله شیر بوده
همین الان بعضی از سایت ها نمونه شیشه قدیمی ارامیس قهوه ای رو یک ملیون می فروشند
بخاطر این که توی این چندساله عطرها خیلی ریفرموله شدند و اغلب با نمونه اولیه شون تغییر کیفیت و رایحه دادن. بعضی از افراد که حس نوستالوژی نسبت به این عطرها داند حاضر میشن این هزینه میلیونی رو برای بازگشت اون حس اولیه تقبل کنند.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
از دوستی شنیدم که شرکت لوزی اسانس اودکلن تام فورد اکستریم رو تولید کرده و انگار خوب از کار دراومده. شما تست نداشتی؟
نه متاسفانه. هنوز اکستریم تام فورد رو تست نکردم. برم تو فرگرانتیکا ببینم بوش چه جوریه.شما اودکلنشو تست کردی؟
رضا جان منم میلم بیشتر به همین رایحه های تلخ و خنک هست. بخاطر هوای خیلی گرم اینجا رایحه ای مرکباتی خیلی خوب جواب نمیدن مگر اینکه از برگ و پوست مرکبات باشه مثل د اورنج ورته هرمس. که خیلی خوب هست و تا حدودی شبیه نمونه پاتوق هم هست
ولی خنک های تلخ وتیوری واقعا روحیه ادم رو عوض می کنند که گری وتیور از بهترین های این بخش هست مخصوصا مال پاتوق که بیش از 90 درصد شبیه اصلش هست
آرش جان گزارش هایی که از هوای اونجا میرسه بین 55 تا 60 درجه است. صحت داره؟ رطوبت هوا چقدره؟ این گرما و رطوبت چه تاثیری روی پخش و موندگاری عطرها می گذارن؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش جان گزارش هایی که از هوای اونجا میرسه بین 55 تا 60 درجه است. صحت داره؟ رطوبت هوا چقدره؟ این گرما و رطوبت چه تاثیری روی پخش و موندگاری عطرها می گذارن؟

عید شما و همه دوستان عزیز مبارک و عبادات تون مقبول درگاه خداوند باشه

هفته گذشته تا ۵۰ درجه هم رسید حتی به مراکز درمانی اماده باش دادن
هنوز شرجی ها و اصل گرما شروع نشده و معمولا مرداد و شهریور اوجش هست که اصطلاحا به خرماپزان معروفه چون باعث میشه خرما عمل بیاد

پخش عطر خوبه و میشه گفت خیلی از شمال که معمولا رطوبت بالایی داره بهتره
ولی بخاطر گرما اصلا نمیشه از عطرهای شیرین استفاده کرد حداقل من نمیتونم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
با تبریک عید و آرزوی سلامتی و تندرستی ؛
چند سال پیش اسپری بسیار خوش بویی هدیه گرفتم به اسم ماکسیما که سازنده اش شرکت امپر بود.
em.jpg
بوش ترکیبی بود و نمی تونستم تشخیص بدم چیه!
پارسال در نمایشگاه بین المللی لوازم ارایشی بهداشتی رفتم غرفه امپر و از خودشون پرسیدم؛ همون طور که حدس می زنین؛ حاضر نشدن بگن ترکیب کدوم اسانسهاست که این عطر معرکه رو ساخته. پیش برخی از همکارها بردم اسپری رو؛ اونا هم نتونستن حدس بزنن ...
چند ماه پیش تصادفا متوجه شدم که الور اسپرت شنل یکی از ترکیباتشه.
تا حالا شاید براتون پیش اومده باشه که وقتی دو یا چند تا عطر رو با هم می زنید متوجه نت یا نتهایی میشین که وقتی اون عطر یا عطرها رو تنها می زنید نمی گیرید اون نت رو.
دیشب این اسپری رو روی لباسی زدم که رالف لورن زده بودم. به وضوح دیدم بوی الهوم لانویت ایوسنت لورن میاد! عطر دومش هم کشف شد. نمیدونم جزء دیگه ای داره یا نه. هنوز هم لانویت رو با الور اسپرت داخل یه ظرف ترکیب نکردم ببینم چقدر شبیه ماکسیما در میاد (بعدا حتما انجام میدم) اگه این ترکیب؛ فرمول ماکسیما باشه خوشحالم که میتونم این بوی معرکه رو با پخش و موندگاری بیشتر داشته باشم چون متاسفانه اسپریش خیلی بی جون و رقیقه!
رفقای اودکلن باز؛ یه سوال داشتم در خصوص اودکلنهای دست ساز.
آماری داریم حدودا چند درصد اودکلنها دست سازن؟ میزان تولید اینها چقدره در سال؟ قیمت شون چند برابر اودکلنهای غیر دست سازه؟
آرش @arash59b بهرام @ghalandar66 محمد @saadatmandi86 علی @smaghoreshi جهت اطلاع.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
منظورت از دست ساز دقیقا چیه؟
اینکه یکنفر دستی مواد رو ترکیب کنه؟
درود و وقت خوش؛
اصولا معنای متعارف اودکلن دست ساز و طبیعی چیه و اودکلنهایی که این گونه نیستند با چه عنوانی نامیده میشن. چند تا مثال بزن و مقایسه کن لطفا (قیمت و ...)

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
درود و وقت خوش؛
اصولا معنای متعارف اودکلن دست ساز و طبیعی چیه و اودکلنهایی که این گونه نیستند با چه عنوانی نامیده میشن. چند تا مثال بزن و مقایسه کن لطفا (قیمت و ...)
سلام و شب همه دوستان عزیزم بخیر و خوشی
عید سعید فطر را به همه تبریک میگم و ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما التماس دعا دارم
رضا جان تا جایی که بنده مطلع هستم ، چیزی به نام ادکلن دست ساز ، در بازار نداریم ولی ادکلنهایی هستند که از مواد طبیعی در اونها استفاده شده و این ادعای کارخانه سازنده شون هست و معمولا قیمتی چند برابر هم ردیفهای خودشون دارند . برای مثال بنده کلایو کریستین 1872 Clive Christian for men رو تست کرده ام . گفته می شود که مواد استفاده شده در این ادکلن گیاهی و طبیعی است و از قیمتی ترین و کمیاب ترین مواد اولیه تهیه شده. سایت مرجع عطر و ادکلن "فرگرنتیکا" به آدرس لینک زیر ، خصوصیت این ادکلن رو شرح داده :
http://www.fragrantica.com/perfume/Clive-Christian/1872-Men-4646.html
قیمت 50 میل این ادکلن در حدود 1.5 میلیون تومان است .
ادکلن دیگری که برای بنده خیلی عزیز و دوست داشتنی است و گفته می شود 6 نت آن طبیعی و فقط یک نت آن سینتتیک ( مشک ) است ، ادکلن Loewe 7 Natural Loewe for men است . آدرس لینک این ادکلن :
http://www.fragrantica.com/perfume/Loewe/Loewe-7-Natural-15255.html
در توضیحات این سایت برای این ادکلن آمده است :
Loewe 7 Natural is created in very particular way. It contains seven notes which build the composition and offer characteristic shades. Six ingredients are of natural origin, while only one is synthetic (musk).
قیمت 50 میل این ادکلن حدود 150 هزار تومان است.
از مقایسه دو نمونه بالا میشه نتیجه گرفت که طبیعی بودن مواد متشکل یک ادکلن در قیمت اون تاثیر دارد ولی بیشترین تاثیر در قیمت را ، کارخانه سازنده و لوکس بودن آن و همچنین تجملی و سلطنتی بودن آن برند است

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تاجایی که من هم اطلاع دارم هیچ ادکلنی که موادش بصورت دستی ترکیب بشن وجود نداره چون تا وقتی که میشه این کار رو بصورت دقیق و صنعتی انجام داد تفاوت معنی داری بین ترکیب دستی و دستگاهی وجود نداره
از طرفی ساخت همه عطرها رو هم میشه دستی فرض کرد. چون بار اول عطار برای ساخت عطر و پیدا کردن فرمول نهایی این کار رو خودش بصورت دستی انجام داره
ولی عطرهایی هستند که بیشتر پروسه ساخت شون دستی انجام میشه از ساخت شیشه تا پرکردن و بسته بندی. معمولا این عطرها لیمیتد و تولید محدود هستند مثل برند تاور
البته هستند شرکت هایی هم که تقریبا همه کارها رو دستی انجام میدن که معمولا شرکتای ایندی نیش یا ارتیسان معروف هستند. در این شرکت های کوچک عطار خود موسس شرکت هست مثل برند مورد علاقه من لورنزو ویلروسی
ولی اینکه دقیقا تا چه اندازه از کار دستی انجام میشه رو اطلاع ندارم
6a0120a6826d8e970b0176174de6a2970c-pi

k_11_Lorenzo_Villoresi_in_his_studio.jpg

171_zoom.jpg

attivita_head2.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
در سایت لورنزو مطلبی رو خوندم گفتم به اشتراک بگذارم.
Where should the perfume be worn?

Usually we advise putting it on the neck and wrists as these are quite warm areas and heat helps to diffuse the fragrance. But naturally people can put the perfume wherever they prefer. Some even prefer not to put it directly on the skin but rather on the lining of clothes or a handkerchief kept in their pocket, while others spray the perfume in the air and walk through the spray to catch the tiny droplets of perfume on their body and hair. The rule is that there are no rules.

How long can a perfume last?

A good quality perfume, when stored correctly can last up to two or three years without going bad. To store it correctly, the bottle must always be kept well closed, at room temperature and out of direct sunlight. In fact, light, excessive heat and oxidation are the worst enemies of perfume.

Why do perfumes change on the skin and also from skin to skin?

Because each of us has our own personal odour which interacts with the fragrance and can make it be perceived in different ways from person to person. This is a normal phenomenon which also has a positive side: if two people use the same perfume, the effect on them will never be truly identical.

Why, after a while using the same perfume, can I no longer smell it?

Because our sense of smell tends to get used to odours that we smell continuously and after a while it is as if we can no longer perceive them. The fact that we cannot smell our perfume does not mean, however, that others cannot; on the contrary. We must be careful not to wear too much perfume as those around us are not used to it and may find it excessive.

Can I mix two perfumes together; that is use them simultaneously?

Yes, but not in all cases. Each perfume has a harmony which develops from the balance between the top, middle and base notes, and unless one is a professional perfumer, it can be hard to combine different perfumes and succeed in obtaining a pleasant result. It can however be fun to experiment with original combinations, for example, of very different fragrances such as Teint de Neige and Patchouli or Alamut and Musk. In general, it may be wiser to combine a cream or body lotion of a given fragrance with the Eau de Toilette of another. For example the characteristic powdery note of the Teint de Neige body cream combines pleasantly with many other fragrances

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
پاتوق عطربازها جایزه میده!
این بار؛ به قید قرعه 50 گرم اسانس خالص از یک عطر تام فورد تقدیم جناب احمد نوری یکی از همراهان پاتوق میشه.
برنده یک نوبت قرعه کشی؛ در نوبت بعدی اسمش به قرعه گذاشته نمیشه.

ahmad_nourivar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
درود و وقت خوش؛
پاتوق عطربازها جایزه میده!
این بار؛ به قید قرعه 50 گرم اسانس خالص از یک عطر تام فورد تقدیم جناب احمد نوری یکی از همراهان پاتوق میشه.
برنده یک نوبت قرعه کشی؛ در نوبت بعدی اسمش به قرعه گذاشته نمیشه.

سلام عرض میکنم خدمت همه ی اعضای پاتوق عطربازها مخصوصا آقا رضای عزیز که چند روز پیش حسابی منو غافلگیر کرد و بهم خبر داد که برنده اولین قرعه کشی پاتوق شدم.خیلی خیلی خوشحال شدم.من ارادت خاصی به آقا رضا دارم چون واقعا تو کارش صادق و با انصاف و به خاطر همینه که مشتری ثابتش شدم و بعد از گرفتن سفارش اول از ایشون و رضایت کامل از کیفیت عطرهاش دیگه همه عطرهامو از ایشون تهیه میکنم و تا حالا تو این چند ماه گذشته 7 بار از ایشون خرید داشتم و هر دفعه منو تو انتخاب درست کمک کرده و از خریدهام واقعا راضی ام.
دیروز جایزم به دستم رسید.50 گرم توباکو وانیل خالص که آقا رضا زحمت کشید و برام فرستاد.واقعا برام ارزش مند بود این کارش و همینجا میخوام یه تشکر ویژه ازش کنم

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
امروز اول مرداد ماه عبارت " معروف ترین فروشگاه اینترنتی عطر" رو در گوگل سرچ کردم و دیدم بین 765 هزار نتیجه؛ گزینه اول هم چنان پاتوق عطربازهاست. گزینه دوم سایت اودکلن فروشی شقایقه.
اینم اسکرین شات که در امضام هم گذاشتم!
1mor95.jpg

hossein.hosseini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
سلام
سفارش ششم
گرین آیریش.دیور اینتنس.و مجددا اونتوس
ممنون از اقا رضا برای عطرهای بی نظیرشون که با وسواس و دقت و توانایی عالی تهیه میکنن

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش
چند شب پیش بین چندتا اودکلن که تست داشتم، از روی کنجکاوی اودکلن "اورجینال وتیور" رو هم تست کردم که در کمال حیرت دیدم تا حدود 90 درصد و یا بیشتر با اسانس پاتوق مشابهت داره. همون بوی خام و گس رو از وتیور داره که برای دوستداران وتیور میتونه تا حدی متفاوت و خاص باشه.
ورژن قبلی "بلک افغان" هم با خود اودکلن بلک افغان نازاموتو تا حد 60 درصد مشابهت داره ولی لطافت خود اودکلن اصلی رو نداره. ولی کاملا و بالای 99 درصد مشابه اودکلن "بلک اود" از برند نیش LM هست که لینکش رو در زیر میذارم:

http://www.fragrantica.com/perfume/LM-Parfums/Black-Oud-18487.html

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
ورژن قبلی "بلک افغان" هم با خود اودکلن بلک افغان نازاموتو تا حد 60 درصد مشابهت داره ولی لطافت خود اودکلن اصلی رو نداره. ولی کاملا و بالای 99 درصد مشابه اودکلن "بلک اود" از برند نیش LM هست که لینکش رو در زیر میذارم:

http://www.fragrantica.com/perfume/LM-Parfums/Black-Oud-18487.html
درود و روز خوش؛
بهرام جان؛ همون طور که در این لینک نوشتم بلک افغانوی جدید (از بهار 95 ) تفاوت کاملا محسوس داره با نسخه قبلی؛ عودش کنترل شده است و جدای از پخش بالا و موندگاری فوق العاده اش؛ بو خیلی تمیز و لطیفه و حسب نظرات دوستان شباهت عالی داره به خود اودکلن.
چه کامنت تندی نوشته k1 برای بلک عود!
اینم یه کامنت برای بلک افغان جدید پاتوق
Screenshot_۲۰۱۶-۰۷-۳۰-۰۹-۳۴-۳۵.jpg
چند شب پیش بین چندتا اودکلن که تست داشتم، از روی کنجکاوی اودکلن "اورجینال وتیور" رو هم تست کردم که در کمال حیرت دیدم تا حدود 90 درصد و یا بیشتر با اسانس پاتوق مشابهت داره. همون بوی خام و گس رو از وتیور داره که برای دوستداران وتیور میتونه تا حدی متفاوت و خاص باشه.
منظورت اورجینال وتیور کریده دیگه؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و روز خوش؛
بهرام جان؛ همون طور که در این لینک نوشتم بلک افغانوی جدید (از بهار 95 ) تفاوت کاملا محسوس داره با نسخه قبلی؛ عودش کنترل شده است و جدای از پخش بالا و موندگاری فوق العاده اش؛ بو خیلی تمیز و لطیفه و حسب نظرات دوستان شباهت عالی داره به خود اودکلن.
چه کامنت تندی نوشته k1 برای بلک عود!
اینم یه کامنت برای بلک افغان جدید پاتوق
مشاهده پیوست 951399

منظورت اورجینال وتیور کریده دیگه؟

درود و روز خوش بر دوستان عطرباز؛

راستش من همون ورژن قبلی بلک افغان رو هم دوس دارم. چون حس میکنم خلوص عودش بیشتر از اودکلن های دیگه است و به نوعی برای من رفرنس بوی عود محسوب میشه.

در مورد نظر کیوان فقط میتونم بگم که نظرش محترمه ولی خب نظر من متفاوته، البته اینم نباید از یاد برد که وقتی شما یک عطر نیش رو نقد میکنی خیلی خیلی سختگیرانه تر نسبت به یک عطر دیزاینری برخورد میکنی. در کنار اینها فاکتور قیمت هم مهمه و این عطر قیمتش تا حد زیادی بالاست. البته ماندگاری و پخشش مثل اسانس پاتوق فوق العاده بالاست.

منظورم "original vetiver creed" بود رضاجان، که خیلی مشابه اسانس پاتوقش هست. ؛-)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و عصر بخیر؛
امروز مجدد رفتم سراغ توباکو وانیل تا ترکیب دیگه ای رو ازش بسازم. با نسبت حدود 50 -50 روی توباکو؛ ورساچ عود نویر ریختم و ... حدسم درست بود! عجب ترکیب خوش رایحه ای شد. نت اولش ادویه جاته. ادویه جات هم در عود نویر هم در توباکو هست. پس تشدید میشه.بوی دانه تونکا حس می کنم که به نظرم از محتوای قبلی ظرفی میاد که توش این ترکیب رو انجام دادم. البته توباکو وانیل دانه تونکا داره (در نت های اودکلنش نوشتن) اما دست کم تا امروز دقت نکرده بودم آیا توباکو وانیل پاتوق هم تونکا داره یا نه! باقی دوستان تونکا در توباکو حس می کنن؟
بوی عود و نهایتا رایحه خوش وانیل ...
دوستی به نام ایکاروس می شناسم (از راه خواندن کامنتهایش بر اودکلنها) که گویا تعداد بسیار زیادی اودکلن رو تست کرده در داخل و خارج ایران (پزشک هستن) و با قلم تواناش بوها رو به تصویر کشیده. قطعا رفقای عطرباز پاتوق خوندن نوشته هاشو. امروز داشتم صفحه توباکو وانیل سایت عطرافشان رو می خوندم دیدم در جایی نوشته:
گری وتیور هم که یک سوپرانوی عمیق در وصف یک استاد و چهره ی علمی هست.
برام جالب بود این توصیف گفتم با شما به اشتراک بگذارم.

مبارزه سنگینی با قاچاق کالا شروع شده که سراغ اودکلن فروشها هم اومده و گویا عطرافشان به همین دلیل فعلا کار فروش اودکلن رو متوقف کرده. بدیهیه که قیمت اودکلن های اورجینال از اینی هم که بوده بالاتر میره و از دسترس تعداد بیشتری خارج میشه. اگه بتونه کمک بکنه بازار اودکلنهای فیک کساد شه عالیه.اما خیلی مطمئن نیستم.یکی از همراهان پاتوق برام در تلگرام نوشت که گرین آیریشی که از هایلند خریده بوده در حد یکی دو ساعت دوام داشت و این اصلا برام قابل قبول نبود. صدها هزار تومن پرداخت برای این زمان کوتاه؟!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
به اطلاع دوستان مجدد میرسونم که دو روز در هفته بیشتر پست نمیرم و اون دو روز غالبا یک شنبه و 4 شنبه است. لطفا روز سفارش رو به گونه ای انتخاب کنین که امکان ارسال در صبح اون دو روز باشه. یعنی به این ترتیب مثلا سفارشی که صبح روز یکشنبه خواسته شه ارسالش میره 4 شنبه؛ چون شب قبلش سفارشهای اون روز آماده شده و دیگه وقت برای هماهنگی لازم جهت اخذ سفارش جدید و آماده سازیش برای همون روز رو ندارم!
ممنون که توجه می کنین....

بالا